Na een „shower-party" moet men soms de geschenken per wagen vervoeren! Ex-sultan van mediteert en klaagt Zeilwedstrijd op de Seine Op weg naar een huwelijk in Amerika (5) Amerikaanse vrouw weet de bruid op zeer charmante wijze met keurig verpakte nuttige cadeaux te verrassen Bij uitzondering ook voor bruidegom H Duitse liberalen tegen „Europees" Saargebied Toekomst van Triest nog onbeslist Overleg gaat voort Geen service in de haven van New York Negentig gendarmen bewaken vroegere heerser, zijn zeven kinderen en zijn harem Poging tot vlucht niet zeer waarschijnlijk D Scheepvaartberichten WOENSDAG 7 OCTOBER 1953 |JE BRUIDSDAGEN voor een Amerikaanse bruid zijn zenuwslopend. Niet alleen het feit op zich zelf, dat men zich in het huwelijk gaat begeven, is opwindend, maar de hele voorafgaande gebeur tenissen maken het leven van een bruid tot een snel ronddraaiende molen waar geen tijd over schiet tot bezinning en rust. Zijn de invitaties voor de huwelijksplechtigheid verzonden, dan beijveren familieleden en vrien den zich om deze tijd voor het bruidje tot be wogen dagen in velerlei opzicht te maken. De bruidegom staat daar buiten. Men vraagt aan de moeders van beide kanten of men gediend is van „showers", en zo ja welke, van lunches en diners. Deze dienen in de eerste plaats om het bruidje kennis te laten maken met de diverse wederzijdse familie en vrienden en in de tweede en zeker niet onbelangrijkste plaats om het paartje behoorlijk in de spullen te zetten. Geen „party" zonder pre senten. Een „shower" is een buitengewoon aardige in stelling, die zeker navolging in Nederland ver dient. Deze werkt op de volgende manier: Een familielid wil een shower geven ter ere van het bruidje. Zij nodigt daartoe allerlei dames uit (showers zijn alleen voor het vrouwelijk geslacht) om aanwezig te zijn op die en die datum op een bepaalde tijd, tevens wordt hierbij aangegeven wat voor soort shower er gehouden zal worden, zoals bijv. een linnen-shower, of een keuken- shower of een huiskamer-shower, servies-shower enz. De geïnviteerde schrijft daarop terug of zij deze uitnodiging aanvaardt of niet. Indien zij deze accepteert wil dit zeggen, dat zij bereid is een cadeau te schenken op de shower, wat niet weg neemt, dat dan daarnaast nog een huwelijks cadeau apart hiervan, het a.s. echtpaar wordt toe gezonden. Een shower-present is altijd kleiner dan een huwelijkscadeau. Een andere dame nodigt andere kennissen uit voor een shower voor een ander onderdeel van de huishouding, enz. Op deze manier wordt ,een jong stelletje aardig van hun noodzakelijke huis houdelijke voorwerpen voorzien. Stel dat men drie showers heeft, wat heel gewoon is, dan is men in deze een heel eind op yveg. DEN SHOWER heeft ten huize van h de organisatrice plaats. Men invi teert ongeveer 20 of 30 dames. Als men arriveert, keurig aangedaan in „cocktail-dresses", ziet het hele huis er verzorgd uit. Óver een grote tafel ligt een prachtig groot kanten creme kleed (dit is wel beslist gebruike lijk, overal treft men ditzelfde aan) waarop kandelaars, hetzij van zil ver. hetzij van kristal. Hoewel men altijd zegt dat de Amerikanen geen bloemen in hun huizen hebben, is dit beslist een vergissing. Waar wij ook zijn geweest, altijd was er een feestelijke bloemengarnering ergens aangebracht. Een ongelofelijk gesnater van al de aanwezigen mengelt zich door elkaar. Men zit in een ruime kring en, door het lawaai van de vele stem men, kan men alleen met moeite de dames aan beide zijden gehoor geven. De gastvrouw neemt na ver loop van tijd het woord, vraagt of de meest geëerde gast wat wil ver tellen over het een of ander, daarna worden er wedstrijden gphouden. Men houdt op een aardige manier de gasten bezig. Waar men in Ame rika het prachtigste papier heeft, hetzij gekleurd, hetzij van een kant imitatie, gebruikt men deze ook bij de verschillende spelen. Op een van de showers werd bijv. een wedstrijd gehouden in het ma ken van een Hollands mutsje. Men kreeg hiervoor wit kanten papier, net zoveel als men wilde hebben, leder kreeg een schaartje en spel den. Men moest in een bepaalde tijd daarmee klaar zijn. Het resultaat was verbluffend. In een minimum van tijd zat iedereen met een fan tasiekapje op haar hoofd. De ideeën over een Hollands mutsje varieerden van een ouderwets dienstbode kapje bij ons tot Castiliaanse hoge kappen. Hoewel men dus verschillende me ningen hieromtrent op na houdt, wa ren de verschillende kapjes met smaak gemaakt en elk voorzien van z n eigen product, werd de toch reeds aardige stemming nog beter. Een ander spel dat buitengewoon aardig is, maar voor buitenlanders te moeilijk was het aankleden van een poppetje. Ieder kreeg 10 precies de zelfde papieren geknipte poppetjes, op ieder stond aangegeven wat hii was, bijv, rechter, begrafenisonder nemer, hoedenmaker enz. Hierbij wa ren lapjes stof. De kunst was om deze op de poppetjes te spelden, zo dat de stof b;i het ambt van de pop paste. Bij de begrafenisondernemer paste vanzelfsprekend een lapje zwarte stof. wat wel erg eenvoudig is. maar de anderen waren veel moeilijker, ook omdat er woordspe lingen aan te pas kwamen, die voor iemand, niet doorkneed in de spreek taal te lastig waren. NA DE SPELLETJES wordt de bruid uitgenodigd op een voor ieder goed zichtbare plaats te gaan zitten, echt als middelpunt en dan worden pakjes binnen gedragen Denkt U Sinterklaas in van een grote familie, waar men Sinterklaas viert, en waar stuk voor stuk cadeautjes ergens vandaan gehaald worden, telkens voor iemand anders. Hier werden ook presentjes binnen ge dragen, maar allemaal voor de bruid en dan, o, zo keurig verpakt. Die verpakking van „gifts",in Amerika is werkelijk buitengewoon. Geen cadeau wordt gegeven of gestuurd zonder een speciale verpakking. Voor elke gelegenheid heeft men andere verpakking. De papieren, voor een shower, zijn vaak voorzien van schat tige kleine parapluities, versierd met bloemetjes en opschriftjes als: for a shower; die voor een huwelijk met witte klokken, witte strikken, met opschriften: For the bride enz. Om elk pak, hetzij klein of groot, is een lint met een prachtige grote strik. De winkels verpakken de cadeaux op deze manier. Geeft men een pre sent persoonlijk, dan is deze verpak king voldoende, laat men echter iets bezorgen, dan is dit geheel nog weer in een aparte doos gedaan, om de strik is een opstaand karton aan gebracht, zodat deze niet geknoeid kan worden. Elk presentje is verder voorzien van een gekleurde kaart met een liet opschrift, een aardige voorstelling of een gedichtje en de naam van de geefster of gever. Er wordt zoveel zorg besteed aan de manier waarop een cadeau tot iemand komt, dat men een beetje nesehaamd js over de kale en kren terige manier waarop wij iemand een presentje geven. Al doen wij ook wel eens ons best door bijv. een gekleurd lintje ergens om te strik ken en een bloemetje toe te voegen, dit haalt niet bij de charmante ma nier, waarop de Amerikaanse haar giften weggeeft. De inhoud is evenredig aan de buitenkant. Een overdaad van prac- tische en mooie cadeaux overstelpt de bruid. Welk meisje zou niet opge wonden raken bij het aanschouwen van deze waarlijke stortvloed van ge schenken? Op deze charmante ma nier krijgen vele bruidjes werkelijk hun hele inboedel bij elkaar. ET SPREEKT WEL VANZELF dat voor het geven van een sho wer een hele organisatie vooraf gaat. Niemand wenst hetzelfde te geven als een ander, daarom krijgt zowel de gastvrouw als de winkel, waar het bruidje graag haar voorwerpen vandaan wil hebben, een lijst van de gewenste artikelen. Dit heeft veel voor. Krijgt men toch dubbele voor werpen, dan komen die uit een en dezelfde winkel en is men daar ge negen deze gemakkelijk te ruilen. Men heeft trouwens in' de grote za ken een speciale afdeling voor bruidsparen. Een administratieve afdeling, die elk bruidspaar apart behandelt en een lijst bijhoudt. Deze is gedrukt en krijgt het bruidje op aanvraag vooruit m huis. Zij heeft alleen patroon en aantal en speciale bijzonderheden ifi të vüllen. De cadeaux voor een shower va riëren van eenvoudige plastic dozen voor de ijskast (in dit soms hevig warme land is het onbestaanbaar zonder ijskast te leven) en grappige plastic iepeitjes voor suikerbus en meelbus, tot electrische fluitketels, klokken, mixers, pannen, koffiesto- mers, messen enz. Plate sets, dat zijn kleine kleedjes onder de borden, die men in de Engels georiënteerde lan den veel aantreft, in allerlei soor ten. Zowel de plastic onderleggers als de prachtige, soms met de hand geborduurde. Deze laatste zijn erg kostbaar en worden door ingewij den met een zekere schroom betast en bekeken. Is de ontvangst van al deze ca deaux eindelijk voorbij, waarbij de nauwbetrokkenen eindelijk uitgeput terneder zitten (één pakt uit, eén rolt de linten op, één strijkt de pa pieren glad, één schrijft de cadeaux en de naam van de geefster in een speciaal boek in) dan pas worden er verversingen gepresenteerd. Daartoe krijgt ieder een presen teerblad op haar knieën, waarop bordjes in verschillende soorten, kopje enz. Men gaat rond met een meestal zilveren koffiepot en thee- iot, suiker, melk, zodat ieder zich ;an bedienen, dan komen overdadige schotels met cakes, cookies, nootjes enz. verder een kommetje met ijs in variaties. Al deze heerlijkheden balanceert men op het blad op de knieën. Hoewel deze manier nadelen bezit, heeft het ook grote voordelen. Men kan zo nl. een veel groter aantal mensen in huis hebben, want het is meestal onmogelijk om een dertig mensen aan tafel te laten zitten. Deze manier heeft tot gevolg dat iedere Amerikaanse huisvrouw zeker een tiental losse en gelijke bladen in huis heeft voor „knie"-gebruik en zeer grote bladen om mee rond te gaan. Voor een party als een shower, leent men bij twee anderen een „set bladen, waardoor men het gewenste aantal vlug bij elkaar heeft. Als een bruid na een shower naar huis gaat, heeft zij een grote wagen nodig om al de overdaad van pre senten mee te kunnen nemen! DE LUNCHES en diners, die een bruid aangeboden krijgt, worden ook alleen door de vrouwelijke le den van de familie of door vrouwe lijke kennissen gegeven. De bruid krijgt bij haar komst overal een corsage aangeboden. Ook deze wor den werkelijk geraffineerd verpakt en tevens opgemaakt. Men gebruikt hierbij veel zilver- en gouddraad, ta melijk dik. De bloemen zijn door de opmaak vlugger tot sterven ge doemd, en hoewel dit niet aange naam aandoet als men van bloerhen houdt, de bedoeling van een corsage is inderdaad om iets moois te heb ben gedurende een korte tijd. Komt men thuis, dan legt men de corsage in de ijskast en niemand kijkt er meer naar om. De bloemen blijven zeker gedurende een dag of vier pri ma, maar wat heeft men aan bloemen in een ijskast? Bij diner of lunch krijgt de bruid meestal een persoonlijk cadeau, iets voor haar uitzet. Dit wordt dus niet onder huweüjkscadeaux gerekend. Nylon lingerie is momenteel het meest gebruikelijke. De bruidegom komt er meestal niet zo goed af als zijn toekomstig vrouwtje. Toch komt het wel eens voor dat men een shower voor een bruidegom geeft, bijv. als de vader van de bruidegom gestorven is en er niet zo heel veel geld aan de man's kant is en wel aan de kant van de bruid. Dan gebeurt het, dat de a.s. schoonvader vrienden vraagt voor zijn a.s. schoonzoon. Deze wordt dan gegeven in het kader van bijv. timmermans werktuigen (voor de handige jongen in huis) een sportuit- rusting, of voorwerpen voor de speel kamer. De speelkamer is niet altijd het speelvertrek van kinderen. Vaak heeft men in de basement (wat het meest overeenkomt met een souster- rain) een aardige, met houtbetim- merde kamer, waar men ping-pongt, schaak speelt en het dansspel be oefent. vaak staat hier een piano of orgel, zodat deze kamer ook wel „music-room" wordt genoemd. Een voordeel van dit vertrek is, dat bij een instuif van jongelui de ouders rustig in hun eigen woonvertrek ken kunnen vertoeven. Ook is dit het vertrek waar vader ziin geweren, sportuitrusting enz, be waart. Hoewel het niet een zg. „he renkamer" is, wordt dit vertrek toch wel meer door de mannelijke dan door de vrouwelijke leden van de familie gebruikt. De huweüjkscadeaux zijn meestal groot en kostbaar en berusten get heel op de gedachte: help het jongf stel zoveel mogelijk. Dit geeft wel een goed beeld van de hartelijkheid en gulheid van het Amerikaanse volk. De Westduitse vrije democratische partij (liberalen), die deel uitmaakte van Adenauers regering, heeft zich uitgesproken tegen diens plannen voor „Europeïsering" van het Saargebied. De parlementaire nieuwsbrief der partij publiceert een artikel van de hand van Heinrich Schneider, een vooraanstaand lid van de verboden Duitse partij in het Saargebied, dat, aldus wordt gezegd, ook de mening van de vrije democraten weergeeft. „Europeïsering" zou de definitieve politieke scheiding van Saarland van Duitsland betekenen, aldus het betoog van Schneider. Opnieuw zijn zeven leiders van de Amerikaanse communistische partij gear resteerd wegens samenzwering tegen de regering der V.S. In totaal zitten thans negen en negentig communisten gevan gen. Het bericht uit Rome over plannen tot verdeling van Triëst tussen Italië en Joegoslavië is te Parijs voorbarig genoemd. Er is echter wel overleg tus sen de Westelijke mogendheden gaan de over een oplossing voor deze kwes tie. Een definitieve beslissing is nog niet genomen. In Washington beweerde men van niets te weten, Londen liet zich in geen enkele zin uit. Zuid-Slavië heeft zich ten scherpste uitgesproken tegen de mogeüjkheid, dat Triëst zou worden verdeeld. De Zuidslavische bevolking in het stede lijke deel van het gebied zou volkomen aan de genade van Italië worden uit geleverd, meent men. Pella, de Italiaanse premier, heeft in de Kamer van Afgevaardigden zijn voorstel herhaald, om de bevolking van Triëst door middel van een stemming te laten uitmaken, of de Vrije Stad bij Italië dan wel bij Joegoslavië moet worden gevoegd. Hierover is nog over leg met de Westelijke mogendheden gaande. Italië zal misschien een beroep op de Verenigde Naties doen. (Van onze correspondent te Parijs). MIDDEN in het Corsicaanse bergland ligt een dorpje, Zonza ge heten. Even buiten dat dorp zult u het grote, niet bijzonder luxueuse hotel le „Mouflon d'Or" vinden. Zo op het eerste gezicht lijkt het een gewoon hotel, zoals men er in het zeer vele touristen trekkende Corsica heel wat aantreft. Maar wie er tegen de avond aankomt, zal tot zijn grote verwondering tot de ontdekking komen, dat achter iedere boom en achter ieder rotsblok een politieagent staat opgesteld. Zou hij in staat zijn deze vanwege de kou en het stilstaan rillende gendarmen te tellen, dan zou hij tot negentig stuks komen. Heel dit legertje heeft tot taak de ex-sultan van Ma rokko, Sidi Mohammed Ben Youssef, zijn twintig vrouwen, zijn zeven kinderen, plus zijn personeel te bewaken. LATEN we meteen mogen vaststel len, dat de ex-sultan helemaal niet tevreden is met zijn gedwongen verblijfplaats. Hij had gedacht, dat de Franse staat het kasteel in Saint Germain of dat in Pau tot zijn be schikking gesteld zou hebben. In de plaats hiervan bevindt hij zich nu in dit hotel, dat 's zomers heel ge schikt is om er een prettige vacantie in door te brengen, maar dat 's win ters beslist ongeschikt zal zijn om Sidi Mohammed Ben Youssef en zijn gevolg te herbergen. Dit zal trou wens ook niet de bedoeling zijn. De Franse regering heeft het hotel voor zes weken gehuurd en wel voor de somma van twee en twintig duizend guldens. Om het de hoge, maar bewaakte gas ten zo mogelijk aan niets te laten ontbreken heeft het Franse ministe rie van Buitenlandse Zaken bij het beroemdste en düurste hotel van Frankrijk, het hotel Crillen op de place de la Concorde in Parijs ge huurd: twee maitras d'hotel, vier koks en drie kamermeisjes. Dit per soneel heeft het niet altijd even ge makkelijk, aangezien Sidi Moham med en vooral ook zijn kinderen bij zonder lastig zijn. Dé eerste dag van haar gedwongen verblijf heeft de vijftienjarige prinses Malika ge meend zich al heel erg boos te moe ten maken, aangezien er, volgens haar, bij dei vervaardiging van het gebak rhum" gebruikt zou zijn, hoe wel de Mohammedaanse godsdienst het gebruik van alcohol verbiedt. |E SULTAN VAN MAROKKO had een harem bestaande uit veertig schonen. Daarnaast heeft de vorst twee wettelijke vrouwen. Toen men hem onttroonde en naar Corsica heeft gestuurd, nam hij eerst alleen maar zijn twee wettelijke vrouwen mee. Eenmaal in het hotel geinstal- leerd, heeft hij echter onmiddellijk geëist dat zijn harem hem zou vol gen. Van de veertig dames wilde hij er een en dertig bij zich hebben. WÊÊÊÊËÈÊ Ter gelegenheid van de scheep vaarttentoonstelling. ivelke in Parijs gehouden wordt, werd op de Seine een wedstrijd gehouden met vele soorten zeilscheepjes. De deelnemers leverden met hun scheepjes vooral tegen de avond een prachtig gezicht op. De passagiers, die per hoot in Neiv-York aankwamen, tijdens de staking van de havenwerkers, waren genoodzaakt om zelf voor de debarkatie van hun bagage te zorgen. „Dames voor", denken deze persfotografen en „knip pen" deze charmante dame, die aan haar bagage een hele tors schijnt te hebben! Ex-sultan Sidi Mohammed Youssef. Ben De negen anderen achtte hij te oud, zodat die nu wei naar hun familie mochten gaan. Van de een en dertig overgeblevenen hebben er echter elf de vrijheid verkozen. Twintig werden zwaar gesluierd per vliegtuig naar hun onttroonde heer en mees ter gestuurd. Zij bewonen nu een gehele étage van het hotel, waar zij zich vooral over de koude beklagen. Het gehele hotel telt vijf en veertig kamers plus zeven badkamers. Dit is eigenlijk niet genoeg om Ben Youssef, zijn familie, zijn harem en zijn talrijke bedienden te herbergen. De chef woont met zijn twee vrouwen en de favorite uit 'zijn harem op de eer ste étage. De ex-sultan is, wat wel te begrijpen valt, bijzonder slecht gehumeurd. Hij spreekt bijna niet en toont zich heel weinig aan de pu blieke belangstelling. Hij brengt zijn tijd mediterend door. Of hij be klaagt zich over zijn behandeling en bedreigt kolonel Monjobert, die de leiding over het bewakingslegertje heeft, minister Bidault te zullen op- hellen. Wat hij echter niet doet. Hij hoopt, dat hij spoedig naar het vaste land van Frankrijk zal worden over gebracht. Hij heeft nog al eens meningsver schillen met zijn oudste zoon, prins Moulay Hassan, vier en twintig jaar oud, die zijn vader erg bij zijn anti-Franse houding heeft beinvloed. De sultan schijnt van mening te zijn, dat zfjn zoon hem te ver heeft laten gaan, waardoor hij nu practisch ge vangen zit. DE JONGERE KINDEREN, Badal- lah, zeventien jaar en de doch ters Aicha, zeventien jaar, Malika, vijftien jaar, Fatima, veertien jaar en Nahza, dertien jaar, spelen ping pong in de tuin, rijden paard of ze spelen een partijtje voetbal met de jongens uit de buurt. Zij zijn vrij in hun bewegingen, maar worden steeds door een agent gevolgd. De vrouwen uit de harem blijven heel de dag thuis en komen alleen na het val len van de duisternis een luchtje scheppen. Ze zijn dan zwaar geslui erd, zodat ze allemaal op elkaar lijken. Op het eiland Corsica doen de wonderlijkste geruchten de ronde. Men zegt, dat de sultan een milliard franes (tien miiiioen guldens) be loofd zou hebben aan degene, die hem zou helpen vluchten. Dit is al heel onwaarschijnlijk, aangezien Sidi Mohammed Ben Youssef slechts zes miiiioen francs aan geld heeft mee genomen plus drie kistjes met juwe len. Aalsdijk, pass. 5-10 Scillys naar New York Agamemnon, pass. 5-10 19.15 uur Vlissingen naar A'dam Akkrum- dijk, 6-10 te Colombo Alderamin, 5-10 n-m. te Basrah Alwaki, 5-10 van Recife naar New York Amor, 6-10 te Algiers Amsteldijk, 5-10 n.m. van Djibouti naar Assab Annenkerk, 5-10 te Antwerpen Argos, 5-10 van Volos naar Catania Arnedijk, 5-10 van New York te Antwerpen Aagtedijk, 2-10 van Montevideo naar Buenos Aires, 3-10 te Buenos Aires Alcyone, pass. 5-10 Fernando Noronha naar Antwerpen Alphacca, 5-10 te Norfolk Aludra,5-10 te Buenos Aires Arnedijk, 6-10 van Antwerpen te R'dam Aïphard, 6-10 te Rio de Janeiro Amerskerk, pass. 5-10 Ouessant naar Antwerpen Amstelstad, pass. 5-10 Kaap Guardafui naar Aden Bintang, 5-10 van Cebu naar Balik Pa pan Borneo, pass. 5-10 Guardafui naar Makassar Boskoop, 5-10 300 mijl west zuidwest van Lands End naar Plymouth Boschfontein, 6-10 van Tanga naar Zanzibar Breda, 6-10 van R'dam te A' dam Bonaire, 5-10 van Paramaribo naar Plymouth Caltex Leiden, pass. 6-10 zuidoost van punt Kreta naar R' dam Corilla, 7-10 te Wellington ver wacht Caltex Pernïs, pass. 5-10 Kaap Bon naar Sidon Caltex Utrecht, pass. 5-10 Kaap de Gatana naar R'dam Ceronia, pass. 5-10 Guadeloupe naar Cu rasao Enggano, 6-10 van Port Said naar Beyrouth Eos, 5-10 te Pireus Ena, 5-10 van Alexandrië naar Suez Gadila, 5-10 van Singapore naar Syd ney Gouwe, pass. 5-10 Kaap Blanco naar Hamburg Groote Beer, pass. 5-10 Straat Belle Isle naar R'dam Hathor, 6-10 te A'dam Hilversum, pass. 5-10 Oran naar Swansea Ittersum, pass. 5-10 Kaap Bon naar Falmouth Hos, 6-10 van A'dam naar Gothenburg Ju piter, 5-10 van Napels naar Savona «Japara (KRL), pass. 5-10 Guardafui naar Djeddah Johan van Oldenbarnevelt, pass. 5-10 Gibraltar naar Port Said Karïmata, pass. 5-10 Sabang naar Co lombo Kota Agoeng, 5-10 van Singa- pode naar Cheribon Kota Inten, 6-10 te Tandjong Pinang Kota Gede, 5-10 vah Schiedam te R'dam Lieve Vrouwe- lcerk, 6-10 te Antwerpen Linge, 6-10 te Livreville verwacht Lombok, 5-10 van Mombasa naar Tanga, 6-10 v.m. te Tanga Lekhaven, pass. 4-10 Kaap Verdische Eilanden naar Rio de Janeiro Lutter- kerk, pass. 6-10 Ouessant naar Antwerpen Luna, 5-10 te Patras Maasdam, 6-10 te Le Havre Meerkerk, 5-10 van Antwerpen naar A'dam Molenkerk, 6-10 van A'dam naar Afrika Malea, 5-10 ten noordwesten van Kangaroo Eiland naar Miri Malvina, pass. 5-10 Gibraltar naar Thameshaven Melis- kerk, 5-10 n-m. vn Ilo Il0 naar Cebu Metula, pass. 5-10 Sabang naar Lorenzo Marquez Muiderkerk, 6-10 te Suez Nieuw-Amsterdam, 6-10 van New York te R'dam Notos, 5-10 van R'dam haar Barcelona Oranjestad, 6-10 te Bar bados Oranje, 6-10 ter rede van Bela- wan Ovula, pass. 5-10 Azoren naar Curagao Polydorus, 5-10 van A'dam naar Londen Prin9 Frederik Hendrik, 5-10 van Bremen naar Hamburg Prins Willem V, 6-10 te Le Havre Prins Willem van Oranje, 30-9 te Montreal Radja, 2-10 te Galveston Ridderkerk, 5-10 Perim gepass. naar Suez Rotti, 6-10 te Surabaja Rodas, 6-10 te Trini dad Soerabaja, pass. 5-10 Gibraltar naar Marseille Sïbajak, 5-10 290 mijl zuid ten oosten van Kaap Race naar R' dam Saroena, 6-10 te Balik Papan Sirrah, 6-10 n.m. te Tandjong üban ver wacht Slamat, 5-10 van Belawan naar Solombo Sumatra, 5-10 te Suez Sunetta, 5-10 van Miri naar Yokohama Stad Vlaardingen, 6-10 n.m. te Em- den verwacht Tabinta, 5-10 van Suez naar Djeddah Tara, pass. 5-10 Ma deira naar Antwerpen Teucer, 5-10 van Liverpool naar A'dam Tomini, 5-10 te R'dam Teiresia, pass. 5-10 Malta naar Port Said Ternate, 6-10 te Sorong verwacht Van Linschoten, 3-10 te Accra t- Veendam, 5-10 320 mijl west van Scillys naar New York Waal 5-10 van Tunis naar Alexandrië Wester- dam, 5-10 340 mijl west van Lands End naar New York Waensdrecht, pass. 5-10 Albany naar Melbourne Water man, 5-10 1380 iVjl zuidoost ten oosten van Tahiti naar Balboa Willem Ruys, 6-10 te Southampton. ..Bovendien zou hij door een vlucht, zijn fabelachtige bezittingen in Ma rokko op het spel zetten. De ont- troande sultan gaat door voor een van de rijkste mensen ter wereld. Voorlopig schijnt hij er vooral ook naar te streven om zich weer zelf met zijn bezittingen te kunnen be zighouden Uit alles blijkt ook wel, dat de Franse regering niet van plan is Sidi Mohammed een erg lange tijd op Corsica verblijf te doen houden.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 19