r De man uit Australië Egmond kan over het seizoen tevreden zijn Flinke typiste Voor een PRIMA SIGAAR oaar 'tSlGMKMlS P. VISSER Stadsfeest OMVt- LAATSTE NIEUWS De Kernslager geeft deze week voor reclame KLEINE HANDELSADYERTENTIES Gedenkt Griekenland \lerde\g Limmen Pim, Pamy Pom en de wonderlamp Badgasten steken de loftrompet Record gevestigd in de keuken. Bergen Ds Wijmenga sprak over Curacao en Suriname Huize Ingeborg gekocht door de heer Diesfeldt Mossadeq moet zich binnen 24 uur overgeven Reist Sjah per KLM? Oostduitse regering naar Moskou Sovjet-Unie heeft de H-bom beproefd Trekking Staatsloterij -J Kernslager is kwaliteitslager 200 gram gekookt Ontbijtspek voor 69 cent I UITSLUITEND VOOR ZAKENLIEDEN j burger woonhuis Ons dagelijks feuilleton MARKTBERICHTEN Radioprogramma DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1953 (Advertentie, Ing. Med.) hebben uit de raadsbijlage kun- ïrnemen, dat de directeur van de uit Breda en zijn administrateur zullen worden met de organisatie e stadsfeesten in 1954. Behoudens •lijk de goedkeuring van de raad. kunnen daar moeilijk bezwaar maken, want we kennen de ca- iten van deze mensen niet. Dat reda-Oranjestad tot een succes n gemaakt behoeft geen maat- e zijn voor Alkmaar, omdat de ie daar nu eenmaal anders lag iiet drukke Belgische toeristen- er. Wij houden ons echter verre nige op- of aanmerking ten aan ban de organisatorische kwalitei- in deze heren. Zij zullen zeker het 3 in hun mars hebben, ir wij ons wel bezorgd over ma- s de vraag of de geruchten, die ewerden juist zijn. i zou het zo worden, dat Alkmaar ad jaar het oude feestjasje van krijgt aangetrokken. Naar ons re kwam koestert men ernstige en om de oud-Hollandse straat- lie Breda hebben gesierd naat stad te slepen. Dat kunnen wt I jewonderen omdat een dergelijke :ring al erg weinig origineel zou de verzekering van de tweede 300 aan recettes tegen een premie 7000.- zullen wij hier verder niet n. We vinden het knap, dat het (of de directeur van V.V.V- i?) een verzekeringsmaatschappij i heeft gevonden deze post te i sluiten. Alleen daarom zou men 3mst van de heer Sliepen en zijn ent mogen toejuichen. 4YL het afdoende Jdel ter verdelging vlieg, vlo, mug, enz. ze onhygiënische, iderlijke insecten onaangenamer» U leven en verstoren i gemoedsrust. •IYL bevat twee sctendodende stof- waardoor het snel rl<t én lang blijft na» rken. IYL als vloeistof om te spuiten. met 200 cm'! 1,15. k verkrijgbaar in gro- i flessen en bussen. IYL als poeder om te stuiven. gramf 0,65 f 1,65 3 gram M V ORGAN ON-O SS (Advertentie Ing. Med-l WERK GEGUND ,hItf et aannemersbedrijf R. Min®.:iver met 585.000 de laagste in.sc"r'J t» de bouw van 58 woningen riem. Het werk is gegund. 98. Baron Van Pottum had er niet veel van repen, waarom de lang durige vriendschap tussen zijn vrouw en Moeder Woeffie plotseling in vij andschap was omgeslagen en dat alle maal om een hoedj-, maar hij begreep wel, dat hij het onderwerp beter kon laten r- sten en was maar weer gauw de keuken uitgegaan. Ook Moeder Woeffie was opgewonden in het voor uitzicht, dat zij misschien de eerste prijs kon winnen en toen zij in de oven keek om te zien of het deeg goed aan het rijzen was, knikte ze tevreden. „Het rijst prachtig," riep ze. „Ik geloof zeker, dat ik een goede kans maak om de eerste prijs te winnen en ik zou 1 deze keer extra leuk vinden, alleen al om dat gezicht van die mevrouw Babbelgraag te zien". „Wat is er Moe der", vroeg Pim, die even naar be neden was gekomen om een glaasje water te drinken. „Waarom wilt U zo graag van mevrouw Babbelgraag win nen?" „Ach, het is allemaal begonnen met die hoed," zuchtte Moeder. „Dat mens heeft me toen beledigd! Ik kijk haar van m'n leven niet meer aan. En dat, terwijl ik het helemaal niet kon helpen van dat hoedje. Ik begrijp nog niet, hoe ik er aan gekomen ben „Maar maak jij je er maar niet druk over jongen, dat zijn dingen, waar jij tóch niets van begrijpt!" Met een be drukt gezicht sloop Pim naar boven. Hij begreep het veel beter, dan Moeder ooit kon denken. Hij begreep heel goed, dat het hoedje van Moeder na tuurlijk door Ali te voorschijn geto verd was. Nog: slechts enkele weken en het badseizoen 1953 behoort weer tot het verleden. De Egmondse zakenlieden, die over dit verleden zullen mediteren, zullen in het algemeen zeer tevreden zijn. Het seizoen 1953 is zeker niet slecht geweest en een vergelijking met andere plaatsen stemt tot grote tevredenheid .Nog steeds blijkt Egmond aan Zee, dat na de oorlog grote bekendheid kreeg, buitengewoon in trek te zijn en de resultaten daarvan blijven niet uit. Tijdens het vóór-seizoen was er enige achteruitgang te constateren ten opzichte van vorige jaren, zowel wat de bezetting van hotels en pensions betreft, als de verhuur van gemeubi leerde huizen. Van grote betekenis was deze achteruitgang echter niet. Tijdens het hoogseizoen, was alles voor 100 procent bezet en bleek er geen bed onbeslapen. Opmerkelijk was het gro ter aantal buitenlanders, dat Egmond als vacantie-oord verkoos. Voorname lijk waren dit Engelsen, Fransen, Bel gen, Zwitsers en Duitsers. De laatste categorie was zelfs buitengewoon sterk vertegenwoordigd. Behalve de hotel- en pensionhouders en de verhuurders van gemeubileerde huizen, kwamen ook de exploitanten van de strandbedrijven behoorlijk aan hun trek. Het weer, waarvan deze ex ploitanten meer dan anderen afhanke lijk zijn, was wel niet schitterend, maar in het algemeen was het tijdens de weekends, waarvan deze bedrijven het toch voornamelijk moeten hebben, Vee/ verbreid euvel bedwongen De meeste huisvrouwen geven er niet veel om, of er ergens in de wereld een snelheidsrecord wordt verbeterd. Auto's, vliegtuigen en hardlopers interesseren haar veel minder dan haar eigen keuken. Maar let op! Ook in de keuken worder) tegenwoordig records bereiktrecords van snelheid en gemak. Wij hebben hier het oog op Castella Vaatwas, het nieuwe afwasmiddel. dat in een oogwenk zorgt voor een schone vaat. Een eetlepel Castella Vaatwas geeft teilen vol actief schuim, dat snel alle vet, vuil en aanslag in zich opneemt. Ongelooflijk, zoals alles terstond weer blinkt en flonkert, zelfs zonder afdrogen! En voor de moderne vrouw is er nog een andere, uiterst belang rijke reden om voortaan Castella Vaatwas te gebruiken. Dit moderne middel is namelijk goed en bescher mend voor de handen, die na de afwas fluweelzacht aanvoelen. Dat is wel wat anders, dan die akelige „afwas- handen", het veel verbreid euvel, .waar men nu eindelijk van bevrijd is. (Advertentie, Ing. Med.) zeer goed. Ook de winkeliers, cafétaria- houders enz. deden goede zaken, het geen ook wel blijkt, uit het nog steeds toenemend aantal zaken, dat ge vestigd wordt Steeds meer gasten gaan ertoe over, evenals vóór de oorlog, zelf een zo merverblijf te bouwen, al blijft dat natuurlijk bij de tegenwoordige wo- ningschaarste een luxe. Uit alles blijkt, dat de gasten het in Egmond uitstekend naar hun zin heb ben en wie zijn oor te luisteren legt, kan dan ook in alle toonaarden de lof van Egmond horen zingen. Een bad gast, die pas een prachtig huis liet zet ten, gaf als bescheid op het waarom, ten antwoord: „Omdat ik verliefd op Egmond ben. De streek is mooi, het dorp is aardig, het strand is schitte rend, de mensen, die er wonen staan me aan en de mensen, die er komen, zijn mijn soort. Het is er gezellig en ik voel me er thuis". Dit antwoord typeert de stemming onder de gasten. Tot dit "alles dragen de vele badgas ten-avonden niet weinig bij. De gasten vermaken elkaar en leren elkaar ken nen, er heerst een gezellige, onge dwongen sfeer en het is weer eens iets anders dan het bezoeken van film of toneel. Van een en ander gaat een dusdanige roep uit, dat het gemeente bestuur van een andere badplaats er zelfs toe overging een ambtenaar naar Egmond te sturen om eens te onder zoeken, hoe men daar erin slaagt de gasten te trekken. Op allerlei gebied is ook dit jaar weer gezorgd, dat de gasten, behalve aan het strand, het nodige andere vertier kunnen vinden. Er was weer voor elk wat wils. Naast film, toneel en cabaret, waren er de motor-races, voetbalwedstrijden, wiel rennen, strandfeesten, puzzle-tochten voor automobilisten en wandelaars, tal van badgasten-avonden, volleybal-wed- strijden, vuurwërk, zwemwedstrijden in zee, demonstraties van de redding maatschappij en de reddingsbrigade, speeltuinvermaak, dansen, ja wat niet al. Zo vonden weer vele duizenden deze zomer in Egmond hun vertier en de Egmondse zakenlieden voeren er wel bij. Het prachtige fotomateriaal, dat door ds A. W. Wymenga werd geprojecteerd in het „Witte Kerkje" te Bergen, kon jammer genoeg niet voldoende tot zijn recht komen door de onvoldoende weer gave van een geleende apparatuur. Daardoor kon slechts een zwak beeld worden gegeven van de pracht aan natuurschoon en anthropologische ver scheidenheid op de Nederlandse Antil len en Suriname. Kerk en zending, die uiteraard meer tot het terrein van de predikant beho ren, kon hij in een meer gefundeerd betoog belichten, zodat men een over zicht kreeg van de verhoudingen tussen de aangeslotenen bij de Protestantse kerk Op Curagao, in Venezuela en in Suriname en de R.K. geloofs- en in vloedsfeer in deze gebieden. De lezing werd gehouden in het kader van het orgelfonds der Gereformeerde Kerk. De heer J. Diesfeldt Sr. heeft „Huize Ingeborg" aan de Breelaan door aan koop in zijn bezit gekregen. De opper vlakte van het pand is 2500 m2. Over de bestemming van het perceel konden nog geen definitieve mededelingen worden verstrekt. Ongecorrigeerd) Generaal Zahedi, de nieuwe Perzische premier, heeft dr Mossadeq, de afge zette premier, vier en twintig uur de tijd gegeven om zich over te geven. De Sjah van Perzië heeft het leger en de burgers van zijn land opdracht ge geven, de bevelen van premier Zar- follah Zahedi op te volgen. De opdracht van de Sjah was vervat in een telegram aan generaal Zahedi. Hierin drukt de Sjah zijn „diepe dankbaarheid" uit voor de aan hem en de grondwet door het Perzische volk gegeven steun. „Ik doe hierbij een beroep op alle leden van de strijdkrachten, alle bur gerlijke functionarissen en het gehele volk van Perzië, de orders van de eer ste minister, Zijne Excellentie generaal Zahedi, die constitutioneel door mij aan gewezen is om de wettige nationale regering van Perzië te leiden, op te vol gen". Op het ogenblik worden tussen de hofhouding van de Sjah van Perzië en de KLM onderhandelingen gevoerd over het huren van een KLM-tOestel, dat de Sjah en zijn gezelschap naar Bagdad zal brengen. De Oostduitse premier Otto Groote- wohl, die aan het hoofd staat van een regeringsdelegatie van 14 leden, is vandaag per vliegtuig uit Berlijn naar Moskou vertrokken om de jongste Sowjetrussische nota over Duitsland te bespreken. Van de Oostduitse delegatie maken deel uit vice-premier en secretaris van de socialistische eenheidspartij Walter Ulbricht en bijna alle leden van het Oostduitse kabinet. Gisteren heeft de Sovjet Unie de wa terstofbom beproefd, zo wordt vandaag meegedeeld in Prawda, het officiële or gaan van de Russische communistische party. Het blad voegt daaraan toe, dat de proefexplosie zeer krachtig was. Ook de Amerikaanse commissie voor atoomenergie zegt inlichtingen te heb ben ontvangen, dat in de Sovjet Unie in de ochtend van 12 Augustus een atomische proefneming is gedaan. Uitslag van de hedenmorgen plaats gehad hebbende trekking van de 520e Staatsloterij, 4e klasse 4e lijst. 2000: 17971 19221. 1500: 14056. 1000; 3971 6705 7778 17722. 400: 1049 4680 4820 9172 9513 10578 11372 13287 13376 18578 19570 20104 200: 1019 2475 2896 3625 4481 4415 5436 6539 7120 7885 9060 9361 9528 10534 10568 10702 10710 10744 12299 12903 3030 13342 19100 19189 19197 19216 12299 12903 13030 13342 21364 (Ongecorrigeerd) Voor direct gevraagd (moderne talen, kennis van Spaans strekt tot aanbeveling). Heenreis naar en terugreis van kantoor vindt plaats per eigen auto. Aanbiedingen aan KOSTER'S KAAS-INDUSTRIE en HANDELMIJ. N.V., OOSTHUIZEN. MAGDALENENSTRAAT 16 v.h. G. GEUS Grote sortering in diverse merken, IA ...i een goede sigaar voor 1 w UB'll IN DOZEN EN KISTJES Frljt: 4 gedrukte regel», grote kop Inbegrepen, I 50, I t ke regel meer 0.30 - Kopy minsten» I dig uveren „Victorie" Alkmaarse Leesportefeuille, Reekerstraat 29, Alkmaar. Panorama, Revue, Vizier, Lach, Okido, Uitkijk, Eva, Robbedoes. Vraagt gratis op proef! 2 weken oud 0.60; 3 en 4 weken oud 0.50. Met Kermis moet de huisvrouw het ge makkelijk hebben. Gesneden snijboontjes, pri ma 50 ct. p. kg. Fijne Peren en Pruimen, lage prijzen bij J. Bijtjes en zn. Magdalenenstraat - Tel. 2052 Alvorens U Kermis gaat vieren, vergeet dan niet Uw rookartikelen te halen bij Antoon Sluijter, Oudorper- dijk, Alkmaar. Heeft U reeds kennis ge maakt met onze prima Mod- jo Sigaar a 12 cent; Corona Sumatra a 13 cent. Per 100 stuks franco thuis. Tel. 3140. 11422 16416 11422 19406 11629 19072 11629 19764 De allerfijnste stoofpaling vanaf 85 ct. p. y2 kg. Dagelijks en ge durende de kermis, eerste klas Holl. gerookte paling, tegen zeldzaam lage prijzen, v. d. Stok's Paling- en Zeevishandel, Hekelstr. 33, Tel. 3195. Eigen palingvisserij. Een wasmachine of stofzuiger verkopen kan iedereen. Maar een goede garantie en voorlichting geeft de vakman alleen. Na het beëindigen der fabrieks garantie nog jarenlange ser vice. Ook op gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Fa P. Teicheler, Winkel- en reparatie-in richting. Tel. 3871, Marktstraat 3 (Doorbraak). Alkmaarse Analystencursus Opleiding voor gediplom. ULO, HBS en Gymn. Inl. Fr. Halsstr. 31, Alkmaar. Gezoute pinda's Steeds voorradig. Lutieyn, Prinsesselaan 20, Bergen N.H., Tel. K 2208/2714 Sleutel weg of slot defect Wij helpen U direct! „De Sleutelkoning" Huls man, Djjk 13. Tel. 2706. Stofzuigers, Motoren ombouwen, wikkelen, repareren, vakkundig, met garantie. Firma Oehr. De Vries, Voordam 2. Tel. 2161. Kermispaling. Dit jaar staanplaats Laat - hoek Payglop. S. van Drunen, Corsetreparatie Estrella, Hoogstraat 7, tel. 3550 Binnen enkele dagen gereed TE KOOP LEEGSTAAND LANDSTRAAT 65. Inlichtingen Kennemrr- singel 6. Tel. 4226. Calvé: slaolie fiituurvet en andere pro ducten. Fa. W. Burger, Tel. 3333 Dubbele Buurt 13. Levende paling 1.25 en 1.50 per l/„ kg. Bakpaling 1.75 per kg. Hollands goed, prima kwa liteit. Nlc. Doets, Houttil 19, Tel. 3933. U bestelt, wij bezorgen. De Hondsdagen zijn er! Onze koelkast geeft een doelmatige bescherming te gen voedselbederf. Inhoud 40 L. prijs 395. Radio Buisman, Hekelstr. 15 Alkmaar. Tel. 8180 Tafelbillards in iedere maat. Prijzen van voor de oorlog. J. Hoed Alkmaar Scharloo 3. Tel. K2200-3756 Fa. Houwing, Bergerweg 24, t.o. de Am bachtsschool Gereedschap pen voor de vakman. Lage prijzen. Overhemden Tricot- en Kousenreparatie, ajouren, plisseren, lucht- koord, J. Seinen, Appelsteeg 1. Het adres voor reparatie aan alle soorten machines, is het Las- en Constructie-Bedrijf A. P. J. Schoenmaker, Fnidsen 53, tel. 2091. Verhuis- transformatoren voor stof zuigers, wasmachines, enz., goedkoper dan ombouwen. Techn. Bur. Kamper, Laat 203205, Alkmaar. Gaat op reis met de Amroh draagbare bandrecorder in luxe kof fer. Neemt Uw vacantie- indrukken zelf op. Prijs 298.—. TECHN. BUR. KAMPER, Laat 203205, Alkmaar. Vraagt vrijblijvend de monstratie bij U aan huis. Het Messenhuis in fijne staalwaren. Tevens slijpinrichting Voor gras- perkmaaimachines, heggen- scharen, huishoudscharen, keukengreedschappen en het vijlen van zagen. Huigbrouwerstraat 10 Tel. 4571 - Alkmaar. Toen Holland opeens door een vloed werd geteisterd, Zó erg, dat nog altijd gevoeld wordt het leed, Toen stond heel ons volk, dat nog niet was getroffen, En ook heel de wereld tot redding gereed. Uit Oost en uit West, uit het Noorden en Zuiden, Ja, overal kwamen de giften vandaan, Er werd niet gebedeld ,dat was overbodig, Want iedereen gaf uit zich zelf reeds, spontaan! En thans is het Griekenland dat werd getroffen Door 't teugelloos woedend geweld der natuur, Dat plots'ling de inwoners kwam overvallen Met 'n baaierd van vlammen, van puin en van vuur, Wie kan er de nood en het leed beter peilen Dan Holland, dat zelf zoveel leed moest doorstaan, En wie zal er dan ook spontaner en vaster De handen tot hulp in elkaar willen slaan? Welaan dan gij Alkmaarders, jongen en ouden, Toont morgen dan allen uiv hulp met de daad Wanneer men op straat of aan huis bij u aanklopt. Eens was men 'tvoor ons, weest gij nü dan paraat! JABSpN. 10. „Precies lang genoeg misschien?" „Nicht Claudia! Hoe kun je zoiets zeggen?" Wel, welke andere reden zou er kun nen zijn?" Claudia kon soms verbazend snugger zijn en daarom begreep ze, dat zelfs Peter liever voor een Don Juan werd aangezien, dan voor een goedmoe dige sukkel. „Wel", zei hij, wat gemaakt lachend en hij leek nogal erg met zichzelf in genomen. Claudia remde. Toen de wagen stil stond draaide ze zich om en keek hem ernstig aan. „Je begrijpt zeker wel dat ik zo weinig mogelijk aandacht aan je behoor te besteden? Ze zouden er hier wat van denken, als ze ons altijd sa men zouden zien. De menssen zijn in zo'n klein stadje zo, weet je. Erg fat soenlijk „Maar „Ik wil je niet beledigen, Peter, maar je bent nu eenmaal wat je bent, dat is alles". „Vind je mij wel aardig?" Peter kon slechts met moeite zijn verbazing ver bergen. Zijn mond viel open. „Een meisje moet voorzichtig zijn, weet je, PeterHaar hand rustte zacnt op de zijne. „Onthoud dat. dan zul je het begrijpen, als ik eens geen notitie van je neem en als het lijkt, dat ik me erg veel met anderen bemoei". „Ik zal dat begrijpen", sprak hij plechtig. Z'n stem leek gespannen. „Dank je Peter". De rest van de dag had hij het ge- zoel, of hij zou vliegen. Zo nu en dan gluurde hij tersluiks in het spiegeltje om z'-h nogmaals te overtuigen. md. dat iemand zichzelf zo kon t idersc': Claudia wierp zo nu en dan een duk naar hem. Hij was haar 1 uiteindelijk toch nog meegevallen. Het deed haar goed, te weten, dat Peter eerder geUeid zou zijn dan beledigd, als zij hem zou ontlopen. Dat beteken de immers, dat zij Dick kon zien, zo vaak ze wilde Van dat ogenblik af gingen ze heel plezierig met elkaar om. Totdat Peter in de kleigroeve viel. Twee dagen HOOFDSTUK IV Hoewel hij niet was uitgenodigd kwam Dick Forrester ook naar de pic nic. Niemand van de personeelsvereni ging maakte echter bezwaar. De arbei ders kenden hem allemaal en ze moch ten hem graag. Zijn vader was vroeger pottenbakker geweest in de fabriek, toen deze nog goede dagen kende, dat wil zeggen, voordat Elwood er eige naar van werd. Dick had het grootste gedeelte van zijn levensloop zelf moeten bepalen. Hij had zich door de school geworsteld, terwijl hij zijn moeder, die toen al weduwe was, moest onderhouden. La ter was hij naar de technische school gegaan, ondanks het feit, dat hij toen. helemaal alleen in de wereld stond. Met hard werken had hij in die jaren het geld verdiend, nodig om zijn studie te betalen. Claudia kende hij destijds nog niet. Zij hoorde immers tot een heel andere stand dan hij. De oorlog bracht evenwel de demo cratie in Pottsville en zo werd Dick Forrester de officier, op visite ge vraagd door families, die vroeger Dick Forrester de monteur, nauwelijks had den gekend. Claudia nam hem mee naar huis. Haar ouders begroetten hem aller vriendelijkst en merkten later op, dat ze hem eigenlijk toch wel een keurige jongeman vonden. De wereld waarin Dick was opge groeid, was niet «en van een gemakke lijk leventje geweest. Niemand was ooit voor hem in de bres gesprongen. Hij moest altijd zichzelf helpen. Dat had hem onafhankelijk en strijdvaar dig gemaakt. Misschien vond Claudia hem daarom wel zo'n echte man: krachtig en gespierd. Hij had lak aan geld en alle voorrechten, die dit ver schafte en kon hen, die hier altijd voldoende van hadden gehad, niet uit staan. Zijn reactie op het groffe ge drag van tante Cecilia was hiervan een voorbeeld. Maar Dick dacht op dit ogenblik niet aan tante Cecilia. Hoe zou hij dat kun nen, nu hij met Claudia in zijn armen rond het geïmproviseerde toneel dwar relde, vanwaar een orkest vrolijke klanken de tuin in stuurde? Waarom de pottenbakkers eenmaal per jaar een uitstapje maakten en met elkaar picnicten op het terrein van de fabriek, om het feest altijd te beslui ten door in een hossende troep rond het stadje te trekken, zou niemand in Pottsville ooit uit kunnen vinden. Een hardnekkige onderzoeker was eens in oude archieven gedoken en had ont dekt, dat Pottsville vroeger Jericho had geheten. De oprichting van de pottenbakkerij had die naam veran derd. Toen woonden er dus nog geen pottenbakkers. Er was geen jaarlijks uitstapje en zelfs geen comité dat dit had kunnen organiseren. Daarom zou de oorsprong van deze gewoonte wel altijd een raadsel blijven, hoewel de vraag ieder jaar weer onderwerp van vele gesprekken was, als de broodjes uit de tassen gehaald werden. Dit zou nog wel lang zo blijven ook. Terwijl Dick en Claudia de gelegen heid te baat namen om verliefd tegen elkaar aan te hangen, werd Peter voorgesteld aan alle vooraanstaande leden van de vereniging, vrouw en kroost inbegrepen. Hij maakte heel wat goede beurten, omdat hij al hun vragen geduldig beantwoordde en de overdreven bestormingen van hun ge varieerd nageslacht met een zeldzaam gevoel voor humor doorstond. De meesten van hen beschouwden hem als een Engelsman, maar dapper hield hij zijn geprikkeldheid over deze ver gissing in toom en hij legde uitvoerig uit, waarom Australiërs geen Engelsen zijn en waarom hijzelf er de voorkeur aan gaf, een Australiër genoemd te worden. Erwood verbaasde zich er over, dat hij Peter de hele dag nog niet in de buurt van Claudia had gezien. Hoewel hij haar reactie op de verlangens van tante Cecilia kon begrijpen en waar deren ergerde Peters onvergeeflijk gebrek aan belangstelling voor zijn knappe dochter hem meer dan hij kon zeggen. Letty wist eerlijk gezegd ook niet wat ze er aan had. Toen Peter onder daverend gejuich van de belangstellende menigte, zege vierend ter aarde was gestort hq had het zaklopen gewonnen met een formidabele eindsprint van hupjes in kangeroestijl voegde Elwood, terwijl hij zijn neef uit de zak hielp, zijn gelukwensen bij die van de andere aan wezigen. „Knap werk, kerel", zei hij, hem de betrekkelijke rust van de gereed- schapsloods binnenleidende. „Je hebt een prachtige indruk op deze mensen gemaakt. Ik vind, dat je nu wel een beloning hebt verdiend. Wat zou je zeggen van een dansje met Claudia?" Peter staarde verlangend in de rich ting van de dansende paartjes, maar hij zei somber: „Ik ben bang, dat ik dit genoegen zal moeten uitstellen. Ik heb hun beloofd, om aan alle wedstrij den mee te doen. En ik ben direct weer aan de beurt". „Ach kom, Peter, laten ze het maar een ogenblikje zonder je doen. Kijk, Claudia ziet hierheen. Ze lacht tegen je". „Is dat zo?" vroeg hij hoopvol. Op dat ogenblik verscheen een potig fabrieksmeisje op het tapijt. Ze stak haar arm coquet door die van Peter. „Ik wed, dat je net zo goed kunt dan sen ais zaklopen", zei ze. „Ik heb de hele dag naar je gezien! De meisjes van mijn afdeling zullen barsten van jaloezie, als ze mij met je zien dan sen! Wat zeg je ervan?" Peter liet z'n ogen over haar fikse omvang, haar brede en onstuimige ge zicht en ruwe handen dwalen en lach te aarzelend. (Wordt vervolgd.) ALKMAAR, 19 Aug. Blauwe Eigen heimers 11,5013,50; slabonen 2133; stoksnijbonen 2231; pronkbonen 12—16; komkommers 8—15; tomaten 2040; bloemkool 831; rode kool 611,50; groene kool 610; spinazie 6—23; poste lein 5—9; sla 316,50; andijvie 69; rode bieten 5—9; bospeen 1122; waspeen 10— 17; uien 6—11,50; pruimen: Ontario 27— 41; augurken: grof-fijn 601,37; perzi ken 428; druiven: Frankenthalers 1,21; meloen: Suiker 39—85. OPPERDOES, 19 Aug. Schotse muizen 11.90, Meerlanders 11,40, grove Meerlanders 10,20, Eigenheimers 12,70, dubbele bonen 20—28, peren 11. VRIJDAG 21 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gewijde muziek. 8.45 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9-30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Sopraan en piano. 11.25 Gram. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Gram. 12-59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Amus.- muziek. 13.45 Gram. 14-00 Idem. 15.15 Voordracht. 15.35 Pianoduo. 16.00 Tuin- bouwpraatje. 16.15 Gram. 16.45 Kamer orkest. 17.30 Sopraan en piano. 17.45 Fries programma. 18.00 Metropole-Orkest. 18.45 Gram.18.50 Nieuws en weerberichten. 19.00 Trofeo Italia. 19.45 Gram. 2000 Radiokrant. 20.20 Sluiting Intern. Calvi nistische Jeugdcdhferentie. 21.15 Vocaal ensemble en orgel. 21.50 Herinneringen aan de steravonden in het afgelopen win terseizoen. 22.15 Trofeo Italia. 22.25 Viool en piano. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15 Evan gelisatie-uitzending in de Hongaarse taaL HILVERSUM II, 298 m.ï 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO. 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24-00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw, 9.00 Gym. 9.10 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de kleuters. 10.00 „Kinderen en mensen", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10-20 Gram. 10.40 Sopraan en piano. 11.00 Radio-feuil leton. 11.20 Gram. 12.00 Twee piano's. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram. 13.00 Niéuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Pro menade-Orkest. 14-00 Kookpraatje. 14.20 Pianokwintet. 14.55 Voordracht. 15.15 Bas sethoorns. 15.30 Gram. 16.00 Gram. 16.40 Gevar. muziek. 17.10 Voor de jeugd. 17^40 Orgelspel. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 Tanden op elkaar", vraaggesprek. 19.00 Gemengd koor. 19.15 Koperseptet. 19-30 „Wat geloven wij Vrijzinnige Pro testanten", causerie. 19.45 „Op bezoek bij anderen", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Vrijz. Protestanten uit alle landen in Ge neve bijeen. 20.15 Sopraan en piano. 20.30 Wereld-federalisten in Kopenhagen bijeen. 20 40 „Verdraagzaamheid", causerie. 21.00 „Uitlopers van de Parnassus". 2135 „Skutsjesylen", klankbeeld. 21.55 Gram. 22.00 Buitenlands weekoverzicht. 22.15 Orgel en zang. 22.40 „Vandaag", causerie. 22-45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Radio Philharmonisch Orkest.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3