De loting besliste in (Jastricum Babywa Beide Uitgeester wethouders werden herkozen De samenwerking op oude voet voortgezet in Oude Niedorp LAATSTE NIEUWS Nieuws uit Egmond aan Zee Gemeenteraad Schermerhorn had het druk Zitbanken ze in dt Twee K VP-wethouders gekozen De nieuwe kleuterschool werd officieel geopend „40 procent der bevolking gepasseerd" Twee zwanen ten geschenke Aanbesteding van 23 woningen Machtiging verleend voor verkoop van grond Beleid uitgestippeld door voorzitter Trekking Staatsloterij Floraliafeest belooft iets goeds te worden Nieuwe Niedorp Reeds dadelijk ernstig probleem aangesneden Akersloot Minderheid krijgt zetel Warmenhuizen Een prettige verrassing bij wethouderskeuze Craft Oude wethouders keren terug De Rijp De nieuwe wethouders Unicum in ons land Nieuw bouwvolume toegewezen Hensbroek Zelfde wethouders TWEEJARIG KNAAPJE TE WARDER VERDRONKEN Straks water in jvan benzint Welterustei Bijna f 120.000, Griekenlam WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1953 In Castricum heeft zich gisteravond de merkwaardige situatie voorgedaan, dat een der wethoudcrszetels by loting is toegewezen. Nadat tot viermaal toe ^myerhouding 7—7 was geweest, besliste de loting tussen de heren N. Veldt (KVP) en G. Meyer (PvdA) tenslotte ten gunste van eerst genoemde. De herbenoeming van de heer P. de Vries geschiedde met 8—6 stemmen. Met dat al heeft Castricum thans twee KVP-wethouders, welk feit voor de raads fractie der PvdA aanleiding was om zich niet beschikbaar te stellen voor be noeming in raadscommissies. De gerestaureerde raadszaal, feeste lijk met bloemen versierd, was te klein om alle belangstellenden te bevatten. Velen volgden de discussies over de wethoudersverkiezing vanuit een ne venvertrek. Nadat de voorzitter, burgemeester G. F. Smeets, een hooggestemde rede had gehouden voorafgaande aan de instal latie van de thans uit 15 leden be staande gemeenteraad, heeft de heer Berlee (KVP) in een verklaring ge zegd, dat in zijn fractie geen eenheid bestaat doordat een deel der leden een agrariër als wethouder wenst en an deren de herbenoeming van de aftre dende wethouders voorstaan. De heer Twisk (KVP) onderstreepte deze woorden door als candidaten de heren Beijersbergen van Henegouwen en Veldt te noemen. De heer Bollen (Castr. Bel.) bracht de hoge leeftijd van de heer De Vries in het geding en zou op die grond de candidatuur van de heer Beijersbergen van Henegouwen steunen. De heer Meijer (PvdA) zeide, dat ook in ziin fractie de lfeeftijd van de heer De Vries ter sprake is gekomen. De gemeenteraad verbindt aan het raadslidmaatschap geen leeftijdsgrens, vandaar dat de PvdA de candidatuur van de heer De Vries zal steunen. Na veel verwarring over de wijze van stemming, werd de heer De Vries tenslotte benoemd met acht stemmen tegen zes op de heer Beijersbergen van Henegouwen. (De heer Kaandorp was afwezig). Bij de voorziening in de andere va cature staakten de stemmen tot vier maal toe. Steeds Werden zeven stem men uitgebracht op de heer Meyer en eenzelfde aantal op de heer Veldt. Ten slotte besliste het lot ten gunste van laatstgenoemde. De voorzitter stelde de ver diensten van de heer Meijer in het licht. Hij heeft als wethouder veel voor de gemeente gedaan, steeds de be langen op onpartijdige wijze gediend en was in het college van B. en W. een stuwende kracht. De heer Meyer drukte als fractie voorzitter der PvdA zijn spijt uit over de uitslag der wethoudersverkiezing. Doordat 40 pet. der bevolking thans zonder vertegenwoordiger is, zal de ge meente in de komende periode niet zo gemakkelijk bestuurbaar zijn als tot dusverre. De uitslag achtte spreker al lerminst een stap vooruit. De heer Berlee constateerde, dat een der leden der KVP-fractie heeft gefaald, waardoor een beslissing is ge- v=n°n die allerminst in het belang van de gemeente is. De heer Beyers bergen van Henegouwen (KVP) noemde deze verkiezing een onver kwikkelijke geschiedenis, omdat voor het eerst na de oorlog de KVP-fractie niet tot overeenstemming is kunnen ko men als gevolg van de wens van de agrariërs om een vertrouwensman in het college van B. en W. te benoemen aangezien in deze kring grote onrust heerst door de offers die de land- en tuinbouw steeds weer moet brengen. De thans verkregen uitslag is een ge volg van het feit, dat er geïntrigeerd is nadat de KVP-fractie haar beslissing had genomen. De heer M e ij e r s stelte in het licht, dat B. en W. zich over agrarische vraagstukken steeds hebben laien voor lichten door deskundigen, vandaar dat de besluiten te dien aanzien altijd in goed overeenstemming werden geno men. Men ziet echter over het hoofd, dat door een vertegenwoordiger van een bepaalde groep in het college op te nemen, 40 pet. der bevolking werd gepasseerd. De PvdA zal allerminst nu de knuppel in het hoenderhok gooien, maar wel zal zij uitermate diligent zijn. De heer Berlee zeide. dat zich na de oorlog nimmer in de KVP een on verkwikkelijke geschiedenis heeft voorgedaan, of het moest het feit zijn. dat de heer Beijersbergen van Hene gouwen in 1948 met een eigen lijst uit kwam. t'en einde de aanblik van de vijvei aan het Stationsplein te verhogen, heeft kapitein A. Rommel aan de gemeente Castricum twee zwanen cadeau gedaan. Het geschenk is gisteravond door de gemeenteraad onder dank aanvaard. Bij de benoeming van de verschil lende raadscommissies heeft de heer Meyer gezegd, dat de PvdA in geen enkele commissie zal zitting nemen. Het verslag van het overige deel dei vergadering volgt in ons blad vanmor gen. Volgende week Dinsdag zal door de architecten H. L. Klein Schiphorst en M. H. Andriessen de bouw van 23 eengezins woningen, te bouwen bij het Schouten - bos, worden aanbesteed. De bouw ge schiedt voor rekening van de R.K. bouw vereniging St Joseph. B. en W. hebben afwijzend beschikt op een verzoek van de heer C. H. D., alhier, om voortaan drie huurauto's te mogen exploiteren in plaats van twee zo als tot dusverre. Zoals werd verwacht, zijn in Uitgeest de beide aftredende wethouders de he ren Neelen (KVP) en Kroon (PvdA) met grote meerderheid van stemmen herkozen. Bij de ingekomen stukken waren goedkeuringen van Ged. Staten voor de verbouw van de openbare lagere school te Markenbinnen en voor de bouw van vier schoollokalen aan de RtK. Meisjesschool ten bedrage van 87.600.Tevens is het uitbreidings plan voor de gemeente goedgekeurd. Tot leden van de Woningcommissie werden benoemd de heren S. Kluft. C. J. de Wildt, H. G. Blom, H. Twaalfho ven Pz. en Ant. van Egmond: als plaatsvervangende leden de heren H. Snijder en T. T. Kingma (allen aftre dend). Tot leden van de Commissie voor Georganiseerd Overleg werden ge kozen de heren J. H. van Eerden en M. Nooi en als plaatsvervangende leden de heren C. J. de Wildt en T. T. King ma. Onder intrekking van een reeds eerder genomen besluit werd met alge mene stemmen besloten aaft de Wo- bouwvereniging „Goed Wonen" een grondvoorschot te verstrekken van 8200.en een bouwvoorschot van 113.000.voor de bouw van 12 wo ningen aan de J. E. de Witstraat. Nadat de Raad in geheime vergade ring was geweest, kregen B. en W. machtiging tot verkoop van een gedeel te van de gronden, eigendom van de gemeente en gelegen aap de Hogeweg, voor de bouw van woonhuizen en aan leg van een straat tussen Hogeweg en Middelweg tegen de prijs van 5. per vierkante meter. Bij de rondvraag bracht de heer Bij man (KVP) woorden van hulde aan de brandweer, doch sprak er zijn te leurstelling over uit dat de burgemees- Er zijn in de samenstelling van het college van burgemeester en wethouders van Oude Niedorp geen veranderingen gekomen. Bij de stemming verkreeg de heer Kolkman zeven stemmen, terwijl op de heer Van Zoonen zes stemmen werden uitgebracht. Zowel de heer Kolkman als de heer Van Zoonen spraken hun erkentelijkheid uit voor dit bewijs van vertrouwen, terwijl de laatste, mede in antwoord op de installatierede van de voorzitter aan de fractie van de KVP hulde bracht voor het ingenomen standpunt, waardoor ook dit deel van de gemeente in het dagelijks bestuur der gemeente vertegenwoordigd is. Ter inleiding van het afleggen van de eed wees burgemeester Kalb er op, dat de raadsleden, die voor vijf jaar de gemeente hebben te besturen zich bewust moeten zijn dat ze niet in de eerste plaats een particulier, groeps- of dorpsbelang maar wel het ge meentebelang hebben te behartiger- Bij zijn rede waarbij de raad ge ïnstalleerd werd, wees voorzitter er op, dat de nieuwe raad verschillende pro blemen staal te wachten. In de eerste plaats is daar het uitbreidingsplan waarbij we ons er rekenschap van moeten 'geven, dat het moet aanpassen aan de streek, dat de belangen van de agrariërs vergen, dat we de grond zo productief mogelijk maken, teneinde zoveel mogelijk jongeren een kans te geven. Vele jongeren zullen echter moeten beseffen, dat ze in land- en tuinbouw geen boterham zullen kun nen verdienen. Reeds bij bet onderwijs zal daar rekening mee moeten worden Ongecorrigeerd 4e klasse 11e lijst Hogere prijzen: 15.000.— 3623 2.000.— 13223 1500.— 13909 1000.— 2294 6723 8341 8345 9515 9836 10402 12335 17315 17543 17572 400.— 4205 6396 6525 7156 8834 9248 10471 10617 13063 14470 17366 20809 21391 200.— 1235 1962 2834 3806 4466 5112 6050 8540 9487 10308 12553 14095 14270 14639 16669 17673 19241 19254 20461 20508 20704 21144 21540 21876 21970. gehouden en aan dat onderwijs zullen wij niet alleen grote aandacht moeten besteden, ook financiële offers zal het van ons vragen. Hetzelfde kan gezegd worden van de vraagstukken sport en vrije tijdsbesteding. zitter zijn rede met te memoreren, dat de bouw van een raadhuis reeds vier jaar lang op het programma staat en dat de kans om deze plannen te rea liseren zullen worden gegrepen, zodra dt mogelijkheid er is, als spreekt de factor kiezen of delen er een rol bij Tenslotte prees voorzitter de samen werking in het college van B. en W., al komen meningsverschillen daar na tuurlijk voor. Bij de rondvraag kreeg de heer Tromp op een vraag te horen, dat aan de verlichting van de Moerbeek wordt Bewerkt. Het vraagstuk is echter, dat Barsingerhorn heeft geantwoord op dit punt niet voor samenwerking te ge voelen. De floraliatentoonstelling die Zondag en Maandag in Oude Niedorp in de zaal van de heer Ooteman en in ver schillende andere ruimten wordt ge houden belooft weer iets goeds te wor den. Er zijn weer de gewone rubrieken bloemen, fruit, land- en tuinbouw en huisvlijt. Voor de eerste vier rubrieken kan worden ingezonden Zaterdags van negen uur tot half een, voor de ru briek huisvlijt Vrijdags van twee tot vijf uur. Voor alle rubrieken kunnen vrije in zendingen worden ingezonden en wel op hetzelfde tijdstip. Voor het bloemencorso, dat Zondags middags wordt gehouden, kan men zich tot en met 4 September opgeven bij de heer M. J. Wolthuis. ter niet bij de brand op* Dorregeest te genwoordig was geweest. De heer Kingma vroeg aandacht voor de uiteindelijke voltooiing van het woonwagenkamp en de heer Van Ton geren voor de begraafplaats. LAATSTE GANG VAN DE HEER R. BAKKER. Onder grote belangstelling, vooral van kerkelijke zijde, vond Dinsdagmid dag op de algemene begraafplaats de tr debestelling plaats van de beer R. Bakker. in leven kerkeraadslid van de Nederlands Hervormde Gemeente alhier. Aan de groeve werd gesproken door ds G. D. Boerlage, oud-predikant dezer gemeente en door de heer A. Winkelman. Een neef dankte voor de belangstelling de overledene bewezen. De wethoudersverkiezing heeft ook in Nieuwe Niedorp geen moeilijkheden opgeleverd. De heer Zwagerman ver wierf zeven van de zeven stemmen, terwijl, nadat de heer Lont als candi- daat van de PvdA de heer L. ter Haar naar voren had geschoven, deze werd gekozen met vijf van de zeven, terwijl er twee blanco werden uitgebracht. Tevoren waren er natuurlijk door burgemeester Baken de nodige wel komstwoorden tot de heren Ter Haar en Lont gesproken. Bij de rondvraag bracht de heer Lont maar dadelijk een probleem ter sprake, waarover stante pede natuurlijk geen beslissing kon worden genomen, maar dat toch ongetwijfeld aandacht ver diend. In verband met de gestrande plannen om te komen tot de bouw van een tehuis voor Ouden van Dagen in Winkel, meende hü dat het ogenblik gekomen was, dat de gemeenten Oude Niedorp, Nieuwe Niedorp en Winkel de koppen bij elkaar staken om plan nen te beramen. Voorzitter deelde mede. dat tften de plannen in Winkel ter sprake waren ge bracht. contact is opgenomen met Nieu we Niedorp, dat tot niets leidde. Hij was van oordeel, dat de verpleegprijs niet zou dalen als de gelegenheid gro ter werd. De heer Lont wees er op, dat veel meer comfort en betere verpleging kan worden gegeven in grotere tehuizen Burgemeester Baken vreesde, dat het dan nog duurder zou worden. Zijn an dere gemeenten bereid het terrein van Winkel te aanvaarden? Nadat de heer Lont als zijn mening had uitgesproken, dat deze zaak breed moest worden bekeken en dat er een bepaalde urgentie is. omdat de mensen weg trekken, wees wethouder Zwager man er op. dat dit niet juist is. Van de dertig verpleegden komen er bijna de helft uit andere gemeenten. Hij is het echter met de heer Lont eens, dat men tegenwoordig iets anders vraagt De zaak zal in het college van B. en W. nader worden bekeken. De wethoudersverkiezingen, welke hier in de Dinsdag gehouden raadsver gadering plaats vonden, hebben tot resultaat gehad, dat als wethouder werden benoemd de heren J. H. Swart en G. Otte, resp. vertegenwoordigende de KVP en de PvdA. De heer Swart verkreeg 6 en de heer Otte 5 stemmen. Als bijzonderheid tekenen we hierbij aan, dat te Akers'oot vijf raadszetels dooT de KVP worden bezet, terwijl de PvdA en Plaatselijk Belang elk over één zetel beschikken. Hier heeft dus de meerderheid het brede standpunt ge huldigd, dat ook de minderheid in het dagelijks bestuur van de gemeente dient te zijn vertegenwoordigd. De raadsagenda was voor het overige zeer onbelangrijk. Alleen valt nog te vermelden, dat met ingang van 1 Octo ber a.s. de gehele gemeenteraad is be noemd als commissie van advies inzake de woonruimtewet. HOOGKARSPEL, De Eendracht, 31 Aug. 1953. - 20.500 st. Bloemkool, A 17.00—25.50, All 8.50—14.00, B 12.90— 16.00, BII 8.0011.00; Aardappelen, grove 12.4013.00. Het zal voor velen in Warmenhuizen ongetwijfeld een aangename verrassing zijn, te vernemen, dat de KVP fractie geen misbruik van haar overwegende positie in de raad heeft willen gebrui ken, maar integendeel aan de fractie van Algemeen belang een wethouders zetel heeft willen toekennen. Zodat in de raad van Warmenhuizen geen van de zitting hebben de wet houders terug keert. In plaats van de heer Roozendaal werd toch de heer A. Nannes tot wethouder gekozen, terwijl in de vacature Dekker de heer P. Mink tot het gestoelte der ere werd geroepen. Waarover deze laatste zijn erkentelijkheid uitsprak. Het nieuwe postkantoor is echter nog niet geheel in kannen en kruiken. De raad was niet zo erg tevreden over de gang van' zaken. De heer Nanes con cludeerde dat de PTT er is voor de ge meenschap. maar dat de gemeente maar voor een huis moest zorgen, en. dat was het bezwaar van verschillende raadsleden, zonder te weten wat de huur nu eigenlijk is. Burgemeester No- let deelde mede. dat PTT inderdaad al leen voor het kantoor zorgt en niet voor een woning. Ten slotte werd be sloten dat men een huis zal bouwen onder voorbehoud, dat de huur zodanig is, dat rente en aflossing en onderhoud verzekerd zijn. De heer Roozendaal wese er op. dat er nu een lid van het bannebestuur lid van B. en W. is. Misschien kan dit wor den uitgebuit ten aanzien van de brug op Oud Wulpendorp. Waarop burge- mester Nolet zeer terecht opmerkte, dat het college van B. en W. niet be staat uit uitbuiters Van de overige agendapunten verdient alleen vermel ding, dat de raad besloot medewerking te verlenen voor de vergroting van de riiwielbergplaats bij de Christelijke school te Krabbendam. In zijn gisteravond gehouden ver gadering besloot de nieuwe raad dezer gemeente haar vertrouwen opnieuw te schenken aan de reeds zitting hebbende wethouders. Wethouder P. Bruin, die de neutrale groepering Plaatselijk Be lang vertegenwoordigt, werd met het grootst mogelijke aantal stemmen her kozen. De heer J. C. Heijnis, die de fractie van de KVP aanvoert, werd met zes stemmen herkozen, terwijl één stem blanco werd uitgebracht. De overige punten, die in deze vergade ring werd-n behandeld, zullen wij mor gen aan een nadere beschouwing on derwerpen. Bij de in de gisteravond gehouden vergadering van de raad werden de beide zitting hebbende wethouders op nieuw gekozen. De eerste wethouder, de heer J. P. Poel, die de fractie van de KVP aanvoert, werd met zes van de zeven stemmen herkozen. De heer K. J. Luder, die de PvdA in het college van B. en W. vertegenwoordigde, zag zijn mandaat verlengd doordat vijf van de zeven stemmen op hem werden uit gebracht. De niet op bovengenoemde personen uitgebrachte stemmen ver wierf de heer Middelkoop, die echter met resp. 1 en 2 stemmen te weinig steun had om zijn intrede in het dage lijks bestuur te kunnen doen. Op de overige in deze vergadering behandel de punten hopen wij morgen nader terug te komen. Vreugde en dankbaarheid vervullen ons bij de geboorte van een kind. Zo ge voelen ook wij ons vandaag, bij de opening van onze nieuwe kleuterschool. Aldus sprak de heer E. van Pel, als voorzitter van de Egmondse neutrale kleu terschool Maandagmiddag tot een 50-tal genodigden in het speellokaal van de nieuwe school. Het is voor Egmond een belangrijke dag, nu deze hypermoderne school, een unicum in ons land, wordt geopend. Dankbaar mogen wij zijn, dat Egmond werd uitverkoren als één der weinigen, die een school mochten bouwen. Helaas moest mcj. Stoll, de inspectrice van het kleuteronderwijs, telegrafisch bericht van plotselinge verhindering geven. Dank gaat uit naar velen, naast haar, naar wethouder De Graaff, die o.a. zorgde, dat geld geleend kon worden, de ge meenteraad, die de lening garandeerde en de grond schonk, dr Sikkema, die als schoolarts de school afkeurde, de oudercommissie, die veel werk verrichtte en de meubelen schonk, de onbekende gever, die f 3500.beschikbaar stelde voor verwarming en wandversiering, die Wim Beymoer overigens gratis nog zal aan brengen. Architect Blokker had eer van zijn werk, dat door de aannemers, de heren de Graaff. de Goede en Rosing schitterend werd uitgevoerd. Ook de on der-aannemers, de heren Dijkstra en Konijn werkten billijk en tot grote tevre denheid. Dank bracht spreker aan mr Spit, als adviseur van het bestuur, aan de directeur der bedrijven, aan de leid sters, aan de bloemist Bruin uit Heiloo, die de gehele school gratis vol planten zette, aan de dames, die de school schoonmaakten en aan allen, die mee werkten aan deze school, die enig is in ons land. Tenslotte, aldus spreker, zijn we er nog niet. Er moeten nog tafels zijn, gordijnen, meubilair, zeil in de speel zaal enz. De heer IJkél, die het bestuur erkentelijk is, opperde het idee voor f 1 stukjes zeil te verkopen. De kopers zullen dan gratis toegang hebben op een avond in September, die gratis verzorgd zal worden door Annie Schmidt, Wim Beymoer, Carmiggelten andere artisten. Met de wens, dat de school tot heil zou zijn van de Eg mondse kleuters, besloot spreker, on der daverend applaus, zijn rede. Officiële hulde Nadat verversingen waren rondge diend, nam burgemeester Niele het woord. Hij feliciteerde het bestuur met deze schitterende school, werkelijk een unicum in ons land. Veel moeite heeft het bestuur er zich voor getroost en met vereende krachten is men geslaagd. Hij hoopte dat het wakkere bestuur beloond zou worden, doordat deze school de Egmondse jeugd zal opvoe den en haar karakter zal vrmen, zodat we mensen krijgen, zoals Egmond die nodig heeft. Dan zal de school aan het doel beantwoorden. Meerdere sprekers Namens alle aannemers sprak de heer H. A. de Goede. Volgens hem was deze nieuwe school al 30 jaar geleden nodig. De aannemers waren, zij het met moei te, op tijd klaar gekomen en daarom boden zij het bestuur een electrische klok aan, die de juiste tijd zal aan geven. (Applaus). Namens het kerkbestuur sprak ka pelaan Aarents. Hij feliciteerde niet alleen het bestuur maar heel Egmond, omdat het kinderleven belangrijk is voor het hele latere leven. Dr Sikkema had als schoolarts niet alleen belangstelling voor het opspo ren van ziekten, maar voor de hele school en dus ook voor het gebouw. Er is nu een school, die niet alleen de toets der critiek kan doorstaan, maai als voorbeeld kan dienen wat betreft ligging, ventilatie, sanitair en verwar ming. Het hoofd der openbare lagere school, de heer Gorter, wenste zijn buren ge luk en hoopte, dat men én goede bu ren én goede vrienden zou zijn. Namens de oudercommissie compli menteerde de heer Roodhart met de wens, dat de band tussen bestuur en De raad van Schermerhorn vergaderde Dinsdag 1 September onder voorzitter schap van burgemeester W. Driessen; af wezig de heer A. de Boorder. Er was voor deze eerste vergadering van de nieuwe raad een agenda met een record aantal punten. Burgemeester Driessen feliciteerde de nieuwe leden en heette hen welkom. Bij de benoeming van 2 wethouders wenste de heer Muntjewerff zich van stemming te onthouden. In de vacature van weth. J. Broersen werd gekozen de heer J. Broersen met 4 stemmen (2 'blan co) KVP. In de vacature P. Mantel werd de heer Mantel herkozen met 3 stemmen en 3 blanco. De heer Mantel is afgevaar digde van de A.R. Het ministerie van Onderwijs verleent een subsidie van f 8515 voor de restau ratie van 2 Schermer molens. Ged. Sta ten van N.H. geven hiervoor f 2555. Ten aanzien van de verpleging van de familie Planting te Oterleek was een schrijven ingekomen van de diaconale ge zinszorg „Oterleek—de Schermer". Deze verpleging geschiedde op medisch advies. De heer Plugboer merkt op dat weder om een gezfnshulp in het gezin is ge weest, omdat er emplooi gezocht moest worden voor de gezinshulpen. De burge meester legde uit hoe zich dit heeft toe gedragen. Aan de gemeente is door de Planologische dienst bericht gezonden dat het nieuw aan te leggen sportterrein niet past in het uitbreidingsplan in onderde len. De D.U.W. deelde mede dat subsidie voor dit terrein niet is te verkrijgen als niet wordt aangekocht een grasmaai- machine a f 2500.—. De voorzitter be treurde dit daar het plan was dit terrein te beweiden met schapen. Hij zegde toe hiertegen te zullen protesteren. De heren Van La*gen en Plugboer spraken over oe gang van zaken hun teleurstelling uit. Algemeen was men het er over eens dat aan een maaimachine geen behoefte be staat. De rechten voor de vuilnisophaaldienst worden weer veranderd. De minister ad viseert de mensen een circulaire te zen den waarin staat dat men z'n vuil kan medegeven met de ophaaldienst. Indien men dit niet wil, waar laat men dan het vuil? De gemeente zal dan moeten uit maken of de vuilvernietiging doelmatig is of niet. De heer Muntjewerff betreur de dit schrijven. Controle is uiterst moei lijk. Burgemeester Driessen vond in mest vaalten een haard van besmetting. B. en W. stellen voor de thans gelden de verordening op de straatbelasting te laten zoals die is. De heer Van Langen stelt voor een onderzoek in te stellen bij de andere 7 gemeenten die deel uitma ken van de Schermer. Hoe doen zij ten aanzien van de Schermer-bewoners? Dat werd aangenomen. De volgende subsidies worden ver leend: Een landbouwwinterschool te Haar lemmermeer f 15. De meerderheid van bet college van B. en W. stelt voor de Centrale van R.K. militaire tehuizen geen subsidie te verlenen. De heer v. Langen stelt voor f 10 t everlenen. In stemming staakten de stemmen 3-3. De R.K. Re- classeringsvereniging afd. Alkmaar krijgt f 10. Ten aanzien van Marktstad Pur- merend vroeg de heer Muntjewerff de subsidie van f 10 te verhogen. Purmer- end is even belangrijk als Alkmaar dat f 25 zou krijgen. De heren Broersen en Mantel vonden de veetentoonstelling te Alkmaar belangrijker dan in Purmerend. Burgemeester Driessen zou Alkmaar niet willen verlagen, maar vond Purmerend ook zeer belangrijk. Na stemming krijgt Purmerend f 10 en Alkmaar f 25. De stichting Broederschapszorg te Haarlem krijgt f 380 voor het consultatiebureau voor zuigelingen en kleuters te Scher merhorn. De Gezinszorg Schermereiland zag zich f 1 per verpleegdag toegewezen. De proefschooltuin Westfriesland kreeg f 10. De bond tegen het schenden door het vloeken van Gods H. Naam en het Ned. Genootschap tot reclassering even eens f 10. Aangegaan wordt een kasgeldlening groot f 17000. Diverse ouders van kinderen der Chr. lagere school vroegen tegemoetkoming in de kosten van het schoolzwemmen. Be sloten werd evenals aan de o.l.s. f 5.20 per kind subsidie te verlenen. Het landhoofd aan de Zwetterbrug zal gerepareerd worden. RONDVRAAG De heer Muntjewerff vroeg of het juist is dat B. en W. besluiten genomen heb ben t.a.z.v. de woonruimtewet. Zijn er mensen gepasseerd die in een onbewoon baar verklaarde woning wonen? Burgemeester Driessen beaamde dit. De heer Muntjewerff vond dat B. en W. de juiste weg niet bewandelen. Burge- oudercommissie bestendigd zou mogen worden. In zijn slotwoord bracht de heer Van Pel alle sprekers dank. Voorts dankte hij nog de burgemeester, voor diens medewerking, de heer Blokker voor zijn werk, dr Sikkema voor zijn advie zen en cok de middenstand voor alle ondervonden medewerking. Er blijft nog een en ander te wensen, zoals lam pen e.d., waarvoor spreker de aandacht vestigde op de feestbus bij de uitgang, die vervaardigd is door de heren Dek ker en De Groot. Velen maakten hierna gebruik van de gelegenheid de school te bezichti gen. De school bevat drie lokalen voor 130 kinderen plus een groot speellokaal, voorts een kamer voor het hoofd en de schoolarts en een keuken. Er zijn een schooltuin, een speelplaats en een na tuurlijke gelegenheid om in het zand te spelen. Voorts is de school, die schit terend gelegen is tussen de denne- bossen, van alle moderne gemakken voorzien. In alle lokalen zijn wasbak ken met aanrecht enz., terwijl ook in de w.c.'s tevens wasbakken zijn aan gebracht. Niets is gespaard om de hy giëne te bevorderen. Zo is deze school inderdaad een zeer belangrijke aan winst voor Egmond. In de gisteravond gehouden gemeen teraadsvergadering te Egmond aan Zee werd door B. en W. meegedeeld, dat bouwvolume voor de bouw van 14 woningen, die aan de P. J. Troelstra- weg gebouwd zullen worden, beschik baar is gesteld. Hiermede zal een be drag van f 150.000.jemoeid zijn. De heer S. Zwart werd met alge mene stemmen tot wethouder gekozen en de heer G. Groen met zes stemmen voor en vijf stemmen tegen. De samen stelling van het college is dus gelijk gebleven. Het was gisteren de negende maal in zijn loopbaan dat burgemeester Kooi man van Hensbroek de nieuwe raad van die gemeente beëdigde. Het deed hem veel genoegen dat de heer Wit, die ook reeds zitting had in de raad van 34 jaar geleden, ondanks 'het klim men der jaren was herkozen. Aange zien de raadsleden dit keer een zitting hebben van vijf jaar, wees de voor zitter er op, dat deze raad de laatste zou zijn die hij voorzat. Hij hoopte dat de samenwerking ook in deze vijf laat ste jaren goed zou zijn. Na de beëdi ging werden de heren P. de Jong en D. Wit wederom tot wethoudgr herkozen. De heer De Jong kreeg zeven stemmen, de heer Wit vijf plus één stem blanco en op C. de Boer één stem. Goedgekeurd werd een plan tot het vergulden van de wijzers en wijzer platen van het torenuurwerk voor een bedrag van f 455.Het beginselbesluit 1953 werd van toepassing verklaard op de daarvoor in aanmerking komende ambtenaren. Besloten werd tot conver sie van een geldlening, groot f 26.000. De heer Wit werd geantwoord dat de aansluiting op het waterleidingnet in wijk C spoedig zal plaats vinden Gistermorgen pl.m. elf uur werd het 2-jarig zoontje Klaas van de familie Binnenwiizend vermist. Toen alle na sporingen vruchteloos bleven, begon men het ergste te vrezen en werden de slootkanten afgezocht. Toen de grootvader van de kleine Klaas met een z.g. krozer begon te dreggen, vond men het kereltje aldra. Kunstmatige ademhaling en het toedienen van zuur stof mochten niet meer baten. Dokter Martens, die spoedig ter plaatse was, meester Driessen antwoordde dat andere motieven hier prevaleren. De heren Goet en Visser hadden volgens de heer Muntje werff in aanmerking moeten komen voor ae woning van de heer Leegwater. Vol gens de heer Broersen wil de heer Visser zijn woning niet uit. De heer Muntjewerff zei dat hij geen f 3 kan verwonen doch slechts f 1.25. Hij informeerde naar de regenkleding van de gemeentewerkman. De burgemees ter deelt mede dat hier geen voorzienin gen worden getroffen. Op het Westeinde heeft men door on voldoende afvoer te veel water. Men zal dit onderzoeken. De heer Mantel herdenkt het feit dat de heer Broersen juist heden 25 jaar deel uitmaakt van de raad en feliciteert hem. In hartelijke bewoordingen sprak de bur gemeester de heer Broersen toe. De heer Broersen zelf was over dit alles wel het meeste verrast, want ook hem was dit jubileum onbekend Hij dankte voor de tot hem gerichte woorden. (V yf AN NEER wij hier ga deelgenomen, dan schui ons (eindelijk) eens als haf tigs; is alleen maar list, die graag in een g tocht gaat. Wij vinden ning en ontspanning, avontuur, omdat onze i type was. pOEDE VRIENDEN hadd ugentje, door ons gecharterd Louwe te Huisduinen, hekel superieur medelijden. Een dat met zo'n benzineblik Iets leuks voor de kermis, wat verder van huis wilt, n je gevolg een rijdende aut mee. Nochtans hebben we het i reden daags voor de Heider een ommetje van een dikke kilometer. We moeten eerl en daarom niet verteld, da voor een achtermiddag not gehad. We startten 's morg. ven uur en zetten het w; avonds tegen donker word bosje onder Schijndel in het Gerekend naar het aantal het stuur hadden we een van 38 km gemaakt, bij ei van 60 kilometer op de rech Ons benzineverbruik had gc bedragen en kwam neer O] per plm. 24 km. Dat was maar nog plezieriger was, da Citroentje een mobiel hoti De losse bankjes gingen er u je werd gespreid, en slapen vertrouwden op Pluvius en 1 volgende morgen tot de ontdf Kunt U niet slapen door ri spit, ischias, hoofd- en zer neemt dan geregeld Togal. 7 drijft snel en afdoende die U slaapt weer rustig de gel door. Togal baat waar ande len falen. Togal zuivert door en is onschadelijk voor hart Bij apoth. en drog. f 0.95, f 2.4' (Advertentie U <Jp gironummer 777 van h bestuur van „Het Nederland Kruis" is tot Maandagavond hulpverlening aan de slachtc de aardbevingsramp op de eilanden een bedrag ges f 119.374,35. Vrijdagavond li «tand f 112.296,63. De Griekse regering heeft gemaakt, dat het aantal dod volge van de aardbevingen ts vastgesteld op 394. 941 werden naar ziekenhuizen g Vijftien Griekse vrachtsche op het ogenblik niet gebruiki zullen naar de eilanden gesli den en als winterverblijf die daklozen.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 6