Alkmaarse veetentoonstelling van zeer goed gehalte Landbouicdag 1953 trok vele duizenden naar de stad Alkmaar was weer getuige van een ringstekerij Fa. Koster hield populaire show tijdens Landbouwdag Lappenmarkt voor de vrouwen Schapen Varkens Vette koeien Paarden Geiten en hokken Mej. Laan uit Bergen winnares Het winkelpersoneel gaat vissen Ook voor de mannen VERKEERSDRUKTE OP DE LANDBOUWDAG Zeehond krijgt melk via gasslang DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1953 DE Alkmaarse landbouwdag behoort weer tot het verleden. Begunstigd door betrekkelijk goed weer heeft het stadscentrum weer kennis gemaakt met het vee, dat uit wijde omtrek naar Alkmaar is gebracht. drukte was overstelpend en men kan verbaasd zijn dat op deze dag geen Noemenswaardige incidenten zijn gebeurd. Het veetransport was weer uit stekend geregeld. In het tijdsverloop van enkele uren werd de levende have aan- en later weer afgevoerd. Terwijl de heren der schepping de honderden dieren bekeken, critisch of be wonderend, hadden de vrouwen de gelegenheid om te zien of zij op de traditio neel geworden „lappenmarkt" nog iets van haar gading konden vinden. De administratie van de keuringsuitslagen en de uitzending daarvan per microfoon hadden op de landbouwdag een goed georganiseerd en vlot verloop. meldingen voor W. van der Oord, Bar- singerhorn; gebr. Ruyter, O. Blokker; J. J. Ruyter, Bobeldijk; J. P. Schipper, Abbekerk; A. Smit, Beemster; N. G. A. Stuyt, Nibbixwoud; P. C. Vis, Venhui zen; W. Zee, Beemster. Schapen met haar in 1953 geboren lammeren, waaronder minstens 2 ram- lammeren; (hoknrs. 137 t/m 152): 1ste prijs plus beker F F 44784, fokker-eig. A. Brak jr., Schagerbrug; lb: F 52454, van fokker-eig. P. Waal, Beemster; 2b: F 52270 van fokker-eig. D. Appel, H.H.Waard; 2a: F 52460 van fokker- eig. P. Waal, Beemster; 3a: F 44660 van fokker-eig. N. Ruyter, Beemster; 3b: F 44783 van fokker-eig. A. Brak jr., Schagerbrug. Eervolle vermeldingen voor F 44221 van fokkers-eig. gebr. Hogetoorn, N. Beemster en F 37082 van fokker-eig. J. J. Ruyter, Bobeldijk; Ooien met haar in 1953 geboren lam- Van een wondermiddel tegen rheu- matiek tot een handvol paling voor een „habbekrats" (volgens de koopman tenminste). In allerlei toonaarden kon men de verkopers hun waren horen aanprijzen. De één deed dit met een stem, alsof hij op het punt stond zijn erfenis te verdelen, alsof zijn tropicals, vistra'tjes en cord du roy's ver bene de de prijs, dus „voor niets", weggin gen, de ander met een optimisme èn een vitaliteit, die voorbijsnellende wandelaarsters toch wist te vangen en tot klant maakte. De standwerkers deden hun best en hadden zoals altijd veel bekijks. Helaas behoren zij tot een uitstervend ge slacht van marktpiassen, die op het ogenblik nog een pikante traditie in stand houden. De kwaliteit van het aangevoerde vee op de landbouwdag was over het algemeen zeer goed en er werden veel hoge predicaten toegekend. De kwaliteit van de oude lammeren had wat beter kunnen zijn. De ander- half-jarigen waren echter zeer rede lijk maar telden weinig uitblinkers. De twee en een half jarigen waren goed. Bij de jongere dieren waren door de strenge voorselectie maar weinig inferieure exemplaren aanwezig. Wel een bewijs van de voortreffe lijkheid van de Noordhollandse var kensstapel was de conclusie der keur meesters, dat de kwaliteit der varkens prima was. De uitslagen van de keuring waren als volgt. Rammen geboren in 1952 (hoknrs 29 t/m 66) 1. plus res. kampioen F 6670, eig. H. J. E. van Hoorn, Wieringer- waard; 1. F 6637, eig. P. Waal, Beem ster. 2. F 6649 eig. A. Smit en W. Zee, Beemster; 2. F 6651, fok-eig. Gebr. Hogetoorn, N. Beemster; 3. F 6681 fok eig. gebr. Donker, Schagen; 3. F 6710 eig. B. van der Peet, de Weere, e.v. 739 F, fok.-eig. wed. J. Wagemaker, De Weere. Ramlammeren (drietallen) van één vaderdier, geboren in 1953: (Hoknrs. 67 t/m- 112). Eervolle vermeldingen voor G. Appel, Burgerbrug; F. Blaauw, Beemster; A. Brak jr., Schagerbrug; A. Groot, O-Blokker; K. Bruins te Venhuizen; Jn Fijnheer, Winkel; Jb de Goede, Purmer; C. J. Hoedjes, Scha gen; gebr. Hogetoorn en Jb Stam te Beemster; gebr. Hogetoorn, Beemster, J. J. Kalverboer, Oterleek; G. C. Kik kert, Den Burg; P. Kistemaker, Beem ster; N. A. Koning, Beemster; D. Koop- mans, Barsingerliorn; C. Laan, Berk hout; D. Olie, Beemster. Ramlammeren, drietallen, geboren in 1953, hoknrs. 113 t/m 136: Eervolle ver Joh. Oostwouder, Beemster; lc: P 2607, eig. P. N. Laan, Opmeer; ld P 2553, eig. Gebr. Buis, Westzaan; 2. 255, eig. C. Knijn, Monnikendam; 2. P 2599, eig. L. van der Velden, Egmond a.d. Hoef; 2. P 2600, eig. P. Rol, Starnmeer; 2. P 2604, eig. J. Schipper. Graft; 3. 2444, eig. S. Bakker, Aartswoud; 3. P 2607 eig. C. Frikkee, Purmer. Beren, geboren na' 31 Dec. 1951 en voor 1 October 1952 (hoknrs. 11 t/m 20): la: P 2553, eig. J. Stuyt, Obdam; lb. P 2673, eig. J. Bakker Sz., Warder; lc: 2642, eig. S. Moeijes, Berkhout; ld: P 2656, eig. C. Boots, Ursem; 2. P 2690, fok-eig. C. Borst, H.H.Waard; 2. 2692, eig. J. Scheringa, Noord-Beemster; 3. P 2623 eig. P. Bakker sz, H.H.Waard; 3. P 2647, eig. J. B. Veldt, Bergen; 3. P 2648, eig. J. B. Veldt, Bergen. Beren, niet jonger dan zes maanden (hoknrs. 21 t/m 23): 2. P 2727, eig. J. Oostwou der, Beemster; 3. P 2728, eïg. C. Borst, H.H.Waard. Fokzeugen ouder dan twee jaar (ster zeugen) (hoknrs. 24 t/m 33): la. 13614, fok-eig. C. Klaver, H.H.Waard; lb. 10494, eig. J. B. Visser, Sijbekarspel; lc. 12175 eig. C. Borst, H.H.Waard; ld. 13911 fok-eig. C. Klaver, H.H.Waard; 2a: 13651 fok-eig. C. Borst, H.H.Waard; 2b. 13902 eig. M. C. Veldt, Bergen, B. Kramer, Koedijk; 3a. 13999, fok-eig. 2c 14194, fokker-eigenaar J. de Jonge, Beemster; 3b. 14479, fokker-eigenaar W. J. Keesom, Nieuwe Niedorp; 3c. 13995, fok-eig. N. J. Blauw, H.H.Waard. Fokzeugen, ouder dan twee jaar (niet sterzeugen) (hoknrs. 34 t/m 40): I. 13066, eig. S. Borst, H.H.Waard; 1. 14556 fok-eig. A. Brak, Schagerbrug; 2. 13454, fok-eig. M. C. Veldt, Bergen; 3. 14521, fok-eig. J. C. Borst, H.H. Waard; 3. 14768, eig. D. Donker, Scha gen. Fokzeugen vanaf 14 maanden tot en met twee jaar (hoknrs. 41 t/m 51): la. 14523 fok-eig. C. Borst, H.H.Waard; lb. 14901, fok-eig. C. Klaver, H.H.Waard; lc. 14848 fokeig. D. Haremaker, Beem ster; 2a. 14710, fok-eig. G. Kant, Win kel; 2b. 14875 eig. R. Bakker, Venhui zen; 3a. 14564, eig. P. Layen, N.Nie- dorp; 3b. J. V. 52230, fok-eig. S. Borst, H.H.Waard; 3c. 14873, eig. R. Bakker, Venhuizen; 3d. 14993, fok-eig. J. C. Borst, H.H.Waard. Fokzeugen tot en met 14 maanden (hoknrs 52 t/m 58) la. JV 54151, fok- eig. M. C. Veldt, Bergen; 2a. 54739, fok- eig. P. N. Laan, Opmeer; 2b. 54302, fok- eig. P. N. Laan, Opmeer; 3a. 55004, fok- eig. P. Donker, Twisk. Zeugen, geboren vóór 1 October 1951 met minstens 6 biggen (hoknrs 58 t/m 65): la. plus beker 14618, fokeig. G. Sta pel, Beemster; lb 13227, fok.-eig. P. J. Donker jr., Twisk; 2a. 13846, eig. C. Spaan, West-Graftdijk; 2b. 14603, fok eig. D. Koning, Spanbroek; 3. 14185, fok-eig. J. B. Beets, Beemster. Idem, geboren na 30 September 1951: 2. 14609, fok-eig. J. Houter, Wognum. Twee- of drietallen fokvarkens uit De meests geiten en bokken op de expositie kwamen uit de Zaanstreek. Hier wordt een groepje van deze dieren door een.jurilid op zijn merites beoordeeld. Een snapshot die een aardig stem mingsbeeld geeft van de sfeer van de Alkmaarse landbouwdag 1953. Met een catalogus in de hand geeft een inzender zijn mening te ken- over de kwaliteit van het aangevoerde vee.... meren, ooien met 1 ramlam (hoknrs. 178 t/m 215): 1ste prijzen voor F 47282 van fokkers-eig. gebr. Donker, Seha- gen-Twisk en voor F 39947 van fokkers- eig. G. C. Kikkert, den Burg. 2de prij zen voor F 45166 van fokker-eig .T. v. d. Meer, Westwoud en F 52334 van fokker-eig. N. Ruyter, Beemster; 3de prijs: F 43351 van fokker eig. A. Brak jr., Schagerbrug; 3a: F 46264 van fok ker-eig. D. Olie, Beemster. 3b: F 46261 van fokker-eig. D. Olie, Beemster. Eer volle vermeldingen voor F 50072 van fokker-eig. J. J. Ruyter, Bobeldijk, F 49046 van fokker-eig. N. Ruyter, Beem ster en F 49456 van fokker-eig. F. van Breugel, H.H.Waard. Ooien, viertallen, geboren in 1951 of vroeger: (hoknrs. 216 t/m 221): la pr. plus res. kampioen: inz. van Wed. Jn Wagemaker te De Weere; lb voor inz. van gebr. D. Donker Pz. te Schagen- Twisk; 2a voor inz. van W. v. d. Oord Cz., Barsingerhorn; 2b voor inz. van J. P. Schipper, Abbekerk. Eervolle ver melding voor inz. van J. Langedijk Hz., te De Weere. Ooien, viertallen van 1 vaderdier, geboren in 1952: (hoknrs. 222 t/m 234): ïa prijs plus kamp., plus medaille voor inz. van W. Groot Tz„ Wieringerwaard; lb: voor inz. van wed. J. Wagemaker te De Weere; 2a voor inz. van F. J. Stolp te Beemster; 2b: voor inz. van F. van Breugel te H.H.Waard; 3a: voor inz. van J. P. Schipper te Abbekerk; 3b: voor inz. van gebr. D. Donker Pz., te Schagen-Twisk. Ooilammeren, viertallen van 1 va derdier, geb. in 1953: (hoknrs. 235 t/m 250). la en lb: inz. wed. J. N. Wage maker, De Weere; 2a: M. A. Koning te Beemster; 2b: Gebr. Ruyter, O. Blok ker; 2b: J. P. Schipper, Abbekerk; 3a: P. Waal, Beemster. Varkens, geregistreerd. Oudere be ren (hoknrs. 1 t/m 10): la: P 2244, eig. C. Borst, H.H.Waard; lb: P 2626, eig. één toom (6 t.m. 10 maanden) (hoknrs. zending S. Borst, Heerhugowaard; 2. inz. C. Borst, Heerhugowaard; 2b. inz. J. C. Borst, Heerhugowaard; 3a. inz. M. C. Veldt, Bergen; 3b. inz. C. Borst, Heerhugowaard. Twee- of drietallen fokvarkens uit één toom (t t/m 10 maanden) (hoknrs. 78 t/m 85): la. fok-eig. J. C. Borst, Heerhugowaard; lb. P. Rol, Starnmeer; lc. J. B. Veldt, Bergen; lc. P. Donker jr., Twisk; 2a J. C. Borst, Heerhugo waard, 2b. Klugt, Beemster; 2c. P. N. Borst, Heerhugowaard; 3. P. N. Laan, Opmeer. Vette koeien, afgewisseld (hoknrs. 1 t/m 30). Eerste prijzen werden behaald met de inzendingen van: mevr. Laan- de Koning. Oudorp (tweemaal), C.Smit, Alkmaar (zesmaal); J. Kieft, Noorder vaart (eenmaal). De kampioensprijs in deze afdeling was voor de inzending van C. Smit, Alkmaar. De collectieprij- zen waren voor C. Smit te Alkmaar. Vette koeien, niet afgewisseld: (hokn. 31 t/m 42). Eerste prijzen voor S. Ble ker, Beemster, G. de Jong, Ursem (tweemaal), D. Kramer, Stompetoren. Vette koeien met ten hoogste twee brede tanden (hoknrs 43 t.m. 45); 1. Blom, Wieringen. Kalf koeien (hoknrs. 50 t/m 67): 1. plus extra medaille L. Vethaak, Oudorp, 1 C. Smit, Alkmaar. 2. C. Smit, Alk maar, 2. L. Vethaak, Oudorp, 3. C. Smit, Alkmaar, 3. D. Sleutel, Schagen. Kalfschotten (hoknrs. 68 t/m 70): 1. Van Dokkum, Alkmaar; 2. De Dood, Alkmaar; 3. Vis, Alkmaar. Merrieveulens, Geld. type (hoknrs /m 4) 1. Sonda, fok-eig. G. Franzen Bergen; 2 Sira, fok-eig. J. Bierens, W. Graftdijk- 3. Surprise, fok-eig. J. Veldt. Bergen, eervolle vermelding; Susettha, fok.-eig. G. Franzen, Bergen. Gron. ty- Onwennig op een houten kist ge plaatst, poseerde de Franse Hang oor die op de konijnen tentoonstel ling het hoogste predicaat in de wacht sleepte, voor onze fotograaf. Het dier is eigendom van de heer S. G. Groot te Alkmaar. pe: (hoknrs 5 t/m 10) 1. Rosita, fok eig. P. Donker, Hoogwoud; 2. Selene, lok-eig. P. Zwakman, Bergen; 3 Veu len, fok.eig. J. Nieuwhof, Middenmeer, e.v. veulen fok-eig. C. van Stralen, Heerhugowaard Eenjarige merriën. Geld. type (hoknrs 11 t/m 14): 1. plus res., kampioen (wis selbeker) Rosalinneke, fok-eig. G. Fran zen, Bergen; 2. Rumanda, fok-eig. J. Bierens, West-Graftdijk; Gron. type C. Kos, Bergen; 4. I?ewa, fok-eig. J. Bierens, West-Graftdijk; Gron type (hoknrs 15 t/m 24) 1. Rileny, fok-eig. J. Nieuwhof, Middenmeer, 2. Rabecca, fok.-eig. Gebr. Oly, Purmerend; 3. Rei- na, fok-eig. H. J. Veeman, Wieringer- werf. Eerv. verm. Roscula, fok-eig. C. van Stralen, Heerhugowaard, e. v. Ren- nie, fok-eig. M. Slooten, Stompetoren. Tweejarige merriën, Geld. type (25 t/m 28) 1. Paula, fok.eig. J. Veldt, Ber gen; 2. Pamora, fok-eig. H. Mulder, Groet: 3. Paula eig. J. Schrooder, Ber gen. Gron. type: (hoknrs 29 t/m 31) 1. Pagina, fok-eig. N. van Diepen, Ursem; 2. Panora, fok-eig. Tj. Doornbos, Mid denmeer; 3. Prinses Greta, eig. C. A. Rotteveel. Oterleek Driejarige merriën, Geld. type (hoknrs 32 en 33) 1 Opaulina, eig. J. J. de Koning, Oterleek; 2. Odina, eig. H. P. Kramer, Koedijk. Gron. type, (hoknrs 34 t/m 37) 1 gouden medaille en kampioen Oly, fok-eig. J. Nieuwhof, Middenmeer; 2. Oberone, fok-eig. J. Bos Wieringerwerf; 3 Marnix Kramer, Stompetoren. e.v. Kareltje C. A. Rotte veel, Oterleek; e. v. Oldina, N. J. Blauw, Heerhugowaard. Vierjarige en ouder stamboekmerriën Geld type. (38 t/m 40) 1 Nonda, eig. G. Franzen, Bergen; 2. Morina, eig. mej. E. Witte, Den Burg (Texel); 3. Loesje, J. Veldt, Bergen. Gron. type (41 t/m 46). 1 Ibera, eig. M. Kaptein, Egmond aan de Hoef; 2 Meta, fok-eig. M. Kaptein, Egmond aan de Hoef; 3 Hoesti eig. G. Kramer, Stompetoren. Eerv. verm. Ce- rafia, eig. Jac. Kalverboer, Oudorp. Vierjarige en ondere ster- en kroon- merriën, Gron. type (nrs 47 t/m 52): 1 Kileny, J. Nieuwhof, Middenmeer; 2 Nemia, fok-eig. P. Donker, Hoogwoud: 3. ïdelne, eig. P. Zwakman, Bergen, e. v. Nilma, eig. F. van Breugel, Heer hugowaard Handelspaarden: 1. Salenteyn, Heiloo: 2 Sam, fok-eig. M. Kaptein, Egmond aan de Hoef. Geiten geboren in 1950 of vroeger: 1 Alie, W. Valstar, Assendelft; 2 EVA, R. Klijn, Assendelft; 3. Tonie, S. Groentjes Castricum. Geiten, geboren in 1951: 1. Marie, P. Zonneveld, Krommenie; 2. Loes, M. Kamphuys, Wormerveer; 3 Cathrien, P. Kok, Castricum. Geiten, geboren in 1952: 1. Tini, P. Kok, Castricum: 2. Gretha, P. Zonne held, Krommenie ;3 EVA II, W. Valstar. Assendelft. Geitlammeren: 1 Alie, W. Valstar, Assendelft; 2 Johanna, P. Zonneveld, Krommenie; 3 Gatha, J. Groentjes, Cas tricum. Bokken, geboren in 1951 of' vroeger: la. Modderman, afd. Castricum, lb Knul, afd. Westzaan; 3. Machien, afd. t Veldt. Bokken, geboren in 1952: 1. Neva, sfd. Assendelft; 2. Nurmi, afd. Kromme- :e. Boklammeren, 2a. Opposant, G. Dek ker, Westzaan: 2b. Overall, R. Klijn, Assendelft; 3. Odeur, afd. Westzaan. R. Klijn, Assendelft: 2 eig. L. Kort, Best productiegeit: 1 EVA B 623, eig. R. Klijn, Assendelft: 2 eig. L. Kort Wormerveer; 3 eig. W. Valstar, Assen delft. Mooiste groep uit een afdeling: 1. Castricum; 2 Assendelft; 3 Krommenie. Beste melkgeit: 1 Alie, W. Valstar, Assendelft. Beste bok: 1 Modderman, Castricum. Terwijl van tijd tot tijd striemende regenvlagen rijders en paarden een gratis douche bezorgden, is gistermiddag, voor het eerst sinds enkele jaren, weer de ringstekerij gehouden. Was het vroeger altijd de Laat, die voor dit festijn geschikt geacht werd, door de Lappenmarkt moest „de renbaan" dit jaar naar de Dijk verlegd worden. Van de 23 ingeschreven rijders en rijdsters kwamen er 21 aan de start, waaronder de bezitter van de wisselbeker. Deze zag deze keer echter geen kans om de trofee te winnen en daarmede tot zijn eigendom te maken. Het was mej. Laan uit Bergen, die, uit handen van de heer C. Hoed, organisator van deze ringstekerij, de beker alsmede een lederen hoofdstel mocht ontvangen. Voor het echter zo ver was had het, slechts in geringe mate opgekomen publiek, kunnen genieten van een uit stekend geslaagde stekerij, waarbij ook de komische momenten niet ontbraken. Zo had het paard van een der deelne mers beslist geen zin onder de ringen door te lopen en slechts met veel spul en moeite wist de berijder het dier in toom te houden. Na de eerste ronde waren er nog slechts negen rijders en rijdsters over, die om de prijzen moch ten rijden. Tweemaal moesten zij vier ringen „pikken", waarbij nogal eens overgereden moest worden, daar de rijders het blijkbaar gemakkelijker vonden stilstaand de ring van het magneetje te trekken. Dit was echter niet de bedoeling en de jury-leden ke ken dan ook streng op deze fout toe. Terwijl het zand ons om de oren vloog werd tenslotte de finale verre den tussen mej. Laan uit Bergen en de heer P. Schreuder uit Alkmaar. Mej. Laan wist, na één keer overgere den te hebben, het hoogste aantal rin gen te halen en daarmede als eerste te eindigen. Het zwakke geslacht deed het trouwens over het algemeen lang niet gek. Vier van de negen prijswin naars waren namelijk dames. De heer C. Hoed, die zelf gedurende bijna der tig jaar actief aan de ruitersport heeft deelgenomen, deelde ons mede, dat het zeker in de bedoeling ligt volgend jaar op de landbouwdag wederom een ringstekerij te organiseren, zij het dan met meer deelnemers en over een gro ter tijdsbestek. Gisteren namelijk moest de ringstekerij om half vier geëindigd zijn, daar de Dijk dan weer voor het openbaar verkeer moest worden open gesteld. De uitslag luidde: 1 en winnaar van de wisselbeker, Mej. Laan (Bergen); 2. de heer P. Schreuder (Alkmaar); 3. de heer P. Rotteveel (Heiloo)4. de heer J. Zoon (Heiloo): 5. mevr. Kieft- Kostelijk (Stompetoren); 6. de heer J. Terra (Schermer): 7. mej. Zwakman (Bergen); 8. de heer J. de Wit (Hei- lo); 9. mej. Schippers (Bergen). De winkeliers, die deelnemen aan d« prijsvisserij op het Canadaplein hebben in een gisteren gehouden spoedbijeen- komst besloten hun klanten, die niet in staat zijn enige uren bij het aquarium te wachten, van dienst te zijn. Zij kunnen zich bij de winkeliers van wie zij de bonnen ontvingen vervoegen, waarna het winkelpersoneel voor de betrokkenen in de rij gaat staan en voor hen zal vissen. T.z.t. krijgt men een briefkaartje met vermelding van de gewonnen prijzen. Het is zeer verstandig, dat men deze maatregel heeft genomen en gehoor heeft gegeven aan de ontelbare klach ten van het publiek. Het ringrijden op de Alkmaarse landbouwdag was een demonstratie waar voor de toeschouwers heel wat te lachen viel. De deelnemers zelf stonden er een beetje anders tegenover De firma Koster organiseerde Woens dag een doorlopende modeshow in het Victory Hotel. Vele vrouwen, die hun mannen naar de landbouwdag verge zelden, konden hier al koffiedrinkend op haar gemak een keuze maken zowel voor zichzelf als voor de mannelijke familieleden, want er liepen ook twee mannelijke mannequins mee! Er werden aardige wintermantels ge toond, waarbij een bijzonder mooie mantel van grijs gevlamde mohair op viel door zijn uitstekende snit. Een prachtige olijfgroene zibeline mantel met grote ronde kraag van zwart per- sianer was, tezamen met de grote zwar te hoed die erbij gedragen werd, van een buitengewone elegance. Een grijs blauwe mantel met grijs astrakan had op het laatste moment nog een boom gekregen, waardoor het effect sterk werd verminderd. Jammer. Ook jam mer is het als de zomen van de man tels niet gelijk hangen, zoals hier en kele malen het geval was. Juist doordat de firma Koster door haar loffelijk streven om populaire shows te houden de belangstelling in grotere kring weet op te wekken, is het uiterst belangrijk dat hier geen enkel detail wordt verdaarloosd. De yersey-pakjes van Zwitserse makelij voldeden aan de streng ste eisen. We hadd en er graag wat meer van gezien! Vooral het grijs groene pak met de driekwart mouw, fijne plooigarneersels en prachtige met zeehond afgewerkte ceintuur was een applaus waard. Zeehond was ook het materiaal van de ruime flatteuze bont mantel, die de juiste lengte, 35 cm. van de grond, had. Bij de hoedjes van Maison Wagenaar waren vele variaties op het tambourijn model. Een cognackleurig kapje van het moderne melusine en een vuurrood plat dopje van hetzelfde materiaal wa ren opvallend goed van lijn. De mannelijke mannequin oogstte veel succes met een donkergrijze luster van het ijzersterke gromby velours, die voortreffelijk zat. Wij hoorden een dame uitroepen „Mijnheer u is mooi", welk compliment door de jongeman zonder blozen werd geaccepteerd. Een keurig blauw-grijs tweedjasje had als grapje een klein klepzakje boven de gewone klepzak, de z.g. ticket pocket. Overigens waren er in de herenmodel len geen schokkende veranderingen ge komen. Uit de enkele mooie demi-sai- son's van tweed, bleek dat de heren dit modieuze materiaal nog steeds trouw blijven. HENDRINE. Tijdens de gisteren gehouden ver keerstelling heeft de politie 416 gepar keerde personenauto's geregistreerd, 80 vrachtauto's en 5 autobussen. Op de Laat werd gisteren om onge veer half negen een lege kraam aange reden door een vrachtauto, die vanuit de Koorstraat de Laat opreed. De schade die ongeveer f 25 bedroeg werd door de betrokkenen onderling ge regeld. Voor het overige werd de wacht op het politiebureau zonder arrestanten en zonder „gratis logies" overgegeven. Er deden zich geen verkeersongeluk ken voor. He heer A. van der Vlies te Petten vond Dinsdag een blijk baar door de storm van het rechte pas afgedwaalde, nog levende jon ge zeehond aan het strand. Hij belde de directie van Artis op, maar daar bleek men geen inte resse voor het dier te hebben en nu tracht hij het in leven te hou den met melk, dat via een gas slang wordt toegediend. Als het weer wat rustiger wordt, wil hij de vreemde gast weer het zilte Noordzee-sop laten kiezen.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 11