Voor strijd in Indo-China extra dollarhulp van 385 millioen KLM-Liftmaster steekt morgen al Kanaal over Vijand in twee jaar verslaan Bende-activiteit in Atjeh duurt nog steeds voort Koningin Juliana bracht een bezoek aan Zeeland Een onbillijk verwijt No. 4 van onze Hsrinnerings- prijsvraug Warren opperrechter der Ver. Staten Prof. Piccard dook 3150 meter Dr Ir Damme moet nog gewogen worden V. S.-vliegtuig met atoomaandr ij ving Wilhelmshaven weer vlootbasis In Denemarken een socialistisch kabinet Ernstig ongeluk bij oefening „Mariner" iENS .ACHTEN BLICATIE I OEFENING KING 0 EN LAND' naar 87 VERENIGDE NOORDHOLLANDSE DAGBLADEN DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Frans-Amerikaanse overeenkomst Havenstakingen in de V.S. Ook felle gevechten op Java N0G steeds vaart een storm van on rust door Atjeh in het Noorden van Sumatra. Politie en leger doen nog voortdurend tegenaanvallen tegen de opstandelingen. Ook van midden- en Zuid Java worden nieuwe zuiverings acties gemeld. Het Indonesische kabi net heeft gisteren een vergadering van niet minder dan vijf uur aan de toestand in Atjeh gewijd. Na het reces van het parlement zal in de volksver tegenwoordiging een verklaring wor den afgelegd. WEERBERICHT Franco: Spanje kon niet afzijdig blijven Inpolderingen gaan over Lt.-gen. Baretta Chef van de luchtmachtstaf Verpleeghuis geopend te Koudekerke H.K.H. Prinses Wilhelmina incognito te Amsterdam lBRIEK n.v. enkele erk. 15. lichtigen, die op 1 en ng onder de wapenen ;inen ingelegd. Ge- van dczè extra-treinen sen dusdanig tijdstip dat zij op het betref- op de voor hen be- i, die, in verband met gebruik kunnen ma de extra-treinen, moe- ïizen met de eerste mming Amsterdam et's Hertogenbosch tra-treinenLeeuwar- Steenwijk v 9.30, Mep- ineert met de extra- igen v 8.42, Assen v v 9-55, Zwolle a 10.18 ersfoort a 11.23. Te delen gesplitst, le deel n a 11.45; 2e deel v. 11.57, 's-Hertogen- Op Vrijdag 2 October t bestemming Bergen •a-treinen: a Amster- Leiden v 9.38, Roosen- a 12.04. Deze trein ions, b. Den Haag HS >tterdam Blaak v 9.12, 9.43, Lage Zwaluwe -gen op Zoom a 10.53. 2 October 1953 bij het ;n onder de wapenen :t naar Breda, doch Het hun verstrekte ing geldig tot Bergen Donderdag 1 Oct. 1953 150e Jaargang No. 231 chte lunchroom zullen kom heten. VAN TWISK lat hoek Stationsweg, Tel. 5307 bieten A 5,405,60: 600 kg Doorgedraaid: 96.000 kg 00 kg groene kool en 1900 :ol B II. JIZEN, 30 Sept. 284 kg 13; 13.500 kg witte kool 3.50. IOEK, 29 September 1953. E 10.40, Voran groot 8.40, 1'60. veevoer 3.203.60 ;n driel. 6.50- -6.90, nep 000 kg, bieten A 5.205.80. i.500 kg, slabonen II 46.00 kg, rode kool 4.108.30 kool 3.00—3.60 3.0000 kg. 4.00—6.70 5.000 kg Bloem- 1.10—23.10, Bil 10 20—15.00. 00. z.d. B 8.00—15.50, BH k "0 185.000 stuks. 29 Sept. Rode kool :1e kool 3,50—7; groene kool :se kool 6,50—7,50; 5500 kg ,50, gewone 3,504, driebe en nep 1316; 26.000 kg 1 5,20—6,10 en II rond 4— peen: III 5—S,30,doorge- :g; 3000 kg augurken: grot asterd 30, stek 7,30 en bont- 10 kg slabonen 2051. IK, 29 September 1953. 5.20—5.60, B 4, langj biet 5, E 5. voerpeen 2.20, uien gr:jt 3.30—4.30, drielingen 13—15, dubb. bonen 36— >ol 6.20. gele kool 5—b- 1—7.50. Chinese kool 5.20— AI 10.5u13.50. All 9. 0— 2, Bil 8—8.50, nep 5, gro in 5.50. Hoofdredacteur: H. m. koemans Redactie: Achterdam 18, TeL 5541 advertenties en abonnementen: Voordam 11 TeL 3320 Postgiro 187294 ALKMAARSCHI COURANT TARIEVEN: Advertenties 16 ct p. mm Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden 1. elk woord meei 5 cent Uitsluitend contant Abonnementsprijs: bij vooruitbetaling J 2.02 per mnd; t 6.05 per kwar taal, plus incassokosten. Weekabonnementen f 0.49 J)E REGERINGEN van Frankrijk en de Verenigde Staten hebben een overeenkomst gesloten, die voorziet in het vóór 1 December 1954 door de Ver. Staten beschikbaar stellen van een bedrag van hoogstens S83 millioen dollar voor hulpverlening aan de Franse strijdkraclilen in Indo-China, teneinde de strijd aldaar tegen de communistische Viet- niinh krachtiger te kunnen voeren. De overeenkomst kwam tot stand op een verzoek van de Franse regering om steun voor het zgn. plan- Navarre, dat voorziet in een nieuwe opmars der Franse Unie-strijd krachten, waarmee men een eind aan de oorlog wil trachten te maken. Bovengenoemd bedrag wordt beschikbaar gesteld buiten de reeds door de Ver. Staten voor Indo-China toegezegde financiële hulp. President Eisenhower heeft gisteren gouverneur Earl Warren van Califor nia benoemd tot opperrechter der Ver. Staten. Warren volgt Fred Vinson op, die drie weken geleden aan een hart aanval overleed. De bgnoeming moet nog door de Senaat worden goedge keurd. Eisenhower noemde Warren een man. die bekend staat om zijn on kreukbaarheid en eerlijkheid. aRL WARREN hoge post... Warren was een va- de Republikei nen die bij de verkiezing van een par- tijcandidaat voor het presidentschap door Bisenhower werd verslagen. Hij behoort tot de z.g. progressieve vleu gel van de Republikeinse partij, waar van Dewey en Stassen de leiders zijn. LIET „plan-Navarre" is door de opper bevelhebber der Franse-Uniestrijd krachten, generaal Henri Navarre, en de Franse premier Laniel gezamenlijk opgesteld. Het voorziet er, in brede' trekken, in het initiatief op militair gebied in Indo-China in handen der Franse-Uniestrijdkrachten te brengen, met de bedoeling de communistische Vietminh-rebell 1 in de komende twee jaar te vernietigen, vooropgesteld dat Communistisch China zich niet met de Indo-Chinese krijg gaat inlaten. Van betrouwbare zijde wordt te Washington vernomen, dat het plan voorziet in het in de strijd lrengen van negen verse bataljons van het Farnse leger, het op grote schaal her- uitrusten en uitbreiden van het Viet namese leger en het verlenen van een aanzienlijke mate van onafhankelijk heid aan de drie verbonden Indochine- se staten Vietnam, Laos en Cambod'a. De Franse autoriteiten hadden Wash ington echter te verstaan gegeven dat dit plan slechts zou kunnen worden uitgevoerd door een aanzienlijke ver hoging op korte termijn van de Ame rikaanse hulp voor de strijd in Indo- China. Tot nu toe beliep deze hulp ongeveer een derde gedeelte van de kosten van de oorlog in Indo-Chin In Amerikaanse regeringskringen werd erkend, dat Frankrijk niet alleen de koste., van de sterke uitbreiding en heruitrusting van het Vietnamese leger zou kunnen dragen. Het hoogste Amerikaanse regerings orgaan, de Nationale Raad, hechtte dan ook zijn goedkeuring aan het Franse voorstel. Gisteren is een bommenwerper van de Franse luchtstrijdkrachten in de nabijheid van Hanoi neergestort. De vier inzittenden van het toestel kwa men om het leven. Dit is het derde vliegtuig dat binnen tien dagen verloren ging. De Zwiterse onderzoeker prof. Augus- te Piccard heeft gisteren een record- diepte bereikt. Hij maakte met zijn duiktoestel een duik van 3150 meter in de 3600 meter diepe „kuil" van de Tyrrheense Zee, op negentig kilo meter ten Zuidwesten van Let Itali aanse eilandje Ponza. Het Italiaanse korvet Fenice be geleidde hem naar deze plaats, waar het waagstuk zijn beslag kreeg, en bleef gedurende de proef, die iets meer dan twee uur duurde, aanwezig. Het oude diepterecord beliep 2100 meter. Het werd vorige maand door twee Franse marine-officieren geves tigd. Professor Piccard heeft te Napels medegedeeld, dat zijn proeven nog magr pas begonnen waren. „De weten schap kent geen grens", aldus de 69- jarige hoogleraar. Piccard zeide, dat zodra zijn duiktoestel is nagekeken, hij en zijn zoon Jacques hun proeven zul len voortzetten. Vannacht zijn de havenarbeiders van twaalf havens aan de Oostkust van de Ver. Staten in staking. De havens zijn New York, Portland, Boston, Pro vidence, New Londen, New Haven, Bridgeport, Wilmington, Philadelphia, Chester, Baltimore en Hampton Roads. De stakers eisen loonsverhoging en andere verbeteringen. De regering overweegt toepassing van de Taft-Hartleywet, waardoor de- staking 80 dagen kan worden uitge steld. Een Zuidkoreaanse delegatie zal in Tokio besprekingen voeren over enkele hangende JapansZuidkoreaanse me ningsverschillen. In een legercommuniqué wordt ge zegd, dat de voorspits van een batal jon, dat met een peleton pantsertroe pen op weg is naar Lhokseumawe weg versperringen opruimde en Zondag deze plaats bereikte. Kort tevoren was een aan 'al gedaan op een versterking van de rebellen in een kampong, die werd verdedigd door zeshonderd man, die o.a. waren bewapend met een brengun, veertig karabijnen en kap messen. Vijf opstandelingen werden gedood en vijf en twintig gevangen genomen. Een ander communiqué maakt melding van een aanval op een schuilplaats te Mentasik. Veertig mo torvoertuigen. w.o trucks en jeeps werden in beslag genomen. Het hoofd van de politie van Seulimeum ten Zuiden van Kotaradja is door een ben de opgehangen. Zijn vrouw en kinde ren werden ook vermoord. In een an- c! ire plaats werd het hoofd van een telefoonkantoor opgehangen Maandag Verwachting tot morgenavond: DROOG WEER Droog weer met verspreide opkla ringen. Vrij krachtige tot matige Zuidwestelijke wind. Weinig ver andering in temperatuur. Vrydag: Zon op 6.42, onder 18.16 Maan op 0.31. onder 16.17 leverde een bende van zestig man ten Zuiden van Sigli een gevecht met het leger. Vijf bendeleden sneuvelden voordat men aftrok. Toen een marine vaartuig uitrustingstukken aan land wilde brengen, werd het beschoten. Daarop opende ook het schip het vuur. Een woordvoerder van het leger be vestigde, dat de verbindingen tussen de plaatsen in de regentschappen voor het ogenblik voor het gewone verkeer zijn verbroken. Voor het leger en de politie is er een luchtbrug. Uit in be slag genomen documenten blijkt, dat Tengku Suleiman Daud, fungerend re sident-coördinator van het gebied van Atjeh, optreedt als leider van de ben den in groot-Atjeh. De yice-premier en de minister van Godsdienst keerden gisteren van een bezoek a: Noord-Sumatra in Djakar ta terug. De vice-premier deelde mee, dat de benden blijkens gevonden pam fletten niet strijden tegen het rood wit der republiek, „maar tegen het communisme". Over de acties op Java wordt o.a. gemeld, dat tijdens een gevecht ten Zuiden van Bandung drie en zestig bendeleden sneuvelden. Ook in de bergstreken van Subang werd een vuurgevecht van anderhalf uur ge leverd. B Generaal Franco heeft gisteren ver klaard. dat door het tekenen van de Amerikaans-Spaanse verdragen een einde is gemaakt aan een ernstig hiaat in de verdediging van het Wes ten. De verdragen zijn „een belang rijke overwinning", die de zaak van vrede versterkt tegen het communisti sche gevaar", aldus Franco in een bood schap aan het Spaanse parlement. Samenwerking met het buitenland is nodig, zo zei Franco, om Spanje te helpen bij het in orde brengen van zijn defensie. Spanje kan niet onver schillig staan jegens de verdediging van het Westen. De zoon van oud-premier Mossadeq van Herzie is gearresteerd. Hij had zich sinds 19 Augustus schuil gehouden. Hij zou o.a het publiek hebben aangezet tot het omverwerpen van standbeelden van de Sjah. Zondagmorgen vroeg (11 October) Europese tjjd in Nieuw Zeeland zal landen. Bij deze handicaprace wordt de nadruk niet gelegd op snelheid, maar op laadcapaciteit, passagiers accommodatie, comfort, kosten en op brengst van de vlucht. Daartoe is een ingewikkelde formule opgesteld. De deelnemer, die de meeste punten voor diverse onderdelen van de opgave be haalt, is winnaar. Laten we hopen, dat de „Dr Ir Dam me" voor Nederland de prijs van 100.000 (eerste prijs) in de wacht zal weten te slepen. NATIONALISATIE-VOORSTELLEN IN MARGATE VERWORPEN Bij de besprekingen over de natio nalisatie tijdens het congres van de Britse Labourpartij werd een voorstel om de Britse scheikundige industrie te nationaliseren met 4.130.000 tegen 1.985.000 stemmen verworpen. Ook voorstellen, waarin gezegd wordt, dat de gehele bewapeningsindustrie en de fabrieken, die vliegtuigmotoren en vliegtuigrompen maken, dienen te wor den genationaliseerd, werden door het coügres verworpen. MEIV SCHAT in Londen, dat ze ker vijftig tot honderdduizend personen op Londen Airport aan wezig zullen zijn, wanneer op acht October de vliegtuigen gaan star ten voor de enerverende lucht race naar Christchurch op Nieuw Zeeland. De drie deelnemers aan de handicaprace, waaronder de KLM Liftmaster dr ir Damme, zullen starten met tussenpozen van vijf minuten. Het eerste toe stel vertrekt om half zes. Om zes uur gaat het eerste vliegtuig voor de snelheidsrace de lucht in. Voor het vertrek zullen de bemannin gen worden voorgesteld aan de hertog van Gloucester, die daarna het startsein zal geven. HE KLM-machine gaat reeds morgen- ochtend naar London Airport om daar te worden overgedragen aan de „Royal Aero Club", die het toestel zal wegen, de handicap zal vaststellen en tenslotte verzegelen. Een deel van de bemanning zal dan ook reeds naar Engeland gaan. De BBC hoopt gezag voerder Kooper te kunnen „strikken'" voor het programma „in town tonight" en de Liftmaster zal na aankomst op het vliegveld gedurende enige uren te bezichtigen zijn. De BBC besteedt veel aandacht aan de race. Voor de dag van het vertrek komen er reeds vijftig van haar mannen naar het vliegveld. Ook de Nederlandse radio-omroep zal aan wezig zijn en men hoopt in samen werking met de BBC voor radip- Hilversum een uitzending van de start te maken. De VARA zal voorts op 7 October van 21.21.30 uur een klank beeld „LondenChristchurch-race, dui men op" uitzenden. De passagiers van de Liftmaster, gro tendeels emigranten, vertrekken op 7 October om half twee van Schiphol met een speciaal toestel naar de over kant van het kansal. In Londen voor het vertrek zullen zij nog een rondrit door de stad kunnen maken. Ook staat voor hen een boot tocht op de Theems op het programma. QNZE Haagse redacteur vernam van de heer F. A. N. Wilbers van de KLM nog, dat de grote belangstelling voor een deel wel moet worden afge leid uit de herinnering die algemeen nog leeft aan de prachtige prestatie van de Uiver in de Melbourne-race. Die belangstelling betekent zeker een sterke stimulans voor de bemanning van het KLM-toestel om de nationale eer tot het uiterste te verdedigen. Bui tenlandse maatschappijen doodverven de KLM reeds als winnaar van de vlucht over 19.000 km. naar Christ- church. Gerekend wordt, dat het vliegtuig De Lockheed Aircraft Corporation te Burbank in Californië is bezig met het ontwerpen van een vliegtuig, dat door atoomenergie wordt aangedreven. De fabriek heeft een contract met de Amerikaanse luchtmacht. Met 450 gram uranium 235 als brandstof zou een vliegtuig tachtig maal rondom de aar de kunnen vliegen. Een der grootste moeilijkheden is, naar men gelooft, de bescherming van de bemanning tegen stj-aling. Gemeld is overigens, dat bij het Britse centrum voor atoomonder zoek te Harwell een metaallegering van weinig gewicht is uitgevonden, die legen de uitstraling bestand is. De autoriteiten van Neder-Saksen hebben vanwege het bureau van de Westduitse verdedigingscommissaris Theodor Blank de mededeling ge kregen, dat Wilhelmshaven waar schijnlijk in gebruik zal worden ge nomen door de vlooteenheden, welke de eventuele Westduitse bijdrage aan de Europese verdedigingsgemeenschap zullen vormen. Dit brengt met zich mee, dat het plan tot het aanwinnen van dertien duizend hectare bouwland voor vluch telingen uit het Oosten - door in poldering van de Jadebaai bij Wil helmshaven zal moeten worden opgegeven. De baai is vijftien km breed en achttien km lang en vormt een der beste natuurlijke havens aan de Noordzee. Zonder deze baai zou Wilhelmshaven als vlootbasis onbruik baar zijn, gezien de ondiepte van de haveningangen. Met ingang van 1 October is benoemd tot luitenant-generaal waarnemer chef van de luchtmachtstaf, de generaal- majoor wnd. A. Baretta, thans plaats vervangend chef luchtmachtstaf. Tot generaal-majoor vlieger-waarnemer, plaatsvervangend chef luchtmachtstaf is benoemd de commodere vl. J. H. v. Giessen, thans sous-chef luchtmacht staf. KONINGIN JULIANA heeft gis teren per hefschroefvliegtuig een niet-officieel bezoek gebracht aan Scbouwen-Duiveland. Daarna beeft zij zich met het schip „Ooster- schelde" naar Walcheren begeven, waar zij te Koudekerke het nieu we verpleeghuis voor langdurige zieken „Der Boede" opende. QISTERMORGEN om half tien landde Koningin Juliana per hefschroef vliegtuig van de Marine bij de Ramp- aartse dijk op Duiveland. Vervolgens begaf zij zich in gezelschap van ver scheidene autoriteiten naar Nieuwer- kerk en vandaar naar Oosterland, Sir- jansland en Bruinisse. Overal liet de Koningin zich voorlichten ove, de toe stand van de dijken, de wederopbouw en tal van ander zaken. In Ouwerkerk scheepte Koningin Juliana zich in aan boord van de „Oosterschelde" van de Provinciale Stoombootdiensten in Zee land. Tijdens de vaart van Ouwerkerk Bij het koninklijk bezoek aan Ouderkerk en Nieuwerkerk was het gezelschap genoodzaakt over te stappen in een vlet, aangezien dit het enige vervoermiddel was, dat de bezoekers door de over stroomde polders naar hun plaats van bestemming kon brengen. mlm naar Cadseveer werd aan boord de lunch gebruikt. Van Cadseveer reed de Koningin per auto naar Koudeker ke op Walcheren, waar zij het nieuwe verpleeghuis voor langdurige zieken „Der Boede", dat wordt geëxploiteerd door de stichting „Verpleeg- en rust huizen Walcheren", opende. Met een extratrein vertrok Koningin Juliana tenslotte van Vlissingen weer naar Soestdijk. De Deense kabinetsformateur, de Sociaal-Democraat Hei" oft, heeft gis teren eds zijn nieuwe kabinet voor gesteld aan koning Frederik. De Ra dicale Partij weigerde aan de regering deel te nemen. Daardoor is dit nieuwe kabinet een minderheidsregering van louter Sociaal-Democraten. Dit houdt in, dat de regering van Hedhoft geen verreikende maatregelen zal kunnen nemen, omdat zij geheel afhankelijk is van de steun van niet-Socialistische partijen. Minister van Buitenlandse Zaken is H. C. Hansen* van Binnen landse Zaken Kjaert-el en van De fensie Rasmus Hansen. In h^t kabinet zitten twee vrouwelijke ministers nl. voor de portefeuilles van Handel cn Kerkelijke Zaken. Tegen de voormalige Egyptische pre mier Ibrahim Abdel Hedi is voor het nieuw ingestelde Egyptische „Gerechts hof der revolutie" de doodstraf geëist. ,l- TWEE ONDEUGDEN worden de pro vinciale pers op gezette tijden ver weten: haar conservatisme en haar sensatiezucht. Nog dezer dagen zijn deze aanklachten haar in het gezicht geslingerd op een gewestelijke verga dering van de Partij van de Arbeid. Het feit, dat ze uit die hoek kwamen, zou aanleiding kunnen zijn er stilzwij gend aan voorbij te gaan, ware het niet, dat deze misvattingen ook in ruimere kring blijken te leven. Het kan dus voor eer goed begrip van de zaak nut tig zijn, er een enkel woord aan te wijden. We kunnen ons nooit aan de indruk onttrekken, dat degenen, die deze be schuldigingen bij voorkeur hanteren, zich in de taak van de provinciale pers vergissen. Het kan onmogelijk de be doeling van een provinciaal blad zijn, domweg achter een bepaalde politiexe groepering aan te lopen. Het zou daar mee tegen zijn wezen in handelen. Dat wil niet zeggen, dat het een kleurioza neutraliteit zou moeten huldigen en dus verplicht zou zijn, te zwijgen over alle zaken, waarover meningsverschil mo gelijk zou kunnen zijn. Integendeel: de taak van een provin ciale krant is in de eerste plaats: een spiegel te zijn van alles wat er in haar verschijningsgebied voorvalt. Zij heeft met open ogen en oren en met een warm hart tussen haar lezers in te staan en alles te publiceren wat die le zerskring beroert, tenzij goede zeden, openbare orde en goede smaak zich daartegen verzetten. Zij moet daarbij critisch te werk gaan, dus optreden als de vriend dia de feilen toont. Onafhankelijk van partijgroeperingen, maar met een sterk besef van wat voor het leven in zijn verschijningsgebied van waarde en tot aansporing kan zijn, geeft het provin ciale dagblad zijn oordeel. Eerlijkheid is daarbij belangrijker dan welk heilig huisje ook. Zo zullen er heus wel eens kwesties aan de orde komen, die bepaalde po litieke groeperingen zwaar op de maag liggen. Stellig zal er wel eens de aan dacht worden gevestigd op een interne ruzie in een bepaalde organisatie. Dan zal er wel eens een verslag verschijnen van een bijeenkomst, waar de discussie meer werd geleid door politieke wens dromen dan door nuchter realiteitsbe sef. Men mag dat om ons sensatiezucht noemen. Voor ons is dat het signaleren van een feit. Wanneer zulk een verslag met zorg wordt opgesteld en pro vinciale journalisten werken met grote zorg en verantwoordelijkheidsgevoel, alle overbelasting ten spijt dan kan het slechts dienen om alle „verhalen" tot hun ware proporties te herleiden en legendevorming te voorkomen. Want een algemene proviciale krant streeft naar de waarheid en niets dan de waarheid. Met minder dan dat kan zij krachtens haar positie en haar roe ping geen genoegen nemen. Daarom wijzen wij voor ons deel het socialistische verwijt van de hand. Want dit is in strijd met de waarheid, omdat hier in feite met partijpolitieke inplaats van met zedelijke normen wordt gemeten. En deze zijn de enige, die hier mogen gelden. Van W. vindt U elders in dit blad. TWEEHONDERD GULDEN aan prijzen I Doet U mee Tijdens de vlootoefening „Mariner", die in de Westeuropese wateren ge houden wordt, heeft zich een b(.'sing voorgedaan tussen de 8.000 ton me en- do kruiser „Swifture" en de torpedo- bootjager „Diamond" van het type „Daringclass". De schepen kwamen on geveer 80 mijl ten Zuiden van IJsland met elkaar in aanraking. De „Swiftu re" werd aan stuurboordzijde bij de brug beschadigd. Door de botsing brak er brand uit aan boord, die de beman ning echter spoedig meester was. Vol gens de Britse admiraliteit zijn er 32 gewonden, doch geen van alle ernstig. De torpedobootjager was op de thuis reis en had koers gezet naar de Civde. Beide schepen waren uit de oefening teruggetrokken en zouden voor inspec tie in dok moeten. Prinses Wilhelmina houdt voor enige weken te Amsterdam verblijf, doch wenst daar streng incognito te wonen Vandaag wordt te Washington het verdrag voor wederzijdse verdediging tussen de Ver. Staten en Zuid-Korea on dertekend.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 1