Een vacantieschool met enthousiaste leerlingen Waar schepen dromen van de oude glorie Een tragedie herhaalt zich ALKMAAR faor meer dan drieduizend jaar bracht de Koning van Ithaka de „aardschudder" Poseidon tot woede MAAR stische Waterval Oostduitse delegatie bij Malenkof ermis Viskraam isavond alkmaar üomedie" Thuiskomst elijke dag De Y-tunnel en de Staatscommissie De ANWB geeft in Ommen les in kamperen en trekken dw-revue Nieuwe postzegels ngens lad treft doel ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1953 HET is een oud, bekend ver haal, maar nooit verliest het zijn boeiende bekoring, omdat het ook ons nog iets te zeggen heeft: dat relaas van de om zwervingen van de held Odys seus, die na de verovering van de stad Troje tien jaren lang over de wateren doolde, vóór dat hij vrouw, zoon en konink rijk mocht terugzien. scheuren. Maar het is ook telkens weer de macht van de geest, die de nood lenigt, de schade herstelt en - voor zover dat mogelijk is - mid delen bedenkt om nieuwe rampen te voorkomen. De natuurkrachten, blind en wreed als Polyfemus, kunnen een ogenblik de overhand hebben, de schrandere mens komt „worstelend weer boven'". Want als het natuur geweld is uitgewoed, helpen mens en mens en volk en volk elkaar. I Dan helpt Griekenland Nederland en Nederlanders helpen Grieken. Zo dient de natuurkracht uitein delijk toch de cultuur. Poseidon is niet de machtigste, machtiger is de wijsheid van Athene, die Odysseus terugbracht naar Ithaka. Zoals ook nu de ..aardschudder" niet de machtigste is, maar de ordenende geest, die het geteisterde rijk van Odysseus op nieuw zal cultiveren. Erik Bergsina. Dc Oostduitse delegatie, die Donder dag in Moskou is aangekomen voor het voeren van besprekingen met de Russische regering, is door premier Malenkof ontvangen. Kort na aan komst begonnen de onderhandelingen. Hieraan namen van Russische zijde o.m. deel de minister van Buitenland se Zaken Molotof, de vice-premier Bqelganin, de onder-voorzitter van de ministerraad Kaganowitsj, de minister van Handel Mikojan en de Russische hoge commissaris in Duitsland, Sem- jonof. Later had Molotof in aanwezig heid van Semjonof nog een bespre king met de Oostduitse premier Grote- wohl. >i Westelijke waarnemers achten het veelbetekenend, dat er zulke hoge Russische figuren aan de besprekin gen deelnemen. Zij achten het bezoek van de Oostduitse delegatie een be langrijke ontwikkeling in de betrek kingen met de Sovjet-Unie. AGftOSTOLION= —--X-At not- r.mag. Jaap Smit tficro-solisten" ng van het spran- DE oude stede Hoorn telt tal van schone plekjes, die een dorado vormen voor de tourist. Zo gaat ge door een moderne winkelstraat en even later ivordt ge op een intiem pleintje geconfronteerd met de tijd van eeuwen her; dan ziet ge de oude kaaspakhuizen, die de namen van vreemde landen dragen, de aardige trapgeveltjes en de fraaie patriciërswoningen, die nog getuigen van de voorbije glorie uit de tijd van de Oostindische Compagnie. Een van deze gebenedijde plekjes vindt ge aan de havenkant. Hier liggen bij zomerdag de jachten van uiteenlopend makelij, waarmee de touristen hun plezierreisje maak ten op het IJ seinteerknusjes aaneengerijd en in een verloren hoekske, bij de onvolprezen Hoofdtoren, droomt de Hoornse vissersvloot, die men eerst weer paraat kan vinden bij 't invallen van de duisternis.... Elisabeth Ander gen e.v.a. COMEDIE MET edie n, Bob de Lange, >pvoering. vmeester m.m.v. [r. Doodle, Stoet- Schaik, joop de Naar aanleiding van beschouwingen, die dezer dagen zijn gepubliceerd in zake het tunnelvraagstuk en die in het bijzonder de werkzaamheden van de staatscommissie ter bestudering van het vraagstuk van de oeverver bindingen van Noordzeekanaal en Y betreffen, deelt men ons van bevoeg de zijde het volgende mede: „Ten onrechte wordt door deze pu blicaties de indruk gewekt, dat de in stelling van deze staatscommissie ver tragend zou werken ten opzichte van het tot stand komen van een IJ-tun- nel in Amsterdam. Reeds voordat deze commissie werd ingesteld heeft de gemeenteraad van Amsterdam zich in principe accoord verklaard met het z.g. plan 5 en een crediet van 500.000 gevoteerd voor het nader uitwerken van dit plan. De opdracht aan de staatscommissie, die van veel wijder strekking is, maar die uiteraard hiermede verband houdt, had deze commissie aanleiding kun nen geven om aan het gemeentebe stuur van Amsterdam te verzoeken de voorbereidende werkzaamheden op te schorten. Dit is echter niet geschied. Ook hebben Gedeputeerde Staten van Noord-Holland in de instelling van deze staatscommissie geen aanleiding gevonden hun goedkeuring aan boven bedoeld raadsbesluit te onthouden. De staatscommissie is zich ten volle be wust van de urgentie van het pro bleem, maar tegelijkertijd van de in gewikkeldheid daarvan en heeft daar om geen enkel beletsel in de weg wil len leggen aan de voortgang van de voorbereidende werkzaamheden voor het Amsterdamse tunnelplan". Y KIEVITS en V met de nieuwe Revue rnationale revue van 11 tot 3 uur. f 8 uur. DIE VITèLO

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5