I Denman uit Australië Doopsgezinde Gemeentedag in Krommenie In de snelheidsproef ontglipte Nederland B Zilveren Vaas Lezers spreken Kraaien, Hermes en Eechttrop hadden een goede start GRAND REPULSE OP GANG Verdachte brand in Zwanenburg Opvoering van Faust door marionetten TWEE KERKDIENSTEN „Wie nu Geen sprake meer van afwashanden NOGMAALS MELK EN MALARIA Veertien landgenoten kregen de gouden medaille Ons dagelijks feuilleton Radioprogramma Luister eens naar Pim, Pam Pom en de wonderlamp VAN DE HOCKEYVELDEN MAANDAG 31 SEPTEMBER It, IM ZESHONDERD Doopsgezinden van de Noordhollandse Ring kwamen Zondag in Krommenie hijeen voor het houden van hun ge meentedag. De bedoeling van zulk een samenzijn is de versterking van de onderlinge broederschapsband en het verstevigen van het contact tussen alle Doopsgezinde gemeenten, aangesloten bij Noordhollandse Ring. Dat er voor deze buitengewoon goed geslaugde Gemeentedag zoveel belangstelling bestond, had tot gevolg, dat er in de ochtenduren twee kerkdiensten moesten worden gehouden. Eén dienst in de Ned. Herv. herk, geleid door ds J. H. Hylkema en één dienst in de Doopsgezinde Kerk geleid door ds P. J. Smidts. Het programma werd besloten met een opvoering van het middeleeuwse drama „Dr Johannes Faust" door het Marionettentheater van Bert Brugman. TOT DE laatste plaats waren de beide kerken in Krommenie Zondagoch tend bezet. Bussen en treinen hadden de deelnemers uit alle windstreken van Noord-Holland naar Krommenie ge voerd. dat op deze dag de Doopsgezin den uit de andere Noordhollandse ge meenten gastvrij ontving. Ds J. H. Hylkema predikte in deze ochtenddienst over een thema uit de gelijkenis van de Zaaier, en wel over het zaad, dat tevergeefs op de harde weg valt. Van deze gelijkenis is de Faustfiguur een legendarisch symbool, aldus spr„ De successen in de wereld, de menselijke begaafdheid en de be heersing van de techniek, zij hebben, aldus ds Hylkema, de mensen groten deels onontvankelijk gemaakt voor de waarde van het Evangelie. Ds P. J. Smidts, Doopsgezind predi- knat in Wormerveer, predikte in de Doopsgezinde kerk in Krommenie over Handelingen 10: ,.Sta op, ik ben zelf ook een mens". Spr. bracht in zijn pre dikatie de gestalten van Petrus en Pau- lus in de jonge kerk in herinnering. Petrus was de gedachte toegedaan, dat men om Christen te kunnen worden, eerst Jood moest zijn. Paulus, zijn an tipode. was de drager van de universele gedachte, dat iedereen, Romein of Ara bier, Christen kon worden. Het visioen van de reine en onreine dieren, bracht ook Petrus tot bezinning. Actueel ge zien bracht spr. deze Evangelische wijsheid in toepassing op de mensen van tegenwoordig, die met zoveel res pect staan tegenover de grenzen, die de mensen trekken. Aan de grenzen, die God gesteld heeft tussen goed en kwaad gaan zij meestal voorbij. Na deze openingsdiensten kwamen ale deelnemers bijeen in de Sociëteit voor het nuttigen van een broodmaal tijd. Ook werd een bezoek gebracht aan Vroeger klonk het in veel huishou dingen maar al te vaak zo: „Wie moet er nu weer de afwas doen?" Moeder en dochter, of de dochters onderling lagen met elkaar overhoop, omdat ieder voor zich tegen de afwas opzag. En dan die ellendige afwashanden! Met Castclla Vaatwas. het nieuwe, wonderbaarlijke afwasmiddel, is hier echter met één slag een eind aan ge komen. Een enorme hoeveelheid krach tig, actief schuim krijgt U al met één enkele lepel van dit wondermiddel Pannen, borden, bestek, kortom alles komt in een ommezien kraakhelder en flonkerend uit het sop te voorschijn Afdrogen hoeft niet eens, alleen maar eventjes" laten afdruipen. Maar wat de huisvrouwen misschien wel als het grootste voordeel zullen beschouwen is dit: met Castella Vaatwas is er van die nare rode „afwashanden" geen spra ke meer. Fluweelzacht zijn Uw handen na de afwas! Een pak Castella Vaat was kost u slechts 25 cent. Iedereen kan het zich dus aanschaffen. (Adv Ing Med.) de 250 jaar oude (en dit jaar jubileren de) Vermaning, waar de heer S. Lands man het orgel bespeelde. Enorm groot ook was de belangstel ling voor de opvoering van het Middel eeuwse drama „Dr Johannes Faust", door het Marionettentheater van Bert Brugman. Dat het een goede gedachte van het organiserende comité geweest is om tot besluit van deze gemeentedag de ar tistieke medewerking te vragen van Bert Brugman's Marionettenspel, be wees het bijna hartstochtelijke applaus, dat de directeur van dit theater de heer Bert Brugman, na afloop van de op voering in ontvangst had te nemen. De heer Brugman en zijn medewer kers zijn er mede dankzij het gebruik van vele moderne hulpmiddelen, maar vooral door een goede voordracht en een treffende karakterisering van de poppen volledig in geslaagd het publiek van dit Middeleeuwse drama te doen genieten. De penningmeester van de Noordhol landse Ring, de heer G. Honig uit Zaan dam, bracht de spelers en hun direc teur aan het slot van deze bijzonder ge slaagde dag dank voor deze voortref felijk opvoering, Aan de N.V. Nederlandse Spoorwegen Is vergunning verleend tot het onderhou den van een busdienst AmsterdamDen Haag. (Vervolg van pag 1) Verwacht wordt, dat vandaag de Ne derlandse vierde Divisie met de leger corpstroepen op de linkerflank van het bruggenhoofd geconcentreerd zal zijn. En de Can-dezen, die zich ook steeds door bijzonder snelle acties onderscheid den, op de rechterflank gereed zullen staan. Dan za] de slotfase van de strijd beginnen. Ondanks de snelheid waarmede de beide troepenrm chten hebben geope reerd is het aantel ongevallen tot nog- toe laag gebleven. Er werd slechts één militeir (Brits) bij een ongeval gedood. Er kwamen 87 gevallen van verwonding voor. Het aantal voertuigen, dat uitviel en naar de mobiele reparatiewerkplaat- sen moest, bedroeg op Zondag zestig, Er waren ook tegenvallers. Bij de snel le opmars deed zich Zaterdag een en kele maal het uitvallen vam radio-con tacten voor, waardoor met enkele een heden geen verbinding was te krijgen. Dan moesten in de nacht van Zaterdag Op Zondag de Camberra-vliegtuigen die hoofdaanvallen op Westland uitvoerden, luchtfakkels uitwerpen, omdat ze Wes telijke troepenconcentraties opmerkten, die met succes gebombardeerd konden worden. Tijdens deze oefeningen wer den echter nimmer zodanige concentra ties opgemerkt, dat het gebruik van een atoombom verantwoord geacht werd. waarvan 40 Nederlandse. Maandag (he den) zullen voor een bezoek op het oefenterrein arriveren: generaal Grün- ther, de NAVO-opperbevelhebber Lord Ismay, secretaris van de NAVO. Van Franse zijde komt Maarschalk Juin en uit Nederland komen de minister van Oorlog, ir Staf, de staatssecretaris van Oorlog, de heer Kranenburg en gene raal Hasselman. MEISJE BIJ BRAND OMGEKOMEN Bij een brand in de boerderij van de Gebr. Kroes te Klosse (Wanneperveen) is Zondagochtend een tweejarig meisje om het leven gekomen. Omstreeks zes uur, toen de ouders in het land aan het melken waren brak de brand uit. Het meisje kon niet meer wor den gered. De boerderij brandde geheel uit. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming ervan echter van algemeen belang. Heerhugowaard, 16 Sept. 1953. Mijnheer de redacteur. Melk als middel tegen malaria is reeds jaren bekend. Een zekere Klaas Bak. van beroep landarbeider en jager, wonende te Broek op Langendijk, heeft bij ons in het jaar 1939 of 1940 gewerkt en hij vertelde bij die gelegenheid, dat zijn broer, die sergeant-kok was bij de Nederlandse marine, ook nog al eens last had van malaria. Poen zijn broer weer eens met verlof thuis kwam en bij hem logeerde, a reeg de sergeant-kok weer een malaria-aan val. Hij vroeg aan zijn broer Kiaas een emmer melk. Hij had ook een hang mat meegenomen, die hij aan Je dak balken bevestigde en ging er in liggen. De emmer met melk stond naast hem op zolder en hij dronk er .neei uit dan hij wel lustte. Zodra ie melk enigszins gezakt was, dronk hij op nieuw en dit ging zo door tot na on geveer 24 uur de malariakool ts was verdwenen. Hij moest wel veselijk transpireren, maar het was een af doend middel tegen malaria riy had deze raad gekregen van een officier van gezondheid bij de Nedeilanüse marine in het toenmalige Ned Indie De koorts bleef dan zes laar weg en kwam deze daarna terug, ian werd hetzelfde middel weer met succes toe gepast. Die marinedokter leeft ei waarschijnlijk, nooit aan gedacnt daar een serum van te maken en daar oc trooi op aan tp vragen Ware dit W' zo, dan was er ongetwijfeld een fa briek gesticht, waarop vele mensen werk zouden vinden en die thans heel wat deviezen in 't laatif 'ou brengen Misschien bestaat de mogelijkheid niertoe nog en dan 'ijr. we daa-mee •ie Engelsen voor. Hoogachtend, latiousweg 76. Corn Over JJOEWEL het Nederlandse B-team geen kans heeft gezien beslag te leg gen op de Zilveren Vaas in de inter nationale motorzesdaagse, heerst er in het Nederlandse kamp toch tevreden heid, want niet minder dan 14 van de 21 Nederlanders die aan de Zesdaagse hebben deelgenomen, ontvingen de gouden medaille.. De Nederlandse B-ploeg is overigens wel zeer dicht bij de Zilveren Vaas ge komen. Met Tsjechoslowakije A en B, Polen B en Engeland A was het Ne derlandse B-team zonder strafpunten gebleven, zodat de snelheidsproef de beslissing moest brengen. Piet Knijnen- burg, die met Priem Rozenberg en Martien den Haan het B-team vormde, was zeer snel van start gegaan en op een gegeven ogenblik had hij een grote voorsprong op zijn concurrenten. Op de plaats, waar de Nederlandse officials zich langs het parcours hadden opge steld, stopte de BS A-rij der plotseling om te vragen hoeveel ronden hij nog moest rijden. „Ik heb mijn ketting na melijk een paar maal vreemd horen kraken, zie je", voegde hij er ter ver duidelijking aan toe. Enkele ogenblik ken later had hij spijt te hebben ge stopt, want toen hij zijn 500 cc.-machine weer optrok, gaf zijn voorketting de geest en eigenlijk was het Nederlandse team reeds op dat moment voor de Zil veren Vaas uitgeschakeld. Knijnenburg repareerde bliksemsnel, maar niet snel genoeg om te kunnen voorkomen, dat hij 3 of 4 ronden verspeelde. Het is nl. nog niet zeker of de man uit Wasse naar 3 of 4 ronden in de snelheidsproef tekort is gekomen. In het laatste traject van ongeveer 214 km zaten nog een paar moeilijke stuk ken, die enkele valpartijen tot gevolg hadden. Tot de slachtoffers behoorden Brouwer, de BSA-rijder uit Wilnis. Toen hij goed en wel weer op zijn mo tor zat, had hij een stekende pijn in een van zijn schouders, maar met een ver beten gezicht reed hij het traject uit en daarna ook de snelheidsproef. Toen pas bleek dat Brouwer al die tijd met een gebroken sleutelbeen had gereden. De Nederlanders die de gouden me daille ontvingen zijn: M. Rozenberg (Maastricht) met Matchless 500, M. deo Haan (Strijen) met Maico 175, P. Beste- breurtje (Barendrecht) met CZ 150, J. W. Haker (Badhoevedorp) met Jawa 250. C. van Rijssel (Den Haag) met Jawa 250, C. van Ewijk (IJsselmonde) met Maico 175, D. C. Groeneveld (IJs selmonde) met Victoria 250, A. Koning (Oosterwolde) met Matchless 500. F. J. Vos (Dordrecht) met Matchless 500, J. Markus (Amsterdam) met Maico 175, C, Schreuders (Haarlemmermeer) met Maico 175, H. G. Pellikaan (Den Haag) met DKW 250 cc.. B. H. Olie (Waddinx- veen) met BSA 500 en de Rotterdamse motoragent L. van der Nolle met zijn passagier H. A. in 't Veld met BMW 600. DINSDAG 22 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw: 9.35 Gram. 9.40 Lichtbaken. 10 00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole-Orkest, 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Gram. 12-55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Militaire reportage. 13.25 Amus.-Orkest en soliste. 14.00 Gevar. programma. 14.50 Kamerorkest en solist. 15 30 Ben je zestig? 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: „Birma" door M. Mourik. 18.00 Hammondorgel. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Voor de jeugd. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Actua liteiten. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20 30 „Het Huwelijk Sluyten", hoorspel. 22-45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO. 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 710 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Orgelconcert. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9,40 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Pianorecital. 12.00 Gevar. muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Hamond- orgelspel. 13 00 Nieuws. 13-15 Mededelin gen en gram. 13.30 Lichte muziek. 14.00 Amerikaanse muziek-kaleidoscoop. 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15-00 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.50 Mili taire reportage. 18.00 Nieuws. 18.15 Piano spel. 18.25 Gram. 18.40 Lichte muziek. 18.55 „Paris vous parle". 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Militaire Orkest. 19.25 Viool, cello en piano. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. muziek. 20.45 Voordracht. 21.00 Gevar. muziek. 22.15 Mededelingen. 22.20 Buitenlands overzicht. 22.35 Lichte muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 New York Caling. 23.20 Gram. 23 30—24.00 Gevar. muziek. Televisie-programma. KRO. 20.15 21-45: 1. Weeroverzicht; 2. Modeshow; 3. Lichte muziek; 4. Bijeenkomst van vrijgezellen. - Pauze. - 5. „100 Jaar Krom staf", filmverslag. PIANO-TRIO'S VAN HAYDN. U hoort een paar vroege werken in dit genre van Haydn. Hij heeft zich hier nog niet losgemaakt van de oude vorm van de triosonate, waarin de cello geen andere taak heeft dan de linkerhand van het clavecimbel te ondersteunen. Eigenlijk is hier dus sprake van een werk voor viool en piano met versterkte bas. Nog in de loop van Haydns leven komt hierin een kentering en krijgt ook de cello een zelfstandiger melodische func tie. Deze vroege piano trio's heb ben nog geheel de oude structuur. Het zijn echte speelmuzieken en in dit opzicht fraaie voorbeelden van Haydns gezegende muzikali teit. Dinsdag 19.25 over Hilver sum II, 298 m.) W. ANDRIESSEN NAM AFSCHEID VAN CONSERVATORIUM Ter gelegenheid van het neerleggen van zijn functie als directeur van het Amster dams Conservatorium is Willem Andries- sen Zaterdag gehuldigd met een lange reeks van toespraken. Namens minister Cals voerde de heer C. van Keekum het woord. Aanwezig waren voorts de wet houder voor Kunstzaken te Amsterdam mr De Roos, een vertegenwoordiger van de Commissaris der Koningin en vele vooraanstaande personen uit de muziek- en toneelwereld. Er werden voorts wer ken van Willem Andriessen zelf ten ge hore gebracht. 37) „n- west Peter, dat je niet zo'n on mogelijke vent bent als je liikt. Ik mag je wel. Ik ben zelfs erg op je ge steld. Maar ik ben beslist niet verliefd op je!" Peter lachte met een irriterende su perioriteit. Hii trommelde met ziin vin gers op ziin glas. „Claudia heeft een buitengewone opmerkingsgave", zei hii alsof hii in zichzelf praatte. „Toen ze me voor het eerst zag. vertelde ze me, dat ik een vernietigende persoonlijk heid bezat". Kittv staarde hem verbaasd aan. „Zullen we maar vergeten, wat hier vanavond gezegd is. Kitty? Ik weet niet wat Claudia zou doen. als ze er achter kwam wat we besproken heb ben. maar ik geef ie miin erewoord dat zii er van mij nooit een woord over zal horen". Hii leunde nu vertrouwelijk voorover. Z'n bleke ogen waren onge woon helder „Ik zal ie in vertrouwen nemen Kitty, In de eerste plaats om ie te bewiizen. dat ik niet haatdragend hen. De andere reden kun ie wel ra den. Zie ie. Kittv ik weet. dat ik ge liik beb. omdat Claudia mil ten huwe lijk heeft gevraagd Praat hier alsje blieft nooit met Iemand over. Het is de volle waarheid Ze deed toen heel han dig. alsof ik dgt had gedaan, maar ik weet heel goed. hoe het werkelijk is gebeurd". Kittv beet on haar linnen. „Ik snap bet. Het arme kind moest ie dus letter- liik ontvoeren om Een ontvoering ia. daar leek het wel wat nn" griinsde Petpr. zich het sntotnclitip herinnerende ..Het maak te mii wakker. Ik was allang op haar verliefd, maar ik realiseerde me dat niet". „Ik hoop, dat die illusie het nog een poosje -uithoudt", zei Kitty, terwijl ze ging staan. „Maar verwijt me later«niet, dat ik ie niet heb gewaarschuwd". Peter volgde haar blik en zag. dat tante Cecilia in de verte op hen toe kwam. Ze was bii hen. voordat ze weg konden lopen. Haar dunne lippen vormden een minzame glimlach. Ze konden hun ogen niet geloven. „Leuk feestje nietwaar", merkte ze op „Ik zal de herinnering er aan nog vele jaren bewaren. Peters verlovings feestje". ging ze lyrisch verder. „En dan te denken, dat dit alles werkelijk heid is geworden" Zwijgend wachtten ze totdat ze ver der zou gaan. „Iedereen in Pottsville schijnt in ons geluk te delen. Er is niemand op het feest, die niet beseft, dat dit het mooiste is. dat de Ellissen ooit kon overkomen. Claudia, het beste kind is zo gelukkig, dat ze geen woord uit kan brengen". „Is het toch zo?' lispelde Kitty voor zich heen. „Ik ben er zeker van. dat dit ogenblik ook altiid in haar herinne ring zal blijven" Cecilia klopte dankbaar op haar hand. „Je bent een best verstandig meisje Kittv. Je moet nog eens met me komen praten, voordat ik wegga Jouw vriendschap betekent heel veel voor Claudia, geloof me. Een goede kalmerende invloed is iuist. wat ze nodig heeft". Peter keek haar oplettend aan. Met een vragende blik in ziin ogen zag bii eerst naar Kitty en toen weer naar Cecilia. Hij aarzelde een ogenblik en (Advertentie Ing. Med.) zei toen: „Wat is er voor nieuws over uw vertrek, tantetje? Ik dacht, dat u zou blijven, tot na de bruiloft". „Dat zou ik heel graag willen, beste jongen, maar ik kan niet langer van mijn zaken wegblijven, 't Zal nog wel een paar maanden duren, voordat ie trouwt en er is zoveel, dat ik moet re gelen. Maar nu ie Claudia hebt om voor je te zorgen en van ie te hou den zul je ie oude tante Cecilia he lemaal niet missen, Petertje". Kitty stak haar hand uit: „Excuseert u mij? Jullie hebben nog zoveel te be praten „Nonsens. We begrijpen elkaar vol komen. nietwaar Peter?" Zii nam ziin arm. „En kijk nu niet zo somber ion gen. Je tante blijft tenminste nog een paar dagen hier. Maar ik vond. dat ik het je nu maar moest vertellen. Ik kon toch niet weglopen, zonder ie eerst vol doende tijd te geven, ie daarop voor te bereiden", „Weet Claudia er van?", vroeg Pe ter. die probeerde de vreugde waar mee hii dit nieuws begroette, te ver bergen. „Ik dacht, dat u nog tenminste een paar maanden bii ons zou blijven tante. Eerlijk" „Dank ie. beste iongen. Maar ik heb altiid al gezegd, dat ie niet alles kunt krijgen, wat ie wilt Zo is het nu een maal in de wereld! Maar genoeg voor vandaag". Ze gingen terug naar de tuin „Wat Claudia betreft, die zal ik het vanavond wel vertellen. Waarom zou ik haar plezier bederven?" „Is 't niet", zei Kitty weer. Ze weid beloond met een glimlach, die haar ondanks de opgelegde vriendelijkheid bang maakte Het feestje verliep zonder dat er ver der iets gebeurde. Ondanks de provo cerende aanwezigheid van Dick Forres ter. Nu zii de slag had gewonnen, was Cecillia heel erg v iendrMik tegen hem en Dick slikte deze vernedering als een echte heer. En behoefden nu geen lesjes meer gelezen te worden en waarschu wingen, "armomd als welgemeende 125. Baron Van Pottum zat nog steeds beduusd in de ene helft van zijn roei bootje met de hengel in zijn hand, ter wijl hij naar de grote tegenspartelehde haai keek, die Barend Bigger aan boord van zijn motorboot haalde. En daarom zag hij dan ook niet, dat er in de an dere helft van het roeibootje eensklaps drie personen zaten. Pim en Pam wer den gezelschap gehouden door een klein zwart jongetje met een mooie rode fez op. Maar dat was nog niet alles! Achter het jongetje dook een heel grote dolfijn uit het water op, die op volle kracht in de richting van Ba ron Van Pottum schoot! Die dolfijn, jullie begrijpen het natuurlijk al, was te voorschijn getoverd door Ali, die zelf op de wrakstukken van het roei bootje leunde, alsof hij nooit anderi gewend was geweest! Maar Baron Van Pottum wist dat niet en toen hij dan ook door Pom opmerkzaam werd ge- maakt op een tweede vis, nog groter dan de haai van daarstraks, sloot hij ia wanhoop zijn ogen. Wat is hier aan de hand", mompelde hij, terwijl hij zijn ogen uitwreef. „Dat-dat is t-t-toverij!" De baron wist zelf niet hoe dicht h(J bij de waarheid was. Maar tijd om na te denken gunde hij zich niet toen hj| zag, dat de dolfijn zijn richting uit kwam. Zijn armen als roeispanen ge bruikend, roeide hij als een dolleman naar de veilige wallekant ver weg van dat monster dat hem op de hielen zat! (Advertentie Ing. Med.) (Van onze hockeymedewerker) ^LS WIJ DE resultaten van de Noordhollandse hockeyclubs op de eerste competitiedag over de gehele linie bezien is er reden tot te vredenheid. De Strawherriesploegen kwamen er over het algemeen niet best af, evenmin als die van Alkmaar. Daar staan evenwel goede resul taten van Eechtrop, Kraaien en Hermes tegenover, terwijl van Terriers de heren verloren, maar de dames wonnen en ook de Hoorndames brachten het tot een duidelijke zege. In de eerste klasse West valt de grote zege van Togo op Hilversum en het gelijkspel van HHIJC tegen Be Fair op. JJET NAAR de eerste klasse gepro moveerde Kampong kon het op eigen terrein niet bolwerken tegen Amsterdam, verloor met 0-1 door een na de rust gemaakt doelpunt, een score die hoger zou zijn uitgevallen als de Kampongkeeper niet zo goed was ge weest. Zonder Tiel en Van Rossum en een verjongde defensie, kon HHYC het tegen Be Fair niet verder'brengen dan 1-1. Togo won in het Gooi met 4-0 van Hilversum, BMHC op eigen grond van Groen Geel. Behoudens Laren dat het tegen Delftse studenten niet ver der bracht dan 0-0, hebben de ex-eer- steklassers zich in de overgangsklasse goed geweerd. HDM versloeg BHMC II met 2-0, SCHC won met 3-1 van Laren II en HGC met 2-1 van Amers foort. Eechtrop zette de competitie ln de nieuwe omgeving uitstekend in door d„ uitwedstrijd tegen Tempo '34 met 1-0 te winnen. Het was trouwens toch een zeer goede dag voor Eechtrop want van de vijf teams die gisteren binnen de lijnen kwamen wonnen er vier en speelde er één gelijk. HDM II won met 6-2 van HHYC III, Aeolus met 3-1 van Leiden en Spirit met 4-1 Zuidwijck. Minder goed verging het de ploegen van Strawberries. Van de zes elftallen die speelden, won alleen de derde damesploeg met 3-1 van Alliance IV. Strawberries heren moest met 2-0 de meerderheid van Alliance erkennen in de promotieklasse D, waarin Alk maar op eigen terrein met 2-1 van* raadgevingen, waren overbodig gewor den. Dat hii een uitnodiging voor het feest had gekregen, was een feit, dat heel wat gefluisterd commentaar had uit gelokt en dat hij deze had aangenomen, had allen, die wisten hoe hij tegenover Claudia stond, met verbazing vervuld. In verband met zijn positieve hou ding in allerlei kwesties en het feit, dat hij altiid zei wat hii dacht, was Dicks populariteit bii de stadsbevol king aan de lauwe kant, maar ziin re cente nobele gebaar het terzijde stappen ten gunste van de Ponsonbv millioenen maakte hem bii velen bemind, vooral bij hen, die daar finan cieel voordeel uit dachten te trekken. Trouwens, zaken ziin zaken en rekenin gen moeten betaald worden. Liefde, r' riantiek en aniere verzetje kwamen pas op de tweede plaats, zo redeneerde men. Direct na het vertrek van de laatste gast zoch Kitty Claudia op om het goede nieuws met haar te bepraten. Ze vond haar niet in de tuin en ook niet in haar kamer. Toen ze dat bemerkte, raakte Kittv bevangen door een pani sche angst, zoals zii die slechts eenmaal in haar leven had gekend, namelijk bii haar eerste optreden, dat haar nog al tiid nachtmerries bezorgde. Waar was Claudia? Wat was er met haar ge beurd? Ook de- auto was er niet. Ten einde raad belde Kitty, zo vlug ze kon Dick op. Toen ze hem te pakken kreeg was hii net thuisgekomen. Hii nam het nogal laconiek op er slaagde er spoedig in, ook haar anas' voor een groot deel weg te nemen. „Over een uur of twee is ze weer terug, Kittv Claudia gaat altiid zo'n ritie maken als ze ergens mee zit. Dan wil ze alleen ziin. Dat is alles. Je zult het wel begrijpen. Bazuin alsiebhrf niet rond. dat ze weg is. Je maakt d<- mensen maar zenuwachtig" (Wordt vervolgd.) HIC verloor. Maar over deze neder laag was men in het Alkmaarkamp overigens best te spreken. Men heeft het aangedurfd de ploeg op vier plaat sen te verjongen en de jeugd deed het lang niet kwaad. Met wat meer rou tine zullen betere resultaten niet uit blijven. Pinoké won nu met 2-1 van Kameleon, Hilversum III met 3-1 van Schaerweijde. Wat de tweede klasse betreft: Kraai en begon verdienstelijk door in Wor merveer met 2-1 van Alliance II te winnen en Hermes deed alsof ze nooit anders dan in de tweede klasse had gespeeld en versloeg Strawberries II op eigan grond met 2-0, een resultaat dat in Den Helder ongetwijfeld met vreugde zal zijn begroet. Vier Hermes- ploegen kwamen in het veld, waarvan er drie wonnen. Het tweede dames team maakte daarop de uitzondering door met 5-1 van BDHC te verliezen en de Kraaien startten met twee over winningen en twee gelijke spelen van de vier vastgestelde wedstrijden. Min der goed verging het de heren-ploegen van DEM die beide de meerderheid van de tegenstanders moesten onder vinden. De dames zorgden voor de pleister op de wonden. Zowel DEM I als DEM II hielden de punten in Be verwijk. Terriers moest met 3-1 de meerderheid van HIC III ondervinden. De dames van Strawberries konden het evenmin als de heren tot winst brengen. Uit tegen Alliance werd met 2-0 verloren in de promotieklasse b. JW DEM deed het uitstekend in de nieu- we omgeving. Van Ever Swift werd -f* met niet minder dan 5-0 gewonnen, een uitstekend begin dus. Alkmaar en Kraaien gaven elkaar in de tweede klasse niets toe. Het einde kwam met 2-2 waarmede beide ploegen loon naar werken kregen, vooral van Alkmaar een verdienstelijke prestatie, daar Kraaien vrijwel steeds tot een der toonaangevende ploegen pleegt te be horen. Hermes won met dezelfde cijfers van Strawberries II terwijl Ter riers een bijzondere productieve bui had en met 5-0 van Alkmaar II won, een begin dat beloften inhoudt voor de toekomst. Hetzelfde kan gezegd wor den van Hoorn dat op bezoek zijnde bij Ijsvogels II met 4-0 won. Gistermorgen tegen half zeven ont dekten bewoners aan de Lindelaan te Zwanenburg (gemeente Haarlemmer meer), dat uit de woning van de 83- jarige alleenwonende weduwnaar B. M. H. B. rook kwam. De brandweer werd gealarmeerd en slaagde er in de binnenbrand te blussen. Direct werd naar de bewoner gezocht, doch deze bleek niet in het huis te zjjn. Juist toen de brand bijna bedwongen was, verschenen enkele vissers, die de poli tie waarschuwden, dat in de rin?' vaart van de Haarlemmermeer het lijk van een man dreef. Bij onderzoek bleek, dat het de bewoner van het verbrande perceel was. Na de brand werden drie brand haarden in de woning ontdekt, zodat het ernstige vermoeden bestaaA, dat er opzet in het spel is. De man, die in de buurt als een drinker bekend stond, zou Zaterdagavond onder de invloed van alcohol hebben vckeerd. De politie, die het lijk in beslag heeft genomen, zal sectie laten verrichten. i

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 8