De Turkse luchtreizigers zijn Rie Kostelijk dankbaar PELS' POXV Jimmy Brown en de Oranjehemden Nu eindelijk een eenvoudige service bij de DHY Papieren goudvissen aas voor hengelwedstrijd Ruim 250 oud-cadetten gaan hun oude school bezoeken Stadsfeest \lerde\g OMYL r Egmond Als een kleine Ata- tiïrk in Ankara Van f 580.- was nog maar f 6.- over Sluitingsuren tijdens de kermis met ze Kauwgommetje en sigaret „Müalla, Munnever, Memdulia en Perihan", zal voor U ongetwijfeld abacadabra zijn. En toch is het als met alle ingewikkeld schijnende za" ken een dood-simpele aangelegenheid. Het zijn de voornamen van vier van de negen Turkse meisjes, die zeven weken lang van een Alkmaars meisje, mej. Rie Kostelijk, een opleiding hebben ontvangen als stewar dess. Zo vreemd als deze namen ons thans in de oren klinken, zo vreemd waren ze ook voor de chef-stewardess van de KLM, toen ze begin Juli liet leslokaal in Ankara binnenstapte en de lijst van leerlingen ter hand nam. De nieuwe lerares nam haar toevlucht tot een hulpmiddeltje. Gelooft U': Geen zeep Actie van dertig Alkmaarse winkels NIEUWE BESSEN AGENDA: Portier klapte open Reünie op 30 September Goede sier gemaakt r BURGERLIJKE STAND Nogmaals begraaf tarieven Limmen Pim, Pa Badgasten de loftn Record gevesi keukt Bergt Ds Wijmenga Curacao en l Huize Ingeborg j de heer Di DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1953 Achter de naam Mualla zette ze tussen haakjes „knap en zwart", achter Perihan kwam te staan „grote neus". En met die signalementen gelukte liet de meisjes de eerste dagen uit elkaar te houden. Mej. Kostelijk is chef-stewardess van de instructie en het was zowel voor haar als voor de KLM een vererende uitnodiging om in Ankara de eerste stewardessen op te leiden voor de Turkse luchtvaartmaatschappij, de DHY, Devlit Hava Yollare, wat zoveel betekent als Staatsluchtlijnen. „II moet Turkse stewardessen oplei den", had men mej. Kostelijk verteld en dat was het enige wat ze wist toen ze begin vorige maand in Ankara arri veerde. Eigenlijk wist ze niets van de eisen, die men aan de Turkse meisjes wilde stellen en al evenmin hoe de service op de Turkse vlieglijnen was. Dat laatste bleek gauw genoeg te zijn opgelost. Wanneer de passagiers in het vliegtuig hadden plaats genomen kwam de boordmecano de riemen con troleren en de kaartjes knippen en voor de rest mocht de reiziger zich zelf vermaken. Het kauwgommetje, het sigaretje, die kleine attenties, die de passagier zich thuis doet voelen en waardoor hij het idee krijgt een graag geziene gast te zijn, ontbraken nu juist op de overi gens voortreffelijke en door deskundig personeel gevlogen Turkse lijnen. Deze figurlijke boeketjes bloemen is mej. Kostelijk in Turkije komen brengen. Ze heeft de meisjes geleerd wat er van haar wordt verlangd als stewardess. Ze heeft ze alles via een tolk, wat het ïesgeven niet bepaald vergemakkelijkte, omdat er geen controle mogelijk was geleerd wat het begrip service be tekent, er op gewezen, dat het belang rijk is een antwoord te weten als de passagiers onderweg iets vragen over de route of over de aansluitingen en in grote trekken de babyverzorging aan boord van het vliegtuig behandeld. Aan dit laatste is men echter nog niet toe. De Turkse luchtreizigers moeten het voorlopig met het kauwgom en de sigaret doen en dat ze daarover reeds „in de wolken" zijn, bewijzen de stapels brieven, die bij de DHY binnenkomen. De president-directeur Riza Bey Cer- gal heeft het goed gezien, dat de Turk se luchtlijnen een andere weg moesten volgen. Niet wat de route betreft, maar wat de service aan de passagiers aan gaat. Het is eigenaardig, dat men in het land van de grote Atatürk, waar over in 1935 reeds een vrij intensief luentnet lag, zich nooit aan dit toch zo belangrijke onderdeel iets gelegen heeft laten liggen. Eén keer schijnt er een proef met stewardessen genomen te zijn en toen die niet beviel heeft men deze dienst niet meer in de prac- tijk toegepast. Na de komst van de nieuwe presi dent-directeur, meneer Riza Cergal, is daarin verandering gekomen. Een van zijn eerste maatregelen was de KLM te verzoeken de opleiding van de eer ste stewardessen te verzorgen en zo kwam het, dat mej. Kostelijk op 3 Juli in het vliegtuig naar Istanboel stapte, om vandaar per Dakota, het enige type, dat de DHY in dienst heeft, naar Ankara (klemtoon op de eerste letter greep) te vliegen. Het zijn soms vreemde afspraken, die ze met elkaar maken: „Als jij uit Rio terugkomt, ben ik net weer uit Tokio en dan kunnen we samen een avond naar Tuschinski". Voor haar is het de gewoonste zaak van de wereld. Haar beroep maakt deze jonge vrouwen zelf standig en even gewoon als een trip naar Tokio vindt mej. Van Voorthuy- sen het om een stuk zeil te kopen en dat met veel passen en meten in de W.C. te frommelen. Ze zijn gewend zichzelf te redden. Of dat nu in Ankara is, in Buenos Aires of in Amsterdam. In de kamer van mej. Rie Kostelijk vind t we herinneringen uit alle de len van de wereld. Een beeldje uit Bangkok, een vaasje uit Zwitserland en pulletje uit Rio. „Maar Turkse koffie kan ik U he laas niet aanbieden", zei ze veront schuldigend. „Het apparaat, dat daar voor dienst moet doen heb ik van mijn Turkse leerlingen cadeau gekregen, doch ze moeten het mij nog nasturen". We hebben het dus met gewone Hol landse koffie moeten doen en onderwijl gehoord welk een fascinerend en con trastrijk land Turkije is. Istanboel, de levendigs havenstad met haar prachtige baai, die Rio ver in de scha duw stelt en Ankara, het regerings centrum; het zijn steden, die duidelijk demonstreren hoe snel het land in op komst is sinds wijlen Atatürk zijn mo derne hervormingen invoerde. Men ziet zijn beeltenis in het kleinste huis en in de grootste magazijnen en men zou al een heel slechte beurt maken wan neer men een Turk vertelde nog nooit van deze grote mens te hebben ge hoord. De enige grote verkeersader in Ankara heet hoe kan het anders? de Atatürk-boulevard. Het is de weg van contrasten. In de villawijk ziet men er mondaine vrouwen lopen, net zoals op Fifth Avenue en even buiten de stad, waar de woestijn begint komt men op diezelfde boulevard een vrouw op een ezeltje tegen. Lemen hutten en prachtige flats, moderne transport middelen en geen service. rjAAR kwam ze tegenover Mualla, Sabaha en Perihan te staan, aardige en hartelijke meisjes, maar toch met een onmiskenbaar Aziatische denkwij ze. Er was er niet een, die gedurende de cursussen, welke in plaats van drie, zeven weken in beslag bleken te ne men, ook maar één vraag stelde. Herhaaldelijk drong mej. Kostelijk er op aan dat de meisjes zouden vra gen als ze iets niet hadden begrepen, maar een glimlach was het antwoord. Tot op de laatste dag. Toen ging een van de nieuwe stewar dessen staan en stelde een vraag: „Ge looft V in God?" Het had al die weken achter de gesloten gezichten gebrand. Zon deze vrouw uit Holland, zou zij als nïet-Moslem in een God geloven? Voor de meisjes was dit een obsessie geworden en één van haar was het ten slotte, die op de allerlaatste dag de stoute schoenen aantrok. Mej. Kostelijk heeft op Oosterse wij ze de vraag met een wedervraag be antwoord, want ze zag zeer terecht in, dat een discussie over Bijbel en Koran nooit tot een bevredigend einde zou kunnen worden gebracht. Zij, die gewend is aan druk kwet terende leerlingen, die onophoudelijk vragen: „Wanneer gaan we vliegen, gaan we nog naar New York en krij gen we gauw een uniform?" heeft zich even aan de Oosterse geslotenheid moe ten aanpassen. Desondanks is haar verblijf in An kara gekenmerkt geweest door een sfeer van hartelijke vriendschap. „Maar ik ben blij nu weer in Am sterdam te zijn", lachte zij, toen we haar bezochten. Mej. Kostelijk bewoont met een collega, chef-stewardess Nila van Voorthuysen een gezellige flat in de Waldeck Pyrmontlaan. Dat is de veilige haven voor deze twee lucht vaartvrouwen, die elkaar in maanden niét zien als de een in New York zit en de inder op Biak. RIE KOSTELIJK 7 weken Ankara In de glanzende Dakota's die van de ene hoek van het land naar de andere kruisen was voor de komst van mej. Kostelijk geen stukje zeep te bespeu ren. Zelfs in de toiletten niet, waar ook een handdoek en papier ontbraken. Als een Atatürk in het klein is dit Alkmaarse meisje begonnen de DHY op haar manier te moderniseren. Zij bepaalde zich niet uitsluitend tot de opleiding van de stewardessen, maar liet ook positiemeldingen druk ken, bestelde in Cairo lucifers met de naam van de DHY er op, gaf aanwij zingen voor de samenstelling van de inhoud der EHBO-kisten en adviseerde de luchtvaartmaatschappijen in vele andere zaken. De brieven van de ver raste passagiers zijn het bewijs, dat de komst van mej. Kostelijk naar Tur kije reeds haar vruchten heeft afge worpen. Zij zal het contact met de Devlit Hava Yollard niet verliezen, want het is de bedoeling, dat zij eens per half jaar het cabinepersoneel controleert en eventueel verdere aanwijzingen geeft. Voorlopig zal zij zich weer gaan be moeien met de opleiding van de ste wardessen voor de New York en Zuid- Amerika-route. Mej. Kostelijk is blij weer in Neder land te zijn, maar één ding heeft haar gespeten. Dat zij niet tegenwoordig kon zijn bij het Beyranfeest, dat vandaag begint. Het is een offerande-feest, waarop degenen, die het zich kunnen veroorloven, een lam slachten, daarvan de ene helft behouden en de andere schenken aan de armen, die langs de deuren komen. Doch een bezoek aan het ouderlijk huis in de Roemer Visscherstraat is na die omzwervingen ook veel waard.... Met ingang van Zaterdag zal er in dertig Alkmaarse winkels bij aanko pen ter waarde van f 1.een goudvis cadeau worden gegeven. Stelt U ge rust. Ge behoeft geen netjes of kom metjes mee te nemen, want de vissen zullen van papier zijn en het is de be doeling, dat ge ze met vijf stuks tege lijk op een formuliertje plakt, waar van de kosten 10 cent zijn, want het papiertje met de 5 goudvissen moet het hem doen. Dit is als het ware de visacte, waar mee ge prachtige prijzen kunt henge len uit twee guaria met een gezamen lijke inhoud van vijftig kubieke meter, die ten tijde van de najaarsveemarkt op het Canadaplein zullen worden ge plaatst. Het reclamebureau Balder heeft deze middenstandsactie ontwor pen en daarvoor dertig zaken geïnte resseerd. Zij zullen voor de aquaria mooie prijzen beschikbaar stellen. Te gen overlevering van de „visacte" met de vijf zegels krijgt het publiek een hengel, waaraan een magneetje is be vestigd. Hiermee moet zonder dat men de bodem of de inhoud van het aquarium kan zien een waardebon aan „de haak" worden geslagen. Dat kan, omdat aan de bonnen een nietje zit, dat zich onherroepelijk aan de magneet hecht, als deze door d. hen gelaar tenminste in de buurt wordt gebracht. Men mag slechts één keer ophalen. Sommige waardebonnen zal men direct kunnen verzilveren bij een drietal kramen, dat in de buurt van het aquarium wordt neergezet. De andere bonnen zullen in de des betreffende zaken moeten worden in gewisseld. Het vissen vindt plaats op 22 en 23 September. Op verschillende manieren zal aan deze actie nog verdere bekend heid worden gegeven. „De zon in flessen" Per liieri 5.65 - Telef.2585 DONDERDAG HARMONIE THEATER, 2.30, 7 en 9.30 uur: Tour de France CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Ro binson Crusoe en Co (al). REX THEATER. 2.30 en 8 uur: Ach ter gesloten gordijnen (18 j VICTORIA THEATER, 8 uur: Het geheim van Mayerling (18 j.) CAFé CENTRAAL. 8 u.: 8 October- vereniging. VRIJDAG VICTORIA THEATER, 8 u.: Light of the Silvery Moon (a.l.) HARMONIE THEATER, 8 U-: Carna val in Texas (a.l.). CINEMA AMERICAIN, 8 u.: Deser teur van het Legioen (14 j.) REX THEATER. 2.30 en 8 u. Im Weissen Rössel (al). DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek „De Bever", Emmastraat 36. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 11.20 11.58 Vrijdag 12.46 1.10 TE CAMPERDUIN hoog laag Donderdag 11.25 003 5.25 18.03 Vrijdag 12.51 1.15 6.51 19.15 Om kwart vóór drie gistermiddag werd de 16-jarige Simon R. uit Oudorp gewond, toen het portier van een op de Nieuwesloot rijdende vrachtauto plotse ling openzwaaide. Simon bukte zich snel en wist daardoor te voorkomen, dat zijn hoofd werd geraakt. De onderkant van de deur vernielde echter zijn kleren en veroorzaakte een schaafwond op de rug van de jongeman. De knaap stond op het punt flauw te vallen, maar een voorbijganger kon hem juist nog grijpen De auto reed door. Getuigen van het ongeval wordt verzocht zich met de politie in verbinding te stellen. (Advertentie, Ing. Med.) Op Woensdag 30 September is het zestig jaar geleden, dat de Cadettenschool in Alkmaar (het tegenwoordige Centraal ziekenhuis) werd geopend en ter gelegen heid van dit jubileum zal door de oud-officieren, oud-leraren en oud-cadetten hier ter stede een reünie worden gehouden. Verwacht wordt, dat hieraan 249 personen zullen deelnemen. Alle cadetten-jaren van 18931922 - in het laatste jaar werd het instituut opgeheven - zullen zijn vertegenwoordigd. een muziekcorps, militair of plaatselijk, worden begeleid. Om half twaalf volgt op het stadhuis de officiële ontvangst van de reünisten door het college van B. en W., na afloop waarvan een krans zal worden gelegd bij het monument voor de gevallenen. Na de lunch zal het Centraal ziekenhuis, de voormalige cadettenschool, worden bezichtigd. Voor velen zal dit een weerzien van de „school" na tientallen jaren zijn. Al is de bestemming en de inrichting van het gebouw in de loop der jaren dras tisch veranderd, toch zullen er nog wel vele herinneringen naar boven komen als de colonne de poort binnenmar cheert. Met een thee in de Hout wordt de reünie 's middags om vier uur be sloten. Van de oude „lichtingen" spannen de jaren 1903 en 1917 de kroon met 14 deelnemers. De jaren 1921 en 1896 leve ren ieder 12 reünisten op en uit het oprichtingsjaar 1893 hebben zich zelfs nog acht oud-cadetten aangemeld. Het programma van de dertigste September luidt: 10.30 uur 's morgens verzamelen op het Stationsplein, van daar om elf uur in colonne met vie ren jaarsgewijze gegroepeerd naar het stadhuis. De mars door de stad zal door In een cafétje hier ter stede zijn door de politie twee van de zes uit de St. Willibrordusstichting ontvluchte ver pleegden gegrepen. Beide heren, die van een boer ruim f 500 hadden gesto len en weer ergens anders een fototoe stel met f 80 hadden ontvreemd heb ben van het geld goede sier gemaakt. Zü hadden zich in nieuwe kleren ge stoken en hadden zich best vermaakt want van de ruim f 580 was nog slechts f 6 over. De Rijkspolitie in Heiloo heeft gere geld met dit soort ontvluchtlingen te doen en het komt ons voor, dat een bepaalde categorie verpleegden wel wat al te gemakkelijk in staat is zich uit het gesticht te verwijderen. Dit sy steem moge dan passen in de moderne genezings-methoden van geestelijk ge stoorden en gestraften, het geeft toch te denken, dat de weggelopen patiën ten regelmatig tot misdrijven verval len, aldus blijk gevends, dat zij in de samenleving nog niet thuis horen. Een beter toezicht op deze verpleegden lijkt ons een ernstige noodzaak. Vooral om dat het hier geen incidentele gevallen betreft, maar een regelmatig weerke rend verschijnsel. Het feit, dat een be langrijk deel van de verpleegden in het gesticht is opgenomen wegens zeden misdrijven kan dit verzoek slechts be- klemttonen. (Advertentie Ing. Med.) W ARMENHUIZEN, 20 Aug. 20.700 kg aardappelen: Eigenheimers 13.00 14,70, Bintjes 11,10—13,30, Alfa 10.80— 11; Schotse Muizen 13,80 en Meerlanders 11.1011,60; 10.300 kg slabonen 20—28; 6000 kg witte kool 33,10. De Commissaris van Politie te Alk maar maakt bekend, dat de openings- en sluitingsuren van de kermis, die van Zaterdag 22 Augustus tot en met Zon dag 30 Augustus a.s. zal worden ge houden, als volgt zijn vastgesteld: Zaterdag 22 Aug. van 141 u. 's nachts Zondag 23 Aug. van 161 u. 's nachts Maandag 24 Aug. van 161 u. 's nachts Dinsdag 25 Aug. van 161 u. 's nachts Woensdag 26 Aug. van 141 u. 's nachts Donderdag 27 Aug. van 161 u. 's nachts Vrijdag 28 Aug. van 111 u. 's nacnts Zaterdag 29 Aug. van 142 u. 's nachts Zondag 30 Aug. van 16—2 u. 's nachts Het sluitingsuur voor vergunnings- en verlofslokaliteiten is tijdens de ker mis bepaald op: Zaterdag 22 Aug. tot en met Vrijdag 28 Aug. '53, 1 uur des nachts; Zaterdag 29 Aug en Zondag 30 Aug. '53 2 uur des nachts. Winkelsluiting tijdens de kermis: De aandacht wordt er op gevestigd, dat gedurende de dagen waarop de ker mis wordt gehouden de bepalingen be treffende sluitingsuren volgens de Win kelsluitingswet 1951 NIET van kracht zijn. Alkmaar, 19 Aug. 1953. De commissaris van Politie voorn., J. DREEUWS. Geboren Clara M., d. van Th. C. Wildenburg en G. A. Veltman. Maria J., d. van P. L. N. Disseldorp en M. Vos. Alida en Elisabeth, drs van T. de Groot en S. Stoelwinder. Getrouwd Pieter Klein en Anna J. Erkamp. Jan de Graaf en Paulina van de Kuijt. Cornells M. Schouten en Anna M. Snijders. Izak van der Hout en Helena Mizee. Victor Simon en Ag nes W. Ie Fèbre. Als aansluiting op de nieuwe rege ling van de begrafenisrechten stellen B. enW. voor de tarieven voor 't begra ven op Zaterdagmiddag met de helft van het gewone recht te verhogen. Het college wil daarmee het begraven op Zaterdag zoveel mogelijk naar de morgenuren verplaatsen, zodat het personeel op Zaterdag van zijn in het ambtenarenreglement vastgestelde vrije middag gebruik kan maken. 66. Nu, de mededeling die het be stuur van de K.N.V.B. via de radio bekend liet maken, was in één woord verpletterend. Het kwam er op neer, dat twee leden van de Keuze-Commis sie, de heren Bubbel en Babbel, hun ontslag hadden genomen en dat het Bondsbestuur besloten had de verkie zing van het vertegenwoordigend elftal in de handen van één man te leggen, de handen van meneer Barend Balie- wipper, in wie het bestuur, zo ver meldde -t communiqué uitdrukkelijk „het grootste vertrouwen stelde". De voetbalgemeenschap dacht eerst, dat het een misplaatst grapje van de radio omroeper was, maar neen hoor, de vol gende morgen maakte ook de dagbla den in vet. .etters melding van het feit, dat Ballewipper „elftal-dictator" was geworden. Er werd met vuisten op tafels geslagen, er werd gescholden, er waren mensen, die van woede twee dagen geen woord konden uitbrengen men liep te hoop, er werden optochten naar het Bondsbureau beraamd., maar in Wilgenwolde bleef het rustig. Jim my schoffelde heel vergenoegd zijn aardbei-planten, meneer Bikkebakker verkocht pingpong-spellen en tennis rackets en Jackie scoorde die Zater dagmiddag in een vriendschappelijk partijtje ten bate van de slachtoffers van de watersnood zegge en schrijve zeventien doelpunten. De kranten maakten er met dikke letters melding van. Het potje begon al aardig over te koken. We hebben uit de raadsbijlage kun nen vernemen, dat de directeur van de V.V-V. uit Breda en zijn administrateur belast zullen worden met de organisatie van de stadsfeesten in 1954. Behoudens natuurlijk de goedkeuring van de raad. Wij kunnen daar moeilijk bezwaar tegen maken, want we kennen de ca paciteiten van deze mensen niet. Dat zij Breda-Oranjestad tot een succes hebben gemaakt behoeft geen maat staf te zijn voor Alkmaar, omdat de situatie daar nu eenmaal anders lag met het drukke Belgische toeristen verkeer. Wij houden ons echter verra van enige op- of aanmerking ten aan zien van de organisatorische kwalitei ten van deze heren. Zij zullen zeker het nodige in hun mars hebben. Waar wij ons wel bezorgd over ma ken is de vraag of de geruchten, die ons gewerden juist zijn. Dan zou het zo worden, dat Alkmaar I volgend jaar het oude feestjasje vaal Breda krijgt aangetrokken. Naar onsl ter ore kwam koestert men ernstig»! plannen om de oud-Hollandse straatf jes, die Breda hebben gesierd na;l onze stad te slepen. Dat kunnen v.1 niet bewonderen omdat een dergelijkf versiering al erg weinig origineel zijn. Op de verzekering van de tweedil ƒ100.000 aan recettes tegen een premiil van 7000.- zullen wij hier verder nietl ingaan. We vinden het knap, dat heil comité (of de directeur van V.V.VT Breda?) een verzekeringsmaatschappij I bereid heeft gevonden deze post til willen sluiten. Alleen daarom zou menl de komst van de heer Sliepen en zijn| assistent mogen toejuichen. OMYL het afdoende middel Ier verdelging van: vlieg, vlo, mug, luis, enz. Deze onhygiënische, hinderlijke insecten veronaangenamen U het leven en verstoren Uw gemoedsrust. OMYL bevat twee •insectendodende stof fen, waardoor het snel werkt én lang blijft na* werken. m OMYL als vloeistof om te verspuiten. Fles met 200 cm'f 1115. Ook verkrijgbaar in gro tere flessen en bussen. OMYL als poeder om te versluiven. 50 gram10,65 150 gramf 1,65 NV ORGAN ON-O ss jicd-l (Advertentie Ing. WERK GEGUND Het aannemersbedrijf R. Min al",l was met ƒ585.000 de laagste 'n.sc pi voor de bouw van 58 woninS®1 Haarlem. Het werk is gegund. 98. Baron Van Pot veel van repen, durige vriendschap t en Moeder Woeffie andschap was omgesl maal om een hoedj-, wel, dat hij het onde laten r' sten en was de keuken uitgegaa Woeffie was opgewor uitzicht, dat zij mis prijs kon winnen er oven keek om te zien aan het rijzen was, ki „Het rijst prachtig," r zeker, dat ik een goet de eerste prijs te w 1 1 deze keer extra le al om dat gezicht v Babbelgraag te zien". Nog slechts enkele we De Egmondse zakenlie algemeen zeer tevrede; vergelijking met andei Egmond aan Zee, dat i te zün en de resultate: Tijdens het vóór- enige achteruitgang t< opzichte van vorige de bezetting van h< betreft, als de verhu leerde huizen. Van was deze achteruit? Tijdens het hoogseizo* 100 procent bezet en h onbeslapen. Opmerkel ter aantal buitenland als vacantie-oord ver lijk waren dit Engels* gen, Zwitsers en Duil categorie was zelfs br vertegenwoordigd. Behalve de hotel- ei en de verhuurders va huizen, kwamen ook van de strandbedrijve hun trek. Het weer, ploitanten meer dan i lijk zijn, was wel maar in het algemeen de weekends, waarvai het toch voornamelijk Veel verbrei bedwoni De meeste huisvrouw, vêel om, of er erger een snelheidsrecord Auto's, vliegtuigen interesseren haar ve haar eigen keuken. IV in de keuken worde records bereiktrece en gemak. Wij hebbi op Castella Vaatwa afwasmiddel, dat in zorgt voor een sch «etlepel Castella Vaat vol actief schuim, da vuil en aanslag in Ongelooflijk, zoals weer blinkt en flonk afdrogen! En voor de is er nog een andere rijke reden om vo Vaatwas te gebruikei middel Is namelijk g mend voor de handen, fluweelzacht aanvoelt wat anders, dan die handen", het veel verb men nu eindelijk van (Adverts: Het prachtige fotom: ds A. W. Wymenga wé in het „Witte Kerkje" jammer genoeg niet v recht komen door de or gave van een gelee Daardoor kon slechts worden gegeven van natuurschoon en anthr scheidenheid op de Ne len en Suriname. Kerk en zending, die tot het terrein van de ren, kon hij in een r betoog belichten, zodal zicht kreeg van de ver! tie aangeslotenen bij kerk Op Curaqao, in Suriname en de R.K. vloedsfeer in deze geb De lezing werd gehor van het orgelfonds de Kerk. De heer J. Diesfeldt Ingeborg" aan de Bre koop in zijn bezit gek: vlakte van het pand is bestemming van het pe geen definitieve mede verstrekt.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2