Rochdale besluit tot de bouw van washuis Stad en omgeving r Jimmy Brown en de Oranjehemden Agenda Zwervend door de „tuin" van Frankrijk „In 't Klein" deed in 't groot Ringers exposeert in de K.L.M.- machine dr ir M. H. Damme Duivenhouders overhandigden geschenken voor Lighallen Jonker en Wouters namen met vier punten de leiding Credie taan vrage aan gemeente Een stroom van prijzen Droevig ongeval Genootschap Nederland-Frankrijk Goede lezing en fraaie film Vierhonderd gulden voor Lighallen UITSPRAKEN RECHTBANK Motorclub mag echt feest vieren Oogstdienst in Luth. kerk Tournee door de Verenigde Staten Vrijdenker sprak over Rome en dictatuur BURGERLIJKE STAND Dierenbescherming Rotterdams Toneel met een blijspel van Cervard Feestavond in de Ruste Heiloo Biljartkampioenschap vierde klasse Veel was niet fit DAMCLUB DDD J2NSDAG 10 NOVEMBER 1953 In een buitengewone ledenvergadering die gisteravond in café Tom werd ge houden, Is het bestuur van de woningbouwvereniging Rochdale door de leden gemachtigd over te gaan tot het kopen van grond aan de Vondelstraat en tot het bouwen van een centrale wasinrichting aan de Huygensstraat. Speciaal over dit laatste punt kwamen uit de vergadering tal van vragen, die betrekking had den op de exploitatie van de wasinrihting. De bouw, zo deelde de voorzitter de heer C. Couwenhoven mede, een uitgave vergen van f 8645.—. Het gebouwtje dat achter de Brederodestraat en de Huygensstraat komt, zal een waslokaal, een droogkamer en een mangelkamer bevatten. De kosten van de aan te schaf fen machines zijn berekend op f 7915. Voor de exploitatie van de inrichting zul len er bijkomende kosten zijn, zoals voor de aankoop van wasmiddelen, het ver bruik van electriciteit en voor het houden van toezicht. Uit de antwoorden bleek dat het bedrijf reeds lonend is bij dertig wassen en dat - voorlopig - de maxi mum capaciteit zestig wassen per week zal zijn. Het minimum-gewicht, dat berekend wordt is 12 kg. Voor deze hoeveelheid was, die men gemangeld mee naar huis kan nemen, is de prijs bij een totaal van 30 wassen per week f 2.35. Be draagt het aantal gegadigden per week zestig dan daalt de prijs tot f 1.70 per 12 kg. Er wordt voorlopig één appa ratuur voor wassen, spoelen, drogen en mangelen geplaatst. De huisvrouwen zullen dus volgens een rooster te werk moeten gaan. zodat men op bepaalde uren van de dag geen onverwacht grote toeloop krijgt. Dit is echter een kwestie, die in de practijk geregeld moet worden. De bestuursleden en hun dames heb ben langs verschillende bestaande wasinrichtingen van hetzelfde type een oriëntatiereis gemaakt en overal zeer gunstige reacties ontmoet. In de wetenschap, dat deze centrale wasinrichting van grote waarde zal zijn voor de .bewoners van Rochdale en speciaal wel voor hen, die op de etages niet alleen met het was-, maar ook met het droogprobleem hebben te kampen, is het bestuur met deze nou veauté voor Alkmaar gekomen. Het is in zekere zin nog een experiment, dat echter op goede gronden rust en in dien mogelijk te zijner tijd ook voor de andere complexen van de woning bouwvereniging zal worden toegepast. Aan de gemeente is reeds verzocht om medewerking voor de bouw en inrich ting van dit washuis, welke aanvrage waarschijnlijk op 26 November in be handeling zal komen. Over de koop van de grond aan de Vondelstraat werd niet veel gespro ken. Het is de voorbereiding voor het nieuwe bouwplan van Rochdale, dat tachtig woningen (hoog- en laagbouw! zes woningen voor bejaarden en tien winkelhuizen en bedrijfsruimten om vat. In totaal zullen er m deze wijk, omsloten door Hnoftstraat. Schaeoman- kade en Vondelstraat, 325 woningen worden gebouwd door verschillende woningbouwverenigingen. Ook nu zal Rochdale in de grootte van de wo ningen de nodige variatie aanbrengen, zodat ook kleinere gezinnen voor een huis in aanmerking kunnen komen. Door een der leden werd de vrees ge uit. dat men voor de winkels geen ge gadigden zou kunnen vinden, maar de voorzitter kon daarop antwoorden, dat er al meer dan tien aanvragen zijn ontvangen. De beslissing over de toe wijzing zal eerst later worden geno men. Wel deelde spr. desgevraagd me- Op 13, 14 en 15 November wordt in de NACO-gara^e aan de Dijk de ju bileumtentoonstelling gehouden van de Pluimvee- en Konijnenhoudersvereni- ging AVES, die de expositie in sa menwerking met de vereniging Kleur en Zang op grootse wijze heeft georganiseerd. Er is niet alleen een overweldigende deelname, maar ook een overvloed van prijzen, waarvan een deel is uitgestald in de etalage van de fa. S. Krom in de Langestraat, die haar kast daarvoor welwillend be schikbaar stelt. Bij de prijzen be vinden zich o.a. een medaille van H. M. de Koningin, van Z.K.H. Prins Bernhard en een gouden medaille van de gemeente Alkmaar. De talrijke huishoudelijke voorwerpen, die door de inzenders gewonnen kunnen wor den, zijn niet in de etalage geëxpo seerd. de, dat in het complex Vondelstraat- Schaepmankade alleen door Rochdale winkelhuizen zullen mogen worden ge bouwd. Het blijft dus bij deze tien. Over enkele weken zal de Maertens- hof geheel zijn bewoond, zo werd be kend gemaakt. De Zuidkant-bewoners van de hoogbouw zullen de sleutels op 22 November in ontvangst kunnen ne men, de Noordkantbewoners op 14 De cember, bijzondere omstandigheden als vorst e.d. voorbehouden. Vrijdag a.s. zal een tweetal modelwoningen in dit blok officieel worden geopend, waar na zy vanaf Zaterdag ter bezichtiging zullen worden opengesteld. De 13-jarige R. O. is op de Laat zo danig terechtgekomen toen zijn inva lidewagentje kantelde, dat hij met een hersenbloeding moest worden opgeno men. Hij is dezelfde avond nog over leden. DINSDAG HARMONIE THEATER, 8 uur: The Jazz-singer (a.l.) CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Boe kaniers der zeven zeeën (14 jr). REX THEATER. 2.30 en 8 uur: Het mysterie van het leven (14 jr). VICTORIA THEATER, 8 u.: Rechter Thomas (14 jr). WAPEN V. HEEMSKERK, 8 uur: Feestavond Roode Kruis Korps. GULDEN VLIES, 8 uur: Donateurs- concert" Soli Deo Gloria. GEBOUW VRIJZ. HERV., Heul 11, 8 uur: Lezing ds B. Slond. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: St Jan met „Smeulend Vuur". STED. MUSEUM, 9—12, 2—5, 7—9: Tentoonstelling De Grafische. N.-SCHARWOUDE. Tivoli, 8 uur: The Crimson Pirate (14 jr). WOENSDAG HARMONIE THEATER, 2.30 en 8 uur: The Jazz-singer (a.l.) CINEMA AMERICAIN. 2.30 en 8 uur: Boekaniers der zeven zeeën (14 jr). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Het mysterie van het leven (14 jr). VICTORIA THEATER, 2.30 en 8 uur: Rechter Thomas (14 jr). STED. MUSEUM, 9—12. 2—5, 7—9 uur- Tentoonstelling De Grafische. GULDEN VLIES, 8 uur: Ex-kapitein Westerling spreekt voor S.O.S. REM. KERK, Fnidsen 37, 2—5, 7—9 uur: Bazar. BERGEN. Rustende Jager, .8 uur: St Jan met „Smeulend Vuur". DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Wanna, Ritsevoort 5. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 5.43 17.47 Woensdag 6.20 18.36 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 5.48 18.02 23.48 12.02 Woensdag 6.25 18.41 0.25 12.41 De door omstandigheden eerst gis teravond gehouden eerste bijeenkomst van het seizoen, die het Genootschap NederlandFrankrijk belegde in Hotel Victory kan in verschillende opzichten geslaagd genoemd worden. In de eer ste plaats kon men een zeer verheu gende belangstelling constateren, wel ke zeer waarschijnlijk een gevolg was van het feit, dat een deel van de avond zou bestaan uit een filmverto ning. Op zijn eigen prettige wijze leidde de heer R. Wiarda de spreker ms M. J. MartinDemezil, in, die daarna één korte voordracht hield over de Franse renaissance in het dal van de Loire. Het bleek, dat de gast, die archivaris in het besproken gebied is, zijn on derwerp uitstekend beheerste. Hij bracht ons terug naar de vijftiende en de zestiende eeuw, waarin Frankrijk door oorlogen een moeilijke, doch ook een schone tijd beleefde welke vooral in het dal van de Loire een centrum had. Koningen en hertogen lieten hier door de bouwmeesters uit het dal van de Loire zelf, die waren geïnspireerd door de stijl der Italiaanse romantiek, machtige kastelen bouwen, soms lig gend hoog op de rotsen en ver blik kend over het rivierlandschap, dan weer in de vlakte zelf omgeven door fraaie tuinen aangelegd in die ken merkende Franse stijl, welke later door de kasteelheren in ons land werd na gevolgd. Fraai gebeeldhouwd werden de galerijen langs de lieflijke binnen hoven, indrukwekkend en oorspron kelijk waren de trappenhuizen, veelvul dig en veelvormig de torens, die de sterkten zowel tot verdediging als sie raad dienden. Daar de inleider nog al eens een te sterke opsomming van feiten en bouw kundige details gaf, was het des te meer prettig, dat zijn woorden na de pauze werden verduidelijkt en onder streept door de Franse kleurenfilm „Een waar paradijs". Meer dan de werkelijke bezoeker ziet, werden ons nu via het oog van de camera getoond Het klinkt misschien wel wat vreemd te zeggen, dat de twee-honderd-veer tig klaverjassers, die in „Het Wapen van Heemskerk" waren binnengestroomd, allemaal hebben gewonnen, zelfs diegenen, die om de „haverklap" een „natte" haalden en maar geen redelijke kaart in hun handen kregen. Winst voor allen in de vorm van de vierhonderd gulden, die zü bijeen brachten voor de patiën ten van de Alkmaarse Lighallen en de Zweedse Paviljoens. Een dergelijk bedrag, bijeengebracht door mensen, die een avond hun ge liefkoosde ontspanning konden be oefenen, is niet gering, indrukwek kend zelfs. Hoe het bij elkaar kwam? Heel eenvoudig. De Klaverjasvereni- ging „In 't Klein" werkte voor de zesde maal in het groot en organi seerde een drive tegen een inschrijf geld van zestig cent per persoon. De Commisaris van Politie stond welwil lend tegenover het verzoek, een ver loting te organiseren enook daar voor bestond bij de klaverjassers een warme belangstelling. Last but not least was de zaal van „Het Wapen van Heemskerk" gratis afgestaan, met het gevolg, dat iedere ontvangen gulden winst betekende. Om de zaak te animeren, had een groot aantal middenstanders een schat van prijzen beschikbaar gesteld, zodat de deelnemers niet alleen waren geko men om te kaarten en te offeren. „In *t Klein" kan met trots terug zien op haar zesde klaverjasdrive en 'niet alleen door de opbrengsten. Het was een prachtig staaltje van gemeen schapszin. De totale uitslag is als volgt: No. 1. Alles—Doesbaba 5823; 2. Stadegaard Engelvaart 5351; 3. BijpostBijpost 5336; 4. BrokkenKorver 5252; 5. Mw. VisserVisser 5212; 6. Kosterde Haan 5185; 7. GoudsblomChapelle 5120; 8. BaarsBronkhorst 5092; 9. Wijk huizenHofman 505110. SmitDek ker 5021. Het koppel AllesDoesbaba haalde in één partij het fantastisch aantal punten van 2625. De Alkmaarse Arrondissementsrecht bank heeft vanmorgen Gerardus A. K. uit Bergen veroordeeld tot f 40 of 2U dagen. Veertien dagen geleden was te gen hem f 50 of 25 dagen geëist we gens het veroorzaken van lichamelijk letsel tengevolge van een aanrijding op de Kanaalkade. Jan P. uit Oudorp werd gestraft met f 75 of 25 dagen wegens een door hem veroorzaakte aanrijding op de Turf- ma: kt. De eis was f 100 of 30 dagen. Simon B. K. uit Noordscharwoude werd eveneens wegens een aanrijding met lichamelijk letsel als gevolg ver oordeeld tot f 40 of 20 dagen. De eis luidde veertien dagen geleden f 75 of 25 dagen. de details en imposante totaalopna men van de kastelen langs de Loire. Ook zwierven we langs de brede rivier zelf met zijn watermolens, begroeide eilandjes, zandbanken en groene lage boorden. Een ander moment trokken we over de rijke velden, waar het graan gereed was voor de oogst en de druivenpluk in volle gang. Tenslotte zwierven we door de herfstbossen, waar fazantenhanen verschrikt opvlo gen en herten wantrouwend de kop richtten in de richting van de gonzen de camera. De illustrerende muziek werd afgewisseld door een stem, die dichtregels zegde van de in het dal van de Loire geboren dichter Pierre Ronsard. En wie zou zijn land beter en schoner kunnen bezingen dan juist deze begenadigde geest? De Alkmaarse motorclub, die dit jaar wel bijzonder goed uit de bus is ge komen zij behaalde het landskam pioenschap van de Veilig Verkeers- competitie en het districtskampioen schap van Noord-Holland Noord van de K.N.M.V., terwijl in de competitie kleine betrouwbaarheidsritten boven dien nog het provinciale kampioen schap werd behaald gaat deze heu gelijke feiten afronden met een grote feestavond. Op 24 November zal dit feest plaats vinden. Medewerking wordt verleend door Mieke Telkamp, Gerard van Krevelen, The Four Rolling Stars en nog meer bekende artisten. Het zag er Zondag jl. kostelijk uit in de Lutherse kerk aan de Oudegracht. Een zestigtal gemeenteleden had zich beijverd een keur van fruit, groenten en bloemen bijeen te brengen, die door kleur en geur aller aandacht trokken. Evenwel wees ds Herrmann er in zijn prediking op, dat we achter deze kost bare natuurgaven toch immer de Schepper dienen te zien en dat we Hem moeten danken. Een vijftigtal zieken, eenzamen en ouden van dagen verd des middags verblijd met een bakje fruit e.d., het welk door jeugdige gemeenteleden als bewijs van medeleven werd bezorgd. Het was een kerkdienst, die verdient burgerrecht te verkrijgen in het kerke lijk leven. Op 6 November ving de DC 6 A van de KLM (het beroemde vliegtuig Dr. Ir. M. H. Damme dat de handicaprace naar Christchurch won) zijn introduc- tievlucht naar de Ver. Staten aan. dit maal met het doel zijn geschiktheid als vrachtvliegtuig te bewijzen. Het vlieg tuig, dat met een gemiddelde snel heid van 500 km per uur vliegt, kan 11 ton vracht vervoeren. De hoeveelheid brandstof, welke het meevoert, is vol doende voor een ononderbroken vlucht In een soms scherp gestelde rede sprak gistermorgen de heer Jacques Rees, landelijk voorzitter van de Vrij denkersvereniging „De Dageraad" en redacteur van haar orgaan „De Vrij denker", in Valk's Lunchroom over het onderwerp „Rome en de Dictatuur". De spreker zette uiteen, dat er in de laatste tijd een discussie gaande is. over de verdediging van onze vrijheid, waarbij de democraten van Europa contact met elkaar zoeken om de be schaving te verdedigen tegen de dicta tuur, die ergens op de loer ligt. In het voorste gelid vindt men het Katholieke deel onzer bevolking, dat ons volk tegen de dreigende gevaren wenst te mobiliseren. De Dageraad is een beweging, die zich niet bemoeit met de strijd der politieke partijen, doch in zich de men sen verenigt, die vrij willen denken. Wel staat zij op het standpunt, dat de mens wordt bedreigd door de taal van het geweld. Elke dreiging, onverschillig of zij uit het Westen of Oosten komt, moet. worden afgewend. Er is echter een groep lieden, die niet de vrijheid doch de dictatuur naar middeleeuwse op vatting huldigt. Wanneer er echter één groep in de wereld is, die niet het recht heeft zich voor de verdediging van de vrijheid op de borst te slaan, is het zeker het katholicisme. Het Room se systeem is n.l. in wezen volkomen dictatoriaal, wat blijkt uit de katho lieke politiek en het optreden van de kerk naar buiten. Hier in Holland heeft de katholieke minderheid de vrij heid nodig om zelf meerderheid te worden. Wanneer wij het katholicisme be strijden, aldus spreker, bestrijden wij echter slechts het systeem en niet het geloof en natuurlijk evenmin de per sonen. Het katholicisme is internationaal: Het vormt een wereldmacht, direct staande onder de controle en bevelen van het Vaticaan. Binnen de kerk be staat geen enkele vorm van democra tie. De gelovigen hebben slechts de plicht trouw te blijven aan de leer van de kerk en offers te brengen. De kerk geeft aanleiding tot fana tisme en conservatisme, waartegen wij op de bres staan, doch dat - wij. overigens niet bestrijden. Ten aanzien van het systeem van het katholicis me zijn wij minder geneigd verdraag zaamheid te tonen. Uit de feiten blijkt telkens weer, dat de kerk en haar politieke macht een grote rol spelen en peilers van onze demo cratie ondermijnen, aldus de heer Rees. Na de pauze beantwoordde de spre- er nog enkele vragen. van 6000 km. Wij Nederlanders mogen er trots op zijn, dat de KLM de enige maatschappij is, die over een dergelijk type vrachtvliegtuig beschikt, dat met glans de concurrentie op de Noord-At lantische route van andere grotere en belangrijker maatschappijen het hoofd kan bieden. Deze eerste reis is geheel aan de pro paganda, gewijd, voor de Nederlandse industrie in het algemeen en voor en kele vooraanstaande ondernemingen in het bijzonder. Voor dit doeï beschikt de machine over een monsterkamer, welke onmiddellijk na aankomst in New York, Chicago en vele andere plaatsen telkens opnieuw in gereed heid wordt gebracht om de zakenlie den te ontvangen. De Ringers fabriek, die in Amerika een zeer belangrijk debiet heeft, is, als enige chocoladefabriek in Nederland, een plaats toegewezen en haar pro ducten, die reeds in Amerika een goe de klank hebben, zullen met de pro ducten van de andere deelnemers op Amerikaanse wijze den voike worden getoond. Hierbij wordt gebruik ge maakt van de televisie. Telkens wan neer het vliegtuig een plaats aandoet worden de aankomst van het vliegtuig en voorts de uitstalling in de monster kamer per televisie uitgezonden. Daar naast zal de pers voor verdere bekend making van dit gebeuren zorg dragen. Zeer zeker zal een samenwerking met de industrie als thans door de KLM mogelijk wordt gemaakt, er toe leiden, dat de belangstelling van het Amerikaanse publiek voor het Neder landse product wordt aangewakkerd hetgeen de export en uiteindelijk het belang van het gehele Nederlandse volk ten g^de komt. Geboren: Catharina M., d. v. J. Kiuii. en G. H. Eckhardt; Anja F., d, v. L Wetsteijn en S. J. van Veen; Marcel, lus P. M„ z. v. W. van Dijk en H. M, M. Veeger. Gehuwd: Johannes Muller en Mar. garetha M. Bierman; Frederik Helder, man en Maartje Schermer. Overleden: Maartje Ligthart, 87 jaar wed. van J. Louwe; Gerrigje Last, 75 jaar, wed. van B. Tenkink; Alida Slop, 82 jaar, geh. m. R. van de Pol. In de omgeving van de Rekerstraat zwerven een cyperse en witte kater. Beide dieren zijn in zeer goede conditie en ter beschikking. Nog ontvangen voor het te stichten asyl van de heer W. P. f5,—, mej. u, B. te Z.-S. f 2,50 en fam. v. N. 3,—. Adres Inspecteur: C. Verwer, Zaag. molenstraat 6. Penningmeesteresse mej. Hagedoorn, Graaf Jankade 3, giro no. 493727. Men wordt verzocht geen dieren bij de Inspecteur te brengen en ze zelf een paar I dagen te verzorgen, uitgezonderd over. reden dieren. Naast de opvoeringen in abonne-l mentsverband geven de grote Ned. To. neelgezelschappen van tijd tot tijd in Alkmaar zg. vrije voorstellingen. Zo brengt het Rotterdams Toneel (directie Ko Arnoldi en Frits van Dijk) Donder, dagavond in Het Gulden Vlies Noel Coward's stralende blijspel „Voor elke Vrouw komt eens de Tijd". De hoofd, rollen in dit aardige stuk worden gees, tig gespeeld door Loudi Nijhoff, Johan Fiolet, Kitty Knappert en Steije van Brandenberg. Het stuk ging Zaterdag jl. te Rotterdam in première en ont. ving goede critieken. ff Zaterdagavond droeg de heer H. Zwankhuizen, voorzitter van de T.B.C.-commissie van de Alkmaarse Concours Commissie, in de Rus tende Jager te Heiloo enige waardevolle geschenken over aan de Lig hallen .De geschenken bestonden uit een weegschaal, een zuurstof in- lialatieapparaat en speelgoed met opbergkast en zij vertegenwoordig den een waarde van duizend gulden. Dit was het resultaat van de T.B.C.- vlucht, gehouden op 12 Juli. In het café "De Drie Ruiten werd gisteravond een aanvang gemaakt met het tornooi om het biljartkampioenschap vierde klasse van het district Alkmaar en Omstreken, een tornooi waaraan dus wordt deelge. nomen door spelers met een moyenne van 1.25 tot 2.Reeds op dezi eerste avond werden er spannende duels uitgevochten. Dat resulteerde niet alleen in uitstekende moyennes alles zes partijen werden wonnen met gemiddelden die boven de 2.- lagen maar zelfs in een protest, een rondvliegende keu-top en een bloedende wang. Wij kregen de indruk dat hij zich niet geheel fit voelde. Wel kon hij tegen G. Wester een kleine voor sprong nemen, maar toen het span nend ging worden, begon zijn voor hand te trillen en miste hij de een voudigste ballen. Tot overmaat van ramp ging Wester uitstekend spelen, Deze jeugdige deelnemer maakte de lastigste bandstoten en won tenslotte met een voorsprong van 12 caram boles. Jonker en Van Gulik gingen geruime tijd volkomen gelijk op. Hei was onmogelijk te bekijken wie deze partij op zijn naam zou brengen, lei- dat Jonker het plotseling op zijn fa- pen kreeg. Dat was in de 29e btA Hij kreeg een behoorlijke aanvanjs- stoot, maakte geen fouten en finishte met een voortreffelijke slotserie ra 21. Ook Louter gaf Jonker aanvan kelijk goed partij. Ook nu weer kwam Jonker tegen het einde pas goed in vorm en hoewel hij zijn pommerans verloor, waardoor hij een keu moest lenen, maakte hij de partij toch nog in 33 beurten uit. Van Gulik liet het tegen Wouters, die eerder op de avond na veel spanning over Louter had gezegevierd, zitten, zodat Jonker en Wouters na deze eerste wedstrijd avond met twee gewonnen partijen aan de kop gaan. De uitslagen luiden: Dat protest kwam van Louter. Hij was van mening dat de markeur een van zijn series ten onrechte had af gebroken. Louter beweerde dat hij geen „Langedijker" had gemaakt, ter wijl de markeur staande hield dat Louter zijn stootbal had doorgeduwd. Jonker ging zo in zijn strijd tegen Louter op dat het hem volkomen was ontgaan, dat zijn pommerans ergens onder het biljart lag en Karei van der Stok liep na afloop van zijn partij tegën Han Hecker met een bloedende wang rond. Toch was dit twee tal alleen maar. slaags geweest op het biljart. Het zag er aanvankelijk naar uit dat het nog een spannende partij zou worden. Na 21 beurten had Hecker een kleine voorsprong (4337), maar Van der Stok kwam daarna zo vervaarlijk opzetten dat Hecker ten slotte nog kansloos werd verslagen. Ben Veel was bepaald niet in vorm. 99 Dr J. Degenaar aanvaardde de ar tikelen met grote vreugde en dankte de postduivenhouders voor hun mede werking. Uit erkentelijkheid bood hij de T.B.C.-commissie een fraai herin neringsbekertje aan. Naast Dr Dege naar waren onder meer aanwezig Dr de heer Van Vuren De overige prijs winnaars kregen huishoudelijke arti kelen De toneelvereniging „Falkland" uit Heiloo voerde voor de derde maal het successtuk „Zand of Klei", van Henri 't Sas op De vele aanwezigen de zaal was overvol hebben volop ge noten van het vlotte spel van de Falklanders en de geestige inhoud van dit stuk, waar ook nog wel wat uit te leren valt. Deze belangeloze Kruizinga en enige verpleegsters van 1 medewerking werd zeer gewaardeerd de Lighallen. De prijzen van de T.B C-vlucht, intotaal 75 werden eveneens op deze avond uitgereikt De wissel beker, een herinneringsmedaille en een wollen deken werden gewonen door wat o.a. tot uiting, kwam in de bloe men voor de medespelende dames en een rokertje voor de heren. Tenslotte was er een grote verloting om de kosten van de avond te dekken. 136. Er kwamen meer doelpunten. Nu Jackie tot zijn positieven was weerge keerd, besefte hij dat zijn ploeg de achterstand in hoofdzaak aan zijn fa len te wijten had. Wat mij daar strak jes mankeerde, weet ik niet, bromde hij, maar nu zal ik eens tonen dat ik nog wat anders kan dan als een zout pilaarMaar Jackie kon deze ge dachte niet eens afmaken. Er kwam een bal onder zijn bereik en dat was voor hem het signaal om een van zijn fameuze dribbels ten beste te geven. Hij zigzagde met de bal aan zijn voe ten over het veld en gleed op die wij ze als een mes door de boter door de Engelse defensieToen maakte zijn rechtervoet een beweging en fflanggg, daar vloog de bal ten tweede male langs de Engelse doelman. Er werd opnieuw gejuicht in 't Wembley- stadion. maar toch niet zo luidruchtig en zo hartelijk als de eerste keer. Jac kie werd door zijn medespelers om 't hardst op de schouders geklopt en langs het lijntje stak Jimmy Brown zijn pijpje op, hetgeen altijd het teken was dat hij zich op zijn gemak voelde. Toch wensten de Engelsen zich niet zo maar over te geven. Zij trokken zich in de verdediging terug en lange tijd was er geen doorkomen aan voor de Oranjehemden. Totdat vijf minuten vóór de rust Jackie een dot van een kans kreeg. In vrije positie kreeg hij de bal toegespeeld. Hij nam de bal met een op zijn slof en vergastte de En gelse keeper op zo'n hete knoeperd dat de brave kerel er geen vinger naar durfde uit te steken. Het was nu 43 voor de Engelsen en er kon nog van alles gebeuren.... G. Louter 58 34 8 1.70 W. Wouters 75 34 12 2.20 Van Gulik 55 29 5 1.89, D. Jonker 75 29 21 2.58 H. Hecker 58 34 8 1.71 K. v. d. Stok 75 34 10 2.21 B. Veel 63 37 11 1.71 G. Wester 75 37 9 2.0! Louter 65 33 10 1.9 Jonker 75 33 10 2.2" Wouters 75 31 18 2.(1 Van Gulik 49 31 7 ijl Het eerste en tweede tiental DDD in Alkmaar neemt met twee tie! tallen deel aan de „Competitie Zaa: streek". In dat district heerst in de eersSj klasse grote spanning. Drie van de ven deelnemende tientallen zijn no?| ongeslagen, waaronder DDD 1. Oosl-I zaan 1, dat ook een sterk tiental vorm-1 heeft nog niet gespeeld. De laatste uitslagén in de le klassa waren: Zaandam 2Onder Ons 1 7-|| Wormerveer—DKZ I 911. Edam 1S' I Thomas 1 146. Hierdoor is de sta»| geworden: 1. Onder Ons 1 2. DDD 1 3. DKZ 1 4. Edam 1 5. St. Thomas 1 6. Wormerveer 2 7. Zaandam 2 8. Oostzaan 1 In de 2e klasse spelen 7 tientallen-l De laatste uitslagen waren: DKZ 2--, Zaandam 3 1010 en Edam 2—S'j Thomas 2 128. De stand in deze afd. is nu: 3 3 0 0 6 P- 2 2 0 0 4 P' 2 2 0 0 4 P 4 2 0 2 4 P 3 1 0 2 2 P 4 0 1 3 1P 4 0 1 3 1P 1. Edam 2 2. Landsmeer 1 3. Onder Ons 2 4. DKZ 2 5. DDD 2 6. Zaandam 3 7.. St. Thomas 2 4 3 3 3 2 1 1 0 2 0 3 0 3 0 0 7 Pi 0 6(1 1 2 F| 0 ip| 1 1P| 2 1P 3 0 PI Maandagavond werden bij weer diverse partijen gespeeld voor onderlinge wintercompetitie. Twibm leden namen plaats achter de kor® en na een fanatieke strijd werden volgende resultaten behaald (er ware slechts drie remises): M. J. Langras JrP. Booy 1—li L' Oud—M. Hemels 1—1; J. Mekken-» de Jong 2—0; D. Korn—K. Tuinm® 02; P. SmolenaarsM. Oud 0—2; Klinkhamer—D. Stam 1—1; T. Korn" N. Lengers 2—0; D. Bruggeman-* Bleeker 02; P. de Wijn-L. Kave" I Stijn 02; J. JornaJ. Boot afgebr.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2