Burgemeester Nolet gehuldigd magistraat en politicus als De Rijkspolitie gaf een daverende revue Bergens vrouwen steunen plan voor restauratie Ruïnekerk Nieuw voorstel tot verbreding Kerklaan in Langedijker raad Nieuws uit Heiloo Feest in Warmenhuizen en Harenkarspel Uit alle delen van het gewestmaar ook uit eigen gemeenten veel belangstelling Hartelijke toespraken In het Patronaatsgebouw 'auselijke onderscheiding Jeugd vierde feest van burgemeester mede Bazar bracht f 2600 op Egmond aan Zee TUSSEN ROLLEN BEKNELD GERAAKT Drieling geboren in Harenkarspel Nieuwbouw voor sloping van krotten Beemster Geen tekstboekjes gekocht. Tien gulden boete voor secretaris Ons Genoegen BURGERLIJKE STAND Geslaagde avond Craft BURGERLIJKE STAND Manufacturier beboet Langedijker Winkelbeurs begonnen Ouderavond besloot tot psychologische test DONDERDAG 5 NOVEMBER 1953 De huldiging van burgemeester H. Nolet ter gelegenheid van zijn vijf en twintigjarige ambtsperiode als burgemeester van de gemeenten Harenkarspel en Warmenhuizen, goals die plaats vond in het R.K. verenigingsgebouw te Tuitjenhorn, is een tweeledige huldiging ge worden. Natuurlijk werd in de eerste plaats de magistraat geëerd. Maar daarnaast roemde men hem ook als Rooms Katholiek politi cus, die in deze kwart eeuw zijn stempel heeft gedrukt op het Ka tholieke leven in Hollands Noor derkwartier. Als zodanig kunnen wij de toespraken dan ook in twee categorieën onderbrengen: die waarin hem door plaatselijke be stuurder, door het Hoog Gezag en door collega's hulde werd gebraebt en die, waarin partijgenoten wezen op de grote betekenis, die hij heeft gehad voor de partij, i.e. de KVP. In zijn slotwoord legde de jubi laris zelf grote nadruk op deze dingen. Nadat hij zichzelf had afgevraagd, waarom het jubileum van de loco burgemeester, de heer Nannes, die vijf-en-twintig jaar landbouwer was geweest, zo ongemerkt was voorbij gegaan, terwijl voor het jubileum van een burgemeester niet alleen twee ge meenten, maar bijna een geheel gewest té hoop loopt, was het hem een be hoefte om te getuigen van de grote dankbaarheid en voldoening voor de woorden tot hem gesproken, maar vooral voor de Pauselijke onder- Icheiding, die hij niet zozeer wilde tien als een onderscheiding omdat hij vijf-en-twintig jaar burgemeester was geweest, maar omdat hij vijf-en-twin- tig jaar als trouw zoon van de Kerk getracht heeft te leven naar Gods hoogste gebod. „Dat daarnaast bij schrijven van de commissaris van de Koningin op zo eervolle wijze getuigd werd over de wijze, waarop ik mijn taak als bur gemeester van twee gemeenten heb vervuld," aldus de heer Nolet, „mo ge een bewijs zijn, dat ik niet te slecht geslaagd ben in het willen begrijpen van en oog hebben voor de belan gen en meningen van mensen, die anders denken dan ik. Ik hoop dan ook de kracht te vinden in de nog resterende jaren trouw te blijven aan tnijn principes, maar vooral ook aan onze Koningin." Veel belangstelling. Er was voor deze gebeurtenis dus teer grote belangstelling. Het R.K. verenigingsgebouw was overvol met genodigden. Hen allen te noemen is ondoenlijk. Burgemeesters tot uit wij de omtrek zagen wij, Jhr. Beelaarts van Blokland vertegenwooridgde de commissaris der Koningin, de voltal lige gemeentebesturen, vertegenwoor digers van tal van verenigingen, gees telijke autoriteiten, etc. Nadat burgemeester Nolet met echt genote, kinderen en verdere familie leden, hartelijk toegejuicht door de genodigden, naar hun ereplaatsen wa ren geleid, hegon een spraakwaterval, die geenszins vervelend was, daar tal van sprekers er een humoristische noot door heen wisten te weven. Pastoor Meinders, geflankeerd door de twee secretarissen van de gemeen ten. de heren De Ruiter en Post, had de leiding en zorgde voor een vlot verloop. Allereerst werd het woord gevoerd door loco-burgemeester J. Dekker van Harenkarspel. Grote kun de, strikte rechtvaardigheid en nauw gezette plichtsbetrachting, aldus de heer Dekker, hebben gemaakt, dat gij op waardige wijze de plaats hebt in genomen van uw voorganger, de heer Burger. Moge dat in de resterende jaren zo blijven. De loco-burgemeester van Warmen huizen, de heer A. Nannes, sprak over de geslotenheid van de Westfriezen, die zich niet zo spoedig uiten. Nu echter moeten we ons uiten en U onze dankbaarheid tonen. Gij waart niet alleen magistraat, maar ook de mocraat, die rekening hield met de rechten van de minderheid. Over veie jaren zal Uw beeltenis in onze her- Terwijl alle aanwezigen zich van hun zetels verhieven, trad de jubi lerende burgemeester, vergezeld van echtgenote en familieleden, het R.K. verenigingsgebouw in Tuitjenhorn binnen. innering misschien verbleken, maar Uw naam is voor altijd verbonden aan de geschiedenis van Warmenhuizen. Hoge waardering. Een zeer waarderende brief las Jhr Beelaarts van Blokland, chef van het Kabinet van de commissaris, voor. Daarin werd burgemeester Nolet een rustig, bezonnen en waardig magi straat genoemd, strikt onpartijdig en een man, die ook in de bezettings jaren nimmer van het rechte pad is afgeweken. Burgemeester Wytema sprak namens de Alkmaarse burgemeesterskring. Als we in alle gezelligheid bijeen zijn en spreken over ons ambt, dan zijn wij het er over eens, dat het een schoon maar moeilijk ambt is. Een burge meester immers is niemands dienaar, maar staat ieder ten dienste, verte genwoordigt het gezag met vaste hand, maar moet een warm hart hebben, moet onbuigzaam zijn, maar tevens over de nodige soepelheid beschik ken. Wij eren in burgemeester Nolet een goed collega, van wiens ervaring wij nog veel willen leren. Burgemeester Smeets uit Castricum sprak namens de Katholieke burge meesterskring „Sint Louis", waarvan de heer Nolet één der oprichters is geweest, terwijl de heer Burger na mens de ambtenaren van Warmenhui zen en Harenkarspel hartelijk dankte voor de grote steun, die de ambtena ren van hem hadden mogen onder vinden. Rector Nolet, broer van de Nadat tallozen de heer Nolet de hand hadden gedrukt in het RK Verenigings gebouw in Tuitjenhorn, begaf het ge zelschap zich naar het Patronaats gebouw in Warmenhuizen, waar zeer velen zich hadden verzameld en waar opnieuw door vele sprekers de lof trompet werd gestoken. Sprekers van diverse pluimage, waardoor werd aan getoond, dat burgemeester Nolet zich een plaats heeft weten te verwerven in de harten van de gehele burgerij van Warmenhuizen. Tevens werd in deze bijeenkomst (die onder ceremonie van pastoor Nij- mans werd gehouden en waarin o.m. het woord werd gevoerd door wethou der Nannes als voorzitter van het feest comité) een samenspraak uitgevoerd door Thomasvaer en Pieternel, ver beeldende het leven van burgemeester Nolet. Als feestgeschenk werd de jubilaris aangeboden een tapijt, gordijnen en bijbehoren. Nadat ook hier de jubilaris het woord had gevoerd, werd het feest voor korte tijd onderbroken, om in de avonduren met volle kracht te worden voortgezet. Daar komen we echter morgen op terug. Zeer hartelijk was de gelukwens van burgemeester Wytema namens de Alkmaarse burgemeesterskring, nadat hij had opgesomd aan welke voorwaarden een goed magistraat moet voldoen. In de plechtige hoogmis, die werd gecelebreerd door pastoor Nijmans en waarbij tal van inwo ners tegenwoordig waren, werd de jubilerende burgemeester Nolet wel een zeer aangename verrassing bereid. Bij monde van zijn broer, rector Nolet, werd medegedeeld, dat het Zijne Hei ligheid de Paus had behaagd hem te benoemen tot ridder in de Orde van de Heilige Gregorius. Ook de jeugd heeft feest gehad ter gelegenheid van de viering van het 25- jarig ambtsjubileum van burgemees ter Nolet. Nadat de jubilaris Dinsdag middags met zijn familie welkom was geheten aan de grens van de gemeente door werkcomité en erecemité, ging het naar Krabbendam, waar D.S.V. een paar muzieknummers ten gehore bracht. De heer J. G. Jonker sprak namens het schoolbestuur de burgemeester toe. Hij was dankbaar, dat God de burge meester de kracht had gegeven om vijf en twintig jaar de belangen van de gemeente op zo eminente manier te behartigen. Tot die belan'gen moeten ook gerekend worden de zorgen, die aan het onderwijs zijn besteed. Wat zijn wij dankbaar voor de restauratie van het schoolgebouw, voor een speel plaats, voor een rijwielbergplaats, al dus de heer Jonker. De kinderen brachten daarna een zanghulde o.l.v. de heer Van der Lich te, waarna Corrie Goet bloemen over handigde. Burgemeester Nolet dankte hartelijk voor deze ontvangst. Daarna werd koers gezet via Enigenburg en Tuitjenhorn, waar het muziekgezel schap stond opgesteld, naar het raad huis van Warmenhuizen, waar de jeugd onder leiding van de heer Vellinga een zanghulde bracht. Arie Tesselaar en Lyda Dekker zegden een wens en over handigden een drietal boeken. Zicht baar bewogen dankte burgemeester Nolet voor deze hulde, niet alleen de jeugd, maar ook de leiders, voor de spontaneïteit, waarmee deze hulde werd gebracht. De jeugd kwam nu verder aan haar trek door een filmvoorstelling in het Patronaatsgebouw en een poppenkast- vertoning in zaal Pronk. De nodige tractaties ontbraken natuurlijk niet. TRAGISCH OVERLIJDEN Gistermorgen is wel zeer plotseling overledèn de heer H. Sevenhuisen. Tij dens het melken werd hij onwel en nadat hij zich naar huis had begeven is hij zeer spoedig overleden. De heer Sevenhuisen bereikte de leeftijd van 59 jaar. Tegen twee onderofficieren, die beidén ongeveer f 2400,— hadden verduisterd, is voor de krijgsraad te velde West één jaar gevangenisstraf met aftrek en ontslag uit de militaire dienst geëist. burgemeester, herinnerde er aan, dat hij vijf-en-twintig jaar geleden op de installatie in Harenkarspel was ge weest. Men was niet blij met de nieuwe burgemeester, men had een ander willen hebben. Ik heb toen ge zegd, dat hij wel zou meevalen en heb ik nu geen gelijk gehad? L'enfant terrible. Bepaald geestig was ook burgemees ter Breebaart, sprekend namens de vereniging van burgemeesters en se cretarissen. Ik heb zo veel van uw deugden gehoord, laten we het dan ook eens over uw ondeugden heb ben. Wat hebben wij elkaar dikwijls in de haren gehad. Wat hebben we een geharrewar meegemaakt. Maar dan kwam van het enfant terrible, zo als hij schertsend burgemeester Nolet noemde, dikwijls het verlossende woord. Mevrouw Stoffels, lid van Prov. Staten, huldigde de heer Nolet als lid van de commissie van bestuur van de Provinciale Ziekenhuizen, terwijl de heer Bos, inspecteur van Lager Onderwijs, de jubilaris schetste als iemand, die een warm hart heeft voor het onderwijs in al zijn geledingen, niet alleen op financieel, maar ook op ethisch gebied. Met een variant op een gezegde van kerkvader Augustinus roemde hij de kracht en de degelijk heid van de beide gemeentebesturen met zoveel tegenstrijdige belangen welke echter zetelen in de wijsheid van de burgemeester. Burgemeester Blaauboer verklaarde namens de Vleeskeuringsdienst, dat hij de heer Nolet eerst maar „een le lijke kerel" had gevonden. Wat zijn we echter in de gemeenschappelijke strijd voor de Volksgezondheid goede vrienden gewordenNamens de Voog dijraad sprak de heer Buisman, voor het curatorium van het R.K. Lyceum notaris Verkade. De heer Smit ver tolkte de gevoelens van de KVP, kieskring Den Helder, burgemeester Kalb uit Oude Niedorp die van de stichting Katholieke Landdag, oud wethouder Roozendaal als vertegen woordiger van de vereniging van Katholieke raadsleden in Den Helder. Voor de „Arka" sprak tenslotte nog een vertegenwoordiger, terwijl brand weercommandant als laatste de rij sloot met het aanbieden van de beste wensen. PJET ECLATANTE SUCCES, dat de Vrijzinnig-Hervormde Vrouwenver eniging te Bergen heeft bereikt met het organiseren van een tweedaagse bazar ten behoeve van het restaura tiefonds voor de Ruïnekerk, is opzien barend te noemen. Reeds enige jaren heeft deze vrouwenvereniging in de herfstvacantie een bazar gehouden, een middel, dat ook dit jaar weer werd aangewend om aan middelen te komen teneinde het restauratiefonds te steunen. Een jaar lang is er ge breid en genaaid aan degelijke wol len kleding en huishoudelijke voor werpen, babygoederen, de middenstand van Bergen droeg met milde hand consumptie-artikelen bij. DE GEHELE bovenverdieping van de „Van Reenenschool" was door het gemeentebestuur ter beschikking ge steld van het bazar-comité, waar met de volle medewerking van het hoofd der school, de heer S. J. Nijdam, allés zeer overzichtelijk kon worden uitge stald. Men had twee dagen tijd, om alles aan de man te brengen, een opgave, die volkomen is geslaagd. Ondanks de grote concurrentie van de Middenstandsten- tentoonstelling IBEKO hebben de 800 lidmaten van deze Hervormde gemeen te, die een zielental van 2800 mensen vertegenwoordigen, de vaste wil ge toond een „steen" bij te dragen voor de restauratie. In twee dagen kwam f 2600 ter be schikking van het fonds, waaronder f 650 is begrepen, als opbrengst van de verkoop langs de straat van de puzlze „Bergens hart is de Ruïnekerk, steunt allen het restauratiewerk". In totaal zal de Ned. Herv. Gemeente Bergen f 138.00 moeten bijdragen in de kosten van de restauratie der kerk: deze wor den geraamd op f 480.000. Over de plannen hebben wij inder tijd al een uitvoerig artikel gepubli ceerd. Een enkel nieuw element erin is nog, dat men voornemens is in de te herstellen toren t.z.t. een nieuwe luiklok te hangen. Het ligt verder in de bedoeling, de oude toegangen over het kerkhof weer in ere te herstellen. Deze zijn volgens de windstreken in de muur rondom het kerkhof ge plaatst. Voorheen kwamen hierop de twee „doodwegen" uit, die via de te genwoordige Karei de Grotelaan en die langs de Kerkelaan. Daarlangs moesten in een grijs verleden op straffe van de doodstraf alle lijken naar hun laatste rustplaats worden overgebracht. De kerk wordt door verplaatsing van de Westmuur met een travee uitge breid. Naast de Zuiderkapel wordt een gebouwtje aangebracht, waarin een catechisatielokaal en de verwarmings installatie onderdak zullen vinden. De Noorderkapel wordt bij de kerk ge trokken. De orgelgalerij wordt ver plaatst naar het koor van de kerk; hieronder komt de praekstoel. Op deze wijze denkt men ruimte te winnen voor ongeveer honderd zitplaatsen. Gisteren is de 43-jarige arbeider W. Groen, woonachtig alhier, en werk zaam op de Walserij Oost onder IJmuiden, een ernstig ongeval over komen. Bij het werk aan een z.g. richt- machine raakte hij met zijn rechter hand tussen de rollen van dezet machine bekneld. De verwondingen waren zo ernstig, dat de man in het Rode Kruis- ziekenhuis te Beverwijk moest worden opgenomen. Een wel zeer blijde gebeurtenis vond plaats in de gemeente Haren karspel, waar de heer en mevrouw Houtman-Bijman, wonende in de Slootgaard C 89, verrast werden met de geboorte van een drieling. Op onze foto ziet u de gelukkige moe der met de drie meisjes, Anneke, Tini en Willy, die het bezoek van onze fotograaf nog niet bijzonder op prijs schijnen te stellen, maar die overigens, evenals mevrouw Houtman, in uitstekende gezond heidstoestand verkeren. 'Üet gezin had reeds vier jongens en twee meisjes. De mannen zijn nu dut plotseling in de minderheid gekomen! LANGEDIJK Op de agenda voor de raadsvergadering Langedijk, welke Dinsdagavond bijeenkomt, komen be langrijke voorstellen voor. Al lereerst willen wij noemen een nieuw voorstel om de verbreding van de Kerklaan te Noord-Scharwoude ter hand te nemen. Een eerder voorstel werd in een vergadering van de raad op 17 Dec. verworpen, omdat de meer derheid de kosten te hoog vond. Thans komt een gewijzigd voorstel ter sprake. Voorgesteld wordt om aan te ko pen van de heer G. Gutter een strook grond ter grootte van plm. 74 m2, tegen de prijs van f 1.— per perceels gedeelte, onder voorwaarde, dat de gemeente aan de heer Gutter uitbe taalt een bedrag van f 1200.als schadevergoeding, verder van de N.H. De secretaris van de toneelvereni ging „Ons Genoegen" te Beemster, de heer Dirk W., is gisteren door de po litierechter te Alkmaar, mr P. M. J. Nolet, veroordeeld tot een boete van tien gulden of vijf dagen. Hij had namelijk in December van het vorige jaar, toen „Ons Genoegen" een toneelstuk van Piet Mossenkof op voerde, wel de auteursrechten betaald, maar niet het verplichte aantal tekst boekjes gekocht. Mr. Nolet betoogde, dat het veel beter zou zijn, indien de auteursrechten zouden worden ver- verhoogd en de boekjes gratis ver strekt zouden worden. De heer W. verklaarde niet te heb ben geweten, dat hij in overtreding was, en bleek bereid de verschuldigde som alsnog te betalen. De officier van Justitie, mr dr J. M. Vellinga, had dertig gulden boete of vijftien dagen geëist. Geboren; Wietze Jans, zoon van K. Tolman en H. Schut. Ondertrouwd: Cornells Schaatsber- gen, oud 23 jaar, wonende te Mon- nickendam en Trijntje Commandeur, oud 21 jaar. Getrouwd: Petrus Spekken, oud 27 jaar, wonende te De Rijp, en Cornelia Maria van Baarsen, oud 24 jaar. Overleden: Rein Pereboom, oud 76 jaar, echtgenoot van M. Hogetoorn. Geboren: Jacobus Gerardus Maria, z. v. G. Roelofsen en H. M. Schrama. Ingekomen: Elizabet M. Smit v. Heemskerk n. Graft 25a; Maria T. Plukker, v. Tilburg n. Graft 65. Vertrokken: Dieuwertje Nibbering, v. Graft 48 n. Castricum; Pieter H. Mast, v. Noordeinde 37 n. Monnikken- dam; Elsa L. Bakker, v. Graft 8 n. Zuid- en Noord-Schermèr. Uit de gehele kop van Noord-Holland waren de leden van de rijkspolitie sport vereniging gisteravond naar Heiloo geko men om hun jaarlijks feest te vieren. Onder de autoriteiten zagen we o.a. de burgemeesters van Heiloo, Koedijk, Lim- men en St. Pancras. Voordat de revue begon werden door de voorzitter, de heer N. Waterdrinker, eerst de prijzen van de schietwedstrijden uitgereikt. Het cabaret-programma werd geopend met het optreden van een Boerenkapel, ditmaal onder leiding van een zekere Gait Jan Wortel. Uiteraard berepen we ook ditmaal niet waar de goochelaar Th. C. Uyttenboo- gaart eieren en doekjes vandaan toverde- Ook na de pauze zagen we enige goede trucs van hem. Mej. Thea Groot liet enige tijd genieten van haar uitstekende zang. Zowel voor als na de pauze bracht zij enige populaire Engelse en Duitse gongs. Wij maken haar een compliment voor de prima uitspraak. De schets „Zo zijn de vrouwen" viel, evenals een kolder opera, „Opera Comi- que" zeer in de smaak. Eén van de hoogtepunten was wel het optreden van het „Vitrafoonorkest", on der leiding van Wim Cornelissen. Voor de pauze brachten zij operette-muziek en na de pauze enige moderne nummers. Voorts hoorden we nog het accordeon duo Han Settels en B. v. d. Molen en drie heren, die op zotte manier, gestoken in jacquet en hoge hoed, een liedje over een oude piano zongen. De conférencier was M. L. Sneijder, terwijl de algehele leiding in handen was van H. van den Brink. Het bal, dat tot diep iir de nacht duurde, stond onder leiding van G. van Twuiver, die ook de begeleidingsmuziek verzorgde. Demanufacturier Pieter B- te Heiloo werd gisteren conform de els door de economische politierechter te Alkmaar, mr P. M. J. Nolet, veroordeeld tot twee maal twintig gulden boete of tweemaal vier dagen, daar hij in Mei van dit jaar een manufacturenzaak had overgenomen zonder in het bezit te zijn van een diplo ma vakbekwaamheid. De zaak tegen de banketbakker G. S-, die voor de vierde maal terecht stond, daar hij geen vergunning van de Kamer van Koophandel had voor het uitoefenen van zijn brood- en banketbakkersbedrijf is aangehouden. kerk plm. 25 m2, ook voor f 1.te ruilen met de heer W. Bos plm. 27 m2 aangeplempte grond tegen plm. 37 m2, zonder enige toegift, onder de volgen de voorwaardenle. de heer Bos draagt zorg voor het slopen van de bestaande houten schuur; de gemeen te belast zich met het ophogen van het vrijkomende en het achterliggende terrein, voor zover dit voor de nieuw te bouwen schuur nodig is; de heer Bos sticht op dit terrein een stenen schuur, met dien verstande, dat de Noordelijke gevel drie meter Zuide lijk van de bestaande grens zal wor den opgetrokken. Voorts, dat de ge- gemeente na voltooiing betalen zal een bedrag van f 2500, te voldoen aan de aannemer van het werk. Dat B. en W. de woningbouw ter harte gaat, bewijst het feit, dat het college met een voorstel komt, een elftal woningen in de gemeente on bewoonbaar te verklaren. Hiervoor wil men nieuw bouwvolume aanvragen. Ook in deze gemeente zijn een vier tal adspirant-bouwers, die door middel van de N.V. Bouwkas Noord-Neder landse Gemeenten een nieuwe woning kunnen laten zetten. Het betreft W. Dehé, Alkmaar, C. Kooij, Broek op Langendijk en -C. Spaansen en P. de Vet te' Oudkarspel. Voorgesteld wordt de rente en aflossing van de aan ge noemden onder hypothecair verband verstrekte geldleningen te garanderen. Ten aanzien van de woningbouw wordt voorgesteld aan de woning bouwvereniging „Langedijk" voorschot ten te verlenen van resp. f 57.250. en f 491.500.voor de houw van 48 nieuwe woningen, waarvan 32 te bou wen te Noord-Scharwoude in plan- Centrum en 16 te Broek op Langen dijk. Op 27 Augustus stond de raad reeds gelden toe voor de bouw van 27 woningen. Daar er een extra bouw volume van 21 woningen is bijgeko men, wordt aanbevolen het nieuwe voorstel te aanvaarden en het raads besluit van 27 Augustus in te trekken. Een ander voorstel is de benoeming van een vakonderwijzer lichamelijke oefening, aan de ULO school te Noord- Scharwoude, te zamen met de gemeen ten Schagen en Winkel. Voorgesteld wordt hiervoor te benoemen; de heer K. K. Laffertu. Verder wordt voorge steld, met de NV Bank van Ned. Ge meenten een geldlening te sluiten groot f 225.000.—, met een looptijd van 30 jaren, tegen 3 7/16 procent per jaar, voor de financiering van de bouw van een dubbele onderwijzerswoning te Broek, de bouw van een sluisbrug Oudkarspel, alsmede de bouw van een brug bij het veilingterrein te Noord- Scharwoude. Voor de financiering van de bouw van 58 woningen wordt ten slotte nog goedkeuring gevraagd voor een geldlening ad. f 650.000.met een looptijd van 40 jaren, tegen een rente van 3Va procent. LANGEDIJK In Zaal Rijper te Zuid-Scharwoude, is Woensdag de winkelbeurs begonnen van de georga niseerde Langedijker Winkelstand. Een groot aantal standhouders toont hier een keur van artikelen. De beurs werd geopend door de heer J. Stevens als voorzitter van de Commissie, belast met de organisatie. Bij ons bezoek aan de expositie trof ons de grote ver scheidenheid, welke hier tentoonge steld is. De winkelbeurs, die tot en met Vrijdag duurt, trok de eerste dag reeds veel bezoekers. BROEK OP LANGENDIJK Aan de o.l. school te Broek op Langendijk begint in Februari een belangrijk ex periment, nl. het psychologisch onder zoek in de hoogste klasse. Het prin cipe-besluit daartoe werd genomen op een druk bezochte ouderavond, welke een geanimeerd verloop had. De bijeenkomst werd geleid door de voorzitter der oudercommissie, de heer G. Beers, die o.a. mededeelde, dat het Sint Nicolaasfeest op dezelfde wijze gevierd zal worden, als vorig jaar, in een zaal. Hierna verkreeg Mevr. dr Bos, psychologe, uit Bergen het woord. Zij hield een interessante lezing over psychologisch onderzoek in de hoogste klasse. Dit noemde zij hoogst belangrijk, in verband met de beroepskeuze. Na deze uiteenzetting werden er vele vragen gesteld. Hierop werd in principe het besluit genomen om met Februari met deze psycholo gische test te beginnen. Tot lid van de oudercommissie werden Mevr. v. d. Welle en de heer G. Beers herkozen.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 11