Ronde van Alkmaar was voor IJmuidenaar Eelsing Toekomstige vaklieden werden gediplomeerd Stad en omgeving Jimmy Brown en de Oranjehemden Karei Colnot toont eerlijk en heterogeen werk Schoorl heeft de woningnooq bijna overwonnen HOOIBRAND BRACHT DE VOLLEDIGE BRANDWEER OP DE BEEN Ingekomen stukken Peloton in laatste ronde nog bijeen Jubileum weds van de Z.W. Levendige course AGENDA: Afkeer van experimenten VEEMARKT ALKMAAR Kunst met een heet kleine k Na eerste stap moeten er meer volgen Bromfietser ontdekte het vuur BURGERLIJKE STAND Van der Leeuwschool nog niet gereed JV. Bromfietsers waren verreweg superieur Van der Meer verwierf zegepalm te Sneek Egmond aan Zee Criterium te Egmond Heer Van Pel ving snoek met een aardappeltje... BESOMMINGEN IJMUIDEN Nieuw project aan de Voorweg Geslaagde lampionoptoclil VOLKSDANS HADDEN DOi Rusland mag deelm aan politieke confer Trekking Staatslot MAANDAG 17 AUGUSTUS 1953 De IJmuidenaar J. Eelsing had gisteren in de Ronde van Alkmaar al verschillende uitlooppogingen langs zich heen laten gaan. Hij had vele van de zestig amateurs zien wegflitsen en hij was ze met het peloton terug gaan halen. Keer op keer, want in deze ronde kregen de toe schouwers het volle pond. Ze zagen nu eens Ottenbros en Slot aan de kopgroep trekken en dan weer waren het Bruggekamp of Kuilwaard, die de toon aangaven. Eelsing was er steeds niet bij. Totdat de 52ste jonde inging on hij even voorbij de jury demarreerde. T. Peters uit Haarlem, F. Rabé uit Amsterdam en J. Vuurman uit de hoofdstad kwamen hem gezelschap houden en gevieren snelden zij bij het peloton vandaan. Na tien ronden voegden Jac. Bruggekanip uit IJ muiden en B. Lute uit 's Graveland zich hij dit viertal, dat zijn voorsprong stelsel matig wist te vergroten. De achtervolging, die dertig ronden lang heeft geduurd, had geen succes. Zij had alleen tot resultaat, dat Wuurman het hoge tempo niet kon volhouden en na tien ronden felle strijd moest los sen. Het overgebleven vijftal verbeterde iedere ronde zijn positie en besliste in een scherpe sprint de verdeling van de eerste vijf plaatsen. Eelsing werd winnaar van deze 100 km course, in de tijd van 2 uur 15 Iminuten en 23 seconden. Tweede werd zijn plaatsgenoot Jac. Brugge- kamp, derde de Haarlemmer T. Peters, vierde F. Rabé uit Amsterdam en als vijfde op enige tientallen meters finishte Lute. Bij de achtervol gers, eveneens vijf man sterk, bevonden zich P. Tienstra uit Halfweg, J. Hofland uit Beverwijk, H. Kuitwaard uit Velsen, Jan Ottenbros en Klaas Slot uit Alkmaar, die in deze volgorde over de eindstreep scho ten, resp. als nr. 6, 7, 8, 9 en 10. Zij lagen ongeveer driehonderd meter achter de kopgroep. MAANDAG HARMONIE THEATER, 8 uur: Schwarzwaldmadel (a.l.). CINEMA AMERICAIN, 8 uur Robin son Crusoe en Co (a.l.). REX THEATER, 2.30 en 8 uu: Ach ter gesloten gordijnen (18 j.). VICTORIA THEATER, 8 uur: Malou van Montmartre (18 j.). Grote kerk, 8 uur: Wiener Sanger- knaben. BERGEN, Rustende Jager, 8.30 uur: De Zonen der Musketiers (14 j.) NOORD-SCHARWOUDE, Tivoli, 8.30 u.: Het Zevende kruis (14 jaar). DINSDAG Bioscopen als Maandag. BERGEN, Rustende Jager, 8.30 u.: Metroscopex. NOORD-SCHARWOUDE, Tivoli, 8 uur: Het zevende kruis (14 j.). DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek „De Bever", Emmastraat 36. IIOOG WATER TE BERGEN A/ZEE hoog laag Maandag 8.07 20.30 jjinsdag 8.54 21.24 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Maandag 8.12 20.35 2.12 14.35 Dinsdag 8.59 21.29 2.59 15.29 (Van onze redacteur beeldende kunsten) IVAREL COLNOT is enige maanden geleden een korte tijd naar Frank rijk geweest. Hij heeft er een schat van indrukken opgedaan, in een gebied dat bij de gewone Nederlandse toerist nog vrijwel onbekend is: het dal van de Dordogne. Daarvan laat hij ons deze week iets zien in een kleine expositie in het KCB-zaaltje te Bergen. Het is een wat heterogene collectie geworden, dit achttiental schilderijen en tekenin gen. Niet alles stamt uit de „Franse tijd" en zelfs hangt er een groot doek, dat zeer bepaald niet van het laatste jaar is. Bovendien verschilt het artis tieke niveau van deze dingen nog al; het pleit niettemin voor de eerlijkheid van Colnot, dat hjj ons hoogte- noch dieptepunten heeft onthouden. Over het geheel genomen vertonen de tekeningen het meeste evenwicht. Ze ziin vlot gedaan en plezierig om te zien, omdat ze inderdaad niet meer pretenderen dan ze zijn: een simpele indruk van een aardig geval, met vaar dige hand en gevoel voor atmosfeer De Ronde van Alkmaar, als vanouds georganiseerd door de wielervereniging Alcmaria Victrix, heeft een gevarieerd verloop gehad omdat er practisch de gehele course door „goed aan is ge trokken". Er waren 85 ronden te rijden en reeds na 11 ronden waren er enkele roekelozen, die het peloton de rug lie ten zien. Niet dat deze uitlooppogingen serieus werden genomen, maar zij ga- Ven toch iets levendigs en waren voor de grote armee aanleiding geen ogenblik de aandacht te verliezen. Je kunt nooit weten. Van die gedachte gingen blijk baar ook Rabe, Klaas Slot en Van der Neut uit, toen zij na 25 ronden, nadat het peloton weer tot een hecht blok was gevormd, op de pedalen gingen staan en de leiding namen. Over de Nicolaas Beetskade (met wind tegen) en over de Jan van Scorelkade (met het windje mee) brachten zij hun lichte karretjes steeds verder van het peloton. Maar ook daar zaten ze niet te rusten. De Alkmaarder Jan Rol was de eerste, die vertrok en toen hij weer terugviel, namen B. Fok uit Hoorn en D. de Rui ter uit Beverwijk het op zich de hard dravers aan de teugels te trekken. Acht ronden nadat het eerste drietal was ge vlucht zat de groep weer bij elkaar. Niet lang want er waren nog meer can- didaten voor een kans vlucht. Jan Ot tenbros (Alkmaar), W. de Koning .Hoofddorp) en Miek Edelenbosch uit Enkhuizen gaven de pedalen een extra slag en schoten naar voren met Klaas Slot, Jan Rol en P. Degeling uit Ven huizen in hun kielzog. Ook nu weer was het een gevecht, dat niet tot een over winning leidde en ook nu weer trok het peloton de uitlopers naar zich toe Toen er 52 van de 85 ronden waren gereden leek 't, alsof de definitieve slag was gevallen. Leek, schrijven wij, want het was niet gezegd, dat de vlucht van T. Peters, Eelsing, Rabé en Wuurman wel succes zou hebben, nadat al zovele uitlooppogingen waren gefaald. Eerst na drie ronden werd het duidelijk, dat dit viertal zeer hoge ogen gooide. Hoewel het peloton zich heftig roerde slaagden de vier er in hun voorsprong regelmatig te vergroten. Alleen Brugge- kamp en Lute gaven zich niet gewon nen en vonden, na tien ronden te heb ben gejaagd, aansluiting bij de kop groep. Zij zouden met uitzondering van Wuurman de kop blijven houden. Met nog twintig ronden te rijden was de situatie als volgt: aan kop lagen Pe ters. Eelsing, Rabé. Bruggekamp en Lute, op ruim driehonderd meter volg de een tweede groep renners, bestaan de uit Jan Ottenbros, P. Tienstra, Klaas Slot, H. Kuitwaard en J. Hofland en daarachter, eveneens op 300 meter kwam het peloton. Een ware sensatie bood de De ruime aanvoer van vette koeien veroorzaakte op de slachtveemarkt van Vandaag een trage handel. Toch bleken de prijzen van de voorgaande weken zich te kunnen handhaven en enkele zeer goede dieren werden zelfs ver kocht voor prijzen, die hoger lagen dan de hier gegeven notering. De gemiddel de kwaliteit wordt van week tot week beter. Het geringe aantal kalveren vond gretig aftrek tegen hoge prijzen. Deze week was het aanbod van slacht- varkens ruimer, waardoor de markt iets afliep, hetgeen een variabele prijs te zien gaf. Deze werd ingezet op f 2. en liep tegen het sluiten van de markt tot f 1.90 terug. De vleesvarkens voer den hierbij de boventoon. Vermoedelijk aangetrokken door de hoge prijzen der laatste weken werden vrij veel lichte varkens aangevoerd. De notering luidt: 3 paarden per stuk f 725—f 900 140 vette koeien per stuk f 700—f 1025 (eerste kwaliteit per Kg. 2.45—2.55, tweede kwaliteit f 2.30—2.45, overige soorten f 2.102.30), 12 gras kalveren per stuk f 150f 250, 20 vette schapen f 85—f 110, 30 nuchtere kalve ren f 40—f 90. 350 varkens (vleesvar kens) per kg 2.00—1.90. zware varkens per kg f 2.00—f 1.90. lichte varkens per kg f 190—f 1.80. zeugen per kg f 1.65 f 1.75. Helma en Selma. de Notenkrakers en Olga Lowina hebben Zaterdagavond in het Gulden Vlies een muzikaal pro gramma verzorgd, dat een slechts ma tige indruk maakte. We vinden het best leuk als een artist de zaal laat meezingen, maar als dat met elke num mer het geval is, wordt het bepaald hinderlijk. Zo'n avond krijgt iets ge.- forceerds-populair en de praatjes van Kees Manders die als conferencier op trad maakten daarop geen uitzonde ring. Het was kunst met een hee.l kleine k. 72ste ronde, toen de kopgroep het pe loton „lapte" en vijftien renners tege lijk de strijd moesten staken. K. Kayer. Zuidermeer, cn B. Wuurman. Amster dam, waren de twee volgende slacht offers. Zij kregen resp. de elfde en twaalfde prijs. De rest van de wed strijd bleef het veld ongewijzigd. Eel sing besliste de sprint van het eerste vijftal en Tienstra ging als eerste van het tweede vijftal over de eindstreep. Nieuwelingencourse De nieuwelingencourse (50 ronden) was voor J. Vennik uit Krommenie, die zich onbetwist de meerdere toonde van de rennersbent. Hij ging na de tien ron den een poosje er tussen uit, trok een aantal renners naar zich toe, scheurde de groep weer naar voren en liet zich toen opeens weer terugvallen. Terwijl de anderen na deze explosie niet meer tot rust konden komen, at Vennik een paar bananen, de handen rustigjes boven op het stuur. Na 36 ronden achtte hij zijn tijd gekomen. Met Beentjes uit Heemskerk aan zijn wiel sneed hij bij de anderen vandaan. Geldermans uit Beverwijk en J. de Vries uit Zaandam volgden het tweetal op de voet, maar zij slaagden er niet in verbinding te maken. Vennik en Beentjes moesten in de sprint hun plaats bepalen. Het was de knaap uit Krommenie, die met een duidelijke voorsprong als eerste door de finish kwam. De uitslag was: 1 J. Vennik, Krommenie (1.20.3); 2 A. Been tjes, Heemskerk; 3 F. Braat, Aalsmeer; 4 J. de Vries, Zaandam; 5 A. Gelder- mans, Beverwijk; 6 J. Groot, Bever wijk; 7 J. Aafjes, Wormerveer; 8 C. de Nijs, Beverwijk; 9 L. Troost, Nw. Vennep; 10 K. Zandbergen, Heiloo; 11 C. Siebeling, Zaandam; 12 J. Schol, Egmond aan Zee; 13 P. Duin, Schoorl; 14 W. Bogers. Nw. Vennep; 15 G. Veen- stra, Alkmaar. Zaterdagmorgen zijn in de ambachtsschool de diploma's uitgereikt aan de leerling-metselaars en -timmerlieden, die met goed gevolg het examen van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf hebben afgelegd. De uitreiking geschiedde door de heer P. van der Waal, voorzitter van de plaatselijke commissie, die de jongens er op wees, dat zij moeten doorgaan met zich in hun vak te bekwamen. De adjunct-directeur van de ambachtsschool, de heer G. Waalewijn, liet zich in gelijke zin uit en herinnerde aan de cursus voor gezel, die door de vereniging tot ver edeling van het ambacht wordt gegeven. Nadat nog de heer P. W. Beemster als vertegenwoordiger van de plaatse lijke unie van werknemers in het bouwbedrijf op de naleving van de vei ligheidsvoorschriften had geattendeerd hield de controleur de t?her G. M. Jurg een pleidooi voor het invullen van de werkboekjes, die de leerlingen moeten bijhouden, maar wat zij nogal eens schijnen te vergeten. „Ik moet er met de bijl achteraan", verzuchtte de heer Jurg en toen hij de geslaagden op de man af vroeg of ze blij waren, van het boekje af te zijn kreeg hij een vol mondig „ja" ten antwoord. De namen van de geslaagden zijn: Timmerlieden: L. de Zeeuw, Castri- cum, L. v.d. Wal, Den Helder, H. Vis ser (prijs pl. commissie) Koedijk, J. Valkonet, Oudkarspel, C. Terra, Scher mer, J. Rol, Alkmaar, A. Noordover, Castricum. C. Molenaar, Alkmaar, P- Leering, Heiloo, J. Levering, Egmond Binnen, L. Kroon, Heer Hugowaard, P. Kerssens, Akersloot, G. Jol, Broek op Langendijk, H. Groenewoud, Ber gen, H. Eradust, Oudkarspel, C. Gieling (prijs) Bergen, P. Bogtman (prijs) Ber gen, W. Groot, Warmenhuizen, A. v.d. Berg. Warmenhuizen, J. Assendelft, Den Helder. Toen de heer H. ten Herkei Zater dagnacht omstreeks kwart over twee van Bergen naar Alkmaar „bromde", werd zijn aandacht getrokken door een brand aan de Hoeverweg. Hij spoedde zich naar de plaats, waar hij het schijnsel van de vlammen had bemerkt en ontdekte, dat een hooi berg, welke naast een stenen stal was gelegen, had vlam gevat. Onmiddellijk alarmeerde hij de eigenaar, de heer J. Hoedjes, die in de omgeving woont en verzocht een passerende motorrijder de politie in Alkmaar te waarschu wen. Van de heer Hoedjes vernam de heer Ten Herkei, dat zich varkens in de stal bevonden, waarop hij terug keerde en de ramen van de schuur sloot teneinde te voorkomen, dat de varkens door de sterke rookontwikke ling zouden stikken. De Alkmaarse Vrijwillige Brandweer, die in verband met het onweer, dat zich kort tevoren boven Alkmaar en omgeving had ontlast, reeds op haar qui vive was, werd te half drie gealarmeerd. Zelden zal de eerste wagen zo snel zijn uitge rukt als Zaterdagnacht het geval was. De betrokken brandweerlieden moeten gekleed en wel hebben zitten wachten op het alarm. In de mening verke rende, dat het hier een boerderijbrand betrof, werd groot materieel ingezet, doch aan de Hoeverweg gekomen, bleek, dat men de hooiberg, die niet door het hemelvuur was getroffen, doch door broei in brand was geraakt, wel met een slang kon bezweren. Met uitzondering van het corps Kwiek liet de commandant, de heer J. van Maar- leveld de overige brandweerlieden in rukken. De hooiberg werd omver ge haald en geblust een karwei, dat tot 's morgens tien uur duurde. Hoe hard nekkig brandend hooi is, blijkt wel uit het feit, dat zelfs Zondagmiddag nog enkele malen moest worden opgetre den om verspreide hooiresten, die op nieuw opvlamden, te doven. De var kens hadden van het brandje aan de andere zijde van de muur geen nadeel ondervonden. Metselaars: M. de Nijs (prijs) Castri cum, J. Raven, Schagerbrug, P. Put, Beverwijk, W. de Jong, Oude Niedorp, P. Hes, St Pancras. Th. Geel, Bever wijk, P. van Langen, Heerhugowaard, J. Blank, Alkmaar, P. Bakker, Oude Niedorp. Bij de timmerlieden werden 6 can- didaten afgewezen. Bij de metselaars waren 2 candidaten, die niet voor het diploma in aanmerking kwamen. Op 26 Augustus zal door de Raad van State de openbare behandeling worden gehouden van het door de gemeente raad ingestelde beroep tegen het be sluit van Gedeputeerde Staten geen goedkeuring te verlenen tot verbete ring van het stadsplan rond de Grote Kerk, waartoe de raad in October 1950 besloot. Bij de ingekomen stukken bevond zich verder de mededeling van Gede puteerde Staten, dat geen bezwaar be staat tegen een uitgaaf van ƒ6000 voor de aanleg van een trottoir van de Bok- kebrug naar de Kooltuinbrug en van 6000 voor de bouw van een wacht huisje voor autobuspassagiers nabij de Nieuwesloot. Subsidieverzoeken, ontvangen van de Nederi. Herv. Oratoriumvereniging (ƒ1000). de Hervormde filclub (ƒ230). St. Francisca Romana, Katholieke Bond van bejaarden en gepensionneerden, Proefschooltuin "West-Friesland en de Bond voor mobilisatie-invaliden, zullen bij de begroting worden behandeld. Voorts werd een aantal ontslagaan vragen van leerkrachten ontvangen: van de heer G. J. van Kesteren als leraar Duits aan de Handelsavond school. van mej. I. Praetorius als on derwijzeres aan de Jan Ligthartschool, van de heer H. Lamberts als gym-' nastiekleraar aan de lagere scholen en van de heer W. Poeze als onderwijzer aan de Kohnstammschool. Geboren Hendrika C., d. van J. Buning en H. H. Esveldt. Overleden Jacobus Reurs, 57 jaar, gehuwd met W. Kuijoer. Simon Jonker,- 84 jaar, wed. van A. Slotemaker. Cor nells P. Asjes, 74 jaar, gehuwd met M. C. Kat. De Van der Leeuwschool is op Woensdag 19 Augustus als het nieuwe schooljaar begint, nog niet gereed. De lessen op deze school zullen eerst op Woensdag 26 Augustus een aanvang nemen. 63. Dank zij Jackie Brown maakten de Biggers dus een schitterend figuur in de eerste klas. Ongeslagen stonden zij na negen wedstrijden aan de top van de rangli; ;t, vóór clubs als BW, Ajax, NAC, Vitesse en Heerenveen. En iu de pers raakte men niet uitgepraat over Jackie's „lëvenaarde talenten. Dat werd nog erger tegen cc tijd, dat de grote interlandwedstrijd tegen de Zwitsers begon te naderen. Het Ne derlandse Elftal had het er de laatste tijd niet al te -est afgebracht; het had de ene wedstrijd na de andere verloren en daar hadden de Keuze Commissie en vooral voorzitter Ballewipper al heel wat over te horen gekregen. Er heer ste kort gezoL-1 in de kringen van de voetballerij een zeer ontevreden stem ming en alom werd geroepen om een verjongd Nederlands Elftal. „We heb ben genoeg van Piet Pingel en Klaas Klunzema en l.-intje Hark en Siem Slak," schreef een der kranten. „Wij geven dat hele stelletje brandhout graag cadeau voor één Jackie Brown." En toen dat eenmaal gezegd was, was meteen het hek van de dam. Alles en iedereen begon om Jackie Brown te roepen, „de enige voetballer, die hei Nederlands Elftal kan redden,naar men zei. De kranten schreven het, de radio bazuinde het rond en ook op straat werd er druk over gesproken Alleen de Keuze-Commissie hield zich Oostindisch 'c >f. Die deed alsof er geen Jackie Brown bestond. Maar of meneer Ballewipper en consorten dit spelletje lang zouden kunnen volhou den..,.? genoteerd Colnot is hierin zeker niet op ziin slechtst. Ziin schilderijen rammelen onderling heel wat meer. Niet alleen omdat hier werk uit verschillende perioden bijeen is. maar ook omdat de stukken uit een en dezelfde tijd vaak zoveel in waarde verschillen. Op zichzelf staat een doek als land schap, no. 3. dat nog in vele opzichten de invloed van vader Colnot doet ge voelen. De kleur ir niet mooi. Juist daardoor echter heeft het een zekere geladenheid gekregen, die toch over tuigt. Het mooist is voor mijn gevoel nog steeds het stilleven, no. 5. Het is in een fiine blanke kleur opgezet, met een enkel zwaarder accent dat zeer gelukkig werd geplaatst. H~t is als ge heel een gaaf stuk geworden met en kele opvallend mooie details. Geen van de beide andere stillevens bereikt deze hoogte; het minst no. 2 met, ziin harde kleur, het best nog no. 7. waar in overigens de mand met fruit lelijk uit de algemene toon valt. In het Franse'werk is gezocht naar een sterkere kleur, zonder dat daardoor altijd aan expressie is gewonnen. Col not is daarbij in een enkel stuk zeer gelukkig geweest. Zo heeft hij in no. 11. Pleintje te Sarlat, ziin blauwen en bruinen op mooie wiize gebruikt. Waar hii dat echter probeert te herhalen, wordt de goede greep tot een manier tje, en dat bliikt hem minder goed af te gaan. Op een ander moment wordt ziin kleurgebruik zodanig, dat men hem wat meer zelfbeheersing zou heb ban willen aanraden: daardoor werd Binnenplaats, no. 4. bepaald het slecht ste doek van de collectie. Zo "blijft Karei Colnot no? zoeken naar ziin vorm. Wat hij ons deze week laat zien. bewijst, dat hij deze nog niet heeft gevonden, al is er stellig in veel opziehten winst. Het is in hem te prijzen, dat hii rustig zijn eigen weg blijft gaan en zich niet overgeeft aan allerlei wilde experimenten. Want ziin mogeliikheden - die er ruimschoots ziin - liggen in ziin trouw aan ziin eigen wezen. Deze collectie werken toont dat duidelijk aan. Van W. De Alkmaardse Solex-club heeft gis teren een beste beurt gemaakt in de Gladiolen-betrouwbaarheidsrit te Be verwijk. Zes van de 10 prijzen, die voor de zeventig deelnemers beschikbaar waren, werden door de Alkmaarders in de wacht gesleept. De eerste prijs werd behaald door de voorzitter van de So lex-club, de heer J. W. Th. Brul. Oo de eerste dag van de Sneekweek heeft de heer S. M. van de Meer uit Heiloo met ziin „Trewes", in de Val kenklasse. groep 1. de beste tijd ge maakt. Hii werd eerste van ziin groep. INSCHRIJVING HANDELSREGISTER In het Handelsregister is ingeschre ven: - fotoreportagebedrijf Jaap Schoen, Stationsweg 31, eig. J. Schoen. In de tijd van 1.33.20 minuten heeft de IJmuidenaar W. Eelsing, een neef van de winnaar van de Ronde van Alkmaar, Zaterdag het Boulevard criterium op zijn naam gebracht. De beslissing van deze wedstrijd viel in de eindsprint, want hoewel verschil, lende pogingen pogingen werden on dernomen, slaagden de renners er niet in uit het peloton weg te komen. Tal van premies hielden er de animo in en brachten diverse tussensprints.Bij het ingaan van de laatste ronde toen nog dertig van de 62 renners in de course waren ontstond een valpartij, waardoor Van den Oever uit Lisse met een beenblessure de strijd moest staken. De eindsprint bezorgde W, Eelsing de overwinning. De verdere uitslag was: 2. J. Ottenbros, Alkmaar; 3. Jac. Bruggekamp, IJmuiden; 4. J. Hofland, Beverwijk; 5. B. Lute, 's Gra- veland; 6. W. Biesterveld, A'dam; 7. J. Rol, Alkmaar; 8. N. Soelaart, Utr.; 9. J. van Putten, Hoorn; 10. D. Edelen bosch, Enkhuizen. Gistermorgen van vijf tot negen uur I heeft een aantal leden van de visclub I „De Egmonden" met twee hengels ge-1 vist in de Slotgracht. De grootste kar-1 per werd gevangen door de heer J. I Burger (52 cm)de grootste paling door de heer Veldkamp (43 cm) en de groot ste van alle andere soorten vis bleek I aan de hengel van de heer C. J. van Pel te hangen, nl. een snoek van 63 cm. I Het eigenaardige was, dat de heer Van I Pel met een stukie aardappel viste, hierop waarschijnlijk een witvisje af kwam en deze weer zoveel aantrek-1 kingskracht op een snoek uitoefende, dat tenslotte deze vis raakbeet. Besommingen van Zaterdag: IJm 73 „Hoop" f 8918.—, IJm 116 „Eveline" f 21750.—, IJm 210 f 6460—, KW 9 1610.—, KW 159 f 6470.—, KW 141 I f 5660.—. KW 76 f 6215.— WR 67 t 1680.—, HD 125 1110.—, IJm 213 f 710.—, IJm 23 f 930—, IJm 3 f 1240.-, KW 35 f 1240.—, KW 92 f 1120-, KW 21 f 1110.—, KW 63 f 647.- KW 128 f 908.—, KW 189 f 610.-. De totale aanvoer bedroeg 6620 kisten, tweehonderd giftige slangen ontsnapt, I Prijzen per 1 kg: heilbot 1.951.60; I tong: gr. 4.503.10, grm. 1.661.46, kim, f 1 67—1.36, kl. I 1.44—1.20, kl II 1.13— 0.96; tarbot I 2.151.80; zalm 6.50. Per 50 kg: tarbot IV 18; tongschar 43; I schartong 21; schol: gr. 6043, grm. 621 -43, kim. 40—27, kl. I 30—15, kl. II 221 —8; schar 14—8; bot 8.50—8; v. haring I 1411; makreel 12.5010; Schelvis: gr,| 23, grm. 21, kim. 23—18, kl. I 20-17,1 kl. II 18—8; wijting 9—8; gul: gr. 22-J 14, mid. 12—10, kl. 10—8; kl. haai 15. Per 125 kg: gr. kabeljauw 1.20—53; j Per 125 kg: gr. kabeljauw 120—53; Schoorl zal volgend jaar de woningnood bijna de baas ziin. Er zullen nlell veel gemeenten in Nederland zijn, die eenzelfde optimistische klank kunntil laten horen. Schoorl verkeert wat dit betreft zeker in een gunstige uitzon-1 deringspositie. Behalve de bouw van een tehuis voor bejaarden, dat volgenil jaar gereed zal komen, staat er een geheel nieuw plan op stapel: de bou«| van een wijk van 29 woningen aan de Voorweg. Het heeft burgemeester Jochems de nodige moeite gekost dit aantal wo ningen los te krijgen. Hij had over het tijdvak 1950'53 slechts een bouw volume van twee woningen en het zag er niet naar uit, dat er nog 29 bij zou den komen. Toch is het gelukt. Het bouwvolume is verkregen onder de voorwaarde, dat nog dit jaar met de bouw wordt begonnen. Men wil niets liever. Het architecten bureau Roggeveen en Honig te Ber gen heeft de tekeningen van de nieu we wijk vervaardigd en deze zijn thans opgestuurd ter verkrijging van de rijksgoedkeuring. Zodra deze is ont vangen wordt de bouw van de huizen terstond aanbesteed. De huizen, waarvan er vier onder één kap komen, één blok is er van vijf, hebben een inhoud ('art 254 ku bieke meter. Zij bevatten beneden een woonkamer, keuken en slaapkamer en boven drie slaapkamers en een douche- NOORDERMARKTBOND, 17 Aug. 27.000 kg aardappelen: Eerstelingen 11,60 —12,70, Eigenheimers 12,80—13,20, blauwe idem 11,7013,60, Bintjes 11,40, Koop- mans Blauwe 12,60, grove 1112,30 en drielingen 6,50; 900 kg bieten: A 5,40— 5,50; 5000 kg slabonen 3238; 2500 kg gele kool 4,50; 3000 kg witte kool 3; 3600 stuks bloemkool: A II 19—24 en af wijkend 8—10. ruimte. Het project zal ongeveSl f 325.000 kosten. De huur van de «J ningen wordt geschat op ongeveïl f 6.90 per week, exclusief de waterlij dingkosten. Er zal naar worden streefd de bebossing zoveel te handhaven, zodat de huizenblokM bijzonder fraai zullen komen te M gen. Door dit project en dat van IJ tehuis voor bejaarden zullen de 1 woningzoekenden bijna allen aan huis kunnen worden geholpen. Dezer dagen organiseerde VW Schooi evenals vorige jaren een lampionoptoch| Om 8 uur precies vertrok de stoet bij Klimweg, en ging het onder luid gez^J door de prachtige Schoorlse duinen, de Duitse Weg, of te wel Munnikenwfj tiabij het „dal", stond de muziek ree te wachten. De drummer van het faij farecorps „Aurora" uit Koedijk een welkomstspeechje van de heer v*| de Garde, de onvermoeibare en onvol rnurwbare voorzitter van VVV Scho^| de trommelstok en lustig bliezen de tenbouwers" de mars IA (vaktechnnjj uitgedrukt). De lampions werden 3 gestoken en onder een vrolijke mars f het dorpswaarts, waar een talrijk Pub^:l de stoet opwachtte. Door de kom van dorp en om het kerkje slingerden de l0,.| derden lampions als een Oosters en de lofuitingen in de vorm van .-a en „oohs" waren niet van de (wo^0^ lucht. Op de Paardenmarkt werd n°^,1(je| rondedansje gemaakt om de eeuvvenOj J iepen en dat was dan tevens het van de strand- en volksfeesten van seizoen. Na een zeer zonnige en was het wel een kleine dat het weer er "ondagmc aanlokkelijk uit zag. Doel slechts weinige zeilers, di door lieten afschrikken en dan ook gebeuren, dat er dan 70 boten aan de start om deel te nemen aan Zeil- en Watersportveren geest" georganiseerde jubilf den, die tevens de laatsten de vier gezamenlijke wed; de Z.Z.V., A.R.Z.V., De On de Z.W.V.U. Het moet voor het besti 20-jarige Z.W.V.U. ook wc grote voldoening zijn gew belangstelling te mogen oo behalve op het water, was 1 de jachthaven van Gebr. V tengewoon druk. Velen hebt van de prachtige startmomc einduitslag werd vol spai wacht. Aan spanning heeft gens niet ontbroken. Door Westenwind, die pas later dag begon af te nemen, w: de zeilers mogelijk hun 1 meten. En het was vooral 1 rakken, dat de sterksten kwamen om hun plaats o] In de Valkenklasse was het nier, die zich de meerdere zijn rivaal Keizer, terwijl Swart in de 16 m2 Eenheids! de eerste plaats wist te bezc ter en Visser legden, na fel Op de door schijnwerpe verlichte Brink werden Zate voor een talrijk publiek vc groots van opzet, gehouden, dansgroep „de Zonneroos", demonstratie had georganise er veel werk van gemaakt, men de medewerking inger gekregen van volksdansgri maar liefst zeven plaatsen, Amsterdam, Haarlem, Drieh maar, Obdam, Den Haag en herberg „Koningsbosch" te Hierdoor gebeurde het, dat der dan 120 medewerkende Brink verschenen, om hun 1 demonstreren. Van kwart i tot half elf s avonds werden lende dansen uitgevoerd, een 25-tal Engelse en vijf ris" dansen, welke lataste 6peciale herengroep naar vi den gebracht. Het geheel sto onder leiding van één persooi Wim Lammers van Amsterd; het begin tot het einde was deze uitvoering zeer vee] in met aandacht werden de div< mers dan ook gevolgd. Aan van de avond dankte de VVV- de heer N. de Nijs, de deelnerr en de leider voor deze kei zorgde avond en sprak hij uit. dat door de demonsratie meisjes en jongens uit Casti mooie Ontspanning van het sen zullen gaan beoefenen. Rest ons nog te vermelder 80 liters limonade voor nodi( om de dorst van de volksda lessen. Te Amsterdam slaagde on: genoot de heer J. Zijlstra examen gemotoriseerd rijwiel (Ongecorrigeerd) Op de marinewerf te Brookl Fork) heeft zich Zondagavond zware ontploffing voorgedaan, ingestort woonhuis zijn volg rapport van de politie vijf bekneld geraakt. Een groep öle onder het puin werd bedi naar een ziekenhuis overgebr; de ontploffing is er brand uitg De schok is tot kilometers in trek gevoeld. Engeland en Amerika zijn 1 dagavond eens geworden over c tie der Russische deelneming Komende politieke conferent; Korea. i.*ï? een vergadering van de landen met troepen in Korea gedeeld, dat Engeland en Amei resolutie zullen steunen, in te door Australië en Nieuw-Zeel tj? algemene vergadering van i d'e vandaag bijeenkomt, waarii aanbevolen dat de Sovjet-Unie conferentie deelneemt „mits de zbde (de communisten) het wei trekking 520e Staat vieide klasse, eerste lijst: t F?£ere Prijzen: 2000: 2] U07 .ko6205' f 10002104- - j o?T. 4224 5373 8451 8924 1142' f 9nn ü329 17167 18694 605?1 1724 4095 4608 47< 8813 6380 7125 729f 12159 9828 10141 1I41; 13949 12926 13517 1374f 17189 lllai 15819 16028 1669: 20896 9?n?l 18742 18872 19941 896 21°14 21854 21916 (Ongecorrigee

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2