Vrouwe! DAW in feeststemming bijeen Jimmy Brown en de Oranjehemden LAATSTE NIEUWS De weg naar rationale niveau is lang en zwaar De ruwe Bolster" kreeg een uitstekende vertolking Agenda Hopman Van Dijk was 25 jaar bij de padvinderij r Clubgeest en keiharde training noodzaak LEIDEN VIERDE ZIJN 3 OCTOBERFEEST BURGERLIJKE STAND Dankbaar gegeven sluitingstijden op 8 October Automatisch bellen naar Den Bosch en Nijmegen vvv i startte goed Slachtveehandel had matig verloop Plechtigheid in het Heilooërbos Excelsior kiest de goede maar duurdere weg Oudorp kreeg extra bouwvolume De immigratie in Australië succes Mening van Nederlandse journalisten MAANDAG 5 OCTOBER 1933 yOEWEE de vrouwelijke j tegenwoordig ten opzichte de mode gelukkig niet meer t vergeten categorie behoort l ken ons toch nog vaak vrager moeders in de vorm vans draagt de jeugd het liefst en is het meest practische? Deze vragen zijn uiteraard nauw elkaar verbonden en daar eigen ervaringen uit die tijd meer up to date zijn, hebber het antwoord gezocht en gevo bij de jonge generatie. De DAW.familie heeft Zaterdagavond feest gevierd. In alle beschei denheid overigens, maar op een wijze die heeft bewezen dat de geest in deze 35-jarige zwemvereniging voortreffelijk is en het beste voor de toekomst doet hopen. Er was voldoende aanleiding om feest te vieren. In de eerste plaats mocht het 35-jarig bestaan niet zo maar zonder meer voorbij gaan en bovendien moesten de successen, tvelke door het eerste en tweede herenzevenlal in het afgelopen zomerseizoen waren behaald, aan de vergetelheid worden ontrukt. De feestavond, zo had de feestcom missie geredeneerd, moet iets bijzon ders worden. Men had daarom uitge keken naar een gelegenheid waar men in intieme kring bij elkaar kon komen. Het enthousiasme in DAW-kringen was niet zo groot toen bleek dat men die gelegenheid in het restaurant van de heer Minkema te Camperduin had ge vonden, Het is echter gebleken dat dit restaurant, dat na de Februari stormen in een verrassende stijl op de plaats van de oude „tent" is versche nen, een unieke gelegenheid was en wij hebben stellig de indruk dat. deze feestavond de band tussen DAW'ers onderling en de kleine schare suppor ters nog steviger heetf aangehaald. Dat moet ook wel wil DAW zijn ideaal, bin nen afzienbare tijd volledig op natio naal niveau te komen, verwezenlijkt zien. De goede wil is ongetwijfeld aanwezig, evenals een grote schare van jeugdige zwemmers en zwemsters. Het gaat er nu alleen maar om, dat deze jeugd beseft dat men alleen met een keiharde training tot indrukwek kende prestaties kan komen en dat be sef, de wil om zich volledig te geven, Leiden heeft ook dit jaar weer in de traditionele sfeer het even traditionele 3 Octoberfeest gevierd, een meer dan zestigjarige festiviteit ter herdenking van het ontzet van de Sleutelstad uit de greep der Spaanse belegeraars in 1574. Het officiële programma voor deze dag week weinig af van wat de stad andere jaren op deze dag voor officiële festiviteiten biedt: een reveille in de prille ochtend vanaf het bordes van het stadhuis, koraalmuziek voor het stand beeld van Van der Werff waar de avond te voren de taptoe haar hoog tepunt bereikte, een militaire parade en een défilé voor het stadhuis langs de autoriteiten die van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in de weer zijn om alle programmapunten met hun aanwezigheid op te luisteren, de uitdeling van haring en wittebrood in de Waag, ditmaal aan niet minder dan ruim 13.000 Leidenaren, het zeer bij zondere „Springen van de fontein op de Vismarkt" een sportieve manifesta tie die ditmaal het wielrennen betrof, een herdenkingsrede in de Pieterskerk en dan vooral „de optocht". Die optocht was gewijd aan histori sche gebeurtenissen en toestanden. Zoals gebruikelijk concentreerde een groot deel van de feestvreugde zich op het Schuttersveld, waar - ditmaal in verband met de spoorwegwerken voor het laatst - een grootse kermis was in- ingericht. kan alleen worden bereikt door een goede clubgeest. Wij hebben Zaterdag avond kunnen ervaren dat aan die clubgeest niets mankeert en wij zijn er dan ook van overtuigd dgt DAW de toekomst met vertrouwen tegemoet kan zien. Namens de leden werd de aanvoerder van het eerste zevental, de heer Van Straaten. een vaantje overhandigd als herinnering aan de promotie naar de eerste klasse en het kampioenschap van het tweede zevental. De heer F. Boxem voormalig voorzitter van DAW, sprak, eveneens namens de leden, hartelijke woorden, waarbij hij tevens een blik sloeg in het verleden, iets vertelde van de vele ups en downs die ook DAW niet waren bespaard. Ook hij felici teerde de beide zeventallen en voor zitter Klaas van der Pol en sprak de hoop uit dat men op de lange en zware weg naar het nationale niveau zou blijven voortgaan. Trainer Van Es deed de vergadering een bijzonder De heer F. Boxem, voormalig voorzitter van DAW, feliciteert de tegenwoordige voorzitterde heer Klaas van der Pol, met het 35rjarig bestaan van de vereniging en de watérpolö-succe'ssèn van het eerste en tweede heren zevental. Geboren? Eddy, z. van H. de Vroome en J. Zandbergen. Adrianne, d. van P. A. Greidanus en H. J. Ver boom. Rudolph, z. van J. B. Verberne en A. J. Cornelisse. Johannes M., z. van J. Tijssens en C. M. van der Vlugt. Overleden Willem Tol, 86 jaar, wed. van S. Heekelaar. Petronella C. Lobach, 70 jaar, wed. van C. Sman. Precies vier weken nadat zij de première van het blijspel „Waar was jjj vannacht?" had gebracht, trok de toneelgroep „Roliea" Zaterdagavond in het „Wapen van Heemskerk" opnieuw een stampvolle zaal. Opgevoerd werd „De ruwe Bolster", een toneelspel in vier bedrijven door Barend v. d. Veen, uit het Fries bewerkt door Eeleo van Dijk. Het stuk, waarin diepe verdorven heid wordt geplaatst naast opofferende goedheid, gaat over een ouderloos meisje, dat bij een rijke familie wordt thuis gehaald en zich daar al gauw de ongenade van de zoon des huizes op de hals haalt. Mevrouw A. Veld van Slooten als het verschoppelingetje Eva en de hr. Jb. de Nijs die de oude grootvader op de plankev? zette overtroffen zichzelf en hebben het talrijke publiek diep ont roerd. Zij zijn het dan ook geweest, die het stuk in de werkelijke betekenis van het woord hebben „gedragen". Ook mevrouw C. Kiewitt-Pool die de rol van de fabrikansvrouw van Es voor haar rekening had genomen was zeer op dreef. De ondankbare rol van de fabrieks directeur van Es was bij de heer G. Hoogeling in goede handen. Hij munt te uit door een zeer goede mimiek. Dré de Rooy had het als Theo van Es, zoon der huizes, niet gemakkelijk, Hoewel hij zich goed van zijn taak kweet moet zijn spel echter nog iets losser worden. Ook de heer B. Jansen heeft, zoals wij dat van hem gewend zijn, van de rol van notaris Rienks iets aparts ge maakt. Het spijt ons te moeten opmerken dat er ondanks de uitstekende vertolking van het stuk een groot deel der bezoe kers niet aan een herhaald verzoek om stilte heeft willen voldoen, zodat- er tijdens de opvoering steeds hinder lijk gelach en gemompel was. Een gezellig bal onder leiding van ^de Crescendo Boys hield de aanwezigen nog lang bijeen. Hoewel het kind totaal geen opvoe ding heeft genoten en met geen tang is aan te pakken (zo vies is ze aanvan kelijk) ontwikkelt het zich tot een trouw en aanhankelijk meisje, dat zich bij een grootvader, die zij te verzor gen krijgt zo bemind maakt, dat deze zijn onsympathieke zoon gedeeltelijk onterft en het geld aan haar vermaakt. Ziedaar het dankbare stramien, dat de spelers van deze avond gelegenheid heeft gegeven een hele serie van emo ties uit te beelden. Uiit ebreid etente, maar Nieuw middel faagi afwashanden" op de vlucht Vader e" de kinderen zijn natuurlijk maar wat gesteld op zo'n uitgebreid etentje. Maar voor de huisvrouw doemt dan dadelijk die stapel afwas open tot overmaat van ramp die ellendige afwashanden! Het kan echter ook totaal anders, sinds in de Castella laboratoria een vol komen nieuw en geweldig goed middel voor de afwas is uitgevonden: Castella Vaatwas. Eén enkele lepel daarvan geeft U al teilen vol actief schuim waaruit de hele vaat, van het kleine theelepeltje tot de grote aardappelen- pan blinkend en schitterend te voor schijn komt. Er hoeven geen kracht toeren op vuili os'P'-'ten meer te worden verricht - het schuim lost alles op en er hoeft zelfs niet meer te worden afgedroogd. En wat iedere huisvrouw als muziek in de oren zal klinken: Castella vaatwas koestert de handen: in plaats van ruw en rood komen Uw handen fluweelzacht uit hel sop te voorschijn. Schaf U dus gauw een pak van dit wondermiddel aan. De Prijs is laag: slechts 75 cent. (Advertentie, Ing. Med.) NOORDSCHARWOUDE, 5 October 1100 kg aardappelen: Eigenheimers 10.40, Koopmans blauwe 9.90 en grove 9,60; 7000 kg uien 3,20—4,20, grove 3,504, drielin gen 5 en nep 10—12; 1800 kg bieten: A en B 4; 1200 kg peen: B 5,30 en C 5,50; 1400 kg slabonen 3545, II 23 en afw. 20; 900 kg groene kool A 6; 50-000 kg witte kool 3,50; 41.000 kg succes witte krol 4; 200 stuks bloemkopl Bil 89. Doorgedraaid: 46.000 kg witte kool en 1800 kg bieten. prettige mededeling. Hij vertelde dat de jeugdgroep aan het sparen was om DAW een nieuwe chronometer te kun nen schenken, een mededeling die kon- merkend is voor de goede geest in de vereniging. Veel is er verder niet ge sproken. Tot diep" in de nacht is er ge danst en gezongen, is ar tussen oud gedienden gesproken over die altijd goede oude ti.id en vertelden de cracks-» in-spé hoe serieus zij hun training zul len gaan opvatten. Kortom het was een avond die zijn uitwerking niet zal mis sen en waaraan DAW nog lange tijd prettige herinneringen zal bewaren. De Commissaris van Politie te Alk maar maakt bekend, dat voor de ko mende 8 October viering de sluitings uren voor vergunnings- en verlofslo- caliteiten, alsmede voor de openbare vermakelijkheden, als volgt zijn vast gesteld: Woensdag, 7 October, 1 uur; Donderdag, 8 October, 2 uur. Gedurende de uren dat de optochten eil wielerwedstrijden worden gehou den, worden motorrijtuigen of andere voertuigen, zoals ventkarren, niet op de routes toegelaten, evenmin op de Kanaalkade tijdens het vuurwerk. Ieders medewerking wordt ingeroe pen om de feestelijkheden zo ordelijk en goed mogelijk te doen slagen. GESLAAGD De heer A. J. van den Bosch, alhier, is aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam geslaagd voor het can- didaatsexamen Economie. MAANDAG CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Ge heime dienst in donker Afrika, deel 2 (14 jaar). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Al- raune (18 jaar). VICTORIA THEATER, 8 uur: Foei toch, Brigitte (14 jaar). HARMONIE THEATER, 8 uur: Het eiland van begeerte (14 jaar). GULDEN VLIES, 8 uur: Rotterdams Toneel met Waaier Patience. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Klaar voor Actie (14 iaar). DINSDAG Bioscopen als Maandag. Bergen, Rus tende Jager, 8 u.: Het hunkerende harf (14 jaar). DIENST APOTHEKEN, Voor spoedgevallen is geopend apo theek Wanna, Ritsevoort 5. Hoog* water te Bergen aan Zee. Maandag 2.28 14.50 Dinsdag 3.02 15.19 Op Dinsdag 6 Oct. a.s. bij de aanvang van de dienst, zullen de abonnékoppe- lingen tussen de geautomatiseerde net ten van het technisch district Alkmaar enerzijds en die van het technisch distriet 's Hertogenbosch en Nijmegen anderzijds in dienst worden gesteld. De aangeslotenen in het districtsgedeelte Alkmaar kunnen dan alle nummers in de geautomatiseerde netten van de technische districten 's Hertogenbosch en Nijmegen doorlopend rechtstreeks kiezen. Voor de competitie van de Kon. Ned. Schaakbond speelde het eerste tiental van V.V.V. gisteren tegen Watergraafsmeer I oen uit-wedstrijd Als een goed begin het halve werk is, kan VVV's eerste team tevreden zijn. Het wist n.l. met 6V2—3Vs te winnen (Vijf overwinningen en drie remises). De gedetailleerde uitslag was (Water graafsmeer IV.V.V. I): P. GeertsE. G. Kayser 0—1; M. C. v. WaardenburgP. Seewald 1—0; W. de JongD. Appel Jr. 10; P. R. de RochemontF. Hildama 0—1; J. Staal—W. Kwak 0—1; J. N. Ken nedyR. Pijning 01; J. B. Ruyselaar P. Hoekstra 1/2V2; P. E. Daame—W. Beem- sterboer 0—1; H. Stoeckaert—B. v. d. Tak V2—V»; G. Bezemer—J. de Ruiter V2—V»;J totaal 31/261/2. V.V-V. had aan de even borden wit. HOOGKARSPEL, 3 October 195£ 75.000 st. bloemkool, t.s. BI 12.20-18, t.s. Bil 8.20-14.10, z.d. B 8-13, z.d. Bil 8-8.50, stek 5-6.50; Kroten A 5.50-6.50, B 4-4.75; uien groot 5.20-5.50, nep 13.60- 13.90, drieling 4.460-4.70; Slabonen 33- 40. Maandag Dinsdag te Camperduin hoog 2.33 14.55 3.07 15.24 laag 20.32 8.55 21.07 9.24 Tijdens de slachtveemarkt van he denochtend bestond voor de aange voerde koeien een behoorlijke animo. Daar het aantal echter iets te gering was om aan de vra^g te voldoen gin gen de noteringen boven die van ver leden week uit. De nuchtere kalveren werden tegen hoge prijzen vlug verkocht. Wat de schapen betreft, die eveneens zeer duur zijn, verliep de handel echter zeer traag. De afzet van varkens is de laatste tijd voor de houders financieel der mate gunstig dat er veel dieren wor den geruimd. Met de verkoop van de thans voor radige varkens kan echter nog even worden gewacht, zodat het begrijpe lijk is dat er vanochtend maar een ge ringe aanvoer van deze dieren was. Bij hogere prijzen is de handel van daag matig geweest. De aanvoer bestond uit: 115 vette koeien. Eerste kwaliteit f 2.45 tot f 2.55 per kg. Tweede kwali teit f 2.30 tot f 2.45 per kg. Overige kwaliteiten f 2.20 tot f 2.30 per kg. De stuksprijzen schommelden tussen f 600,— en f 1010,—. Voorts werden er 190 varkens aan gevoerd. Vlees- en zA-are varkens deden van f 1.96 tot f 2.— per kg. Lichte varkens van f 1.90 tot f 1.96. De stuksprijzen der 7 graskalveren lagen tussen f 170,en f 230,die der nuchtere kalvers*! tussen f 45,— en f 92,— en die der vette schapen tussen f 85,— en f 110,—. BROEK OP LANGENDIJK, 5 October. 1000 kg slabonen 33—51; 4500 stuks bloemkool BI 10.50—14.40; 10.000 kg groene kool: A 66.60 en B 44,30; 128.000' kg witte kool 3,50 en succes witte kool 4—4,50; 2600 kg "uien 3,30—4; 3009 kg bieten: A 55,70 en B 4; 2500 kg peen 55(6Doorgedraaid: 29.000 kg witte kool en 1400 stuks bloemkool BII. WARMENHUIZEN, 5 October. 65.200 kg wittë kool 3,50. HANDELSVERDRAG AMERIKA-SPANJE McCart, de Amerikaanse correspon dent van het Russische biad Pralda, meldt, dat de Russische filmster Bleria in Spanje vertoeft. Nu Amerika een handelsverdrag met Spanje heeft ge sloten, kan hij ook daar volop genieten van de Lexington sigaretten van Ame rica's Best Tobaccos. (Advertentie, Ing. Med.) Mevrouw Van Dijk (links) was ook aanwezig bij de huldiging, die haar man hopman van de Kennernerwoudlopersgroep gistermorgen in het Heilooërbos ten deel viel. Ook de vader en moeder van de hopman, resp, uiterst links en rechts op de foto, waren voor de korte plechtigheid uitgenodigd. Zondag 4 October herdacht de heer J. J. van Dijk, groepsleider van de Ken- nemer Woudlopergroep Alkmaar NPV, de dag, dat hij 25 jaar geleden als pad vinder werd geïnstalleerd. Op 4 October 1928 trad „welpje Just" toe tot de padvindersbeweging in Amsterdam en vervulde sindsdien velerlei functies ia de padvinderij. Hij doorliep de gehele padvinderstraining van welp via gids, verkenner, ass. patr.leider, patr.leider, vaandrig, naar hopman en groepsleider, en hij is momenteel groepsleider en hopman van de bovenvermelde groep. In hel District Noordrkwartier vervult hij de functie van ADC Verkenners. Met op achtergrond het prachtige herfstdécor van bomen en struiken, vond Zondag in het Heilooërbos de be ëdiging plaats. Aanwezig waren daar bij de groepscommissie, districtsleiding, de gehele Kenn, Woudlopergroep en leiders van zustergroepen. Oubaas Perre sprak de jubilaris toe namens Zoals wij reeds meldden heeft het bestuur van de muziekvereniging Ex celsior afgezien van het plan voor het corps een kaasdragersuniform aan te schaffen. Het bestuur heeft ons bericht bevestigd met een schrijven, waarin het verklaart, dat Excelsior gehoor beeft willen geven aan de bezwaren, die te gen het kaasdragersuniform zijn gere zen. Wij kunnen voor dit standpunt waardering hebben. Enerzijds begrij pen. we, dat Excelsior veel verwachtin gen had van zijn optreden in kaasdra- gerscostuum buiten de stad, anderzijds gevoelen wij voor de opmerkingen van hen, die meenden, dat het reeds vele malen gewraakte showelement van de kaasmarkt door een muziekcorps in de witte costuums en de kleurige hoeden nog meer zou worden versterkt. Excel sior heeft dit ongetwijfeld goed begre pen en zich hoewel niet van harte van zijn oorspronkelijke plan gedis- tancieerd. Daarom ook verdient het corps nu meer dan ooit de steun van de burgerij. Het zal een ander uniform moeten laten ontwerpen, wat stellig duurder zal kosten dan 'n kaasdragers uniform. Wij willen dan ook gaarne de oproep ondersteunen, die het bestuur doet om het corps aan een passend uniform te helpen. Bijdragen kunnen gestort worden op girorekening 17410 der Ned. Middenstandsbank onder ver melding „Uniform Excelsior". DIERENBESCHERMING Zwervend is op de Munnikenweg (Oudorp) aangetroffen een mooie cyperse poes. Op de Oudegracht zwerft sinds een paar weken een zwart poesje, pl.m. 4 maanden oud; in de v. d. Meerstraat dwaalt een zwarte poes. Ontavngen voor het Dieren-Asyl: mevr. W. f 2,—, mevr. Z. d. H. f 1,—. mevr. v. K. f 2,—, mevr. N. f 1,50, mevr. W. f 2,50, mevr. A. N. f 2,50, mej. De R. f 2,50, mevr, V. f 2,50 en van Tommie de Kater f 2, Adres Inspecteur'; C. Verwer, Zaag molenstraat 36, tel. 2515, Penningmeesteresse mej. Hagedoorn, Graaf Jankade no. 3, gir0 493727. 105. Er Lag inderdaad in diepe slaap verzonken een man op de bank bij de fontein. Een raar geval, dacht Jimmy. Zou hem op deze manier een valstrik worden gelegd? Hij zette zijn fiets tegen een boom en liep zonder zich verder te bedenken op de man af. Hij greep hem bij de schouder en riep: „Hé zeg, wordt 's wakker". Het vol gende ogenblik rees de man verschrikt overeind. „W-w-wat is 't er? vroeg hij beduusd. „Wat er is? Ik ben er, jullie hebben mij hier toch om zes uur be steld of heb ik dat verkeerd gelezen?" De man die de slaap nog uit zijn ogen moest wrijven, keek Jimmy tamelijk verwezen aan. „Om zes uur besteld...? Verkeerd gelezen?" vroeg hij in op perste verbazing. „Man, wat wil je eigenlijk van me. Laat me slapen. Of ben je soms van de plisie?" Jimmy wierp een blik op de kleding van de man. Hij zag er nog al sjofeltjes uit. Zijn tenen staken door zijn schoenen en de rafels hingen aan zijn jasje. Het was kennelijk een zwerver, die hier in het park de nacht doorbracht. Maar Jimmy wilde zeker van zijn zaak zijn. „Zegt de naam Jackie jou iets?" vroeg hij op scherpe toon. „Sjekkie? Wie ia dat?" vroeg de zwerver op achterdoch tige toon. „Verwachtte je hier nie mand om deze tijd?" ging Jimmy door zonder op de wedervraag van-de an der acht te slaan. „Iemand hier ver wachten? Wie zou dat moeten zijn be halve de een of andere dienstklopper van een agent die mij m'n nachtrust misgunt", zei de zwerver. Toen was Jimmy gerust.. Hij greep in zijn zak en gaf de ander een rijksdaalder. „Hier", zei hij, „en neem me niet kwa lijk dat ik je heb wakker gemaakt". De zwerver begon te grijnzen. „Op die manier mag u me elke morgen komen wekken, meneer", zei hij het geld in z'n broekzak wegmoffelend. de groep en dankte hem voor het velj wat hij voor de padvindersbeweging heeft gedaan; hij sprak de hoop uit dat hopman Van Dijk nog vele jaren in dienst van de padvindersjeugdbewe ging zou kunnen blijven werken. De distrcitscommissaris P. H. L. Nieu. wenhuysen bracht de dank over van het district voor de steun die hopman Van Dijk steeds geeft als ADC. De heer Amoureus bracht als voorzitter van da groepscommissie de gelukwensen over van die commissie. Een en ander ging vergezeld van het aanbieden van enke le geschenken. De jubilaris zelf zeide dankbaar ver. rast te zijn door deze huldiging. Hij uitte zijn dank aan zijn ouders die hem op 't padvindersspoor hadden ge bracht. Het volgen van dit spoor, al- dus spr., heeft mijn leven geleid en richting gegeven, en het was mij een onmisbare steun bij het overwinnen van moeilijkheden- Met het „Hoort zegt het voort" werd deze korte plechtigheid besloten. Op de laatste raadsvergadering deelde de voorzitter mede, dat aan de gemeente een extra bouwvolume voor vier wonin gen is verstrekt. B. en W. stelden voor hiervan twee woningen aan de woning bouwvereniging toe te wijzen en twee aan particulieren uit de gemeente. De Noord-Hollandse Vereniging tot be strijding der Tuberculose zal een nieuw consultatie-bureau te Alkmaer stichten. De kosten bedragen f 144.000,—, waar voor een bijdrage aan de gemeente werd gevraagd. Voor nader advies werd dit adres in handen van B. en W. ge steld. Vervolgens kwam aan de orde een schrijven dat de D-U.W.-premie voor wo ningbouw voor Hoord-Holland niet meer zal worden verleend. Van het P.E.N. een schrijven, dat het bereid is zes onren dabele percelen in de gemeente op het net aan te sluiten. Aan de woningbouw vereniging werd een crediet- van f22.000,- toegewezen voor de bouw van twee wo ningen. Ook de vier reeds gebouwde wo ningen zullen aan de woningbouwver eniging worden overgedragen. De heer Venneker betuigde zijn erkentelijkheid voor de medewerking van het gemeente» bestuur ten opzichte van de woningbouw- vereniging. Ten behoeve van bouwterrein zal met de heer H. Smit een ruiling van 60 m2 grond plaats hebben. Aangeboden I word de begroting 1954, deze zal in co mité-vergaderingen nader worden beoor deeld. In de commissie van advies zake vordering woonruimte werden her- benoemd de heren J. Blom, C. Jonker, S I P. Wognum, G. van Maarieveld en C. de 1 Groot. Bij de rondvraag sprak de heer Tuijn- man zijn tevredenheid uit over de be moeiingen van de voorzitter tot het ver krijgen van extra bouwvolume. De heer Bos wees op de slechte verlichting aan de overzijde van de brug Huigendijk, Dat gedeelte behoort echter tot de gemeente Heerhugowaaxd. (Ongecorrigeerd) De negen Nederlandse journa listen, die thans in Australië vertoeven, hebben vandaag te Adelaide onder meer verklaard, dat het Australische immigratie programma een succes kan worden genoemd. Zij waren echter van mening, dat de immigranten vlugger de opvangcentra moeten passeren. JAPANSE VULKAAN WERKT De vulkaan Mihara. on het eiland Osjima. in de baai van Tokio, werkt sinds Zondag. De jongste uitbarsting van deze vulkaan dateert van Februari 1951. Er waren daarbij talrijke doden en gewonenden te betreuren. De Kiha- ra heeft zich een trieste faam verwor ven door zeer vele zelfmoorden, die er, na de tweede wereldoorlog, werden ge pleegd

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2