Zwitsaletten Vervolg stadsnieuws Leeszaal heeft terugloop van leden thans opgevangen Nieuws uit Koedijk Voorwaarts-junioren bleken veelbelovend LAATSTE NIEUWS Lezers spreken lamp s naar: ramma WAAROM GEEN OPEN KAART? BURGERLIJKE STAND Aanwinsten leeszaal Kwart eeuw voorzitter Ora toriumveren iging DEKSCHUIT MET HOUT KANTELDE Nereus 4 was kansloos tegen DAW 3 Tehuis voor bejaarden in Veisen aanbesteed St. Pancras Verleende subsidies Ruim f 9000.- voor de armenzorg Boekbespreking voor de Pla ttelandsvrou wen Beemster SCHADE DOOR GIFTIGE SPRINGSTOFFEN Heer-Hugowaard Afdeling Volksonderwijs' koos een nieuw bestuur JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN Daar moet IBIS aan te pas komen. GRATIS 10 PAKJES IBIS EXPORT SHAG DOBBELMANN... LEKKER MAN! Peter Schuit won wisselbeker Staatsloterij F 50.000 op no 16.666 Dominici ontkent weer schuld WOENSDAG 18 NOVEMBER 1953 aaken om je te ik echt niet begon de ba- g niet geloven, veren kan zuchtte eens. este, dat ik je n. Ik heb de ïen„Oh Niks heerlijk", 5 begrijpt nog zo'n lamp is. en om dat ding en of in zee. baron en zijn ogenblik zagen s Ali, die nog n hield, plotse, ifde. „Ik moet 3ij degene, die Jij degene, die latuurlijk", zei zijn!" (elo"'' pQPVjCt Utt**' tie Ing. Med.) RKEST. Een sembles, die i Nederland- jehore bren- U luisteren lohan Wage- 'iessen, Sem Anrooy. Van de bekende uitgevoerd, ispectievelijk 'rits Schuur- Otterloo en msdag 22.00 II, 29» m.) AN HUGO deze uitzen- de zangers: pf sopraan snor) zingen Liederbuch. ioor Felix de door Clau- il naar het tch gecompo- du deinen en". (Woens- Hilversum I 'SO gitaar Granados en i 22.10 uur )2 m.) OVEMBER 7.00 KRO, O. 14.00—24.00 Gram. 7.15 en Liturgische weerberichten, huisvrouw. 9.35 m. 10.00 Gram. 0.30 Morgenwij- :n. 11.45 School- Lunchconcert, boeren.) 12.55 's en Katholiek 1. 13.45 Gram- Gram. 14.45 am. 15.25 Tenor ng. 16.30 Vocaal le jeugd. 17.30 8.00 Gram. 18.35 Gram. 1900 19.10 Brieven- ?d. 19.30 Gram. Sevar, program- 1.30 Luisterwed- „Ik denk er zo gelconcert. 22.45 0 Nieuws 7.00—24.00 7.00 Nieuws. Gram. 7.50 8.15 Gram. 9.00 'zang. 9.30 Voor Voor de kleu- 12.00 Zang en tje. 12.30 Land- n. 12.33 Lichte sle ven. 13.00 ingen of gram. „Mag ik mij naam is Cox!", en piano. 15.00 16.00 Tus- Voor de jeugd, eringsuitzending: .berger: „West 18.00 Nieuws. Reportage of „Bill Sheriff en hoorspel. 19.00 Gesproken brief muziek. 19.35 19.45 Ham- 20.05 Don Ko tgebouworkest en ïansons.) 22.30 Gram. 23.00 onregelmatig® stoelga ng. oos werken letten 65 et Ing. Med.) r Gisteravond werd in haar gebouw in de Langestraat een algemene bestuurs- en ledenvergadering gehouden door de Openbare Leeszaal en Boekerij hier ter stede. De voorzitter, de heer Tj. N. Adema, gaf daarbij een overzicht van de voor naamste gebeurtenissen sedert de voorjaarsvergadering. Hij deelde o.a. mede, dat mej. Van Soest, die enige jaren als leerlinge in opleiding was geweest, na het behalen van haar diploma tot 2e assistente benoemd werd. Twee leerlingen werden thans in opleiding genomen, een voor de assistentenopleiding die inmiddels deze opleiding weer verlaten heeft en een voor de opleiding van hulpassistente, een nieuwe functie, waarvan de examens, de opleiding, aanstel ling en salariëring kort geleden door de Centrale Vereniging van O.L.B.'s zijn geregeld. De assistente mej. Poortman werd tot 1 Januari in dienst genomen, teneinde het mogelijk te maken, dat de directrice, mej. Kaan, en de eerste assis tente, mevrouw Keuning, nog dit jaar met het samenstellen van de nieuwe ca talogus gereed kunnen komen. Een woord van dank werd gebracht aan de directrice en het personeel, die haar taak op voortreffelijke wijze vervullen. De aangeschafte cyclostyle bewijst reeds goede diensten voor het maken san propaganda. Daarop worden gere geld de bladen met vermelding van de nieuwe aanwinsten in de boeken verzameling gereed gemaakt welke aan de lezers gratis worden uitgereikt, zowel in Alkmaar als in de uitleen- posten in Bergen en in Heiloo. Voor liet correspondentschap in Castricum, dat thans in handen is van mevrouw Van Kooten, zijn 2100 circulaires voor het aanwerven van nieuwe leden ge maakt en in een huis-aan-huisversprei- ding verzonden. |N Juli van dit jaar werd het zoge- naamde leesgeld het bedrag van enkele centen dat van de leden bij het lezen van ieder boek boven de nor male contribuue we.'.l geheven af geschaft. Tegen dit leesgeld bestonden reeds lang ernstige bezwaren en door een ruimere gemeentelijke subsidie was de afschaffing thans mogelijk. De contributie moest daardoor evenwel van f 3.50 op f 4 per jaar worden gebracht (f 6.50 voor echtparen, die een dubbel lezersverband wensenk In December zal aan alle leden een circulaire worden toegezonden waarin de nieuwe contributieregeling en de voordelen daarvan zijn opgenomen. 70ALS vrijwel alle leeszalen in den lande heeft ook die in Alkmaar in de na-oorlogse jaren met grote fi nanciële moeilijkheden te kampen ge had. Terwijl de subsidies gelijk hieven stegen met grote sprongen de prijzen van boeken, couranten cn tijdschriften, het binden cn niet het minst de sala rissen en sociale lasten voor het zich uitbreidend personeel. Gelukkig heb ben vele gemeenten waaronder thans ook Alkmaar door een nieuwe subside-regcling (cn daarnaast ook Rijk en Provincie door een grotere toekenning van gelden) een ruimere armslag mogelijk gemaakt, zodat men tot aankoop van meerdere nieuwe boe ken kon overgaan en daarmede een der voornaamsle redenen van het te rugvallen van hét ledental kon voor komen. Dit ledental liep ook in Alk maar telkenjare achteruit en dit was, zonder beschikking over voldoende geldmiddelen niet op te vangen., In 1952 ging de leeszaal nog 154 le den achteruit. In dat jaar is wel het dieptepunt bereikt, want het verschil in bedankende en zich opg-vende nieu we leden is in 1953 nog maar 39 en er bestaat alle hoop dat ook dit aan tal nog vóór 1 Januari zal zijn op gevangen. Men verwacht daarna elk jaar een steeds gunstiger wordend overschot zodat het aantal leden, dat thans bijna 2000 bedraagt, weer ge leidelijk zal stijgen. Het bestuur re kent er op, dat daarvoor het laatst gegeven subsidie der gemeente niet meer verminderd zal worden met uit zondering van de gelden, welke voor éénmaal voor het maken van een nieuwe catalogus verstrekt werden, De Leeszaal heeft in Maart haar aandeel genomen in de tentoonstelling „Boek en Jeugd" welke in het gemeen temuseum werd gehouden. In October Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming ervan echter van algemeen belang en zij ziet ze gaarne zoveel mogelijk met volle naam ondertekend. Met genoegen constateer ik, dat U steeds een behoorlijk gedeelte Uwer redactionele ruimte beschikbaar stelt ter plaatsing van bijdragen Uwer le zers, welke U in de vorm vfiri inge zonden stukken bereiken. Het is altijd leerzaam om van de mening van an deren kennis te nemen. Het valt mij echter op, dat het de laatste tijd zo dikwijls voorkomt, dat de inzender niet met zijn naam, doch met een pseudoniem ondertekent. Ik geef toe, dat er omstandigheden kun nen zijn, welke er toe nopen niet ten volle voor het voetlicht te treden, poch m. i. zullen dit uitzonderingen blijven. Als regel gaat het over zaken, waar over men rustig van mening kan ver schillen zonder elkaar boos aan te Zlcn of rancunes te verwachten. Wel- Jju. waarom wordt dan niet met volle- n naam ondertekend? Naar mijn gevoel verliest een inge zonden stuk zeer veel aan betekenis, indien de schrijver schuil gaat. En de verklaring van Uw redactie, dat naam en adres haar bekend zijn, heft dit bezwaar slechts zeer ten dele op. Kunt U niet als regel stellen, dat een Ingezonden stuk volledig ondertekend wordt? Als uitzondering blijft dan het pseudoniem, waarbij in het ingezonden stuk kort wordt vermeld, waarommen met volledig ondertekent. De beoor deling of die rede voldoende is, blijft aan Uw redactie. Hoogachtend, H. NIJD AM Lzn. 'Wij zijn het met de inzender volko men eens. Komt men voor een goede en rechtvaardige zaak op, dan is er geen enkel bezwaar te strijden met open vizier. Red.) werd in het leeszaalgebouw de jaar lijkse expositie van nieuw aangekoch te werken gehouden waarvan een 400- tal geëxposeerd werden. Deze tentoon stelling heeft zeer veel belangstelling getrokken. Tegen Sint Nicolaas wordt nog 'n expositie van kinderlectuur ge houden. Met belangstelling werd van een en ander kennis genomen en daar over gediscussieerd. £)E aftredende bestuursleden mevrouw Lourens-van Hamel en de heren Tj. N. Adema en W. van de Pol werden herkozen. Tot leden van de kascom- missie werden benoemd de heren Van Wijk en Holsmuller. In de plaats van het bestuurslid uit Heiloo, de heer Olivier, die naar Bennebroek is ver trokken, werd benoemd de heer J.Rus. Heiloo en Bergen zijn door een be stuurslid uit die plaatsen vertegen woordigd omdat daarin uitleenposten zijn gevestigd. Diverse problemen o.a. het steeds groter wordende ruimtegebrek pas seerden de revue. Men zal trachten op de een of andere, wijze daaraan toegemoet te komen. Door de penningmeester de heer drs A. de Man werd een gewijzigde begro ting ingediend, bij welker samenstel ling contact was gehouden met de af deling accountancy der gemeente. Be gonnen zal worden met een commer ciële boekhouding, wat bij een instel ling van dit formaat' wenselijk is gebleken. PERST tijdens de vergadering werd door de' voorzitter medegedeeld, dat men daarvoor de datum van 17 November had gekozen omdat de in stelling daarop 45 j. bestond. De heer Adema herinnerde aan het feest, dat vijf jaar geleden bij het veertigjarig bestaan is gehouden en herdacht met enkele woorden de drie bestuursleden die de leeszaal na dien zijn ontval len, mej. Van der Linden en de heren H. Lind en H.Haytema Pzn., alsmede de oud-voorzitter de heer mr C. A. de Grqot eri de h^r Wf AG® Randwijk die nog tot <ie ^aprichters der OLB.bè^ hoorde.- -Men had r- méde, door dé precaire financiële omstandigheden besloten geld en krachten te sparen voor het halve-eeuwfeest, maar wilde deze gedenkdag toch niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Met een wat feestelijk samenzijn wérd de bijeenkomst na sluiting van het officiële gedeelte voortgezet waar bij het bestuurslid de heer Grondsma op de van hem bekende uitstekende wijze een rijke variatie ernstige en vrolijke voordrachten en gedichten declameerde. Geboren: Ilona, d. van L. Verhagen en M. C. A. Habiecht. Bertha, d. van P. Leistra en B. Dijkstra. Geboren: Simon P., z. van J. Vis ser en C. S. Borst. Gerardus A. M., z. van G. N. van Tol en C. M. de Boer- Getrouwd: Willy Schmidt en Fran- cina H. Obdam. Overleden: Gijsbert Speksnijder, 85 jaar, wed van A. Dijkdrent. Gerritje van der Burch, 76 jaar, wed. van J. H. Piepenbroek. Overleden: Teunis de Jager, 87 jaar, wed. van M. Admiraal. DAMCLUB D.D.D. Maandagavond werd bij D.D.D. de onderlinge wintercompetitie met animo voortgezet. Ook nu weer werd er fel op winst gespeeld en was er slechts één remise te noteren. J. Mekken en N. Oud behaalden de volle winst in interessante partijen. Maar ook De Wijn, De Jong, Jorna en Bruggeman eisten de volle winst op. De uitslagen waren: J. BleekerJ. Mekken 02; N. OudM. J. Langras Jr. 20; P. de WijnT. Korn 20; H. de Jong J. Schuit 20; D. StamJ. Jorna 02; L. RavenstijnM. Hemels 11. N. LengersD. Bruggeman 02. AANWINSTENLIJST 107 910.8 P39 Pettersson. Met de Alba tross op diepzee-expeditie. 913 C20 Ceram. Goden, graven en geleerden. 914.1 Z39 'Zuid-Westhoek, De, van Friesland. 914.9 S81 Staal. Hellas. 915 H55 Herzog. De Annapurna-ex- peditie. 915.1 B94 Buitenweg. Zwerftochten door Java. 916P74.2 Post, Van der. De Kloof. 910.9 W29bm Wassermann. Boela Mata- ri (vert.) 917 S36 Schintz. Canadees avon tuur. 917 S90 Stoppelman. Zo is New York! 918 F16 Fawcett. In de greep van onbekend Amerika. 918 Z44 Zweig, S. Brazilië. 901 T39w Toynbee. De wereld en het Westen. 940.4 B78 Bouman. Revolutie der een zamen. 940.5 S59.1 Sherwood. De wereldmacht van het Witte Huis. 2dln. 941.2 T27 Theunisz. Johan de Witt 941.3 M68 Moerman en Kleinhout- Moerman. De prinsen uit ons vorstenhuis. 941.3 H49 Hemelrijk Sr. Zeven maan den concentratiekamp. 941.3 S61.7 Sikkema en Woudhuysen. Trouw moest blijken 941.35 J46 Juliana Regina; i948-1953. 941.4 R17 Ramp, De. 1953. 942C40 Crawford. Elizabeth en Margaret Rose. 944 E40.6 Ett. Spaans avontuur. 944 030 Oosterbaan. HetNaundorff mysterie. 951M22 Manusama. Om recht cn vrijheid. In intieme kring heeft het bestuur van de Nederland Hervormde Orato riumvereniging, de heer J. Dalenberg gehuldigd met zijn 25-jarig voorzitter schap. De datum van het jubileum was al gepasseerd toen men bij het door bladeren van de notulen achter de feiten kwam. Het ligt in de bedoeling op een grote repetitie-bijeenkomst de heer Dalen- berg blijk te geven van de waardering die men voor hem en zijn werk koes tert. Hij toch is de grote stuwkracht van de 200 leden tellende Oratorium- vereniging en aan zijn onverflauwde werklust en organisatie-vermogen is het te danken, dat de vereniging vele grote werken op haar repertoire heeft kunnen plaatsen, zoals de Mattheus Passion, Die Jahreszeiten, Die Schöp- fung, het Requiem en nu ter gelegenheid van de 700-jarige herdenking van Alk maar als stad, de Negende Symphonie van Beethoven. De heer Dalenberg is tevens consul van de Kon. Bond van Gemengde Zangverenigingen Noord- Holland. Een dekschuit, beladen met ongeveer. 40 ton hout, kon deze last, die uit de coaster Antonie was overgeladen, op een gegeven miomcnt niet langer hou den en kantelde. Lange tijd dreven de twee houtstapels en heel wat losse delen in het Kanaal rond, totdat zij in de loop van de middag naar de kant dre ven en daar weer werden opgepikt. Het hlout was bestemd voor de ftrma Conijn alhier. DAW 3 heeft gisteravond een royale 70 overwinning behaald op Nereus 4. Uit deze uitslag blijkt reeds dat DAW een groot overwicht had. Meer dan de ze uitslag spreekt het feit, dat slechts één bal het DAW-doel bereikte, boek delen. De doelpunten werden gescoord door Jaap Cloeck (2x), J. van der Meer (2x), K. Haeckman (2x) en Tacoriet (lx). Het gemeentebestuur te Velsen heeft hedenmorgen aanbesteed het bouwen van een tehuis voor ouden van dagen met 30 woningen, benevens twee ge meenschappelijke bergingen met bijbe horende werken, op een terrein, be grensd door Rijnstraat, Scheldestraat, Waalstraat cn Vechtstraat te IJmuiden. Ingeleverd waren 23 biljetten met als laagste inschrijver de fa. De Haan en Reek te Alkmaar met f 511.754; en hoogste de fa. Buur te Alkmaar met f 617.650. Verder werden aanbesteed 36 etagewoningen aan de Vechtstraat en Scheldestraat te IJmuiden. Ingeleverd 17 biljetten; laagste Joh. Seysenaar te Heemstede met f 477.724, hoogste fa. Bramer te Amsterdam met f 616.000. Gunning aangehouden. Op de gemeentebegroting van de ge meente Sint Pancras komen tal van sub sidies voor, die door de raad verleend verden tijdens de laatstgehouden ge meenteraadsvergadering. Daar deze niet in ons raadsverslag werden opgenomen, geven wij ze hierbij nog weer. Een zeer belangrijke subsidie is, die, welke toe gekend werd aan het Burgerlijk Armbe stuur, nl. f 9455,38. Hieruit worden o.a. betaald de vele bijdragen aan ouden van dagen, die opgenomen zijn in de verschil lende rusthuizen. Van de plaatselijke ver enigingen, die een bedrag aan subsidie krijgen vermelden wij: Gezinszorg f 375, AN.G.OB. f 10, gymnastiekvereniging S.S.S." f 200, de twee zangverenigingen ieder f 25, fanfarecorps „Irene" f 100, E.H.B.O. f 50, de twee kleuterscholen f 1750, en voor zuigelingenzorg f 7.50 per zitting. Voor de bescherming burgerbe volking is 15 cent per inwoner uitgetrok ken uit de gewone dienst en 25 cent per inwoner uit de kapitaaldienst. Voor een groot aantal leden van de afd. Sint Pancras van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, hield mevr. G. F. Hortensius-Hof uit Schoorl, een boekbespreking over het boek „de Man tel". Aandachtig is er geluisterd naar hetgeen de spreekster over dit boek te vertellen had. Ter afwisseling gaf mej. Wagner, eveneens uit Schoorl, een de monstratie rhythmisch dansen, waarbij zij op de piano begeleid wefti door mevr. Hortensius-Hof. Hiervoor bestond wel in teresse. Men besloot nog om ook dit jaar weer een gezelligè St Nicolaasavond te organiseren. De algemene vergadetring van de af deling Beemster van de Holl. Mij van Landbouw, in Het Heerenhuis gehou den, was zeer druk bezocht. Daar waren de onderwerpen „Rechtszekerheid bij schade door giftige sproeistoffen" van de spreker mr Jan Lieuwcn uit Pur- merend en het recente geval van vee vergiftiging in de Beemster, zeker niet vreemd aan. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de heren ir Hart. man, Berkhouw er en Vlot van de Rijks- landbouwvoorlichtingsdicnst, de dieren artsen Stapel en Werkman, en het Hoofdbestuurslid de heer D. Mus. Mr Lieuwen begon met er op te wij zen, dat hij slechts een korte inleiding zou houden, teneinde de discussie op gang te brengén. Doch deze korte inlei ding gaf al een verbijsterende veelheid van indrukken te verwerken, waaruit tevens bleek dat deze materie zeer miOeflijk" Is. Hét deSbStr^ffende wets artikel uit het B.W. dat als basis kan dienen bij het eventueel vaststellen van schuld bij schade, veroorzaakt door het gebruik van bestrijdingsmiddelen kan op zeer veel manieren worden ge ïnterpreteerd. Dit beeld werd versterkt bij de discussie, waaraan door vele aan. wezigen werd deelgenomen. Tijdens een vergadering van de afde ling Heerhugowaard van „Volksonder wijs" werd het bestuur als volgt sa mengesteld: voorzitter A. R. Molenma ker, secretaris-penningmeester W. A. Lemstra, leden de dames De Geus en Volkers en de heren Van Graft, Klomp en Meesters. Er werden hartelijke dankwoorden gesproken tot de schei dende bestuursleden en in het bijzon der tot de heer P. Blaauw Pzn., die als voorzitter veel werk voor Volksonder wijs heeft gedaan; in dit verband werd o.a. de bouw van de nieuwe, centrale openbare lagere school gememoreerd. Medegedeeld werd, dat op 12 Decem ber de heer I. J. Schroevers uit Alk maar een lezing over een nog nader te bepalen onderwerp zal houden; de le den zullen nog nader bericht krijgen. Bestrijd UW PIJNEN met: (Advertentie Ing. Med.) 5. Jimmy Brown lachte hartelijk om het dwaze voorstel dat professor Pedro Propjes Piet Potlood was komen doen. „Tien duizend gulden om aan een le vensgevaarlijke expeditie naar het Hi- malaj a-gebergte mee te mogen doen. Hoe komt zo'n man op het idee". Piet Potlood knikte „En tóch" zei hij een flinke trek aan zijn sigaar doende, „en toch zou er in zo'n expeditie wel een mooie serie belangwekkende artikelen zitten.Want stel je nou eens voor dat zo'n dwaze geleerde inderdaad een paar van die wonderlijke Bloedboef- Beren te pakken zou weten te krijgen. Ik geef je de verzekering dat daar de hele wereld over zou spreken." Nu, dat geloofde Jimmy ook wel. Zij praat ten nog even na over het geval en toen nam Piet Potlood afscheid. Jimmy sloeg de krant nog even open, terwijl Miebet de kamer wat opruimde. Op dat ogenblik sloeg Jackie zijn detecti- ve-boek met een klap dicht. „Als ik tien duizend gulden zou bezitten. Pap pie", zei hij, „ging ik zo met die pro fessor mee. Het lijkt mij enig om zo'n avontuurlijke reis te ondernemen". Jimmy luisterde wel naar zijn pleeg zoon, maar hij liet zijn krant niet eens zakken toen hij zei: „ja dat lijkt nu allemaal wel heel aardig, maar wie zegt jou dat die meneer de pro fessor geen fantast is of misschien nog wel erger? Een oplichter bij voor beeld die met een mooi klinkend ver haaltje een flinke som geld van de mensen probeert los te krijgen?" Ja, daar had Jackie niet aan gedacht. Hij knikte, nam zijn boek onder de arm, zei z'n vader goedennacht en ging naar boven. stars Dat zal je gebeuren! Vier uur sloegen de toren klokken van Utrecht, toen deze bromfietser in de al wat schemerige na middag van de negende November midden op de Oude Gracht plotseling was uitgebromd. Hoe krijg je zo n ding nu weer op gang? De Ibis-vogel (troost aller pechvogels die juist boven het schone Sticht zweefde, zag bezorgd hoe deze onfortuinlijke brommer met zijn blote handen aan het prutsen ging. „Knip", zei de came ra. Als U de man ia die bij hetzien van dit plaatje terecht kunt uitroepen; „Kijk eens, dat ben ik."*, moet U Uw naam, Uw adres en Uw vaste ta baksleverancier even op geven aan Louis Dobbelmann in Waddinxveen, dan wordt Uw tegen slag per kerende post gladge streken met Bovendien Maar pech of geen pech: of U nu Ibis Export - de 100 o 0 Engelse shag van grote vermaardheid - of Ibis pure Virginia - de pittige favoriet van alle shag kenners - rookt, van één ding kunt U altijd zeker zijn: wil Ibis niet voor al het goud zyner Virginia tabakken dat het nog eens zou gebeuren. U hebt een bromfiets Goed, dan zult U ook een etui met gereedschap hebben, opdat U nooit meer lang hoeft stil te staan. Brom voortaan welgemoed voort over de aarde, bromfietser, zo snel als de Ibis vogel daarboven in de Lucht. En denk er by, wat ieder nu eenmaal denkt: (Advertentie Ing. Med.) De gymnastiekvereniging „Voor waarts" te Koedijk heeft in „Het Ver gulde Paard" een serie onderlinge wed strijden gehouden, die een zeer vlot verloop hadden en waaraan door de leden met veel enthousiasme is deel genomen. Het is gebleken dat zich in de ver eniging enkele zeer goede aankomende leden bevinden, waardoor het te ver wachten is dat de strijd om de wissel beker die het volgend jaar gehouden zal worden zeer spannend zal zijn. De wisselbeker van de adspiranten werd deze keer gewonnen door Peter Schuit, die met 42.5 punten in deze groep het hoogste aantal behaalde. De wisselbeker van de dames en heren kwam voor de tweede maal in handen van Nel Wonder. Zij behaalde 43.5 punten. De wedstrijden stonden onder leiding van mej. A. Borjeson uit Heiloo. Hier volgen de uitslagen: Meisjes A, 1ste graad: le prijs Anne ke Buiter, 37.2 pnt.; le pr. Atie Mole naar, 37.2 pnt.; 2e pr. Ingega Schuit, 36.9 pnt.; 3e pr. Jaike Posthumes, 36.4 punten. 2e graad: le pr. Reina Raat, 35.1 pnt.; 2e pr. Irene Wijnker, 34.3 pnt.; 3e pr. Ada Hartland, 33.5 pnt. 3e graad: le prijs Lia Beek, 33.1 pnt.; 2e pr. Nelly Molenaar, 33 pnt.; 3e pr. Winny Bosman 32.9 pnt. Jongens A. 1ste graad; le prijs Jaap Dekker, 35.6 pnt.; 2e pr. Klaas Dissel. 35.1 pnt.; 3e pr. Dik Kalis, 34.5 pnt. Dames 1ste graad: le pr. Nel Won der, 43.2 pnt.; 2e pi\ Ina de Waal, 39.5 p. Dames, 2e graad: le prijs Caria Tiesjema, 37.7 pnt.; 2e pr. M. Bloot- hoof dRens, 36.6 pnt.; 3e pr. G. Maste- lingNieuwenburg 36.3 pnt. Dames 3A: le pr. Janny Vingerling 36.3 pnt.; le pr. Brecht Vingerling 36.3 pnt. Dames 3B: le pr. Janny Raat, 40.5 p.; 2e pr. Nelie Bos, 39.3 pnt.; 3e pr. Tiny Dissel, 38.8 pnt. Heren 2e graad: le prijs Jacob Boon, 41.2 pnt.; 2e pr. Jack Langedijk, 35.8 pnt. Heren 3e graad: le prijs Herman Visser, 37.2 pnt.; 2e pr. Luit de Waal, 37 pnt.; 3e pr. Ferry de Ruiter, 35.3 pt. Jongens A 2e graad: le pr. Bert But ter, 34.4 pnt.; 2e pr. Oene Leistra, 33.2 pnt.; 3e pr. Piet Bakker, 32.9 pnt. 3e graad: le prijs: Bart Sloten, 31.9 pnt.; 2e pr. Gerard Smit, 31.7 pnt.; 3e pr. Klaas Slotemaker, 31.4 pnt. Jongens B, 1ste graad: le prijs Freek Raat, 40.6 pnt.; 2e pr. Jan Barsinger- horn, 34.7 pnt.; 3e pr. Jan Frederik Schipper, 34.6 pnt. Meisjes B 1ste graad: le pr. Marry Dissel, 37.4 pnt.; 2e pr. Ineke Butter, 36.5 pnt.; 3e pr. Klaaske de Waal, 34.5 pnt. 2e graad: le pr. Tiny Raat, 39.5 pnt.; 2e pr. Greetje Klomp, 35.7 pnt.; 3e pr. Marry Smit, 35.2 pnt. Adsp. Heren 2e graad: le pr. Peter Schuit, 42.5 pnt.; 2e pr. Bram Raat, 37.1 pnt.; 3e pr. Henk Leek, 36.6 pnt. le graad: le prijs Rein Kncer, 34.8 pnt.; 2e pr. Jan Slikker, 34.7 pnt.; 3e pr. Fons Schermer, 34.5 pnt. Adsp. Dames, le graad: le pr. Tiny Visser, 40.5 pnt.; 2e pr. Coba Bregman, 39.7 pnt.; 3e pr. Relni Otto, 38.8 pnt.; 3e pr. Corrie Klomp, 38.8 pnt. Adsp. Dames 2e graad: le pr. Ma rion de Waal, 37.3 pnt.; 2e pr. Maija van Loenen, 37.1 pnt.; 2e pr. Greetje Visser, 37.1 pnt.; 3e pr. Atie Kerkmeer. (Ongecorrigeerd) In de 521e Staatsloterij, vierde klas se, derde lijst is vanochtend de prijs van f 50.000 gevallen op lotnummer 16.666. Verder vielen.- de volgende prijzen; F 5.000,—: 2465 8908 12026 F 1.500,—: 1145 2882 7406 10320 1.000,—: 1167 4912 7483 14623 16245 17091 17984 F 400,—: 3912 7318 8291 12255 13814 14433 18352 F 200,—1066 }278 1361 1700 '2290 2770 2892 4037 4088 4103 4964 5259 8350 9058 9286 9430 10018 10242 10448 11151 11927 12587 12631 13221 14464 1463S 14806 15120 17024 17388 18049 18375 18948 20592 21041 21171 21313 21459 21563 21853. Gaston Dominici, de 77-jarige Franse boer, die Zondag bekende de moord op de Drummonds te hebben gepleegd, heeft vanmorgen in zijn cel in de ge vangenis van Digne verklaard: „Ik ben onschuldig". Hij zei, dat hij „gedwongen was de comedie" van het bekennen te spelen. Dominici legde deze verklaring af voor de gevangenisdirecteur. Ook zijn zoon Gustavo verklaarde, dat Gaston onschuldig is en dat hij hem van de moord had beschuldigd om onder de „druk" van de politie uit te komen. Clovis Dominici, een andere zoon van Gaston, die eveneens zijn vader als de mcordenaar had aangegeven, wilde vanmorgen geen commentaar leveren. Gustave verklaarde op vragen van verslaggevers, dat zijn bekentenis dooi de politie was „gedicteerd" en dat hij deze had getekend, omdat hij de onder vraging niet langer kon verdragen. Hij was 36 uur zonder eten en drinken gehouden, zo zei hij. Voortdurend had den zijn endervragers gezegd: „Jij moet kiezen, Gustave, jij of je vader is de moordenaar. Jij hebt een vrouw en twee kinderen en een derde kind wordt verwacht. Je vader is oud, hij zal het niet zo lang meer maken." Gustave ken niet begrijpen, hoe zijn vader tot bekennen was gekomen. „De politie moet hem hebben gezegd, dat hij dan naar zijn gezin, zijn boerderij en zijn geiten zou mogen terugkeren."

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 11