rnrnm Succesvolle „Grafin Maritza" van „Caecilia" te Noordscharwoude De volgende tien uitvoeringen bijna uitverkocht 1 Beverwijk wint van Alkmaar Randers in de tweede helft door SRC overrompeld Dindua heeft zich op de eerste plaats gehandhaafd Jong Holland stelde de zege in vier minuten veilig AKKERTJES Vele „open doekjes" ODIZ was te sterk voor Zeevogels Jeugdtennis Sneekes scoorde een fraai doelpunt ZATERDAGMIDDAGVOETBAL Snelle tijd van DAW- estafetteploeg AVA-TONIDO (3-3) Onderlinge wedstrijden van De Halter HCSC werd met 3-1 verslagen MARKTBERICHTEN Knollendam kansloos tegen Foresters Broek op Langedrk Ds. DE KLUIS PLEITTE VOOR CHR. ONDERWIJS MAANDAG 12 OCTOBER 1953 mmm i ills' 'te, te (33 JjOOG gespannen, waren Zaterdagavond de verwachtingen voor de première van de operette „Grafin Maritza" op te voeren door de Langedijker operettevereniging „Caecilia" (dirigent de heer C. Geer- Jiag). Gezien de successen van vorige jaren en de grote toeloop voor deze operette, waarvoor practiseh elf uitvoeringen zijn uitverkocht. Laten «ij direct zeggen, dat dit vertrouwen niet beschaamd is ge- «oiden, daar er deze eerste avond met een groot enthousiasme gespeeld, gezongen en gemusiceerd is. Op zo n wijze, dat het publiek meermalen met open doekjes kwam. Het is laat geworden met deze première, buiten de schuld van „Caecilia", daar tal van bezoekers niet op tijd in de zaal aanwezig waren en men daardoor niet kon beginnen. Mogelijk kan hiermede bij de volgende uitvoeringen rekening worden gehouden. Voorzitter Klinkert leidde de uitvoe ring in met een speciaal woord van I welkom tot de twee wethouders en de gemeentesecretaris. Verder \erwelkom- de hij een afz-ardiging van de bond van operetteverenigingen in Nederland en het erelid, de heer M. v. d. Blom, uit den Helder, die in de oorlogsjaren zijn beste- krachten had gegeven voor „Cae- cilia" cn voorts de leden van de nog 1 maar kort opgerichte operettevereni- ging uit Wieringermeer en nog vele an- I deren. ..GRaFIN MARITZA", een Hongaarse andgoodbezitster. bezit naast haar trots I en grillen, ook vele goec.e eigenschap- I pen, die haar zeer bemind maken bij de I be won rs van haar landgoed. Haar vele I aanbidders, die het /eclat om haar geld I 'e doen is, kan zij echter meedogenloos I krenken Tassilo, haar tegenspeler, de I tot armo.de gedoemde Graaf Endiody Wittenberg, wordt tot haar rentmeester benoemd, zonder dat zij hem ooit ge zien heeft. Dit is het hoofdthema. Een operette zou geen goede operette zijn, als er geen happy end kwam. En zo was het ook hier. .De rol van „Grafin Maritza" werd uitstekend vervuld door mej. Hanny Wolfswinkel, daar van haar een grote bekoring en charme uitging. De heer P. Tromp toonde zich een waardige partner. Bijzonder aardig was zijn spel in het eerste bedrijf, toen hij als rent meester bezoek kreeg van de k.nderen der landpachters. Dit was een kostelijk dc bedrijf, tegelijk met de zo sportief tafreeltje. Ook het optreden in het twee- geklede tennisspeelsters was een kos telijk moment. Gravin Lisa, de zuster van Tassilo (mej. Gré Heinis) was een lieflijke verschijning, die het tenslotte eens was met Baron Zsupan (de heer P- Wolfswinkel). Het vlotte spel van laatstgenoemde heeft ons bijzonder vol daan, Het eerste optreden van de heer C v. d. Heerik in zijn rol van Baron Karl Stefan was niet slecht, al hadden wij zijn spel gaarne wat beslister ge zien. De heer J. Klinkert als vorst Populescu zorgde menigmaal voor een vrolijk intermc o. Hetzelfde mag ge zegd worden in het laatste bedriif van de heer p. Glas, ook voor het eerst op de planken, in zijn rol van Panizek als kamerdienaar van vorstin Boz/.ema (mevr. T. HopLangedijkC. De laatste deed het uijzonder aardig. Verder kunnen wij nog met ere noe men mej. Gré Keeman als jonge zigeu nerin, mevr. N. SmitGelder als Ilka, de vriendin van Grafin Maritza. de heer J. Wiersma als de oude kamerdie naar Tschekko, de heer W. v. d. Hoven als zigeuner en de heer K. Siewerts als zigeunerprins. De verschillende toneeltjes, w.o. de mooie dansen, ingestudeerd door Anne- marie Kiihne, waren een lust voor het oog. „Caecilia" heeft opnieuw bewezen te behoren tot een der beste amateurs verenigingen. Alles zou zeker niet zo goed geslaagd zijn als de vereniging geen prima regisseur had in de persoon van de heer R. Vóórhaar uit Alkmaar. De decors van de heer Dirkmaat wa ren keurig verzorgd, evenals de uitste kende grime van de heer Kuijt. de cos tumes van de firma Dames en de schit terende verlichting van de heer W. Kuiper. De verlichtingsornamenten wa ren welwillend beschikbaar gesteld door de firma J. Buis te Alkmaar, de meu belen door Kofa Spruijt, terwijl de fir ma Gerard Worm geheel belangeloos enige fraaie avondjaponnen had afge staan. Vermelden wij nog, dat met de ze uitvoering voor het eerst gebruik Werd gemaakt van de onder het toneel gemaakte nieuwe kleedkamers. Ook de Veranderde garderobe in „Concordia" mag als een grote verbetering worden gezien. Voorzitter Klinkert bracht aan het slot een hartelijk woord van dank aan het erelid, de heer v. d. Blom, die een fraaie oorkonde had geschonken, welke een ereplaats zal krijgen in het archief. Onze muziekresencent tekent hierbij nog aan: Evenals de partitureif 'van Strauss en Léhar bezit Emmerich Kalman's operet te „Grafin Maritza" de vonk van de Rococo-.vrolijkheid, en, jiet luchtige sen timent. Dit schijnt een universele eh blijvende aantrekkihgskracht te zijn, welke uitvoerenden en luisteraars, juist in een operette zo tot wederzijds be grip bindt. Misschien kan deze factor het algemeen succes van de operette verklaren. De operette vereniging „Caecilia" deed met Kalm&n's werk een uitenemende keuze, maar had zich mede tevens voor een zware opgave gesteld. Tot ons genoegen konden we constateren, dat o.l.v. dirigent Geerling en regisseur Vóórhaar deze opgave, Hier boven leest een zigeunerin (Gré Keeman) Grafin Maritza (Hanny Wolfswinkel) de toekomst uit de lijnen van haar hand. Zaterdagavond in Concordia, door het ensemble op bewonderenswaardige wij ze, zowel vocaal als instrumentaal werd uitgewerkt. In het land van Noordscharwoude vindt men stemmen- materiaal en daar stroomt iets van het ware theaterbloed. Daar wordt de kunst met toewijding gediend en daar om kan er ook juist in deze streek, zo veel goed gebeuren. Deze amateurs za gen meermalen kans van het noten beeld los te komen, en meer dan eens in de romantische belevenissen van Grafin Maritza, de grenzen van een modelopvoering te benaderen. Dit verdiende compliment wilden we het gezelschap niet onthouden. Was in het eerste bedrijf nog de voorzichtig heid van de première merkbaar, met het vorderen van de operette nam ook de soepelheid van de voordracht en het in operette-muziek zo onontbeerlijke rubato in de solo-partijen toe. De groot ste verdienste van deze opvoering was de goede totaal indruk die men schiep en dat de toehoorder niet werd afge leid door een overdreven détailwerking. Over het algemeen waren de hoofdrol len vocaal vrij sterk bezet. Grafin Maritza (Hanny Wolswinkel) zong haat- partij technisch goed, maar wist dit vooral ook in het tweede bedrijf met innerlijke bewogenheid te doen. Daar om bleef haar zingen steeds boeien. Grafin Lisa (Gré Heinis) zong ver dienstelijk en over het algemeen cor rect. Zij kan zich gerust een lossere en vrijere voordracht permitteren. Het voornaamste staat nog steeds achter de noten. Graaf Tassilo (P. Tromp) liet ons weer veel van zijn zéér mooi stemgeluid geniéten en wist behlve zijn partij een spannende inhoud te geven ook, charmant te serveren. De zanger laat zich nog wel eens verleiden tot Een aardig tafreel uit de succes volle operette. Hier wordt Hanny Wolfswinkel geflankeerd door J. Klinkert (rechts) en P. Wolfswin kel (links). het drukken van het tempo, maar ge lukkig bleef dit bij enkele uitzonde ringen. Baron Zsupan (P. Wolfswnkel) zong met echte operette-flair, vooral in het komische liedje, waar hij on verwacht de oorspronkelijke taal be zigde. De overige excentanten in deze vrij grote rolbezetting wisten allen hun taak op lofwaardige wijze te vervullen. De koren waar die te pas kwamen wer den vaak zeer vitaal en- zuiver gezon gen. Zeer fraai klonk o.m. het dames koortje in het begin van het tweede bedrijf. De verzorgde koorzang droeg veel bij tot het algemeen succes en gaf menig tafereel een uitstekend relief. De ballètjes onder leiding van Anne- marie Kühne waren en dit was juist gezien beperkt maar voortreffelijk. Haar solo-dans was charmant en ge tuigde van een fijnzinnige smaak. Voor de danseres dus een éclatant succes. Het „Zaans Operette Orkest", dat de begeleiding verzorgde werd kennelijk geïspireerd door hét enthousiasme van de zangeressen en zangers, en was op enkele oneffenheden na, zeer goed op dreef. De goede orkest-klank van het gèhélè ensemble was déze aVónd wel zeer opnjerkêbjk., „Cecilig" zal nog ver-' scheidêttè avondeh „Grafin Maritza" ten tonele voeren, en dus nog beter inge speeld raken. Wanneer de dirigent het tempo nog wat opvoerd, desnoods ten koste van een détail, zal de indruk er des te fascinerender om zijn. W. Schreurs. (Van onze correspondent te Zaandam) Zeevogels gaf in het begin van de wedstrijd tegen ODIZ de toon aan, maar de voorhoede speelde niet ver rassend en ook niet doortastend ge noeg om de solide Odiz-defensie te verontrusten. Odiz kwam in deze eer ste phase ook wel tot aanvallen, maar de Zeevogels-doelman Twisk bleek op z'n post. Langzaam maar zeker nam Odiz het initiatief over. K. van Veen en V. d. Bijl besloten een goede combi natie met een doelpunt (1-0). Kort daarna bezorgde A. van Veen de Zaandammers een 2-0 voorsprong. Zeevogels was echter niet van plan om zich door Odiz onder de voet te laten lopen en rechtsbinnen B. Groot verkleinde de achterstand tot 2-1, toen de Odiz-doelman de bal niet on der controle kon krijgen. Toen links buiten Nijens een vrije trap kreeg te nemen, belandde de bal na enig heen en weer getrap voor de tweede maal in het Zaanse net (2-2). Odiz ging nu de bakens definitief verzetten. Een uitstekend door V. d. Bijl genomen corner werd door A. van Veen op even fraaie wijze in een doelpunt omgezet. Odiz begon steeds meer te domineren; een combinatie tussen Van Veen en V. d. Bijl resul teerde andermaal in een doelpunt èn kort voor de rust nam A. van Veen nummer vijf voor z'n rekening (5-2). In de tweede helft bleef Odiz in de aanval. Een corner, die eerst op niets scheen uit te lopen, kon door A. van Veen toch in het doel gewerkt worden (6-2). Nog vonden de Zaan dammers het niet voldoende; voor de zoveelste maal werd de Zeevogels achterhoede in de luren gelegd, met als gevolg een zevende doelpunt. In het laatste gedeelte van de wedstrijd kon de Zeevogels-defensie met doelman Twisk aan het hoofd, meerdere doel punten voorkomen Tot slot van het tennisseizoen hebben de jeugdploegen van de districten Alk maar en Beverwijk elkaar Zondagmid dag te Bergen ontmoet. Het was pret tig te constateren dat de training zijn vruchten heeft afgeworpen en dat het spelpeil bepaald een stijgende lijn ver toont. Bondsoefenmeester M. J. Schie kan dan ook tevreden zijn. De ontmoe ting werd met 11-7 door Beverwijk ge wonnen. De uitslagen luiden: Renate Eecen-Hanny Peltzer 6-4, 7-5; Ina Bakker-Netty Dingier 4-6, 7-5, 6-0; Teda Grondsma-Iet v. Hemert 6-1, 7-5: Marry Ovinge- Ans v. 't Hul 1-6, 6-1, 5-7; Re Hate Eecen Dick Oly-Hanny Peltzer Ni co Groot 3-6, 1-6; Ans v. 't Hul Rie Ter- voort-Marry Ovinge Joke Bots 6-2, 4-6 9-7; Marianne Couvé-Jola Fris 6-2, 6-0; Peter Steinz-Menno Fris 6-0,6-1 Joke Bots-Rie Tervcort 2-6, 3-6 Kees Hou- \Vëling-Jan Tervoort 1-6,5-7 Marianne Co'uve Peter Steinz-Jola Fris Menno Kris 6-0,6-4; Kees Houweling Jan'v.d. Torre-Jan Tervoort Aad Tervoört Z-6, 3-6; Dfck Oly-Nico Groot 2-6, 2-6 Joöst Daalder-Bert Duyn 6-1, 3-6, 1-6; Nico Massée-Rob Jaape 3-6, 2-6.Jan v.d. Tor- re-Aad Tervoort 0-6, 1-6 Teda Gronds- ma-Ina Bakker-Iet v. Hemert Netty Dingier 6-2, 6-3;Nieo Massée Joost Daal der-Rob Jaabe Bert Duyn 5-7, 6-1. In de eerste helft van de wedstrijd tegen SRC heeft de Randers-verdediging stevi ge tegenstand geboden. Weliswaar moesten de Alkmaarders tweemaal capituleren, maar1 daar stonden evten zovele doelpun- Blauw-Wit, dat op eigen terrein toch 3 heel wat mans is, leed een smadelijke nederlaag tegen Dindua, dat na vijf wedstrijden nog steeds ongeslagen de kop van de ranglijst inneemt. Dat de Enkhuizers met kop en schouders boven de andere mededingers uitsteken, be wijst hun doelpuntenverhouding, name lijk 24—2. Zwaluwen kan nog maar steeds niet op gang komen; ook nu kreeg het een behoorlijke klap te incasseren; ditmaal van KMVZ, dat twintig minuten nodig had om de stand 04 te bereiken. Jong Holland leden niet meer terrein- verlies op Dindua, want ook de Alk maarders wonnen thuis van de geduch te tegenstander HCSC, met welke uit slag de Jutters lelijk afzakken naar de onderste helft van de ranglijst. AGT boekte succes, zij het dan niet met de beide winstpunten, doch met het feit, dat het de eerste doelpunten in dit seizoen scoorde tegen zijn plaatsge noot Kromhout, dat met een doelpunt meer toch de baas bleef. De club van de oud-internationaal Van Diepenbeek gaat het ook lang niet naar den vleze, want VVGA incasseer de maar liefst een 60 nederlaag tegen de vertegenwoordigers van Werkspoor. De Gemeente-ambtenaren wachten nog steeds op hun eerste winstpunt. Hier volgen de uitslagen van de 4e klasse A: ZwaluwenKMVZ 04, BI. Wit—Dindua 1—5, Jong Holland—HCSC DAW heeft Zaterdag enkele uitste kende resultaten behaald op de gis teren door de zwemclub Haarlem ge organiseerde nationale zwemwedstrij den, In de eerste plaats behaalde een heren estafetteploeg, bpstaande uit Blankvoort, Slikker, De Jong en Boxem een schit terende overwinning in de uiterst snel le tijd van 5.00.8 sec. op de 4 x 100 meter wisselslag. De Alkmaarders lieten daar mee HPC en 't Y, die reso. 5.04.2 en5.14.4 voor zich noteerden, ruimschoots achter zich. De DAW meisjes Gerda de Waard, Annie Haeck, Leida Spierenburg en Tine Penkink veroverden op het zelfde num mer voor dames een derde plaats achter HZC en RDZ. De tijden waren resp. 5.27.2 5.32.0 en 5.53.9 Ad Boxem heeft op de 100 fneter rugslag eén fel duel uitgevochten met Gerrit Korteweg. Met slechts 0.1 verschil tikte Korteweg in 1.11.0 aan. -1. AGT—Kromhout 2—3, PVWA— WGA 6—0, De stand in deze klasse is: Dindua 5 5 0 0 10 24—2 Jong Holland 5 4 0 1 8 21—11 KMVZ 5 3 2 0 8 15—8 PVWA 5 3 1 I 7 16—7 Kromhout 5 3 0 2 6 15—9 Blauw Wit 5 2 1 2 5 13—12 HCSC 5 1 1 3 3 8—20 Zwaluwen 5 1 0 4 2 3—17 AGT 5 0 1 4 1 2—11 WGA 5 0 0 5 0 8—26 De AVA-dames wisten gisteren door eén gelijk spel tegen het Amsterdamse Tonido hun tweede plaats in de com petitie te handhaven. Mét snelle aan vallen en goed combinerende, pro beerden de Amsterdamse dames direct bij het aanvangen van de wedstrijd de AVA-verdediging uit positie te spelen om hierdoor een veilige voorsprong te krijgen. Door stug verdedigen wis ten de AVA-dames deze aanvallen af te slaan, waarna de voorhoede het ini tiatief overnam en enkele goede aan vallen opbouwde, door slecht schieten werden enkele kansen voor open doel verprutst. AVA liet de kans op de overwinning daardoor voorbjj gaan. De Amsterdamse dames wisten kort hierna de leiding te nemen, mede door een foutje van de AVA-keepster. Het was echter de AVA-linksbuiten die met een hard schot de stand op 1—1 wist te brengen, Waarmee de rust in ging. Direct na de rust nam AVA door de linksbuiten de leiding 21. Hierop voerde de voorhoede van Tonido het tempo nog meer op. Het duurde onge veer 10 min. toen moest de AVA-ver dediging zwichten en de stand was weer gelijk. Ongeveer 5 min. voor het einde nam AVA nogmaals de leiding 3—2.Toen maakte AVA echter een tactische fout, door niet de beide bin- nenspeelsters enigszins teruggetrokken te laten spelen. Door het versterken van de verdediging had men de wed strijd kunnen winnen, nu was echter een foutje van de rechtshalf van AVA voldoende om Tonido dames de gele genheid te geven 2 min. voor het ein de de gelijkmaker te scortn. AVA 2 dames wonnen in een goed gespeelde wedstrijd van Zwaluwen uit Kolhorn met 42. waarmee ook hier AVA haar 2de plaats behield. AVA heren wonnen in een wedstrijd zonder spanning van Tonegido 2 met 12—2. AVA 2 heren verloren met 177 van het sterke Tonegido 1. AVA 3 verloor van Ursem door ge brek aan schutters met 112. AVA a adspiranten speelden in een prima wedstrijd tegen Foresters a ge lijk 3—3. Zondag hield de Halter haar onderlin ge wedstrijden. De deelname was groot en er werd in alle afdelingen fel ge streden, De uitslagen waren als volgt: Dames 3e graad: le T. de Lugt 96,3; 2e A. Stoop 93,6: 3e C. Balk 92.1: 2e graad: le R. de Haan 90,2; 2e F. Bur gering 86.2; 3e B, Schot 84.1; le graad: le N. Wonder 91.2; 2e T. Hoedjes Schot 89; 3e T. DekkerSevenhuysen 81,9. Senioren: 3-kamp, Maandag: le gr.: le T. de HaanPhaff 52,8; 2e M. LangenbergStek 51.6; 3e J. Ooyevaar- Oostwouder 50; 2e graad: le G. J. Huis jes 45,2; 2e G. J. Faber 45; 3e L. Ultee 43,8. Senioren, Vrijdag: le graad: le Mw. Timmerman 49.6; 2e Mw. Barten 47.4, 3e Mw. Constant 46; 2e graad: A, le Mw. Mulder 44,8; 2e Mw. Harderwijk 41; 3e Mw. Bieleveldt 39,8: 2e gr. B: le M. Dilling 47.8: 2e Mw. Visser 44.6, 3e Mw. v. d. Hulst 41.2; Jeugdklasse; le S. M. Mors 95,3; 2e S. Ufkes 92.8; 3e J. Rol 92,4; Keur-klasse: le. A. M. v. Geene 110,9; 2e N. Ruiter 108,8; 3e K. Schuur manPost 98.7. Heren-Senioren: le. W. Veldstra 99; 2e J. Jonker 98.7; 3e A. Wassink 96,8. 3e graad: le D. Langenberg 85,3; 2e. A. Houtkooper 80,7; 3e M. dé Vries 73.5. le graad: le C. Stenneberg 99.6; 2è J. Schuit 94.2; 3e P. Dekker 90,1. Keyrklasse: le. K. Boot Jr. 112,1; 2e M. Volkers 101.4: 3e G. Lammers 89.9. De wedstrijden, die onder leiding stonden van de directeur, de heer J. H. Visser, hadden een vlot verloop. Een half uur lang heeft het er naar uitgezien dat Jong Holland in de wed strijd tegen HCSC zijn eerste nederlaag in eigen huis zou moeten incasseren. Er werd zonder overtuiging gespeeld, hetgeen sterk afstak bij het enthousias te spel van HCSC. De Helderse aanval speelde bewegelijk, zonder franje, en wist van een slechte dekking al vrij spoedig te profiteren. Linksbuiten Bakker lanceerde een op maat afgegeven trekbal voor het doel van Jong Holland, welke Blind met een kopstoot uitstekend afronde. (0—1). De thuisclub zag het gevaar blijkbaar nog niet in. Het tempo bleef traag, wat de bezoekers de gelegenheid gaf vele aanvallen op te zetten. Het was voor de Alkmaarders een geluk dat hun tegenstanders zo roekeloos met hun kansen rondsprongen. Al had men soms een zee van tijd om te richten, de voorsprong werd niet vergroot. Daar voor speelden de blauw-witten te ge haast en de enkele goede schoten von den bij keeper Vos geen genade. In het laatste kwartier voor rust kreeg de strijd een heel ander aanzien. De Jong Holland-aanval, die met enkele verre schoten bij doelman Graaf toch geen succes boekte, kreeg plotseling een be vlieging. De juiste combinatie was ge vonden, waardoor de gasten een illusie armer werden. In vier minuten tijd hadden Jansen, Dragtsma en Goosens drie maal de roos geraakt. (3—1). Daar bleef het bij, dank zij het voor treffelijk werk van de HCSC-goalie. De tweede helft bracht weinig aantrekke lijks. Een in het veld sterker Jong Hol land zag geen kans de voorsprong te vergroten. Te veel werd er door het midden gespeeld wat HCSC, dat met een dubbele stopper speelde, weinig moeite gaf. De Heldersen wisten zich slechts één kans te scheppen welke door Van Veen teniet werd gedaan. Aan de andere kant had een schot van Hoek stra tegen de paal mogelijk een beter lot verdiend, een juiste verhouding zou het echter stellig niet zijn geweest. BROEK OP LANGENDIJK, 12 October. 3700 kg rode kool A 6,30—6,90; 12.000 kg groene kool: A 6,10—6.60 en B 4— 4,60; 103.000 kg witte kool 3,50—3,70; 14.000 kg Deense witte kool 7; 935 kg slabonen 23—51; 2900 stuks bloemkool: BI 12,6014.90; 2200 kg bieten: A 5,30; 4600 kg uien 4,105,30. Doorgedraaid: '56.000 kg witte kool; 19 000 kg succes Witte kool en 3000 kg peren. NOORDSCHARWOUDE, 12 October. 9100 kg uien 5,50—5,80, grove 4,10—4,70 en drielingen 8; 1000 kg peen. B 5 en C 5; 1400 kg slabonen: AI 53, I 41—42 en II 25—31;' 1000 kg groenè kool 4,60; 106000 kg witte kool 3,50; 47.000 kg succes witte kool 4. Doorgedraaid: 94.000 kg witte kool en 15.000 kg suc ces witte kool. AVENHORN, 1 Oct. 6500 kg rode kool 310; 3300 kg gele kool 3—7,50; 2300 kg Chinese kool 2—5; 6300 kg uien: grove 4,50—5.50, gewone 3,20—5,40, drie lingen 5—7,40 en nep 13—18; 37.000 kg bieten: I rond 5,40—5,90 en II rond 4— 4,20; 7500 kg peen; III 5—5,10; 3000 kg slabonen. 22—35. Doorgedraaid: 4.3000 kg witte- kool en 15.000 kg peen. ten van hun voorhoede tegenover, zodat met gelijke kansen de tweede helft werd begonnen. Na de hervatting viel de Ran- ders-defensie echter in elkaar en toen aan het einde van de wedstrijd de balans werd opgemaakt, bleek dat SRC met 5-2 had gewonnen. Aanvankelijk deed de verdediging van, Randers zo veel goed werk dat de voor hoede in de gelegenheid kon worden ge steld om menig aanval op te zetten. Het resultaat was dat de Alkmaarders, zij het dan ook met medewerking van doelman Gouwenberg, de score konden openen. Gouweling had de bal, toen Krijgsman een scherpe voorzet lanceerde, uit zijn banden laten vallen, waarvan de actieve Groot een handig gebruik maakte. Op de gelijkmaker behoefde echter niet lang te worden gewacht. Misschien wat overmoe dig door de voorsprong, drong Randers te ver naar voren. Profiterende van de ruimte ging de SRC-aanval er rnel van door, waarna Kok voor een goede afwer king zorg droeg. Hoewel SRC er steeds beter in kwam werd ook de Schager ach terhoede menigmaal aan de tand gevoeld. Hier viel het goede werk van stopper Heddes op, die regelmatig het spel naar de Randers-helft trachtte te verplaatsen. Uit één van zijn passes loste Van der Brink een hard schot op doel. Eeno sloeg de bal wel terug, maar juist voor de schietgrage voeten van Kok, die hoog inschoot. Vóór de rust inging werd het nogmaals gelijk. Het was de doorzettende Heesbeen, die de hoop op een goede af loop in de Randers-harten deed herleven. Na de hervatting heeft SRC hier spoedig een eind aan gemaakt. Wat Randers ook probeerde, tegen die onen Schagen-uit- vallen was men niet, opgewassen. Wel moest eerst de doellat van Eeno het ont gelden en hield bij er enkele goede bal len uit. Een nederlaag voorkomen kon hij niet. Drie maal schoot het binnentrio van de bezoekers raak. De laatste goal van Sneekes zijn voet was wel de mooi ste van deze wedstrijd. De thuisclub stel ae daar weinig tegenover. Het bleef bij een enkele hoekrehop, die bovendien nog achter het doel terecht kwam. De Foresters wisten Zondag op eigen veld een verdiende 30 overwinning op Knollendam te behalen. Gedurende de hele wedstrijd was er een sterk over wicht van Foresters. De drie doelpunten werden alle vóór de rust gescoord. Piet Jansonius opende de score en midvoor Map van Rooyen nam de andere twee voor zijn rekening. Na de rust lag het spelpeil aanzienlijk lager. Knollendam probeerde herhaalde malen de eer nog te redden, maar slaagde hierin niet, vooral door het goede ingrijpen van de Foresters-keeper Gerard Driehuis en rechtsback Jacob Bruin die Zwaan ver ving. BROEK OP LANGENDIJK Voor de Unie-avond, die ten bate van het Chris telijk onderwijs in de Gereformeerde kerk werd gehouden, bestond grote be langstelling. De hoofd-legerpredikant, ds De Kluis, hield in een boeiend be toog een pleidooi voor de Christelijke school. Spreker begon met een citaat uit het boek van de Amerikaanse schrij ver Hudsie, een werk, dat in de „Sta tes'' zijn dertigste druk beleefde en waarin op ironische wijze gewaar schuwd wordt tegen de vertechnisering van de mens. „De mens neemt hier alles in eigen hand, zodat er geen plaats voor God is", aldus spreker. „Hierin ligt een ernstige waarschuwing voor ons". Ds De Kluis kwam tot de conclusie, dat de ouders de opvoeding van hun kinderen zelf ter hand dienen te nemen. De Christelijke school achtte spr. bij de opvoeding van het kind ech ter onmisbaar. Hij haalde met voor beelden uit zijn diensttijd aan, hoe erg de onwetendheid over zaken des ge- loofs vaak is. Aan 't einde wekte ds De Kluis zijn gehoor op. de Unie-collecte krachtig te steunen. Het resultaat was, dat de collecte, die aan de uitgang werd gehouden, f 235,— opbracht. De avond werd opgeluisterd met uit stekend voorgedragen koorzang van het Ned. Her.v, kerkkoor, o.l.v. de heer K. Wagenaar. Zo'n treiterende, zagende en knagende pijn, die niet wil wijken, die U dag en nacht kwelt en U belet te slapen. Verdrijf die kwelgeest mee een paar „AKKERTJES", de snel en zekeT-werkende pijn stillers, die Uw maag, hart of nieren niet aantasten, In 10 minuten voelt ge U als herboren en zegt gij, evenals al die honderdagizendeo geregelde gebruikers: Ja waarlijk helpen direct! rnmm

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3