P. J. Pronk was 40 jaar keurmeester aan veiling te Warmenhuizen Jimmy Brown en de Oranjehemden Nieuws uitHeer-Hugowaard Nieuws uit Schermerhorn Gemeente gaat gebukt onder enorme schuldenlast Kort nieuws uit wijde omtrek Bij oprichting veiling aangesteld en nog in goede gezondheid werkzaam Heiloo Ook veiling is 40 jaar t Hij leeft nog J Langedijk Verkavelingsplan Geestmer-ambacht Operette trekt enorme belangstelling Meester Janssen 25 jaar voor de klas Onmogelijke toestand aan het Noordeinde Jn. Swart clubkampioen van „Huyghenwaert" Jongetje verdronken Nieuws in een notedop Uitgeest VROUWELIJK RAADSLID GEEFT ZETEL PRIJS Met 90 km per uur tegen vrachtwagen Nieuwe R.P. officier te Heiloo Bergen Burgemeester Verburg in Bergen Voorschot voor woningbouw Hensbroek 35 Jaar watermolenaar GEESTELIJK LEVEN BEROEFINGSWERK VULPENSHOP ALLEEN PAYEL0P Merken van vertrouwen P.O.A. n.v. PAYGLOP Nieuwe Niedorp BURGERLIJKE STAND KERKELIJK LEVEN ZATERDAG 3 OCTOBER 1933 Het is voor de heer P. J. Pronk een grote dag geweest, die dag van Don derdag Hij zal zich wel wat onwennig hebben gevoeld, toen hij met zijn eehtvenote in de zaal van de heer De Groot, zat. temidden van zo ontzaglijk veel bloemen en zo veel mensen. Inderdaad was de belangstelling bij de rerentie die werd gehouden ter gelegenheid van het feit, dat hij veertig jaar »u keurmeester aan de veiling te Warmenhuizen verbonden was, buitenge- en heerste er een grote drukte. Tal van vrienden en bekenden zijn hem d! hand komen drukken en daaruit heeft de jubilaris terecht mogen af- ieiden.dat hij zijn taak naar behoren heeft vervuld. De heer W. Dekker sprak eerst als voorzitter van de veilingvereniging Warmenhuizen. Hij herinnerde daaib aan het feit. dat er hier sprake was van een dubbel jubileum. Niet alleen is de heer Pronk veertig jaar keur meester, maar tevens bestaat de vei- ling veertig jaar. Wat was het verve lend toen wij voorheen heel naar de veiling in Broek moesten. In de nacht op stap en in de nacht soms weer thuis. Wat hebben we gevochten om zelf een veiling te krijgen. Dankbaar zijn we voor de medewerking die we daarbij hebben mogen ondervinden van polder en gemeentebestuur. De veiling kwam er en Pronk kwam er. Als keurmeester. Tot aller tevredenheid Die taak van keurmeester is niet ge makkelijk. Hii is als het ware de man die alle partijen moet bevredigen, en daarbii toch boven de partijen moet staan. De grootste hulde voor het werk van Pronk is wel daarin gelegen, dat men in die lange periode nimmer klachten heeft gehoord. Als blijk van waardering bood hij een gouden hor loge met inscriptie aan. Een lange rij van sprekers volgde op deze rede van de voorzitter, die nog speciaal welkom heette burgemeester Nolet. Sprekers met bloemen, zonder bloemen, met cadeaux, zonder cadeaux, maar allen vol lof en waardering voor de heer Pronk. Voor de Vereniging van Groente handelaren sprak de heer J Weener, die een sigarettenaansteker met verdere benodigdheden aanbood. Namens de Noorder Marktbond de heer Kliffen, die namens de directie een fraai schil derij en sigaren overhandigde. Dan waren er de lieer Van Herwijnen voor de Plantenziektekundige Dienst, de heer P. Vos, die namens de trans portarbeiders op rijm zijn gevoelens naar voren bracht, de heer Duijvis, col lega van de Noorder Marktbond, die zijn toespraak vergezeld liet gaan van sigaren, de heer Ligthart, waarover u in bijgaand kader kunt lezen. Tomatenhobbel Grote vreugde bracht de heer J. Zwart, een oud-collega teweeg, toen hij Bij het jubileum van de heer Pronk werden oude herinnerin gen opgehaald door zijn vriend PLigthart. Piet was een thuis- haalder bij Bep en Ootje. Piet werd er ziek en geraakte in een tentje. Gevolg het advies om hem raar een sanatorium te zenden. „Wel nei, zoi Bep, hai gaat om- mers toch dood". Het is nu bijna vijf en veertig jaar later en Pronk leeft nog in blakende wel stand. Maar hij 'is dan ook naar het sanatorium geweest. De goe de raad van Bep ten spijt. LANGEDIJK De plannen om in het Geestmeranibacht te komen tot een ruil en herverkaveling staan de laatste tijd in tuinbouwkringen en op veilingverga deringen in het brandpunt van de be langstelling. Hoewel tijdens en na de grote ver gadering in „Concordia" te Langedijk gehouden nog geen nadere bijzonderhe den zijn bekend gemaakt, is een verga dering over deze belangwekkende ma terie spoedig te verwachten. Men wil dan komen tot een definitie ve uitspraak over het vraagstuk. Hoewel vastomlijnde plannen nog niet bekend zijn verdient het voorstel YarL,.,® tuinbouwdeskundige, de heer J. Kliffen alle belangstelling. Hij op pert het idee om van het Geestmer- ambacht een vaarpolder te maken met bloksgewijze verkaveling. Anderen geven de voorkeur aan een rijpolder, en een derde gedachte is om vaar- en rijpolder te combineren. Het plan van wijlen de heer P. Zee man. in leven lid van de Provinciale Staten van Noord Holland zal waar schijnlijk ook weer te sprake komen. Deze stelde indertijd voor om dwars door het Geestmerambacht, in de de richting Noord-Zuid tussen Sint Pancras en Warmenhuizen een weg aan te leggen. Langs dit traject zouden dan de bedrijfsgebouwen gevestigd kunnen worden. Verwacht mag worden dat alvorens tot een beslissing te komen de proble men diepgaand bestudeerd worden. NOORDSCHARWOUDE. Voor de opvoering van de operette „Grafin Maritza", door de operettevereniging „Caecilia" blijkt een overweldigende belangstelling te bestaan. Vóór de pre mière waren reeds acht voorstellingen uitverkocht. Een zevende en achtste opvoering op 3#' en 29 October zijn thans aangekondigd. PER LUCHTPOST DOOR I.D.D.A. Door de Langedijker toneelvereni ging „I.D.D.A." ij in studie genomen, het blijspel „Per Luchtpost", Men is voornemens dit stuk in de maand November voor donateurs op te voeren. het over de „tomatenhobbel" van Pronk had. Met voorbeelden toonde hij aan, dat men nimmer mee moest doen met schelden, als tuinder en koopman in de weer waren. Je kent op het laatst je pappenheimers, het zijn immers altijd de vaste klanten die last geven. De heer P. Mink roemde niet alleen de kwaliteiten van de jubilaris, maar deed een beroep op de medewerking van alle tuinders om steeds op de bres te staan voor het behoud van de vei ling. Een rijk en gelukkig man noemde de heer Ootjers, betaalmeester aan de N.M.B. de heer Pronk, omdat hij altijd over een hoeveelheid humor beschikte, terwijl de rij van sprekers werd be sloten door de heer A. Nottelman, één der oud-oprichters van de veiling. Zo werd door al deze sprekres in ver schillende toonaarden de lof gezongen van iemand, die veertig jaar lang zijn stempel heeft gedrukt op het veiling wezen in Warmenhuizen, de heer P. J. Pronk, gezien bij allen, gehaat bij nie mand. De heer Pronk had tenslotte het laat ste woord. Het is wel eens moeilijk ge weest om een beslissing te nemen, zo begon hij, maar nimmer heb ik het zo moeilijk gehad als deze dag. Wat heb ik met velen prettig samengewerkt. Ik hoop dat nog te doen, aldus de heer Pronk, daarbij de sprekers dankend voor hun vriendelijke woorden en te vens voor de vele bloemen en prachti ge cadeaux. Voor de heer en mevrouw Pronk een dag om nimmer te vergeten. (Wij tekenen hierbij aan, dat de vei lingvereniging geen feest organiseerde ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan, omdat men dit had gecombi neerd met de opening van de nieuwe fustenloods. Red.). Op 1 November a.s. zal het een kwart eeuw geleden zijn, dat de heer H. J. M. Janssen werd benoemd tot onderwijzer aan de St. Josephschool te Heerhugowaard N. Vier jaar later volgde zijn aanstelling als hoofd der school en deze functie bekleedt hij nu nog. Er zijn grote, nog onbekende, plannen om deze le November tot een onvergetelijke dag voor de familie Janssen en het gehele dorp te maken. In die 25 jaar hebben honderden leerlingen van de heer Janssen hun opleiding ontvangen, terwijl zeer ve len ook bijlessen volgden als zij naar andere scholen gingen. Voorts heeft de heer Janssen alles gedaan om het onderwijs in zijn school door het in voeren van nieuwe lesmethoden op te voeren tot een zo hoog mogelijk peil. Ook in het verenigingsleven heeft de heer Janssen zich met succes bewo gen. We noemen hier slechts de to neelvereniging PIUS XI, die onder zijn leiding veel heeft bereikt. Deze op zijn initiatief opgerichte vereniging, zal in het komende seizoen 25 jaar bestaan en de heer Janssen is dan even lang regisseur. Ook daarom zul len ongetwijfeld alle Noordeinders wil len medewerken om Zondag 1 Novem ber tot een ware feestdag te maken. We hebben al eens meer geschreven over de onmogelijke toestanden die in Heerhugowaard N. zijn ontstaan ten gevolge van de demping van de slo ten. De bewoners van de aan het gedempte slootgedeelte staande perce len klagen omdat er nog steeds geen riolering, bestrating en beplanting is aangebracht en alle? nog een prairie achtige indruk maakt. En de bewoners van de huizen langs het niet gedemp te gedeelte sloot langs de Middenweg (bij de z.g. Van Saane-huizenfoete ren over de ergerlijke toestand van de sloot. Door de gedeeltelijk uitgevoerde demping stroomt het water niet meer door en is het waterpeil zeer laag. Omdat bovendien onbevoegden voort durend vuil in de s^oot smijten, is de situatie onhoudbaar geworden. In verband met besmettingsgevaar, de stank, het gevaar voor spelende kinderen en het weinig schone aan zicht hebben de bewoners zich tot de gemeenteraad gewend met een ver zoek maatregelen te treffen. Het zal goed zijn als de raadsleden eens de moeite willen nemen te komen kijken. Het wegblijven van de riolering schept bovendien nog weer -problemen om dat vele mensen niet weten waarheen ze met hun afvoerwater moeten. Het is werkelijk méér dan tijd, dat deze langdradige zaak eindelijk op bevredi gende wijze tot een oplossing wordt gebracht. Na de laatste rit in Oostwoud is ook bekend geworden, dat de heer Jn. Swart met een totaal van 25 winst punten het clubkampioenschap van de motorclub „Huyghenwaert" op zijn naam heeft gebracht en dus de fraaie wisselbeker voor een jaar in zijn bezit krijgt. Er was spanning: tweede werd Jn. Rietbergen met 20 w.p., 3 Jn. v. d. Gulik met 18 wp., 4 Jn. Kooij met 17 wp., 5 Bod de Groot met 16 wp., 6 N. Beers Jnz. met 11 wp. en 7 N. Tessel met 8 wp. In de competitie met de club uit Oostwoud en Nieuwe Niedorp is „Huy ghenwaert" op de laatste plaats ge ëindigd met 154 p. Oostwoud won met 236 p., tweede N. Niedorp met 188 p. Dat de Heerhugowaarders niet beter voor de dag kwamen is hoofdzakelijk te wijten aan de geringe deelname aan de competitieritten. De in KVP-kringen zeer bekende spreker mr Hans Velu uit Den Haag zal op Vrijdag 19 November in de zaal van de heer Baars spreken voor de jongerenorganisatie van de KVP. Zijn rede zal in het teken staan van de wens om de eenheid in de KVP te herwin-1 nen en te versterken. HEERHUGOWAARD. Vrijdag middag om 12 uur is het twee-jarig zoontje van de familie Pluister, wo nende le Kilpad alhier, in een nabijge legen sloot geraakt en jammerlijk ver dronken. Alkmaar De woning voor de heer Henk Groot, volgens een bouwplan van de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeenten in aanbouw tussen de percelen Midden weg 592 en 596, vordert reeds flink. Het is een woning van het type IRIS. In een dezer dagen te houden ver gadering zal worden getracht een fusie tot stand te brengen tussen de toneel vereniging „Jeugdtoneel" en PIUS XI. Op initiatief van burgemeester Sut. man Meijer zal worden geprobeerd in Heerhugowaard te komen tot de samen stelling van een jeugd-genjeenteraad, waarin alle politieke partijen uit *de gemeente vertegenwoordigd zullen zijn. De jongerenorganisatie van de KVP zal zich wenden tot de besturen van PvdA, CHU en A.R. Vermoedelijk zal de gemeente nog voor het einde van dit jaar overgaan tot bouw van een dubbel woonhuis in Heerhugowaard-Noord, naast het on langs onbewoonbaar- verklaarde per ceel, dat het laatst werd bewoond door het gezin N. Molenaar. Op 1 October is mevrouw Rè Vaase- Bleeker met haar man naar Nieuw- Zeeland geëmigreerd. Twee van haar broers zijn reeds naar Australië ver trokken. Nu de kooltijd nadert, is het wel licht goed er op te wijzen, dat het be vuilen van de wegen met modder en bladeren volgens de politie-verordening strafbaar is: de modder moet dus bij het verlaten van het land van de wie len worden verwijderd. Ontstaan er ongevallen door nalatigheid, dan komt de schade voor rekening van de na latige landbouwer. KETTING SPRINGER GEPAKT Op verzoek van de stationschef van Wormerveer verleende de politie assis tentie tegen een Uitgeestere die over een afsluitketting was gesprongen. De volgende dag werd deze kettingspringer aangehouden, waarna vanwege de Spoorwegen proces-verbaal tegen hem werd opgemaakt. PERSONALIA Mej. Starreveld alhier gaat op 1 Nov. vember de kleuterschool Noord te Weslzaan verlaten om eenzelfde be trekking in Krommenie te aanvaarden. Interne moeilijkheden in de P.v.d.A.- fractie, ontstaan in verband met de indertijd gehouden wethoudersverkie zing zijn voor mevr. Wieringa-Gedink aanleiding geweest als raadslid te be danken. De vrijgekomen zetel zal ingenomen worden door no. 6 van de lijst der P.v.d.A., de heer A. Greeuw, die ook zitting had in de vorige raad. Gistermorgen om 8 uur had op de Kennemerstraatweg, nabij Ter Coulster een verkeersongeval plaats, waarbij zich geen persoonlijke ongelukken voordeden. De flikker-richtingaanwij zer van een, in de richting Alkmaar rijdende, vrachtauto ging op een ge geven ogenblik voor de bestuurder van een achterop rijdende personenauto achter de melkbussenlading van de eerste wagen schuil. Toen de vracht auto links afsloeg reed de personen wagen met een vaart vgp 90 k.m. op de vrachtauto in. De personenwagen werd flink beschadigd. De luitenant der Rijkspolitie te Hei loo, de heer J. Zijp, is per 1 Oct. in dezelfde functie overgeplaatst naar de dienst te Utrecht. In zijn plaats is benoemd luitenant J. H. G. C. Elzinga, die voorheen in Utrecht luitenant der Rijkspolitie was. Tijdens zijn trip door Noord-Holland heeft burgemeester L. A. Verburg ook een vriendschapsbezoek aan Bergen ge bracht. De film „Storm over Stavenisse" en de stemmen van de bewoners van Sta venisse die via de geluidsband in de Rustende Jager werden gereporteerd lieten niet na ook hier grote indruk te maken. Het mannenkoor van de vrijwillige brandweer verleende deze avond zijn zeer gewaardeerde muzikale mede werking. NIEUWE VOLLEYBAL-CLUB Te Bergen is een club opgericht onder de naam „Heren Volleybal Bergen". Zij heeft zich laten inschrijven voor de volleybalcompetitie, welke half Octo ber aanvangt. De club is ingedeeld in de derde klasse van de Nederlandse Volleybalcompetitie, afdeling Alkmaar. Wegens gebrek aan lokalen is men er op aangewezen om in Alkmaar te oefenen. 1 De rapporteur van de commissie tot onderzoek van de gemeente-begroting, de heer Plugboer, heeft zich op de laatste gemeenteraadsvergadering afgevraagd, of in de Schermerhornse raad de juiste mensen wel op de juiste plaats zitten. De afgevaardigde was namelijk geschrokken toen hij een juist overzicht kreeg van de enorme schuldenlast die op deze kleine gemeente drukt. Verder was het de heer Plugboer opgevallen dat de MULO-school in de Beemster een duur insti tuut is, daar men er per leerling f 120 voor moet betalen tegen in Alkmaar f 34. Dok betreurde hij het, dat het onderhoud aan de gemeentewoningen door en W. was teruggebracht van f 1000 op f 500. Hoewel de begroting sober was ge houden. speet het spreker dat de nieuwe rekening slechts sluitend gemaakt kon worden door gelden uit het kleine „reservepotje" van de gaarkeuken op te nemen. Burgemeester Driessen was het vol komen eens met de heer Plugboer en wat het onderhoud der gemeentewo ningen betreft antwoordde hij dat de gemeente deze liever kwijt dan rijk is. Tijdens de rondvraag was het de heer Muntjewerf, bijgestaan door de heer de Boorder. die klachten had over de tegenwoordige sportterreinen. De heer Muntjewerf ergerde zich aan het aan- De heer A. van Leijen Az. te Hens broek heeft deze week het heugelijk feit herdacht dat hij 35 jaar als wa termolenaar in dienst van de polder Hensbroek is geweest. Graag hopen we, en met ons ongetwij feld het voltallige polderbestuur van Hensbroek en de landeigenaren en gebruikers, dat deze stoere molenaar, die nog uit 't rasechte hout gesneden is, nog menig jaar zijn werkzaamheden zal kunnen voortzetten. Bij dag en nacht heeft de heer van Leijen gedurende deze lange periode, met inzet van al zijn krachten, in be langrijke mate bijgedragen tot verho ging van al zijn productiviteit der lan derijen, nog' te meer nadat de molen werd voorzien van roeden volgens 't Dekker-systeem, waarbij ook met gerin ge windstreken gemalen kon worden. Het is zeker mede dank zij de activi teit en bekwaamheid van de heer van Leyen dat de watermolen te RensDroek tot op heden nog steeds de hoofdbema ling vormt. Hierdoor zijn niet alleen de polderlasten binnen de perken gehouden kunnen worden, doch is ook een echt Hollandse poldermolen in volle glorie in ere gebleven, in tegenstelling met zo vele polders in de omtrek en elders, waar men zich genoodzaakt meende te zien om over te stappen op motorische bemaling. In het dagblad „De Zaanlander" (lees die krant) staat dat men zich in de Zaanstreek gelukkig prijst, dat de organisatie Bescherming Burgerbe volking niet aan de weg timmert. Ge zien de zeer geringe belangstelling van het Nederlandse publiek voor deze noodzakelijke organisatie kunnen wjj dit overigens alleen maar betreuren. Niettemin zal de organisatie op de in Zaandam te houden Zamito-tentoon- stelling voor het voetlicht treden en wel met 'n keukenwagen, waar men zal kunnen genieten van hartige en andere smakelijke hapjes die de BB-ers kun nen bereiden. De combinatie bestaat uit een vleeswa gen, een spoelwagen, een kookwagen en een energie-wagen. Autoriteiten en genodigden zullen op de opening van deze tentoonstelling op 10 October, 290 liter hutspot in dit ,stel" bereid, worden aangeboden. „Zet 'm op zeggen wij „Tim mer aan de wegkook ook voor ons"! De Zaankanters kunnen niet alleen leker eten,, zij houden ook bijzonder veel van muziek. Vergissen wij ons niet, dan is 't juist dat aan de boorden van de Zaan de bakermat der Nederlandse jazz-muziek lag. Dit culturele aspect van de Zaanse folklore zal ongetwijfeld versterkt wor den door het oprichten van een drum band voor kinderen. Jongens en meis jes van (af 12 jaar worden met open ar men ontvangen. Het is de vereniging „Excelsior" te Wormerveer. In Uitgeest is een wapenarsenaal ontdekt. Het behoorde aan een plaatse lijke bende die met pijl en boog ope reert. Gebleken is dat het jeugdige bende wezen in deze plaats reeds angstige proporties heeft aangenomen. De Rijkspolitie tracht afdoende in te grijpen. Het ziekenhuis Sint Johanes De Deo te Haarlem was onlangs in rep en roer. Een Beverwijkse patiënt met 12 veroor delingen achter de rug en een dertien de in het vooruitzicht was ontsnapt. Die dertiende zal hij binnenkort te pakken hebben. De officier van justitie te Haar lem eiste één dezer dagen een gevan genisstraf van 10 maanden tegen hem omdat hij een gehuurde bromfiets aan een onbekende vrouw had verkocht. Al met al een ziekelijk geval. Een Heemsteedse dame die (met haar auto) aan het winkelen was hoorde plotseling een plons: Auto te water! Ge schreeuw en opperste paniek. Er zaten twee honden in. Twee jongens sprongen te water, openden 't schuifdak en haal den de beesten er nog- levend uit. Een 82-jarige automobilist uit Haar lem door de Haarlemse rechtbank tot f 75.boete veroordeeld omdat hij bij het niet correct inhalen van een scooter deze had gevloerd. Kras! Ned. Herv. kerk. Beroepen te Nijehaske Haskerdijken (toez.) G. Kaastra te Sexbierum. Beroepen te Obergum: M. G. Kamp stra, vic. aldaar, die dit beroep ook aannam. Beroepen te Waspik: K. Schipper te Goudswaard. Benoemd tot vicaris te Warnsveld: J. A. Rietberg, vic. te Noordwijk aan Zee. gebrachte prikkeldraad, de heer de Boorder aan de paardenbeweiding. Bei de zaken vond ook burgemeester Driessen niet 'juist. Er zal een onder zoek worden ingesteld. De heer Plugboer brak voorts een lans voor de acht Schermer gezinnen die het nog steeds met verlichting pe troleum moeten doen Spreker vroeg bij het PEN aan te dringen op aansluiting op het net De heer Plugboer die wél electrisch licht bezit heeft in de avonduren bovendien een spanning van slechts 120 volt, wan neer zijn buurman electrisch melkt dan is hij helemaal van stroom verstoken. Burgemeester Driessen achtte leven bij 100 volt spanning wel uiterst moei lijk, maar stelde zijn hoop op een transformator van groter capaciteit. Wederom zal hij voor de zoveelste maal het PEN verzoeken licht te brengen in deze duistere zaak. De perspectieven voor een nieuw sportterrein laten zich voorts weer wat beter aanzien, daar de planologische dienst accoord gaat met de plaats waar het zou moeten komen. Een belangrijk raadsbesluit was het verstrekken van een voorschot aan de woningbouwvereniging voor het bou wen van 4 woningen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jan H., z. van G. Streef- !and en E. H. Verhoog. Ondertrouwd Adrianus C. Sta- degaard (won. te Wijdewormer) en Ge- rarda M. T. Brouwer. Getrouwd: Nicolaas P. Komen (wo nende' te Ursem) en Margaretha C. D. v. Saaze. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen Maria P. A. Cuppen van Beemster naar C 10: Klaas Tuin van Broek in Waterland naar A 113: Cor nells Nijdam van Nigeria (Atr.) naar A 58; Johannes de Git met echtgenote en vijf kinderen van Ursem naar B 14. Vertrokken Margaretha C. D. v. Saaze, echtgen. van N. P. Komen, van C 80 naar Ursem, Noorddijk N 33; Geer- truida A. M. van Saaze van C 80 naar Bergen (NH), Loudelsweg 24: Jan Treur met echtgen. en kind van C 50 naar Zijpe. Ruigweg D 51; Wed. Cato Meijer—Van Ghert met twee kinderen van C 60 naar Aikmaar, P. C. Hooftstraat 123; Cornelia M. Mantel van C 100 naar Amsterdam, Da Costakade 311. Pelikan Swan Osmia Parker Soenecken Union Graveren van naam of datum (Advertentie, Ing. Med.) 104. Neen, Jimmy geloofde er niet aan dat hij bij de bank bij de vijver in het park een afgevaardigde van de ontvoerders van Jackie zou aantref fen. Hij geloofde daar niet in, omdat, nadat hij de brief die hij de vorige dag had ontvangen een paar maal heel nauwkeurig had gelezen, de mening bij hem had post gevat, dat het de ontvoerders van Jackie helemaal niet om een losprijs te doen wasAls dat wèl het geval zou zijn geweest, zo meende Jimmy, dan zouden zij heel wat meer dan vijfhonderd gulden ge- eist hebben. Die uitnodiging om des morgens bij het krieken van de dag naar die bank in het park te komen, was volgens Jimmy niets anders dan een poging hem op een dwaalspoor te brengenHij fietste stevig door en klokslag zes uur reed hij het Burge meester Wientjespark binnen. De ron- tein lag in het midden van het park. Hij sprong van zijn fiets, want het wielrijden was in dit park verboden, zelfs des morgens in alle vroegte. Met de fiets aan de hand ging Jimmy re gelrecht op zijn doel af. Het was heel stil in het park. Eindelijk naderde Jimmy de fontein.... Maar eensklaps bleef hij stokstijf stil staan Wat zag hij daar bij die bank? Zat daar iemand op of lag daar wat? Hij kwam nu toch wat behoedzamer naderbij, op alles voorbereid. Ja, er lag iemand op die bank te slapen, leek net wel. Jimmy deed nog drie stappen en zei toen: „Ahum, ahum". Maar de figuur die op de bank lag verroerde zich niet. Geboren: Loes, dv Klaas Oiie en Ma rie J. Zwagerman; Yvonne Margaretha, dv Pieter J. Groes en Hiltje Posthuma; Anna Jantje, dv Dirk Luchies en Alida C. Dijkstra. Getrouwd: Jantje de Vries en Jan Laijen; Neeltje Rotgans en Jacob Fijn heer. Ingekomen: Neeltje Rotgans, van Den Helder naar BC96; Anna M. Groenleer, van Barsingerhorn naar C. 56; Dirk Luchies, van Spanbroek naar A. 57; Petrus J. Scholtes, van Katwijk naar A 1; Gerardus M. de Hollander, van Warmond naar C. 92. Vertrokken: Afra Poland, van B. 321 naar Alkmaar; Christiaan de Waard, van C. 92- naar Bloemendaal; Hendrik P. Stadegaard, van C. 67 naar Voor hout; William B. Biesheuvel, van B. 60 naar Deventer; Yme D. van der Wal, en gezin, van B. 287 naar Nieuwer Amstel; Wilhelmus A. Jansen, van C. 66 naar Oude Niedorp Jacob Stapel, van B. 165 naar Zyitserland; Wilhelmina Broek huizen, van B. 320 naar Barsingerhorn; Jan Ruig en gezin, van B. 226 naar Den Helder. Men deelt ons mede, dat in de ko mende maanden ter besparing van brandstof de kerkdiensten van de Ne derlands Hervormde gemeente zullen worden gehouden in de bovenzaal van de kerk, aanvangende om tien uur. Na 15 October worden geen nieuwe leden meer aangenomen. De school- catechisaties worden gehouden Woens dag en Donderdag van 1.30 tot 2.30, de catechisaties voor ouderen van 12—15 op Donderdag om 7 uur, van 16 jaar en ouder om 8 uur, te beginnen Don derdag 8 October. Op de bijbelcursus die op 7 October begint worden on derwerpen behandeld uit het Nieuwe Testament. De tweede Dinsdag van iedere maand te beginnen 13 October om 8 uur discussiegroep over verschil lende onderwerpen. De vrouwenver eniging heeft grote plannen om te ko men tot een bazar in April of Mei van het volgend iaar. Voor meisjes van 10 jaar en ouder js een vertel- en boe- kenleenuur bij da Franken-Liefrinck.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3