SCHEEP V A ARTBERICHTEN Helft wagenpark heeft thans nieuwe kentekenen Modern geplukte kippen Lezers spreken DËBRALINE Capaciteit Rijksbureau 7500 per maand GEESTELIJK LEVEN Patriarch van Moskou wil conferentie beleggen Jonge Oosterse kerken nemen zending ter hand BEROEPINGSWERK Dodelijk auto-ongeluk op onbewaakte overweg Wethouder Franke overleden Een groot verlies voor de hoofdstad Vechtjassen mishandelden agent en burgers Een arrestatie met hindernissen Geen bevoorrechting bij uitgifte Zuiderzeegrond Data verzending zeepost DE VERGETEN GROEP Pim, Pam Pom en de wonderlamp Tusseiï Amsterdam (door F. DE SINCLAIR) en /fm Parijs Luister eens naar Radioprogramma DINSDAG 27 OCTOBER 1953 (Van onze Haagse redactie) Er zijn mensen (en hun getal is stellig niet gering) die de gewoonte hebben naar autonummers te kijken. Wanneer het een nummer is met een andere provincieletter dan die van het gewest, waarin ze thuis horen, geeft het hun een prettig en vertrouwd ge voel onmiddellijk te weten vanwaar de wagen ongeveer gekomen is. De nieuwe kentekenen, die geen provin ciale letters meer dragen, hebben dat simpele spelletje verstoord. De letters op de nummerborden der auto's zeg gen nu nog maar alleen iets van het type wagen, waarop ze thuis horen en voor insiders dan verder ook nog iets over de serie tienduizendtallen, waar in de wagen werd opgenomen. In de praktijk komt dit alles hier op neer, dat het voor de gewone man geen zin meer heeft naar die nummers te kij ken, eenvoudig omdat ze niet meer tot zijn verbeelding kunnen spreken. De omstandigheid, dat men langs de weg nog oude naast nieuwe nummers vindt, maakt intussen de verwarring (zo we daar ten minste van mogen spreken) nog groter. Hoe lang kan deze situatie nog zo voortduren, hebben we de Rijks dienst voor het wegverkeer in Den Haag gevraagd. Dat is de centrale in stantie de enige instantie tegen woordig die belast is met de af gifte der kentekenbewijzen. Het ant woord? Daar is geen peil op te trek ken. Alle nieuwe wagens krijgen di rect een nieuw kentekenbewijs. Maar ook de oude wagens, die een nieuwe eigenaar krijgen. En voorts alle wa gens, waarvan het oude nummerbe- wijs zoek raakte. Tot nog toe zijn er ongeveer 200.000 nieuwe kentekenbewijzen uitgegeven. Ongeveer de helft van het hele Ne derlandse wagenpark is dus voorzien, wanneer we ten minste aannemen, dat de (belasting) cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek een juist beeld geven van de totale wagen- en motorrijwielen-voorraad in Nederland. De Rijksdienst voor het Wegverkeer heeft een capaciteit maandelijks 7500 h 8000 nieuwe kentekenbewijzen te verstrekken. Er zijn dit jaar maanden geweest, dat er 13000 werden uitge reikt. Zo overstelpend groot was de animo, dat het bureau de vraag niet kan verwerken en er een paar weken achterstand kwam. Op het ogenblik kan men rekenen met een dag of vijf, zes en soms acht dagen na de aanvraag, het nieuwe pa pier thuis te hebben. Dit ten minste wanneer er geen fouten gemaakt wor den bij het invullen der aanvraagfor mulieren. En dat wil nog wel eens voorkomen...." En dan horen we nog eens hoe het eigenlyk met die serie-nummers staat. De serieletters NF, NH, NN, NJ en NB duiden erop, dat we met een meer Partriarch Alexei van Moskou heeft een verzoek gericht tot de oecumeni sche patriarch Athenagoras van Istan- boel, om een conferentie bijeen te roe pen, waar de „onbevredigende verhou ding" tussen het partriarchaat van Moskou en de orthodoxe kerken in een aantal landen besproken zal worden. Het schijnt dat ook de orthodoxe ker ken in de satelliet-landen Polen en Tsjechoslowakije tot degene behoren, die op niet bevredigende wijze met Moskou samenwerken. De nieuwe Christelijke kerken op de Samoa-,Fidzji- en Tonga-eilanden heb ben besloten zelf de zending ter hand te nemen. Tot nu toe hebben deze lan den veel neil ondervonden van de zendings-arbeid der oude christelijke landen. In de laatste jaren is echter de offervaardigheid binnen deze nieuwe gemeenschappen zo groot geweest, dat deze niet alieen financieel in staat zijn geweest zichzelf te onderhouden, maar bovendien een saldo hebben verkregen, dat men nu wil gaan gebruiken voor het afbetalen van wat men als een ere schuld gevoelt. Gedurende enige tijd hebben jonge inheemse predikanten op de schoolbanken gezeten, om daar tot zendeling te worden opgeleid. Thans zijn de eerste zendelingen vertrokken naar Nieuw-Guinea, waar zij onder de heidense bergstammen zendingsarbeid op zich zullen nemen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Dwingelo: A. Donker te ÏJhorst-de Wijk. die dit beroep ook aan nam. Aangenomen naar Wasoik: K. Schip per te Goudswaard, die bedankte voor Llenden. Bedankt voor Nijerhaske-Has- kerdijken (toezegging)G. Kaastra te Sexbierum. Bedankt voor Ede (vac. H.H. Cirkel): P. Bouw te Ridderkerk. Bedankt voor Elburg (toezegging^: D. van der Ent Braat te Opheusden. Geref. Kerken Beroepen te Klazienaveen: T J. Ha gen te Lemelerveld. Beroepen te Roden: G. S. Oegema te Zutphen. Beroepen te Wieringen: J. A. Kwast te Zwaagwest- einde. Aangenomen naar Voorthuizen: C. Ch. Griffioen te Willemstad, die bedankte voor Maasdijk. Bedankt voor Boskoop: A. Broek te Onstwedde, Beroepen te Laren N. H.: J. Couvee te Rodeschc 1. Geref. kerken Art. 31 Aangenomen naar Arum: A. G. Ver steeg, cand. te Amersfoort, die bedankte voor Grootegast-Gerke^klooster-Stroobos, Ommen en voor Zwagerveen-Zwaagwest- elnde. Bedankt voor Berkum: J. de Feyte' te valthermond. Chr. Geref. kerken Bedankt voor Arnhem: D. Biesma Jr te Amsterdam-O. Remonstr. Broederschap Beroepen te Lochern: F Palmboom te Zwammerdam. of minder brede vrachtwagen te ma ken hebben. ND, NK, NG, NP, NT, NX, PD en nu PK zijn de serie letters die we tot op heden tegen kunnen ko men op de personenauto's; de letters NE, WU, NL, NR, NU, NZ, PE en PH op de motorrijwielen. Overigens zijn er nog enkele letters, die men sporadisch zal ontmoeten. De letters ZZ of GV op wat landbouw machines, of HH op rijwielen met een hulpmotor, of GN op wagens, die niet tot het Nederlands wagenpark beho ren, wagens dus van buitenlanders. Wanneer men dan tenslotte nog weet, dat er van deze laatste categorie on geveer 14000 op de Nederlandse we gen rijden, en elke serie dat is let tercombinatie van personen- en vrachtauto's motorrijwielen en 9999 stuks telt, dan kan men zelf uitrekenen, hoeveel nieuwe kentekenbewijzen er ongeveer tot heden werden uitgereikt. Een dikke tweehonderdduizend dus. Tegen de tijd, dat het vierhonderd- duizendste afgegeven zal worden, moe ten we er maar op rekenen, dat het Nederlandse volk er vertrouwd mee geraakt is. Zondagavond is de 20-jarige A. J. M. uit Zandvoort tengevolge van een auto-ongeluk in het Marinehospitaal te Overveen overleden. De jongeman was Zaterdagochtend bij een overweg van de tramlijn HaarlemZandvoort in Aerdenhout met een bestelauto van een Haarlemse wasserij, ondanks het waarschuwende rode licht, door gereden en onder een uit Zandvoort komende tramtrein van de NZHVM geraakt. Hij geraakte bekneld en werd zeer ernstig gewond. De auto werd totaal vernield. ARBEID IN BANKETBAKKERIJEN De Staatscourant van gisteren bevat o.m. een beschikking van de minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid, waarbjj wordt toegestaan, dat in het tijdvak van 16 t/m 28 November a.s. gedurende 11 uren per dag en 60 uren per week arbeid mag worden verricht, alsmede op 17, 18, 19, 21 en 28 December gedurende 11 uren per f)E HEER B. C. FRANKE, loco burgemeester en wethouder van Amsterdam, is in de nacht van Zondag op Maandag in de ouderdom van bijna 64 jaar na een ernstige hartaanval in de Centrale Israëlitische Ziekenver pleging te Amsterdam overleden. Wet houder Franke heeft van 1 Maart tot 1 October 1946 het burgemeestersambt waargenomen. De heer Franke deed in 1931 als af gevaardigde van de SDAP zijn in trede in de Amsterdamse gemeente raad. In 1939 werd hij wethouder. In 1941 werd hij gearresteerd door de Duitsers, die hem beschuldigden van het organiseren van de Februari staking. In een speciale bijeenkomst van het college van B. en W. heeft burge meester mr Arn. J. d'Ailly gisteren het overlijden van de wethouder her dacht. Hij schetste diens grote kennis van zaken, zijn geestrijkheid en zijn liefde voor de stad Amsterdam, welke thans een groot verlies lijdt door het verscheiden van een oprecht en be kwaam stadsbestuurder met uitzon derlijke verdiensten. Wijlen, wethouder Franke zal Don derdagmiddag 29 October te Driehuis- Westerveld worden gecremeerd. De gemeente Amsterdam zal de uitvaart verzorgen. Toen een agent aan een vechtpartij, ontstaan uit een stoeiërij tussen een 18 en een 19-jarige jongen op de Hoogte Kadijk te Amsterdam een einde wilden maken, namen de kna pen zo'n dreigende houding aan, dat hij enkele klappen met zijn gummi stok uitdeelde. De knapen opende hierop het offensief en besprongen de agent, die zij mishandelden, waarbij zijn uniform werd beschadigd. Enige man nen, die de agent te hulp snelden, ondergingen hetzelfde lot. Ook zij kregen enkele tikken te incasseren. Een der jongens (heiden hadden kans gezien te ontvluchten) kon in zijn woning worden aangehouden, de tweede werd door zijn moeder aan het bureau gebracht. De vereniging „De Nederlandse Bloe misterij" houdt morgen in het Jaarbeurs restaurant te Utrecht haar jaarvergade ring. Londense -poeliers hebben zich een Amerikaanse machine aangeschaft waarmee honderdvijftig kippen per uur kunnen worden geplukt. in de nacht van Zaterdag op Zon dag ts tn Utrecht de omgeving van de Nieuwe Gracht in opschudding ge bracht door een moeilijke arrestatie van de 28-jarige Utrechter J. H. NL. M., die zich niet had aangemeld voor het ondergaan van een gevangenisstraf van li dagen. Twee politieagenten ontdek ten de man met zijn familieleden in een taxi, doch hij wist in het donker de benen te nemen. De achtervolging door de agenten, die waarschuwings schoten losten, ging over daken en tui nen. Nadat de politie veel moeilijk heden en de hevige tegenstand van de vluchteling had overwonnen, is de ar restant tenslotte in vrijwel ontklede toestand naar het politiebureau over gebracht. Het hoofdbestuur van de Stichting voor de Landbouw heeft de conclusie van de commissie uitgifte Zuiderzee- gronden onderschreven, waarbij het niet gewenst wordt geacht voor de uitgifte van land in de nieuwe polders een recht van voorkeur toe te kennen aap boe renzoons, landarbeiders en eventuele anderen, die een belangrijk aandeel aan de ontginningsarbeid hebben gehad, 't hoofdbestuur overwoog met de com missie, dat deze uiteraard bij de in schrijving reeds feitelijk een voorsprong zullen hebben. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Indonesië en Ned. Nw. Guinea m.s. „Oranje" (18 Nov.), Ned. Antillen: s.s. „Haarn" (3 Nov.), Suriname: m.s. .'„Stentor" (11 Nov), Zuid-Afrika: m.s. „Edinburgh Castle" (31 Oct.), Canada m.s. „Prins Johan Willem Friso" (31 Oct.), m.s. „American Counseller" (5 Nov.), Argentinië en Chili: m.s. „Navie. ro" (4 Nov.), Brazilië en Uruguya: s.s. „Paraguay" (2 Nov.), Australië: s.s. „Maloja" (31 Oct.), s.s. „Strathmore" (y Nnv.), Nieuw Zeeland: via Engeland. Inlichtingen over de verzendingsdata van postpakketten geven de postkanto ren. Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming ervan echter van algemeen belang. In het nummer van dit blad d.d. 14 dezer treffen wij aan een mededeling omtrent de „Voor- en nadelen van de recente financiële maatregelen". Bij de clausule „Voordelen voor de- werknemers", missen wij de catago- rie „gewezen werknemers", nl. „de gepensionneerden" van rijk en ge meenten. Wordt deze groep vergeten öf is er voor de „gepensionneerden" per 1 Jan. a.s. ook nog iets te verwach ten? Als men nagaat dat de „gepen sionneerden" om pensioen te kunnen trekken, daarvoor altijd premie hebben betaald, in tegenstelling met de rentetrekkers van de noodwet- Drees, dan is het toch niet denkbaar dat de bedoelde gepensionneerden worden voorbij gelopen. Kunt U omtrent deze aangelegen heid nog iets mededelen? Hoogachtend, T. V. Onze financiële medewerker tekent hierbij aan: Inderdaad, de gepensionneerden l horen tot de zgn. vergeten groepen. Vanzelfsprekend geldt de verlaging van loon- en inkomstenbelasting prin cipieel ook voor hen. Gezien de slechts geringe hoogte van de meeste pen sioenen heeft deze belastingverlaging veelal geen practische waarde voor de genieters. De openbare behandeling van de wetsontwerpen is zojuist begonnen. Enkele Kamerleden hebben de aan dacht gevestigd op de zgn. vergeten groepen. Of het resultaat zal hebben? Onze verwachtingen staan in mineur. 156. Nu vond zelfs Pim het welletjes Eerst hadden ze de waard de stui pen op het lijf gejaagd door het biljart te betoveren, daarna kreeg iedereen een bal op het hoofd en tot slot vlogen er drie vogeltjes uit de camera van Tijs Bok. Pim, Pam en Pom lieten de be zoekers van „Het Vergulde Hoefijzer" met open mond staan en renden de deur uit. Ali volgde hen op de hielen. „Ge noeg toverij voor vandaag", riep Pim. „Vooruit jongens, lopen, voor dat de baron ons inhaalt. Anders moeten we alles nog uitleggen...." Enfin, de jour nalisten hadden hun zin. Ze hadden die avond iets beleefd wat de moeite waara was. Achter elkaar renden ze op 'n hol letje naar de telefoon, maar de tele- foonjufrouw kon al die telefoontjes zo plotseling niet verwerken. Alle ver slaggevers wilden op staande voet met hun redacties verbonden worden om het sensationele nieuws te kunnen mel den. Klaartje Kakatoe van de Boskrant had het wat dat betreft gemakkelijker. Ze kon haar redactie lopende bereiken. Toen de volgende dag de Boskrant uit kwam, stond er op de eerste pagina met vette koppen: „Sensatie! Raadsel achtige bokkesprongen van betoveida biljartballen!!!" En er stond ook een artikel in over de camera van Tijs Bok. „Camera of scherts-artikel" stond er boven en in het artikel werd Tijs vergeleken met een vogelkoopman. Aan deze raadselachtige gebeurtenis sen moet een einde komen", zo besloot het artikel. Ja, daar waren alle bewo ners van Dierendorp het wel over eens. Maar hoe? Niemand kon daar een ant woord op geven, behalve..Pim, Pam en Pom. Aagtedijk, 26-10 van Montevideo te Faranagua Albireo, 26-10 van Santos te Paranagua Aldabi, 25-10 370 mijl zuid van St Vincent (KV) naar Rio de Janeiro Alphard, 25-10 van Rio Grande do Sul naar Buenos Aires Alpherat, 26-10 van Santos te Montevideo Amers- kerk, 26-10 van Bremen te Antwerpen Amstelland, pass. 25-10 Oporto naar Le Havre Aagtekerk, 25-10 van Bangkok te Singapore Abbedijk, 26-10 van Ant werpen Lte R'dam Akkrumdijk, 24-10 van Madras te Rangoon Alblasserdijk, 24-10 van Vera Cruz te Tampico Alioth, pass. 25-10 St Paulsrock naar Antwerpen Alkaid, 24-10 van Ri0 de Janeiro naar Vitoria Annenkerk, 26-10 van Port Said naar Aden Argos, 25-10 van A'dam te Bremen Axeldijk, 25-10 van New York naar R'dam Baarn, 26-10 van Bremen naar Hamburg Blommersdijk, pass. 25-10 20.35 uur Vlissingen naar New York Borneo, 25-10 van Surabaja te Belawan Breda, 26-10 van Curasao naar Carthagena Barendrecht, 25-10 van Punta Cardon naar New York Blijdendijk, 26-10 van Norfolk te Antwerpen Boskoop, 25-10 200 mijl west van Ouessant naar Bar bados Boschfontein, 24-10 van Tanga te Mombasa Caltex Leiden, 26-10 van R'dam te Sidon Caltex The Hague, 25-10 van R'dam naar Sidon Celebes, 26-10 van Suez te Belawan Esso Rot terdam, 30-10 15 uur te Hoek van Hol- «i&nü verwacht Elmina, pass. 25-10 19 uüs Vlissingen naar Bordeaux Eng- gano, pass. 25-10 19.10 uur Vlissingen naar R'dam Felipes, 26-10 van Telo- kanson naar Pladju Gordias, 25-lt) van Gibraltar naar Lissabon Groote Beert 25-10 660 mijl oost ten noorden van Kaap Race naar Halifax Hera, 25-10 van A' dam naar Cumana Hoogkerk, pass. 26-10 n.m. Ouessant naar Antwerpen - Ilos, 25-10 van Gothenburg te A'dam Indrapoera, 25-10 van Aden te Belawan Jagersfontein, 26-10 van Southampton naar Antwerpen Kota Gede, pass-26-10 1 uur Ouessant naar Port Said Karimun, pass. 25-10 Ceylon naar Colombo Kota Inten, pass. ,26-10 Guardafui naar Port Sudan Leuvekerk, 26-10 van Kozhikode naar Aden Loppersum, 24-10 van Matanzas te Tarafa Laertes, pass. 25-10 Lands End naar Port Said Maasdam, 25-10 van Kingston naar New York Merwehe, 25-10 van Charleston naar Le Havre Modjokerto, 24-10 Stromboli ontsieren Uw gelaat. Ze verdwij. nen dikwijls in 24 uur,evenals vuile poriën envetwormpjes.door het beroemde huidgeneesmiddel (Advertentie Ing. Med.) 12) Alleen die adressen van ingewijden en hun namen, dat was een onaange naam ding, want daar waren zeker mensen bij, wier gangen nu door de contra-spionnage scherp zouden wor den nagegaan en dat kon wel eens zeer hinderlijk zijn. Haar eigen naam stond daar gelukkig niet bij, maar in haar tasje had haar pas gezeten, zo dat de eventueel belangstellende man van de contra-spionnage met haar an tecedenten toch ook volledig op de hoogte kon zijn. Die contra-spionnage, wat waren dat voor mensen? Ze had dit aan Victor gevraagd en die zei toen, dat de vertegenwoordigers daarvan in zeer hoge kringen gezocht moesten worden, in regeringskringen eigenlijk, al zou men dit niet toegeven maar het sprak vanzelf, dat het doel van het genootschap v an de G.B A. helemaal niet strookte met de plannen en de aangegane internationale ver plichtingen van de regering. Om Enge land, Amerika, Frankrijk en zij het dan ook Rusland straks vleugellam te maken, dat hoorde niet thuis in dé doelstellingen van de internationale politiek. Overigens was er zo rond die doel stellingen van de G.B.A. nog een hele boel, waar ze maar weinig van begreep, maar toen ze dit eens tegen Victor zei, begon die te lachen en plaagde: „Ge duld maar, kind. geduld, een mens moet nooit meer willen weten dan zijn brein bevatten kan en jij hebt aan je portie Voorlopig wel genoeg!" Zeker, hij had haar wel een heleboel verteld en uitgelegd over die anti- atoomsplitsende kracht, waarmee al een zeer geslaagde proef was genomen midden in de bossen van Compiègne, ter gelegenheid van een zogenaamde jachtpartij en Victor was een uiterst boeiend docent, daar stond hij in Delft ook al voor bekend. Niemand had goed begrepen, waarom hij ineens en lang vóór zijn tijd het hoogleraarschap er aan had gegeven en te meer was men daar verwonderd over geweest, wijl men wist dat hij helemaal met gefortuneerd was en door deze vrij plotselinge wijze van aftreden zijn pensioensaanspraken ook voorlopig prijs gaf, tot hij de pensioengerechtig de leeftijd bereikt zou hebben. Marta, eenmaal ingewijd, had het toen natuurlijk wèl begrepen; hij leef de, overigens zeer comfortabel op die vrij dure flat, al wist ze toch eigenlijk ook weer niet precies, hoe hij eigenlijk leefde. Maar de gelden, die hij van de G.B.A. verwierf, stelden hem blijbaar wel in staat om het zich aan niets te laten ontbreken, al waren zijn eisen anderzijds zeker niet buitensporig. Maar zo intiem, dat ze alles van hem afwist, wat zijn levenswijze betrof, was ze ook nooit met hem geweest. Pas een goed jaar nadat ze klaar was, was ze toevallig met hem in aanraking gekomen en toen, zo van lieverlede, had hij haar met het bestaan van de G.B.A. op de hoogte gebracht. En ze was nu in dienst van de G.B.A. en dus voor rekening van dat genoot schap naar Parijs gegaan, wat ze op een hele royale voet had kunnen doen, alles eerste klas, en daar had ze dan kennis gemaakt met enige leidende figuren daar: Manzaro, McNeil, Romeil, eigenaardige type's, zo wat half exo tisch in hun voorkomen, ondanks hun Europese namen, maar uiterst hoffelijk tegen haar, bij het vleierige af, wat haar wel eens tegenstond. Maar ja, een beetje eigenaardige mensen waren het allicht, want het waren allen idealisten, althans mensen met een idealistisch levensdoel, al was dat in dit geval naar hun aller oor deel zeker realiseerbaar en geen uto pie! Meer dan een kennismaking was het overigens ook nog niet geweest, al was er genoeg getheoretiseerd. Wel had men haar in het vooruitzicht gesteld dat ze spoedig belast zou worden met het transport van geheime zendingen, onder'.elen van die anti-atoomsplitseh- de apparaten, welke zij dan naar een bepaald adres zou moeten overbren gen. En ook maakte men haar deel genoot van dat herkenningsgebaar der ingewijden onderling, iets in het genre van de handdruk der vrijmetselaren, maai hier bestond het dan in het ge baar om even de linkerhand naar het linkeroor te brengen. Het interesseerde haar allemaal we), omdat ze het doel zo mooi vond, al had ze wel enigermate het gevoel, dat ze er alleen nog maar zo'n beetje bij mocht hangen en men haar misschien nog niet voor 100 pet vertrouwde. Maar zodra ze met het transport van die geheime zendingen begon, zou dat wel anders worden. Met haar ingenieursdiploma kon ze ook wel op andere dingen aan spraak maken, al zou dat overbrengen natuurlijk wel handigheid en vooral tact vragen, meer nog dan parate ken nis van welk vak dan ook. Het salaris was, beschouwd als aanvangsalaris, wel goed, on gelukkig had ze zelf ook wel een beetje fortuin, zodat ze zeer behoorlijk kon leven. Zo denkend geraakte ze plotseling weer in slaap; ze werd wakker, toen Jeanne eensklaps op haar kamer kwam met een kopjo thee en een beschuitje. Om negen uur was er opgebeld door het Politiebureau Leidse Plein of juf frouw Marta de Wilde om tien uur even op het bureau zou willen komen en nu zat ze dan daar tegenover een Inspec teur in burger, een man van een jaar of dertig met een paar intelligente, maar vrij scherpe ogen en een wat krakende, maar toch wel beschaafde stem. „En juffrouw de Wilde", sprak die Inspecteur na een kort inleidend ge sprekje met de notering van enige bizonderheden nopens haar persoon, „U is gisteren hier ook al eens geweest, meen ik, hè? Tezamen met professor de Raat". „Ja, om mijn, tasje te halen, dat ik kwijt was geraakt". „Hoe kwam u dat eigenlijk zo te ver liezen?" „Dat weet ik niet, ik miste het, toen ijc uit lijn 25 stapte, maar of ik het gewoon verloor of dat het gerold werd, dat weet ik niet!" „Toen u het terugkreeg, ontbrak er niets aan de inhoud?" „Nee, ogenschijnlijk niets". „Hoezo ogenschijnlijk?" „Omdat ik later de indruk kreeg, dat er toch iemand in de suitcase moest ge weest zijn, waar dat regu'tje dat in mijn tasje zat betrekking op had. Een regu van het bagage-depot", en ze vertelde toen wat ze terzake had ervaren, waarbij ze natuurlijk niet zei wat de getypte vellen in het couvert behels den; daar liep ze maar vluchtig over heen ei hij scheen er ook geen belang in te stellen. Ook vertelde ze wat ze zoal dacht dat er wellicht gebeurd zou zijn. (Wordt vervolgd.) gepass. naar Genua Martekerk, 25-10 van A'dam te Bremen Nlgerstroom, 24-10 van A'dam naar Bremen Notos, 25-10 van Napels te Genua Peperkust, 26-10 van Monrovia te Takoradi Prin» Johan tvillem Friso, 25-10 van Emden te Antwerpen Polydorus, 25-10 van Bremen te A'dam Rodas, 25-10 van Trinidad naar Jamaica Ruys, 26-10 van Hongkong te Singapore Rijndam, 25-10 n.m. 270 mijl west van Lands End naar New York Rijnland, pass. 25-10 Oues sant naar St. Vincent (KV) Rondo, 25-10 van Tandjong Priok te A'dam Salland, 26-10 van Santos te Montevideo Sa- paroea, 26-10 van Aden te Karachi Sarpedon, 25-10 van Curasao naar La- guaira Sloterdijk, 26-10 van Houtson te Brownsville verwacht Stad Maas tricht, pass. 25-10 Oporto naar Valencia Tara, 26-10 bij Terneuzen (mist) (ver betering) Teiresias, 25-10 van Port Swettenham naar Singapore Telamon, 26-10 van Gonaives te Baltimore Titus, pass. 25-10 Algiers naar Piraeus To- morl, pass. 24-10 16 uur Straat Messina naar Port Said Utrecht, 25-10 te Co lombo en verm. 26-10 n.m. van Colombo r.aar Aden Van Linschoten, 25-10 van Benguela te Lobito Veendam, 26-10 11 uur te Hoek van Holland verwacht Westerdam, 26-10 van New York te R' dam Wieldrecht, 26-10 Ouessant ge- pass. naar Sidon Waterman, 25-10 420 mijl noordoost van Flores naar Bre- merhaven Willem Ruys, pass. 26-10 v.m. Kaap Bon naar Port Said Wil lemstad, 25-10 van Cristobal naar Bar- ranquilla IJssel, 26-10 van Beyrouth te Latakia. MIS IN B KL. T. van J. ,S. Bach,. Achter deze weinig zeggende aanduiding kan niet anders schuil gaan dan de onvergeiij- kelijke Hohe Messe van Bach, eens geschreven als proefwerk hij een sollicitatie aan een ka tholieke Duitse vorst. De uit voerenden zijn vrijwel onbekend. (Woensdag 13.50 uur over Hil versum I, 402 m.) JO VINCENT. Deze zangeres zul len we binnenkort nog slechts kennen uit onze herinnering en van gramojoonplaten. Daarom is het goed, hier nog eens de aan dacht te vestigen op een korte uitzending van door haar te zin- liederen. U hoort liederen van Brahms en Loewe, en de prachtige Prieres (gébedeii) van de hedendaagse Fransman Andrë Caplet. (Woensdag 22.20 uur over Hilversum II, 298 m.) WOENSDAG 28 OCTOBER HILVERSUM I, 402 m.: 7 00—2400 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.13 Gewijde mu ziek. 7.45 Meditatie. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram. 8-30 Tot Uw dienst» 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram, 10 30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 „De Hoofdige Boer", hoorspel. 12.00 Gram. 12.10 Zang en piano. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. 12.37 Bedryfsdienst. 12-59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protestants Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Gevar. muziek. 13.50 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 17-20 Gram. 17-30 Orgelspel. 18.00 Mil. causerie. 18.10 Gram. 18.15 Idem. 18.30 Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 18.45 Harp-recital. 19.00 Nieuws en weer berichten. 10.10 Boekbespreking. 19.25 Gram. 19.30 Buitenlands overzicht. 19.50 Viool en orgel. 20.00 Radiokrant. 20-20 Strijkorkest en sol. 21.10 „De Rijn, levens ader van West-Europa", klankbeeld. 21.55 Gram. 22.00 Gevar. muziek. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15—24 00 Gram. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20 00—24.00 VARA. 700 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. 9-10 Gram. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12 00 Orgel en zang. 12.30 Land- en Tuinbouwmede delingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoonstel- hngsagenda. 13.18 Instrumentaal trio. 13.45 „De weg omhoog", causerie. 14-00 Pianovoordracht. 14.15 Voor de jeugd. 14.50 Kinderkoor. 15-20 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Jeugdcon- cert. 17-15 Orgelspel. 17.30 Gram. 17.50 Kegenngsuitzending„Nederlandse lette ren in de wereld", door Prof. Dr. G- Stui- yoo«S' 18 Nieuws en commentaar. 8.20 Actualiteiten. 18.30 Dansmuziek. 18.55 Vara-varia. 19 00 Voor de kinderen. 19.10 „Het web", documentaire. 19-30 Voor de jeugd. 20 00 Nieuws. 20.05 Poli tiek commentaar. 20.15 Mariniers-kapel en Mannenkoor. 20 50 „De Huldiging" hoorspel. 22.20 Sooraan en piano. 22.45 „Water voor de woestijn", causerie. 23-00 Nieuws. 23.15 Socialistisch nieuws in Es peranto. 23.20—24.00 Gram.muziek.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5