Eechtrop en Kraaien boekten hun eerste nederlaag De man uit Australië „Volksonderwijs" blijft groeien VIR1GLEY Onverwachte overwinning van Alkmaar op Strawberries Zwitserland te zwak voor ons dames hockeyteam Chmtc/wMh-Mce Van de Noordhollandse hockeyvelden Hermes en Adelborsten deelden de punten Vrolijke uitvaart in Scheveningen De 5-0-zege had nog groter kunnen zijn De havenstakingen in Amerika Pim, Pam Pom en de wonderlamp Oefening „Mariner" geëindigd „A toombom in de strijd De Provinciale federatie vergaderde in Beverwijk Ons dagelijks feuilleton Luister eens naar Radioprogramma Verdeling van Tr voorgesteld Ook een havenstaking Liverpool Minister Sn Koude luchtstroom im veel bewolking WEERBERICHT MAANDAG 5 OCTOBER 1953 J)E RESULTATEN van de Noordhollandse hockeyclubs zijn, over de gehele linie bezien, zeer behoorlijk. Er waren enkele tegen vallers, zoals de nederlagen van Eechtrop en Kraaien, beiden tot voor Zondag nog ongeslagen. Daar staan echter weer onverwachte overwin ningen tegenover, waarvan we die van Alkmaar op Strawberries willen noemen. En bij de dames was bet Hoorn, dat na twee overwinningen van het voor de vierde klasse veel te sterke Randwijck een fikse neder laag kreeg te incasseren. Wat bet landelijke hockey betreft valt aller eerst de overwinning van TOGO op HHYC te vermelden. Een zege, waarop Drijver c.s. lang hebben moeten wachten, maar die nu dan toch eindelijk kwam, de eerste na de oorlog. Verder noteren wij de 10- overwinning van Kampong op Groen-Geel en in de overgangsklasse de nederlaag op het reeds bij voorbaat als kampioen gedoodverfde S.C.H.C. tegen Amersfoort. pESPANNEN heeft het op Klein Zwitserland tussen HHIJC en TOGO uit welke strijd TOGO tenslotte met een 21 overwinning te voorschijn kwam. En daar BMHC met 10 van Amsterdam won delen TOGO en BMHC thans de eerste plaats met zes punten, drie punten meer dan HHIJC. Eechtrop na twee wedstrijden nog ongeslagen, kon het gisteren niet bol werken in de uitwedstrijd tegen Spi rit, dat, evenals Eechtrop twee ge wonnen wedstrijden op zijn naam had staan. Eechtrop moest met een 31 nederlaag naar Kennemerland terug keren. In de promotieklasse C leed Zandvoort zijn derde achtereenvol gende nederlaag nu met 31 teSen de Hilversum-reserves, terwijl BMHC 3, na de zege en het gelijke spel, nu weer met 2—1 van Amsterdam 3 won. Alkmaar boekte in de promotieklasse D de eerste winst, won met 20 van Strawberries, een overwinning die pas in de laatste minuten van de strijd een feit werd. En daar kan meteen bijgevoegd worden, dat Straw berries zeker wel een tegenpunt had verdiend, maar niet fortuinlijk was. Na twee overwinningen bleek Kraaien het in de thuiswedstrijd tegen het goedspelende HBS 2 niet te kunnen bolwerken. HBS 2 won met 42. Ver der waren in de tweede klasse B ge lijke spelen troef. Met 00 kwam het einde van de wedstrijd Strawberries 2—Zandvoort 2, voor beide ploegen het eerste winstpunt. Bij de plaatse lijke ontmoeting Hermes—Adelbor sten heeft het aan spanning niet ont broken. Het einde kwam in Den Hel der tenslotte met 1—1 en we menen te mogen zeggen, dat met dit resul taat beide ploegen loon naar werken kregen. Het was een buitengewoon prettige wedstrijd. In de derde klasse D behaalde DEM een tweede overwinning door met 32 van Strawberries 3 te winnen, terwijl Terriers het in deze afdeling niet kon bolwerken tegen Eechtrop 2 dat met 42 won. Voor de Eechtrop- reserves de eerste overwinning na 'twee gelijke spelen. pOED werk deed Strawberries door de moeilijke uitwedstrijd tegen Nadat gedurende 45 jaar tussen Scheveningen en Den Haag een lijn verbinding van onze onvolprezen N.S. heeft bestaan werd Zaterdagnacht het ritje van de laatste trein op alle mo gelijke manieren vertraagd. Want, ge weet dat wel, in dergelijke gevallen duiken er altijd figuren op, die het een en ander op hun hart hebben of graag willen teruggrijpen naar lang vervlogen herinneringen. De enige bijzonderheid bij dit plechtig afscheid was, dat er een grafkrans werd mee gedragen en dat er op zo'n kort tra ject niet minder dan 17 noodreinmin- gen moesten plaatsvinden. Natuurlijk gaf dat nogal wat vertraging, doch geen van de hoge autoriteiten en alle anderen, die nog eenmaal over het spoorlijntje mochten denderen maak ten er zich zorgen over. Integendeel, het kon slechts bijdragen tot de feest vreugde. Er was ook niemand, die het "bezwaarlijk vond, dat een uitge laten menigte Wassenaarders en Sche- veningers doodeenvoudig bezit nam van de zes-wagentrein. Door al die drukte vertrok het trJntie 20 minuten te laat. Dit kwam in hoofdzaak door de toespraak van jhr Dr D. P. N. Graswinkel, voorzitter van het actie-comité tot .behoud van het spoorlijntje, die amusant, soms brillant en veelal dem was. D .arna was het de beurt aan het publiek om onder het uitroepen van leuzen als: ..wij wil len een trein" en „leven de onrendabele reiziger" aan boord te klimmen en met een merkwaardig fanatisme aan de noodrem te gaan trekken. Op het tra ject Waalsdorp-W ittebrug moest zes maal uitgerust worden, om de compres soren van het Westinghouse-noodrem- s- sieem weer op krachten te laten ko men. Was het officiële vertrc' uurvande trein uit Scheveningen 22.57, om 24.25 werd Hollandse Spoor bereikt. Wl1 een bewijs, dat er onderweg het een en a Ier had plaaisgev inden. erigens waren er nog andere lieden v aarmee zeer speciaal door de Heilige Hermandad rekening werd gehouden De Haagse Politie, die incidenten van de zijde van de Leidse en Delftse stu denten vreesde, patrouilleerde met jeeps langs de spoorlijn, doch geen en kel lid van de beide universiteiten ver- scheen ten tonele. De uitvaart van hei Scheveningse treintje heeft hen kenne lijk niet geïnteresseerd. Voor iet itiors- n treinpersoneel as er tenslotte no ff een verrass1'ng. Va n het uitbundige pubhek kregen zij fr "t en sigaren als bl jk van waardering vooj de goede diensten in de afgelopen 45 jaar. Hilversum 2 met 3—2 tot een goed einde te brengen, terwijl we van DEM in de tweede klasse B nog meer verwacht hadden dan een punt loos gelijk spel tegen het niet al te sterke Groen-Geel 2. Als geheel was deze dag niet zo best voor de club in Wormerveer, want Kraaien verloor in het Gooi van Laren 2, op zichzelf overigens een eervolle nederlaag, want in Laren 2 zien we een preten dent voor de eerste plaats. Alkmaar boekte in 2C het derde gelijke spel, nu 11 tegen HIC. Hermes leed in de derde klasse D aan een doelpun- tenhonger, versloeg BDHC met 81 en Eechtrop deed het weinig minder royaal, won met 6—1 van Amsterdam 4, de derde zege in successie. Het be gint er op te lijken, dat Eechtrop en Hermes hier een woordje zullen mee spreken in de strijd om de titel. In 4e won Terriers met 3—2 van Strawber ries 3, terwijl Hoorn in 4F met 82 van Randwijck verloor. Voor de ove rige resultaten verwijzen wij hier naar de volgende uitslagen. Derde klasse C herenEechtrop 3 HCG 4 2—3. Derde klasse C: Eech trop 2HCG 4 23. Vierde klasse D: DEM 2HBS 4 02; Adelborsten 2 Hermes 2 31. Dames: Derde klasse D: Strawber ries 2—Hermes 2 30. Vierde klasse E: Eechtrop 2DEM 2 01. Alliance 4Alkmaar 2 23. Het Nederlandse dameshockeyteam behaalde Zaterdag in het internationaal hockeytornooi te Folkestone een ge makkelijke 50 overwinning op Zwit serland. Gedurende meer dan 'drie kwart van de wedstrijd was Nederland in de meerderheid en de uitslag zou nog sprekender geweest zijn als de beide binnenspeelsters van alle sco ringskansen hadden geprofiteerd. Mej. den Tex als midhalf zorgde voor tal van goed geplaatste centers, maar de afwerking van de aanvallen was soms niet snel en niet vinnig genoeg, zodat de in het nauw gebrachte Zwit serse verdediging tijd kreeg zich te herstellen. Onze landgenoten zetten onmiddellijk een offensief in. Geruime tijd bleven de stormlopen zonder resultaat totdat To Blom-Goeting uit een strafcorner wist te scoren. De Nederlandse aanval werd voortgezet en mej. Van Nierop kon de stand op 20 brengen toen de Zwitserse doelvrouwe was uitgelopen en onze midvoor voor de open kooi kwam te staan. Na de rust vertoonde het spel het zelfde beeld, en alhoewel de Zwitserse ploeg zich moedig verdedigde en de doelverdedigster enkele fraaie saves verrichtte, wisten de dames Van Nierop en Brouwer de score toch tot 50 op te voeren. Aan de andere kant zorgde onze verdediging ervoor dat het aan tal schietkansen van de Zwitserse voor- waartsen tot een minimum beperkt bleef. De overige uitslagen waren: Zuid-AfrikaSchotland 41. Dit was de eerste nederlaag van Schotland in het tornooi, AustraliëDuitsland 10, DenemarkenWales 21, Engeland Ver. Staten 21, BelgiëIndia 31, IerlandNieuw-Zeeland 21, Frankrijk Oostenrijk 30. Nu president Eisenhower in de Amerikaanse havenstaking heeft ingegrepen, zijn de arbeiders voorlopig weer aan het werk gegaan. Havenarbeiders wachten op de Cunard Pier af, wie hun ner tewerk zal worden gesteld bij de lossing der schepen Vliegrace naar Australië, K.L.M. vliegt mee. Heel de wereld concurreert Over land en zee. Mogelijk zullen anderen •'t Doen in korter tijd Hoofdzaak bij de K.L.M. Blijft steeds: veiligheid! In de sigaretten-race Kwaliteit voorop Rook dus Flyer, want U weet: Flyer - It is the top! Nu ook: 10 stuks 38 ets. (Advertentie Ing. Med.» 137. „Zo, hebt U dat zwembad hele maal niet gebQuwd", zei meneer Klap peroor streng en van de zenuwen gin gen zijn oren recht omhoog staan. „En wie heeft dat zwembad dan wel ge bouwd, als ik vragen mag? Misschien wilt U zo goed zijn daar een antwoord op te geven!" Pang! Daar vielen de oren met een klap naar beneden. De baron kon er zijn ogen niet van af houden. „Meneer Klapperoor. Ik zelf begrijp er niets van", verdedigde hij zich. „Ik zou er niet aan denken om te gaan bouwen zonder U te hebben geraadpleegd". „Dat zie ik", zei meneer Klapperoor, terwijl hij om zich heen keek. „In ieder geval moet dit zwem bad ogenblikkelijk gesloten worden. Ogenblikkelijk!" De heer Klapperoor had met verheffing van stem gespro ken en meteen gingen de oren weer recht overeind staan. „Jongens en meisjes, ogenblikkelijk uit het water komen", schalde de stem van de amb tenaar over het water. „Het is hier ver boden te zwemmen". Alle kinderen keken verbaasd naar de vreemde me neer. „De baron hier heeft geen ver gunning voor een zwembad", ging meneer Klapperoor door. „En daaro-m moeten jullie je maar gauw aankleden en naar huis gaanMet gezichten, waarop teleurstelling te lézen was, kwamen de meeste kinderen uit het water gekropen. Pim, Pam en Pom waren bij de laatsten natuurlijk, maar Pim schrok heel erg toen hij de ambte naar hoorde zeggen: „U begrijpt zeker wel, dat dit grapje U een hoge boete zal kosten". JJE GROTE vlootoefening „Mariner", waaraan 500.000 man, bijna 300 schepen en rnim 1000 vliegtuigen van België, Canada, Denemarken, Enge land, Frankrijk, Nederland, Noorwe gen, Portugal en de Ver. Staten ge durende 19 dagen hebben deelgeno men, is Zondagmiddag geëindigd. In een communiqué wordt verklaard.dat de voornaamste doelen van de oefe ning nl. samenwerking tussen de lei dingen van de verschillende landen, maximale operationele opleiding en het beproeven van de verbindingsstel sels, met succes zijn bereikt. Aangetoond ekon worden, dat ma rinestrijdkrachten, bestaande uit een heden van verscheidene naties inge wikkelde manoeuvres kunnen uitvoe ren, zelfs wanneer het weer slecht is. „Verder was de bescherming van belangrijke convooien door vliegtui gen en schepen schitterend", aldus het communiqué. De gezamenlijke zee strijdkrachten konden waardevolle er varingen opdoen, in het bijzonder wat betreft de strijd tegen duikboten. De laatste dagen van de oefening hadden de verschillende eenheden te kampen met zware stormen, waardoor aan be paalde plannep geen uitvoering kon worden gegeven. Vrijdag 2 October werd de blauwe slagvloot ten Zuid westen van IJsland aangevallen door negen bommenwerpers, waarvan er één een „atoombom" afwierp. (Van een onzer verslaggevers) ZATERDAGMIDDAG kwam te Bever- wijk, in het veilinggebouw ,,'t Cen trum" een tachtigtal personen hijeen, al len afgevaardigden van een groot aantal afdelingen, aangesloten bij de Noordhol- andse federatie van „Volksonderwijs". De leiding van de vergadering was in han den van het hoofdbestuurslid, de heer J. J. Feringa, die een bijzonder woord van welkom sprak tot de afgevaardigden van de nieuw opgerichte afdelingen Burger- brug en Opperdoes en voorts tot de alge meen secretaris, de heer P. van Tuijl. Voordat aan de agenda begonnen werd, werden de afgevaardigden toegesproken door de heer Diederik, voorzitter van de afdeling Beverwijk, welke de organisatie van deze bijeenkomst op zich had geno men. pvE HOOFDSCHOTEL van de besprekin- gen bestond uit de behandeling en goedkeuring van de diverse jaarversla gen, waaruit bleek, dat „Volkonderwijs" nog steeds groeiende is en het openbaar onderwijs zich in een toenemende be langstelling van het Nederlandse volk mag verheugen. Door de afgevaardigde van Amsterdam werd de wens uitgesproken, dat tu te constateren is, dat ook de interesse voor het openbaar kleuteronderwijs groter wordt,dit tevens tot uiting mag komen, als het nieuwe wetsontwerp voor dit on derwijs afkomt. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden als bestuursleden herkozen de he ren J. de Vries, Jisp en J. Wiering, Zaan dam. Als nieuwe bestuursleden werden herkozen de heren, J. Drijver, Hoorn, J. Schilstra, Enkhuizen en J. Zeeman uit Noordscharwoude. Aan het bestuurslid, de 70-jarige heer A. v. d. Heide, uit Blok ker, die zich niet meer beschikbaar stelde, werden woorden van dank en erkente lijkheid gesproken. De heer V. d. Heide zei als antwoord hierop, dat hij, zij het In mindere mate, toch nog aan het werk voor V.O. hoopte deel te nemen, want zo betoogde spreker, het ideaal van de openbare school is, één land en één school. Op verzoek van de afdeling Naar- denBussum zal een voorstel voor de in -ias (Advertentie, Ing. Med.) „Wat zou je dan willen" vroeg Claudia ijzig. „Ik zou willen", zei Dick, weer op haar toelopende, „dat we nu direct gingen trouwen". Claudia gebaarde ongeduldig. „Doe niet zo gek. We....' „Trouwen!", herhaalde Dick. „In het geheim!" Claudia keek hem stomverbaasd aan. „Als tante Cecilia terugkomt zullen je ouders misschien uit de moeilijk heden zijn, dank zij haar domme be sluit om Tom Cavanagh hierheen te sturen". In het halfduister van de spelonk achtige garage maakte Claudia's ge zicht een spookachtige indruk. „Mis schien!" herhaalde ze. „En jij vraagt mij hun toekomst te wagen aan dat zwakke kansje". „Je kunt het gerust doen. Cecilia zou voor een voldongen feit staan en zich laten vermurwen Als we dit gokje waagden „Dat zou gemeen zijn, Dick, dat weet je. Oh, ik weet heel goed, dat ik niet helemaal eerlijk geweest ben. In mijn gedachten niet en met mijn gedrag ook niet, maar om haar weloverwogen achter haar rug te verraden. Te lie gen en te doen alsof en steeds te leven in de angst, dat ze het zou ontdek ken „Wil je dan de rest van je leven tegenover Peter liegen? Als zijn „lief hebbende vrouw"?" „Nee, maar liever dan de naam van mijn ouders op jouw manier te schan de te maken, zou ik van alles afzien en helemaal niet trouwen". „Dus, zo denk je er nu al over...." Het spel van licht en schaduw op Dicks knappe gezicht gaf dit een on aangenaam grimmige uitdrukking. „Het heeft je zeker veel plezier gedaan, zo met liefde te spelen. Alle afleiding, zonder enig risico te nemen. Al die ja ren heb je mij voor de gek gehouden, als een dikke stomme beer, die danste op ieder liedje dat jij wilde spelen. Een paar dagen nadat hij hier kwam, heb je Peter ook een ring door zijn neus gedaan, onder het voorwendsel hem op een afstand te willen houden en hoe heb je ons belachelijk ge maakt. Ons alle twee". Als een razende Roeland smeet Dick zijn gereedschap neer en liep, z'n ar men over elkaar gevouwen, met grote stappen een en weer. „Nu zul je mis schien gedwongen worden, om met Pe ter te trouwen, maar je hebt je daarbij neergelegd, als het zover .mocht ko men. En ondertussen...." „Jij bent een onmogelijke lomperd en ik belief niet meer van die non sens uit jouw mond te horen, Dick. Denk je soms dat dit allemaal ge makkelijk voor mij geweest is? Denk je dat Met een wanhopig gebaar zweeg ze. „Ik begin mij af te vragen, of jij werkelijk wel van mij houdt, of ik van jou. Nee, kom niet dichter bij me, Dick Forerster. Als je geleerd hebt je behoorlijk te gedragen, als een heer te praten en een beetje ver trouwen te hebben in de vrouw van wie je zegt te houden, dan....". Claudia drukte de knokkels an haar hand tegen haar lippen en draai de zich, overweldigd door de emoties, om. Toen snelde ze de deur uit. „Claudia I Wacht! Luister naar me! Alsjeblieft!" Maar Claudia was de winkel uit gehold en in haar auto gesprongen voordat hij haar kon bereiken. Ze reed blindelings weg, haar hoofd was een chaos. Ze durfde haar gedachten niet te ontleden. Dick was veranderd. Maar heel weinig en op een manier die ze niet kon doorgronden. Wat was h«, dat hem zo anders deed lijken? Waarom zag ze hem nu, na al die ja ren in zulk een ongeflatteerd licht? Eerder waren ze het ook wel eens oneens geweest. Ze hadden het gewone ruzietjes van twee verliefden gekend. Claudia staarde op het stuk weg vóór haar. Of was zij het, die veranderd was? HOOFDSTUK XVÏI Kitty kon haar oren niet geloven. Ze staarde naar Claudia alsof ze haar voor het eerst in haar leven zag. In de tuin was het stil. De vroege zo merzon had de vage dauwdruppel tjes in glinsterende korreltjes vuur veranderd en de geur van de dam pende aarde rees golvend naar hen op. De rust van het landschap kon haar emotie niet vervagen. Ze keek naar het meisje, dat op de bank naast haar zat, met een hevig heid, die donkere schad ven in haar prachtige grijze ogen opriep. Claudia zat stil en wachtte onbewogen op Kit ty's antwoord. „Ik begrijp het niet", zei Kitty ten slotte. „Hoe bedoel je, dat een van ons te veel is...." „Heel eenvoudig", legde Claudia uit, die haar japon met een bedacht zame beweging glad streek. „Peter heeft nauwelijks een woord tegen mij gesproken, sinds jullie met die pop- penshow begonnen zijn. Om het maar rechtuit te zeggen, hij heeft me zo verwaarloosd, dat „Maar Claudia. Je denkt toch ze ker niet, dat...." „Ik hoef nu niet te denken Dat weet ik". Ze schoof op de bank heen en weer. „Jij hebt Peter van mij af genomen, Kitty. En dat kan ik niet hebben. Ik mag je heel graag. En Dick ook, dat weet je. Maar ik heb nog geen ogenblik vergeten dat mijn verloving met Peter zekerheid be tekent voor mijn ouders zekerheid en vrijheid van angst en zorgen. Ik heb heel wat opgeofferd om het zo ver te krijgen en ik ben niet van plan werkloos toe te zien, dat alles in duigen wordt geschopt, alleen maar om de een of andere ideote liefhebberij". Ze hief haar slanke hand op. „Laat me alsjeblieft uitpra ten. Peter is een gemakkelijk te be- invloeden jongen. Hij gelooft alles wat iemand die sterker is dan hij wil dat hij gelooft. Hij „Wil je daarmee zeggen, dat ik op zettelijk probeer hem van je af te troggelen?" Claudia bleef kalm, ondanks Kit ty's boosheid. „Neen, dat beweer ik niet. Maar het zou heel gemakkelijk op hetzelfde kunnen neerkomen. Ik ben niet blind. Ik zie heel goed hoe hij je de woorden uit de mond kijkt en hoe iedere gemoedstoestand van jou zich op zijn gezicht weerspie gelt. Dat moet ophouden, Kitty. Voor eens en voor altijd". „Je bent hatelijk. En kinderachtig, Claudia. Dat je weer herrie met Dick hebt is geen reden om...." Claudia ging bruusk staan. Haar anders zo lieftallige mond vertoon de nu een onmiskenbaar harde trek „Trek alsjeblieft geen verkeerde con clusies. Je zult er mee moeten op houden, ieder ogenblik van de dag met Peter en de poppen samen te zijn. Je zult je ergens anders voor moeten interesseren. En anders is het beter, dat je weg gaat". Kitty's stem was erg zacht toen ze antwoordde: „Je bent onredelijk, Claudia. Ik ben altijd je vriendin geweest. Dat weet je best. Ik zou je voor geen geld verdriet willen doen Jou niet en Elwood en Letty ook niet En wat Peter betreft..,," November te houden landelijke Jaarver gadering In Utrecht worden ingediend, waarin wordt- aangedrongen op een on derzoek naar de huidige leerlingenschaal, welke tot gevolg heeft, een overbelasting van de klassen. Alle wettelijke middelen zullen volgens de voorstellers moeten wor den toegepast om aan deze abnormale toestand, die schadelijk is voor het c*i- derwijs, een einde te maken.- Als een van de laatste, zeker niet de minst belangrijkste, werd door de heer Feringa nog ee* inleiding gehouden over het Intensiveringsrapport van het hoofd bestuur, waarif\ duidelijk de lijnen zijn uitgestippeld, die kunnen leiden tot een actief leven in de afdelingen, met als ge volg een toenemende propaganda voor het openbaar onderwijs. Dit dankt men te stimuleren, tezamen met de ouder commissies en de Nederlandse onderwij zersvereniging. Als slot van deze vlot verlopen bijeenkomst werd een filmvoor stelling bijgewoond van de Kon. Ned. Hoogovens en Staafabrieken te Velsen, waarbij de bezoekers een duidelijk beeld kregen van dit machtige bedrijf. HET WILHELMUS. Volgens de muziekgeleerden is het Wilhel mus in zijn tegenwoordige lezing een bewerking en verfraaiing van een eenvoudiger melodie, welke oorspronkelijk een soort militair trompetgeschal is geweest. Maar ook het lied zoals het thans is, ondergaat nog meermalen bewer kingen, doordat meer dan één musicus zich geroepen voelt, er een bewerking voor koor van te schrijven. Het kan de moeite waard zijn, eens een overzicht van deze lezingen te beluisteren, om dat men een indruk kan krijgen van de ontwikkeling ener muzi kale stijl. Felix de Nobel leidt het programma in. (Dinsdag 19.05 over Hiversum II, 29S m.) PIANOCONCERT van Rimsky Korsakoff, een ééndelig werk in cis kleine terts, dat weinig wordt uitgevoerd. Rimsky Korsakoff is een der grote vijf van de Russi sche componisten uit de laatste helft van de vorige eeuw. Dins dag 15.0(1 over dezelfde zender.) DINSDAG 6 OCTOBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—2400 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gram. 7.45 Mor.fendienst en Liturgisch# kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten* 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Wa terstanden. 9.40 .Lichtbaken". 10.00 Voor de kleuters. 10-30 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13 00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Lunchconcert. 14.00 Gevar. programma. 14.50 Kamermuziek. 15.30 „Ben je zestig?", 16 00 Voor de ziéfcken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Rege ringsuitzending: Mr. H. Pos: „Het toneel in Suriname". 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Sportpraatje. 18.30 R.V.U.: Dr. C. J. Schuurman: „Ons dagelijks leven en d# werkelijkheid". 19.00 Nieuws. 10-10 Ac tualiteiten. 19.15 „Uit het Boek der Boe ken". 19.30 Gram. 20-25 De gewone man. 20.30 Pianorecital. 20.55 „Ken een haan een ei liggen". 21.10 Alt en piano. 21.35 „Ouders en kinderen", causerie. 21.50 Ka merorkest. 22.15 Strijkkwartet. 22.40 Gram. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalen der. 23.00 Nieuws. 23,15—24-00 Sympho- nisch Orkest. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO, 7 50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.50 Dagopening. 8-00 Nieuws. 8.15 Gram- 8.45 Orgelconcert. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zie- ken. 11.30 Pianoconcert. 12.00 Lichte mu ziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Twee piano's. 13-00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole Orkest. 14.00 Amerikaanse muziek-kaleidoscoop. 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17-50 Reportage of gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Militaire causerie. 18.40 Lichte muziek. 18-55 „Paris vous parle". 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Koorconcert. 19.30 Blaas- kwintet. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. pro gramma. 21.15 Lichte muziek. 21.35 Mede delingen. 21.40 Lichte muziek. 21.50 Tiro- ler muziek. 22.20 Gram. 22.30 Buitenlands overzicht. 22-45 Gram. 23.00 Nieuws. 23-15 „New York calling". 23 20—24.00 Gram. Televisie-programma. KRO. 20.15— 21.45: 1. Gastenboek; 2. Weerberichten; 3 „Van kristal tot juweel", de wonder wereld der Mineralen; 4. „Le Serpent d'Or", televisiespel. Directie; J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, TeL 5541 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11 TeL 3320 Postgiro 187294 J)E ZUIDKOREAANSE re commissie krachtig gepx gevangenen die niet naar c gezonden, worden behandel door de politieke partijen ei zijn; deze hebben namelijk scheepse demonstratie geho paard gaande uiteenzettinge koreaanse Nationale Vergad treden der Indische bewakin gaan tot het gebruik van ge Engeland, Frankrijk en de V. len binnenkort aan de Italiaanse Zuidslavische regering de ond verdeling van Triëst op grond huidige toestand voorstellen, al Maandagavond uit gezaghebbend te Rome vernomen. Volgens het plan zou zone A, de haven van Triëst zelf omv een overwegend Italiaans kf draagt, aan Italië komen. De zon thans onder Brits-Amerikaanse taire controle. Zone B, weik< overwegend Sloweense bevolking ra thans door de Zuidslavische ring wordt beheerd, zou een dei Znid-Slavië worden. De Westelijke mogendheden v het er over eens, dat verdelinj gens de bestaande grens de enig listische oplossing is na de j Italiaans-Zuidslavische onenigheii Ongeveer een vijfde deel vai Io.OOO havenarbeiders te Liverpo Maandag in staking gegaan ter o steuning van de actie van hun collega's in het nabijgelegen Bi head, die vorige week het werk legden als protest tegen het or van een hunner. J|}AAR AANLEIDING van de d dagen door liet Tweede Kami mr Burger aan de regering gest J7&N HOGE DRUK-gebied i boven Engeland, aangekomei en verplaatst zich maar weini\ meer. Daar boven ScandinavU de luchtdruk laag is, staat er bo ven de Noordzee een noordelijkt luchtstroom, waarmee veel wol kenvelden en vrij koude lucht ui\ de omgeving van IJsland worder aangevoerd. Gisteren viel er ook af en toe nog een buimaar de kans op buien is aan het afne men. Enkele storing stronten van een depressie, die van IJsland naar Noorwegen trekt, tasten het hoge druk-gebied aandat zich nu iets meer naar het Zuiden te rugtrekt. Deze ontwikkeling zat hij ons voorlopig nog een vrij koude Noord-Westelijke lucht stroom zich doen handhaven gepaard gaande met veel bewol king. Wanneer het hoge druk-ge bied zich nog verder naar het Zuiden gaat terugtrekken z.ullen de depressies zich geleidelijk bo ven de Noordzee uitbreiden, het geen betekent, dat de neerslag kansen in dit geval na morgen weer gaan toenemen. Weersverwachting geldig van Dinsdag- tot Woensdagavond. Vannacht overwegend zwaar be wolkt met plaats*] lichte re gen, morgen overdag verspreide opklaringen. Matige tot krachtige wind tussen West en Noord. Wei nig verandering in tetnperatuur voensdag: Zon op 6.50, onder 18.0a Mnan op 6.21. onder 17.22

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 8