IEEE KIEN THUIS! „Hier ben ik dan!" zegt de Baerkieker I Van ai voo Avontuur in de Zuidzee CEBUTO OPBOEP! l Ziet U als tegen er tegen een berg? lhe€(em$& dedeohuifc! Minister Een zegen bewind OPKOMSTHERHALINGSOEFENINGEN Ie of 2e klas DRUKKER Slechts „plaat één Oper AUTOREIZEN REISBUREAUX CEBUTO-NACO NED. TALEN INSTITUUT ROTTERDAM SCHILDERSGEREEDSCHAPPEN DRUKKERIJ MERCURIUS, W0RMERVEER „W'E. ben ik, dat ik dat do< vroeg Juliana bij de in in de Nieuwe Kerk in Amsti 6 September 1948. ZATERDAG S SEPTEMBER 195S Huwelijksreis van Vlissings paartje duurde veertien jaren In 1937 trouwden (n Middelburg Uffo Piershil. zoon van een Vlissmgse re der en Eveline Goulburn, dochter van een gepension- neerd kapitein der grote vaart. Het water zat beiden in 't bloed, als men de beeldspraak wil vergeven, en zij be sloten hun huwe lijksreis uit te stel len tot er gelegen heid zou zijn om samen een grote zeiltocht rond de wereld te maken. Toen het oorlogsspock begon te dreigen hakten ze de knoop door en gingen scheep, vanuit IJmuiden. Na ruim een jaar van zwerven en van avonturen bevonden ze zich in Soe- rabaya, waar ze hun scheepje lieten opkalefateren en provianderen voor de sprong over de Grote Oceaan Ze sloegen er ook een verse voorraad Cocktailsigaretten in, die in Holland altijd hun lijfsigaret was geweest, en die hen op hun reis trouw had ver gezeld. Op een rustige morgen tijdens de West-Moesson vertrokken ze en dat was het laatste wat van de Pier- shils werd gezien of gehoord tot in 't begin van dit jaar een Panamees schip van de wilde vaart, dat op weg was naar Honoloeloe en uit zijn koers geslagen door sterke Oosterstormen, een vrijwel onbekend eiland aandeed ergens tussen Rarotonga en de Ma- nihikl-eilanden. Daar vond men de beide vermisten levend en gezond, hun gezin vermeerderd met een zoontje en een dochtertje, temidden van een kleine gemeenschap van eenvoudige inheemse vissersfamilies. De Pana mees bracht de teruggevondenen naar Hawaï en door bemiddeling van de Nederlandse consul konden ze met een vliegtuig via Amerika naar Neder land doorreizen De Piershlls, wier scheepje in de buurt van het eiland, waarop ze werden aangetroffen, door een onderzees koraalrif lek was ge stoten. waren door de gastvrije be woners vriendelijk opgenomen. Nadat ze het restant van hun proviand hadden opgegeten en hun laatste Cocktailsigaretten hadden opgerookt, pasten ze zich nood gedwongen' bij de leefwijze der be- volking aan. In de mmw. loop der jaren. en... thuis in Poly- vooral na de ge- nesie boorte van hun belde kinderen, ge raakten ze zo aan dit eenvoudige en natuurlijke bestaan gewend, dat ze hun isolement tenslotte niet langer als een ongeluk beschouwden, maar tot de conclusie kwamen, dat er eigenlijk ter wereld geen ongestoor der geluk was te vinden. Wanneer ze gewild hadden, zouden ze met een der Polynesische prauwen, die een- of tweemaal per jaar van Pa- gopago of Manihiki naar hun eiland kwamen, hebben kunnen vertrekken, maar ze gaven er de voorkeur aan te blijven. Toen de kapitein van het Panamese vaar- - tuig hun passage naar Hawai aanbood, weigerden ze beleefd maar beslist Op dat moment kwam toevallig de tweede stuurman van het schip erbij J De man was een Nederlan- f der. sinds kort door de Pa- namees aangemonsterd na-», dat zijn boot. die van Rot- terdam op Melbourne voer. r hem daar ziek had moe- JL Jj>X geleden In Holland ge er een voorraad Cock- rctten ingeslagen, zijn vreugde na bijna veertien jaren weer te ^krijgen wa rren Toen ten achterlaten. Hij was hfl zich bij het gezelschap voegde, rookte hij een Cocktailsigaret en er gebeurde iets wonderlijks. Uffo en Eveline keken elkaar aan en haar ogen schoten vol tranen. „Mag ik vragen stuurman", stamelde Uffo, „wat voor sigaret U rookt?" De man lachte, haalde het pakje Cocktail uit de zak en liet het hem zien. „Mogen wij?vroeg Eveli ne met verstikte stem. Ze rookten zwijgend en diep ontroerd, terwijl ze eikaars hand vasthielden en het verleden levend en bewogen voor hun geestes oog oprees. Ze zagen de ree van Vlisslngen, de lange rechte dijken door het groene Zeeuwse land. Het heimwee groeide in hun hart tot dit dreigde te bar sten. „Onvergetelijk", mompelde Uffo. „Onveranderd", fluis terde Eveline. Een uur later waren ze aan boord. 6 degen 6 dagen vertrek 8 dagen vertrek 10 dagen vertrek 11 dagen vertrek 14 dagen vertrek Nog plaatsen beschikbaar voor onderstaande reizen, tijdig aanmelden Parijs/Versoilles F 119. 13- 20 en 27 September Ardennen/Luxemburg F 1 35. Elfel/Ahr/Rijn F 116.- 14-21 en 28 September Zwitserland F 205. 16 en 23 September Tirol/ltaliê F 195.— 18 en 25 September Franse Riviera F 305.— 14 en 28 September Spanje F 379.— 14 en 28 September VIER PROPAGANDA REISJES 2 dagen Elfel/Ahr>Rijn 3 dagen Luxemburg vertrek 13/9-20/9 2 dagen Luxemburg 3 dagen Elfel/Ahr/Rijn vertrek 12/9-19/9 39.- 55.- 43.- 55.- Tijdig aanmelden gewenst Vraagt gratis reisgids bij Alkmaar-Hoorn-Den Oever-Purmerend Schagen N.Scharwoude-Beverwijk-Den Helder-Egmond a/Z. Enkhuizen Lutjebroek Medemblik 15 Sept. naar de Staten-Generaal f4.— Part. Modevakscholen, zelfstandig lesgevenden enz. worden verzocht zich indiv. In verbinding te stellen met de enige overkoepelings-organisatie in dit vak, waarin men geheel vrij blijft wat betr. systeem enz. en men tevens lid kan blijven van eigen vereniging of organi satie. De Ned. Bond v. Leerkr. l.h. Part. Damesmodevakon- derwijs, w.o.m. Rijksakten L.O. en N.O. Secr. p a. de voorzitter E. J. Jansen, Javastraat 56, Den Haag, telef. K 1700-115432. Districtshoofd N. Holl.: M. v.d. Horst, Baanstraat 84, Beverwijk. met nieuwe schrift, methode k t 4.» per maand: Engels, Frans, Spaans, Duits, foutloos Nederlands schr. PRACTIJKDIPLOMA's! Boekhouden, letterkunde, privé-aecr., dokters-assistente. Middenstandsdiploma, Algemene Ontwikkeling, JOURNALIST of publicist (NADER ADRES OVERBODIG). Naam Adres te wenst GRATIS en zonder verplichting het 70 blz. tellende cursusboekje en GRATIS proef les van nBHBHlFF 121 OFFICIëLE PUBLICATIE Ten. behoeve van de dienstplichtigen, die 7 September 1953 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen ko men, worden enkele extra-treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen moeten van deze extra-treinen gebruik maken en daartoe op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het desbetreffende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die, in verband met hun plaats van bestemming, geen gebruik kunnen maken van één der hierna genoemde extra-treinen, moeten in gevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgele genheid na 07.00 uur. 1. Voor dienstplichtigen met bestemming Utrecht - Ede - Harskamp - Arnhem - Schaarsbergen - Soes- terberg lopen de volgende extra-treinen; a) Arnhem v. 11,35 Ede-W a. 11,48 b) Amsterdam C.S. v. 9,55 A'dam M.P. v. 10,01 A'dam Amstel v. 10,05 Utrecht C.S. v. 10,30 Ede-W v. 11,00 Arnhem a. 11,13 c) Den Haag S.S. v. 9,30 Voorburg v. 9,35 Gouda v. 9,51 Utrecht C.S. v. 10,20 Ede- W. v. 10,49 Arnhem a. 11.02 d) R'dam D.P. 9,58 Gouda v. 10,17 Utrecht C.S. v. 10,40 Ede-W. v. 11,10 Arnhem a. 11,22. De militairen bestemd voor Soester- berg moeten te Utrecht C.S. overstappen op de treinen van de normale dienstregeling naar Amersfoort. 2. Voor dienstplichtigen met bestemming Mill Zut- phen, Arnhem, Ede, Harskamp en Soesterberg lopen de volgende extra-treinen: a) Leeuwarden v. 8.42 Hee renveen v. 9.08 Steenwijk v. 9,30 Meppel v. 9,42 Zwolle v. 10,21 Deventer v. 10,48 Zutphen v. 11,04 Arnhem v. 11,30 Nijmegen v. 11,53 Boxmeer a. 12,14. Dienstplich tigen uit de richting Leeuwarden met bestemming Soesterberg en Utrecht moeten te Zwolle overstappen op de extra militaire trein vanuit Groningen-Zwolle v. 10,10 b) Groningen v. 8,42 Assen v. 9,04 Beilen v. 9,18 Hoogeveen v. 9,30 Meppel v. 9,46 Zwolle v. 10,10 Amers foort v. 10,54 Utrecht C.S. v. 11,17 Den Bosch v. 12,05 Tilburg v. 12,25 Gilze-Rijen v. 12,37 Breda v. 12,48 Roosendaal a. 13,08. De dienstplichtigen uit de richting Groningen met bestemming Arnhem, Ede, Harskamp, stappen te Zwolle over op de extra-militaire trein van uit Leeuwarden, Te Arnhem moeten de militairen uit de richting Leeuwarden en Groningen met bestemming Ede en Harskamp overstappen op de extra militaire trein Arnhem - Ede-W. - Arnhem v. 11,35. Voor de verkoop van kwasten en schildersgereedschap pen wordt door. bekende vooraanstaande fabriek—een AGENT gevraagd, welke zonder investering een zeer uitgebreide colllectie tot zijn beschikking wenst te hebben. Speciaal geschikt voor een persoon, die ge regeld Schilders- en Verfverwerkende bedrijven be zoekt. Gunstige provisie-regeling. Brieven nummer HA 624 Bur. Ver. Noordh. Dagbl., Voordam, Alkmaar. VRAAGT voor opleiding tot kleurendrukker FINANCIERINGSKANTOOR „HOFGEEST" Hoofdkantoor: Meervlietstraat 36a te Velsen. Tel. K 2550 nummer 4210 heeft gelden beschikbaar voor: LANDBOUWMACHINES, TRACTOREN, VRACHTAUTO'S, LUXE AUTO'S, MOTOREN. Geheimhouding verzekerd. Iedere week opnieuw ligt er weer zo'n berg wasgoed op U te wachten. Eerst sorteren. Dan zeeppoeder, zeep, heet waterUrenlang op 't gas in de wasketel, zodat iedereen ruikt: Het is wasdag. Dan het wassen en schrobben. Spoelen en nog eens spoelen. Dan op stoelen klimmen om het goed in huis op te hangen, want het regent natuurlijk weer eens Ein delijk invochten, een paar uur strijken en vouwen. Foei....! Wat een werk....! Doe als de huisvrouwen, die het goed bekeken hebben Voor het bedrag, dat U nu aan machi- nekosten. zeep. gas en electra uitgeeft, kunt U die ..berg" de deur uit doen. Laat het Udoor de wasserij maar voorrekenen. Dan zegt U met die honderd duizenden. die die natte ongezelligheid niet meer kennen, en toch óók zuinig moeten zijn: D. foorsilitrevenrfe .as,ergon die ilja aangesloten bij de Stichting Wasserg-roorlicbting, lijn herkenbaar aan de blauw-mtte ilroken „Doe de nes de deor grit' op bon eulo'e. Secretarieel Slichliog Wasserg-voorlicbtiog Schoolstraat 43 Voorburg Als U Alles rekent, is het beter en voordeliger dan thuiswassen I Dit is nu mijn eigen bierkiek. Er onder zou moeten staan: „Na 4 maanden kieken rust ik uit met bier," lacht de Bierkieker, „want bier is de beste leunstoel." Ja, vrienden, mijn taak is voor lopig ten einde. Ik heb u laten zien, dat hartelijke mannen en charmante vrouwen overal in Nederland een eigen bier-wijsheid hebben. Want het beste bier past bij alle goede dingen des levens. Dat het u goed moge gaan! Proost! „Wanneer wij 's avonds met vrienden bij eikaar zitten, dan brengt een glas bier de gezelligheid er in," vindt de Friese landbou wer B. M. „Omdat 11c veel In het openbaar spreek, waardeer ik bier dubbel," vertelt mevrouw A. M. uit Zutphen, „om zijn smaak eo om zijn frisheid." .Bij het populaire Nederlandse lied hoort de popu laire Nederland- ae drank: BIER!" zegt de populaire radio-zanger M. v. P. „Als ingespannen achil- dert, kom je wel eens niet tot eten dan is een glas bier mijn lunch," lacht de Amsterdamse kunstschilder B. B. „Op raad van specialist dronk ik per dag 4 liter bier," zegt de heer J, A. d. K uit Zevenbergen, „die smake lijke kuur verloste mij van nierstenen I I)E VOORZITTER va Utrechtse Opera de« zeggingen van diverse reeds ruim 100.000 ii zoen 19531954 voorlt van ruim 200.000 nod ven was aanvankelijk, i stelling van „Carmen" in verband met het ge voor de aanvang kwam ging. Een deel van het j bij te wonen, doch na 1 uit sympathie met het i van de Schouwburg tocl zouden hebben ingenorr INTUSSEN zijn de voor kend geworden, door de Opera gezonden aan de hi van Vlissingen van de Ra; heer van de Utrechtse Op Utrechtse Opera wordt „Carmen" ook te Utrecht v hele lopende speelseizoen c onder voorwaarden, dat m spelen in Amsterdam, Den terdam en nog enige ander dit aanbod moest Donderdt een schriftelijke accoordvei de zijde van de Utrechtse nenkomen. Toen die niet dit de gevolgen waarover schreven. Door buitenslanc de heer Fentener van Vlis: eerst de zevende Septembe zijn, kunnen de voorwaard Utrechtse Opera gesteld, September door de Raad worden behandeld. De Utr ra heeft intussen gezegd, er trouwen, dat de Nederlandse leven van de Opera uit niet zal afsnijden door te het antwoord van haar ul' de heer Fentener van VI zijn teruggekeerd. HOEWEL het er dus op dat van andere zijde de v< rechtse Opera voor (lit se digde gelden zullen binnenk de weigering van een Rijkss deze Opera een punt van Op vragen van het Tweede mevr. Ploeg-Ploeg inzake i ring aan minister Cals, heeft schriftelijk geantwoord. De minister is het bekei Utrechtse Opera in het voi ongeveer 60 voorstellingen Amsterdam, Den Haag, Ro Utrecht) en deze een bevrec langstelling genoten en, in der bescheiden middelen, a stelijk werden aangemerkt, stelling tot eerdere plannen, Opera naar een volledige u een zelfstandig Opera-insi eigen orkest. Voor een rijks een dergelijke opzet is nirr verwachting gewekt. Een b f 230.000 als gevraagd voor 1 (Vervolg van pag. 3 VEELBEWOGEN is het lev( koninklijk gezin in de vijf jaar niet geweest. Eni was Hare Majesteit voor kor haar echtgenoot gescheiden, toen Prins Bernhard, op ve de regering, bezoeken bracht Amerika in het begin van 1£ Verenigde Staten enige tijd aan de West. Ook gezamenli Koningin Juliana en Prins een aantal buitenlandse reizei niet-officiële, zoals naar d' rijkse wintersportplaats San en officiële. Van 23 tot 26 Mei 1953 ver koninklijk Paar, als gast van dent Auriol, in Parijs.- Het uitbundige zegetocht, waarb ningin en de Prins alle Fra zich innamen. Niet minder succesvol ve officiële bezoek van 21 tot 2 ber in hetzelfde jaar aan En dat van 19 tot 21 Juni Luxemburg. Van 1 tot 28 l verbleven de Koningin en Pi Ver. Staten, waar zij voor en voor ons land veel symj wekt hebben. Hare Majesteit toonde zi. een innemende gast of gast tegenover de buitenlandse jo ook een verstandige Koningii rem op vele haar gestelde vr woordde Herhaaldelijk bezocht de in de laatste vijf jaar Nederla vincies en Nederlandse stedei pen, waar niet alleen de met haar meeleefde, maar zeer met de bevolking. Zeer geliefd heeft zij zich door haar diepgaande, daadr belangstelling in de door d( nood getroffen gebieden en aandeel, dat zij in de troost ei ging van de nood heeft gehai Na vijf jaar weet het Ne volk heel precies het antwo beste Koningin, die het zich Kan". Het moge haar gegeven zijn rUkc jaren met evenveel er I *öet diselfde oooffcrende ovi v»!^.van or,s land. de t°iip,els wind in handen te houden.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 10