Wat is er toch m Bergense molens aan de hand? Karakteristiek polderbeeld mag niet verarmen Nieuws uitHeiloo Zilveren toonkunstenaar op een grootse wijze gehuldigd Nieuws uit Stompetoren Nieuwe leerkrachten werden op ouderavond verwelkomd Nieuws uit de Langedijk Dr G. HOENEVELD OVERLEDEN Visverbod op pieren van IJmuiden? L.B.B. organiseert cursusvergaderingen KORT NIEUWS UIT WIJDE OMTREK Bergen, let op Uw saeck BIJ de tramkruising een oud tuinhuis waar vaak een eerbiedwaardige veldwachter met grote baard had post gevat. De oude herberg „de Rustende Jager" nog niet het mondaine établis sement van nu; verder de schilder achtige smederij met voor de deur het aardige travail, de paarden, wachtend op de beurt om beslagen te worden, vastgebonden aan de nog altijd aan wezige ijzeren oogbouten in de kerkhofmuur. Ongerepte bossen zoals bv. de Doorntjes, nog niet tot villa park gedegradeerd, met daartussen weiden met schoonklinkende namen als Molenkroft, Paardenkroft e.d. Het Spaanse pad, waar Willem Bakker, de koster-doodgraver, de enige bewo ner was, was nog een heus bospaadje, dat naar de Spaanse kamp leidde. liet Dromelaantje, met schilderachtig brug je een bij uitstek idyllisch plekje. Waar is het aardig Heidepad gebleven en de Brederodeweg, die zo moeilijk te vinden was tussen Mosselenbuurt en Buerweg? Veel van deze vroeger zo intieme plekjes zijn door bebouwing met vaak smakeloze villaatjes verdwe nen. Bergen heeft veel van zijn vroe gere ongereptheid moeten prijsgeven, men denke slechts aan de omgeving van de Guurtjeslaanvillaparken na men in en na de eerste wereldoorlog de plaats in van de vroegere renbanen. BURGERLIJKE STAND Uitspraak rechtbank Egmond aan Zee LOOP DER BEVOLKING Akersloot RATTENBESTRIJDING VAN 12 t.m. 18 DECEMBER Limmen Nieuwe rk jongensschool wordt morgen geopend De heer Piet Groot 25 jaar dirigent Onderwijs op weg naar aanpassing bij het spel-element Protestants ziekenhuis te Hoorn? St. Pancras Orgelman luchtte zijn verontwaardiging BURGERLIJKE STAND Geslaagde uitvoering van „Apollo" DINSDAG U NOVEMBER 1953 JVl'N EERSTE kennismaking met Bergen dateert van 1911. Een hete en droge zomervacantie, waarin we een uitstapje maakten met de Packet'' naar Alkmaar en vandaar met de tram naar Bergen; deze vertrok toen nog van het stationsplein. Het was een lange tocht, maar één die rijk aan afwisseling was en voor een kleine jongen, die nog maar zelden buiten zijn geboorteplaats Zaandam was geweest, leek het een wandeling door een sprookjesland. Het volgend jaar werd de ken nismaking hernieuwd: een volle week werd in de toen natte Augustus maand in Bergen doorgebracht. Nog herinner ik me levendig hoe het er daar toen uitzag, hoe landelijk en ongerept het er toen was. Een voornaam deel van de schoon heid van Bergen vormt wel het on volprezen polderland, dat aan de Noordzijde begrensd wordt door 't bos en in 't Westen door de onvergelijke lijk schone duinrand. Men zal in Noord-Holland moeten zoeken naar een zo mooi landschapsbeeld als hier te genieten valt: het wijde polderland aan de grens van bos en duin. En in die polder verspreid liggende boer derijen met nog een enkele forse wa termolen, die aan het landschap zo'n pittige bekoring geeft. De schoonheid van het polderland, met z'n groene wéiden, zijn vee, zijn sloten, overhuifd door de altijd wisselende luchten, wordt geaccentueerd door het markan te beeld van de sierlijke molen. En het is om die watermolens, dat dit artikeltje geschreven is. Het gaat na melijk niet goed met de Berger water molens. En dat terwijl het 25 jaar ge leden scheen, alsof een goede oplos sing voor het voortbestaan dezer mo lens gevonden was. In 1932 hield de vereniging „De Zaanse Molen" een excursie naar Ber gen om bij de Sluismolen, de Dam- landermolen en de Philistijner molen het systeem-Erikson te bestuderen. Door het meer intensief gebruik, dat men thans van de bodem maakt, moe ten op bepaalde ogenblikken in mini mum van tijd de polders van water overlast bevrijd worden. Een mecha nische hulpbemaling is dus vereist, omdat de wind nu eenmaal niet altijd in voldoende mate beschikbaar is. Alle drie molens waren uitgerust met een hulp-electromotor, die op eenvoudige wijze het maalwerktuig van de molen bij windstilte in beweging bracht. Er was weinig voor nodig, om van de ene naar de andere energiebron over te schakelen. Het bezoek gold toen eerst de schepradwatermolen „de Sluismo len" onder Koedijk, waar de toenma lige burgemeester van Bergen mr H. D. A. van Reenen als geleider optrad en de werking van het systeem-Erik- De heer F. Mars, voorzitter van de Vereniging „De Zaanse Molen en een deskundige hij uitstek op het gebied van de Noordhollandse molens, geeft in nevenstaand arti kel uitdrukking aan zijn angst, dat het Bergense polderlandschap straks zijn karakteristieke wach ters zal moeten missen. son duidelijk toelichtte. Een werkelijk ideaal systeem, waardoor gegronde hoop werd gewekt, dat de molens als levende objecten behouden zouden blijven. En wat zien we nu gebeuren? De fraaie Sluismolen staat wezenloos met verwaarloosde roeden op verdere slo ping te wachten en het pittige Dam- lander molentje aan de Meerweg, dat daar het centrale punt van een echt stoer stukje Hollands landschap vormt, is met planken dichtgetimmerd en 't ziet er niet naar uit, dat hij de laatste jaren gedraaid heeft. En evenzo is het met de stoere Philistijner molen ge steld. Wat is toch de oorzaak van dit alles? Spelen economische of waterstaat kundige factoren een rol? Laat men toch bedenken, dat stilstaande mo lens gauw rijp zijn voor de sloper. Slechts een werkende molen wordt onderhouden en geeft door zijn wiek- gezwaai fleur aan het landschap. En het Bergense landschap zal een onher stelbaar verlies lijden, indien het zijn molens moet missen. Laat men toch de handen ineenslaan vóór het zo ver gekomen is. Men moet middelen beramen om de molens weer op gang te brengen en daardoor voor onder gang te behoeden. Dit is geen zaak, welke men alleen op de polderbesturen mag afwentelen. Overheid, particulie ren, VVV dienen met technici van „de Hollandse Molen" en Waterstaat samen te werken om de molens te behouden. Indien het economische motieven zijn, die tot stilzetten van de molens hebben genoopt, moet een modus gevonden worden om daaraan tegemoet te komen. Het Bergense landschap moet ge spaard worden voor deze verarming, die door het verdwijnen der karakte ristieke molens zou worden teweeg gebracht. Wormerveer. FRANS MARS Bij het er perse gaan van dit num mer vernemen wij, dat hedenmorgen in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar is overleden de bekende zenuwarts dr G. Hoeneveld. Hij bereikte de leeftijd van twee-en-zestig jaar. Dr Hoeneveld, die een langdurige praktijk te Alkmaar achter de rug heeft, had de laatste tijd domicilie te Bergen. Hem overkwam enige tijd geleden een ongeluk te Be verwijk. Hoewel zijn toestand vooruit ging, kwam daarin een kentering. Een week geleden werd dr Hoeneveld in het ziekenhuis opgenomen. Dl' Hoeneveld was oorspronkelijk as sistent in Utrecht, waar hij studeerde voor neuroloog bij prof. Winkler. Daarna promoveerde hij en kwam omstreeks 1925 naar Alkmaar als op volger van dr Vos. Sinds enkele jaren had hij zich geassocieerd met dr El- derson. Dr Hoeneveld die reeds enige tijd te Bergen woonde, was vele jaren voor zitter van de afdelingsraad van de afd. Alkmaar der Kon. Ned. Maatschappij tot bevordering van de Geneeskunst en tijdens de bezettingsjaren heeft hij achter de schermen ten behoeve van de illegaliteit voortreffelijk werk ge daan, wat oorzaak was, dat hij nog voor korte tijd in het beruchte „Oranje hotel" te Scheveningen werd opgeslo ten. Dr Hoeneveld genoot als zenuwarts in stad en wijde omgeving een uitste kende reputatie. Geboren Matthieu S. K., zo van J, H. Leijen en J. J. van der Lans. Wiïfrieda M. C., d. van J. Telïeman ën C. J. Hollenberg. Ondertrouwd Petrus J. Roskam, won. te Alkmaar, en Af ra Th. Leijen. De automonteur J. R, uit Bergen, die in Egmond roekeloos had gereden, waarvan een meisje het slachtoffer was geworden, werd vanmorgen dooi de rechtbank te Alkmaar veroordeeld tot f 75,of 25 dagen. Veertien dagen geleden was tegen hem f 50,of 20 dagen geëist. Vertrokken personenAnna van der Laan van Julianastraat 82 naar Dan- tumadeel Murmerwoude, G 342; Jitske van der Laan van Julianastraat 82 naar Dantumadeel Murmerwoude, G 342; The resa van Drunen van Prins Hendrik straat 25 naar Haaksbergen, Geukersdijk 55; Maria A Boon van Prins Hendrik straat 25 naar Wormerveer, Paul Kruger- straat 16; Helena Bodewitz van Juliana straat 67 naar Amsterdam, Silenestraat 2 I; Neeltje Koedijk van Boulevard 20 naar Sint Maarten, C 88; Geertje Koster en zoon van Schoolstraat 17 naar Alkmaar, Lyceumstraat 53; Sara Netten van Julia nastraat 82 naar Amsterdam, C. Dirksz- straat 11a,; Agatha Wortman van Julia nastraat 67 naar Beverwijk, Relweg 2; Harmanna H. Vos van Boulevard 20 naar Veendam, Egypteneinde 1; Volkert P. M. Keijsp?r van Wilhelminastraat 85 naar Aalst, Eindhovenseweg 13-15; Gerarda K. Zwart van Voorstraat 39 naar Castricum, Schoutenbos 21; Sijbrig J. van de Hoef, van Wilhelminastraat 132 naar Doniawer- stal, Langweer 129; Maria G. Mantel van Julianastraat 82 naar Haarlemmermeer, Grevelsweg 7a; Elisabeth A. M. Over- pelt van Voorstraat 52 naar Amsterdam, Guido Gezellenstraat 2; Geerdina Kappen van Van Speykstraat 31 naar Nieuw- veen, Oostkanaalweg 5. Ingekomen personenMargaretha H. Jonker van Amsterdam naar Wilhel minastraat 17; Aaltje Dijkstra van Rhe- den naar Julianastraat 82; Martinus P- Koopman, van het Centraal Bevolkings register naar Zuiderstraat 33; Wilhelmina A. M. Aben van Voorburg naar Prins Hendrikstraat 25; Elisabeth Konijn van De Rijp naar Smidstraat 9; Alida A. F. Rijkenberg van Arnhem naar Prins Hen drikstraat 25; Hillechien Bosklopper van Emmen naar Julianastraat 82; Maria B. T. A. C. Pauwels van Voorburg naar Prins Hendrikstraat 25; Anna Ras en gezin van Amsterdam naar Boulevard Ir. de Vassy 36; Petrus van Tilburg van Am sterdam naar Pastoor van Kleefstraat 11; Joannes Dekker van Assendelft naar Voorstraat 82; Jacoba F. Verberne van Voorburg naar Prins Hendrikstraat 25; Cornelia Stengg van Heemskerk naar Bergstraat 3; Pietje Schregardus van Leeu warden naar Trompenbergstraat 6; Alida C. M. Schilder van Purmerend naar Voor straat 82; Theodorus Kuijs van Bergen naar Van Speykstraat 12. Volgens de Westduitse socialistische partij zitten in Tsjechoslowaije nog ten minste twintigduizend Duitsers gevangen, van wie het merendeel wegens zeer ge ringe vergrijpen tot langdurige straffen zou zijn veroordeeld. AKERSLOOT Evenals vorig jaar ligt het ook nu weer in de bedoeling om in groot verband op te treden tegen de bruine rat. De bestrijdingsperiode zal dit jaar gehouden worden in de week van 12 t.e.m. 18 December a.s. Het is niet de bedoeling het vergif, zoals enkele jaren geleden is geschied, huis aan huis te bezorgen, doch enkele plaatsen aan te wijzen, aar dit kan worden gehaald, door degenen, die van de bruine rat last hebben of schade ondervinden. De bestrijdingsmiddelen worden kos teloos beschikbaar gesteld en zijn te verkrijgen bij de onderstaande per sonen t.w. J. van der Eng, Raadhuis- weg 69 (voor de ingezetenen, wonende in de kom van het dorp en Boekei); P. C. Commandeur, Zuidervaart 377 (voor ingezetenen, wonende in de Schermer); M. J. Groot Gzn., Blokker- weg 420 (voor de ingezetenen, wonen de aan de Zuid- en Oostdijk en in de KogerpolderP. Helder, Woude ^89 (voor de ingezetenen van de Woude en de Stierop); J. H. Wegener, Starn- meer 459 (voor de ingezetenen, wo nende in de Starnmeer. Woensdag zal de nieuwe R.K. Jongens school, gelegen aan de Dusseldorperweg, officieel worden geopend. Deze nieuwe jongensschool, welke ont worpen is door architect Vlaming uit Medemblik, voorziet in een grote behoef te en is een sierraad voor het dorp. Over een ruime betegelde speelplaats bereikt men de hoofdingang, vanwaar men komt in een fraaie vestibule. In deze vestibule bevindt zich een speciale kamer voor het hoofd der school, en een ruime voorraadkamer. De zeer vele ramen laten het licht in ruime mate in de school toe. Een mooie beschildering en verlichting alsmede een modern sanitair verfraaien het geheel. Het hoofd der school, de heer S. J. M. Mok, zal Woensdag tevens zijn zilveren jubileum vieren. GESLAAGDE PROPAGANDA-AVOND De Nederlandse Vereniging tot Afschaf fing van Alcoholhoudende Dranken, afde ling Limmen, hield op Zaterdag een ge zellige en goed bezochte propaganda-avond in „Ons Huis" te Limmen. Met succes werden door Limmer jon geren de toneelstukjes opgevoerd: „Piet jes verjaardag" en „Artisten gevraagd". Een Alkmaarse jongeman verhoogde de gezelligheid met zijn accordeon. De heer Bant uit Groet vertelde en ver toonde lichtbeelden van mooie plekjes in ons land. De bierfolder, uitgegeven door de Na tionale Commissie tegen het Alcoholisme werd aan de aanwezigen uitgereikt. De heer Piet Groot werd gisteravond door ongeveer 500 koorleden en mensen uit de muziekwereld gehuldigd wegens het feit dat hü 25 jaar koordirigent is. Piet Groot is niet alleen dirigent, ook als organist weet hy zijn weg in de mu ziek te vinden. Hij speelt o.a. in de Maria Magdalenakerk te Amsterdam. Mo menteel heeft de jubilaris zes koren onder zijn bekwame leiding, t.w. het R.K. Kerkkoor te Heiloo, het R.K. gem. koor „Nieuw Leven" te Heiloo. de R.K. gem. zangvereniging „Zaandam", het koor „Huygenwaard" te Heer-Hugowaard, het Motet Madrigaal Vrouwenkoor te Bergen en een zangkoor te St. Pancras. Toen Piet Groot gisteravond met zijn vrouw en verdere familie de Aula van de St. Willibrordus Stichting binnen kwam werd hij opgewacht door een erehaag van meisjes uit het kinderkoor, terwijl de hele zaal een welkomstlied zong. Voordat de sprekers aan het woord kwamen droeg mevrouw Rozing het gedicht „Ik .ben een rozenkind" voor. Hierna ging zij met vier dames de zaal rond om iedereen van een feestelijke roos te voorzien. De lange rij van sprekers werd ge opend door pastoor J. van Muijen, de president van het R.K. Kerkkoor in Heiloo die hoopte dat de prettige sa menwerking in de afgelopen zeven jaar nog vele jaren zou voortduren. Vervolgens sprak burgemeester J. Kalff, die evenals de jubilaris uit Krommenie komt. In een geestige speech complimenteerde hij de dirigent namens het gemeentebestuur. Dan hoorden we de heer Kooper, oud leraar van Piet Groot die namens de organisatie van verenigde dirigenten en organisten sprak. De heer Kooper haalde vele herinneringen uit vroeger jaren op. Ook de heer Hubert Cuypers. dirigent van de bekende Minnestrelen, voerde het woord. Het verheugde hem zijn oud-leerling zo gehuldigd te zien. De heer Tukker sprak namens de Bond van Gem. Zangver. Een grote kist sigaren werd aange boden door de heer Groot namens de R.K. bond van zangver. in Noord- en Zuid-Holland. In de kleine' pauze die hierop volgde speelde het „Vitrofoon-orkest" o.l.v Wim Cornelissen, met zang van me vrouw Dragtsma en de heer Veldman werden enige operette werkjes ten ge hore gebracht. Namens de R.K. bond van kerkko ren sprak vervolgens de heer G. Oos- termeyer. Een prachtige pickup-kast met gramofoonplaten werd aangebo den door de heer Roeland namens de koren die onder leiding van de heer Groot staan. Ter afwisseling werd daarna 'n bloe- menballet opgevoerd door een groep meisjes van 't kinderkoor „Nieuw Le- De oudercommissie van de Openbare Lagere School te Stompetoren hield Maandag 23 November een ouderavond in het gymnastieklokaal. Deze ouder avond stond in het teken van een kennismaking met het nieuwe hoofd der school, de heer Van Dalfsen en de beide nieuwe onderwijzeressen de dames Tuinstra en Schermerhorn. Het is begrijpelijk dat een groot aantal ouders aan wezig was om kennis te maken met deze drie nieuwe leerkrachten. ven", waarna als herinnering aan dit jubileum een foto-album werd aange boden. De dames A. M. van Duijnhoven en. E. Scbreuder spraken namens de huis houdschool „Sancta Maria" uit Zaan dam. De heer Groot is nl. als muziek leraar aan deze school verbonden. De heer Robert sprak namens de R.K. culturele ver. van Heiloo en Nico Akkerman namens de Kon. Ned. Toon kunstenaarsver. afd. N.-H. boven het IJ Namens het „Motet en Madrigaal Vrouwenkoor" uit Bergen sprak de voorzitster mevrouw Hamilton. De heer Viaar voerde het woord na mens de R.K. Zangver. „Huygen- waert" uit Heer-Hueowaard Namens het R.K. koor „Nieuw Leven" uit Hei loo sprak voorzitter Herman Groot. Deze lange rij van sprekers werd tenslotte gesloten door de heer Riem voorzitter van het kath. gem. koor uit Zaandam. In een eenvoudig speechje dankte de jubilaris enigszins ontroerd voor de vele blijken van belangstelling. Na deze gelukwensen werd een ca baret gegeven waaraan alle zangkoren van de jubilaris deelnamen. Ook het „Vitrofoon Orkest" werkte weer mee, dit keer in een moderner genre muziek met zang van Jac. Amoureus. De algehele leiding van de avond die tot laat in de morgen duur de stond onder leiding van Herman Groot, de voorzitter van „Nieuw Le ven". DOCTORAAL RECHTEN Zaterdag slaagde te Amsterdam aan de gemeentelijke universiteit voor het doctoraal examen rechten onze stad genote, mej. M. E. Knook. De pieren van IJmuiden zijn sinds mensenheugenis een dorado voor de sportvissers. Aan de voorgeschreven wetten wordt evenwel niet altijd de hand gehouden. De Rijkswaterstaat overweegt daarom, indien geen einde komt aan het verontreinigen, het af breken en het beschadigen van de golfbrekers, zowel de Noord- als de Zuidpier af te sluiten. De Haarlemse Hengelaarsbond tracht deze voor de hengelaars onaangename beslissing te voorkomen. Te Hoorn is een stichting opgericht, welke beoogt te komen tot het stichten van een algemeen protestants streek ziekenhuis „West Friesland". Hoorn beschikt momenteel reeds over een drietal ziekenhuizen, nl. het Stadsziekenhuis, het R.K. Sint Jans gasthuis en de particuliere ziekenver pleging „De Villa" In welke richting de plannen van de stichting zich zul len ontwikkelen en in hoeverre het bestaan van de beide neutrale zieken huizen hierdoor zal worden bedreigd, staat nog te bezien. Ook de burgemeester, de heer J. Posch en zijn beide wethouders, de he ren Hemke en Leegwater gaven acte de présence. De heer Van Dalfsen hield een zeer interessante inleiding over het onder werp: „Het kind bij zijn spel", een causerie die met grote aandacht werd gevolgd. Uit deze inleiding merkten wij op dat de nieuwe onderwijsmethoden zich bij het kinderspel hebben aangepast. Bij het taalonderwijs, het maken van een opstel en bij het rekenen werd de werkelijkheid nagebootst. In de gym nastiek het sprookjesspel voor de laag ste klassen, het wedstrijd-element voor de hogere klassen, enz. De aftredende leden der Oudercom missie, de heren H. Vierstra en G. J. Borst werden herkozen. In de vacatu re C. Breg werd gekozen de heer J. Nat. De heer J. van Eeten vertoonde voorts nog een tweetal films. Hij nam zijn gehoor mede naar de Bovenwindse eilanden: St. Maarten, Saba en St. Eustatius en naar de bergen waar men een reddingsploeg aan het werk zag. Aan het slot van de avond wenste burgemeester J. Posch hei nieuwe hoofd en de onderwijzeressen een pret tige samenwerking toe. Tussen de orgelman te St. Pancras C. B. en de burgemeester van die plaats is het water en vuur. Dat bleek gister middag wel toen de eerste voor de Alk maarse politierechter terecht stond om zich te verantwoorden wegens enkele minder parlementaire woorden die hij zijn burgervader in het gezicht had ge. slingerd. Een onverzettelijke wrok jegens het hoofd der gemeente had zich bij de orgeldraaiei vastgezet naar aanleiding van een woningkwestie, waardoor de man zijn levensgeluk bedreigd zag. Wel had hij spijt gehad dat hij zich zo had laten gaan en tweemaal reeds was hij naar de burgemeester toegestapt om deze zijn excuus aan te bieden. Maar deze had helaas geen genade voor recht laten gelden en zijn aanklacht niet in getrokken. De orgelman werd veroordeeld tot een boete van f 40, LANGEDIJK De Langedijker Bestuurdersbond, welke Maandagavond in lokaal Kramer vergaderde onder leiding van de heer P. Blom, nam het besluit om in Februari een viertal cursusvergaderingen te houden met als onderwerpen een bespreking over volkshuisvesting, en woningbouw, groei Europese eenheid, en de prac- tijk van de werkloosheid- en wacht geldverzekering. Medegedeeld werd o.a., dat de heer Ad Vermeulen van het NVV op 17 December zal spreken over de gemeenteklassificatie. Men besloot de jaarlijkse feestavond uit te stellen tot de volgende herfst, ook in verband met de VARA-feest- avond die op 6 Maart wordt gehouden. De voorziter deelde nog mede dat binnenkort een aanvulling verwacht kan worden van het Instituut voor Arbeidsontwikkeling. Bij de rondvraag kwam het euvel van het vele overwerk bij een der fabrieken te Zuidscharwoude ter spra ke en de lage lonen die daar uitbe taald worden. De voorzitter zei dat er kans was dat de lonen der fa briekarbeiders binnenkort gelijk zul len worden aan die der landarbei ders. Wat het overwerk betreft zal men zich tot het NVV wenden. De heer Van Lienen hield een pleidooi voor aansluiting bij de organisatie Bescherming Burgerbevolking, daar het hiermede nog niet erg vlot ver loopt aan de Langedijk. Spreker deel de mede dat er voorlichtingsavonden zullen worden gehouden. LANGEDIJK. Geboren: Theo dorus Fr., z. van J. Th. Eilander en A. J. Smit. Ondertrouwd Jacobus v. Doorn, won. te A'dam, en Adriana M. Kos. Maarten Aalbregtse, won. de Oude Nie- dorp, en Marie de Geus. Getrouwd Henricus J. Kramer en Maria E. Hart Hendrik van Rijn en Elisabeth B. Jansen. Overleden: Wilhelm Fr. Smit. 61 jaar, gehuwd met A. Stapel. Jantje de Boer, 74 jaar, gehuwd met J. de Vet. ZUIDSCHARWOUDE. Het R.K. fanfarekorps Apollo gaf onder leiding van zijn nieuwe dirigent, de heer Heij- ne uit Assendelft, een tweetal goed ge slaagde uitvoeringen in de zaal van de heer N. Rijper. Het programma be stond uit twee marsen, een wals, een ouverture en een suite. Hoewel de heer Heijne nog maar kort voor het korps staat, werden de nummers op te waar deren wijze uitgevoerd. De Ouverture Symphonique van G. H. Boedijn ge noot een goede reproductie. Het stuk werd muzikaal uitgevoerd en het korps ontwikkelde een goede klank. Ook Cop- pelia van L. Delibes, bewerking P. B. Bisselink, werd goed vertolkt. De R.K. toneelvereniging St. Jan uit Bergen ver leende haar medewerking op deze avonden en bracht met veel succes voor het voetlicht het toneelspel in 3 bedrij ven „Het smeulende vuur" van Wim Dumont. Het daverend applaus aan het einde was ten volle verdiend. HAARLEM. - De heer C. Th. Smal is bij zijn afscheid als gymnastiek- leider onderscheiden met de ere medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De rechtbank heeft gisteren voor lopige surseance van betaling verleend aan de N V. Scheepswerf en Machine fabriek HollandNautic. Op de receptie van de sociëteit „Trouw moet Biijcken" hebben o.m. de Haarlemse burgemeester, afgevaar digden van zustersociëteiten en van verenigingen van oud-studenten der Leidse en Utrechtse sociëteiten van hun belangstelling blijk gegeven. KOOG AAN DE ZAAN. Het ge meentebestuur is van oordeel, dat het gebouw van de openbare school A voor afkeuring in aanmerking komt. ZAANDAM. De Prot. Christelijke raadsfractie heeft een voorstel inge diend om de jaarlijkse kermis af te schaffen.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3