I Psychiater werd musicus Slag bij Rustenburg werd plechtig herdacht Afrikaans avontuur van mr Th. Regout Nieuws uit Bergen Onderwijzer Lambeck vertrekt op 21 October naar Aruba Lezers spreken Nieuws uit Stompetoren Nie u ws uit Heiloo KAB opende winterseizoen met „In het witte Paard" Fraai succes van Groefsema op Judo-wedstrijden Nieuws uitZ-en N-Schermei Dhr Boekei terug in de raad Nieuws uit de Langedijk Propaganda-avond door de Ned. Blindenbond Boeiende reisfilm in „De Rustende Jager' Van Brederode-school heeft oudercommissie Schermerhorn Verkoopdag ten bate van de Ned. Herv. kerk Henkemans thans al ingeburgerd Hechte band verbroken Nogmaals Bello BURGERLIJKE STAND Beemster Griekse Gezant was op emigratie-avond Graft Koedijk Limmen LERAREN ZAGEN LIMMEN VANUIT DE LUCHT ,,Zij zwoegden in het donker MARKT PURMEREND Jubilarissen werden gehuldigd Vier tegenstanders werden verslagen Nieuwe gemeente-arts benoemd Egmond aan Zee Vrouw na beroerte overleden Petten Geen volksspelen tijdens komende kermis Hulp is nog nodig MARKTBERICHTEN Vaardigheidsproeven van het K.N.G.V. BURGERLIJKE STAND Uitslagen „Schaakmat" DINSDAG 13 OCTOBER 1953 Voor een uitverkocht huis trad Zaterdagavond in de Rustende Jager mr Th Regout op, op de eerste van de serie culturele avonden, welke dit win terseizoen door de KJVO gegeven worden. De reputatie, welke mr Regout zich heeft verworven is, met de opname van zijn nieuwste kleurenfilm, nog geste- een zodat hij gerekend kan worden tot de grootste cineasten op het gebied van reis- en natuurfilms. In 1951 bereikte mr Regout een opdracht om voor de Missie in Afrika een film te maken, een opdracht, die hij direct aanvaard de en waaraan hij tevens een langere reis vastknoopte. ziek, vooral bij de inlandse dansen en de beelden der watervallen, verhoog de de artisticiteit van het gebodene. Het daverend applaus waarmede de spreker werd beloond, vormde zeker wel het beste, bewijs, dat zijn werk in de smaak is gevallen. Met twee auto's werd de reis gemaakt en op de tocht konden belangrijke op namen W-orden gemaakt van steden, landschappen, stammen van inboorlin gen en natuurtaferelen, die in bonte verscheidenheid geprojecteerd, een levendig en afwisselend beeld van dit grote werelddeel gaven. De weg voerde via Kimberley de stad van de diamant-mijnen naar Johannesburg in Transvaal. De toeschouwer zag zich meegevoerd door de onbewoonde Kalahari-woestijn, waar men om water te krijgen, soms putten van 70 meter diep moet graven, water dat met een molentje moet wor den opgepompt. De heer Regout had hier het geluk om met de Hottentotten in contact te komen. Nóg primitiever leven de „Pygmeeën", die spreker Noordelijker in de Congo ontmoette. Deze kleine mensensoort bezit zelfs geen huizen. Evenals de Hottentotten zijn ze grote liefhebbers van pijproken. Deze Pygmeeën, die hun bezoek met gezang en trommelmuziek verwelko men en toejuichen, blijken grote lief hebbers van zout te zijn, dat door hen in grote hoeveelheden wordt genuttigd. De opvallend goede illustratieve mu- De „Van Brederodeschool" heeft in hotel „Spoorzicht" aan de Breelaan, haar eerste ouderavond gehouden, waar men tot samenstelling van een „Ouder- commissie" overging. Na een inleidend woord van de tijde lijk voorzitter de heer D. Daalder, kon tot de benoeming worden overgegaan. Na verkiezing werd de oudercommissie als volgt samengesteld: de heren D. Daalder, A. Prins, E. de Hond en voorts de dames Leuverink, Schekkerman, Ur- banus en De Bruin. De heer J. C. van Zoonen, Hoofdop zichter van de Dienst Gemeentewerken der Gemeente Bergen gaf hierna een explicatie van de in aanbouw zijnde school aan de Kerkedijk, welke 1 Ja nuari in dienst zal jvorden gesteld. De jaarlijkse verkoopdag van de N.-H. Vrouwenvereniging zal dit jaar plaats hebben op Dinsdag 20 October in de zaal van mevr. Wed. P. Treiture. Toen de voorzitster mevr. van Dijk ElsevierStokmans ons de collectie goederen toonde, waren we ten zeer ste verrast. Niet alleen dat de kwan titeit dit jaar uitzonderlijk groot is, ook de kwaliteit is verrassend. De op brengst van de goederen komt ten goede aan de Ned. Herv. kerk. Om te tonen wat deze dames dit jaar heb ben gepresteerd, zal des morgens al leen een tentoonstelling worden ge houden, terwijl 's middags en 's avonds de goederen zullen worden verkocht. Natuurlijk zullen op deze dag de at- tractie's niet ontbreken. De thee- schenkerij zal het trefpunt worden van de dames van de zusterverenigin gen uit Stompetoren,Ursem en Beem- ster. Naast het strand, de duinen en de stilte, die het dorp Bergen zijn grote charme verlenen, wint het dorp ook als cultureel trefpunt steeds meer aan betekenis. Het bewijs daarvan is opnieuw geleverd door de vestiging van dc bekende pianist Hans Henkemans, die hier zijn studio heeft laten bouwen. Hans Henkemans was net vijf jaar, toen hij piano mocht leren spelen, bege nadigd als hij was met een talent, dat alleen de moeder der negen Muzen hem heeft kunnen schenken, een moeder, die hem op zijn verdere levenspad immer is blijven volgen. Het is dan ook geen wonder, dat Henkemans' vroegste her inneringen teruggaan naar het klavier. Van zijn twaalfde tot zijn drie-en- twintigste jaar kreeg hij compositieles. Zijn voornaamste leermeesters waren Willem Pijper en v. d, Sigtenhorst Meyer. In deze periode studeerde Hans Henkemans ook voor arts. Hij stu deerde af en specialiseerde zich in de psychiatrie. Maar daarnaast ontwik kelde hij zich eveneens tot een uit gelezen pianist en componist. Totdat in 1940 de oorlog uitbrak en hij wei gerde zich te laten inschrijven bij de cultuurkamer. Voor de buitenwereld werd hij „dokter" Henkemans maar achter de schermen gaf hij een legio aantal huisconcerten. In 1945 nam Henkemans een besluit, dat beslissend voor zijn verdere leven zou zijn. Hij gaf zijn beroep van huisarts op en werd beroepspianist en -componist. In December 1945 trad hij met het Con certgebouworkest op als piano-solist in zijn eigen compositie, de Passa- caglia et Gigue, een stuk dat sinds dien regelmatig op de repertoires van andere grote buitenlandse orkesten verschijnt en tot in Amerika en Zuid- Afrika gespeeld wordt. In 1952 werd Henkemans gekozen als jurylid op de Festspiele te Salzburg. Een belang rijke mijlpaal in zijn nieuwe carrière. Sinds 1931 woonde hij in Utrecht. In zijn vacanties maakte hij echter kennis met Bergen, dat hem naast een noodzakelijke stilte ook een culturele In een sfeer- van collegialiteit en vriendschap heett het onderwijzend per soneel van de „Van Reenenschool", te zamen met de Oudercommissie van deze school, afscheid genomen van de onder wijzer, de heer J. Lambeck, die 21 Octo ber a.s„ met de „Boskoop" van de K.N.S.M. naar het eiland Aruba in de Ned. Antillen vertrekt. Onder de aanwezigen waren ook ds A. B Bekius, Ned. Herv. Predikant en het voltallige personeel van de nieuwe Van Brederodeschool. Het hoofd van de „Van Reenenschool", de heer S. J. Nijdam, haalde in zijn toe spraak tot de heer Lambeck aan, dat thans het zwaard van Damocles defini tief was gevallen en door het intreden de verlof van de heer Lambeck, thans reeds afscheid moest worden genomen. „De band, die bestaan heeft tussen de onderwijzer enerzijds en de kinderen en de ouders anderzijds, is altijd een zeer hechte geweest", aldus de heer Nijdam. De hoop werd uitgesproken, dat de heer Lambeck bijzonder veel bevrediging zou vinden in zijn werk op Aruba en dat het hem daar in aire opzichten goed zou gaan. Hierna voerde de voorzitter van de Oudercommissie, de heer C. Sijpheer het woord. Hij sprak hartelijke woor den van dank en afscheid en overhan digde de onderwijzer als blijk van waar. dering en lof een zilveren suikerlepel. In zijn dankwoord zei de heer Lam- Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming ervan echter van algemeen belang. Mijnheer de Redacteur. Gaarne verzoek ik U opname van het volgende: Uw verslaggever meldt in zijn ver slag van de voorstelling voor genodig den van de film „The Titfield Thunder bolt" („Bello") op Zaterdag 1.1. in Ber gen, dat ik gezegd zou hebben, dat „een financiering van een eigen tramexploi tatie in Bergen niet mogelijk zou zijn". Ik heb echter woordelijk gezegd, dat „de originele oplossing (n.l. uit de film) voor de financiering van de eigen tram exploitatie hier helaas niet mogelijk zal zijn", hetgeen iets geheel anders is, en voorts de wens uitgesproken, dat wan neer een aanvaardbare oplossing voor het tramvraagstuk gevonden zal zijn (waaraan momenteel hard gewerkt wordt), de Bergense bevolking zich er met een even groot enthousiasme als de bewoners van Titfield achter zou stellen. E, P. BROEKMAN—VRIESMAN. Bergen. beek, dat dit afscheid hem toch moeilij ker viel dan hij had gedacht omdat het niet alleen de kinderen, maar ook de ouders en collega's betrof. Geboren: Johannes H. M., z. van W. F. M. Willebrands en J. M. Rijkes Ondertrouwd Dirk van 't Hof (won. te Velsen) en Geertruida A. Jol. Faulus J. G. de Koning en M. Jonker. Onder auspiciën van de adspirant- emigranten is Zaterdag in Het Heeren huis te Midden-Beemster een non-stop cabaret-revue opgevoerd, waarvan de baten bestemd waren voor de slachtof fers van de grote aardbevingsramp in Griekenland. Burgemeester Pesman opende de avond met een bijzonder woord van welkom tot de Griekse Gezant in Neder land, de heer Westerhuis van de Ne derlandse Emigratiedienst en het be stuur van het Comité Oogstvoorziening. Hierna sprak de Gezant zijn erken telijkheid uit voor dit prachtige gebaar van medeleven met de nood waarin zijn landgenoten verkeerden. Namens het Griekse volk dankte hij allen, zowel het Emigranten-comité, de artisten die hun medewerking verleenden, als het publiek dat in groten getal ewas opge komen. Hij hoopte dat de jonge emi granten, die het initiatief tot dit no bele doel hadden genomen, ook in 't land waar zij zich zullen vestigen, dezelfde hoge idealen zullen uitdragen. Spreker besloot met een driewerf hoera voor de Koningin van Nederland. Burgemeester Pesman, die deze avond als tolk fungeerde, nam het saluut van de Gezant aan Neerlands Koningin over en besloot met een driewerf hoera voor Griekenland. Aan het daarna volgende cabaret- programma werd o.a. medewerking verleend door de Cabaret-groep van de Nedelandse Emigratie-Dienst. WITTE BRUG WORDT WEER VOOR VERKEER OPENGESTELD. Vrijdag zal de Witte Brug te Graft weer voor het verkeer worden openge steld. In verband hiermede zal het tra ject van de busdienst AmsterdamAlk maar, dat momenteel niet wordt bere den, aanzienlijk worden verkort. De doorgaande reizigers zullen dan alleen nog van De Dam te De Rijp naar de Beemsterbrug behoeven te lopen. BURGERLIJKE STAND Overleden Geertruida Vlugt, jaar, echtg, van N. Schuijt. 62 HANS HENKEMANS Nieuwe burger... sfeer bood, een plaats verder waar ook het vogelleven zijn aparte be langstelling verwierf. Temidden van de stilte der bossen heeft hij thans een eigen studio laten bouwen, waar hij de concentratie hoopt te vinden die hij in de woelige-stad maar al te vaak miste. Buiten is nu alles goud ea. brons en is er.de stilte van een stervendseTZöëh. Ni'ëf* éehtër' vooir Hans Henkemans voor wie 1 October het concertseizoen is begonnen. De componist voelt zich nu ingeburgerd in Bergen. Hij is niet" van plan zich te isoleren, zodat reeds een intieme vriendenkring van zijn muzikale pres taties kan genieten. De heer F. C. Bik, gezagvoerder bij de KLM en oud-leerling van de alge mene tuinbouwwintercursus te Lim men, heeft zijn oud-leraren en vroe gere mede-leerlingen een grote verras sing bezorgd. De heer Bik, die dit voorjaar naast zijn job als gezagvoerder het diploma van de cursus heeft weten te behalen (hij interesseert zich voorts bijzonder voor de kweek van tulpen) heeft tij dens een excursie naar Schiphol zijn oude kennissen voorgesteld in een Da kota te stappen en een vliegtocihtje naar Limmen te maken. De Dakota werd natuurlijk door de gezagvoerder- boilenliefhebber zelf bestuurd. Om half zeven 's avonds vertrok men door de lucht naar Limmen en omstreken waar het zo bekende landschap ondanks de vallende duisternis een onvergetelijke indruk op de reizigers maakte. Om 16 minuent vóór half acht was men weer terug. Het hoeft nauwelijks gezegd te wor den, dal deze excursie voor de deelne mers een onvergetelijke is geworden. Elf October 1944. De zwarte benden van Musserts geïmproviseerde leger scharen trekken langs de polderwegen van de Schermer. We staan op de drempel van de allervreselijkste hongerwinter die ons volk ooit heeft" beleefd. Er is verzet gerezen tegen de dwingelandij, ernstig verzet, dat zich aaneen sloot tot een gebundelde illegaliteit die de vijand een halt toeriep. Tot zo ver en niet verder. Dat zeiden ook die patriotten op 11 October in het jaar 1944 in Rustenburg. In de zaal van de heer J. Zwart, be groette de voorzitter, opperwacht meester N. Waterdrinker, de aan wezigen en heette in het bijzonder welkom Aafje Top. Op Meesterlijke wijze vertolkte deze begaafde voor drachtskunstenares „De oude man en de zee" van Ernest Hemingway. Na de pauze droeg ze enige verzetsge dichten voor. Met een dankwoord aan mevrouw Aafje Top sloot de voorzit ter deze avond. Er werd slag geleverd tegen een grote overmacht. Er vloeide bloed, er vielen slachtoffers. Geslagen maar niet verslagen trokken de verzetsstrijders zich terug op de boerderij varj Piet de Boer aan de Zuidervaart. Ze wer den achtervolgd als het wild door de honden van de jager. Piet de Boer be taalde de zware tol. Hij werd gefu silleerd en zijn boerderij met have en goed ging in vlammen op. „Deze mannen zwoegden in het donker". Zo ving pastoor Veerman gisteren zijn rede aan bij het monu ment te Stompetoren. Het eenvoudige monument met de lange rij namen van hen die vielen voor ons volk. Geen glorie, geen wapenfeit. We moe ten hun dood zien in een bepaald licht. Ze zijn gestorven in het licht van een menselijke overtuiging. Wei nig is zo kostbaar als de vrijheid en de liefde voor vrijheid en recht. Als we hiervoor niet kunnen sterven is ons leven zinloos. Niemand heeft gro ter liefde dan wie er zijn leven voor geeft. Deze mensen zijn zo hoog ge stegen als een mens maar stijgen kan. Door hun dood hebben wij de vrij heid teruggekregen. Ds F. Keja begon met te constate ren dat telken jare de rijen bij de her denking van dit feit dunner worden. Er leeft een gevaar in ons volk dat we de offers vergeten. Er zijn er die vervlakken, er zijn er die verbitteren, maar de achtergeblevenen blijven alleen. De kring slinkt en wat over blijft is een simpele plechtigheid. Onze vrijheid wordt thans weer be laagd. God zelf heeft tevergeefs ge zocht. Zijn Zoon heeft hi} doen krui sigen. Daar was geen glorie, geen roem, alleen maar lafheid, alleen de Moeder en een paar trouwe discipe len. God koos de glorieloze dood en maakte geen ophef van zijn daden. De gevallenen zijn de getuigen waarvoor Jezus is gestorven. Zij waren de stille bouwers van het rijk wat op aarde is gekomen en dat op ons wacht. God regeert ons vanaf het kruis op Gol gotha. God weet en beloont op Zijn wijze. OVERPLAATSING. De assistent bij de directe belastingen de heer A\ C. van Baren, is als zodanig overgeplaatst naar Heerhugowaard. Te Purmerend waren vanmorgen ruim 1000 runderen aangevoerd. Door dit grote aanbod liep de handel in vet te koeien niet vlot, zodat de prijzen ook wel iets lager waren. Op de geldemarkt was er wel enige belangstelling, maar met de verkoop ging het kalmpjes aan, evenals op de verse markt. Ook met de nuchtere kalveren ging het niet veel beter en dit gold wel voornamelijk de lichtere slachtkalveren. Ondanks het geringe aanbod konden de prijzen zich maar nauwelijks handhaven. Naar de fokkers bestond in het geheel geen vraag. Op de schapenmarkt daarentegen ging het heel goed. Vooral de lammeren werden gevraagd en ook de fokschapen werden nog wel gezocht, doch met de vette schapen ging het maar heel kalm. De vette varkensmarkt kenmerkte zich door een veel te groot aanbod. Als inzet gold bij uitzondering een no tering van 1.98. maar de prijs zakte al spoedig in en het liet zich aanzien, dat de afloop slecht zou zijn. Op de biggen- markt was de handel stug en waren de prijzen lager. WARMENHUIZEN, 13 Oct. 2800 kg aardappelen: Bintjes 8,60, Meerlanders 10,30 en Bevelanders 11,10; 4800 kg uien 4,50—5, grove 4,40—4,80, gele drielingen 6,70—7,20 en nep 14—14.90; 30.1Q0 kg witte kool 3,50 en succes witte kool 4; 500 kg slabonen 3648; 480 stuks bloem kool tï. Zondagavond opende de Katholieke Arbeiders Beweging afd. Heiloo haar winterprogramma met een tooneeluit- voering in de aula van de St. Willi- brordusstichting. Alvorens we hetbekende toneel stuk „In het Witte Paard", opgevoerd door de Alkmaarse toneelvereniging „Vondel" te zien kregen, hoorden we een lang openingswoord van voorzitter J. Bolten. De voorzitter besloot zijn openings woord met de huldiging van een zestal jubilarissen. Het waren de heren Opdam en Schreuder, die vijftig jaar lid waren van de K.A.B. Vijfentwintig jaar lid waren de heren P. Komen, C. Rosendaal, H. Dekker en P. van Dijk. Van de spelers van het blijspel „In het Witte Paard" willen we in de eerste plaats noemen de heer C. van De Heilooer M. Groefsema heeft Za terdagavond te Utrecht een uitstekende prestatie verricht bij de selectiewed strijden voor de Europ. Judo kampioen schappen, welke op 30 en 31 October te Londen worden gehouden. Zijn eerste partij won Groefsema met een enkele handgreep. In zijn tweede partij kwam hij uit tegen een blauwe band. Groefsema zette direct een razend snelle 6e beenworp en binnen enkele seconden bracht hij ook deze partij op zijn naam. De derde tegenstander hield het twee minuten tegen hem uit. Hij moest tenslotte in een grondgevecht in een le armklem zijn meerdere in Groef sema erkennen. In zijn laatste partij kwam Groefsema uit tegen L. Spel, le Dan, zwarte band. Het werd een tech nisch goede en razendsnelle partij. Toen Spel een .buikworp inzette,zakte Groef sema snel mee en ging meteen over tot het aanzetten van een 11e handgreep. Deze zat zo goed dat Spel geen kans kreeg er onder uit te komen en alleen maar kon proberen om van de mat te schuiven, hetgeen hem ook lukte. De handgreep zat op dat moment reeds 25 seconden en moest 30 seconden duren. De scheidsrechter wees weer naar het midden van de mat en volgens het re glement moest Groefsema de handgreep Dezer dagen kwam de raad der ge meente in vergadering bijeen. Burgemees ter Driessen opende deze vergadering en deelde mede, dat van de heer J. Kieft bericht was ontvangen, waarin deze be dankte voor de functie van rhadslid. De heer Boekei, als zijn opvolger op de gros lijst, was bereid gevonden deze vacante plaats te bezetten. Nadat zijn geloofsbrie ven in orde waren bevonden, werd hij als raadslid beëdigd. Besloten werd om het Christelijk M. O. te Alkmaar een subsidie te verlenen van f 100,Het verzoek om subsidie van de Proef schooltuin West-Friesland werd af gewezen, evenals dat van de reizende Bibliotheek. De onbewoonbaarverklaring van de percelen 93 en 93a werd opgehe ven, daar deze geheel zijn verbouwd. De koster van de Ned. Herv. Kerk te Drie- koster van de N. H. kerk te Driehuizen, is uit de gemeente vertrokken. Hij ver zorgde ook dagelijks het klokopwinden. Hiervoor werd een jaarlijkse vergoeding verstrekt van f 40,Nu blijkt er in Drie huizen voor deze vacante plaats geen ani mo meer te bestaan, zodat B. en W. voor stelden om deze vergoeding te verhogen tot f 100,— per jaar. Mogelijk werkt deze verhoging er toe mee om, tezamen met het kosterschap der Ned. Herv. Kerk, het aanbod aantrekkelijker te maken. Hier na werd een crediet gevraagd van f82,— voor de aanschaf van een Buta-gaskachel, welke verplaatsbaars is en dus in ver schillende vertrekken gebruikt kan wor den. Hierna was aan de orde de benoe- min van een gemeente-arts, een vacature ontstaan door het vertrek van dr S. Scher merhorn naar Alkmaar. In alphabetische volgorde werden aanbevolen: J. C. D. v. Maanen, arts te De Rijp; C. Masschaupt, arts te West-Graftdijk en J. G. Wegdam, arts te De Rijp. Na stemming bleek dat de heer Van Maanen vijf stemmen op zich had gekregen, de heer Wegdam één en dat één stem ongeldig was, zodat de heer Van Maanen werd benoemd. De voorzit ter merkte nog op, dat het de bedoeling was het salaris hieraan verbonden, te verlagen van f 300,per jaar tot f200, Hiermee kon de raad zich verenigen. Aan de Woningbouwvereniging „Zuid- en N- Schermer" zal een crediet worden ver leend voor de bouw van twee dubbele Woningwetwoningen. COLLECTE BLINDENHULP De gehouden collecte van de Stichting Chi stclijke Blindenhulp uit Amsterdam heeft in Egmond aan Zee f 76,03 opge bracht. toen weer aanzetten. Spil mocht probe ren om nu binnen ae vijf seconden los te komen. Dit lukte niet, zodat Groefse ma ook zijn vierde party <tot een goed einde bracht. Hij plaatste zich daarmee in de finale welke Zaterdag te Hilver sum wordt gehouden. Een fraai succes, ook voor trainer Kuilman. Twee andere Alkmaarders, C. Groefsema en W. Puns werden in hun eerste partijen uitgeschakeld. Hooff, die de rol van de gloeilampen fabrikant op voortreffelijke wijze ver vulde. Zeer goed spel zagen we verder van A. Zijp, als zoon van een concur- rende lampenmagnaat, en van H. Smo- renberg als bedelaar. Het zou ons te ver voeren alle ove rige spelers op te sommen, laten we daarom besluiten met te zeggen dat de prima regie van Jan Dogger aan het goede spel niet vreemd zal zijn geweest. Zondagmiddag is de 76-jarige me vrouw Van der B. op de hoek van de Veldestraat en de Herenweg door een beroerte getroffen. Het slachtoffer is tijdens het vervoer op weg naar huis overleden. Het aantal feestelijke gebeurtenissen tijdens de kermis zal dit jaar met één worden verminderd, omdat er geen volksspelen zullen worden gehouden. De kinderspelen vinden plaats op Maan dagmiddag en Dinsdag is er weer de traditionele draverij voor boerenpaar den. In de beide zalen is er zcfels gebrui kelijk een stukje muziek en kunnen de danslustigen zich aan hun en haar lief hebberij, althans voor zover de ruimte dit zal toelaten, wijden. ONGEVAL MET VLAKBANK Tijdens werkzaamheden aan de vlak- bank had de timmerman P. L. de Kuy- per het ongeluk met zijn vingers in aanraking te komen met de messen. Dit kostte hem twee vingertoppen. De Nederlandse Blindenbond heelt Zaterdagavond in het lokaal van de heer P. Kramer een propaganda-avond gehouden, die geopend werd door Wika Tromp. In zijn welkomstwoord sprak deze er zijn spijt over uit, dat het no; nodig is om deze avonden te beleggen en dat het beter zou zijn zoveel spon taan te offeren dat propaganda niet meer nodig zou zijn. De heer J. F. v. d. Berg vertelde ver volgens één en ander over het blinden- werk en wees er op dat de blinde van tegenwoordig, ondanks het gemis van zijn gezichtsvermogens, niet meer in droefheid hoeft terneer te zitten, maar dat het Braille-schrift de maatschappij voor hem toegankelijk heeft gemaakt. Het is betreurenswaardig, dat in Ne derland, waar 5000 blinden zijn, prac- ALKMAAR, 12 Oct. Slabonen 32—64; kassnijbonen 48—88; pronkbonen 18—47; komkommers 922; tomaten 2948; wit lof 67; bloemkool 817; rode kool 39; groene kool 6—10; spruitkool 14—40; boerenkool 56; spinazie 948; postelein 1326; sla 2,507; andijvie 68,50; rode bieten 6,507,50; bospeen 1123; wit- terpeen 5—6; uien 3—6,50; prei 10—11; peterselie 3,50—6,50; soepgroenten 36; augurken: basterd 41: druiven: Franken- thalei's 781,10 en Alicante 7194; prui men 725; appels 1335; knolsoepgroen ten 915,50. NOORDSCHARWOUDE, 13 Oct. 3100 kg aardappelen: Eerstelingen 10,60, Noor derlingen 9-10, Bevelanders 11,40 en Bint jes 10,80; 17.000 kg uien 3.80—6,60, grove i4,80, drielingen 610 en nep 1519; 5200 kg bieten: A 5,40 en B 4; 1400 kg peen: B 5 en C 5; 3400 kg slabonen: I 41—55, II 27—43 en afw. 23-r-29; 3000 kg andijvie 6; 4600 kg rode kool: A 5,30 8,10 en B 5,20; 9100 kg groene kool: A 6—6,20 en B 4,10—4,90; 300 stuks bloemkool B H i0; 80.000 kg witte kool 3,50; 80.000 kg succes witte kool 44,10; 500 kg rammenas 5,70. Doorgedraaid 70.000 kg witte kool, 25.000 kg succes witte kool, 3000 kg andijvie en 2000 kg roene kool. tisch niets voor hen gedaan wordt. De subsidies, die sinds twee jaftr gegeven worden zijn zeer bescheiden. De he r V. d. Berg deelde mede, dat men dit jaar geen bondsdag hield, omdat men indertijd een bedrag van f 400.- aan het Rampenfonds had afgestaan. Het programma werd vervolgens op geluisterd met het vertonen van de film „Een van ons", voorts door muziek en declamatie. BROEK OP LANGENDIJK. De leden der Broeker sportvereniging heb ben dezer dagen met veel animo de KNGV Vaardigheidsproeven afgelegd. Over het algemeen is er heel goed geturnd. Mej. Marri Kramer werd verenigings kampioene met 88,4 punten, waardoor zij in het bezit kwam van de wisselbe ker. Kampioene van de meisjes en jongensafdeling werd Greta Mulder met 76.2 punten. Zij kreeg een medaille. Van de 48 deelnemers(sters) werden er 8 afgewezen. LANGEDIJK. Geboren: Anna G. M„ d. van Th. Kuilboer en A. Smit. Annie E., d. van J. Wagenaar en E. Timmerman. Margriet, d. van J. P. Molenaar en G. Keeman. Getrouwd Nicolaas Schuit en Eli zabeth Th. Th. Conijn. Overleden Cornelis J. Zijp, z. van P. Zijp en M. Molenaar. NOORDSCHARWOUDE. De uit slagen bij „Schaakmat" zijn: le klas: C. Langed'Jk—Dr. J. de Wit 1—0. 2e klas: J. van Hout—C. Gutker 1—0, J. LeegwaterB. Spaay afgebr. 3e klas: J. Moejes—A. Meinema 10, G. Schröer—Jac. Bakker 0—1. 4e '-.las: D. Velting—G. van Geluk 1, G. VreekenG. ven Geluk 01. G. TorenP. Schuit C. Dirkmaat S. Witsmeer 1—0, J ,>kenG. To- iren 1—0.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3