emeenten ONZE KINDERKRANT Veertien letters te veel ppen Ons hoekje Wat de post ons bracht SCHEEP V A ARTBERICHTEN De man uit Australië r ijke eenheid op Ceylon ONZE WEKELIJKSE INVUL-PUZZLE "N ELIJK LEVEN EPINGSWERK Janneman van zes weken DANK VAN GRIEKENLAND Druk grenspassaat te EIten PimPam Pom en de wonderlamp Ons dagelijks feuilleton Trophy Cork willig. Radioprogramma v HIJ!)AG 4 SBPTFM'iWH 1953 uilen hebben, m.a.w. daar mag worden, dat de de ondernemers om vestigen het grootst is. moeten bereid zijn dat wat voor de streek als ite Is, en na te laten wat schaden. Dat zij daar- industrieschap een deel eschikkingsrecht overdra- groeiend besef van ver heid in de gemeenten, die :en zijn. er op het ogenblik in- en bestaan, heeft men aringen opgedaan, vooral Friesland, dat o.a. een Philips heeft aangetrok- or deze herfst de vierde ebouwd zal worden, die maakt de personeels- iit bedrijf op te voeren man. Overigens groeide ook een gunstige samen- en industrieschap en het Technologisch Instituut, wijze de belangen der ioogt te bevorderen. ogenblik in Zuid-Azië gezien, iets zeer belang- In Zuid-India hebben Methodisten, Congregatio- Presbyterianen elkaar ge- één christelijke kerk ge- hans reeds vijf jaar oud led op Ceylon is zeer groot omstandigheden op dit andere, deels gunstiger, tiger. Op Ceylon is de kerk tweemaal zo groot andere kerken samen, ec ;n de 40 en 50.000 Angli- goede 20 a 25.000 Metho- isten en Presbyterianen. grote meerderheid der zchurch, hier high-church. en Baptisten, die geen kin- ennen, daar niet. Maar genover, dat men in Zuid- ;en had met een zendings- ïls die der Congregationa- sterke liberale invloeden waardoor de vraag van moeilijkheden opleverde, leren uit de ervaringen, rginds had opgedaan. En :ast, men had een zo bij- Is D.T.Niles. die met al en de geloofshelderheid eh aan de taak zette om oor de eenheid van de Methodisten, Baptisten, n en de vroegere Con- ;n, nu de Jaffnadiocese van Zuid-India. 1934 vergaderden de le- Trinitycollege te Kandy van de Christian Mis ty, dus low-church) met van de Methodisten om ver de interessante vraag: cerk van het jaar 2000 in zien? Uit deze conferentie i een vereniging: Friends n 1940 kwamen de bespre- kerkelijke banen. De 5 de kerken benoemden een tee om de mogelijkheid ng te onderzoeken. Dit in 1941 in een rapport, immissie constateerde, dat )sis van overeenstemming rd geacht om het openen onderhandlingen te recht- p 1945 begon het Nego- ittee zijn werk. arbeid werd in 1949 een Churchunion in Ceylon" en aangeboden. Herziene n gepubliceerd in 1951 en van dit jaar. De enige aandacht aa ndit schema is de Anglicaanse geweest, hop van Canterbury be- commissie van vooraan- ogen uit alle groepen, wel- :et algemeen zeer waarde- over het schema publi- thodisten maakten enkele ngen, de Baptisten waren ijk in geïnteresseerd, dat volwassenen volledig ge- an de kinderdoop werd revisie, wordt nu aan de tuurd. Opmerkingen daar vóór Januari 1954 binnen de Negotiating Committee telkens 3 dagen verga de definitieve tekst aan- e Negotiating Committee worden, zullen dan moeten beslis- of niet op deze grondslag n. Belangrijk is verder, de wereld grote belane- dit schema bestaat. Zo Noord-India een soortge ls op Ceylon opgesteld, al een zwaarder accent op hap van alle gelovigen, n sterkere Presbyteriaanse het al- of niet slagen van poging hangt dus veel af omstige mogelijkheid van 'an Anklicaanse en niet- rerken. kerk; Beroepen te Huizen tures): G. Boer te Gouda amens te Elspeet. Beroe- J. J. Nijenhuis, cand. te lie dit beroep ook aan- omen naar Scheveningen: aart te Nijverdal, die be- Satwijk aan Zee. ten: Benoemd tot hulp- J. A. C. Roellmann, emi- air pred. van Rotterdam, en, Art. 31: Aangenomen n J. Bomhof, cand. te ïdankte voor Arum, Does- em. Kantens, Nijverdal, oor Zwagerveen-Zwaag- kerken: Aangenomen naar v. Heest, cand. te Am- Broederschap: Aangeno- :ming tot pred. directeur ernationaal Doopsgezind itrum te Zeist: A. G. van sfoort. Beste kinderen, Er zijn misschien wel neven en nichten, die ook best eens een briefje zouden willen schrijven, maar die niet precies weten hoe ze dat moeten inpikken. Welnu, het is heel eenvoudig. Mijn adres weet je en als je het nog niet weet, vind je het een paar regeltjes lager. Verder valt er niet veel uit te leg gen. Als je zin hebt in je pen te klimmen doe je het; als je zin hebt je oplossing van de puzzle in te sturen doe je dat ook. En als er een tekening is, die je te goed vindt voor de prullemand, wel, sluit hem er dan bij in. Dan kan ik er ook nog even van genieten! Is dat zo duidelijk? Mooi. Deze week zijn er twee raadsels, allebei voor de groteren, want ge makkelijk zijn ze niet. Ik waar schuw maar even, jullie zullen er wel een kluifje aan hebben. Maar daardoor laten de echte puzzle- bollebozen zich vast niet afschrik ken I Briefjes kunnen dus gestuurd worden aan het bekende adres: Tante Paulien, Bureau van dit blad. Tot de volgende week! Hierboven op de tekening zien jullie zes afbeeldingen, waaromheen een slingerpad is ver deeld in veertig vakjes en jullie zullen wel begre pen hebben dat in deze vakjes weer letters moeten wor den geplaatst. Maar welke letters? Wel, jullie moeten de woorden invullen welke door de te keningen worden voorgesteld. Bij voorbaat kan ik julie echter ver tellen dat dit nooit gaat omdat de zes uitgebeelde woor den totaal 54 letters hebben, terwijl er maar 40 vakjes zijn om ze in te zetten. Je komt dus veertien vakjes te kort óf je hebt 14 letters te veel. Dit laatste is juist. Jullie mogen na melijk bij het invullen van de woor den de laatste letters van een woord gebruiken om het volgende woord te beginnen. Op deze wijze kunnen jullie Wie heeft ólles te zeggen en kan nog [geen woord spreken? Janneman van zes weken. Wie slaapt er heel de lange dag [onder een wollen deken? Janneman van zes weken. Wie wordt er dón met ma en dan [met Pa vergeleken? Janneman van zes weken. Wie heeft de lachers aan zijn kant [bij echte babystreken? Janneman van zes weken. Wie doet, al regent het ook erg, [óltijd de zon doorbreken? Janneman van zes weken. Van mijn trouwe neef Frans van Til uit Alkmaar ontving ik een goede op lossing en een enorm gezellige brief. Wat hebben jullie een feesten thuis gehad, zeg. Nog wel gefeliciteerd! Nee, de verhaaltjes van Pim, Pam en Pom bedenk ik niet. Fijn, dat je je er altijd zo mee amuseert. Ik heb een hond en een poes gehad. Op het ogenblik heb ik vissen en rupsen. Heeft het ko nijntje rode oogjes? Wat grappig, dat die ene duif al zeven jaar oud is. Bedankt voor de tekening van het witte huis en van jezelf. Is het een goed lijkend portret? Jacob Verhage uit Alkmaar ls een nieuwe neef. Hij stuurde een paar knappe tekeningen en een goede op lossing, heel leuk geïlustreerd. Ik wens je veel succes bij het prijsvissen. Schrijf je me eens hoe het afgelopen is? Dag Jacob! Van mijn trouwe nicht Gerie Wa- gendrever kreeg ik een afscheidsbrief. Ja, nu gaat het gebeuren. Nu zet je je eerste stapjes in het-leven-na-de-lage- re-school en nu blijft er geen tijd over voor raadseltjes en kinderverhalen. Dat is een plechtig moment. Ik hoop, dat je op je nieuwe school ook zulke mooie rapporten zult weten te krijgen en dat er bij al het huiswerk toch nog wel een verloren kwartiertje zal over blijven om even de avonturen van Mies de Muis te lezen. Nog wel be dankt voor al je gezellige briefjes, Gerie. Het allerbeste. Daèag! Eddie Molenaar uit Alkmaar is geen onbekende voor me. Fijn, dat je over bent naar de zesde klas. Wat heb jij geboft, zeg, dat je in Nijmegen net de Vierdaagse zag. Ja, die Waalbrug is een hele knaap. Je hebt hem knap voor me getekend. Je oplossing is goed, hoor! Fijn, dat je het plan hebt bin nenkort weer mee te doen. Van mijn trouwe nicht Froukje Dekker uit Alkmaar ontving ik een hele bezending zilverpapier, lood en postzegels. Wat heb jij ijverig ge spaard, zeg! Dank je wel, ook voor die leuke verrassing. Je tekening van de kabouters vind ik heel mooi. Je op lossing is prima en de brief erg ge zellig. Nu, ik kan me voorstellen, dat je de vorige week geen tijd had om te schrijven. Dat was een heel feest, nèJe hebt dus nog wel iets ge- zien van de kermis en.... iets gewon nen ook! Fijn, dat het je zo goed be valt, weer op school. Je groeten aan de neven en nichten breng ik hierbij over. Dag Froukje. Tot de volgende week! Roelie Verwer uit Den Helder heeft het raadsel keurig opgelost. Knap, hoor! Van Corrie en Marrie De Boer kreeg ik een enige brief. Wat raar, dat Marrie niet zo veel zin had in de gro te school. Nu, maar als je gewend bent zul je eens zien hoe prettig je het vindt. Vast hoor, Marrie! En Cor rie helpt je toch zeker met alles? Ik hoop binnenkort weer eens iets van jullie te horen. Cilientje en Marietje Briars uit Am sterdam hebben natuurlijk de oplos sing van het raadsel gevonden en in gestuurd. Marietje is nu dus ook weer naar school. Je vond het zeker pret tig, hè? Nu komen de winteravonden weer, als het 's avonds zo gezellig is in huis met de lamp aan. Dat is ook fijn, hè? Tjakkie en Loekie Bals zijn twee nieuwe nichtjes. Hartelijk welkom ir onze kring! Kennen jullie Corrie de Boer goed? Het gedichtje vind ik knap gemaakt. Heb je dat zo maar even uit je mouw geschud, Tjakkie? Ik ben be nieuwd of ik de volgende week weer zo'n leuk briefje van jullie krijg. Dag nieuwe nichten! Elly K. uit Den Helder stuurde een goede oplossing van het derde raadsel van de voorlaatste keer. Is je moeder al weer beter? Wat een prachtige te keningen heb je gemaakt, zeg! Wil je ja vriendin ook bedanken? Nog wel ge feliciteerd met je broers verjaardag. Heb je een taartje gehad? Ik hoop, dat je de volgende keer je achternaam ook even schrijft, die wil me echt niet te binnen schieten. Doen, hoor! Frank Plantinga uit Hoorn is een nieuwe neef. Je oplossing is goed, hoor! Doe je de volgende keer weer mee? Van mijn trouwe nicht Nellie van Leijen uit Obdam ontving ik een lange brief en een goede oplossing. Het raad sel was niet zo moeilijk, hè? Fijn, dat je poesje zo goed groeit. En wat enig, dat die oude poes al een muis voor" hem had gevangen. Dat is toch wel echt moederliefde! Heb je lekker ge zwommen? Ja, het heeft de laatste tijd heel wat geregend. Dan is het op school des te prettiger, hè? Wat kan die klei ne Els leuke versjes maken. Bedacht ze er zelf ook een wijsje bij? Dag Nel lie. Tot de volgende week. dus 14 letters 2 maal gebruiken en alle woorden passen dan precies in het pad. Om jullie een voorbeeld te geven: Indien er een tekening bijstond van een autobus en ook een van een vat buskruit, dan mochten de woorden Au tobus en buskruit zó achter elkaar ge zet worden: AUTOBUSKRUIT. Nu vertel ik niets meer. Jullie zien dat de eerste en laatste vier letters al zijn ingevuld, veel succes hoor. no VPI"! Ten paleize Voorhout zal H.M. de Koningin heden de Griekse gezant ont vangen ter aanbieding van de dank van de Koning van Griekenland en van de Griekse regering voor de spon tane en snelle hulp, aan Griekenland geboden na de daar plaats gehad heb bende aardbevingen. Tot gisteravond is op gironummer 777 van het hoofdbestuur van het „Ne- derlandsche Roode Kruis" voor de slachtoffers van de aardbevingsramp in Griekenland een bedrag gestort van 129.357,92. Bij de Nederlandse doorlaatpost aan de grens te Elten is gistermorgen om half tien aan de een millioenste grens passant van 1953 doorgang verleend. Het was mevrouw B. A. HaukRy- gusiak uit Gelsenkirchen. Haar wer den bloemen aangeboden. Zij behoorde bij een gezelschap, dat per autobus reisde. Tengevolge van het intensieve grensverkeer in dit vreemdelingensei zoen kon dit respectabele aantal gister morgen worden bereikt. Vul in het figuur de woorden in die in de navolgende zin nen ontbreken. Is het figuur goed in gevuld dan ver schijnen er dwars door heen twee woorden. Het eer ste van links bo ven naar rechts beneden en het tweede van links onder naar rechts boven. 1. IJzer dat nat is gaat deze heet Fikkie. 2. Jan kwam onder een fiets. 69 centimeter is een.. Op het plein werd een grootont huld. 3. We slapen onder een mag geen vogels vangen, dat is van je! 4. Maastricht ligt aan de Moeder kookt op een fornuis. Vader steekt dein zijn sigaar. 5. Jé 'bent door het oog van de gekropen. Ze draaien de hele avond gramofoon 6. Ik voel me als een op het droge. Een vis kun je helemaal eten, behalve de Moeder bakt drie in de 7. De kellner bracht een groot 11. Baron Van Pottum was een ver woed hengelaar en zijn uitrusting was dan ook prima in orde. Prachtige wa terlaarzen en een prima hengel. Als nu de vis maar bijten wilde.... Ja, dat begrepen Pim, Pam en Pom ook, en toen zij de baron dan ook de wens hoorden uitspreken, dat hij veel vis mocht vangen, draaiden zij zich met glinsterende ogen naar Ali om, die zich achter een paar struiken verborgen had. ,Heb je het gehoord Ali? De baron wil een lekker partijtje vis vangen.." „Ali gehoorrd hebben", riep het neger tje lachend. „Meesterr maarr beve len.... Ali gehoorrzamen'. „Goed" riep Pim en hij fluisterde Ali wat in het oor. Het resultaat bleef niet lang uit. De jongens hoorden een kreet van de baron en toen zij omkeken zagen zij de baron met een grote vis worstelen. „Kijk eens, wat een prachtbeest", hoor den zij hem roepen. „Zo'n grote karper heb ik nog nooit gevangen!" Je bier. Ga je scheren, je hebt een De boer haalt de over het land. 8. De jongens hadden voor tien. In de pauze van de circusvoorstellin gen gaan we de bezichtigen. 9. Jan is midvoor. Hij kreeg voor zijn verjaardag een prachtige 10. Joop heeft me een mooie ge bakken! Wie de past trekt hem aan. 11. Piet heeft altijd het hoogste woord, hij speelt de eerste Een ander woord voor vulkaan is Aagtekerk, 3-9 van Ho Ilo te Manilla verwacht Albireo, 2-9 dwars Madeira naar Antwerpen Alblasserdiik, pass. 2-9 16.15 uur Vlissingen naar Antwtrpen Amerskerk, 2-9 van Isabella naar Sin gapore Arendskerk, 2-9 van Antwer pen te R'dam Abbedijk, pass. 2-9 Sable Eil. naar Antwerpen Alblasser- dijk, 2-9 te Antwerpen Alchiba, 2-9 van Vitoria naar Ilheos Alphacca, 2-9 van Buenos Aires naar Montevideo Alphard, 2-9 van R'dam naar Bremen Alpherat, pass. 2-9 Kaap St Vincent naar Las Palmas Altair, 2-9 van Rio de Ja neiro naar Santos Aludra, 3-9 van Bremen te R'dam Ariadne, 2-9 van Venetië naar Triest Algenib, 30-8 te Montevideo Amstelveen, 30-9 van Hampton Roads naar Antwerpen Axel- dijk, 2-9 van New York naar R'dam Akkrumdijk, 3-9 van Antwerpen naar Marseille Bacchus, 2-9 van San Juan naar Ciudad Trujillo Banka, 3-9 te Antwerpen Blijdendijk, 3-9 van New York te R'dam Boschfontein, pass. 2-9 Ouessant naar Marseille Bennekom, 2-9 van Curagao naar Cristobal Bos koop, 2-9 van Curagao naar Aruba Caltex Delft (t), 2-9 van Gibraltar naar R'dam Caltex Leiden (t), pass. 2-9 Wight naar R'dam Caltex Nederland (t), pass. 2-9 Kaap Bon naar R'dam Caltex The Hague (t), 2-9 van Sidon naar R'dam Caltex Utrecht (t), pass. 2-9 Kaap Bon naar Sidon Camphuys, pass. 2-9 Minikoy naar Tandjong Priok Cal tex Leiden (t), 3-9 van Sidon te R'dam Cottica, 3-9 te Paramaribo Delfs- haven, 2-9 van Santos naar Buenos Aires Dongedijk, 1-9 van San Francisco naar Los Angeles Duivendrecht, pass. 2-9 Abaco naar New Orleans Eos, 2-9 van Odense te Kopenhagen Esso Amster dam (t), 3-9 van R'dam te Aruba -Felipes ~tt), 2-9 van Woodland te Pladju Garoet, 21-9 van Boston te New York Gaasterland, 2-9 van Recife naar Bahia Groote Kerk, 2-9 van Kaapstad naar Port Elizabeth Gordias, pass. 2-9 Fi- nisterre naar Lissabon Haulerwijk, pass. 2-9 Finisterre naar Engeland Hec tor, pass. 2-9 Finisterre naar Houston Miesjt gaat een straatje maken, Van haar deurtje naar de weg, Want het liep steeds zand naar binnen Sn Mies blijft niet vegen, zeg! Daarom kocht ze mooie tegels Van een stenen-handelaar. „Fijn", riep ze, „dat is gauw gedaan hoor, Over een uurtje ben ik klaar!" Mies was net een stratenmaakster, Zat gehurkt neer op haar knie. Legde mooi de grote tegels Voor de deur, rijtjes van drie. Nu, het wou beslist wel vlotten, Haast was Mies al bij het hek, Toen ze plots een reuze schrik kreeg.... ,jHe", riep ze, „wat is dat gek!" „Ik kom met mijn stenen straatje, Heel niet bij mijn hekje uit!" Miesje had eerst moeten meten. Echt weer iets voor onze guit. 23. Peter was de enige van het gezel schap die onbewogen bleef, onder al deze stormen en die, ondanks alles, gelukkig leek. Hij had er niet het flauwste ver moeden van, dat zijn tante hem had voorbestemd, de grondlegger van een nieuwe Ponscmby dynastie te worden en hij genoot zichtbaar, telkens als hij in het middelpunt van de belangstel- i^Ev.stï5d- y°°ral omdat dat ook nog m hoofdzaak vrouwelijke belangstel ling was. Hij verkneukelde zich in het gevoel van eigenwaarde, dat Claudia hem tijdens hun eerste autotochtje had ingeblazen. Zij was allerliefst, zo verzekerde hij zichzelf maar Kitty hij kende haar nauwelijks. Maar dacht als hij aan haar Het verzoek van Claudia aan Dick, crm met tante Cecilia kennis te komen maken, vond bij deze op zijn zachtst uitgedrukt weinig instemming. „Dat zal voor ons allemaal niet erg plezierig zijn Claudia", zei Dick. „En wat kun nen we er mee winnen?" „Een beslissing! Een definitieve be slissing", antwoordde zij flink. Ze nam haar arm vin zijn schouder en leunde lui achteruit tegen een boom. In het rimpelige wateroppervlak van het meertje weerkaatste de volle maan. Ergens in de verte zong een vogel. Dick zuchtte. Met zijn handen ver frommelde hij zenuwachtig een blad en zei: „Dus de lingzaam-aan-methode komt niet meer in aanmerking?" „Dank zij jctuw onhandige brief heb ik daar geen kans voor gekregen". „Maar er moest toch iets gedaan wor den, om Peter een halt toe te roepen. Zoals het nu lijkt zullen de schuldeisers niet te houden zijn, als ze merken dat ze er tussen genomen zijn. Je had het niet zover moeten laten komen". „Denk je dat ik niet geprobeerd heb er een stokje voor te steken? Maar iedereen lachte me uit. Ze beschouwde het allemaal als een prachtige grap als ik zei, dat Peter niet staat voor al zijn handtekeningen en dat hij geen halve cent bezit". „Dan had je Peter zelf wijzer moe ten maken". „Dat kon niet. Vader heeft tante Cecilia, voordat Peter hier kwam, moe ten beloven dat hij hem nooit iets zou vertellen over onze financiële moei lijkheden". „Maar waarom dat?" „Schrik niet, omdat ze niet wilde, dat hij er achter kwam, dat wij het op zijn geld gemunt hadden. Voor het ge- vsl ik zou toestemmen in een i huwe lijk, snap je. De arme, gevoelige jon gen zou de zenuwschok nooit te boven zijn gekomen, als hij ontdekt had, dat ik hem om zijn geld trouwde. En dan zou er nooit zo'n grote en gelukkige familie zijn gekomen, als zij verwacht en verlangt en waarop zij denkt recht te hebben". „Alle mensen. Maar waarom stemde jij toe, in die bedriegerij?" „Omdat ik het eerst niet dóór had Vader zag aanvankelijk ook geen kwaad in haar voorstel. Hij wilde het spelletje spelen in de hoop dat ik Peter wel aardig zou vinden. En in dit ge val, zo redeneerde hij, zou niemand schade worden berokkend. De stak ker kon toch ook niet weten, dat Pe ter zo'n pechvogel is en iedereen mee sleept in zijn ongelukkige escapades". Een verdwaald briesje blies Claudia's haren in de war en een zijdeachtige lok tegen Dicks wang. Het was alsof ze hem verlangend liefkoosde. Na een ogenblikje zwijgen zei hij: „We kunnen het hem nu nog wel ver tellen. Jij hoeft je belofte niet te ver breken als je dat niet wilt. Na het di- nertje zal ik hem de hele situatie uit leggen". Met een driftig gebaar gooide ze een kiezelsteentje in de vijver. „Waarom is ze niet menselijker? Waarom moet ze er altijd op staan, dat de wereld draait zoals zij het wil, zonder dat ze reke ning houdt met het verdriet, dat ze daarmee anderen bezorgt?" „Omdat het geld haar een macht heeft gegeven, die ze niet waard is. Als jouw vader zo meedogenloos was als zij, zou hij de meest gehate, maar ook de rijkste man in het land zijn. En jij een allerakeligst bedorven schepsel". Claudia draaide zich om. Het maan licht gaf haar een vreemd, bijna spook achtig aanzien. „Azo. Dank je vriende lijk. Ik vraag me af, wat zoveel geld van jou gemaakt zou hebben. Jij bent aardig zeker van jezelf Verwend jochie". Dick lachte en greep haar hand. „Ge lukkig is het niet zover gekomen. En wat de verderfelijke invloed van het geld betreft, daarvan zul je zeker geen last hebben als je met mij trouwt". Die opmerking ontlokte haar een glimlach. „Ik denk, dat dit de eerste keer in de geschiedenis is, dat een meisje blijmoedig een toekomst van geluk, zorgen en hard werken tege moet ziet". Hun twee schaduwen smolten samen met de zwarte schaduw, die een boom op de grond wierp en voor een opwin dend ogenblik vergaten zij alle vrees, toen hun lippen elkander raakten. Het gaf hen moed samen te zijn en in deze vriendelijke duisternis viel het moei lijk te geloven, dat er één kracht ter wereld bestond, sterk genoeg om hen te scheiden en te dwingen, ieder een eigen weg te gaan. Maar tante Cecilia deed haar uiterste best om een einde te maken aan deze romantische nonsens, zoals ze het noemde. Met haar aangeboren onwan kelbare geloof in dat ene denkbeeld dat werkelijk een obsessie voor haar geworden was legde ze Claudia een stapel krantenknipsels voor en bewees daarmee zwart op wit zoals ze zei dat negentig procent van alle echt scheidingen hun oorzaak vonden in economische moeilijkheden. „Men kan gemakkelijk leren op te trekken met de een of andere rare kwast, zolang je kleren goed zijn en je maag vol is. Voldoende eten en een behoorlijke verschijning zijn voor een goede ge zondheid en een rustig gemoed de be langrijkste grondstoffen. Onder die omstandigheden kan men de fouten van een man of een vrouw over het hoofd zien of goedkeuren, maar ge brek aan geld, m'n lieve kind, kan versperringen opwerpen zo hoog en verraderlijk, dat geen mens Ze kan overwinnen. Terwijl ze de kranten keurig op een stapeltje zocht en haar woordenstroom niet liet onderbreken door de toebe reidselen. die Claudia voor het feestje trof, plofte Cecilia op een ruststoel neer. Mathilda was binnengekomen om haar te kleden. Ze was ook al weer weggegaan, m->ar Cecilia bleef, steeds maar pratende (Wordt vervolgd.) Hoogkerk, 2-9 van Yokohama naar Hong kong Heemskerk, pass. 3-9 Guardafut naar Mombasa Jagersfontein, 2-9 van Teneriffe naar Kaapstad Java, 3-9 n.m. te Port Sudan Johan van Oldenbarne- velt, pass. 2-9 Perim naar Suez Kar- sik, 3-9 van Mauritius te Singapore Kieldrecht, pass. 2-9 van Sabang naar Colombo Kota Baroe, pass. 2-9 n.m. linisterre naar Port Said Lissekerk, 3-9 te Genua Laertes, 2-9 van Mar- seile naar Liverpool Langkoeas, 2-9 van Suez naar Djeddah Lieve Vrou- wekerk, 2-9 van Karachi naar Aden Lombok, 2-9 te Kaapstad Merwede, 2-9 van Hamburg naar Antwerpen Maasdam, 6-9 te Southampton verwacht Markelo, 2-9 van R'dam, 3-9 te A'- dam Mataram. 3-9 te Tandjong Priolc Meerkerk, 3-9 te Genua Mentor, 2-9 te Algiers Molenkerk, pass. 2-9 Straat Messina naar Genua Maas, 2-9 van Guayaquil naar Callao Meliskerk, 2-9 van R'dam naar Kobe Oranje, 2-9 van Port Said naar Napels. Ondina (t), 2-9 van Pladju te Surabaja Ovula (t), 3-9 te Aalesund verwacht Prins Frederik Willem, pass. 2-9 Belle Isle naar R'dam Prins Maurits 29-8 te Chicago Prins Willem V, 29-8 van Montreal naar Grote Meren Prins Willem IV, 2-9 van Hamburg te R'dam Rijndam, 2-9 600 mijl west ten zuiden van Valentia naar New York Raki, pass. 2-9 Bro thers naar Belawan Roepat. 3-9 te Aden Rondo, pass. 2-9 Sabang naar Colombo Saparoea, 2-9 van A'dam naar Hamburg Stad Alkmaar, verm. 3-9 van R'dam naar Narvik Stad Maastricht, vertr. 3-9 van R'dam naar Livorno Sibajak, 2-9 420 mijl oost ten zuiden van Kaap Race naar New York Sloterdijk, 2-9 van Hamburg te R'dam Tabinta, pass. 2-9 Keywest naar Jacksonville Tamo, 3-9 van Buenos Aires te"Rosario Tawali, 2-9 van Bilbao naar A'dam Ternate, 3-9 te Sorong Themisto, 2-9 van R'dam naar Swansea Tiba, 3-9 n.m. te St Vincent (KV) verwacht Tomori, pass. 2-9 Finisterre naar R'dam Wonosari, pass. 2-9 22.50 uur Vlissin gen naar Londen Willemstad, 2-9 van Aruba te Curagao Winsum, 2-9 van Ar changel naar Zaandam Waterman, 2-9 450 mijl noordoost van Sombrero Eil. n. Curagao Willem Ruys, 2-9 140 mijl west van Minikoy naar Colombo IJs- sel, 1-9 te Thessaloniki Zijpenberg, 28-8 van Mobile naar Nederland. De hausse in Trophy Cork blijft aan houden. Stelt men het omzet-indexcijfer voor Maart 1953 op 100, dan bedroeg het 170 ln de maand Augustus 1953. Algemeen beoordeelt men de marktpositie van Trophy Cork zeer optimistisch, gezien de uitstekende kwaliteit van deze 75 ets. Virginia sigaret. (Advertentie Ing. Med.) ZATERDAG 5 SEPTEMBER HILVERSUM I. 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Koorconcert. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Klein koor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en Tuinbouwmedede- lingen. 12.33 Lichte muziek. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws, 13.20 Pianospel. 13.35 Amus.-orkest en koor. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram. 14.25 Musicerende dilettanten. 15.00 Kron. v. letteren en kunsten. 15.40 Promenade- Orkest. 16.30 De schoonheid van het Gre goriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Lichte muziek. 18.15 Journalistiek overzicht. 18.25 Lichte muziek. 18.40 Regeringsuit zending: Zoeklicht op de Westerse Defen sie. 19.00 Nieuws. 19 10 Gram. 19.20 Par lementair overzicht. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Lichtbaken. 20.50 Gram. 21.00 Gevar. programma. 21.50 Ac tualiteiten. 22.00 PVunenade-Orkest. 22.40 Wij luiden de Zondag inl 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 8.00 Nieuws. 8.20 Gram. 8.55 Voor óe huisvrouw 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterstanden, 9.40 Gram. 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de ar beiders ln de continu-bedrijven. 11.30 Cello en piano. 12.00 Gram. 12.30 Land en TuinbouwmededtVngen. 12.33 Orgel spel. 13.00 Nieuws. 13.15 Vara-varia. 13.20 Dansmuziek. 13.50 Weekjournaal. 14.20 Filmland. 14.45 Vioolr clavecimbel en cel lo. 15.05 Amateursuitzending. 15.35 Boek bespreking. 15 50 Symph. concert 16 45 Sportpraatje. 17.00 Lichte muziek.' 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws en commen taar. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke Staal kaart 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 Het Oude Testament in deze tijd", cau serie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 „De sterken voor de zwak ken". prijsvraag. 20.50 Gram. 21.15 So cialistisch commentaar. 21 30 Metropole- Orkest en -koor en solist. 22.00 „Mijn zwagerin zaken", hoorspel. 22.20 lia waiïan-Ensemble. 22.35 Lichte muziek. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram.muziek.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 7