Wethouder Van Zoonen gewipt uit vleeskeuringsdienst Veryolg stadsnieuws Burgemeester Kalb gekozen als zijn opvolger „Halleluja" te Schermerhorn organiseerde een kerkconcert Lezers spreken Nieuwe brug nabij Kolhorn LAATSTE NIEUWS Postzegelautomaten COLLECTE VOOR DE GEZAMENLIJKE MILITAIRE FONDSEN Programma NeVeBo afdeling Alkmaar Raad van Oude Niedorp Samenstelling bevolking de reden Cursus voor emigranten in Bergen Expositie Zaanse schilders Verheuegend initiatief Uitstekende resultaten Koedijk Groeiende interesse voor het kleuteronderwijs Woningnood We vergeten toch niet? Heiloo Bestuursmutaties bij het Witte Kruis Wonderlijke woningbouw te Heiloo Clubkampioenschappen van „Steeds in Spanning" Damclub DDD Bordtekening bracht ruim f 41000.- op Willen Russen confereren? DONDERDAG 29 OCTOBER 1953 Zaagmo- DE BESPREKINGEN in de raad van Oude Niedorp kenmerken zich steeds door een sfeer van gemoedelijkheid, hetgeen bewijst, dat de verhouding tussen de raadsleden onderling goed is. Dit bemerkten wij ook in de gistermiddag gehouden raadsvergadering, toen enkele raadsleden op verzoek van de voorzitter, burgemeester Kalb, van plaats verwisselden in volgorde van anciënniteit (voorrang van dienst - ouderdom). Toch deed zich tijdens deze raadszitting een intermezzo voor met een piquante bijsmaak, al werden de discussies op een vriendschappelijke wijze gevoerd. De zaak, waarom het ging, was, dat wethouder J. van Zoonen, als vertegenwoordiger in de commissie van uitvoering van de vleeskeuringsdienst in de kring Barsingerhorn werd gewipt, na hier met onderbreking van de oorlogsjaren twintig jaren zitting in te hebben gehad. De reden was niet, dat de heer Van Zoonen het brevet van onbekwaamheid werd toegemeten, maar enkel en alleen, dat de r.k. raadsfractie hierin verandering wenste te bren gen, gezien de samenstelling van de bevolking. Er werd ronduit bijgezegd, dat gezien het weren van katholieken in diverse organisa ties in omliggende gemeenten men tot genoemde wijziging in Oude Niedorp wenste te komen. De candidaat van de r.k. fractie was bur gemeester Kalb, die dan ook werd gekozen, zij het niet met algemene stemmen. Wethouder Van Zoonen, die als plaatsvervanger werd geko zen, bedankte voor deze eer. f)E RAADSVERGADERING was ver- der, zoals burgemeester Kalb terecht opmerkte, een werkvergadering met meest zakelijke hamerstukken, welke vlot werden afgewerkt, uitgezonderd de benoeming voor de keuringsdienst. Er werd medegedeeld, dat de volgorde, waarin beide wethouders als loco-bur gemeester zullen fungeren, als volgt is vastgesteld: 1. W. Kolkman, 2. J. van Zoonen. Diverse ingekomen stukken, waaron der een goedkeuring van vorige raads besluiten en ingekomen verslagen, wer den voor kennisgeving aangenomen. Verschillende aanvragen om subsidie werden aangehouden tot de begroting 1954. Een nagekomen verzoek van het r.k. schoolbestuur te 't Veld om mede werking tot beschikbaarstelling van een lokaliteit en materiaal voor het gym nastiekonderwijs werd in handen ge steld van B. en W. Aan een ingezetene van Oude Niedorp werd ontheffing verleend van een aanslag straatbelas ting. Hierna kwam aan de orde de be noeming van een vertegenwoordiger in de vleeskeuringsdienst Barsingerhorn. Aftredend: de heer Van Zoonen. De heer Stadegaard, sprekend namens de r.k. raadsfractie, zei, dat men overtuigd was van de capaciteit van de heer Van Zoonen, doch dat zijn fractie, gezien de veranderde samenstelling der bevol king, burgemeester Kalb wilde benoe men. De heer Van Zoonen kon zich voorstellen, dat de katholieken aan zijn mandaat een einde wilde maken. Het deed hem goed, dat men hem geen bre vet van onbekwaamheid had aangeme ten, daar hij steeds de belangen van de gemeente had vooropgesteld. Wel vond spreker het pijnlijk, dat men hem na al die jaren, circa twintig, aan de kant wilde zetten. Als men echter bij hem was gekomen om een r.k. raadslid te kiezen, had spreker er vrede mee kunnen vinden. Nu niet, nu de burge meester candidaat gesteld is. Hiertegen had spreker bezwaren, gezien de jaren lange strijd, welke is gevoerd om het bestuur van de vleeskeuringsdienst niet meer alleen uit burgemeesters te doen bestaan. Het gaat hierbij om het prin cipe, dat de kring niet alleen uit bur gemeesters mag bestaan. Daarom zou spreker er wel accoord mee gaan, in dien het raadslid ,de heer De Wit, als candidaat was voorgesteld. De heer Kriller zei ook gaarne te hebben gezien, dat de heer De Wit was voorgedragen. Hij bracht hulde aan de (heer Van Zoonen, die met alle belan gen rekening had gehouden. De heer Krom verklaarde eveneens, dat het niet tegen de persoon van de heer Van Zoonen ging. De burgemeester zei, dat de stichting van de keuringsdienst was de overweging om de algemene volks gezondheid te dienen. Bij vertegen woordiging van iedere groep vreest spreker een belangenstrijd. Spreker zag zich als burgemeester de represen tant van alle gemeentenaren. De heer Van Zoonen in tweede instantie zei niet voor eigen parochie te spreken, daar er in al die jaren banden zijn ont staan^ Spreker protesteerde tegen de uitlating van de burgemeester, dat er ??n. belangenstrijd zou kunnen ontstaan. Hetzelfde, betoogde spreker verder, zou hijzelf kunnen suggereren over de burgemeester. De heer Van Zoonen herinnerde aan de zittingsperiode van de heer H. K. Koster uit Wieringerwaard, ook geen burgemeester, die zijn gemeente op een voorbeeldige wijze vertegenwoordigde. Wijlen burgemeester Koster uit Win kel, een der promotors van de vlees keuringsdienst, was destijds van me ning, dat het van minstens zoveel be lang was, dat de belangen der boeren werden behartigd. Spreker achtte het beter, dat de burgemeester niet alleen aan de volksgezondheid dacht, maar uitsluitend het algemeen belang, voor ogen hield. De heer Kolkman zei het volste vertrouwen te hebben in de per soon van de burgemeester. Als een van de redenen, waarom de katholieken met dit voorstel waren gekomen, noem de hij, dat men in de omliggende ge meenten de katholieken niet duldt in bestuursfuncties. Spreker merkte op, dat de katholieken in Oude Niedorp we! een ruim standpunt innamen, door goedkeuring te verlenen aan de f 5000 subsidie voor restauratie der N.H kerk Na enige discussie, waarbij de heer Van Zoonen nog betoogde, dat het voor hem een gewetenszaak was, en de bur gemeester zei, dat hij de economische belangen niet zou verwaarlozen, ging men tot stemming over. Het resultaat was. dat de burgemees'er werd "-ko zen met vijf stemmen tegen twee oor de heer De Wit. Daar de heer Van Zoo nen te kennen gaf niet als plaatsver vanger in aanmerking te willen ko men, werd de heer De Wit als zodanig gekozen. De verdere punten waren: .benoeming van een bestuurslid en een lid van de commissie van toezicht van de pro testantse armvoogdij. Gekozen werden respectievelijk de heren H. Schrooder en H. Kriller. Als leden van het burger lijk armbestuur werden gekozen de he ren T. Jong te 't Veld, H. Fijma en W. Slijboom te Oude Niedorp en H. Tamis de Weel. Goedgekeurd werd een voorstel tot verbetering van de financiële positie van het gemeentepersoneel en wijziging van de eerste suppletoire begroting 1953, daar het aanvullend crediet voor de uit breiding van de r. k. meisjesschool ver laagd kon worden met f 2500 tot een be drag van.f 10.000. De woning Zwarteweg 262 te Oude Niedorp werd onbewoonbaar verklaard. Er komt nieuw bouwvolume voor terug. Medegewerkt wordt tot aansluiting van perceel de Leijen 119 aan het waterlei dingnet. Idem tot hernieuwde vaststel ling van de huur van het perceel Ver laat 124. In de kosten van de studiecommissie bestaansvoorwaarden kleine gemeenten zal drie cent per inwoner worden bij gedragen. De verordening winkelslui tingswet werd gewijzigd: Van 1 Mei tot en met 30 September zullen de winkels in de kom van Oude Niedorp 's middags van twee tot zes uur geopend mogen zijn in verband met de drukte bij het zwembad 't Skarpet. Het betreft hier de verkoop van banket, suikerwerk, enz. De gemeenterekening 1952 sloot met een batig saldo van f 6183.12. Een commissie van raadsleden zal de rekening nazien, evenals de begroting dienstjaar 1954, welke vermoedelijk een voordelig saldo van f 11500 zal hebbfen. Bij de rondvraag vroeg de heer Sta degaard inlichtingen over het bouw volume en de verkaveling der gemeen- telanderijen. Voorzitter antwoordde dat er twaalf woningen zullen komen. Ver kaveling is niet verantwoord, gezien de hoge kosten. De heer Van der Fluit zou gaarne zien, dat er meer wachtlokalen bij de bushalten zouden komen, zoals er dezer dagen weer een is bijgekomen bij het viaduct nabij station Noordschar- woude. De voorzitter zei toe deze zaak nader te bekijken. In samenwerking met de Algemene Emigratie Centrale zal van 23 tot en met 26 November door de Volkshoge school te Bergen een cursus voor emi granten worden gehouden Men beoogt hiermee de voorbereiding van de can- didaat-emigrant ter hand te nemen. Vrijdag 23 November zal een algemene inleiding worden gehouden door de mi nister van Sociale Zaken en Volksge zondheid, de heer J. G. Suurhoff. Voorts staaan inleidingen op het programma door mevrouw D. EllemaBakker en de heren ds J. A. Quak, R. J. Jongbloed, van Rijn, drs E. G. A. Lapré en door de Nederlandse emigratieattaché's in Cana da, Australië en Nieuw-Zeeland. Na de gebruikelijke herfst-tentoon- stelling van werken van niet-beroeps- kunstenaars, die zulk een opmerkelijke belangstelling genoot, nodigde het Kun stenaars Centrum Bergen thans uit voor een tentoonstelling, die schilderijen, gouaches en tekeningen bevat, de Zaan se schilders Jaap Stellaart en Aart Roos. Deze expositie, die gedurende vier weekends des middags te zien zal zijn in de kunstzaal van „De Rustende Ja ger" te Bergen, wordt op Zaterdag middag 31 October a.s. om 4 uur ge opend door de heer F. M. Dirksen. Een kerkconcert behoort in ons dorp tot de grote zeldzaamheden. Helaas! Het is daarom een goede gedachte geweest van het bestuur van de Chr. Gem, Zangvereniging „Halleluja" te Schermerhorn om een concert te organiseren, dat gisteren in samenwerking met de zustervereniging „Excelsior" uit Castri- cum, in het voor dit doel uitstekend geschikte kerkgebouw der Ned. Her vormde gemeente, gehouden werd. De accoustiek in deze 17e eeuwse kerk is bijzonder goed. Men had een zeer aantrekkelijk programma samen gesteld met werken van J. S. Bach - Mendelsohn - Palestrina - Beethoven - Vranken enz. Dit is waarschijnlijk de reden geweest, dat de kerk zo goed gevuld was met toehoorders. De voor zitter van „Halleluja" opende de avond met een welkomstwoord aan de burge meester en diens echtgenote, de heer en mevr. H. J. Driessen, ds IJ. van Dijk en de kerkeraden van Gereformeerde en Nederl. Hervormde gemeenten. Tot nu toe is „Halleluja" weinig op de voor grond getreden. De dirigent, de heer P. Kerver uit Castricum heeft het aan gedurfd dit concert te geven, met het kleine koor. Met dit concert heeft „Hal leluja" echter met een slag de harten van de Schermerhorners veroverd. De zang was zonder meer goed te noemen. Zuiver en beschaafd. Met grote belang stelling hebben we naar het koor ge luisterd. De zustervereniging „Excel sior" uit Castricum, o.l.v. dezelfde diri gent beschikt ongetwijfeld over beter stemmenmateriee], vooral in de sopra nen. Toch was het optreden van dit koor in het begin minder gelukkig. Het was vooral in „Wie volhardt" van Men delsohn onzuiver. Met het tweede op treden heeft het koor dit echter goed gemaakt. Het „Béati Mortui" van de zelfde componist werd uitstekend ge zongen. Tot slot zongen beide koren, met orgelbegeleiding van de heer S. Lands man, een drietal nummers. Er werd zeer Dat er een steeds groeiende belang- stlling is voor het kleuteronderwijs, kwam tot uiting in de financiële over zichten, die op de algemene vergadering van de kleuterschool werden gegeven. De school, die nu acht jaar besfaat,wordt door 36 kinderen bezocht. Een eigenaar dig beeld was, dat terwijl anderen, die bii de kleuterschool geen direct belang hebben, steeds donateur blijven, de ouders van kinderen, die het kleuteron derwijs verlaten, terstond hun donaties staken. Dat er nog steeds geen raam in de kleuterschool is aangebracht houdt verband met de besprekingen over een dorpshuis, waar de school eventueel zal worden gevestigd. Het dorpshuis zou dan tevens een gymnastieklokaal bevat ten. Mej. De Haas verte'd" op deze avond het verhaal van het Profetische heb- belpaard. goed gezongen. Het laatste nummer, „de Gids" van J. Hughus, kwam door het grotere volume en de goede orgelbege leiding wel zeer tot zijn recht. Op het grote kerkorgel bracht de organist S. Landsman een tweetal werken van J. S. Bach en twee eigen composities ten ge hore. De heer Landsman toonde hierin de muziek volkomen te beheersen. Dit eerste kerkconcert is voor beide verenigingen een volkomen succes ge worden en wij hopen van harte dat deze concerten voortaan jaarlijks zullen worden gegeven. Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming ervan echter van algemeen belang. Mijnheer de Redacteur, Als iemand een ander iets belooft mits hij van tevoren geld geeft en na het ontvangen van dat geld niets meer van zich laat horen, wordt te recht van oplichting gesproken. Ik wil niet zover gaan het Rijk, in casu de P.T.T., daarvan te beschul digen en het bedrag, dat men Woens dagavond van mij gevorderd hoeft zonder er iets voor terug te geven is te klein om er een proces over te be ginnen. Maar toch: vele kleintjes ma ken een grote en omdat ik een van de zeer velen ben, die speciaal het Rijk niets gun wat het niet toekomt, leek een kleine waarschuwing mij hier wel op haar plaats. Om half negen heb ik in de post zegelautomaat op de hoek van de Ken- nemerstraatweg en de Nieuwlaander- singel tweemaal twee centen gestopt na gelezen te hebben, dat men mij daar voor bij tweemaal draaien aan de slin ger twee postzegels van twee cent zou leveren. Tweemaal zei het belletje „ting", maar toen ik de zegels wilde in casseren was er in het daarvoor be stemde hokje niets te bekennen. Ik heb de mogelijkheid overwogen, dat ze er in het donker uitgevallen konden zijn en dus opnieuw twee cent in het toestel gestopt. Het belletje heeft er weer .be leefd voor bedankt uit naam van de P.T.T. maar ik heb met zekerheid geconstateerd, dat ik er weer niets voor terug kreeg. Vroeger kwam er tenminste nog geld terug als de postzegels op waren, thans blijft ook dat achterwege. Het spijt mij niet zozeer om het geld maar wel om het ongerief omdat ik de couranten, die ik had willen verzenden daardoor tot de volgende dag heb moeten bewaren. Zou de een of andere econoom van het postkantoor eens willen nagaan voor hoeveel geld aan postzegels men dage lijks in dit toestel doet en hoeveel geld er de volgende dag in de lege automaat zit. Ik heb zo'n idee, dat hier van een belangrijke onrechtmatige winst kan worden gesproken. Met dank voor de opname. A. (Naam en adres van inzender zijn bij de redactie bekend.) Geachte Redactie, Hierbij verzoek ik u een plaatsje voor een geval van woningnood in Oterleek. Maandag 19 October werd ons gezin uit ons huis, „een dienstwo ning", gezet. Nadat alles op straat stond werd ons door de gemeente aan gewezen een gedeelte van diezelfde dienstwoning te gaan bewonen. Dit bestaat uit een kamer, die vier bij vier-en-een-halve meter is, een gang (vier bij een m) plus een varkens- schuur. De schuur is niet bewoonbaar, want daarin staat onze inboedel De gang moet dienst doen als keuken! Zonder water, licht of iets dergelijks. De kamer is tevens in gebruik als slaapkamer. En dit voor een gezin van zeven personen. Daarbij komt, dat in deze kamer geen stookgelegenheid is en slechts een stopcontact voor licht. Deze toestand is voor ons onhoudbaar. De woning-commissie is hiermee vol ledig op de hoogte. Het enige com mentaar is „dat er niets anders is". H. Leenstra, Molenweg c 6, Oterleek. Naschrift redactie: De toestand, zoals die hierboven is getekend, is inderdaad onhoudbaar, maar even juist is het, dat er in Oter leek momenteel geen andere woon ruimte is te vinden. Naar wij verne men is met de eigenaar van de woning gebroken over het aanbrengen van een stookgelegenheid, waaraan hij niet heeft willen voldoen. Dat met de winter voor de deur in deze ernstige nood moet worden voorzien is duidelijk. Over het „hoe" wordt in de woonruimtecommissie serieus be raadslaagd. Bij de bouw van een nieuwe toegangsbrug lot de Wieringermeer, nabij Kolhorn, is een geheel nieuw systeem toegepast, dat een vinding is van de heer Kleinlein, hoofdambtenaar in technische dienst (afd. bruggenbouw) bij de Prov. Waterstaat in Noord- Holland. Moest tot op heden bij de bouw van een nieuwe brug steeds een zg bouwput worden aangelegd om daarin de peilers te bouwen, thans is dit overbodig geworden doordat men de tevoren op de wal gemaakte peilers door middel van een drijvende bok naar hun bestemming vervoert om ze dan precies op de plaats neer te laten, waar ze moeten zijn, wat uiteraard een enorme kostenbesparing met zich brengt. De hierbij afgebeelde brug te Kolhorn is de eerste in ons land, ivelke volgens deze nieuive methode is gebouwd. Duidelijk ziet men de vier betonnen peilers, die hier eenvoudig zijn neergelaten. Waarschijnlijk zal de brug reeds deze week in gebruik worden genomen. We zijn ze al haast weer vergeten, de jaren 1940'45, toen we onder de wel drukkende laars van de bezetter leefden, toen vrees en angst ons dagelijks deel waren. Wij kunnen het ons bijna niet meer voorstellen, de jongste geslachten zeker niet, wat het betekende onze vrij heid te hebben verloren, omdat wij nu weer sedert Mei 1945 in volle vrijheid leven, dank zij de grootse hulp van onze bondgenoten, maar niet minder dank zij de inspanningen en opofferingen, welke onze eigen jongens in hun strijd voor de bevrijding van ons vaderland hebben gebracht. Zij gaven daarbij niet alleen het beste, doch ook het hoogste wat zij te geven hadden n.l. hun leven, er op rekenende, dat wij overblijvenden en nabestaanden voor hun vrouwen en kinderen zouden zorgen. Weer anderen kwamen als oor logsinvaliden naar huis en waren daar door niet meer in staat hun beroep uit te oefenen en derhalve zelf voor hun gezinnen te zorgen. Zonder uitzondering rekenden zij op ons, ook de jongens, die in Indonesië hun plicht deden. De Staat gaf reeds hulp in de vorm van een buitengewoon staatspensioen, doch er is nog zoveel meer nodig. Uit deze gedach te is het initiatief geboren om iets meer te doen voor de nagelaten betrekkingen van gevallen militairen en deze oorlogs invaliden. Er zijn n.l. een 6-tal militaire fondsen, te weten: Fonds 1815 voor oud-militairen Kon. Nat. Ver. tot steun aan mili ciens „Stamil" Ereschuld en Dankbaarheid Karei Doorman-Fonds Prins Bernhard-stichting Stichting Van Weerden Poelmanfonds, die alle hetzelfde doel beogen, n.l. be- In de vergadering van het Witte Kruis te Heiloo, die gisteravond ge houden werd, hadden enkele belang rijke veranderingen in het bestuur plaats. De boeken van 1952 werden in orde bevonden door de kascontröle-commis- sie bestaande uit de heren C. Raamer en Postma. Op 8 Nov. zal het magazijn van het wijkgebouw beschikbaar ge steld worden voor de bloedtransfusie dienst van het Rode Kruis. De begroting van het Witte Kruis voor 1954 sluit met een totaal aan in komsten en uitgaven van f 6.715, Het nadelige saldo van f 1.605,hoopt men op te vangen door de gemeente lijke subsidie. De voornaamste uit gaven zijn: voor magazijndienst f 1230,-, voor wijkverpleging (2 verpleegsters) f 3300,terwijl voor de t.b.c.-bestrij- ding f 1660,uitgetrokken wordt. De belangrijkste inkomsten zijn de contributies. Deze bedragen f 4890, De afd. gezinsverzorging had een begroting die sloot met een totaal van f 5.214,55. De inkomsten bedragen f 2.080,uit contributies en f 800, uit retributies der gezinnen. Voor de salarissen voor twee gedipl. gezinsver zorgsters was f 3.875 uitgetrokken. De begroting van de Stichting Bad huis sloot met een totaal van f 4.014, De heer J. J. van Lienen had, wegens drukke werkzaamheden, als voorzit ter bedankt: in zijn plaats werd be noemd de heer Craamer. De heer J. Room had wegens hoge leeftijd bedankt en wordt vervangen door mevr. De Vries-Akkerman. Tij dens de vergadering deelde de heer R. Visser mede, dat ook hij van zijn func tie ontheven wilde worden. De vacan te secretaris-plaats werd ingenomen door de heer Van Dok (secr. Bergeon- straat). De heer Visser blijft echter bestuurslid om het bestuur van advies te dienen. De heer Ooykaas werd her benoemd. V weet: de wonderen zijn de wereld nog niet uit en we spelen in Holland vaak de onmogelijkste dingen klaar. Onze naam op waterbouw kundig ge bied is reeds lang gevestigd en de laat ste tijd doen we roem op met onze vin dingrijkheid ten aanzien van de pro blemen, die zich rond de woningbouw voordoen. U herinnert zich in dit ver band vermoedelijk nog het geval te Castricum, waar onlangs een compleet woonnuis maar eenvoudig werd verrold. Thans lost men te Heiloo een bouwpro- bleem op op een wijze, die ongetwij feld een unicum kan worden genoemd in den lande. Aan de Kennemerstraat- weg namelijk moet voor de familie Hoogland een huis worden gebouwd op de plaats, waar het oude staat. Dit zou al heel eenvoudig zijn zo de bestaande woning vooraf had kunnen worden af gebroken, maar dit was nu juist niet de bedoelingvoornamelijk uit hoofde van het feit, dat het gezin dan tijdelijk zonder onderdak zou zijn. Daarop nu wist de architect JRus Jr. raad. Hij heeft een plan ontworpen om het nieuwe huis om het oude huis heen te bouwen en dit laatste eerst te gaan slopen zodra de nieuwe woning van een dak is voorzien. Dit brengt uiter aard allerlei moeilijkheden met zich, maar de familie Hoogland kan „rustig" blijven wonen en daar is het maar om te doen. Aanstonds verhuist het hele gezin en het blijft toch op dezelfde plaats. Nee, u moet niet beweren, dat we niet knap zijn. Daarbij en dat geldt figuurlijk gesproken ook hier gooien we de oude schoenen niet weg vóór de nieuwe er zijn. Inderdaad, vandaag voor Heiloo: petje af! GEVONDEN VOORWERPEN Gevonden zijn de volgende voorwer pen: rode autoped, sleutel, Ierse setter, zwarte vulpen, Vz pond rooktabak, gouden zegelring, broche, hoofddoek met speld, pakje scheermesjes, snel binder, actetas, rubber luchtring, dameshorloge, blauwe dameshand schoen, herenbril. hartiging van de zedelijke-, maatschap pelijke- en stoffelijke belangen van de militairen van Land-, Zee en Lucht macht en van hen, die zich vrijwillig voor de militaire dienst hebben gemeld en van de nagelaten betrekkingen van personen als bovenbedoeld. Het doel is derhalve duidelijk en zeer aanbevelens waardig. Er is echter ook veel geld voor nodig. Daarom zal morgen 30 October een huis- en straatcollect'e worden ge houden. Gedenk in dankbaarheid Uw vrijheid. Weet Uw plicht en offert naar vermogen. Het programma voor de volleybal competities van de NeVeBo, afdeling Alkmaar voor de komende weken ziet er als volgt uit: le klasse heren: 3 Nov. SOVAJong Holland; 5 Nov. Catapult 2—Catapult 1. Rijks Politie SVN 2; 6 Nov. SGAPovay; 7 Nov. Hooge Huys—Octopus; 10 Nov. Jong HollandCatapult 2; 12 Nov. Povay SOVA, SVN—Octopus: 14 Nov. The SmashRijks Politie, SGA—Hooge Huys CatapultThe Smash. 2e klasse heren: 3 Nov. PCB—Jong Holland 2; 6 Nov. PCB 2—TOP, DeNeBa—Catapult 3; 7 Nov. The Smash 2Rijks Politie 2, SVN 2 Tempo, Be FitThe Smash 2; 9 Nov. SVN 2—TOP; 11 Nov. PCB— Tempo- 12 Nov. Jong Holland 2Be Fit, Rijks Politie 2—Catapult 3; 14 Nov. PCB 2DeNeBa. 3e klasse heren: 2 Nov. APSV—Be Fit 3, VLN—Octo pus 2, Slinger BoysHVB; 6 Nov. Be Fit 2 Povay 2, Tempo 2SGA 2, SGA 3—Be Fit 3; 9 Nov. Slinger Boys—Be Fit 3, APSV—Octopus 2; 13 Nov. SGA 3 —Be Fit 2 SGA 2—Povay 2, SGA 3— Tempo 2; 14 Nov. HVBVLN. le klasse dames: 5 Nov. CatapultPCB; 7 Nov. SOVA —Jong Holland; 10 Nov. PCB—Jong Holland; 12 Nov. Catapult 2—SOVA; 13 Nov. The Smash—Catapult, PCB—The Smash. 2e klasse dames: 4 NNv. TempoBe Fit; 5 Nov. Ber genTOP, Jong Holland 2—Rijks'Poli- tie; 7 Nov. TOPCatapult 3; 10 Nov. Jong Holland 2—TOP; 12 Nov. Rijks PolitieBergen; 13 Nov. TempoCata pult 3. 3e klasse dames: 3 Nov. Jong Holland 3Octopus; 4 Nov. Tempo 2—SVN, Be Fit 3—Be Fit 2; 11 Nov. The Smash 2—Be Fit 2, SVN Jong Holland 3, Tempo 2The Smash 2; 14 Nov. Be Fit 2—Octopus. De in het afgelopen seizoen behaal de clubkampioenschappen van de post duiven ver. „Steeds in Spanning" zijn thans bekend geworden. De uitslagen luiden: le kamp. Vitesse D. Kranenburg ^e kamp. Vitesse C. Kiewitt 103.34 pnt; 3e kamp. Vitesse N. Jonker 99.98 pnt. le kamp. Fond B. Teileman—Elzinga 103 pnt; 2e kamp. Fond E C v d Meu- len 74 pnt; 3e kamp. Fond C. Streicher 72 pnt. le kamp. jonge duiven D. Kranenburg 138.23 pnt; 2e kamp. jonge duiven B. Prins 132.14 pnt; 3e kamp. jonge duiven G. Hijmans 87.36. le kamp. Navlucht S. Dijkstra 79.28 pnt; 2e kamp. Navlucht J. Kuiper 59 pnt; 3e kamp. NNavlucht E. C. v.d. Meulen 42 pnt. Kamp. oude duiven D. Kranenburg 188.02 pnt; kamp. Generaal D. Kranen burg 326.25 pnt; kamp. Vogel Vitesse H 51.107956 D. Kranenaburg; kamp. Vogel Fond H 48-327352 C. Streicher; kamp. Vogel jonge H 53-565246 D. Kranenburg kamp. Vogel Navlucht H 51-1159884 E. C. v. d. Meulen. De onderlinge wintercompetitie is de ze week bij D.D.D. met animo voort gezet. Niet minder dan tien partijen werden tot een beslissing gebracht, waarvan er zes een definitieve winst voor de spelers opleverden. De resulta ten waren: K. TuinmanM. Hemels 0 2, N. OudD. Bruggeman 20, D. Korn J. Mekken 0—2, D. StamP. de Wijn 2—0. D KlinkhamerT. Korn 0—2, H. de JongG. Sijm 20, J. SchuitP. Booy 11. L. RavenstijnJ. Jorna 11, G. WoonijkM. Oud 11, P. Smolenaars M. Langras 11. Velen zullen zich nog de tekening herinneren, die tijdens de rampdagen door de Helderse tekenleraar C. F. van Neerijnen op een schoolbord werd ge maakt. Onmiddellijk werd besloten ter herinnering aan deze ramp een groot aantal kaarten van deze tekening uit te geven. Een en ander heeft geleid tot een internationale actie ten bate van het Rampenfonds. Thans blijkt, dat van deze kaarten 192.416 zijn verkocht, waarvan de netto-opbrengst f 41.285. bedraagt. (Ongecorrigeerd) Volgens het Franse persbureau AFP menen waarnemers in Moskou, dat de Sowjet-Unie het westelijk voorstel voor een vier-mogendhedenconferentie zal aanvaarden. Zij geloven, dat Rusland tegen het einde van deze week zal antwoorden op de jongste nota van de Westelijke grote drie, waarin de uitnodiging was vervat. Volgens hen zal de uitnodiging worden aanvaard, omdat de Sowjet- Unie opnieuw haar bereidheid om alle hangende kwesties op internationaal niveau vreedzaam te regelen, wil be wijzen. I

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3