Nieuws uit de Langedijk Coöp. Afzetvereniging ziet op gunstig jaar terug Sociaal werk aan de Langedijk „STOMPETOREN" TOONDE PRACHTIG VEE Nieuws uit De Rijp Teelt eerstelingen te eenzijdig „De Potvis" won een wisselbeker Winst van betekenis Fustregeling veilingen Toneelgroep opgericht De laatste kermis komt LTB tevreden over bewaarplaats BURGERLIJKE STAND Nieuwe Niedorp Bloemencorso op Zondag Schoorl Vijf en twintig jaar bij de politie Keer-Hugowaard DE „REIGERS" IN 1953 Egmond aan Zee LOOP DER BEVOLKING Voor de expositie veel belangstelling VVV organiseerde kinderspelen ETALAGEWEDSTRIJD MET PRIJZEN Verbouwing bij Neerlandia Koedijk BURGERLIJKE STAND Rookwedstrijd had internationaal karakter Het blindroeien trok grote belangstelling |GOED AMATEURCABARET Drie kinderen door snelverkeer gedood In Westfriese dorpen Uitslagen volksspelen MAANDAG 31 SKI'TEMBER 1953 LANGEDIJK Evenals haar zuster organisatie de LTB kan de Coöp. afzet vereniging van zaai- en pootgoed uit de Noordermarktbond, welke aangeslo ten is bij de grote V.T.N., op een gun stig jaar terugzien. Er werd in totaal 3.560.548 kg aan pootaardappelen ver laden met een opbrengst van niet min der dan f 670.072.20. Dit werd bekend gemaakt in een Zaterdagmiddag gehou den vergadering van bovengenoemde organisatie in lokaal S. Klaver, waar 73 leden tegenwoordig waren. De voorzitter, de heer J. Paarlberg riep in het bijzonder een woord van welkom tot de heer P. Band. directeur van ae Pootaardappel-coöperatie „de VTN". Hij releveerde de afzet van hej vorig iaar, toen half November het pro duct bij de kwekers weggehaald was en zover niet verkocht, opgeslagen werd in het grote koelhuis. Hoewel v ooral de afzet van eerstelingen naar Duitsland niet zo vlot ging. werd ten slotte toch de opgeslagen hoeveelheid verkocht. De spreker wees nog op de stamselectie. die van het grootste be lang is voor de levering van eerste kwaliteit pootgoed. De leden werden opgewekt eens een bezoek te brengen aan het stamselectiebedrijf te Sint Maarten. Er werd medegedeeld, dat voor de stormramp via het Centr. Bur. f 300. beschikbaar was gesteld. Uit het jaar verslag vernamen we o.a. dat het leden tal tot 219 gestegen is en dat het batig saldo, na de laatste algehele uitbeta ling aan de leden f 68.91 bedroeg. De balans gaf een eindcijfer aan van f 295.913.54. Een en ander was nagezien en accoord bevonden. De bestuursver kiezing had tot resultaat, dat in de plaats van de heer Jac. Kostelijk (reg lementair niet herkiesbaar) de heer Jac Gutter als nieuw bestuurslid werd ge kozen, terwijl de heer M. van Twuijver als bestuurslid werd herkozen. In de raad van toezicht werd als nieuw lid gekozen, de heer G. de Geus inplaats van K. van Dijk, die zich niet meer herkiesbaar stelde. De heer Y. Kaan. secretaris van de „VTN" en afgevaardigde voor de Coöp. NMB in deze organisatie, deelde nog het als enkele bijzonderheden mede over ontslag aan de heer K. Wagenaar directeur. Het ontslag is via het GAB te Alkmaar verleend per 1 September ii. Voor de VTN is deze kwestie definitief af. De Coöperatie in Groningen hal volgens de heer Kaan op een normale wijze bedankt. De VTN had 1408 wa gons pootaardappelen verwerkt voor de respectabele som van f 3.047.348.96 in het seizoen 1952-1953. Van deze hoe veelheid werden 448 wagons door eigen export verzonden. De heer P. Band gaf vervolgens een uiteenzetting van de komende afzet. Voor vroege rassen is de afzet gunstig te noemen. Met de soorten van eigen heimers en bintje loopt het tegen. Voor de laatste soort is Denemarken een grote concurrent. Met de eigen export gaat het goed. Duitsland is nog een open vraag. Tenslotte wekte de heer Band de leden op aandacht te schen ken aan andere rassen, daar in deze streek het rassensortiment met de teelt van hoofdzakelijk eerstelingen wel wat eenzijdig is. OUDKARSPEL. De twee be- drijfsvisclubs „De Potvis", van hout handel Eecen en „De Dobber" van de firma Hart Co hebben Zaterdag middag in een vreedzame kamp hun krachten gemeten langs de kade van de Bleekmeer. Van iedere club namen dertien leden aan de wedstrijd deel Resultaat was, dat „De Potvis" de meerdere was var^ „De Dobber", nl. met 28 stuks vis méér! „De Potvis" haalde 69 baarzen en 25 witvissen op en „De Dobber" 56 stuks baarzen en 10 witvissen. De wisselbeker beschik baar gesteld door de heer A. Schil derman ging dus naar „De Potvis". De individuele prijswinnaars waren: 1. J. Wormsbecher, gr. baars 22Vs cm, 1. J. de Vet 13 stuks, 2. T. Bakker 11 st., 3. V. Polman 8 st, 4. C. Kuilman 8 st, 5. A. Swager 7 st., 6. A. Schrijver 7 st., 7. Chr. Put 6 st., 8. Saan 8 stuks. Een troostprijs, een tulband, be schikbaar gesteld door de heer A. van Vuure werd gewonnen door Jac. Schuit, die maar één visje wist te verschalken. VISWEDSTRIJD IN „DE KOOG" De hengelclub „De Brederode" had Zondag een viswedstrijd georgani seerd in dé Koogpolder. De uitslag was: 1. J. Polman 25 stuks, 2. J.Weijl 18 st., 3. Jac. Wognum 15 st., 4. A. Kieft 14 st. en 5. A. Keeman 13 stuks. LANGEDIJK De veilingen te Broek op Langendijk, Noordscharwoude en War- menhuizen namen het besluit tot het aan gaan van een gemeenschappelijke fust regeling, waarbij tot een maximum van 25 kratten bjj ieder der genoemde vei lingen kan worden ingeleverd. UITSLAGEN „SCHAAKMAT" le klas: dr J. de Wit—F. H. A. Schol- tes 0-1, J. Levendig—W. Kaan 0-1, H. Bouwens—C. Langedijk 0,5-0,5. 2e klas: G. GoudsblomJ. Leegwater C.ï-0.5, K. Bakker—J. J. Kroon 0-1, C. Gutker—J. Bouwens 1-0, B. SpaaijJ. Glas 0,5-0,5. 3e klas: F. Snoek—P. Glas 0-1, A. Meinema—G. Schröer 0-1, J. MoeijesP. Bak 1-0. 4e klas: C. DirkmaatP. Schuijt 1-0, S. Witsmeer—G. van Gulik afgebr. Bij de gehouden bestuursverkiezing, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het bedanken van de heer A. Slink, werd gekozen de heer J. Bouwens. BROEK OP LANGENDIJK. In Broek op Langendijk is het toneelspel tot heden maar sporadisch beoefend, zodat de toneelliefhebbers doorgaans nrar de andere dorpen gingen om een goed toneelstuk te zien Hier komt in. de naaste toekomst verandering in, daar een groepje jon gelui sinds kort een toneelgroepje ge-, vormd heeft en het stuk „Als het ko-' ren rijpt" van Joh. Logtmeier in stu die hebben genomen. De opvoeringen zijn vastgesteld op 6 en 7 October. Een lofwaardig streven is, dat de opbrengst van deze opvoeringen afgestaan wordt aan het Sanatorium „Sonnevanck". ZUIDSCHARWOUDE. De laatste kermis aan de Langedijk. die te Zuid- scharwoude, (vanouds de St. Pieter) staat voor de deur en als de tekenen niet bedriegen belooft het weer druk te worden. Vooral de weersgesteldheid kan oor- z?ak zijn. van het al of niet slagen der kermis. De grootste drukte concen treert zich wederom in de Koog, waar in de lokalen van P. Kramer en N. Rijper volop gelegenheid is tot dansen, In de Koog staan ook de vele attrac ties, zoals de beroemde Spin, de zweef molen en de luchtschommel. Voorts tal van kramen. In Zuidscbarwoude wordt al jaren een oude Westfriese sport beoefend, nl, het katgooien. Het is de heer W. ter Burg, die dit festijn organiseert. Als kermisuitvoering staat verder aange kondigd. een uitvoering van „I.D.D.A. met als blijspel een „Baby van duizend weken". mutaties op de secretarie. SINT PANCRAS. Tot leerling ambtenaar ter gemeentesecretarie werd ner 1 October a.s. benoemd mr J. Maats te Alkmaar. De heer W. van Loenen. die hier geruime tijd als ambtenaar Werkzaam was. werd benoemd als tweede ambtenaar te Wedde (Gron.) wordt badhuis uitgebreid? SINT PANCRAS. - Daar het bad huis van het Witte Kruis zich in een druk bezoek mag verheugen, is in overweging genomen de inrichting met een ol meer badcellen uit te breiden. Dat het sociaal werk in de gemeente Langedijk toeneemt, hoorden wij tij dens een samenkomst van het Contact orgaan voor sociaal werk in de ge meente Langedijk, tevens commissie van samenwerking voor bijzondere noden. In genoemde commissie hebben behalve het gemeentebestuur ook zit ting de vertegenwoordigers van de diverse kerkgenootschappen. Het werk van de commissie coördineert zich bij de afdeling sociale zaken van de ge meente Langedijk, hoofd de heer H. Vinke en de maatschappelijk werkster mej. G. VV. de Poter. Voor enkele jaren terug werd het als een nieuwigheidje beschouwd en stonden sommigen er nogal sceptisch tegenover. Momenteel is dit anders, daar gebleken is, dat deze vorm van hulpverlening en bij stand op maatschappelijk gebied zich een vaste plaats verworven heeft in het gemeentelijk leven. In een bijeenkomst ten raadhuize, die onder leiding stond van burgemeester Schelhaas, werd rekening en verant woording gedaan van de werkzaamhe den tijdens het jaar 1952. Uit het jaar verslag van de secretaris, de heer H. Vinke, vernamen we dat twee vergade ringen plaats vonden, waarvan één met drs Diederich van de Nationale Com missie voor Oudeliedenzorg te Amster dam over het houden van een enquête naar de levensomstandigheden van per sonen van 65 jaar en ouder. Aan vier personen werd de navolgende finan ciële hulp verleend; f 200 kostgeld voor een asthma-patiënt, f 500 aflossing, ont staan door brand, f 405 voor het vol gen van lessen van een aannemerscur sus en f 100 voor het volgen van. lessen in de muziek. Het Nationaal Fonds voor Bijzondere Noden verleende fi nanciële hulp in alle gedane aanvra gen. Het financiële verslag van de pen ningmeester, de heer J. Akkerboom, vermeldde een batig saldo per 31 Dec. 1952 van f 2082.62, de rekening van het Fonds voor Bijzondere Noden had een saldo van f 598,82. Een en ander werd goedgekeurd. Causerie. In een korte causerie heeft mej. de Poter de aanwezigen een en ander ver teld over het werk, dat zij sinds enige maanden aan de Langedijk is begonnen. Het doel van haar werk is, voorko ming, verlichting en opheffing van de individuele en algemene maatschappe lijke noden, waarbij zij zich persoonlijk van de moeilijkheden in de gezinnen NOORDSCHARWOUDE. In een gehouden bijeenkomst van de Coöpe ratieve aardappelbewaring van de L.T.B. Langedijk sprak de voorzitter, de heer Jac. Weel, zijn voldoening uit over de gang van zaken, die hij goed noemde. De samenwerking is prima en de voorzitter heeft de overtuiging, dat dit komt door het wederzijdse begrip, dat inen elkaar in de hand werkt. De zaakvoerder, de heer Jac. Bruin, deelde in zijn jaarverslag verschillende bijzonderheden mede, waaruit even eens bleek, dat het goed gaat met deze pootaardappelcoöperatie. Het ledentai steeg van 36 tot 41, wat betekent, dat indien dit zo doorgaat, gedacht kan worden aan uitbreiding van de poter bewaarplaats met een derde kap. Hier door zal een nog gunstiger exploitatie mogelijk zijn. Wat betreft de goede hoedanigheid van de bewaarplaats zei de heer Bruin o.a., dat er tijdens het afgelopen jaar verschillende proeven zijn genomen op grote schaal met de oewaring van uien, wortelen en bieten, ue resultaten waren uitstekend. De aanvankelijke vrees voor uitdroging Scheel te niet gedaan, daar het pro duct er voorjaars lekker fris uit kwam. Ook de uien bleven in de beste conditie. Verder kan gezegd worden dat spruitvorming practisch niet heelt plaats gevonden. De N.AK en de Planten Ziektenkundige Dienst hebben te kennen gegeven, dat deze bewaar plaats één van de beste in haar soort is. De bewaarplaats heeft het afge lopen winterseizoen geregeld vol g« legen. Een box met zetkool leverde eveneens goede resultaten op. Het financiële verslag was ook gun stig te noemen. Bij een lagere huur prijs, die was vastgesteld op f 190. per wagon, bleef er na een behoorlijke afschrijving en enkele aangebrachte verbeteringen, welke meteen werden afgeschreven, nog een winst over van 831,59. Deze winst zal op voorstel van het bestuur worden gebruikt voor extra-afschrijving. De zaakvoerder deelde mede, dat r> bewaarplaats nu reeds geheel vol is. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de heren Jac. Weel als voor zitter. J. van Kleef tot bestuurslid en K. Koopman als lid van de raad vin toezicht herkozen. op de hoogte stelt en haar bemidde ling verleent. Sinds de tijd, dat mej. de Poter hier werkzaam is, bezocht zij een vijftigtal gezinnen. Dat dit werk belangrijk is, hoorden we, toen enkele gevallen nader werden genoemd, zoals bij gezins- en huwelijksmoeilijkheden, moeilijkheden bij opvoeding van kin deren en het bemiddelen tussen werk gevers en werknemers. Dit zijn maar een paar voorbeelden, die zeker nog wel aangevuld zouden kunnen worden. Dit zullen we nu niet doen, maar eerst eens afwachten tot mej. de Poter wat langer aan de Langedijk haar mooi sociaal werk verricht heeft. Dit alles kost natuurlijk geld, zodat het niet onmogelijk is, dat nogmaals een beroep op de gemeente zal worden gedaan om geldelijke steun. We twijfe len er niet aan, of men zal algemeen het grote nut inzien van de omvang rijke taak, die een maatschappelijk werkster heeft te verrichten. Geboren: Triinie S.ioena. dochter van de Vries, Mient en van Van der Veen. Jacoba. Adriaan Jan. zoon van Ploeg Jan en van Giizen Geertruida. Maxi- miliaan Maria, zoon van Bruin, Ge- rardus en van Bommer Johanna. Pieter, zoon van de Kroon. Klaas en van Kooij. Trijntje Aaltje Huwelijken: Kroese, Karei, 34 jaren, te Den Helder en Kleimeer. Catharina, 34 jaren. Veger. Derk. 33 jaren en Kliffen. Aafje, 24 jaren. Overleden: Schoenmaker, Dirk, 68 jaren, zonder beroep, wonende te Langedijk, echtgenoot van Goudsblom, Maartie. LELIJK AANGEKOMEN. Zuidscharwoude. De 70-jarige M. B„ die zijn zoon assisteerde bij het verplaatsen van een transportbaan, ge raakte met zijn middelvinger zodanig bekneld, dat doktershulp moest wor den ingeroepen. Dr. Wilmink, die de eerste geneeskundige hulp verleende oordeelde het nodig, dat B. voor ver dere behandeling moest worden opge nomen in een der Alkmaarse zieken huizen. Het bloemencorso ter gelegenheid van de Floralia zal niet, zoals we dezer dagen meldden, op Zaterdagmiddag doch op Zondagmiddag worden ge houden. De stoet stelt zich om twee uur op voor een tocht door het dorp. Daarna, om vier uur, is er ringsteken op fietsen. De tentoonstelling van werken van de Bergense kunstschilder Jaap Sax, in het gemeentehuis, is zowel Zater dag als Zondag geopend van 4 tot 6 uur en van 7 tot 9 uur. De toegangs prijs voor deze expositie bedraagt een kwartje en kinderen worden slechts toegelaten als zij onder geleide van volwassenen zijn. De heer D. Penninkhof gaat Vrijdag 25 September de dag herdenken waar op hij voor 25 jaar zijn loopbaan als politieman begon. Vijf-en-twintig jaar is een hele tijd, maar belangrijker is het hoe je die jaren doorbrengt. Het is gemakkelijker 25 jaar te rentenieren dan gedurende die tijd je medeburgers op de vingers te tikken voor allerlei kleine overtredingen, of hen (in fi guurlijke zin dan altijd) een pak slaag te laten toedienen door bemiddeling van de rechter, als het gaat om ernsti ger zaken. Bij deze bezigheid loop je een goede kans je van nature bemin nelijke aard te verliezen, en min of meer „zuur" te worden. Het is een verheugend feit dat wij van de jubila ris kunnen zeggen dat daarvan bij hem geen sprake is! Hij doet zijn plicht zon der onnodig vertoon van gewichtigheid en heeft zich, door zijn kalm en beza digd optreden, bemind gemaakt bij jong en oud. Als postcommandant van War- menhuizen ligt zijn werkterrein voor een groot gedeelte aldaar, maar ook aan Schoorl is hij nauw verbonden door zijn werkzaamheden op het politie bureau en als inwoner. Van harte wensen wij hem toe dat hij zijn ambt bij de „prinsenmary" nog tal van jaren in een goede gezondheid en met een dito humeur zal mogen vervullen, en wij nemen ons heilig voor, hem daarin wat het laatste be treft geen strobreed in de weg te leggen! Nu het postduivenseizoen voor dit jaar achter de rug is konden de vol gende uitslagen worden bekend ge maakt. Deze zijn: 1 Oude duiven (7 vluchten) 130570 km, kampioenschap: 1 W. Nyenhuis 924 punten plus medaille. 2 G. Specker 841 p., 3 G. Bot 667 p„ 4 A. Schrijver 342 p. Hokkampioenschap: 1 W. Nuvenhuis 3496 p. plus medaille. 2 G. Specker 3215 p., 3 G. Bot 982 p„ 4 A. Schrijver 583 p. 2 Jonge duiven: (9 vluchten) 130 335 km, kampioenschap: 1 G. Specker 832 punten plus beker, 2 W. Nuvenhuis 777 p.. 3 G. Bot 686 p. Hokkampioenschap: 1 G. Specker 4709 p. plus medaille. 2 G. Bot 1677 p., 3 W. Nuyenhuis 1233 p. Kampioen jonge duif: 1 G. Specker 1. 2. 4, 5, 6. 7, 8 en 9. plus medaille, 2 G. Bot, 3 W. Nuvenhuis 10. 3 Navluchten: (3 vluchten) 130180 km. kampioenschap: 1 W. Nuyenhuis 356 p.. plus medaille, 2 A. Schriiver 353 p., 3 G. Specker 344 p.. 4 G. Bot 92 p. Generaal kampioenschap: 1 W Ny enhuis 2057 p. plus medaille. 2 G. Spec ker 2017 p.. 3 G. Bot 1445 p.. 4 A. Schrijver 695 punten. Ingekomen personen: Bleuzé. Maria van Leiden naar Julianastraat 67. Vos, Harmanna H. van Veendam naar Boulevrd 20. Segers. Elsa B. M. van Bergen naar Julianastraat 82. Vis ser. Sibbeltje van Westdongeradeei naar Julianastraat 67. Overkink, Jo hanna van Niimegen naar Julianastraat 82. van Duin, Cornelis M. van Eg- mondbinnen naar Watertorenweg 11. Stam. Gerardus uit Australië naar Wilhelminastraat 18. Moejes. Trijntje van Obdam naar Wilhelminastraat 132. de Beer, Josenhus J. A. van Groes- beek naar Wilhelminastraat 10. Korn. Betha T. van Abbekerk naar Wilhelminastraat 132. Lalleman, Kla- zina J. van 's-G^avenhag" naar Zuider straat 17. Frankel, Ursula P. van Eindhoven naar Julianastraat 67. Reitsema, Annigien van Leeuwarden naar Zuiderstraat 37. Dekkers. Wil- helmina F. B. van Zeist naar Zuider straat 17. Vertrokken personen: Custers. Jan van Wilhelminastraat 10 naar Meers- sen. Koch, George C. Th. van Smid straat 9 naar Amsterdam. Zwart Cornelis van Smidstraat 8 naar Bever wijk. Raar. Wiihelmina H. van Van Speijkstraat 32 naar Velsen. Breu- sers. Gerardus Ph. van Voorstraat 41 naar Rotterdam. Niissen, Maria H. W. van Voorstraat 41 naar Rotto-rtam. Dekker. Albert Marie van Water torenweg 15 naar Maarn. Van der Post, Anna M. F. C. van Prins Hen drikstraat 25 naar Voorburg. Van Beers, Maria Elisabeth van Prins Hen- drikstaat 25 naar Beemster. Stentrop Engel van Schoolstraat 23 naar Am sterdam. Niiman. Franciscus van Voorstraat 147 raar Groesbeek. Dup- oen. Ella van Julianastraat 82 naar Rotterdam. Liefting. Johannes P. van Schoolstraat 22 naar Nieuw Zeeland. de Goede, Frances C. van School straat 22 naar Nieuw Zeeland. Begunstigd door uitzonderlijk mooi weer heeft de Rundveefokvereni- ging „Stompetoren" haar jaarlijkse grote Fokveedag op het Sportterrein aan de Oterlekerweg gehouden. Er viel prachtig vee te bewonderen. De kampioen werd „Truus" van de Gebr. Timmerman en reserve kampioen werd Puckie 2 van C. Kieft. Beide koeien zijn zeldzaam fraai en ontlopen elkaar niet veel. Over het algemeen viel aan het type en exterieur nog wel wat te verbete ren. waardoor dan ook de fokwaarde verhoogd zou kunnen worden. Bij het melkvee loopt de uniformiteit nogal uiteen. Doordat meer en meer gebruik wordt gemaakt van de K.I. (minder aantal stieren) werden hierdoor bij het jonge vee belangrijke verbeteringen ge constateerd. De dieren waren dan ook aan de grote kant, uieirontwikkeling en middenstuk waren eveneens goed ont wikkeld. Het streven naar dieren met diepe ribbenkasten bleek overal dui delijk aanwezig. Voor deze expositie was vooral van buiten de Schermer veel belangstelling te constateren. Hier- ondervonden de bekroningen: Hokkelingen: 1 A Zwartje 58. eig. H. J. Bruijn; 1B Suzanna 123 mevr. S. Posch-Spaan; 1 C Wiepkje 15, Gebr. Timmarman; 2 A Eeke 25, Jb. Kalver- boer; 2 B Suzanna 122. mevr. S. Posch- Spaan: 3 A Suzanna 120, mevr. S Posch-Spaan; 3 B Zwartje, H. J. Bruiin. Melkvaarzen geb. na 28 Febr. 1951: 1 A Marie 34, Gebr. Timmerman; 1 B Rood 88, H. J. Blruijn: 1 C Ooms 46. P. Schermerhorn; 2 A Sam 3, C. Appel man; 2 B Juliana 16, J. Blauw Pzn.; 3 A Zwartje 39, S. Kalverboer; 3 B Aukje 39. Jb. Posch Fzn. Melkvaarsen. geb. vóór 1 Maart 1951: 1 A Puckie, C.'Kieft; 1 B Jonge Suzan na 46, mevr. S. Posrii-Spaan; 1 C Leen- tj 7, P. Koirver; 2 A Jonge Suzanna 48, mevr. S. Posch-Spaan; 2 B Wiepkje 19, J. Bijman: 2 C Aagje 37. J. Blauw Pzn.; 3 A Zwartje 50, H. J. Bruiin; 3 B Su zanna 107. mevr. S. Posch-Spaan. Eerv. vermeldingen: Rood 86, H. J. Bruijn; Zwartie 49, H. J. Bruijn; Hinke 13, D. v.d. Neer. Twentars: 1 A Zwartje 44. H. J. Bruijn: 2 A. Wiekje 11. Gebr. Timmer man: 2 B Aagje 33. J. Blauw Pzn. 2 C Marie 33, Gebr. Timmerman, 3 A Aagje 34, J. Blauw Pzn.: 3 B Margriet 77. A. Dekker Kzn.; 3 C Lampkje 3, T. v. Twisk. Derdkalvers: 1 A. Rood 83, H. J. Bruiin: 1 B Blom 30, S. Kalverboer; 2 A Betie 16, C. J. v.d. Hulst; 2 B Leen- tje 5. P. Korver; 2 C Juliana 13, J. Blauw Pzn; 3 A Geertje 2. P. A. Dek ker; 3 B Antje 7, C. Mayer; 3 C Wiep kje 12, J. Bijman. Eerv. vermeldingen: Aagje 29, J. Blauw Pzn; Suzanna 99, mevr. S. Poseh-Spaan. Oudere koeien: 1 A Wiepkie 6. geb. 19-4-46, J. Biiman Pzn.; 1 B Wiepkje 81, 22-3-46, J. Biiman Pzn.; 2 A Anna 13, 15-2-46, P. Korver; 2 B Liekele 52 C 9-4-46, P. Schermerhlorn Tzn.; 3 A Ter gelegenheid van de kermis heeft de V.V.V. op het gemeentelijk sport terrein weer spelen voor de school kinderen georganiseerd. Dit voor de kinderen jaarlijks terugkerende festijn kan weer als uitermate goed geslaagd worden beschouwd. Om negen uur 's ochtends vertrokken de kinderen onder geleide van hun leerkrachten near het terrein, waar onmiddellijk met de wedstrijden werd begonnen. Na een morgen vol plezier werden de prijzen als volgt toegekend: meisjes 67 jaar (vlaggetjes steken); 1. Lia Eggers; 2. Nelly Nieuwenhuizen; 3. Bep Eggers; 4. Ina Nat; meisjes 89 jaar (ballopen met hindernissen): 1. Corry Koster; 2. Marijtje Schermer; 3. Betsy de Wolf; 4. Ans Vredevoort; meisjes 1011 jaar (kledingrace); 1. Gre Ton; 2. Sien Nibbering; 3. Ris Hoek; 4. Ria Wessels; meisjes 12, 13 en 14 jaar (blaastrappen)1. Suze Berk hout; 2. Hanny Deckwitz; 3. Nel Kap- tein; 4. Leida Deckwitz. Jongens 67 jaar (houtjes-rapen); 1. Martin Ent; 2. Jan Kaptein; 3. Ton Berkhout; 4. Wim Alblrs; jongens 89 jaar (zaklopen met hindernissen): 1. Maarten Visser; 2. Dik Mars; 3. Kees Tromp; 4. Nico Bommer; jongens 10—11 jaar (koppen snellen): 1. Martin Vredevoort; 2. Jan Twint; 3. Jan Eggers; 4. Bart Post; jongens 12, 13 en 14 jaar (appelhap pen): 1. Ant. Vredevoort;. 2. Jan Zo merdijk; 3. Arie Taam. Deze week zal het publiek uit De Rijp en omgeving in de gelegenheid worden gesteld om de goed verzorgde etalages van de bij de middenstands bonden aangesloten winkeliers aan hun oordeel te onderwerpen. Door de R.K. Middenstandsvereniging „De Hanze" en de Koninklijke Middenstands Bond is nl. een etalagewedstrijd georgani seerd. De jury, gevormd uit deze beide verenigingen, heeft Donderdagavond de etalages beoordeeld, waarna zij haar waardering bij notaris Luijckx gede poneerd heeft. Diegenen, dié in hun keuze betref fende de drie mooiste etalages overeen stemmen met de beoordeling van de jury, zullen voor een prijs in aanmer king komen. Men kan opgave tot en met Zondag inleveren bij de heren J. Kostelijk, H. Kaptein. S. de Wit en A. N. Leguit. Rest ons te vermelden, d-t de deelnemers aan deze etalage wedstrijd kenbaar zijn aan een gele, in de etalnee aangebrachte kaart. Op" een reeds eerder gepubliceerde lijst is Mevr. de Wed. Van Marken abusieve lijk niet als deelnemer vermeid. GEEN BELANGSTELLING VOOR GONDELVAART De door de VW georganiseerde gon delvaart, welke Vrijdagavond langs het Westeinde en op de Mienwijd zou wor den gehouden, moest door gebrek aan deelname worden afgelast. Minke 12, 28-12-46, P. Korver; 3 B Trien 11, 21-7-47, D. v.d. Neer; 3 C Zwartje 28, 2-4-46, H. J. Bruijn. 1 A Truus, geb. 24-11-48, Gebr. Tim merman; 1 B Zwartje 34, 17-2-48, H. J. Bruijn; 1 C. Wiepkje 8, 25-9-48, Gebr. Timmerman; 1 D. Aagje 28, 20-11-48, J. Blauw Pzn.; 2 A Butter 13, 16-3-48, J. Blauw Pzn.; 2 B Suzanna 92, 25-3-48, J. Posch Tzn.; 2 C Hoekstra 19, 29-10-44 mevr. S. Posch-Spaan; 3 A Marie 7, 10-4-48, Joh. Stam; 3 B Ooms 43, 29-2-48, P. Schermerhorn; 3 C Pietje, geb. 15-4-48, C. J. v.d. Hulst. 1 A Annie 8, geb. 13-3-41, P. Korver; 1 B Zwartje B 29, 6-3-44, S. Kalverboer; 1 C Gerda 13, 6-5-44, J. Blauw Pzn.; 2 A Lipkje 3, 20-3-42, J. Kalverboer Sz.; 2 B Zwartje 18, 18-4-43, H. J. Bruijn; 2 C Japke 7, 28-2-41, J. Kalverboer Sz.; 3 A Wiepkje 79. 16-4-44, J. Bijman; 3 C Zwartje 22, 10-2-45, H. J. Bruijn, 3 B Gerda 3, 26-10-45, C. A. Rotteveel. Drachtige koeien: le pr. Tjerkje 110, Geb-, Timmerman; 2e pr. Marie 20, A. Dekker; 3e pr. Ooms 44, P. Schermer horn. Eerv. vermelding': Wiepkje 82, E. Dz. Govers. Productieklasse: 1 A: Annie 12, P. Korver; 1 B Tjerkje 109, Gebr. Tim merman; 1 C Trien 8, D. v.d. Neer; 1 D Suzanna 94. mevr. S. Posch-Spaan, 1 E Lampkje 58, Gebr. Timmerman; 2 A Annie 12, P. Korver; 2 B Zwartje 29, H. J. Bruijn; 2 C Wiepkje 5, Gebr. Tim merman; 2 D. Suzanna 95, mevr. 8. Posch-Spaan; 2 E Zwartje 40, H J. Bruiin; 3 A Zwartje 30, H. J. Bruiin; 3 B Koosje 4, J. J. v. Baar; 3 C Alie 26, Jb. Kalverboer; 3 E Trien 8, D. v. d. Neer; 3 F Jopie 2, C. Kieft. Eigenaarsgroeoen, kleine groep: 1 S. Kalverboer, 2 D. v.d. Neer. Middengroepen: 1 A Gebr. Timmer man; 2 A Jb. Kalverboer; IBP. Kor ver: 2 B C. Kieft. Grote groepen: 1 A: J. Bijman: 1 B mevr. S. Posch-Spaan; 1 C J. Blauw Pzn.; 2 A H. J. Bruiin; 3 A H. J. Bruijn. Eerv. vermeldingen; i Dekker, mevr. S.Posch-Spaan. Familiegroepen: 1 A J. Bijman; 1 B Gebr. Timmerman; 2 A H. J. Bruijn; 2 B H. J. Bruijn: 2 C P. Korver, 3 A J. Blauw; 3 B J. Kalvelrboer; 3 C A. Dekker. Tijdens de bekerkeuring ging de beker van de heer H. J. Bruijn over in handen van de heer Timmerman te Alkmaar. De N.V. CoÖD. Zuivelfabriek Neer landia is wederom aan het verbouwen. De aannemer Boringa uit Leeuwarden is deze week aangevangen met de bouw van een moderne kaasmakerij, laboratorium, kantoor voor de ass. di recteur en kleed-, was- en schaftlokaal voor het personeel. Ook zal er een mo dern uitgerust perslokaal komen. Wanneer de bouw in het voorjaar 1954 gereed zal zijn, zal van de oude fabriek, die 36 jaar geleden werd ge bouwd, niets meer over ziin. Het vorig jaar zijn de botermakerij, pasteuriseer- lokaal en melkontvangst reeds geheel gemoderniseerd. Geboren: Margaretha Catharina Ma ria, dochter van Nicolaas Jacobus Doo- demn en Agnes Johanna Entius. Overleden: Jan Buisman. 68 jaar. Vrijdagavond vond onder auspiciën van de VW een rookwedstrijd plaats in het café van de heer G. Grasboer. De wedstrijd, die door de deelname van o.m. enkele Engelsen, een internationaal karakter had verkregen, werd door de heer J. B. Stassen met een kort woord geopend. Hierna werd door 5 deelne mende dames de strijd aangebonden met het sigaretten roken. Als prijswin- nares kwam mevrouw C. Cuijpers-Dijk- stra (De Rijp) uit de bus, die haar siga ret 22 minuten in de brand hield. De heren „streden op de sigaar" De prij zen, die, hoe kan het anders, uit rook artikelen bestonden, werden na een spannende strijd als volgt toegekend: 1 W. Prins (Beemster) 1.53 uur; 2 J. Tim mer (De Rijp) 1.50 uur; 3 W, Sas (Beem ster) 1.45 uur; 4 J. Helt 1.40 uur. Met een kort woord sloot de heer Sassen de wedstrijd, waarna het talrijk opgeko men publiek in een gezellig samenzijn bijeen bleef. Donderdagmiddag werden op het Westeinde ter gelegenheid van de ker mis wedstrijden in het blindroeien ge houden. De wedstrijden die zich in een grote belangstelling van het publiek mochten verheugen, zijn mede dank zij het mooie weer, een groot succes ge worden. Wij kunnen ook zeggen, dat het streven van de VW, om door de organisatie van diverse wedstrijden en spelen de kermis nieuw leven in te blazen, geslaagd is. Van de drie en zestig deelnemers aan het blindroeien mochten uiteindelijk de onderstaande personen de prijzen, die vangst nemen: 1. mevr. Brouwer- Zwaan; 2. J. Bakker Jz.; 3. Jo Bommer; 4.- Cor de Lange; 5. Gerrit de Vries. (Van een onzer verslaggevers) In de_ afgelopen dagen heeft het verkeer in West-Friesland drie kinde ren als slachtoffer geëist. Donderdag is te Spierdijk het vier jarig dochtertje van de familie Meer- veld plotseling de weg overgestoken en tegen een motorfiets gebotst. Het kind kreeg zulke verwondingen dat het spoedig overleed. Vrijdagmiddag kwam het vierjarig jongetje W. Doedens te Nibbixwoud met flinke vaart uit het poortje voor zijn ouderlijke woning schieten. Hij vloog tegen het achterwiel van een passerende zandauto op en was op slag dood. Voorts is Zaterdagmiddag om kwart over twaalf de twaalfjarige Gerard Botman uit Blokker verongelukt. De jongen fietste met vriendjes van Hoorn, waar hij leerling was van de R.K. MULO-school, naar zijn huis in de Ko lenbergstraat. Op een zeker moment kwam hij te vallen doordat hij met zijn stuur in aanraking kwam met dat van de jongen die naast hem fietste. Op dit moment passeerde juist een vracht auto en B. botste met zijn hoofd tegen de bumper. Hij overleed aan de gevolgen. Op het gemeentelijk sportterrein wer den ter gelegenheid van de kermis volksspelen gehouden. Na een spannen de strijd bij de diverse onderdelen was de uitsiag als volgt: Fietsen met „ver traagde" versnelling: le rit: 1 P. üe Wit; 2 C. de Lange; 3 P. Kroon; 4 Gré Kaptein 2e rit: 1 P. de Wit; 2 Joh. Vermeulen 3 C. de Lange winnaars: 1 P. de Wit; 2 J. Vermeulen; 3 C. de Lange. Lorrie-trekken, heren: 1 Ba rend Visser; 2 J. Vermeulen dames: 1 Jopie de Vries; 2 Willy Klous; 3 mevr. Van Dalen. Kegelen, le partij: 1 J. v. Veen; 2 D. C. de Moes; 3 Sjouk Berk hout 2e partij: 1 KI. Veenman; 2 Q. Veraart; 3 mevr. De Wit-Broertjes 3e partij: 1 W. Blokdijk; 2 Sjouk Berk hout; 3 J. Vermeulen; 4 J. Honing; 5 mevr. Veenman. De prijs voor de hoog ste worp, uitgeloofd door de ijsbar Haanstra, werd gewonnen door mevr. Veenman. Het Lange dijker cabaretgezelschap heeft bij zijn optreden in de zaal van de heer Zomerdijk weer eens getoond, dat het qua gehalte vele beroepsgezel schappen langzaam maar zeker voor bij begint te streven. Eén van de oorzaken hiervan is on getwijfeld, dat men zich hoedt voor al te vergaande overdrijving en geen plaats inruimt voor grove humor. Dat ook het publiek dit weet te waarderen, bleek uit het hartelijke applaus dat het voor het gezelschap over had. Zonder iets a'an het spel der overi gen tekort te willen doen vestigen wij nogmaals de aandacht op het duo mej. Wolfswinkel en de heer Trcrmp, van wie met name de laatste het publiek door zijn zangvoordachten tot enthou siasme weet te brengen. De sketch „Inwoning", die aan het eind van het programma werd opge voerd. was zonder meer af. Hierbij heeft men laten zien. dat ook de sketch die in dialect wordt gespeeld zonder overdrijving tot succes kan leiden. De avond werd met een gezellig kermisbal besloten.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3