i kruitvat Vervolg stadsnieuws Jimmy Brown en de Oranjehemden Opkoper stal voor duizenden aan textiel goederen Wat de theaters brengen Nieu ms uit Bergen Duinvermaak was getuige van gezellige AVRO-avond De journaals van deze week r k vergt een 'ng Practische Schoolkleding ZIET SPECIALE ETALAGE Dansen in 't Wapen LAATSTE NIEUWS Paul van Tienen gearresteerd De „Virgo" is vlot Noord-Holland als opera tie-terrein Magdalenenstraat 11 Toneel en Show in Gulden Vlies AGENDA CINEMA AMERICAN Deserteur van het legioen LANGESTRAAT 16-18 BEDRIJFSHANDBAL VICTORIA THEATER By the light of the Silvery Moon REX THEATER lm weissen Rössl HARMONIE THEATER Carnaval in Texas Café-restaurant Schuyt uitgebreid Nagekomen predikbeurten Heiloo Belangrijke uitbreiding van jeugdwerk Heer Wassenaar verlaat het Oranjecomité MARKTBERICHTEN ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1953 en verbindt de digingssysteem. Het beheerst trijdkrachten en konvooien van het Deense eilanden de geallieerden een strategi' bezit van Denemarken, krij mogelijk uit te breiden. Ze ler hebben. i schappelijk tegenwicht tegen j sterke en parate defensie veden te vormen. Het bouw- n streeft alle bescheiden doel- ver voorbij. Volgens Zweedse igen zou Rusland in het Oost- ed over circa 325 duikboten rnder 75 grote, die geschikt or Oceaandienst), enkele slag- a van 35000 ton, 15 kruisers elft zou nog op de helling en twee of drie vliegdeksche- ïschikken. Het vlootbouwpro- dat ook voorziet in het nodige lende kleine grut, wordt ge teerd met een snelle uitbrei- an de maritieme luchtmacht, de Oostzee zouden thans 1500 30 vliegtuigen zijn gestation- die van hypermodern uitge- bases opereren. Het is duide- at de Russen hier een twee- doel nastreven. Ze willen in tzee elke verrassing van vijan- zijde uitsluiten, en tevens ze zich in deze sector paraat voor offensieve operaties bui- Oostzee, om met het Duit- irbeeld voor ogen de ver- Westerse zeestrijdkrachten op ïken. Zoals de verhoudingen gen, is er volgens marine-des sen nog geen redelijke kans 3 Sovjet-Russische werven heb- auwelijks de capaciteit van de in de oorlogsjaren. De Rus- vloot beschikt niet over veel tgeschoven steunpunten. Een is ook, dat de Oostzee een hals heeft, waarop door de tanders gemakkelijk een ste- :urk kan worden gezet. Mocht ïverhoopt tot een hete oorlog dan zullen de Russen de in- van de Oostzee niet lang onge- kunnen laten. Daar achter strategisch-aantrekkelijke ob- Het is bekend, dat de Rus strategen verleidelijke blikken n op het Noorse basisgebied, :'n fjorden en bergmassieven, ;h uitstekend lenen voor de in- ïg van vlootstations en het op- van raketwapens. Bovendien ze een opmerkelijke belang- g aan de dag voor de Scan- ische scheepswerven. Uit de ïagerapporten kan men dat op- i. Sedert het eind van de oor- vordt in geheel Scandinavië, rekening van een vreemde mo- ieid, zwaar gespionneerd, met in Zweden. 'ESTERSE militaire kringen is j ervan overtuigd, dat de ver ing van Scandinavië aanzienlijk worden vergemakkelijkt, als en zijn dogmatische neutrali- prijsgaf. Er wordt zelfs be- E, dat zonder Zweden geen ef- ve verdediging van Scandinavië lijk is. Bovendien zouden de eden, als Zweden in hun mid- kwam, niet zo'n haast hoeven iken, want de Zweedse defensie •eeds zware beproevingen door- Maar Zweden is neutraal en p moet men het voorlopig hou- ook al rekent Moskou dat land zijn potentiële tegenstanders, er veel opschudding en ophef Zweden ziin eigen leger- en manoeuvres, waaruit het dezelf- :ring trekt als de Natp-strijd" iten, die ook regelmatig in de linavische wateren en luchten gje spelen. ANKS de trage gang van zaken et de defensie, treedt de Deense ing op als een volwassen lid iet A.-pact. Ze is positiever dan oorse regering, die zich gebon- acht aan enkele plechtige ver ingen aan Moskou, dat ze m isti'd geen militaire bases over- it aan buitenlandse strijdkrach- IJeze belofte werd in drie spe* diplomatieke nota's gedaan, marken staat vrijer tegenover ou. Het heeft geen bindende al en met de Sovjet-Russische re- g gemaakt, behalve dan met Kking tot het eiland Bornholrn- it Drnemarkens militaire P03'^ lir is. is eraan gedacht om •ikaans luchtmaehtnersoneel en iriaal op enkele Deense vlieg" n toe te laten. Er is geruime iver onderhandeld, maar het ig niet van gekomen, hoewel o Ing liever een minnelijke SCm* zou willen, bijvoorbeeld het sta eren van buitenlandse eenheae roord-Duitsland. vlak bu se grens De Russen zou o® niets van kunnen zeggen en ing zou dan niet hoeven ..zwic' voor Amerikaanse „eisen pE RIJKSPOLITIE te Grootebroek heeft in samenwerking met de dis trictsrecherche de hand gelegd op een Amsterdamse opkoper, die in verschil lende plaatsen zich heeft schuldig ge maakt aan textieldiefstallen. Op 22 Februari sloeg de 28-jarige H.J.S. zijn slag in Zaandam, in Maart te Heiloo, waar hij voor ruim 2000.uit een kleermakerij stal, in April te Bever wijk, waar textielgoederen ter waarde van ruim 5000.verdwenen, in Mei te Wormerveer en tot slot begin Au gustus in Grootebroek, waar S. voor een waarde van dik 5000.meenam. De laatste kraak gebeurde in de nacht van 4 op 5 Augustus en de Rijkspolitie was van mening, dat aan de praktijken van deze textielinbreker voorgoed een einde moest worden gemaakt. Het was duidelijk, dat één en dezelfde persoon de hand in deze diefstallen moest heb ben en ook was men ervan overtuigd, dat het iemand moest zijn, die zijn buit, voor het grootste deel bestaande uit coupons stof, in vakkringen kwijt kon. Nergens toch trof men de cou pons terug en de conclusie was, dat zij door kleermakers tot costuums werden verwerkt. De opsporing werd door deze omstandigheid bijzonder be moeilijkt. Het enige houvast kreeg men in Grootebroek, toen de gedupeerde zich herinnerde, dat drie weken tevo ren een opkoper van snippers hem een bezoek had gebracht. Hoe de man heette, waar hij vandaan kwam, was de kleermaker niet bekend. Met dit gegeven toog de Rijkspolitie op pad. Zij informeerde links en rechts, volgde nauwlettend de wegen, die van Groo tebroek in de richting Hoorn leidden, verhoorde de boeren langs de weg en kwam tenslotte tot de gegevens, dat op de bewuste morgen een man, be antwoordende aan het signalement van dat door de kleermaker was op gegeven, met een bakfiets, waarop drie grote balen, zich in de richting Hoorn had begeven. Aanvankelijk scheen het alsof de verdachfe in Hoorn moest worden gezocht, maar het spoor bleek toch verder te lopen tot het in Edam vast raakte. Tientallen kleermakers werden ondervraagd. Zij allen herken den het signalement, maar niemand wist de naam en het adres van de op koper. Hij haalde de snippers altijd zelf af en waakte er wel voor zich bloot te geven door de goederen te la ten opsturen. Opmerkelijk was tevens, dat hij voor het afval belangrijk meer bood dan andere opkopers. Van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat werden de kleermakerijen in de kop van Noord-Holland bezocht en in Alkmaar werd het volhouden beloond. Een cou peur wist het adres van de gezochte. Het was de enige keer, dat S. van zijn principe was afgeweken en die werd hem noodlottig. De politie deed een inval op het adres in Amsterdam en vond in de bedstee een garbadine regenjas en een aantal costuums. De merken bleken zorgvuldig verwijderd te zijn, maar één ding had de man over het hoofd gezien. Hij had vergeten een kaartje uit de bin^azak te halen, waarop het ordernumn^^van de firma in Groote broek voo^Wam. De zaak was rond Het ging er alleen om de andere dief stallen te bewijzen en de buit op te sporen. In Beverwijk was S. niet alleen geweest. Hij had daarbij hulp gehad van de 45-jarige J. A. S. uit Amster dam en bleek in Heiloo en Zaandam met de 24-jarige L. P. te hebben sa mengewerkt. Nadat enige dagen tever geefs in Amsterdam naar de buit was gezocht, werd bij de rederij Koppe weer een spoor gevonden. Daar waren twee colli verscheept naar Zwolle. Het adres bleek van een zekere J. K. te zijn. Hij was de heler, die geregeld de gestolen coupons van S. kocht en ze onder het mom van Belgische smok kelwaar aan kleermakers en manufac turenzaken in Overijsel verkocht. Bij een van deze zaken kon het grootste gedeelte van de buit uit Grootebroek worden achterhaald. De vier mannen zullen voor de officier van Justitie worden geleid. Dat H. J. S. en zijn kor nuiten brutaal te werk zijn gegaan, wordt geïllustreerd door de inbraak in Heiloo. Zij stapten met de buit open en bloot in de trein en knoopten met een paar medereizigers uit het dorp rustig een praatje aan over hun „han del". De samenwerking tussen de diverse groepen der recherche van de Rijkspolitie maakten hun verdere prak tijken onhoudbaar. Het Gulden Vlies opent zijn kmtis programma met een dansavond ondei auspiciën van de Alkmaarse jazz-socie- ty Dat is Zondagavond. Voor Maandag en Dinsdag staat het blijspel „Staatsza ken" van de Haagse Comedie (Cc Laseur) op de lijst van bijzondere ge beurtenissen. In dit* stuk spelen mee Cees Laseur, Elisabeth Andersen, pau! Steenbergen en Ann Hasekamp. „Staatszaken" is geschreven door de Franse auteur Louis Verneuil in een geestige en sprankelende dialoog. Men zal zich met dit blijspel opperbest kun non amuseren evenals trouwens met ..Een feestelijke dag", dat door de Haagse comedie in een andere bezet ting wordt gespeeld op Woensdag, Don derdag en Vrijdag. Dan zult ge Ida Wasserman, Bob de Lange, Willy. Haak Pim Dikkers, Diny Sprock en Luc van Gent op het toneel van het Gulden Vlies kunnen vinden. Onder de regie van Jan Retél heeft dit blijspel vol ra ke trekjes een sublieme vertolking ge kregen. Het zal het in Alkmaar goed doen. dank zij de ironische, doch voort durende milde toon, die in dit verhaal van Andrew Rosenthal valt te beluis teren. We mogen aannemen, dat de directie van het Gulden Vlies voor de kermis dagen een goede keus heeft gedaan. Lichte kost, maar van de goede soort. Dat is ook het geval met de avonden, die de kermisweek zullen besluiten. Za terdag over een week is er een show revue geëngageerd, waarin meewerken Louis Bouwmeester, Cees de Lange, mr Doodle, Stoethaspel, Frans van Schaik, Joop de Leur e.a. De Zondag avond daarop zullen Berry Kievits en Gerard Walden het publiek bezig hou den met hun programma „Per Ex presse". (Advertentie Ing. Med.) Dinsdag zal tussen de Bedrijfshandbal- clubs Lastinagirls en De Wild gestre den worden om het Algemeen Kam pioenschap. Beide elftallen zijn van nun afdeling kampioen geworden en sul len dus de algemene titel onder elkaar moeten verdelen. De strijd om de derde plaats gaat tussen Krom en SVG. PROGRAMMA Poulewedstrijden: Ma. 24 Aug. MilfleurZwaluwen A„ Sportpark C-veld, 7 uur. Algemene Kampioenswedstrijden; Di. 25 Aug. LastinagirlsDe Wild, Sportpark D-veld, 7 uur. Om de 3e plaats: Di. 25 Aug. Krom—SVG, Sportpark, C-veld, 7 uur. Poulewedstrijden.: Vr. 28 Aug. Milfleur—HVB, Sport park D-veld, 7 uur. Vr. 28 Aug. LastinagirlsKrom, Sp.- park, C-veld, 7 uur. Ma. 31 Aug. Jong HollandKHC, Sp.- park D-veld, 7 uur. Di. 1 Sept. Zwaluwen AHVB, Sport park D-veld, 7 uur. Vr. 4 Sept. Jong HollandZwaluwen B- "portpark C-veld, 7 uur. vr. li Sept. LastinagirlsDe Wild, sportpark C-veld. 6.30 uur. Indien er nog een mogelijkheid be- Jteat om de kampioenen van de poules Jgen elkaar te laten uitkomen, dan zal Qlt nog bekend worden gemaakt. Tn Poule C is winnaar geworden Tubantia. Het Vreemdelingenlegioen heeft in kapitein Lartal een dapper officier en in Omar Ben Khalif een sluwe vijand. Dit tweetal ontmoet elkaar als een patrouille van het legioen in de Iraou en-berg en wordt overvallen en uitgemoord, de gewonde kapitein Lar tal door een mysterieuze roodharige schone wordt verpleegd en hij later, nadat hij weer in zijn fort is terugge keerd, het dringende verzoek krijgt om zich opnieuw naar de Iraouen- bergen te begeven. Lartal onderneemt de tocht en wordt naar een verborgen stad midden in het gebergte geleid, waar een vredelievende bevolking met angst in het hart de groeiende macht van de onruststoker Crito gadeslaat. In deze stad des vredes, Madara, ont dekt de kapitein, dat zijn charmante verpleegster de dochter van de heer ser over de stad is. Zij, zowel als haar vader verzoeken Lartal de bevolking van Crito te verlossen. Lartal besluit hiertoe op het ogenblik, waarop het hem duidelijk wordt, dat Crito en Omar Ben Khalif een en dezelfde per soon zijn. Het publiek rest dan nog een serie schietpartijen, een gevecht met de werpspies, een overval op een patrouille van het* Vreemdelingen legioen, de heldendood van Morjanas vader, het roemloze einde van Crito, alias Omar Ben Khalif en de prelude tot een gelukkige regering van Lartal en Morjana. Al deze verwikkelingen zijn vervat in een kleurige Technico- lor-verpakking. Het is een romantische geschiedenis, waarin naar hartelust geschoten wordt, waarin voor wat het Vreemdelingenlegioen betreft alle mogelijkheden zeker niet zijn uitge buit, waarin „mooie" Alan Ladd de mannelijke heldenrol vervult zonder één vuile veeg op zijn welbesneden gelaat en waarin men tot de overtui ging moet komen, dat. Arlene Dahl toch wel bijzonder aardig is. Over knappe meisjes gesproken. In het voorprogrammr draait een uitge breide film over de verkiezing van Miss Universe uit de 78 schoonsten van deze aarde. Doris Day en de zanger Gordon Mc Ray hebben als hoofdfiguren samen gewerkt in een romantische musical met tal van populaire melodieën en zij zijn er volkomen in geslaagd de ge schiedenis van de familie Winfield, waarvan Marjorie (Doris Day) de charmante dochter is, tot een zeer ver makelijk en afwisselend geheel te ma ken. De film houdt door zeer vele aar dige en verrassende wendingen de aan dacht tot het einde geboeid en Doris Day krijgt alle gelegenheid om op nieuw de sympathie te winnen. Mc Ray treedt als zanger meer en meer op de voorgrond en met genoegen zal men het spel volgen van de leden van de familie Winfield, waarvan niet al leen de dochter zo sterk de aandacht trekt, maar ook de vader (Leon Ames), de charmante moeder (Rosemary De camp) en broertje Wesley (Billy Gray Opmerkelijk is nog de vertolking van de rol van Chester Finlay de piano leraar, die een hopeloze liefde heeft voor Marjorie, door Russell Arms. Er zijn verschillende uitstekend gevonden scènes in het verhaal en Doris Day blijkt nog niets van haar aantrekkings- verloren te hebben. Het hoofdnummer wordt o.m. voor afgegaan door een komische film. In Rex wordt het kermisprogramma geopend met de operettefilm „lm Weis sen Röss'l" (In 't Witte Paard). Oor spronkelijk was „lm Weissen Röss'l' een blijspel van Blumenthal en Kadel- burg, dat naderhand door Eric Charell bewerkt is tot een operette. Deze ope rette werd een grandioos succes. Günther Stapenhorst is de producent van de Willi Forst-Film „In het Witte Paard", waarin de hoofdrollen op uit stekende wijze worden vertolkt door de jeugdige Weense filmster Hannerl Matz en Johannes Heesters. Een amu sante film, die talloze verwikkelingen brengt, welke op hun hoogtepunt alle worden opgelost. De schitterende kleuren, de luchtige melodieën en de romantische sfeer van een verrukkelijke Oostenrijkse streek, maakten deze film mede tot een suc- c ,s. Als voorfilm ziet men een alleraar digste ijsrevue en een reclamefilmpje voor het Kon. Wilhelminafonds ten bate van de Kankerbestrijding. De col lecte aan de uitgang behoeft dan ook verder geen woorden van aanbeveling. Deze in fraaie kleuren opgenomen film van een uitbundig Carnavalsfeest in de Amerikaanse Staat Texas is voor de komende kermisweek wel bijzon der beschikt. Want Texas is een eigen aardig land en de avonturen die Cornie en zijn assistente Debbie in dat Texas beleven zijn zo vol fleur en kleur, dat men geboeid het fantasti sche verhaal volgt, een verhaal dat een aaneenschakeling is van verras sende, boeiende en sensationele avon turen. En als dan in zo'n film de hoofd rollen worden vertolkt door Esther Williams, de charmante zwemster, Ho ward Keel, de zanger, die als Slim Shelby, zo'n goede partner is, evenals de bekende Red Skelton, die weer alle gelegenheid krijgt voor de meest ver rassende situaties te zorgen, de één soms nog dwazer dan de andere, kan men van goede ontspanning verzekerd zijn. Maar ook de mooie zwemtafere- ien en de nieuwe vondsten op dat ge bied, zorgen dat het geheel een spel van kleuren en vrolijkheid is gewor den. Bijzondere aandacht trekt nog de uitstekende danseres Ann Miller, die weer een belangrijke plaats in het vrolijke verhaal inneemt. Het hoofdnummer wordt ingeleid door een aardige tekenfilm en een komische film. GMMMS -mo-ns DB ZATERDAG VICTORIA THEATER: 7 en 9.30 u.: By the Light of the Silvery Moon (a.l.). HARMONIE THEATER, 7 en 9.30 u. Carnaval in Texas (a.l.). CINEMA AMERICAIN: 7 en 9.30 u.: Jeserteurs van het Legioen (14 jr.). REX THEATER, 2.30, 7 en 9.30 uur lm weissen Rössl (a.l.). SPORTPARK, 2.30 u.: Kermisdrave- rijen. Canadaplein, Paardenmarkt, Nieuwesloot, Hofplein en Laat: Ker misattracties. WAPEN v. HEEMSKERK. .30 uur: The Merry Rowdies (dansavond). Café Duinmeyer: Prijsbiljarten (elke Kermisavond). Café Breed: Cabaret Hein de Wildt Café Martin: The Whit Ladies Café De Tijd: Licht show Café Hennink: Gebr. Hees been Café Tom: De Witte Kraaien en lichtshow (allen elke Kermisavond). BERGEN: Rustende Jager, 2.30 uur: De opschepper (a.l.). 8.30 u.: Enrico Caruso (a.l.). ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Alkm. Boysveld, 2 u.: Kaasstadtor- nooi. Sportpark: 1.30 u.: Kermis- draverijen Gulden Vlies: 8 u.: De Micro-solisten (Dansavond) Wapen v. Heemskerck, 7.30 u.: The Merry Rowdies, bovenzaal Tonny Bakkenes. BERGEN, Rustende Jager: 2.30 u.: De Opschepper (a.l.). 8.30 u.: Don Camillo (a.l.). MAANDAG VICTORIA THEATER, 7 en 9.30 u.: By the light of the Silvery Moon (al.) HARMONIE THEATER, 7 en 9.30 uur: Carnaval in Texas (a.l.). CINEMA AMERICAIN, 7 en 9.30 u.: Deserteur van het Legioen (14 j.). REX THEATER, 2.30, 7 en 9.30 uur: lm Weissen Rössl (a.l.). GULDEN VLIES, 8 u.: Haagse Co medie met Staatszaken. WAPEN v. HEEMSKERK, 7.30 u.: Verenigingsavond (besloten). CAFE BEEMSTER. Ork. Sombrcek. BERGEN, Rustende Jager, 8.30 uur: Enrico Caruso (al.). DOKTERSDIENSTEN Tijdens het weekend wordt de doktersdienst waargenomen door de artsen: J. Degenaar, Emmastraat 95 (2310); W. F. J. Kruisinga, Steynstr. t (2387). DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Hartong van Ark, Langestraat 1. HOOG WATER" TE BERGEN A/ZEE Zaterdag 13.21 1.59 Zondag 14.21 2.50 Maandag 15.06 3 36 TE CAMPERDUIN hoog laag Zaterdag 13.26 2.04 7.26 20.04 Zondag 14.26 2.55 8.26 20 55 Maandag 15.11 3.41 9.11 21.41 In het „Wapen van Heemskerk" zul len zij, die tijdens hun bezoek aan Alk maar in deze Kermisweek een dansje willen maken, vinden wat zij zoeken. Maar liefst vijf orkesten van reputatie zullen deze week in het „Wapen" blijk geven van hun muzikale kunnen en ervoor zorg dragen, dat zowel in de grote zaal als in de bovenzaal met haar intieme dansvloertje een vrolijke feest stemming heerst. De directie van het „Wapen van Heemskerk" is erin ge slaagd voor de nodige afwisseling te zorgen, zodat de danslustigen elk ge wenst genre gepresenteerd krijgen. Tot de orkesten, die hier zullen optreden behoren „The Merry Rowdies", Aart Rep met zijn Optimisten, het Kwartet Iep van Bruggen, Tonny Bakkenes en de gerenommeerde, in Alkmaar zeer populaire Familie Kok, welke ditmaal als nieuw instrument een Hammond orgel medebrengt. Maandagavond is het gebouw voor publiek gesloten. Dan komen op uitno diging van de heer K. Rus de besturen van de verenigingen, welke regelmatig hun bijeenkomsten in zijn zalen beleg gen, op een feestavond bijeen. Het pro gramma is vooralsnog een verrassing Duinvermaak was Vrijdagavond tot de laatste plaats bezet met een publiek, dat zich door de slechte weersomstan digheden er niet van af had laten bren gen, om de rejs met de Avro-tournée naar Tirol te maken. Dat het besluit van de organisatoren om het programma te laten uitvoeren in het glazen navilioen van „Duinver maak" zeer wijs was geweest, bleek uit de regen, die in de loop van de avond kwam te vallen. Overigens kon het slechte weer in het geheel geen invloed uitoefenen op de stemming van het publiek of van de artisten, welke laatsten, met de WAMA's aan het hoofd veel succes oogstten. De stemming was prima en bleef pri ma. tot de laatste noot. die ten geho re werd gebracht. De „inspirator" van deze avonden, Gerard Lebon, voerde met vaart alles ten tonele, totaal niet gedépresseerd door een niet werkende microfoonin stallatie- Wim Bos. de accordeon-vir tuoos. trok zich bescheiden terug na een inleiding op zijn instrument te hebben gegeven, die maar tot de eer ste maten kon komen. Ook ziin instru ment hield het voor gezien. De „bonte Dinsdagavondtrein-stem- ming" zat erin en .bleef erin. De uit stekende vocalisten, die aan deze tour- née medewerken brachten stuk voor stuk hun soli, waarbij de kleine Gerda Ziller het bewijs leverde zonder micro foon een krachtig jodelen te kunnen la ten horen: Truce Speiick, Corrie Vroons en Dolf Driessen en de jodelaar Hans Wilion excelleerden wederom in hun repertoire. De journaals zijn ditmaal bijzonder interessant. Het Holl, nieuws geeft al lereerst opnamen van het Internatio naal tentenkamp aan de rand van Am sterdam. Aardig is de zandbouwwed- strijd in Zandvoort voor de jeugd. Bij Bruinisse is een plastic-zinker aange bracht. Met de KLM Superconstellation werd een persvlucht gemaakt, terwijl om de Coupe Andries Blitz een ballon race werd gehouden. Van week tot week laat opnamen zien van de ramp in Griekenland. India viert de onafhankelijkheidsdag. De Franse staking is ook in beeld gebracht. In Canada werden parlementaire ver kiezingen gehouden. Op zee werd een spectaculaire redding verfilmd en in Denemarken richtte de camera zich op de roeikampioenschappen. Perzië en Marokko waren eveneens in het nieuws. Polygoon Wereldnieuws had goede opnamen van de aardbevingsramp en uit Marokko. Een Amerikaans vliegdek- schip maakte een mislukte landing. Het diepterecord onder water werd gebro ken en in Amerika tekende president Eisenhower het Immigratie-besluit. De Franse PTT-staking, golfkampioen- schappen en draverijen in de Ver. Sta ten vormden het besiuit van dit nieuws bulletin. Het bekende café-restaurant Schuyt van de heer N. D. Teunissen tegenover 't Alkmaarse station, een bekend tref punt van allerlei zakenrelaties in Noord-Holland, heeft een grondige metamorphose ondergaan. Evenals reeds eerder bleek ook nu weer de ruimte te klein te zijn, wat de heer Teunissen aanleiding heeft ge geven tot het treffen van radicale maatregelen. Thans heeft hij de café- en restaurantafdelingen van elkaar ge scheiden, door boven een eetzaal te doen aanleggen, welke gemakkelijk plaats biedt aan een vijftigtal personen. De inrichting van dit zaaltje, hoofd zakelijk in Zwitserse stijl gehouden, is bijzonder cachetvol en voor onze stad als centrum van vreemdelingenverkeer volkomen representatief. Dit geldt niet slechts voor het interieur, waaraan zeer veel zorg is besteed, doch ook het magnifieke uitzicht, dat men van hier heeft op het Stationsplein. Daar bij is de opgang beduidend verbeterd enSdjn de garderobe en de toiletten zo danig gemoderniseerd, dat men hier aan moeilijk hogere eisen zou kunnen stellen. Met de afdeling, welke is ge reserveerd voor intieme feestpartijtjes, bijzondere ontvangsten e.d. en die mede alles biedt wat men aan comfort en sfee slechts kan verlangen, is hier een complex tot stand gekomen ,dat op zichzelf reeds een compliment voor de vooruitstrevendheid van de heer Teu nissen inhoudt. Dat de service gelijke tred houdt met de verbeteringen, welke zijn aange bracht, behoeft geen betoog. In dit op zicht noemen wij als voorbeeld de zeer artistiek uitgevoerde spijskaarten, die in verschillende talen - tot zelfs in het Zweeds - zijn verzorgd. De zaak, welke reeds een vooraan staande plaats innam onder de café restaurants benoorden het IJ, heeft na deze uitbreiding en modernisering on getwijfeld als zodanig nog weer meer vaste voet gekregen. Café-restaurant Schuyt heeft veel aan comfort gewon nen en daarbij aan gezelligheid niets ingeboet en het is verheugend, dit te mogen constateren. HEILOO: Ned. Herv. Evang., 10 uur ds Boerma (A'dam); 7.15 uur n.m. ds C. Wiegers. Middenmeer. HET VERTREK VAN ARTS KOLK In aansluiting op ons bericht over het vertrek van de arts, de heer K. H. Kolk naar Assen vernemen wij nog, dat de benoeming van de heer Kolk niet in houdt, dat hij reeds op 1 September Alkmaar zal verlaten. Hij zal enige tijd nodig hebben om zijn praktijk aan zijn opvolger, de heer Schermerhorn over te dragen. De charmant gebrachte dansen, ge ïnspireerd door de Holzhacker-Bub'n, en begeleid door het handgeklap van de honderen toehoorders gaven het ge heel nog meer karakter. De „kolder" van de avond, gebracht door de Wama's, afgewisseld door de „zot" Rob Milton, culmineerde wel in de melodie „Lach al zie je de lol er niet van in". Het gunstige verloop van het Jeugd werk van de jeugdvereniging Heiloo In de afgelopen wintermaanden is voor 't bestuur aanleiding geworden het werk voor het seizoen 1953-1954 belangrijk uit te breiden. Reeds bestonden o.a. clubs houtsnijden, figuurzagen, hand werken. lekenspel, volksdansen en voor het instuderen van een operette. Hier aan zullen o.a. toegevoegd worden clubs tekenen, boekbinden en een voor kleuters. Nieuw is voorts de ruilbeurs die men bij de aanvang van het jeugdwerk voor dit seizoen, wil gaan openen. Jon gens en meisjes kunnen daar postze gels. plaatjes eet. ruilen. Alle evene menten vinden plaats in het Dorpshuis. Het plaatseliik Oranjecomité nam de zer dagen afscheid van de heer J. Was senaar. De heer Wassenaar heeft sinds de bevrijding een zeer werkzaam aan deel gehad in de Oranje- en bevrij dingsfeesten. De laatste jaren als pen ningmeester. Deze actieve functionaris gaat bin nenkort de gemeente verlaten en zal zich in Uitgeest vestigen, alwaar hii o6 het station aldaar werkzaam zal zijn. De heer H. C. Groot, voorzitter van het Oranjecomité heeft de heer Wasse naar hartelijk dank gezegd voor het vele werk in de afgelopen jaren ver richt en bood hem als blijvend aanden ken een vulpotlood aan. 68. Tegen de tijd, dat de grote wed strijd tegen d Rode Duivels naderde, luwde de storm een beetje. Iedereen zat vol spannir te wachten op de be kendmaking van de namen der spelers die Barend Ballewipper zou uitkiezen. De v -dstrijd zou in Antwerpen, in de „hel van Deurne" gespeeld worden en het was be' dat de Belgen n zeer goed elftal op de been konden brengen. Zij hadden kort tevoren met 3 -0 van het Franse prof-elftal gewon nen en iet 42 van Italië. Intussen had Jackie Brown ook niet stil gezeten. Opgezweept door meneer Bikkebakker en door alle lieden die hem een plaats in het Nederlands Elftal gunden, liet hij geen gelegenheid verloren gaan om doelpunten te maken. Hij scoorde ze aan de lopende band: zeven tegen Blauw Wit, negen tegen A.D.O., een veertien tegen de Volewijckers. Na af loop van deze laatste wedstrijd over kwam 'ackie iets heel vreemds. Toen hij met zijn voetbalkoffertje in de hand de klec. amer uitkwam, stapte een klein, dik meneertje op hem af, die vroeg of hij hem misschien een minuut of vijf mocht spreken. Het ging over een zeer belangrijke zaak. Jackie begreep er niet veel van. „Wilt u mis schien mijn andtekening hebben?' vroeg hij, want met dat soort verzoe ken viel men hem vaak lastig. Het heertje schudde echter zijn hoofd en trok Jac..ie mee naar een stil hoekje, „lek benne ene vertegenwoordiger van die zeerrr berrroemde Italiaanse club „Internos" en iek hebbe de grrrote eerr u te vragen voor mijn club te gaan spelen. lek u ene bedrag van vijt honderd duizend gulden aanbieden, ene maandsalaris van duizend gulden en voor elk door u gemaakt doelpunt vijftig gulden". Jackie zag het manne tje verbluft aan. lT'i dacht, dat hij he' in Keulen hoorde donderen.... ALKMAAR, 21 Aug. Blauwe Eigen heimers 1113,50; slabonen 2028; stok- snijbonen 2037; pronkbonen 1419; komkommers 814; tomaten 2030; bloemkool 9—35; rode kool 5—9; groene kool 69; spinazie 1735; postelein 516; sla 2,5014,00; andijvie 917; rode bie ten 511; bospeen 1123; waspeen 11— 15; uien 8,5013; soepgroenten 10,50— 15; selie 3,508,50; pruimen 3444; augurken: basterd 601,30; perziken 4— 26; druiven: Frankenthalers 1,151,36 en, West-Frisia 88; meloen: Suiker 3169; appels 936. NOORDSCHARWOUDE, 22 Aug. 26.000 kg aardappelen: Eerstelingen 12,60, Doré 12,90, Eigenheimers 13—13,90, blauwe idem 13,4013,70, Koopipans blauwe 13,20, Meerlanders 12, Record 11,90, IJsselster 12, grove 11,5012,80, drielingen 5,30— 7,70 en kriel 7; 3400 kg uien 9,1010,60, drielingen 810 en nep 1420; 1000 kg bieten: A 6,40—6,50 en B 4; 27.000 kg slabonen: I 2536 en II 20; 400 kg rode kool B 3,30; 1500 kg gele kool B 3,30 3,50; 29.000 kg witte kool 3—3,20; 700 stuks bloemkool AII 18. W ARMENHUIZEN, 22 Aug, 31.200 kg aardappelen: Eigenheimers 13,10— 14,90, Bintjes 10.9011,50, grove 12,60, Schotse muizen 12,5013,60, grove 12,90 —13,40, Bevelanders 11,10, Doré 13,50— 14,90 en Meerlanders 11,1012,10; 700 kg bieten: A 6,50 en B 4; 100 kg zilvernep 29,90; 3100 kg slabonen 20—37; 2800 kg rode kool B 3,50; 4700 kg witte kool 3. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Aug. 80,950 kg aardappelen: Eigenheimers 13,30, blauwe idem 13,3014,30, Meerlandera 11,90 en grove 10,20—12,70; 21.500 kg rode kool: A 4—11,30 en B 3—3,90; 21-000 kg gele kool: A 4,50—10 en B 3,60—5,50; 14.000 kg witte kool 3—3,40; 4200 kg uien 9,5010,80; 8700 kg slabonen 20- 33,80; 990 kg tomaten: A 28 en B 23; 7200 stuks bloemkool; A 1 15,10—21,90 en All 8—9. (Ongecorrigeerd) Vanmiddag: om kwart over twaalf is de 31-jarige leider van de Nationaal Europese Sociale Beweging (NESSB) Paul van Tienen, in zijn kantoor aan de Koninginneweg 117 te Afsterdam gearresteerd. Aan de arrestatie ging een belangrijke huiszoeking vooraf. Talijke bescheiden van de NESB wer den in beslag genomen en gelijktijdig meegenomen. Ook de werkgeleider te Amsterdam van de NESB, de heer A. M. Kruit, is gelijktijdig gearresteerd. De beide arrestaties zijn uitgevoerd op grond van artikel 1440 tweede lid van het Wetboek van Strafrecht: deelnemen aan een verboden fereni- ging.. Mr F. Hollander, officier van justi tie te Amsterdam, was persoonlijk aanwezig bij de arrestatie van Paul van Tienen. Op de vraag van een ver slaggever of het zeker is, dat de NESB een verboden vereniging is, antwoordde de heer Hollander: „Dat zal de rechter moeten uitmaken. Voor lopig stellen wij ons op het standpunt, dat dit inderdaad het geval is." Het ongeveer 5000 ton metende Zweedse schip „Virgo", dat in de rampnacht (1 Febr.) was vastgelopen op de Vliehors bij Vlieland, is van ochtend omstreeks zes uur vlotgesleept

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 11