Alcmaria had zege op Z.S.G.O. voor het grijpen Nationaal Kolf festijn te Oostwoud is Zondag officieel geopend s m Lauwheid in de tweede helft kostte echter een punt Alkmaarse Boys behaalde een benauwde 1-0 zege Burgemeester Avis verrichtte de eersteafklap Jong Holland greep de zege in de laatste minuten I I I I I I I Doelman De Vries werd geblesseerd Randers struikelde over VIOS De Rij p moest punten aan WW laten Doelman Kramer in Machteloos SRC ook niet opgewassen tegen Vrone grootse vorm Limmen versloeg ZAP na slecht begin Een spel met spons, doek en zaklantaarn Kuiper scoorde het winnende goal Vlotte zege van Berdos op Zeevogels MAANDAG 14 SEPTEMBER 1953 inspecteur Ba- ,Nou", zei Ba- lij, dat je voor lit hebt?" „Ja- vas eh i slechte koop de. „Ja.... en :n knopje, dat cht. Er traden ,ar eens of er de inspecteur, uden". Ik heb Kassie plotse- enne„Op kan gerekend ledoelt" stelde in een groene luw weet van lem door, blij as. „Goed, we Nadat Kassie i paar recher- in de pannen naar een stel en tien milli- rhercheurs het f Op het moment dat de scheidsrechter de teams van Alcmaria en ZSGO voor de eerste maal naar de kleedkamers dirigeerde, keek mert elkaar in het Alcmaria-kamp min of meer tevreden aan. Alcmaria ging zijn eerste wedstrijd in de derde klasse winnen, vandaar die tevredenheid. Dat „min of meerwas het gevolg van het matige spel van de Alk- maarders, dat echter toch altijd nog een stuk beter teas dan dat van ZSGO. Daarom die zekerheid op de overwinning, maar de tweede helft was nog zeer jong toen de zekerheid voor twijfel plaats moest maken. Alcmaria speelde die laatste drie kicartier alsof het een 5 of 60 voor sprong had te verdedigen. Het zwakke ZSGO kreeg daardoor gelegen heid naar zijn vorm te groeien en nog een 22 gelijkspel uit het vuur te slepen. Alcmaria mocht tenslotte nog tevreden zijn met die ene winstpunt, want tegen het einde van de wedstrijd waren de Amsterdam mers bepaald sterker. 'f 'Sfl De verdediging van Alcmaria, op pa pier het sterkste deel van het elftal, stond het eerste kwartier wat vreemd te schutteren. De zenuwen speelden na tuurlijk een belangrijke rol doch met het verstrijken van de speeltijd raakten de verdedigers wat beter ingespeeld. Het was maar gelukkig dat de voor hoede van ZSGO eveneens geruime tijd nodig had crm zijn vorm te vinden. Vooral de rechtervleugel van de Am sterdammers, die het vorige seizoen zo gevaarlijk was. voldeed bepaald niet I aan de verwachtingen. In de voorhoede I van Alcmaria deden H. Schmidt en I Goosens voor de rust goed werk. Deze I aanvalslijn beschikt echter nog niet over voldoende stootkracht om tegen een hechte verdediging met succes te kunnen opereren. Slechts bij vlagen za gen wij een flitsende aanval die in staat was de waarlijk niet grotse ver dediging van ZSGO te verrassen. Uit zo'n aanval, door Goosens Opgezet, kon de toelopende Bedorf het eerste Alc- maria-doelpunt scoren. Henk Maasen legde de basis voor het tweede toen hij een aanval onderschepte en met de bal aan zijn voeten naar voren trok. Via zijn pass aan Brouwer, die het leer goed voortrok, kon de snel reagerende Harry Schmidt de bal in het doel lopen. Even zag het er naar uit dat Alcmaria de rust met een 3-0 voorsprong zou in gaan. De ZSGO-doelman liet een bal uit zijn handen vallen, vlak voor de voeten van Schmidt. Hij herstelde zich echter met een wonderlijke snoek sprong. Hoewel het spelpeil in de eerste helft niet tot grote hoogte kon stijgen, kon toch in ieder geval worden gezegd dat het enthousiasme waarmee de Alk- maarders ten strijde trokken, hartver warmend was geweest. In de tweede helft was nog maar zeer weinig van het vuur overgebleven. De oorzaak zou kunnen zijn dat het Alcmariateam zich De ZSGO-verdedigers kijken met enige angst toe of hun doelman de bai stevig in zijn armen geklemd zal houden. Harry Schmidt van Alcmaria staat namelijk klaar om een fout af te straffen. in de eerste helft „leeg" had gespeeld. Waarschijnlijk is dat echter niet, want zo hoog lag het tempo niet. Wij kregen eerder de indruk dat de Alcmaria „elf" evenals de supporters er van overtuigd waren dat de punten reeds binnen wa- en. De rechtervleugel van ZSGO begon zich echter duchtig te weren. Na een kwartier spelen snelde de rechtsbuiten van de Amsterdammers, door de de fensie van Alcmaria, trok de bal mes scherp voor het doel en voordat de doelman De Vries tijd kreeg om te reageren, lag de bal achter zijn rug. Direct na de aftrap liep ZSGO meteen weer storm. De Vries kon slechts een doelpunt voorkomen door zich voor de voeten van een ZSGO-er te werpen. Het doelpunt werd inderdaad voorko men, maar De Vries had zijn handen daarbij geblesseerd, zodat hij zich door Afink moest laten vervangen. Tien mi nuten voor het einde moest Alcmaria zijn kleine voorsprong prijs geven. Weer gleed de rechtsbuiten soepel en snel naar het Alcmariadoel en nu werd zijn feilloze voorzet door de rechtshalf in een doelpunt afgewerkt. Ten koste van een corner kon Afink tegen het einde een derde doelpunt van ZSGO voorkomen. De ZSGO-verdedi- ging heeft het in de laatste phase van de wedstrijd niet moeilijk gehad. De aanvallen waren zo pover van opzet dat succes niet kon volgen. Randers heeft in de wedstrijd tegen VIOS aanvankelijk goed partij gegeven, heeft zelfs een half uur lang de leiding gehad, maar toen J. Heesbeen ongeveer een kwartier voor de rust de gastheren aan de gelijkmaker hielp, was het met de tegenstand van de Alkmaarders ge daan. Zij leden tenslotte een 5—1 ne derlaag. Reeds na drie minuten gaf J. Teige- ler Randers de leiding. Door dit succes gesteund gaf Randers geruime tijd goed partij,, maar zoals gezegd zakte de moed toen J. Heesbeen een vergissing be ging en Buiter kort daarop de voor sprong van VIOS vergrootte. Nog voor de rust stelde Mos met twee doelpunten de zege voor de gastheren veilig. Deze voorsprong was sterk geflatteerd, maar daar stond tegenover dat VIOS in de tweede helft meer verdiende dan het ene doelpunt dat aan de score werd toegevoegd. In de verdediging van Ran ders vie] de kleine Zevenhek op. De overwinning van WW op De Rijp is geen moment werkelijk in ge vaar geweest. Technisch was de ploeg uit Wervershoof aanzienlijk sterker en alleen het te ver doorgevoerde samen spel was een zwakke stee in de overi gens vrij hechte ploeg, die tenslotte een 3-0 zege behaalde. Het eerste kwartier was volledig voor WW. Dat werd na 12 minuten in een doelpunt tot uitdrukking ge bracht en pas daarna kwam De Rijp in de gelegenheid verschillende aan vallen op te zetten. Vijf minuten voor de rust kreeg de middenvoor van WW de gelegenheid de voorsprong te ver groten, een kans waarvan hij gretig gebruik maakte. In de tweede helft was de krachtsverhouding vrijwel ge lijk. Aan beide zijden ontstonden kan sen, die echter door te lang treuzelen te niet werden gedaan. De rechtsbui ten van WW scoorde tenslotte vijf minuten voor de rust het derde en te vens laatste doelpunt. SRC is gistermiddag ongetwijfeld in het veld gekomen met het voornemen betere dingen te doen dan tegen VIOS. Het is bij een voornemen gebleven, want Vrone is met de volle winst naar Sint Pancras gegaan. Na veel slecht voetbal met veel spanning, waaruit de conclusie mag worden ge trokken, dat vooral SRC een seizoen vol bittere ernst tegemoet gaat. Deze 23 nederlaag tegen een vrij povere tegenstander kan zwaar wegen. De Schagers begonnen met een hef tig offensief, dat zeven minuten had geduurd, toen Vrone tot een uitval kwam. Zeegers sjouwde door, won het duel met doelman Gouwenberg en scoorde. Die 01 schonk Vrone de rust om de voortdurende SRC-aan- vallen tijdig af te breken, maar uit eindelijk was het toch Nic. Verduin, die zich langs vele tegenstanders worstelde en van dichtbij doelman Schuit kon passeren. Nog juist voor de thee ging Vrone opnieuw naar een voorsprong: Zeegers sloeg toen de bal, ontvangen uit een vrije trap, met het hoofd fraai in het doel, 12. SRC's heftige aanvallen na de thee sorteerden snel effect. Het was links buiten Oudejans, die na drie minuten een harde, doeltreffende schuiver lan ceerde. Zeegers is echter een lastig midvoor. Weinige minuten later, bij een Vrone-aanval over links, riep hij om een trekbal. Hij kreeg die en wéér was Gouwenberg machteloos: 23. In die derde voorsprong heeft Vrone zich stevig vastgebeten. Doelman Schuit zag weliswaar een kogel van Kok afstuiten op de lat, maar op dat moment mocht SRC toch niet over gebrek aan geluk klagen. Zeegers had juist tevoren immers een strafschop via de lat overgeschoten Schuit heeft het niet, eens erg zwaar gehad bij de aanvallen van SRC Er werd door de groenwitten slecht geschoten en ver reweg de meeste aanvallen werden voornamelijk door spil Kooij, tijdig gesmoord. Na de overwinning van Alkmaarse Boys in het Kaasstadlornooi waren de verwachtingen hoog gespannen. Het is gistermiddag in de uitwed strijd tegen Purmersteyn eens te meer duidelijk geworden dat er een belangrijk verschil bestaat tussen vriendschappelijke- en competitie wedstrijden. Niettemin zijn de Alk maarders er in geslaagd, tegen de traditie in, een overwinning te be halen, al kwam die dan ook tot stand dank zij een doelpunt in de eerste helft gescoord. In niet ge ringe mate komt deze overwinning op rekening van doelman Kramer, die zijn plaats onder de lat weer volkomen waard was. Direct na de aftrap kreeg Purmer steyn een goede scoringskans toen de ver opgestelde Krul gepasseerd werd. Linksbuiten Veenhoven zette onberis pelijk voor, doch rechtsbinnen Kramer, die alleen voor zi.in naamgenoot kwam te staan, zag echter kans de bal nog over de lat te schieten. Na de uittrap verscheen de rechter vleugel van de thuisclub alweer in het doelgebied van Alkm. Bofs, waar Pijper en De Ley ten val kwamen, wat althans tot resultaat had, dat de bal via hun lichamen over de doellijn rolde. De hoekschop leverde niets op. Langzamer hand herstelden de Boys zich en kwam er meer verband in de ploeg, waarvan de voorhoede nog al eens in de bui- tenspelval liep. Dj strijd zelf bleef een rommelig aan zien houden, waarbij er nog al eens te kort werd gespeeld of de bal half werd geraakt. Eerst na een kwartier slaagde Flier er in een overigens ongevaarlijke bal in de handen van de Purmersteyo- goalie Havik te schieten. Purmersteyn beschikte over meer fighting spirit, waardoor de jongere Boysspelers zich bij gebrek aan competitie-routine aan vankelijk nog al eens liet intimideren. Onverwacht nam Alkm. Boys na 35 minuten de leiding, die niet meer werd afgestaan. Bij een aanval van de ge- blokten werd Pijper op ruim 20 meter van het Purmersteyn-doel ten val ge bracht. De toegestane vrije trap scheen door van Zon te zullen worden geno men. Deze maakte evenwel een schijn beweging, stapte over de bal heen, die een seconde later keihard werd inge schoten en keeper Havik volkomen scheen te verrassen (01). In de volgende momenten onderna- nam de Purmersteyn-voorhoede weder om één van haar snelle aanvallen, waarbij de bal buiten bereik van Kra mer werd ingeschoten. De harde schui ver van ten Hope sprong evenwel van de binnenkant van de paal weer in het veld terug. Flier had aan de andere kant met een goed aangegeven bal door Toon In- dri al evenmin succes. De achterhoede van de thuisclub scheen trouwens een moeilijk struikelblok voor de lichte Boys-voorhoede te vormen. Na de thee werd de strijd wat leven diger. De Purmersteyn-voorhoede trachtte de stand gelijk te maken. Zij scheen hiermede succes te hebben toen rechtsbuiten Zwart met een hoofdknik de bal in het Boysdoel kopte. De Pur- mersteyn-aanhang juichte reeds, doch Kramer wist staande op de doellijn het leer nog uit de lucht te grijpen. De afwerking van de aanvallen bleef aan beide zijden slordig. Met nog een half uur te spelen begon Purmersteyn de Boys geleidelijk terug te drin gen en zware druk op Kramer's doel uit te oefenen, die in de laatste tien mi- nieten een hoogtepunt scheen te be reiken. De thuisclub bleek echter niet over een schutter te beschikken, die ook maar één van de vele kansen wist te benutten. Ondanks een aarzelende de fensie. bleef Kramer tot de laatste se conde meester van het terrein. Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat Limmen de wedstrijd tegen ZAP zou gaan winnen. Voor de rust was ZAP, zelfs met de wind tegen, be slist sterker en gesteund door de mid denlinie konden de gasten menige ge vaarlijke aanval opzetten. De achter hoede van Limmen moest dan ook op volle toeren draaien, maar telkens weer kon ZAP een halt worden toegeroepen. Voor de weinige schietkansen die de voorhoede-spelers van ZAP werden ge laten, hadden de gasten geen schutters beschikbaar. Eenmaal echter had doel man Haanraads de hulp van de lat nodig toen Van Oosten een hard schot op zijn heiligdom loste. De voorhoede van Limmen, die zonder de steun van de middenlinie moest opereren, zag geen kans om de ZAP-doelman voor de rust Ook maar eenmaal te veront rusten. In de tweede helft, de rust was ingegaan zonder dat de doelverdedigers waren gepasseerd, was Limmen echter aanzienlijk actiever. Enkele aanvallen, door de linkervleugel opgezet, konden door doelman Kuys onschadelijk wor den gemaakt. ZAP nam de leiding, toen Van Oosten zich een moment van zijn bewaker had weten te ontdoen en van dichtbij doelman Haanraads geen kans gaf. Nadat Bakker de doelman van ZAP met enkele verre schoten op de proef had gesteld, kreeg hij uit een goede voorzet van Hoogeboom een betere scoringskans en zonder zich te bedenken plaatste hij zijn hoofd ach ter de bal en een moment later lag de gelijkmaker achter de doelman van de gasten. De zelfde speler droeg er zorg voor dat Van der Molen enkele minuten later een schitterende kans kreeg en voor de tweede maal moest Kuys de bal uit het net halen. Het was tevens het laatste en dus beslissende doelpunt. Vol overgave wordt er gestreden om de nationale titel, terwijl het publiek vol spanning toekijkt. De Kolfsport is er een met vele tradities, aan welk feit het ook te wijten Is, dat de nationale kampioenswedstrijden, welke dit jaar voor de eerste maal te Oostwoud worden gehouden, eerst Zondag officieel door voorzitter L. Mallekote werden geopend. Daarover kan men niet anders dan verheugd zijn, want thans is het door het grote aantal deelnemers niet meer mogelijk binnen het tijds bestek van drie dagen een dergelijk festün te organiseren. Daarom is van uit sterven van deze sport geen sprake. Vrijdag is er reeds een begin met de wed strijden gemaakt, doch niettemin werd met de opening tot gisteren gewacht, ten einde de traditie in ere te houden. Het stemde de voorzitter in hoge mate ver heugd, dat niet minder dan 389 kolfbroeders aan deze 65e nationale kolfwedstrijd deelnamen, van wie er een-en-veertig voor de eerste maal aan de start voor de nationale wedstrijd verschenen. Voorts kon spreker zeer tevreden zijn over het ledentai van de bond. Een .droeve noot betekende opnieuw, dat een betrekkelijk groot aantal kolfbroe ders de bond in het afgelopen jaar zijn ontvallen, waardoor speciaal de diver se verenigingen grote verliezen leden. In het bijzonder stond de voorzitter stil bij het overlijden van de heer Jan Schenk, in leven v>e-voorzitter van de Ned. Kolfbond, voorzitter van de Noordholla'ndse Kolfbond en een grote steunpilaar voor de vereniging te Bar- singerhorn. In aansluiting hierop be treurde de heer Mallekote het, dat door het verbranden van het café „De Vier Heemskinderen" te Wognum weer een kolfbaan verloren was gegaan. Daarentegen kon de voorzitter met ge noegen vaststellen, dat de bond Vrien denkring reeds vijf en twintig jaar be staat en dat de vereniging „Zaanstreek" reeds haar zestigste verjaardag heeft gevierd. Spreker richtte een bijzonder woord van welkom tot burgemeester H. J. Avis, voor wiens gemeente dit grote gebeuren in de kolfwereld een primeur inhoudt. Hierop werd het on. afscheidelijke drietal bij een dergelijk festijn, Aris Berkhout, die al zo'n vijf tig jaar als marqueur dienst doet, zijn zoon Cor en Paul Bergen, de admi nistrateur, terecht in het zonnetje ge zet, want voor hen in het bijzonder zijn het vermoeiende dagen. Zoals er voor gisteren wel vijf en tachtig kolvers stonden ingeschreven, zal men begrij pen, dat het voor hen een latertje is geworden en dat vijf dagen lang. Aan het slot van zjjn gloedvol be toog merkte de voorzitter op, dat de bond za] pogen meer propaganda voor de kolfsport tc maken, opdat deze op grotere schaal in dc publieke belang stelling zal komen te staan. Met dc wens, dat dit festijn zou mogen bij dragen tot de bloei van de mooie kolf sport, verklaarde spreker dit kam- pioenstornooi voor geopend. Tevoren had de voorzitter van „Ons Genoegen" te Oostwoud, de heer A. Druif, woorden van welkom gespro ken. Aan het adres van deze vereni ging bracht de bondsvoorzitter hulde voor de voortreffelijke organisatie van dit festijn, ook vooral met het oog op de prachtige collectie prijzen. Het deed burgemeester Avis goed zoveel vreemdelingen in zijn gemeente vertegenwoordigd te zien, temeer daar er eigenlijk zo weinig propaganda wordt gemaakt om West-Friesland te bezoeken. Niettemin heeft het vlakke land in dit gewest zijn bekoring, zoals menige vreemdeling ook heeft beves tigd. Spreker wenste de kolvers een „fair play" toe. Ofschoon burgemeester Avis weinig verstand van kolven heeft, naar deze eerste burger meedeelde kreeg de burgervader toch de smaak te pakken en gaf hij na de officiële opening de eerste „afklap", hetgeen hem eerlijk gezegd handig afging. Wie weet zien we de burgemeester nog eens als een verwoed kolver op een baan verschijnen. Zoals te doen gebruike lijk trad na dit officiële gedeelte het corps van de organiserende vereniging aan, dat dus op eigen terrein speelde. Tijdens het maken der slagen heerst er een grote spanning bij de aanwezi gen, die zich afvragen of de bal in het vak van de twaalf zal komen of niet. Zo ja, dan roept de marqueur „vol". De kenners van het spel weten vooruit met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid te zeggen of de snelheid, waarmede de bal rolt. een „twaalf een „elf", een „tien" of minder zal op leveren. Och, het lijkt zo eenvoudig dat kolfspel, maar het is o zo moeilijk, want elke kleine berekeningsfout wordt terstond met een minder gunstig resul taat afgestraft. Het gaat er bij de wed strijden gemoedelijk toe, omdat men elkaar kent, Dikwijls hoort men dan ook uitroepen als: „Mooi gered, Cor", „Dat ken niet, Klaas" of „Mooie bal van Gert". Hieruit moge blijken, dat er oprecht met de verrichtingen wordt meegeleefd. Voor een buitenstaander is het een ietwat koddig gezicht, wan neer men de spelers de palen om beur ten met een spons en een doek nat en droog ziet maken, welke manipulaties echter voor het effect, dat de bal krijgt, toch van het grootste belang kunnen zijn. Juist een kleine natte stip op de bal kan het bewijs leveren, dat de paal is geraakt; dikwijls is dat met hel blote oog niet waar te nemen. Zo nodig wordt er een zaklantaarn bijge haald om te zien of het onderste ge deelte van de paal ook een symptoom van een aanraking met de bal ver toont: kortom tot in alle onderdelen is het een secuur spel Vandaag en morgen zal men deze sport in Oostwoud nog kunnen bewon deren. Vooral Dinsdag zal het aan spanning niet ontbreken, daar dan de finalisten elkaar gaan bekampen. Degenen, die Vrijdag de beste resul taten behaalden zijn: C. Prins, Alk maar 45+55 (100); P. Kater, Barsinger- horn 46; P. Blaauboer, Barsingerhorn 47; Jb. Beers, Heerhugowaard 47+41 (88); W. Kooiman, Oostwoud 50+39 (89); Jn. Boes, Spanbroek 48; A. Buma, Oostwoud 47. Hoogste serie (Sajet): C. van Beu- schichem, Alkmaar, 39; Chr. Rolff, Alkmaar, 51. De beste resultaten van Zaterdag: C. Schilder, Hoogwoud, 50 45 (95); D. Ruiter, Hoogwoud, 47 42 (89); N. Bruin, Zd.-Scharwoude, 55 37 (92); Jn. Hink, Oudkarspel, 34 54 (88); W. Bakker, Oudkarspel, 28 50 (78). De resultaten van Zondag (voor zo ver bekend): G. Hop, Nd.-Schavwou- de, 55; D. Breeuwer, Koog a/d Zaan, 49; G. Langedijk, Oudkarspel, 48: Jn. Blom, Barsingerhorn, 52; G. Blaau boer, Winkel, 51; C. Visser, Hoogkar- spel, 55; A. Rentenaar, Barsingerhorn, 51; N. Schuurman, Spanbroek, 50; J. Broertjes, Oostwoud, 53; N. Pijper. Zd.- Scharwoude, 51. De voorzitter van de Ned. Kolfbond, de heer L. Mallekote, opent hier de 65ste nationale wedstrijd, welke mo menteel gehouden wordt in „De Ver gulde Voste Oostwoud. Pas kort voor het verstrijken van de speeltijd gelukte het Jong Holland, na een spannende en enerverende wedstrijd, Blauw Wit op de knieën te krqgen. Het was Kuiper, die in de laatste minuten de 32 zege voor de Alkmaarders veilig stelde. Het eerst kwartier liepen de gasten hard van stapel wat door slecht plaat sen van weinig betekenis was. Toen na dit vruchteloze offensief het vuur wat geluwd was. ontving Dragtsma op het middenveld de bal. Deze Jong Holland rechtsbinnen zette terstond een lange sprint in, waarbij hij zowel linkshalf Kramer als linksachter Burger en stop per v. d. Berg passeerde en in de finish keeper Schouten kansloos versloeg. De Alkmaarders behielden een overwicht, maar kwamen onverwacht toch nog op gelijke voet. De goedsnelende links binnen Van der Stelt strafte een slordig spelen van Van Til af, waar goalie Hoekstra machteloos tegenover stond 11. De score werd vóór rust nog ge- wiizied ten gunste van de bezoekers. Weer was het Van der Stelt. die. hoe wel in buitenspelpositie, laag in de hoek schoot 12. In de tweede helft was Jong Hol land over het algemeen iets sterker. Een half uur na de hervatting wer den Van der Berg en Op de Velde door aanvalsleider Jansen verrast. Met het mooiste doelpunt uit deze strijd scoorde Jong Hollands midvoor hoog en hard langs doelman Schouten (2—2). De manier waarop Blauw Wit ten slotte nog capituleerde vermeldden wij reeds, waarmee het einde kwam van een goede en prettige wedstrijd. Een vlot spelende Berdos-ploeg heeft gistermiddag een 4-1 overwinning be haald in de wedstrijd tegen Zeevogels Enkele minuten na de aanvang zag het er overigens niet zo gunstig uit voor de Bergenaren. Hun doelman beging een blunder en rap was daar een Zee vogelsbeen o mdie fout met een doel punt af te straffen. De gelijkmaker kwam tien minuten later, wonderlijk genoeg op soortgelijke wijze. Tot aan de rust wogen de partijen goed tegen elkaar op, maar in e tweede helft verkreeg Berdos een overwicht. De gastheren namen de leiding door een penalty, binnen de twee minuten ge volgd door een normale goal. Uit een snelle aanval werd het vierde doelpunt door Berdos gescoord, waarmee de zege een feit werd.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5