Veiling vraagt aan de Gemeente f 550.000 voor nieuwbouw Agenda Een SERVIES uit is een SIERAAD UW In de nieuwe veiling zitten wijde perspectieven PAHAPL UIES Wij verwachten ook Uü Postharmonie verwaarloosde enkele technische details „De Gouden Kooi" dreigde wat langdradig te worden Enthousiasi niet k Enige aarzeling Bijna 2000 bezoekers op AVES-expositie Concert met bal en toneel IN PACHTKWESTIE WERD THANS DEFINITIEVE UITSPRAAK GEDAAN Zaak sleepte vele jaren Dindua gaf echter een redelijke vertolking Kinderzegelactie is vandaag begonnen JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN Dagbladpersoneel had gezellige avond Withemden ha bepaald peet Groot-Schermt P.v.d.A. vergader Sint Maarten MAANDAG 16 NOVEMBER 1953 HOEWEL enkele leden van de Coöperatieve veilingvereniging „Alkmaar en omstreken", de vroegere N.V. Alkmaarsehe Exportveiling, aanvan kelijk van oordeel waren, dat zij over onvoldoende gegevens beschikten om zich over de houw van een nieuwe veiling aan de Helderse weg te kunnen uitspreken werd het bestuur tenslotte toch met grote meerder heid van stemmen gemachtigd een crediet van f 550.000.aan te vra gen bij de gemeente Alkmaar, die ook het gedeelte van het Afgesneden Kanaalvak zal dempen, waarop het nieuwe gebouw wordt geplaatst. De oppositie vond haar woordvoerder in de heer J. de Boer uit Stom- petoren, die er zich over beklaagde, dat hel bestuur de leden geen cijfermateriaal had verstrekt en dat hij op deze basis onmogelijk toe stemming tot de nieuwbouw kon geven. Deze spreker werd van ver schillende kanten gesteund, maar toen de zaak in een impasse dreigde te geraken zette de heer L. B. J. de Wilde, directeur van de gemeente lijke accountantsdienst uiteen, dat men niet bevreesd behoefde te zijn, dat de plannen niet voldoende waren voorbereid. Zowel de economisch- teehnologische dienst van de provincie als de gemeente Alkmaar heb ben lertrouwen in de ontwikkeling van de veiling als zij een betere outillage heeft, verkregen en haar leden en klanten een grotere service kan geven. Natuurlijk zal men rekening moeten houden met enige jaren aanlooptijd en daarom is in de begroting de afschrijving voorlopig ge steld op 2'A% in plaats van de gewenste 5%. Met 170 stemmen voor, 28 tegen en 26 blanco schaarde de vergadering zich daarop achter het bestuur. £)e voorzitter, de heer Joh. Noorl, had na de eerste tegenkanting van de zijde van de heer De Boer reeds op gemerkt, dat het bestuur niet in staat was de leden definitieve cijfers voor ie leggen om de eenvoudige reden, dat die er nog niet zijn. Eerst wanneer de .leden zich' met de plannen accoord hebben verklaard is het mogelijk een bestek te iatcn maken en een aanbe steding te doen houden. Dan pas zal men weten waar men aan toe is. De be groting zoals die door de secretaris, de heer P. Kluft, werd voorgelezen, droeg dan ook een voorlopig karakter, maar was zoals uitdrukkelijk werd vast- ■gesteld aan de zeer voorzichtige kant gehouden. De directeur van de veiling, de heer E Mak, demonstreer de dit aan de hand van de post van f 1000voor „extra-inkomsten", die verkregen zouden kunnen worden uit de verhuur van de veiling aan ver enigingen, congressen e.d. „Iedereen in Alkmaar kent de behoefte aan een groot gebouw, waarin massa-bijeen komsten, tentoonstellingen, lurnuit- voeringen, volleybalwedstrijden, con certen e.d. kunnen plaats vinden", al dus de heer Mak. „cn als het moet kunnen we het nieuwe gebouw vier maal per week voor deze doeleinden Dat lijkt zo moeilijk, maar is zo gemakkelijk. Want wij helpen U daar bij met onze zeer mooie collectie degelijke Om U deze te kunnen tonen, hebben wij een aparte af deling ingericht. l ANGE s IR AAI ALKMAAR (Advertentie mg. Mea afstaan. De post van f 1000 zal' stellig vele malen worden overschreden, maar voorzichtigheidshalve heeft men deze bijverdiensten voorlopig laag ge raamd om eventuele teleurstellingen te voorkomen. Deze zelfde voorzich tigheid is toegepast op alle andere posten. Den heer Mak vroeg zich "verder af of de vergadering misschien meende, dat de gemeente, die het crediet zal verstrekken behoudens goedkeuring van d raad over één nacht ijs ging. £)e heer De Wilde herinnerde eraan, dat de N.V. Alkmaarsehe export veiling juist in een coöperatie is om gezet in verband met de nicuwbouw- plannen. De gemeente vond in een N.V. te weinig zekerheid om daaraan een lening te verstrekken. Een coöpe ratie met de aansprakelijkheid van de leden tot een bepaald percentage van hun omzet was daaróm de hoofdvoor waarde die aan de verstrekking van een lening werd gesteld. Verder merk te spr. op, dat z.i. de coöperatieve ge dachte bi.i de leden nog moet groeien. Men beschouwt zich nog te veel als.,'n aandeelhouder, die winst wil zien. Het voorstel van de heer De Boer om de begroting aan de leden te doen toekomen en op korte termijn een nieuwe vergadering uit te schrijven, teneinde tot een beslissing te komen werd niet gesteund. De begroting sloot in ontvangsten en uitgaven op een be drag van f 156.027. £)e heer H. Bosch, directeur van Rin gers' Bouwbureau, zette in het kort het bouwplan uiteen. De neerzethal zal een oppervlakte hebben van tachtig bij veertig meter, waarvan een strook aan de kant van het kanaal bestemd is voor boxen, waarin de grossiers hun wa ren kunnen uitstallen. Men verwacht van de huur van deze boxen, die alle via een schuifdeur direct met de straat in verbinding staan, een opbrengst van f 10.000 per jaar. De schuifdeuren maken het mogelijk, dat de grossiers aan de buitenkant van het gebouw kunnen laden en lossen. De neerzethal, die centraal wordt verwarmd, krijgt twee ingangen aan de Zuidkant, een uitgang aan de zijde van de Helderse weg en een aan de Noordkant. In de hoek van de neerzethal is een ruimte uitgespaard voor een keuken en een cantine, waaronder zich een kelder bevindt met rijwielbergplaats en archiefruimte. Op de verdieping komt de veilingzaal, die plaats biedt aan 156 personen en zes telefooncellen bevat. Van de veilingzaal loopt een ruime gang langs de kantoren naar een trap, die verbinding geeft tot de neerzethal en de cantine. Op dezelfde etage be vinden zich het privé-kantoor van de directeur en de woning van de con cierge. Tevens is hier een bestuurs kamer geprojecteerd. Men heeft tot deze verdieping nrme- ten besluiten omdat er langs de zuid gevel van het gebouw een ruime pas sage moest blijven voor de Shcll-auto's, die van en naar het achter de veiling liggende terrein rijden. J\Taar aanleiding van een opmerking uit de vergadering zei de heer Mak, dat het een eminent belang is de gros siers binnen het gebouw te hebben. De Alkmaarse veiling moet deze service zeker geven. Een koper dient hier alles te vinden wat van zijn gading kan Zijn. Groente, fruit en ook import artikelen. Daarin is juist de kracht van de veiling gelegen. De vergadering heeft voorts haar goedkeuring gehecht aan het voorstel het veilingspercentage te verhogen van 4 tot 5 Voor niet-leden werd het percentage bepaald op 6 De embal lage-huur werd verhoogd van drie tot vier cent per kist in verband met de vernieuwing die het materiaal dient te ondergaan, indien dit ia geschied hoopt het bestuur het percentage weer te kunnen verlagen. De heren E. Mak cn W. Rus (keurmeester) werden met 160 stemmen voor, 36 tegen en 7 blanco tot leden van de coöperatie gekozen. Verder werd een statutenwijziging goedgekeurd en het huishoudelijk reglement ter kennis van de leden ge bracht. Het zal in concept de leden ter vaststelling worden toegezonden.In de financiële commissie zullen worden be noemd afgevaardigden van de L.T.B. Alkmaar, Algemeen Belang Alkmaar en de tuindersvereniging Ürsem met een afgevaardigde van SchoorI als plaatsvervanger. Tijdens de rondvraag werd net voor stel gedaan de 1% heffing voor het bouwfonds, dat momenteel f 60.000. bevat, te handhaven als spaarpotje voor de oude dag. Het bestuur zal dit in overweging nemen. Op een desbe treffende vraag werd geantwoord, dat over de bestemming van de winst moet worden beslist door de ledenvergade ring. CONCERT CLARA HASKIL Het bestuur van de Alkm. Kamer muziek Ver., verzoekt ons opname van 't volgende: Om het Jubileum-concert door Clara Haskill op Dondex'dag 19 Nov. op tijd te laten beginnen is het dringend noodzakelijk dat zowel de abonnementskaarten als de losse kaar ten uiterlijk Donderdagmiddag 3 uur aan de kassa van het Gulden Vlies zijn afgehaald. Bovenstaande tekening geeft een goede indruk van het ontworpen veilinggebouw. De bovenverdieping met. balcon bevat de woning van de concierge. Daarnaast liggen de kantoren en de veilingzaal. Onder de conciërgewoning bevindt zich de cantine Bijna tweeduizend mensen hebben een bezoek gebracht aan de jubileum expositie van de pluimvee- en konij- nenhoudersvereniging AVES, die teza men met de vereniging Kleur en £ang drie dagen lang een keur van rasdieren heeft tentoongesteld in de NACO-gara- ge aan de Dijk. Het bestuur is over dit resultaat zeer tevreden. Gisteravond, direct na het sluiten van de tentoon stelling is men met man en macht be gonnen met het korven van de dieren, die naar hun eigennaren in alle hoeken van het land moeten worden gezonden. De zaal van het Wapen van Heemskerk was geheel bezet met donateurs en belangstellenden toen de Postharmonie Zaterdagavond haar eerste donateurs. concert gal. Wel een bewijs, dat dit muziekcorps de interesse van de burgerij blijft houden. De voorzitter heette in het bijzonder welkom de beschermheren van het corps, de directeur van het Post' en Telegraafkantoor, de heer H. Groeneveld en de directeur van het telefoondistrict Haarlem, dc heer J. M, de Vos, alsmede de heer Smit van het N.V. P.T.T. en de zusterverenigingen t,Excelsior", „Soli Deo Gloria" en „St. Oeacilia". Hierna werd een kort woord gesproken door dc heer J. M. de Vos, waarna dirigent A. Kaag met zijn roman, tisch en technisch lang niet gemakkelijk muziekprogramma kon beginnen. Bi.i het luisteren naar het musiceren op deze avond, herinnerden we ons, dat de Postharmonie haar muzikale traditie, waarover de heer De Vos had gesproken, wel eens sterker verdedigd heeft. Verscheidene technische détails lie ten aan afwerking te wensen over en ook met de stemming was men niet steeds fortuinlijk. De minder gunstige invloed van de hoge temperatuur in de zaal zal hier ook wel invloed heb ben gehad. Ook de goede, dus de po sitieve prestaties, die er zeker waren, zijn ons niet ontgaan. Zo hebben we na een pittige mars van Starke met waardering kunnen luisteren naar deel III van de Lüneburger Suite van Frits Jakma. Hier werd vaak knap werk geleverd. Goed spel hoorden we van de clarinetten in de Ouverture Roman- tique van Keler Bela, waarmede men op het concours een le prijs behaalde en promoveerde naar de afdeling uit muntendheid. De overleden dirigent werd herdacht met het spelen van de Wals in C van Waldteufel, destijds door Anderson ge arrangeerd. De Grande Fantasie, pol ka voor twee clarinetten van Marsal, Enige tijd geleden is door de Alk maarse rechtbank de heer J. Zw. uit Heiloo vrijgesproken van een hem ten laste gelegde valse aangifte. Hij had tegenover de politie verklaard, dat een brief aan de grondkamer Noord-Hol land, waarin hij schreef genoegen te nemen met een korte pacht van de boerderij van de heer C. O. in de Boe- kelermeer, niet door hem was onderte- (Advertentie ing. Med-'i Hans Nesna, de schrijver voor amateurtoneel, maakt het de spelers, die zijn stukken moeten vertolken, niet altijd even gemakkelijk. Dat hebben wö gis teravond kunnen zien, toen de toneelvereniging „Dindua" in het Gulden Vlies bet spel „De gouden kooi" opvoerde, een verhaal, waarin het niet oninteres sante probleem behandeld wordt van een arbeidersmeisje, dat met een goed gesitueerde zakenman trouwt. De spelers hebben zeer hun best moeten doen en dit dient met name gezegd te worden van de heer J. Kerssens. die de rol van overspannen en frauderend zakenman- voor zijn rekening had gekregen. Zijn taak was een zeer moeilijke, daar hij in zijn rol enige zeer lange prologen had te houden, die op de duur oninteressant werden. Dit was niet zijn schuld, maar lag aan de structuur van het verhaal zo als Hans Nesna die gekozen heeft. Doordat de heer Kerssens echter al ta melijk dramatisch inzette werd hij ge dwongen in de rest van zijn speeltijd ter wille van het relief zijn uit te beel den emoties te overdrijven. Ondanks zijn goede rolkennis en ondanks het feit, dat hij een verdienstelijke toneel figuur is, wist hij niet in die mate te boeien als men van hem. had mogen verwachten. Het was dan ook een verademing om enkele keren de figuur van de strakke en stijlvolle heer J. Vermeulen op het toneel te zien, die als compagnon van „Henk van Rooyen" één van zijn vele tegenspelers vormde. Het arbeidersmilieu, de familieaan- hang van het „arme" meisje dat met de „rijke" man was getrouwd werd goed uitgebeeld. Het waren de fittende cn roddelende vrouwen (mevr. J. Net ten en mevr. J. Adrichem Ootérman) die een pakkend beeld gaven van de merkwaardige familieomstandigheden die door een bovengenoemd „gemengd" huwelijk ontstaan. De heer H. Dekkinga die als „Wil lem" de door het meisje afgewezen zee man vertolkte deed dit veel te drama tisch. Wij moeten toegeven dat.zijn mi miek en grime prachtig waren, maar hij zorgde steeds weer voor een anti climax, zodat het publiek begon te lachen waar het eigenlijk had moeten „huilen". Een vrolijke noot werd gevormd door de heer J. Zoons die gestalte gaf aan een gemoedelijke oubollige oom, die vol zat met verkwikkelijke grapjes waarvan wij er graag wat meer hadden gehoord. Al met al een verdienstelijke opvoe ring, onder een goede regie, maar van een stuk dat door de schrijver te ver „overspannen" was. kend en een aantal schriftkundigen had over de echtheid van deze hand tekening zijn oordeel uitgesproken. Dr. W. F. Hesselink te Den Haag en prof. dr C. J. F. Böttcher te Leiden kwamen na het onderzoek tot de con clusie, dat Zw. de handtekening zelf had gezet, maar mr W. A. L. Bondam uit Alkmaar was de tegenover gestelde mening toegedaan. Wegens gebrek aan wettig en overtuigend bewijs werd Zw. daarop vrijgesproken. De achtergrond van deze zaak was een pachtkwestie tussen de heer Z. en O. Laatstgenoemde had zijn boerderij voor korte termijn (6 jaar) verhuurd omdat hij vermoedde de plaats na verloop van tijd voor eigen gebruik nodig te hebben. Aanvankelijk had de grondkamer haar toestemming aan de ze korte pacht onthouden, doch latei- een ander standpunt ingenomen. Dit I zou zijn gebeurd na een. ingesteld on- derzoek, maar op de terechtzitting, werd gezegd, dat de accoordverklaring, die Z. bestreed te hebben getekend, de doorslag had gegeven. Als zodanig -Was de uitspraak van de rechtbank in de ze affaire dus van -veel importantie. Na de vrijspraak van de heer Zw. heeft een vierde schriftkundige, de hr. S. V. Margadant zich met de bestre den handtekeningen bemoeid en zich volkomen geschaard achter de conclu sies van de heren Hesselink en Böt tcher. In zijn rapport heeft deze schrift kundige ernstige critiek geleverd op het onderzoek van mr Bondam. Het door de pachtkamer afgewezen verzoek van Z. om' verlenging van de pacht is thans dezer dagen in hoger beroep behandeld voor de pachtkamer te Arnhem. Daar heeft men na kennis neming van de stukken de heer C. O. in het gelijk gesteld en gevorderd, dat Z. de boerderij binnen 30 dagen zal moetep verlaten. De postzegels en kaarten „Voor het Kind" zullen vanaf vandaag weer wor, den verkocht. Een nadere aanbeveling om aan het kopen hiervan mee te doen is, dunkt ons, nauwelijks nodig. Daar voor jweet men reeds te goed dat de opbrengst bestemd is voor de opvoe ding en ontwikkeling van het misdeel de, het dove, blinde en invalide kind. Honderden mensen wijden hun leven aan dit prachtige werk. Millioenen in ons volk slaan deze arbeid gade en verheugen zich dat dit werk, ook door de kinderzegelactie van thans kan blij ven doorgaan. Daarom geloven wij dat ook in Alk maar de actie een verblijdend resul taat zal opleveren. De zegels zijn op het postkantoor verkrijgbaar 's och tend van 9 tot 12 en 's middags van 1 tot 3 uur. 3. Terwijl Jimmy nog een flinke slok van zijn koffie nam, vertelde Piet Potlood verder van de vreemde sinjeur die hij deze ochtend ontmoet had. „Zonder er ook maar over te peinzen zich eerst behoorlijk aan mij voor te stellen", zei Pi'et Potlood, „viel hij met een met de 'deur in huis. Hebt u wel s gehoord van de Bloedboef-Beren?, vroeg hij, terwijl hij mij aankeek met een gezicht of hij daar sterk aan twij felde. Die is vast en zeker van Lotje getikt, dacht ik cn ik vroeg mij zelf al af hoe ik dit heerschap zo gauw mogelijk mijn kamer uit zou kunnen werken. Hoort u eens even, mijnheer," zei ik, maar hij maakte een bezwerend gebaar, greep een leren karrebies die hij bij zich had, knipte dat ding open en haalde ereen schedel uit. Ja, een - doodskop. Bruinachtig geel en met twee van die holle ogen en zonder neus..... Hij had het ding in een stuk krantenpapier verpakt en hij behan delde het alsof het een kostbaar klei nood was. Hij nam het ding in zijn 'echter hand, hield het op Hamlét- achtige manier van zich af en riep, terwijl zijn stem van aandoening scheen te trillen: En dit, meneer, dit is de schedel van een Bloedboef-Beer, het enige levende dier ter wereld dat nog looit door mensen-ogen werd aan schouwd m waarvan het bestaan door alle biologen zelfs wordt ontkend. Be halve door mij meneer, behalve door mij. Laat dat u gezegd zijn". een wel wat verouderd stuk, werd met begeleiding van het orkest uit gevoerd door de herenL. Gielis en P. de Vet. Het werd door de beid» muzikanten zeer verdienstelijk ge speeld. Het publiek reageerde met,pen welverdiend applaus. Het koper klonk, zeer fraai bij de inzet van Verdi's ouverture Nabucco, maar verder bleek dit werk voor de uitvoerenden niet de gemakkelijkste opgave te zijn. Had de dirigent het tempo in de snellere delen iets op. gevoerd, dan zou het geheel een mar kanter karakter hebben- verkregen, Tot besluit over het algemeen een be vredigende vertolking van de -tegen woordig nog al veel gespeelde Rfiap. sodie Slave no. 1 van C. Friedeman. Tot het beste van wat we deze avond beluisterden behoorde ook de beken de Parachutistenmars, welke als toe gift werd gespeeld. De drumband stond wel niet vermeld op het programma, maar we zijn er niet aan ontkomen, Vlak voor de pauze kwam zij het pu bliek verrassen met een volumineuze demonstratie. Wanneer de Postharmonie Zaterdag a.s. het tweede donateursconcert geeft, is er een goede kans, dat men muzi kaal revanche neemt op hetgeen deze avond niet volkomen kon slagen. De gezellige sfeer in het „Wapen- v. Heemskerk" werd niet weinig ver- hoogd toen na de pauze de Toneel vereniging P.T.T. Alkmaar liet pu bliek zeer aangename ogenblikken kwam bezorgen met de opvoering van de klucht in twee bedrijven „Muize nissen". Zo er overigens nog muize nissen waren, wat wij niet geloven, werden deze zeker wel weggevaagd door het zeer geanimeerd bal. W. SCHREURS. Het personeel van de NV Dagblad voor Noord-Holland en de Verenigde Noordhollandse Dagbladen heeft Zater dagavond in het Gulden Vlies geke ken en geluisterd naar liet Alcmaria- cabaret van Hcd de Vries. Deze avond, die met een zeer gezellig bal o.l.v. de band van Aldert Dekker werd beslo ten, was tevens bedoeld als kennisma. king met de nieuwe personeelsleden, die in de loop van dit jaar in dienst van onze bladen zijn gekomen. Aan dit doel heeft de avond stellig beant woord. Het is een prettige en onge dwongen ontmoeting geworden. - De beide directeuren, de heren :J. Bijlsma en C. Krak, met hun echtge noten- en verschillende commissarissen, woonden het feest bij.- Behalve het tech nisch, administratief en redactioneel personeel uit Alkmaar waren-ook velen van de rayonkantoren Den Helder, Beverwijk, Zaandam, Hoorn; Enkhui zen en Schagen naar de kaasstad ge komen. Hed de Vries en zijn groepje hebben het gezelschap op aangename wijze weten bezig te houden. In zjjn babbeltje vooraf nam hij verschillende personen uit de zaal op de korrel en toen de speldeprikken waren rondge deeld ging het doek op voor het caba retprogramma „Honni soit qui mal y pense" met de bekende sketches als de Treinreis, het Piepkuiken, de Hon derdduizend, de Sollicitante en ,de griezelige voordracht van het Drama in het woud. Dide de Vries droeg de wolf en de zeuven gaitjes voor in on vervalst Westfries en Klaas Koomen speelde weer de pias in zijn imitaties en zijn clownsact. Tom de Munk trad op ais plaatsvervanger van de zanger Piet Wolfswinkel, die wegens ziekte verstek moest laten gaan. Joh. Fakkel zorgde voor een goede begeleiding. Het cabaret bracht een goede stem ming in de zaal en dat was tevens één zeer gunstige voorwaarde voor het welslagen van het verdere deel van de avond. „BUTZ VON FORSTGARTEN" ALS UITMUNTEND GEKWALIFICEERD De heer H. G. Meyer te Alkmaar heeft op de in Utrecht gehouden in ternationale hondententoonstelling een reserve-kampioensschapprijs plus een lauwertak in de wacht gesleept met zijn lange dashond Butz von Forst- garten. Het dier werd als uitmuntend gekwalificeerd. MAANDAG VICTORIA THEATER, 8 uur: Amber (18 jaar). HARMONIE THEATER, 8 uur: Bot- sende hartstochten (18 jaar). CINEMA AMERICAIN, 8 u.: Happy landing (a.l.) HEX THEATER, 2.30 en 8 uur: Het mysterie van liet. leven (14 jr). BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Rechter Thomas (14 jaar). NOORDSCHARWOUDE. Tivoli, 8 U.: Enrico Caruso (a.l.). DINSDAG Bioscopen als Maandag.- WAPEN V. HEEMSKERK, 4.30 uur: Kindermiddag van N.V.V.; 8 uur:. Ca baretavond N.V.V. GULDEN VLIES, 7.30 uur: Turnuit- voering adspiranten De Halter. GEB. VRIJZ. HERV., Heul, 8 uur! Lezing ds Slond. LEESZAAL, 8.30 uur: Ledenverga dering. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Filmliga. N.SCHARWOUDE, Tivoli, 8 uur! Enrico Caruso (a.l.). DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Wanna, Mient C 13. HOOG WATER TE BERGEN A/ZEE Maandag 11.19 11.58 Dinsdag 12.31 0.40 TE CAMPERDUIN hoog laag Maandag 11.24 0.03 5.24 18.03 Dinsdag 12.36 0.45 6.36 18.45 Als ooit een ploeg door mogelijk resultaat heeft g< hel geval geweest. Vanaf c de smaad van de zware 9 JOS leden, wilden uitwissi waarin Wijnands vervange nederlaag te slikken kree enig geluk en voor het ove hoede, waarin ditmaal wc gesteld. Toch deed zich het merl feit voor, dat Alcmaria reed de eerste halve minuut een nisch oogpunt bezien goed scoorde. De Buyzer zette e< aanval op, plaatste naar wiens scherpe voorzet de op denvoorplaats debuterende houdbaar inschoot. Scheidsrei Donselaar had echter buiter constateerd, zodat hij het afkeurde. Terrasvogels foreee na een doorbraak, doch de Vi zich moedig op de bal. Alen raste door een goede combi het was jammer, dat een u: bal van Theo Brouwer via di van lat en paal terugsprong, bleef in de aanval, doch de w hoede en vooral Genevaas haaldelijk in de buitenspel dreigende situatie voor Alcm werd afgewend doordat d witte rechtsbuiten Kok in vr naast het doel schoot, terwij nonskogel van linksbuiten eenzelfde lot trof. Het was speler, die na enige Alcmar len plotseling voor doelman opdoemde en door Paulisse lijk werd gevloerd. Iec wachtte dat de scheidsrechte: witte stip zou wijzen, doch d gaf rustig uitbal, waarmede voor de enige maal in deze ting bofte. Ongeveer twintig minuten einde der eerste helft ontstor duidelijk overwicht van de Nijder verbrak tenslotte de door na goed samenspel het Akkerman Sr. onder vuur zonder dit nochtans te doort Met Alcmaria sterk in di eindigde de eerste helft in e loos spel. Na de hervatting had de het niet te verwaarlozen voo de sterke wind, doch Alcmai niettemin de eerste kans to Schmidt in de rug werd gec schoot de door de Buyzer g( men vrije trap echter naast In de tiende minuut na de 1 gaf Wijnen de thuisclub d< toen de Vries misgreep naar zet van rechtsbuiten Kok. Ev. het of Nijder gelijk zou n een voorzet van Genefaas. ging de veel fluitende sche evenwel niet, dat Alcmaria's voor zijn hand had gebruikt, opgestuwd, door de alom Maasen ondernam Alcmaria i offensief. Weer was het Sch, Nijder een goede kans bood i werd te zwaar gehinderd or te kunnen hebben. Twintig minuten vóór tij Alcmaria er nog een schep; een door Schmidt opgebra scheen dan toch eindelijk c maker te zullen brengen, diagonale schot werd tot 1 verwerkt. In het laatste kwa de Terrasvogels zich aan dr ontworstelen en ging tot g aanvallen over. De in het i brachte Kramer kopde de eigen doel, doch het leer rol kig uit. Alcmaria vocht tegen de 1 sterke thuisclub. Schmidt wi: Nijder van plaats, doch ook de geen resultaat op. De str nog steeds feller en de laat ten leverden twee doelpunte thuisclub op. Een voorzet v Dezer dagen kwam de j afdeling van de Partij van i onder voorzitterschap van d wiedijk Jzn., in jaarvergadi een. Na de opening volgden Een van secretaris en penni Het bestuur werd bij enkele stelling herkozen. Bij de volgde nog een discussie oi waterlevering aan de niet gebieden. Men was algemeen van n de bewoners uit deze gebi meer moesten hoeven te be het leidingwater, dan die ui rendabele gebieden. Graag gezien dat Gedeputeerde S regeling had getroffen, waart een in de Provinciale een i drag per M3 water zou moeti Besloten werd om over dit alsnog in contact te treden Gewestelijk Bestuur. Het is weer Sint Maarten een feestavond die natuurlij tend de jeugd betrof. Dat di de avond niet onbenut heb voorbijgaan blijkt wel uit hi heel wat ingezetenen een voorraad aan snoepjes e.d. ha a'agen om aan de grote vra «oen. Gelukkig is het in te tot vorig jaar rustig geblevei Het stoken van „fikkies" 'erwege, evenals het laten k donderbussen. Werd het ditmaal vergeten schrik van vorig jaar, toen e gepeperde bekeuringen viele «n. In ieder geval was het z VEEL ANIMO. de bewoners van woord-Schermer van plan zi gemene ontwikkeling op lan a-t ii.brengen, blijkt wel gstelling voor de avondsi volwassenen, die iedere I rte S va,n 8~10 uur, onder «e heer Klunder, in de O. m, „r°Jden gehouden. Er b geven? 6en twintigtal cursi

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2