Stad en omgeving WOLDONSDEKENS Het leger en de vrije tijd „Dronken" drenkeling zette het op een lopen MEIJER Zn Agenda Dr H. Schreuder, leraar RHBS benoemd tot hoogleraar V.U. „Dubbel-op" revue sloeg in JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN Maar liet een nat spoor achter Licht van gewicht Fraai uiterlijk Dubbel warm 36.50 39.75 Landstraten wijk in restauratie EEN OECUMENISCHE AVOND WIJDING Overdekte rijwielstalling voor de St. Annaschool Gevarieerd programma De uniform-actie van Excelsior In 1920 was hij nog bij het lager onderwijs Werkkapitaal van f 1500.- voor Nazorgstichting Kasgeldlening van twee en een half millioen Schaakclub VW Forum-avond van de CH-jongeren Leeglopers moeten van de baan NRV serveerde een Europa-cocktail BURGERLIJKE STAND DIERENBESCHERMING Gevonden voorwerpen „Muizen en mensen" Kolfnieuws DINSDAG 24 NOVEMBER 1953 Johannes Hendrikus J. had op de Voordam te Alkmaar het verkeer in gevaar gebracht en volgens de getuigen, die dit gistermiddag voor de Alkmaarse politierechter verklaarden, was dat nogal merkwaardig in zijn werk gegaan. Johannes Hendrikus was met een flink vaartje uit de richting van de Dijk de Voordam afgereden, maar om onverklaarbare redenen plotseling het spoor bijster geraakt. Hij begon te zigzaggen en snelde toen met onverminderde vaart onder het slaken van een angstige kreet het water van de Voordam in. Met een mond vol „Voordam" en met zwaaiende armen had hij zijn hoofd boven de waterspiegel weten te houden. Bij de aangewende reddingpogingen had hij zich overigens merkwaardig passief getoond, hetgeen de rechter in de veronderstelling sterkte, dat de drenkeling meer alcoholisch vocht tot zich genomen had dan hij had kunnen verdragen. Enfin, Johannes Hendrikus was ten slotte met veel spul en moeite op het droge gesjord, waar hij zich gelaten op de keien had uitgestrekt in afwachting van de dingen die komen zouden. De redders die een beetje met deze geheel beduusde drenkeling in hun maag za ten, beraadslaagden wat te doen om hem weg te krijgen. Een wijs idee kwam in het hoofd van één hunner op en hij sprak: „Politie!" Alsof hij plotseling door een zwerm bijen overvallen werd sprong de schijn dode Hendrikus Johannes omhoog, liep wat zijn benen hem dragen konden, en verdween uit het gezicht. Er was geen achtervolgen aan. De politie, in allerijl gewaarschuwd, slaagde er echter gauw in de drenke ling-delinquent op te sporen. Slechts door het volgen van zijn (natte) spoor dat ergens in de stad voor een bepaal de huisdeur eindigde, slaagde zij erin de hand op de man te leggen en hem te verbaliseren. De tekenen van een te ■groot alcoholisch gebruik die de ver dachte getoond zou hebben spraken voor zichzelf, zodat de Officier van Justitie, mr J. C. V. Meischke voldoen de aanleiding zag om de standaardboete van f 100.— of 1 maand hechtenis tegen verdachte te eisen. De uitspraak was dienovereenkomstig. Voorts hadden zich voor de politie rechter te verantwoorden mejuffrouw A. C. uit Leeuwarden en haar reeds wegens een ander feit gedetineerde Zeer zeker een cadeau, dat inslaat. De bovenkant bestaat uit een prachtige satijn-zijde, effen of damassé; de onderkant is van een mooie kwaliteit satinet, geheel doorgestikt in een exclusie! ruit-dessin. 1-persoons, vanaf 2-persoons, vanaf „verloofde" P. de J., eveneens uit Leeuwarden. Het meisje had ten nadele van haar werkgever in Bergen één van diens overhemden weggenomen, naar zij zeide; om haar verloofde er voor een paar dagen mee te kleden. Het over hemd was echter niet teruggegeven en de feitelijke diefstal was aan het licht gekomen. Het meisje dat voor de rechter te kennen gaf dat zij haar jongen niet in de steek wilde laten werd veroordeeld tot een boete van f 15.of 10 dagen. Tegen de jongeman werd echter een gevangenisstraf van 4 maanden geëist, hetgeen'hij te wijten hal aan zijn alles behalve smetteloze strafblad. De rech ter reduceerde de straf tot een maand. Zeven en veertig woningen in het Landstratenkwartier zullen door de Vereniging^,voor Volkshuisvesting wor den opgekapt. De huizen, die in de eerste wereldoorlog zijn gebouwd, werdendoor het gebrek aan cement met specie van mindere kwaliteit ge metseld en dat had tot gevolg, dat de woningen in de loop van de tijd di verse gebreken zijn gaan vertonen. Zij waren o.a. buitengewoon vochtig. Het metselwerk zal nu grondig worden op geknapt. Daartoe is het nodig, dat de woningen geheel worden ontruimd De gemeente heeft hieraan haar mede werking gegeven en drie woningen toegewezen, die door drie „Landstraat- gezinnen" worden betrokken, zolang de restauratie-werkzaamheden aan hun huizen worden uitgevoerd. Zodra deze huizen klaar zijn komen de volgende drie gezinnen aan de beurt. Zo zal successievelijk het gehele project wor den afgewerkt. Het wordt gefinan cierd door de woningbouwvereniging met steun van Rijk en Gemeente. 'n Beste deken koopt U bij Langestraat 3-7 Alkmaar (Advertentie Ing. Med.) Men verzocht ons opneming van het volgende: 't Is Woensdagavond kwart over ze ven. Over onze goede stad Alkmaar luidt de zware klok van de Grote Kerk. Zij roept christenmensen (of mensen, die dat graag wilden zijn) naar een korte avondwijding binnen de muren van onze oude Alkmaarse Grote kerk. Voorgangers van de niet-rooms- katholieke kerken ter plaatse leiden er een korte dienst. Bij toerbeurt gaat ieder van hen (een tiental) vóór. Een korte liturgie, waarin veroot moediging en lofprijzing een plaats hebben, wordt gevolgd door een over denking van ongeveer acht minuten. Na het Avondgebed en het Onze Va der sluit de avond wij ding met lied en zegenbede. En om 8 uur kan men huis waarts gaan. Of naar de vergadering, die men nog moet bijwonen. Ieder gaat weer zijns weegs. De gereformeerde en de hervormde, de lutherse en de doopsgezinde, de baptist, de remonstrant en de oud katholiek. In deze avondwijding treedt aan het licht de OECUMENE, de ENE CHRIS TELIJKE KERK. voor wier éénheid Christus heeft gebeden. Een practisch bezwaar, dat sommi gen mochten koesteren als zij de kou van de Grote kerk in de winter vrezen, kan worden afgewezen. Voorlopig wor den de diensten gehouden in de Con sistorie van de Grote Kerk. En die is aangenaam verwarmd. B. en W. zijn bereid medewerking te verlenen aan de bouw van een over dekte rijwielstalling voor 80 fietsen bij de r.k. St. Annaschool (VGLO). Vijf jaar geleden werd financiële steun vjr- leend voor het bouwen van een stal ling voor 24 rijwielen, maar sindsdien heeft het aantal leerlingen een enorme vlucht genomen omdat de school meer het karakter van een streekschool heeft gekregen. Het aantal leerlingen steeg van 78 in 194S tot 167 thans. DINSDAG. REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Het mysterie van het leven (14 jaar). VICTORIA THEATER, 8 uur: Les Miserabies (14 jaar). HARMONIE THEATER, 8 uur: De man met de wassen beelden (drie-di mensionaal) (18 jaar). CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Twee stuivers hoop (18 jaar). WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur Propagandavergadering CNV. GULDEN VLIES, 2 uur: RK Vrou wengilde. HOTEL VICTORY, 8 uur: Gen. H. J. Kruis spreekt voor oud-Alkmaar. GEB. VRIJZ. HERV., Heul, 8 uur: Lezing ds B. Slond. RK LYCEUM, 3—5 uur: „Een uur muziek". BERGEN, Rustende Jager. 8 uur: Poppentheater Guido van Deth. BIOSCOOP, 8 uur: Verwoeste levens (18 jaar). WOENSDAG. REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Het mysterie van het leven (14 jaar). VICTORIA THEATER, 2.30 en 8 uur: Les Miserables (14 jaar). HARMONIE THEATER, 2.30 en 8 uur: De man met de wassen beelden (drie-dimensionaal) (18 jaar). CINEMA AMERICAIN, 2.30 en 8 uur: Twee stuivers hoop (18 jaar). GULDEN VLIES, 8 uur: Welzijnszorg militairen, operette „Victoria en haar Huzaar". WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur: Feestavond motorclub. HARMONIE, kleine zaal, 8 uur: In donesische bewegingskunst (Nutsde- partement). BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Doorbraak in Normandië (14 jaar). DIENST APOTHEKEN. Voor spoedgevallen is geopend apo theek Kruisinga, Koorstraat 59. Hoog water te Bergen aan Zee. Dinsdag Woensdag Dinsdag Woensdag 17.49 18.36 6.07 6.54 Te Camperduin. hoog laag 17.54 18.41 6.12 6.59 11.54 0.12 12.41 0.59 (Advertentie, Ing. Med.) AVRO's revue heeft gisteravond Alkmaar aangedaan en het publiek, dat het „Wapen van Heemskerk" vrijwel geheel bezette, laten genieten van een ge varieerd en betrekkelijk groots opgezet cabaretprogramma getiteld „Dubbel op" waaraan tal van radio- en andere artisten medewerkten. Voor het programma werkten mee Mieke Telkamp, Joop de Knegt, Roland Wagter, de Wama's, Tobi Rix, Dick Harris en Sid Hamilton. Het was Roland Wagter, die als conférencier de verschillende nummers aan elkaar laste en dat hii daarmee succes had be hoeft eigenlijk niet nader toegelicht te worden. Roland Wagter is een oude rot in het vak en als zodanig een begrip geworden. Een begrip, waar niet veel meer aan te veranderen valt. Wagter, beschikkend over een humor en een voordracht, die erin gaat ais koek, maar die overigens vaak dicht tegen het ordinaire aan zit. Maar goed, kolder moet er zijn. is hebben wij in het programmablad toch ook willen onderlijnen. In een komisch nummer, op snelle lacheffec- ten berekend, ontpopte hij zich als een grappige clown, die door zijn malle capriolen en „muzikale" gaven zich bepaald lachsalvo's op de hals haalde. Het muzikaal-intermezzo met „Sid Hamilton" aan het Hammondorgel en met Mieke Telkamp en Joop de Knegt als vocalisten vormde weer een heel andere noot in het programma. Zij of freerden ons. overstroomd door de zoetste floodlightkleuren, een grote portie romantiek en sentimentaliteit. Van geheel ander genre waren de Wama's, die enkele werkelijk aardige sketches naar voren brachten. Na de pauze eiste het „Feest in de Alpen", verzorgd door de langzamer hand klassiek geworden „Tiroler Holz- hackerbüben" aller aandacht op. In een pittig non-stop „blaasprogramma" brachten zij „Hoch vom Sonnblick", „Der Klarinetten Muckl", „Jagerlied" en tal van andere bekende en minder bekende nummers. Corrie Vroons, Dolf Driessen, Rob Milton, Gerda Ziller en anderen verzorgden het begeleidend vocaal gedeelte van deze „tweede re vue". Dan was het jongleren van de inne mende en jeugdige Dick Harris heel wat gracieuzer en dat men dit weet te waarderen bleek uit het hartelijke ap plaus, dat hij de zaal wist te ontlok ken. Eigenaardig is, dat hij bij een op treden vrijwel altijd een fout maakt, een fout. die meestal helemaal niet no dig is. Waarschijnlijk een kwestie van nervositeit, waar hij zich echter, koste wat het kost, overheen moet zetten. Daarnaast ontpopte Harris zich als een zeer verdienstelijk piano-accompagna- teur. Dat Tobi Rix, met wie hij in een ko misch nummer optrad, „ook niet niks" De muziekvereniging Excelsior on dervindt bij haar actie het corps in een kleurig uniform te steken, de mede werking van practisch de hele bevol king. Hiervan getuigt wel de derde verantwoordingsstaat, die wij hieron der publiceren. Er is nu in totaal 810.19 opgehaald. Men is er echter nog niet, zodat men thans weer een beroep op de Alkmaarse burgerij doet. Men bezorgt nu enveloppes waarin de geadresseerde zijn gift kan deponeren. Deze envelopjes worden na 7 Decem ber door een collectant opgehaald. De derde giften-verantwoordings- staat luidt als volgt: N. D. f 2.50, W. C. 2.50, fa. G. 0.50, fa. K. 1.—, H. 1.—, fa. Z. 2.64, G. Groot 10.fa. R. 0.50, fa. Cl. 1.—, C.—D. 1.—, Café de H. 1.— fa. S.—K. 5.—, fa. Cloeck 25.—, B. 1.— fa. Z. 1.—, de J. 0.50, C. H. de L. 2.50, Gebr. M. 2.50, fa. Gebr. Kaal 10.A. B. 5.—, D. v. d. W. 2.50, J. S. 0.50, K. 1.—, H. 0.50, R— S. 0.50, O. 2.50, C. H. 2.—, L. 1.—, M. 2.50, Café B. 0.25, T. 0.50, fa. J. en T. 2.50, N. N. 5.—, A. C. de B. 2.—, t. W. 0.50, Café D. P. 2.50, Wed. B. 0.50, T. en B. 1.—, D. A. 2.50, H. 1.—, V. 1.—, B. 1.—, R. 1.—, M. 1.— L 0.50, R. 2.Hotel C. 2.Vriesman 10.—, Café M. T. 2.50, J. K. 1.—, Café H. 1.—, J. K. 2.50, G. W. 2.50, C. de R. 1.fa. v. Weert 3.50, fa. P. 1. Café P. 1.Wed. A. 2.50, fa. Zuidam 10.N. N. 1.Nassau Garage 5. DOCTORAAL ECONOMIE Aan de gemeente-universiteit te Am sterdam slaagde voor het doctoraal examen economie onze plaatsgenoot de heer J. B. Koot. GESLAAGD Voor de akte wiskunde M.O. (KV) slaagde de heer A. J. Brakenhoff te Alkmaar. DIRECTEUREN der Vrije Univer siteit te Amsterdani hebben op voordracht van curatoren benoemd tot gewoon hoogleraar aan deze universiteit voor het onderwijs in de Engelse taal- en letterkunde in de faculteit der letteren en wijsbe geerte dr H. Schreuder, leraar aan de RHBS alhier. Hel ligt-in de be doeling, dat dit onderwijs met in gang van de cursus 19541955 vol- ledig een aanvang zal nemen. De Nazorginrichting heeft een drin gende behoefte aan werkkapitaal, waarmee de grondstoffen en het ge reed product van de werkinrichtingen kunnen worden gefinancierd. Welis waar heeft zij een gemeentelijke sub sidie, die niet verder strekt dan het nadelig saldo van baten en lasten, welk bedrag in de eerste maand van elk kwartaal wordt uitgekeerd, maar dat levert geen voldoende werkkapi taal op. Om hierin te voorzien stellen B. en W. voor de stichting een rente loos voorschot te verlenen van f 1500. B. en W. stellen de raad voor hen te machtigen tot het opnemen van kasgeldleningen voor 1954 tot ten hoog ste f 2.500.000; het crediet voor de ge meente ingevolge de rekening-courant overeenkomst met de Bank voor Ned. gemeenten voor het jaar 1954 vast te stellen op f 250.000 en met de Amster- damsche Bank een rekening-courant overeenkomst te sluiten met een cre diet van f 250.000. Stijgende belangstelling Het schaakleven in Alkmaar bloeit. Bij V.V.V. melden zich nog steeds nieuwe leden aan, die in de winter competitie willen meespelen. Daarom zal zo mogelijk nog een nieuwe roos ter door het bestuur worden samen gesteld voor nieuwe leden. De wintercompetitie van de leden onderling werd met animo voortgezet. De resultaten waren: Hoofdklasse: D. Appel Jr.P. Deugd afgebr. F. Hildama—P. Scewald 0—1. P. SeewaldA. v. d. Tak 10. P. Deugd W. Kwak y Eerste klasse: G. BoonMej. C. Bouwman V, A. Vis—H. Dagelet 01. A. HaksteenG. Boon y,y. De partijen G. GroenewoudA. Schaaps, J. de WaalG. v. Brenk, D. Appel Sr. J. Maats werden afgebr. Mej. C. BouwmanP. v. d. Struys afgebr. Tweede klasse: H. VerhoevenP. Obdam afgebr.P. GencenR. Zaal r7=, P. Sneek—H. Lansen 0—1, J. FonteynMevr. de Jong yy,. N. BreebaartMej. Schaaps y V.- H. VerhoevenN. Breebaart afgebr. C. SchaapsJ. Paulisse 10. R. Faber— J. Paulisse 10. Voor de competitie van de Noordh. Schaakbond speelde ook nog VVV IV tegen Wieringerwerf I. Na een span nende strijd moesten de Alkmaarders met 46 de overwinning aan de gasten laten. De gedetailleerde uitslag was: V.V.V. IV—Wieringerwerf I 4—6. 1. F. v. d. VlietJ. Knibbe 01, 2. F. Schulzde Graaf 01, 3. J. Mei boomP. Witsmeer y,4. P. Holz- mannJ. Vos 01, 5. T. ZanenKoop man 01, 6. J. de Wolfv. Splunter 0—1. 7. J. Bakker—de Bruine 10, 8. J. MoedtA. Hoedt 1—0, 9. B. Veltman Stevens y y, 10. J. v. Ekerends Noorman 1—0. Op Dinsdag 1 December beleggen de Chr. Hist. Jongeren een bijeen komst in „Waakt en Bidt", waar de heren ir I. Sepers, houtvester bij het Staatsbosbeheer, Dr J. de Wit, rector van het Chr. Lyceum en J. van Wijk, hoofd der Beatrix-school als politiek forum zullen fungeren, dat vragen van jong en oud zal beantwoorden. Voorts zal de heer W. Wieggrs, voor zitter der C. H. Jongeren, een causerie houden over het onderwerp: „Wat de C.H. scheidt van de A.R." Dr Schreuder werd in 1894 te Ste- dum geboren. Hij bezocht de kweek- school-met-de-Bijbel te Groningen en was van 1919 tot 1926 werkzaam bij het christelijk L.O. en U.L.O. Inmid dels studeerde hij tevens in de Ger maanse taal- en letterkunde, met als hoofdvak Engels, en legde in 1921 en 1924 onderscheidenlijk het candidaats- en het doctoraal-examen af aan de Gemeentelijke Universiteit van Am sterdam. In 1929 promoveerde hij al daar op een proefschrift, getiteld „Pe jorative sense development in English". Van 1926 tot 1941 was dr Schreuder leraar Engels aan de Rijks HBS te Veendam en nadien aan de Rijks HBS te Alkmaar. Voorts legde hij in 1939 candidaatsexamen in de Semietische letteren af aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Hij zette daarna zijn stu die voort in de Semietische letteren en het Sanskriet aan de Rijksuniver siteit te Leiden, tot de sluiting dezer universiteit in 1942. Sinds 1950 is dr Schreuder als docent verbonden aan de stichting „Vrije Leergangen" te msterdam voor het taalkundig ge deelte van de opleiding Engels M.O.B. Behalve zijn dissertatie verschenen verschillende andere publicaties van zijn hand. Luister goed, Sinterklazen!' Heeft U ooit aan de binnenkant van uw wollen vest gekeken Stond daar Mantex of Alpinit of een ander wereldberoemd merk 10 tegen 1, dat U het dan niet in Nederland kocht. Want in Neder land zijn die kwaliteits- pullovers en vesten zeld zaam. Alléén GERARD WORM, die uit alle windstreken het béste samen brengt, heeft ze natuurlijk in zijn fan tastisch mooie collectie. I Gééf die warmte vol l uxe en charme! ALKMAAR: LANGESTRAAT (Advertentie, Ing. Med.) „In dienst? Daar wordt niks voor je gedaan Dat is een ontevreden uit roep die heel wat jongelui die voor het eerst in de wapenrok komen, plegen aan te heffen en zij tonen daarmee aan, dat zij helemaal niet op de hoogte zijn van het werk van de Dienst Wel- zijnsverzorging Leger, die er, gesteund door een aanzienlijk financieel budget, voor ijvert, om de vrije tijdsbesteding van de Nederlandse militair te organi seren. Dat de dienst hiertoe ook in staat is, blijkt wel uit de tentoonstelling die op het ogenblik in het ROG-gebouw wordt gehouden en die, toegankelijk voor een beperkt aantal genodigden, een goede indruk geeft van de grote mogelijkheden die deze culturele tak aan onze militaire „stam" te bieden heeft. Het is in het bijzonder de 1ste luite nant P. J. Peerdeman die het tot zijn opgave gesteld heeft de vrije tijdsbe steding door studie te propageren. De jaren in militaire dienst doorge bracht, behoeven zeker geen verloren jaren te zijn als, men bedenkt dat idereen in dienst tegen zeer lage ver goedingen schriftelijke en mondelinge lessen en cursussen kan volgens (tot autorijden toe). De cursussen worden practisch ge heel door het leger bekostigd. Onder deze lessen bevinden zich naast die welke opleiden voor administratieve en technische beroepen ook lessen in kunstnijverheid. Daartoe kan een groep jongelui een hobbyclub vormen, die zelfs door een speciaal voor dit doel gecharterde deskundige onderwe zen wordt. Eenmaal in het burger- De Nederlandse Reisvereniging heeft haar Alkmaarse leden gisteravond in 't Gulden Vlies een Europa-cocktail voorgezet; een filmprogramma, dat, zoals de titel reeds verraadt, gewijd was aan verschillende toeristische ge bieden in het Westen. Het is een cock tail geworden, die zeer goed heeft ge smaakt. De prachtige kleurenbeelden voerden de aanwezigen van de kille najaarsmist naar de zomer in Tirol, in Wales, België en Zwitserland. Men genoot van de schilderachtige verge zichten van Engelands hoogste berg de Snowdon, bewonderde de prachtige opnamen van de hel-gele korenvelden met daarboven de blauw-zwarte on weerswolken, reisde met de Zwitserse postauto's over nieuw aangelegde we gen en pas geboorde tunnels, bezocht de NRV-centra in Tirol en keerde ten, slotte naar Nederland terug, maarniet nadat er een rondreis was gemaakt door België, vanaf het Antwerpse schipperskwartier via de kustplaatsen, Brussel en de Ardennen naar Luik. Tot besluit werd een kleurenfilm ver toond over Nederland. Natuurlijk met molens, bollenvelden, een rondvaart door de grachten een een kijkje op de Afsluitdijk. Het was een beste avond. 10 Toen Miebet met een paar kop jes thee de voorkamer binnen trad, vond zij Professor Propjos druk bezig met het houden van een wetenschap pelijke verhandeling over de Bloed- boef-beren, „de enige diersoort ter wereld", zo riep hij uit, „die nog nooit door mensen-ogen is aanschouwd en waarvan het bestaan door de meeste biologen wordt ontkend Maar ik!" zo riep professor Propjos met verheffing van stem, „maar ik zal de heren het bewijs leveren dat de Bloedboef-Beren wél bestaan, dat zij nog leven, hoog in het Himalaj a-gebergte!" Miebet schrok zo vreselijk van het griezelige woord Bloedboef-Beren, dat zij prompt alle bei de theekopjes uit haar trillende vingers liet vallen. Zij kletterden met luid gerinkel op de vloer. „Ooooo", kermde zij, „B-b-b-bloed-b-boef-b-b- beren" Prof. Propjos knipperde niet eens met z'n ogen toen de kopjes op de grond tuimelden. Hij ging rustig door met zijn uiteenzetting, doch Jimmy viel hem in de rede. „Met uw verlof, professor", zei hij, „zou ik u een vraag willen stellen. Als deze Bloedboef- Beren dan nóóit door mensen-ogen zijn aanschouwd, hoe is het dan mogelijk dat u zo stellig weet dat zij bestaan?" Professor Propjos keek even verstoord naar Miebet, die druk bezig was de scherven van haar theekopjes op te ruimen. „Als deze juffrouw zo beleefd zou willen zijn ons enige ogenblikken alleen te laten", zei hij op kille toon, „dan ben ik graag bereid u het ge heim daarvan te onthullen". Miebet stond met een ruk op en verliet bele digd de kamer. „Als die pedante baardaap nog denkt dat ik 'm een kop thee zal komen brengen, heeft ie 't mis", bromde zij boos. leven teruggekeerd kunnen de meeste lessen op dezelfde condities worden voortgezet. Dat deze reizende tentoonstelling in een grote behoefte voorziet, mag wel afgeleid worden uit het feit dat door haar heel wat troepenofficieren de ogen zijn opengegaan voor de grote moge lijkheden die de DWL de militairen biedt en die tot nog toe niet overal voldoende bekend waren. Geboren: Kurt B., z. van J. F. Bosman en M. A. Abele. Dirk J. T-, z. van F. P. Luik en M. Visser. Ga- brielle K C.f d. van W. A. B. van Sloter- Qijck en A. K. Thode. Getrouwd Adrianus J. Rijkers en Margaretha G. Hartog. Overleden Anna Verduin, 90 jaar, wed. van W. Wester. Johanna Boot, 66 jaar, gehuwd met C. Melio. Wilhel- mina A. M. de Raat, 75 jaar, gehuwd met W. Vonk. Maandag is bij de Kneppelbrug zwer vend aangetroffen een goed verzorgd wit katertje, pl.m. half jaar oud. Ver leden week is in Heiloo aangetroffen een flinke hond. Kentekenen; type hazewindhond, teer. De donkere cyperse kater, die bij ver gissing in de Popelmanslaan geplaatst was, is nog zwrvend. Wie kan ons in lichtingen verschaffen? Adres inspecteur: C. Verwer, Zaag molenstraat 36, Alkmaar. Gevonden en aangegeven over het tijd vak van 12 tot en met 18 November en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar op kamer 14, le étage, iedere Maandag, Woensdag en Vrijdag van 16-30 17.30 uur de volgende voorwerpen: geldsbedragen, handschoenen, shawls, wan ten, asbakje, armbanden, broche, porte- monnaies, sleutels, vulpendop, contactsleu tel G.M., horloge, tijdschrift, duimstok, rijwielsleutel, kindermuts, schop, halsket ting, huurboekje, jasje, vulpennen, wiel dop Minor, kinder tuigje, manteltje, boe- kenbomien, handdoek, nylonkous,oor klokje, jantje, reticule, rozenkrans, kinder handtasje, penning A.B.R.M., gymschoen, étui met inhoud, zwembroek en hand doek, horloge. De derde abonnementsvoorstelling in de Gulden Vlies-serie A wordt Vrijdag avond verzorgd door het Rotterdams Toneel welk gezelschap een opvoering zal geven van „Muizen en Mensen" naar de beroemde roman van John Steinbeck. Met deze opvoering heeft het Rotterdams Toneel terecht een be duidend succes behaald. Ko van Dijk en Max Croiset spelen de hoofdrollen subliem. De competitiewedstrijden, die de kolvers verleden week hebben ge speeld, hadden de volgende resultaten: Centraal I en II (2e achttal) te Alk maar wint van Onder Ons, Togido te Krommenie met 18—14. (469 tegen 388). Zaanstreek, Mik Wis, Hendrik Ero (le achttal) te Koog aan de Zaan wint van Ons Genoegen te Wormer met 20—13 (628 tegen 583). VERKOOP GROND INDUSTRIE TERREIN Aan de heer D. Schoonewil zal op het industrieterrein Noord een stukje grond van 285 vierkante meter worden ver kocht voor de prijs van f 3990.—. Aan vankelijk behoorde deze grond tot een aan de handelmij P. A. Jacobse ver huurd perceel, maar na de verlenging van de grenzen van deze grond is men over de verkoop aan de fa. Schoonewil tot overeenstemming gekomen. ZETDUIVEL-POETS In ons verslag over de film „Salz burg, die Festspielstadt" in de krant van Vrijdag is een hinderlijke fout geslopen. In de op een na laatste zin heeft het zetduiveltje nog net kans gezien ons een lelijke poets te bakken. Er staat ....en alleen het Geloof geeft hem de zo lang gezochte en gemiste sleur. Dit moet zijn: ....geeft hem de zo lang gezochte en gemiste voldoe ning. Te Celle in Nedersaksen is een proces begonnen tegen acht en twintig leden van de verboden communistische jeugd organisatie FDJ. De betrokkenen zouden geheime groepen hebben gevormd en de veiligheid van de Westduitse staat tn ge vaar gebracht.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 11