Bijna duizend kinderen schreven in voor 8 October-optocht Stadsfeest concentreert zich op Canadaplein Agenda Twee maanden geëist tegen jeugdige recidivist Stedelijk museum vraagt speciale aandacht Een traditie werd doorbroken Vele beloften voor ontzetfeest goed Ir Koeten is weer Staaikoninginnen en Yanks terecht meubelen Er wordt reeds hard gewerkt Met bromfiets van hengelaar er van door Arbeldersavondschool opent haar deuren ,Klim nietdronken óp een fiets Expositie werken van Pieter Plas Nagekomen predikbeurten ZATERDAG S OCTOBER 1953 Er zijn boze tongen geweest, die hebben beweerd, dat er dit jaar met 8 October niets te doen zou zijn. Men behoeft slechts het aantrekkelijke programmahoekje, dat thans is verschenen, in te slaan om van het tegen deel overtuigd te raken. Er is veel te doen zelfs, als is dan op sommige punten de traditie doorbroken. Wij juichen dat zelfs toe. Het is goed dat het bestuur van de 8-Oetobervereniging ditmaal eens een andere weg heeft bewandeld en in plaats van de historische optocht een wie lerwedstrijd heeft ingelast. Men was trouwens tot deze maatregel ge dwongen, omdat Alkmaar op 8 October wel feest viert, maar op 9 Octo ber reeds vergeten schijnt te zijn, dat er een vereniging is, die dit unieke stadsfeest uit eigen middelen moet bekostigen. Omdat velen nog verzuimden zich als lid op te geven, waardoor de ontzetvereniging de vele duizenden guldens die in een optocht gaan zitten, niet kon voteren is het middagprogramma in vergelijking met andere jaren ge wijzigd en naar onze mening zeker niet ten nadele. Want ook degenen, die zich gaarne verlustigen in het voorbijtrekken van een bont aange klede optocht kunnen nog hun hart ophalen. Want is daar niet het grote kinderfestijn, die gecostunieerde stoet, waarvoor zich een kleine duizend jeugdige Alkmaarders hebben laten inschrijven? Het moet eerlijk gezegd worden: in andere jaren stond de kinderoptocht in een verloren hoekje. Zij was inge last op het morgenprogramma en iedereen, die een clownspakje aantrok kon met de stoet meelopen, zelfs al kwam hij in de laatste minuut voor het vertrek. Dat is nu anders gewor den. Ditmaal zijn er officiële inschrijf formulieren nodig geweest voor de aanmelding en zijn er verschillende jury's benoemd, die de afzonderlijke groepen zullen beoordelen. Dat dit geen sinecure is moge blijken uit de in schrijving bij de groepen. Er zijn er tot nu toe niet minder dan 71!!! De juryleden zullen de deelnemers be oordelen op versiering, kleding en ori ginaliteit en de wiueiaars kunnen er van verzekerd zijn, dat er behoorlijke prijzen beschikbaar worden gesteld. We hebben zelfs gehoord van autopeds en waardebonnen, die een flink be- drak dekken. Deze waardebonnen zijn speciaal uitgegeven voor de groepen, opdat de leiders zelf kunnen bepalen, wat zij voor de kinderen zullen ko- Ïien. De route is met het oog op de eeftijd der deelnemers niet te groot. Er zullen drie muziekcorpsen in de Stoet meelopen. Over de wielerwedstrijd, die in het hartje van de stad wordt gehouden schreven wij reeds eerder. Het wordt een ongekend evenement, waarvoor niet alleen van de zijde van het pu bliek, maar ook van de wielrenners zelf grote belangstelling bestaat. Ama teurs met klinkende namen komen op 8 October naar Alkmaar om te trach ten hier de overwinning bij elkaar te fietsen. Lukt hun dat niet, dan is er altijd nog kans op een goede premie. Vele zakenlieden hebben reeds een be drag dekken. Deze waardebonnen zijn dens de course zal daartoe gelegenheid bestaan. Het ligt tevens in de bedoe ling een „suikerprijs" uit te loven, een premie voor de actiefste renner. De deelnemerslijsten zullen voor en tij dens de wedstrijden tegen een gering bedrag worden verkocht. Het was nl. niet mogelijk de namen reeds in het programma van de ontzetvereniging op te nemen. Door middel van een ge luidsinstallatie zal men langs het ge hele parcours (Lgat, Koorstraat, Ritse voort, Nieuwlandersingel. Zilverstraat en Ridderstraat) het verloop van de wedstrijd kunnen volgen. Er wordt voor deze wielerwedstrijd geen entree geheven. Dit zij uitdrukkelijk ver meld, omdat gebleken is dat daarom trent in de stad verschil van mening heeft bestaan. Door de athletiek vereniging AVA zullen weer zevendhandbaldemonstra- ties worden gegeven op het Waagplein. In de Grote Kerk zal het mannenkoor Orpheus in samenwerking met de Minnestreelen concerteren en de dag wordt met een groots vuurwerk beslo ten, al zal er na die laatste vuurpijl nog tijd genoeg overblijven om zich in het lunapark op Canadaplein en Paar denmarkt te vermaken. Aan de feestviering zal een bijzon der cachet worden gegeven door het optreden van het stafmuziekcorps van het R.I. Jan Willem Friso te Assen. Dit corps, dat versterkt is met een drumband van dertig man grenadiers met schriftelijke garantie de nieuwste ent- werpen vindt u op onze 120 modelkamers in elk genre in elke prijsklasse een grote keuze en Jagers uit Den Haag komt reeds op 7 October een taptoe geven op het Waagplein ten overstaan van de garni zoenscommandant kolonel H. Onder sta!. Het feest op de vooravond van het ontzet begint om kwart voor zeven met koraalmuziek door Soli Deo Glo ria vanaf het bordes van het stadhuis. Daarna volgt de lampion- en fakkel optocht voor kinderen, een sprookjes achtig tafereel, dat verleden jaar he laas door de regen moest worden af gelast. Van half negen tot half elf is er de receptie op het stadhuis (in het programmaboekje is deze receptie abusievelijk op 8 October vermeld) en om negen uur volgt de officiële taptoe. De Donderdagmorgen begint met een reveille en een aubade voor het huis van de burgemeester. Vele oudere Alkmaarders zal het genoegen doen dat Nico Akkerman de kinderen een ontzetlied zal laten zingen, dat in 1880 op de scholen werd gezongen. Het lied werd in 1873 gecomponeerd door Ri chard Hol en alhoewel het wat ouder wets is van harmonisatie zal het bij deze aubade toch een bijzondere plaats innemen. Achthonderd kinderen zul len aan deze aubade deelnemen. Het ochtendprogramma vermeldt verder behendigheidswedstrijden op de Laat en turndemonstraties op het Hofplein. Om twaalf uur volgt de plechtigheid bij het Victoriebeeld, waaraan het stafmuziekcorps zijn medewerking ver leent. Voor de estafetteloop, welke van 14.15-14.30 uur wordt gehouden, be staat van de zijde der middelbare scholieren veel belangstelling. Reeds tien school-teams schreven voor deze wedstrijd in. De sportverenigingen hebben nog niet veel blijken van inte resse gegeven, maar wellicht zullen in de komende dagen nog voldoende in schrijvingen binnen komen om ook in deze groep de strijd interessant te ma ken. Zoals bekend wordt door de esta fetteploegen gelopen over afstanden van 300, 100, 200, 300, 200 en 111 meter. 100 meter. De route is als volgt: Waagplein, Marktstraat, Nieuwesloot, v. d. Bosch straat, Langestraat, Schoutenstraat, Laat, Boterstraat, Langestraat, Schou tenstraat, Laat, Boterstraat, Houttil, Waagplein. Evenals het vorige jaar zal van 13.45- 14.00 uur weer een prestatieloop voor jongens tussen de 14 en 18 jaar wor den gehouden. Deze loop gaat over een afstand van 1200 meter. Ongeveer dui zend meter wordt het tempo door ge oefende athleten aangegeven, maar de laatste 200 meter worden vrijgegeven, zodat ook hier het wedstrijdelement is ingelast. Voor de eerstaankomenden worden fraaie medailles beschikbaar gesteld en alle deelnemers die de loop volbrengen ontvangen een herinne ringsmedaille. Voor deze loop kon men zich op de volgende adressen laten in schrijven: Hartong van Ark, Lange straat, P. Nap, Brouwerstraat 13, G. Dilling Fnidsen 30 en A. Meyer, Nic. Beetskade 40. Op het laatstgenoemde adres kan men zich tevens nog voor de estafetteloop laten inschrijven. Tot slot dit: De Contact-Commissie voor de Mid denstand verzoekt de Winkeliers te Alkmaar hun zaken op de Victorie-dag 8 October a.s. u i t e r 1 ij k te 13 uur te sluiten, opdat het personeel ook in de gelegenheid is het Alkmaarse feest mede te vieren. JtfU Gedeputeerde Staten hun goedkeuring hebben gehecht aan het raadsbesluit om 200.000.te voteren voor de viering van „Alkmaar 700 jaar Stadzijn voor hel hoofdcomité, dat met de organisatie is be last. de laatste beletselen weggenomen, welke de uitvoering van de plan nen hadden kunnen belemmeren. De remmen gaan thans los. Met volle kracht koersen wij naar een groots feest in 1954. Hoewel uiteraard de plannen voor de feestviering nog niet ten volle zijn uitgewerkt, kan thans worden gemeld, dat de feestterreinen, ivelke tegen betaling van een redelijke entreeprijs toegankelijk zullen zijn, op het Canadaplein en de Paardenmarkt, in het hart van de stad, zijn geprojecteerd. Op het Canadaplein zal een fantassiestadje verrijzen, dat als vermaakcentrum is geplanned, terwijl op de Paardenmarkt de passende behuizing voor een internationaal culturele expositie van zeer bijzonder karakter zal worden gevonden. Het Munnikenbolwerk, dat door een pergola zal kunnen worden bereikt, zal tenslotte volgens de modernste verlichtings techniek herschapen worden in een sprookjesachtig decor. Zodra de voorbereiding van de organisatie van dit feestterrein in een meer ge vorderd stadium is gekomen, hopen wij nadere bijzonderheden te melden. (Advertentie Ing. Med.) AANVANKELIJK bestond bij het hoofdcomité het plan om het cen trum van het feest in de Hout te ves tigen. Later is men evenwel op zijn voornemen teruggekomen. De Hout had het nadeel, dat het publiek uit de stad zou trekken, terwijl het toch de bedoeling is dat de Alkmaarse midden stand van de vele bezoekers, welke volgend jaar in Alkmaar worden ver wacht een graantje meepikt. Daarom besloot het comité de feestterreinen in het hart van de stad te projecteren. Ook op ander terrein houdt het comité de belangen van onze neringdoenden in het oog. Bij het verstrekken van op drachten voor het verrichten van werkzaamheden en het plaatsen van orders zal, indien maar enigszins mo gelijk, het Alkmaarse bedrijfsleven worden ingeschakeld. Zo zal bijv. bij het verpachten van de cafétjes, win keltjes en andere etablissementen op het Canadaplein en de Paardenmarkt de Alkmaarse middenstand voorkeur genieten. Gedurende veertien dagen voordat de openbare verpachting tegen vastgestelde prijzen zal worden over gegaan, zullen de plaatselijke nering doenden in de gelegenheid worden ge steld zich van de exploitatie te ver zekeren. Om het feest in 1954 te doen slagen zal het comité zich verzekerd moeten weten van de medewerking van de ge hele burgerij. Geen enkel college, al telt het nog zovele uitnemende organi satoren, gal bij machte zijn Alkmaars gedenkwaardige verjaardag tot een evenement te maken, indien het zich niet gesteund ziet door de bevolking. Alkmaar 700 jaar stad zal een specifiek Alkmaars feest moeten worden. Daar om is het zaak, dat iedere stadgenoot, van welke rang of stand, zich thans reeds beraadt op welke wijze hij of zij aan de feestviering kan bijdragen. Voor dit doel zal het comité zich binnenkort met een circulaire tot alle plaatselijke verenigingen richten. Hierin zullen de verenigingsbesturen worden opgewekt de mogelijkheden te overwegen of jaarvergaderingen, congressen e.d. van hun landelijke of provinciale organisa ties niet in het feestvierende Alkmaar zullen kunnen worden gehouden. f)E Stichting „Alkmaar 700 jaar Stad" is thans pok in het bezit gekomen van een permanent kantoor. Het is gevestigd aan de Langestraat 95, het perceel tussen het Stadhuis en de Open bare Leeszaal. Telefonisch is het kan toor te bereiken onder het nummer 4242 toestel 000. De heer mr J. A. Driessen, adj. secretaris van het co mité, beheert het kantoor, terwijl op 1 December ook de heer J. W. F. Steen bergen zich in dit pand zal vestigen. In Langestraat 95 zal het hart van de organisatie van de stadsfeesten klop pen. Dit is thans ook het adres, waar naar verenigingen en particulieren bij voorkeur schriftelijk voorstellen en ideeën omtrent de feestviering kunnen richten. De organisatie van het feest is in volle gang. Elke Woensdagavond komt het comité met de technisch adviseur, de heer G. L. W. Sliepen, en de hoofd- den van takken van gemeentedienst in vergadering bijeen teneinde zich over de festiviteiten te beraden. Deze werk wijze heeft reeds haar nut bewezen. Alle problemen, welke met de organi satie verband houden, kunnen onmid dellijk met de hoofden van takken van dienst worden besproken en in de kortst mogelijke tijd worden opgelost. Zo wordt reeds door een groep bur gers aan de organisatie van de viering van Alkmaar 700 jaar Stad gewerkt. In de komende maanden zal deze groep nog aanzienlijk worden uitgebreid, tot dat de gehele Alkmaarse burgerij, zich zal inzetten om het feest van de Vic torie-stad te maken tot een gebeurte nis Alkmaar waardig. Zeven personen, onder wie een Ne derlandse ingenieur, ir K. Koeten uit Alkmaar, die sedert 25 Augustus toet een vliegtuig in Canada werden ver mist, zijn naar gisteren te Chicoutimi in Quebec is vernomen, veilig en wel bij een meer in het Noord-oostelijk deel van de provincie Quebec gevon den. Het vliegtuig was zoekgeraakt op een vlucht van Fort Chimo naar Ro- berval. Het was, volgens de thans ont vangen berichten, geland, omdat het te kampen had met benzinegebrek. Benaive ir Koeien, bevonden zien een Duitse en drie Canadese passa giers aan boord. De bemanning telde twee koppen. Nader vernemen wij nog, dat de Ca nadese regering verleden week aan de Handelmaatschappij Vulcaan te Rotter dam, welke het toestel had gecharterd, mededeelde, dat zij tot haar spijt het zoeken naar het vermiste vliegtuig had moeten staken. Men had de mogelijk heid opgegeven het terug te vinden, ook al, omdat zwakke morseseinen niet van het toestel afkomstig bleken te zijn doch van een punt waren uitgezon den, dat meer dan vijfduizend kilome ter buiten de vastgestelde koers lag. Het is dus blijkbaar een gelukkig toeval, dat het vliegtuig alsnog is ge vonden. Twee Yanks, afkomstig van een in Amsterdam liggende Amerikaanse oorlogsbodem, mochten dan voor het eerst van hun leven een berry hebben ge zien, niettemin lukte het hun er eentje op te nemen en hem in een flink vaartje over de markt te zeulen. Toen de Beverwijker Van D. aan di boorden van het Noordhollands k» naai te Akersloot de hengelsport 1» oefende, bemerkte hij tot zijn grolc schrik, dat zijn bromfiets, welke hij langs de kant van de weg had gs parkeerd, was verdwenen. Een inge steld onderzoek door de groep Uit. j geest van de Rijkspolitie leverde de I identiteit van de vermoedelijke da- der op. Het bleek zekere T. te zijn, die was ontsnapt uit de St. Willibror- dusstichting te Heiloo. In Purmerend werd hij aangehouden bij een poging om de bromfiets te verkopen. De man werd wederom overgebracht naar Heiloo en het rijwiel teruggegeven aan de eigenaar. Honderdvijftig „staal koningin nen"-, echtgenoten van een ge zelschap Engelse directeuren en technici, verbonden aan hoog ovens en staalfabrieken, die mo menteel een studieweek in ons land doorbrengen, vonden de kaasmarkt „very charmingEen close-up van een groepje van hen voor het Waag-gebouw. Het Instituut voor Arbeidersontwikke ling, dat zich op vele gebieden van het culturele leven beweegt, start dit jaar ook weer met haar arbeiders-avondschool. Her voorziet daarmee in een grote be hoefte. Twee-derde deel van de Nederlandse bevolking en dit is ook in Alkmaar het geval, is na zijn lagere schooltijd vee* stoken van verder onderwijs. Het Instituut stelt zich ten doel om door het geven van avondcursussen in rekenen, Nederlandse taal, sociale ken nis, staathuishoudkunde deze minder-ont- wikkelde categorie op hoger peil te bren gen, waardoor de leden hiervan zich in het maatschappelijk leven beter kunnen aanpassen. Het prettige is, dat niet gesproken kan worden van een school in de strikte be tekenis van dit woord. Wie eenmaal de lessen, die gegeven worden, heeft bijge woond, wordt getroffen door de colle giale en ongedwongen sfeer die er tus sen de cursisten en hun leraren heerst. Het is dan ook te verwachten, dat in de komende winter velen van deze unie ke gelegenheid, hun kennis uit te brei den of weer op te frissen, gebruik zullen maken. LEVENDE SPELDENKUSSENS We mogen dan geen Artis hebben in onze steeds geprezen stad, toch zijn er enkele zakenmensen die er op gezette tijden voor zorgen, dat er een levend wezen in hun étalage wandelt. Soms is het een aap, soms een egel, zoals nu bij de fa Nuyens bij de Heilooërbrug. Het bijzondere is, dat de egel nog drie kindertjes heeft ook, drie kleine spel denkussens, die zich tussen de herfst- Üaderen best vermaken. y> Ongeveer drie maanden geleden eiste de officier van justitie te Alkmaar tij dens de zitting van de politierechter drie maanden gevangenisstraf tegen de Alkmaarder Pieter S., die op 27 Mei een agent van politie een duw had ge geven. De politierechter wilde deze jon geman echter nog een kans geven en strafte verdachte met een boete van f 50.subs. 25 dagen. De officier was het met dit vonnis niet eens geweest en tekende appèl aan, met het gevolg dat Pieter S. gistermid dag voor het Hof te Amsterdam terecht moest staan. Bij een opstootje in de na bijheid van het Alkmaarse politiebureau had verdachte het voor zijn broer op genomen, toen een agent van politie de al te opdringerige menigte wilde ver wijderen. De broer van verdachte wenste niet aan het verzoek om door te lopen gevolg te geven, zodat de agent zich genoodzaakt zag handelend op te treden. Voor S. was dat voldoende om tevens in actie te komen in de vorm van een klap of duw tegen de agent van politie. De procureur-generaal vond dit een zeer ernstige overtreding en daar ver dachte in 1949 tot 12 maanden gevange nisstraf was veroordeeld, gevolgd dopr een .veroordeling in 1950 van 6 maanden en 8 maanden in 1952, meende de pro cureur-generaal dat dit jongmens geen clementie mocht en kon verwachten. De eis luidde twee maanden onvoor waardelijke gevangenisstraf. Anthonius D. uit Heerhugowaard was in hoger beroep gekomen van een veroordeling door de Alkmaarse poli tierechter. Hij was namelijk veroor deeld tot een maand gevangenisstraf wegens het onder invloed van sterke drank een rijwiel besturen. Hij had zich destijds niet voor de politierechter kun nen verantwoorden omdat zijn vrouw de dagvaarding had achtergehouden. De president van het Gerechtshof had een open oor voor de moeilijkheden die verdachte als handelaar moest door- Het Stedelijk Museum te Alkmaar kan niet een brandpunt van de publieke belangstelling genoemd worden. Noch voor degenen die lid zijn van de vereni ging „Vrienden van het Stedelijk Museum", noch voor hen die dit niet zijn. Voor de eerste groep, die gratis toegang tot het museum heeft (en deze telt meer dan 500 leden) werden het afgelopen jaar zegge en schrijve slechts twee' gratis toegangskaarten uitgereikt. Deze geringe belangstelling is niet alleen in Alkmaar, maar overal in ons land een bekend verschijnsel. De liefde tot zijn land gaat bij ons helaas niet zo ver, dat wij ons ook voor de historie van onze geboorteplaats interesseren. Nu Alkmaar zich echter weer opmaakt zijn 8 Octoberdag te vieren mag dit ongetwijfeld voor velen aanleiding zijn zich een ogenblik te bepalen bij wat Alkmaar in vroeger tijden was.. Het museum biedt daarvoor de bij uitstek geschikte gelegenheid. Het bevat onder andere de 16de eeuwse schilderijen van het beleg van Alkmaar, een verzameling voorwerpen door het P.W.N. ter plaatse van het kasteel te Egmond aan de Hoef opgegraven, en voorts een collectie aardewerk. Tevens zijn te bezichtigen de aller- aardigste hedendaagse stadsgezichten in'zover de dienst het toelaat, gesloten zijn. tekening en aquarel vervaardigd door onze 80-jarige stadgenoot de heer K. de Heer. Ter gelegenheid van het feit, dat het op 1 October honderd jaar geleden was dat de bekende Alkmaarse kunstenaar Pieter Plas stierf is in de zgn. Bruin viskamer van het museum een verza meling van werken van deze schilder geëxposeerd. Het museum is de komende dagen een bezoek dus zeker waard. Het is ge opend op werkdagen 10-12 en 2-5, 's Za terdags alleen van 10-12. Speciaal voor stadgenoten op Zondag 11 en Zondag 18 October van 2-5 tegen verlaagde toe gangsprijs. ALKMAAR: Baptisten Gem., Hofstraat, 10 uur de heer G. Planting, van A'dam. SLUITING GEMEENTE-BUREAUX De gemeente-bureaux en -diensten zul len op Donderdag 8 October e k., voor staan. Hij begreep zeer goed dat het usance was dat op de markt een koop met een borrel werd beklonken, maar, zo zei de president, klim dan na afloop van een markt niet op een fiets. De procureur-generaal was het volledig met de president eens. Hij wilde echter niet zo ver gaan door verdachte een maand in verzekerde bewaring te stel len. Met een week vond de procureur- generaal dit misdrijf zwaar genoeg ge straft. In beide zaken zal over veertien dagen uitspraak worden gedaan. CINEMA AMERICAIN, 7 en 9.30 uur: geheime dienst in donker Afrika (deei REX THEATER, 2.30, 7 en 9.30 uur: Alraune (18 jaar), VICTORIA THEATER, 7 en 9.30 uuj: Foei toch, Brigitte (14 jaar). HARMONIE THEATER, 7 en 9.30 uur: I Het eiland van begeerte (14 jaar). WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur:| Toneelgroep Rolia met De ruwe bolT ster. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur:| Klaar voor actie (14 jaar). NOORD-SCHARWOUDE. Tivoli, 7.3)1 uur: Intriges uit het Oosten (14 jaar) SCHERMERHORN, 2 uur: Draverij voor boerenpaarden. ZONDAG. Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 4.30, 7 en 9.30 uur. HARMONIE THEATER, 2 uur: Jeugd' festival met Walt Disney-films. GULDEN VLIES. 2.30 uur: Nd Jeugdtoneel met Dik Trom. WAPEN VAN HEEMSKERK, 7.30 uur: openb. dansavond. BERGEN, Rustende Jager, 2.30 en I uur: Het hunkerende hart (14 jaar). NOORD-SCHARWOUDE. Tivoli. 3.30 7 en 9.30 uur: Intriges uit het Oostet (14 jaar). SCHERMERHORN, Café De Rod» Leeuw, 8 uur: Revue Het Rad vaS Avontuur. MAANDAG. CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Ge heime dienst in donker Afrika, deel 2 (14 jaar). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Al raune (18 jaar). VICTORIA THEATER, 8 uur: Foei toch, Brigitte (14 jaar). HARMONIE THEATER, 8 uur: Het eiland van begeerte (14 jaar). GULDEN VLIES, 8 uur: Rotterdam» Toneel met Waaier Patience. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Klaar voor Actie (14 jaar). DIENST APOTHEKEN. Voor spoedgevallen is geopend apo theek Wanna. Ritsevoort 5. DOKTERSDIENST. Tijdens het weekend wordt de d°'t' tersdienst waargenomen door de artsen- H. C. A. Koppejan, Oudegracht 2W (2382) en J. F. Nijman, Oudegracht 283 (2384). Hoog water te Bergen aan Zee. Zaterdag Zondag Maandag Zaterdag Zondag Maandag hoog 0.39 13.17 1.41 14.12 2.33 14.55 0.34 13.12 1.36 HO' 2.28 14.00 Te Camperduin. laag 18.39 7.1' 19.41 8.12 20.32 8.0'

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2