e Mereveld Alkmaarse Boys liet de tweede klassers achter zich Actief Berdos klopte Alkmaar met miniem verschil De afdeling Noord-Holland De NoordhollandseTennisjeugd maakt vorderingen Fraaie finale tussen Hoornse cracks Beukman en Visser De Landelijke rijverenigingen demonstreerden te Oudorp Randers had een slechte start Egmondia zege op Bergen (5-2) Kolping Boys deelde winst met Koedijk W.G.W. vier punten sterker dan Vrone Slechte „generale" van RKAFC Egmondia kwam na de rust los Fraaie sprong van Rong Konijn Grote belangstelling 1 ra won Grote Prijs n Zwitserland eleine zou juist gaan trouwen Het Kaasdragerstornooi Rapiditas in de finale met 2-0 verslagen Nieuwe Niedorp behaalde 5-0 overwinning Zeevogels moest een punt aan Zaanse Boys schenken Jong Holland met 5-0 door Alcmaria II verslagen Alcmaria met 3-0 door Baarn verslagen Beslissing viel in laatste minuut De Foresters-jeugd speelde tegen Laren FORESTERS START MET EEN 5-3 ZEGE E. Kroes verrichtte de hattrick Training begint vruchten af te werpen Fraaie jongensdubbel Tafeltennistornooi Merletten Een zakkenroller bracht onwelkom bezoek JVC-ers overtroefden de Hugo Boys MAANDAG 7 SPTEMBER 1953 shag nem helemaal uit zijn concern gehaald!" „Gij zijt een groter mees- murmelde de man in gebroken rrwijl iedereen ons verbaasd aanstaar- Ince man", antwoordde ik lachend, roepiah's in de hand drukkend, „Alle toe aan Sterling shag. Ik zal er een aaien omdat je séance mislukt is. Ont- eenslig niet op een spijkerbed, maar ta op STERLING! i Advertentie Ing Med.) Grote Prijs van Zwitserland, rijd tegen het uurwerk over neter, hebben 28 renners ten. Winnaar werd de Ita- tara in 2 uur 36 min. 50.7 sec., mend met een gemiddelde van 38.253 km/u. Wim van vijfde en Jan Lambrichs Het klassement luidt: 1. For- 2.36.50,7; 2. Brun (Zwits.) 3 Ludwig Hoermann (Did) Clerici (It.) 2.39.10,6; 5. Wim id.) 2.40.12,7: 6. Roger Decock 40.26,3; 7. Metzger (Zwits.) Desmet (Belg.) 2.41.19,8; 12. (Ned.) 2.44.04,5. ts het gevaar bezweert, kijkt speelde en twee doelpunten (Ickevoort Commelln memoriaal ioland (P. A. Strooper) 1.27.9; llandla G; 3. Ronald. P. 1.30, 1.30. K 1.90, cc 5.70. mprijs: 1. Pepsi Cola (J. v. Jr.) 1.28.6; 2. Odylie Spencer; P. 2.60, 1.80, 3.—, K. 13.10, amprijs: 1. Mac Kinley (W. H. 1.22.5; 2. Norton Williams; 3. P. 1.10, 1.10, K. 1.60, cc. 1.50, omzet 106.817. arige Franse Madeleine Fer- lit de omgeving van Touloitf punt om voor de derde kW j verbonden te worden, toen van haar eerste „over- an ontving. Hij was in 1939 Duitsers krijgsgevangen g n verdween ergens in Oost- n 1946 werd hij overleden en dit schiep voor zijn gelegenheid voor een tweede een gelegenheid, die zij 171 tte. Haar tweede man kwam igeluk om het leven en Made verloofde zich om een l een echtverbintenis aan te vam de brief van haar eerste de mededeling, dat hij M l in een fabriek werkte. Mfl- haar huwelijksplannen terwijl mannen aan het werk de naam van de doodgewaan- noot van het plaatselijk mo- oor de in de oorlog gevallenen leren AS VOOR DE RECHTER GEDAAGD igere Egyptische eerste minis- ider van de ontbonden Wafd- jestafa al Nahas, zal voor een worden gedaagd in verband katoenzwendel. Ook de ex- ran Financiën, Foead Serag a1 It van ongeoorloofde manipu- ichuldigd. Het totaal aan be en van de katoen-affaire be- acht. Begin Augustus deelde regering mee, dat jen gulden schadevergoeding eschuldigden eist. VLUCHT OVER DE ^LANTISCHE OCEAAN nt-kolonel Klose van de nse luchtmacht is Zaterdag en 7 minuten over de Atlan- eaan gevlogen van Engeland Staten. Hij brak hiermee voor de Oost-West-vlucht Nationalistisch-Chinese guerilla* actief zijn geweest aan de grens, zullen dezer da" Formosa worden geëvacueerd. Met een blij gezicht reikte voorzitter Goudsblom na afloop van het door Alkmaarse Boys georganiseerde Kaasstadtornooi de prijzen uit. Hij zou dat natuurlijk ook hebben gedaan als de geblokten de fra.aie Irophee niet zelf hadden gewonnen, maar het laat zich begrijpen, dat de praeses van Alkmaarse Boys zijn vreugde over de zege van zijn ploeg niet onder stoelen of banken stak, te meer daar de Alk maarse Boys voor het eerst sinds dit tornooi vier jaar geleden werd ingesteld, op de eerste plaats is geëindigd. Een uitstekend resultaat van Alkmaarse Boys. Het mag dan waar zijn dat iu compe titiewedstrijden andere eisen aan de spelers worden gesteld dan in vriendschappelijke ontmoetingen of tornooien, deze stadgenoten heb ben toch maar kans gezien drie tweede klassers achter zich te laten. Dank zil een 2—0 overwinning op Ra piditas in de finale van het Kaasstad- tornooi, eindigden de gastheren voor de drie tweede klasers. De beslissende wedstriid was vaak zeer spannend. Rapiditas heeft zich volledig gegeven om de Zilveren Kaasdragers voor een jaar te kunnen behouden, maar de stugge verdediging van Alkmaarse Boys en gemis aan stootkracht in de voorhoede van de gasten, werd oor zaak dat de Alkmaarse Boys de trophee nu zelf een jaar mag bewaren. In het verdedigingsblok van Alk maarse Boys heeft Lo de Ley weer een uitstekende wedstrijd gespeeld. In de voorhoede werd door het jeudige drie tal Wagemaker, Van Flier en Schipper snel gecombineerd, maar dit binnen- trio zal naar ons gevoel iets directer moeten spelen om in de competitie wedstrijden kans op succes te hebben. Na dertig minuten spelen kon Toon Indri zijn ploeg uit een doelworsteling de leiding geven. Het harde spel van beide ploegen in de tweede helft scheen geen doelpunten te zullen ople veren. Tien minuten voor het einde liet de doelman van Rapiditas bij een cor ner de bal uit zijn hallden en achter de doellijn vallen, zodat Alkmaarse Boys tenslotte een 2—0 overwinning behaal de. In de verliezersronde was WA aan zienlijk sterker dan Helder. Telkens weer sneden de snelle aanvallen van de Amsterdammers door de verdediging van de Nieuwediepers en vooral in de tweede helft moesten de witjakken on der hoge druk spelen. De uitslag 22 gaf dan ook een volkomen verkeerde indruk van de krachtsverhoudingen, De sterk verjongde Randersploeg heeft gistermiddag in zijn eerste com petitiewedstrijd een duidelijke 50- nederlaag tegen Nieuwe Niedorp moe ten incasseren. In de eerste helft wis ten de Alkmaarders nog stand te hou den, maar na de hervatting had Nieu we Niedorp beslist geen moeite om de zege veilig te stellen. Hoewel Randers zoals gezegd in de eerste helft nog tegen Nieuwe Niedorp was opgewassen, liet de afwerking van de aanvallen veel te wensen over. Daar kwam bij dat de verdediging van Nieuwe Niedorp een behoorlijke wed strijd speelde en moeilijk was te pas seren. Nadat Nieuwe Niedorp enkele malen tevergeefs het Randersdoel had bestookt, trokken de gastheren ten aanval. Wat de aanvalslinies ook pro beerden, doelpunten hieven uit. In de tweede helft werd dat echter anders. In zeer korte tijd behaalden de gasten een 20 voorsprong en dat was te veel voor de jonge Randersploeg. Met open aanvallen zonder franje werd de Ran- dersveste telkens weer bestookt en toen het einde kwam was de voor sprong van Nieuwe Niedorp tot 50 uitgegroeid. Zeevogels heeft in zijn eerste com petitiewedstrijd reeds drie invallers moeten opstellen. Niettemin behaalden de Egmondcrs in een wedstrijd die ons tegen is gevallen, een 11 gelijk spel tegen Zaanse Boys. De Zaankanters die met de wind in de rug mochten be ginnen leden aanvankelijk aan planken- .Zeev°gels begon pover en «rtrc L gwkregen de toeschou- wers aardig spel te zien. hoewel wli natuurlijk bewondering kunnen hebben voor het harde werken van de Helderse verdediging. VVA had waarschijnlijk een normale overwinning behaald als de scheidsrechter de Am sterdammers geen penalty had onthou den. Een van de Helder-verdedigers veroorzaakte hands in het strafschop gebied, maar de scheidsrechter gebaar de dat er doorgespeeld moest worden. Hij was kennelijk van mening dat het „aangeschoten" hands Was, maar wij en velen met ons zagen de Helder ver dediger duidelijk naar de bal slaan. Hoe het zij, na afloop van de wedstrijd viel de beslissing toch ten gun ste van WA daar de hoofdstedelingen de penalties, die over de 3e en 4e plaats moesten .beslissen beter namen. Als de Alemaria reserves het komen de seizoen kunnen blijven beschikken over hetzelfde elftal waarmee Zater dagmiddag met 5^0 van Jong Holland werd gewonnen, kan iets goeds worden verwacht. Hoewel de combinaties soms te ver werden doorgevoerd, werd het schieten onder leiding van „veteraan" Piet de Buyzer niet vergeten. De Jong Holland verdediging had het dan ook verre van gemakkelijk. Dat Jong Hol land geen enkel doelpunt heeft kunnen scoren, moet voor een niet gering ge deelte aan de verdediging worden ge weten. Te vaak werd de bal te hoog naar voren gespeeld en bovendien on dervond de aanvalslinie hoegenaamd geen steun. In de eerste helft liet de Jong Holland ploeg meer dan eens goed ■jpel zien, hoewel Alcmaria de rust inging met een veilige 3—0 voorsprong, Alcmaria heeft zijn laatste oefen wedstrijd gistermiddag te Baarn tegen de club van die naam met 30 ver loren. Hoewel onze stadgenoten tech nisch beter speelden, hebben zij dat niet in doelpunten tot uitdrukking kun nen brengen. Het is te wensen dat ook hier geldt dat een slechte generale, voorafgaat aan een goede uitvoering. Technische meerderheid is natuurlijk aardig, maar als dat geen doelpunten tot gevolg heeft, zal het moeilijk wor den om aan winstpunten te komen. In een prettige en spannende wed strijd heeft Berdos een 32 overwin, ning behaald op Alkmaar. De Berge- naren waren kennelijk met de bedoe ling om te winnen naar Alkmaar g komen. Direct snelden zij met een ver rassende aanval op het Alkmaar doel af en nauwelijks enkele seconden na de aftrap zorgde Van Leyen voor de eerste sensatie van het nieuwe seizoen door keihard tegen de staander te schieten. Nog nauwelijks van de schrik be komen, moest de Alkmaar defensie alle zeilen bijzetten om de snelle Bergena- ren op een afstand te houden. Een kwartier lang lukte dat, maar toen prikte Houtenbos de bal keihard langs de verraste Alkmaar goalie. Hierdoor wakker geschud begonnen de gastheren beter te spelen. Eerst probeerde Nag- tegaal met een kopbal de achterstand weg te werken en kort daarop bracht Van Baden de Berdos doelman in ac tie. Het geluk was niet met Alkmaar, want op deze mislukte pogingen volg de een doorbraak van Berdos waaruit de linksbuiten de voorsprong vergroot te, Een kwartier na de hervatting schoot de actieve Van Baden voor Alkmaar in de roos en in het doelpunt dat Nag- tegaal vlak daarna scoorde had Van Baden een belangrijk aandeel. Met de balans weer in evenwicht ging het naar het einde van deze aantrekkelijke wedstrijd. Vlak voor het eindè werd Van Leijen even vrij gelaten en dat Het heeft aan spanning in de eerste wedstrijden welke gistermid dag voor het nieuwe seizoen van de Noordhollandse Voetbalbond werden gespeeld niet ontbroken. Vooral in de afdeling 1 A waren de krachtsverschillen gering. Al leen de ontmoeting Bergen Egmondia eindigde met een groter '1 verschil dan één doelpunt, name- I l'jk 52 in het voordeel van de Egnionders. Twee andere wedstrij den werden met de oneven goal ge wonnen en Zeevogels en Zaanse Bovs deelden de winst. De uitslagen luiden: IA: Alkmaar—Berdos 2-3. Bergen-- lEgmondia 2-5, Meervogels-Zaanlandia |i-u, ZeevogelsZaanse Boys 1-1 I IC; Hugo Boys—JVC 0-2, Randers— lw^e Niedorp 0-5, SRC—Vios 3-3, WGVV—Vrone 5-1. „jjA: Beemster—DREO 6-2, Groot Foresters 3-5, Jisp—Knol- H PSCKPurmerland westzaan—WBSV 3-1. ZC; CallantsoogDuinr anders 1-2, 4-4, Geelzwart—Hollandia T 1-2, Kolping BoysKoedijk 3-3, SchoorlPetten 2-2, Zeemacht—SVW 4-5. 3A; OosthuizenSt Bavo 2-3, Zuider- woude—St Adelbert 0-3. Res. IB; Helder 2—RK AFC 2 5-2, Alcmaria 4Alkmaarse Boys 3 4-1, GVO 2—USVU 2 3-3, WSV 3—QSC 3 1-1, KW 3—KFC 5 3-4. Res. IC: DTS 2—Alcmaria 3 1-5, BKC 2—Helder 3 0-1, Kaagvogels 2Grass hoppers 2 3-1, Succes 2—WW 2 1-1, Hollandia 3West Frisia 4. Res. 2C: Berdos 2ETAOIN4SHRDLU Res. 2C: CSV 2—Zeevogels 2 7-1, Eg mondia 2—RK AFC 3 2-1. Res. 3E: Kolping Boys 2—LSW 2 0-5, St Bavo 2—Hugo Boys 2 2-2, DTS 3— Hollandia T 3 3-1, Bergen 3—Vios 3 5-5. ,sPeelden vier jeugdelftallen van Foresters wedstrijden tegen even- elft.alleD van Laren, de club die xt3euI? een bezoek aan Heiloo bracht. Na afloop van de wedstrijden bood de voorzitter van Laren een fraai herinneringstegeltje aan en de praeses van Foresters sprak de hoop uit dat de wedstrijden het volgende jaar te Laren zullen worden gespeeld. De uit- slagen luidden: Foresters CLaren C 4—0; Foresters B—Laren B 2—3; Fo resters A—Laren A 1—5; Foresters A- Laren A 5—1. De doelverdediger van Alkmaar stompt de bal weg boven het hoofd van een Berdospeler, die, zoals op de toto duidelijk is te zien, bij zijn vergeefse pogingen een doelpunt te scoren, een overtreding begaat. was voldoende voor de Berdos midvoor om het doel van Alkmaar voor de derde maal te vinden, waarmee hij zijn ploeg de leiding en' de overwinning be zorgde. In een uitermate spannende wedstrijd hebben Kolping Boys en Koedijk de punten in hun eerste competitiewed strijd gedeeld. Direct na de aftrap werden door beide ploegen aanvallen opgezet die echter door goed ingrijpen van de defensies en door slecht schie ten voorlopig geen succes hadden. Kol ping Boys boekte tenslotte het eerste succes. Een goede voorzet van de links buiten werd door rechtsbuiten Kunst uit moeilijke positie met een fraaie kopstoot benut. Door deze achterstand geïnspireerd, zette Koedijk kort daar op een goede aanval op, waardoor een gevaarlijk moment voor het doel van Kolping Boys ontstond. Uit de scher mutseling die daarvan het gevolg was scoorde Koedijk de gelijkmaker en juist voor rust hielp linksbinnen Har- tog de Koedijkers aan de leiding. Het offensief dat Kolping Boys na de her vatting inzette leidde spoedig tot de gelijkmaker. Het was rechtsbuiten Jon- gebloed die dit doelpunt op zijn naam bracht. Door goed samenspel bracht de voorhoede van Kolping Boys de Koe dijk-verdediging aan het wankelen en andermaal was het rechtsbuiten Kunst die het gat in de doelmond bij de te genstanders ontdekte. Met een onver wacht schot sleepte Hartog in de laat ste phasse van de wedstrijd nog juist een gelijkspel voor Koedijk uit 't vuur. Groot Schermer, dat sinds het vorige seizoen gevoelige verliezen heeft gele den door het vertrek van vier eerste elftalspelers, heeft in zijn eerste thuis wedstrijd tegen Foresters een 53 ne derlaag geleden. De ploeg uit Heiloo combineerde beter en vooral vlotter en na een kwartier spelen leidde dit tot het eerste doelpunt. Het was Versteeg die de score opende en weinig minuten later werd dit goede voorbeeld door Godijn gevolgd- Enkele minuten voor de rust moest de doelman van Groot Schermer andermaal het hoofd buigen voor een schot van Versteeg, maar E. Kroes droeg er zorg voor dat de achter stand van Groot hermer met de rust tot 31 werd teruggebracht. Zonder al te grote moeite kon Foresters door dosêpunten van Sonius en Versteeg in de tweede helft uitlopen tot 51. Groot Schermer gaf de moed echter nog niet op en twee goede doelpunten van E. Kroes droegen er zorg voor dat de ne derlaag van Groot Schermer geen sma delijke werd. De eerste competitiewedstrijd van WGVV is in een flinke overwinning ge ëindigd, Met liefst 51 moest Vrone het onderspit delven. Voor de rust heeft het er zeker niet naar uitgezien, dat de zege zo groot zou worden. De ploegen waren aan elkaar gewaagd en Vrone slaagde er zelfs in bet eerst te scoren, nadat de thuisclub al een paar kansen om zeep had gebracht. De eerste gevaarlijke aanval kreeg Vrone te trotseren. Zits stond er even wel te moeilijk voor en zijn schot, uit een pass van W. Ramler, ging dan ook juist naast. Een hierop volgende snelle uitval van Vrone werd door rechts binnen Huigen met een doelpunt be kroond, 01. Andermaal kreeg Zits van Ramler een kans, doch opnieuw ging de bal naast. De gelijkmaker kwam, toen D. Ramler de bal voor de voeten van Heijting legde en deze keeper Schuit onhoudbaar passeerde, 11. Na een buitenspeldoelpunt van Verduin was het weer Heijting, die op een goede wedstrijd kan terugzien, van wie het gevaar voor de bezoekers dreigde. Met een hard schot hielp hij zijn club aan de leiding, 21. Maakte Vrone in de eerste helft de indruk, dat het dit elftal na de rust, met de wind mee, wel eens voorspoe dig kon gaan, het kwam anders uit. WGW was geregeld in de aanval en van de Vrone-voorhoede ging weinig uit. Het was voor de gasten een geluk, dat doelman Schuit zo uitstekend keepte en een grotere nederlaag wist te voorkomen. W. Ramler bracht de stand op 31 en op 4—1, waarna Lens voor WGW 51 liet schrijven. De generale repetitie van RKAFC is niet naar wens verlopen. De Wester- weg-bcwoners hebben met 70 hun meerdere in Always Forward moeten erkennen. Meer nog dan deze uitslag geven de zwakke plekken in het RK AFC team te denken. De eerste helft was voor de toe schouwer nog wel aantrekkelijk. Er werd vrij goed gespeeld, hoewel de gast heren de bal telkens weer te hoog en door het midden naar voren speelden. De lange achterspelers van Always Forward hadden met die ballen totaal geen moeite en het laat zich begrijpen, dat RKAFC voor het doel van de gas ten geen moment gevaarlijk kon worden. Kort na de rust, de stand was toen nog 2-0, zakte RKAFC ineen. Met de regelmaat van een klok werd door Forward gescoord, zodat de wedstrijd tenslotte als de bekende nachtkaars zijn einde vond. (Van een speciale verslaggever) Op de banen van de B.L.T.C, te Beverwijk heeft gisteren de top- tennisjeugd van het district Noord-Holland-Noord en van het district Haarlem de degens gekruist. Het was verheugend om te zien hoe de jeugd van boven het Noordzeekanaal reeds zeer veel van de achter stand tegenover andere districten heeft ingelopen. Haarlem heeft dit jaar heel wat feller moeten spelen om de Noordhollanders van zich af te houden. De jongens gaven de meeste vooruitgang te zien, zoals Jan Tervoort uit Beverwijk, die in zijn enkelspel de Haarlemmer Tonny den Hartog, die Overgangsklasse A speelt, zeer goed partij gaf. De grotere routine en de wedstrijdervaring gaven de Haarlemmer tenslotte de zege met 64, 64. Goed was ook het spel van Hans Op den Velde uit Zaandam in het tweede enkelspel tegen F.Titulaer van Haarlem, Bijzonder verrassend was het optreden van Jan Willem Niessink uit Den Helder. Deze knaap is verleden jaar pas met tennissen begonnen. Wij mogen hem nu reeds een van onze veelbelovende spelers noemen. Bij de meisjes was de vooruitgang niet zo groot, al viel ons het pittige en technisch goede spel van de jongste deelneemster Riet Tervoort op. Ze is namelijk pas 12 jaar! Verreweg de beste partij was het jon gensdubbelspel tussen Tervoort en Op den Velde tegen Den Hartig en Titu- laer. Dit was zeker overgangsklasse- peil met technisch uitstekende slagen, hoog tempo en flitsende volleyduels. Na 4-2 in de beslissende set te hebben voorgestaan verloren de Noord-Holland- Noorders tenslotte met 6-2, 4-6, 4-6. Deze dag heeft ons wel laten zien, dat wij eindelijk op de goede weg zijn. De training, welke deze jongelui volgen, en die door de KNLTB mogelijk wordt gemaakt, begint vruchten af te werpen. Rest ons nog onze waardering uit te spreken voor het werk van de heer J. S. Fris, bestuurslid van B.L.T.C. en bondsgedelegeerde, die voor een uiter mate prettig en vlot verloop van de wedstrijden zorg droeg. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: Meisjes enkelspel: T. Vermeu lenH. van Riemsdijk 1-6, 4-6, A. v. 't HulT. Schouten 7-5, 9-7: M. Ovinge A. Wentholt 6-1, 6-3: R. Tervoort E. Randag 4-6, 6-8; L. WindhousenJ. IJsel de Schepper 0-6, 6-3, 6-8; I. Kas- steinT. Alessie 4-6, 3-6. Jongens Enkelspel: J. Ter voortT. den Hartog 4-6, 4-6; H. op den Velde—F. Titulaer 6-3, 6-1; G. van TwuyverH. Reus 1-6, 2-6: J. W. Nies sinkA. Schreuder 6-3, 6-3; A. Rupert K. van Bellen 7-5, 0-6. 6-2; P. Wind- hausenN. den Hartog 3-6, 3-6. De laatste partij iu het door de Mer letten georganiseerde tafeltennistornooi in Duinvermaak te Bergen, is een schitterende propaganda geweest voor de tafeltennissport. In de finale van het herenenkelspel in de overgangsklasse hebben Ph. Visser en A. Beukman zon der enige twijfel de beste partij van de dag gespeeld. De eerste set eindigde met 21-19 in het voordeel van Visser en ook in de tweede set kon Beukman niet tot winst komen, niettegenstaande het feit dat hjj zijn beste krachten heeft gegeven. Voor dit tornooi waren niet minder dan 125 inschrijvingen binnengekomen. Deze deelnemers waren over maar liefst 300 partijen verdeeld. Het pleit dan ook wel voor de organiserende vereniging dat dit tornooi zo'n vlot verloop had. Het was daarom jammer dat de vreugde over het welslagen werd verstoord door een zakkenroller, die er voor zorg doeg dat enkele porte feuilles en een sweater van eigenaar verwisselde. De eindstand in de verschillende af delingen luidt: Heren. Overgangsklasse: 1. Ph. Vis. ser, 2. A. Beukman, beiden Disnie, Hoorn. Ie klasse: 1. G. Wever (Disnie, Hoorn), 2. M. Oosterbeek (IVA, Den Helder), 3. J. Lamers (Disnie, Hoorn). 2e klasse: 1. J. Besijn (Merletten, Bergen), 2. A. Visser (Dito, Gr.broek). 3e klasse: 1. A. Visser (Dito, Gr. broek), 2. J. Hageman (Reactie, Hei loo), 3. C. Souverein (Komeet, Ven huizen). De eerste klap is een daalder waard heeft Egmondia gedacht in de uit wedstrijd tegen Bergen. De Egmonders hebben namelijk een knappe 5-2 over winning behaald. De Bergen defensie werd spoedig stevig aan de tand gevoeld. De jeugdige doelman van de gastheren, Kokkes, kwam handen en benen te kort om alle aanvallen af te wenden en dat ging ten koste van een groot aantal cor ners. Reeds na zeven minuten moest Kokkes capituleren voor een schot van Zwaan. Pas toen Zwart in de 20e mi nuut de voorsprong van Egmondia had vergroot, begon Bergen beter te spelen en kwam ook de verdediging van Eg mondia aan het woord. Met doelpunten van Hoogvorst en Paping brachten de gasten nog voor de rust de balans weer in evenwicht. Zij hadden daarmee ech ter een groot deel van hun energie ver spild want na de hervatting had Eg mondia geen moeite om met doelpunten van Zwart, Zwaan en Zwanenberg tot 52 uit te lopen, met welke stand te vens het einde kwam. 4e ld.: 1. J. Hagenaar (Reactie, Alk maar), 2. J. Vlaar (Disnie, Hoorn), 3. N. Bart (Be Quick, Winkel), 4. A. Stok man (LTTV, L.dijk). Dames. 3e kl.: 1. A. Crone (Disnie, Hborn), 2. M. Ofman (DSS, Alkmaar), 3. mw. Sinjewel (IVA, Den Helder), 4e kl.: 1. Mw. Bate-Pierre (DSS, Alk. maar), 2. mej. R. Broersen (LTTV, L'dijk), 3. mej. A. Koning (Merletten, Bergen). Herendubbel. Overg. Ie kl.: 1. A. BeukmanPh. Visser (Disnie, Hoorn). Overg. 2e/3e kl.. 1. J. van Spanje/J. Mühren (Alkmaar), 2. P. Blank (Alk- maar)/E. de Hond (Merletten, Bergen). 4e kl.: 1. Gebr. Hageman (Heiloo), Gemengddubbel. Overg. Ie kl.: 1. mej. Krab (DSS)Ph. Visser (Disnie). 2e kl.: 1. mej. M. OfmanVan Spanje (Alkmaar). 3/4 kl.: 1. A. Visser—T. Desaunois (Dito, Gr.broek). Damesdubbel 3/4 kl. 1. M. Ofman/ M. Wormsbecher (DSS, Alkmaar). Meisjes dubbelspel: A. v. t Hul en T. Vermeulen H. van Riems dijk en T. Schouten 10-12, 2-6. M. Ovinge en L. WindhausenA. Wentholt en J. IJsel de Schepper 6-3, 6-2. R. Tervoort en I. KasteinE. Randag en J. Alessie 4-6, 2-5. Jongens dubbelspel: J. Ter voort en H. op den VeldeT den Har tog en F. Titulaer 6-2, 4-6, 4-6. J. W. Niessink en K. BeekhuisH. Reus en N. den Hartog 7-5, 4-6, 4-6. P. Wind hausen en A. Rupert—K. van Bellen en A. Schreuder 2-6, 4-6. Gemengd dubbelspel: T. Ver meulen en A. RupertH. van Riemsdijk en H. den Hartog 2-6, 3-6. A. v. 't Hul en H. op den VeldeT. Schouten en F. Titulaer 4-6, 2-6; L. Windhausen en P. WindhausenA. Wentholt en H. Reus 2-6. 7-5, 6-8. R. Tervoort en J. Ter- voortE. Randag en A. Schreuder 6-1, 6-3. M. Ovinge en K. Beekhuis3. IJsel de Schepper en K. van Bellen 4-6, 6-2, 4-6. I. Kastein en J. W. Nies sinkT. Alessie en N. den Hartog 5-7, 8-6, 5-7. Met een grote jeugdploeg nam DOVES Zondag deel aan de wedstrijden te Wie- ringerwaard. Er werden goede resultaten geboekt. Vooral de prestatie van Rong Konijn, die de eerste plaats veroverde bij het vèrspringen met een sprong van 6.36 meter, was voortreffelijk. Deze ze ventien-jarige verbeterde daarmee niet alleen het junioren-, maar tevens ook het heren-record van DOVES. De resultaten van de DOVES-Jeugd luiden: Meisjes C: 60 m. 2e A. Heere 9 sec.J Vèrspringen le A. Heere 4-52 m. Meisjes B: Vèrspringen 4e G. de Bak ker 4.40 m. Jongens C: 80 m. 5e R. Wijker 9 sec.J 6e J. Aarsman 9 sec.; Hoogspringen le J. Aarsman 1.35 m.; 2e C. KoelemeiJ 1.35 m. Jongens B: 80 m. le R. Konijn 9.9 sec.; 2e C. v. d. Pol 10.2 sec.; 6e E. Konijn 600 m.; 3e C. Wijker 1 min. 39.4 sec.; Vèrspringen: le R. Konijn 6.36 m. (nieuw club-record); 2e C. v. d. Pol 5.72 m.; 3e E. Konijn 5.03 m-; Hoopspringen D. Wildeboer 1-50 m.; 2e R. KoelemeiJ 1.45 m. Kogelstoten 3e J. Hopman 10.56 m.; 5e N. de Graaf 7.76 m. Jongens A: 1500 m. 2e B. Bosman 4 min. 35.1 sec. Vèrspringen 4e J. Jonk 5.91 m.; 5e J. de Groot 5.53 m. Hoogspringen le J. Jonk 1.55 m. Kogelstoten 5e J. de Groot 10.01 m. Discuswerpen 3e J. Hop man 27.87 m.; 4e R. Koelemeij 25.70 m. Estafette, Jongens C: 3e Doves 35.3 sec. Jongens B: le Doves 1.40-6 sec.; 4e Doves 11.43.7 sec. Jongens A: 2e Doves 51.5 sec. Heren: 800 m. klasse B: le kl. Blokker 2 m. 27 sec.; 2e J. Hoog- schagen, klasse C le S. Hopman. 15.00 m. klasse B 2e kl. Blokker 4 m. 30 sec. Kogelstoten klasse D 2e S. Hopman 9.42 m« Zaterdag hadden op het terrein van de heer Stroomer te Oudorp ruiterwedstrlj- den plaats. Nadat in de voormiddag in dividuele dressuurproeven door verschil lende deelnemers waren gehouden, opende de burgemeester van Oudorp om half twee de sportmiddag. De belangstelling was groot, o.a. waren er toeschouwers van Belgische en Ameri kaanse nationaliteit. De prijzen werden toegekend als vlogt achttallen dressuur le prijs Ursem met 81»/. p., 2e Alkmaar 73p.: viertallen dressuur, le prijs Schermerhorn met 713/4 p., 2e Beemster met 711/4 p.; 3e Alkmaar met 661/. P-; eervolle vermel ding Zutdschermer en Ursem, in het z.g. klavertje drie had Alkmaar de le prijs, 2e Alkmaar, 3e Ursem en 4e Alkmaar. Voor de individuele dressuur werden de prijzen toegekend in klasse M: J. Vlaar, Beemster 196»/, p.; J. Rotteveel, Alkmaar 104»/, p.; E. Duin, Schermerhorn 102"/. p. Klasse L: H. Veld, Alkmaar 92 p.; J. Veld, Alkmaar 87 p.; p. van Saase, Schermerhorn 85 p.; A. Jonk, Schermer horn 84 p.; IJ. Swart, Alkmaar 84 p. Klasse G: P. Droog, Beemster 94 p.; N. Swart, Zuidschermer 98 p.; R. de Ko ning, Ursem 87»/, p. en J. Schilder, Zuid schermer 87 p. Hindernisspringen voor spannen: J. Rotteveel en IJ Swart, J. P. Rotteveel en P. Pool, J. Boots en J. Vlaar. Individueel springen: J. Vlaar met 0 fouten; 2e J. Vlaar met een ander paard 0 fouten; 3e J. Rotteveel met 3 fouten: P. Veld eerv. vermelding met 3 fouten. Vrijheidsdressuur, berijden van twee paarden: le prijs mej. L. van der Bijl, 2e J. Groot, 3e N. Stam en 4e J. Rotteveel. De prijzen werden door de burgemees ter uitgereikt. Aan het einde van het programa werd de grote parade gehouden, een imposant schouwspel waaraan dan vijftig paarden deelnamen. De heer N. van der Bijl. districts-voor- zitter der landelijke rijverenigingen, sprak een woord van dank aan het einde van deze zeer geslaagde middag. Hij dankte de burgemeester van Oudorp voor diens belangstelling, de heren Vethaak en Stroomer, die belangeloos hun terreinen beschikbaar stelden en de dames en heren ruiters voor hetgeen zij deze dag hebben verricht. Voor de eerste competitiewedstrijd van dit seizoen is JVC gisteren bjj Hugo Boys op bezoek geweest. De Ju- lianadorpers zullen wel bij zichzelf hebben gedacht: „De eerste klap is een daalder waard", want zij zegevierden over deze doorgaans sterke tgenstander met 20. Vóór de rust werden geen doelpun ten genoteerd. Er na wist P. Hoorns man tweemaal te scoren. De eerste keer liep hij door op een over de backs van Hr.go Boys gespeelde bal, waarna hij het leder over de keeper in het Joel wipte. Voor het tweede doelpunt om speelde hij drie man van de tegenpartij, om vervolgens met een harde schuiver in de hoek doel te treffen. JVC 2 kreeg bezoek van HRC 6, een elftal, dat meer capaciteiten heeft dan de Julianadorpers en met 54 won. Via een 20 achterstand wist JVC 2 op 2—2 te komen, waarna de gasten weer de leiding namen (2—3). In de tweede werd de score tot 52 opgevoerd. JVC 2 wist nog op te halen tot 54 en het had zelfs weinig gescheeld, of het was nog een gelijk spel geworden. Doch Ide middenvoor van JVC 2, alleen voor de keeper beland, kreeg de Lal ver keerd op zijn schoen.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 7