Zes Klein Europa-ministers Den Haag bijeen in Sint li E l'Siefarine 4 weinig hoop op E.P.G. Nog Gecompliceerde autobotsing bij Waddinxveen Het integratieplan-Beyen wordt sterk toegejuicht Contrast Hoofdstad-Rotterdam zelfs in Eerste Kamer Lord Ismay naar de Bermuda's Nederland wenst meer aandacht voor economie Drukte in Den Haag Graanoogst 1953 Eén zwaargewonde en een enorme chaos De pseudo-vogelpest steekt kop weer op Circus Van Bever door brand getroffen Autobotsing Een dode en twee zwaargewonden Het vierde internationale orgelconcours te Haarlem Verklaring Werkgeversbonden Doel: Een hogere levensstandaard Maasstad krijgt een stadsverwarming Architect-oplichter kreeg vier jaar Foto-finish ook op Nederlandse banen Bartali is van plan weer te gaan rijden Ford gaat zeer snelle sportwagens bouwen Ir: mesië teleurgesteld Viervoudige werking... m«i cvita geneeskracht Accoord onmogelijk te Panmoendjon Plezierige satii Als U zoet l het we] WOENSDAG 25 NOVEMBER 1953 (Van onze Haagse redactie DE MINISTERS van Buitenlandse Zaken van „Klein Europa" (Frank- rijk, Duitsland, Italië, Nederland, België en Luxemburg) zullen morgen in Den Haag hun lang verbeide besprekingen over de Euro pese Politieke Gemeenschap beginnen. De conferentie, die vanwege de regeringswisselingen in Frankrijk en Italië vier maanden moest worden uitgesteld, zal tot Zaterdag a.s. duren en zal behalve de EPG ook de Europese Defensie Gemeenschap tot onderwerp hebben. Tot uitgangs punten zullen de adviezen dienen, welke door de plaatsvervangende ministers van Buitenlandse Zaken zijn uitgebracht naar aanleiding van bun in September gehouden besprekingen te Rome. In politieke kringen in Den Haag en ook in die van Parijs, Rome en Bonn is men echter weinig optimistisch gestemd wat de resultaten der morgen te openen Haagse conferentie betreft. ^\AN EEN définitieve vormgeving van de EPG zijn de ministers nog niet toe en wel voornamelijk omdat de meningsverschillen ten aanzien van het karakter van een Politieke Ge meenschap nog altijd niet uit de weg zijn geruimd. Ook wat de Europese Defensie Ge meenschap betreft, z il men niet meer kunnen verwachten dan een krach tige aanbeveling zo spoedig mogelijk tot algehele ratificatie van het ont werpverdrag over te gaan. Hoewel het Nederlandse parlement al reeds zijn goedkeuring aan de EDG heeft gehecht, is dit in Frankrijk, zoals be kend, nog niet gebeurd. Van belang is in dit verband, dat Bondskanselier Adenauer in zijn functie van Duits minister van Buitenlandse Zaken met zijn Franse collega, George Bidault, de delicate Saarkwestie zal aansnij den. Of deze samensprekingen enig resultaat zullen opleveren, is twijfel achtig, doch als een vaststaand feit kan worden aangenomen, dat de op lossing van het Saarprobleem, bene vens een gunstig Engels standpunt tegenover ^e EDG absolute voorwaar den voor de ratificatie van het de fensie-verdrag in Frankrijk zal zijn. Men kan overigens moeilijk zeggen, dat Nederland zwaar geporteerd is voor een Europese Politieke Gemeen schap, als voorgesteld in het ontwerp verdrag, houdende het statuut van voornoemde organisatie. Dit verdrag, dat op uitnodiging van de zes minis ters van Buitenlandse Zaken door de zgn. Constitutionele Commissie is op gesteld, werd in Maart van dit jaar, tijdens de derde zitting van de Straats- burgse Assemblée aangenomen en offi cieel aan de regeringen der bij de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal aangesloten zes landen over handigd. Het behelst o.m. de instel ling van een Europees Parlement, een Europese Uitvoerende Raad, de Raad van Nationale Ministers, een Hof van Justitie en een Economische en Soci ale Raad. Een geheel hoofdstuk is ge wijd aan de integratie van de EGKS en de EDG binnen de EPG. Nederland nu is van mening, dat politieke integratie zonder economische inhoud hol zou zijn, niet alleen omdat in ons tijdsbestel de economische po litiek een elementair déél is van de algemene politiek, doch ook omdat Europa duidelijk moet weten in hoe verre het de landen ernst is met hun streven naar structuurverbetering. In verschillende memoranda aan de vijf andere regeringen der /öorgestelde Gemeenschap heeft de Nederlandse regering haar standpunt uiteengezet en enkele van haar voorstellen heb ben dan ook een plaats gevonden in het uiteindelijke ontwerp-verdrag, be helzende het statuut enér Europese Gemeenschap. Maar de Nederlandse regering is hier zeker niet tevreden mee. Haar voorstellen komen, samengevat, o.m. hierop neer, dat de Politieke Gemeen schap als economisch doel moet heb ben de verhoging van Jiet levenspeil in de aangesloten landèn, in het bij zonder door opvoering van de pro ductiviteit en de ontwikkeling van de werkgelegenheid. Tussen de zes lan den onderling moet voorts een ge meenschappelijke markt bevorderd worden, waarbinnen vrij verkeer van goederen, diensten, kapitaal en per sonen bestaat. Als eerste stap naar deze gemeen schappelijke markt acht de Neder landse regering het wenselijk, dat bin nen tien jaar een Douane-Unie wordt gevormd, binnen welker grenzen alle in- en uitvoerrechten, zomede alle kwantitatieve restricties zijn opgehe ven en die over een gemeenschappe lijk systeem van in- en uitvoerrechten en kwantitat'eve restricties beschikt ten aanzien van het handelsverkeer niet andere landen. Een concrete procedure wordt aan gegeven, voor geval een land gevaar ziet voor een onmiddellijk dreigende en, in verhouding tot de deviezenre serves, ernstige verstoring van het evenwicht van zijn betalingsbalans, waarnaast tevens een procedure wordt aangegeven, wanneer een land meent, dat in een welomschreven geval de nakoming van zijn verplichtingen in zake de Douane-Unie zal leiden tot ernstige verstoringen in een sector van zijn economie. Voor beide geval len wordt tevens een beroepsprocedu re aangegeven. Al deze voorstellen in uitgewerkte vorm zijn in de lcop Van deze zo mer door een zeer kleine Nederland se missie besproken rriet ambtelijke kringen in de vijf partnerlanden. Bij België zowel als Duitsland vond Ne derland een gretig gehoor, zij het, dat Duitsland het meer in de richting van volledige converbiliteit dan in die yOOR DE ontvangst van de 75 buitenlandse gedelegeerden die aan de conferentie in Den Haan zullen deelnemenhebben de Nederlandse autoriteiten vele voorbereidingen mosten treffen. Hotel des Indes, waar ook het secretariaat der conferentie is ge vestigd, zal het hoofdkwartier van de Luxem burgse minister van Bui tenlandse Zaken, Joseph Bech wor den; Kasteel Oud-Wassenaar dat van de Italiaanse premier Giusep pe Pella, die gisteren in Neder land arriveerde; het Scheveningse Kurhaus dat van de Fransman George Bidault en de Belg Paul van Zeelandterwijl Bondskan selier Konrad Adenauer in Hotel de Witte Brug zijn domicilie zal krijgen. Een door Koningin Juliana aangeboden diner in het Paleis op de Dam staat op het programma, zomede ontvangsten in het Rijksmuseum te Amster dam en de Trèves-zaal te Den Haag. Niet minder dan dertig journalisten uit het buitenland zijn voor de conferentie in de Residentie gearriveerd, om nog maar niet van het grote leger Nederlandse journalisten te spre ken, dat de geheime besprekingen zal trachten te verslaan. van volledige economische integratie wil zoeken. Frankrijk echter voelt weinig voor de Nederlandse plannen en ook Ita lië neemt een lauwe houding aan. Frankrijk met zijn hoge tariefmuren en zijn beschermende bepalingen voor bepaalde sectoren van de binnenland se markt voelt zich door de door Ne derland voorgestelde Douane-Unie in zijn economische levensvatbaarheid bedreigd. Parijs is van mening, dat de economische integratie onderge schikt moet worden gesteld aan de politieke integratie, terwijl Nederland zeker niet met een Europese Politieke Gemeenschap in zee zal gaan, als er geen of te wéinig rekening met zijn voornamelijk op het economische vlak liggende wensen wordt gehouden. Rondom deze grote tegenstelling zullen de besprekingen in Den Haag zich dan ook wel concentreren. Het enige magere resultaat dat de drié- daagse conferentie waarschijnlijk zal opleveren, is de instelling van een nieuwe studie-commissie, die tot taak zal krijgen een synthese te vinden tus sen de wel zeer tegenstrijdige stand punten, welke de regeringen der zes landen tegenover de door Straatsburg voorgestelde Europese Politieke Ge meenschap innemen. kxx5 oogstopbrengst 1952 kayavi oogstraming 1953 Op de Rijksweg Den HaagUtrecht onder de gemeente Waddinxveen is gistermorgen nabij de brug over de Gouwe een gecompliceerde aanrijding gebeurd waarbij vijf auto's waren be trokken. De heer A. uit Utrecht moest tengevolge van deze aanrijding met ernstige verwondingen naar een der Goudse ziekenhuizen worden overge bracht. De gehele weg werd door het gebeurde versperd, zodat al spoedig een verkeersopstopping ontstond waar. van tenminste duizend automobilisten de dupe waren. De heer A. wilde met zijn auto een vóór hem rijdende veewagen passeren juist op het ogenblik dat deze wagen een militaire colonne voorbij reed. De auto van de heer A. kwam hierdoor op het linker weggedeelte terecht en daar het enigszins mistig was, zag de be stuurder een tegenligger te laat. Een aanrijding met de tegenligger bestuurd door ir C. H. uit Sas van Gent, was het gevolg. Eerstgenoemde auto werd zwaar beschadigd en de heer A. liep zware verwondingen op. ir H. werd licht gewond. Door de gladheid van het wegdek ter plaatse draaide de uit Utrecht komende auto van ir H. een halve slag om en kwam daarbij in aanraking met de juist passerende Bovenstaand grafiekje geeft een beeld van de te verwachten graanoogst voor het lopende jaar, gebaseerd op gege vens van het Centraal Bureau van de Statistiek en gepubliceerd door het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. De stormramp, die in net begin van dit jaar het Z.W. van ons land teisterde, heeft zoals te verwachten was, ook de graanoogst ongunstig beïnvloed. Zo blijkt de totale opbrengst van tarwe, mede als gevolg van verminder de uitzaai, met 25 te zijn teruggelo pen, nl. van 327.000 ton tot 245.000 ton. De opbrengst van rogge bedraagt 427500 ton d.i. 70.000 ton minder dan in 1952. Haver leverde 6.000 tou minder op. Alleen gerst, en mét name aan zomer- aerst, is aanzienlijk meer geoogst dan in het vorige jaar. Dit vindt zijn oor zaak enerzijds in een betere hectareop brengst op de niet overstroomde gron den en voorts in de omstandigheid, dat het areaal zomer gerst als gevolg overstroming in Februari jl. mét 7u Was uitgebreid. De totale gerstopbrengst steeg aldus met 35.000 ton (15 1)CLh 240.000 ton tot 275.000 ton. In de omgeving van Lunteren en speciaal in de buurtschappen Meu- Lunteren, Overwoud en De Valk waar elke boer tegelijkertijd pluimveehouder is, wordt de kippenstapel op het ogen blik weer geteisterd door verschillende ziekten, waarvan de pseudo-vogelpest de meest gevreesde is. Er zijn boeren, die van 100 tot 150 kippen niet meer dan enkele eieren per dag rapen en hoewel de productie in dit jaargetijde meestal een dieptepunt vertoont, her innert men zich niet een dergelijke in zinking ooit te hebben meegemaakt. Een en ander heeft de burgemeester van Ede er toe genoodzaakt tér bestrij ding van de vogelpest te gelasten, dat alle pluimvee in een deel der gemeente Ede in de nachthokken moet worden opgesloten. Op de besmette bedrijven moeten bovendien honden en katten vastgelegd worden. Door onachtzaamheid van een stal knecht is dezer dagen in Terheyden bij Breda het winterkwartier van het Ne derlandse circus Van Bever door brand verwoest. De dieren konden worden gered, al werden enkele paarden bij hun panische vlucht gewond. Het me rendeel van het fnatêriaal werd échter verwoest met uitzondering van het ■1 tentdoek, dat toevallig in reparatie was. auto van ir F. Q. den H., president directeur der Ned. Spoorwegen. Diens auto werd hierdoor eveneens bescha digd. Een vrouw, komende uit de rich ting Utrecht, reed vervolgens met haar auto op de reeds beschadigde auto's mi, Waarna ook nog een vijfde wagen tegen de opeengehoopte auto's botste. Dit laatste voertuig werd bestuurd door een Engels militair uit Purley, die zijn auto door de gladheid van de weg niet tijdig tot stilstand had kun nen brengen. Door de rijkspolitie moest het verkeer op de weg in beide richtingen worden stilgelegd. Een persoon is gedood en vier per sonen zijn gewond, van wie twee ern stig, bij een auto-ongeluk dat gisteren is gebeurd op het gevaarlijke kruispunt in de Zeilberg onder de gemeente Deurne. Een bestelauto uit Warmond (Z.H.) en en Volkswagen uit de Meer kamp (gem. Deurne) zijn door tot nu toe onopgehelderde oorzaak tegen el kaar gebotst. De inzittenden van de wagen uit Deurne, vader en zoon Ver bakei en de heer J. van Dinter, werden alle drie zwaar gewond naar het zie kenhuis te Deurne overgebracht, waar de zoon V. inmiddels is overleden. De beide inzittenden van de bestelauto, de heer Beemsterboer uit Warmond en de heer Brouwer uit Noordscharwoude, werden slechts licht gewond. Laatst genoemde kon na behandeld te zijn het ziekenhuis verlaten. De toeristenklasse zal thans ook wor den ingevoerd voor vluchten over het middendeel van de Atlantische Oceaan, zo heeft de internationale organisatie voor luchtvervoer te Honolulu besloten. De commisie „Internationaal Orgel- concours" heeft ter gelegenheid van de vierde orgel-improvisatiewedstrijd, wel ke zal worden gehouden in Juli 1954, een prijsvraag voor een orgel-compo- sitie uitgeschreven. Uit de ingezonden werken zal een jury, bestaande uit de heren Ir H. H. Badings, Drs M. Geerink Bakker en Albert de Klerk, zo mogelijk drie wer ken kiezen, welke op het Cavaillé Coll- orgel zullen worden uitgevoerd tijdens het zaalconcert van het Intern. Orgel- concours en tevens worden uitgezon den door de NCRV en de Wereldom roep. Voor deze drie werken zijn prijzen uitgeloofd van f 250, f 100 en f 50. Naast de winnaar van „de Zilveren Tulp" in 1953, de organist van de Grote of St. Laurenskerk te Alkmaar: Piet Kee, kunnen aan de in Juli 1954 te houden improvisatie-wedstrijd op het» orgel in de Grote of St. Bavo Kerk te Haarlem nog een Nederlandse organist en drie buitenlandse organisten deel nemen. Voorwaarde is. dat de deelne mers de leeftijd van 35 jaar nog niet hebben bereikt en de kunst van het improviseren voldoende beheersen. Zeven leden van het Egyptische leger, die nabij Alexandrië zijn gelegerd, zijn gearresteerd wegens communistische ac tiviteit. Het Britse voetbalelftal, dat van daag tegen Hongarije uitkomt, was gistermiddag nog flink in training, getuige deze foto van Billy Wright en zijn mannen. HF;T STREVEN naar integratie van West-Europa is van essentieel be lang voor de toekomstige ontwikkeling van het Nederlandse bedrijfsleven. Een politieke en een economische eenwor ding zijn daarbij onverbrekelijk met el kaar verbonden. Dit aldus punt één van een nieuwe verklaring uitgegeven door de vier Verbonden van Werkgevers n.a.v. het Memorandum van de Neder landse regering inzake de Europese Gemeenschap (het z.g. plan-Beyen). In deze verklaring, die in totaal uit 12 punten bestaat, is gedagtekend 23 No vember 1953 en welke werd aangebo den aan de ministers van Buitenlandse Zaken en Economische Zaken, resp. mr Beyen es prof. dr Zijlstra, komen een aantal opmerkingen voor, welke wij hier in het kort zullen weergeven. De doelstelling van de Europese eco nomische integratie is een zodanige ra tionalisatie der productie, dat deze in een zo sterk mogelijke concurrentiepo sitie komt. Het middel is vorming van een grote gemeenschappelijke markt, waar vrije uitwisseling van goederen, diensten, kapitaal en arbeid kan plaats vinden. Hierdoor ontstaan specialisatie en kostenverlaging, toeneming der pro ductie en vergrote zekerheid bij de af zet; dit betekent gunstige voorwaarden voor verhoging en stabiliteit van de werkgelegenheid, kortom voor verho ging van de levensstandaard in West- Europa. De gemeenschappelijke markt kan slechts duurzaam verwezenlijkt worden, indien zij gedragen wordt door een zodanige politieke solidariteit der aangesloten landen, dat deze vorm geeft aan de gemeenschappelijke verantwoor delijkheid voor het welzijn van West- Europa en welke zijn uitdrukking vindt in een supra-nationaal beleid. Met voldoening constateren de vier Verbonden, dat in het ontwerp-statuut voor de Europese Gemeenschap van dezelfde gedachten wordt uitgegaan. Het is echter te betreuren, dat art. 84 van het ontwerp-statuut voor de eerste vijf jaren niet verder gaat dan de Ge meenschap bevoegd te verklaren om maatregelen ter bevordering van de gemeenschappelijke markt met una nieme goedkeuring te nemen. Boven dien geeft art. 84 ook niet aan, wélke concrete maatregelen moeten worden genomen. Het Plan-Beyen daarentegen ver werpt de gedachte van een periode van vijf jaren, waarin slechts maatregelen met unanieme goedkeuring kunnen worden genomen; bovendien stelt het Plan-Beyen wel concrete maatregelen voor om een begin te maken met de verwerkelijking van een gemeenschap pelijke markt, nl. door middel van ge leidelijke afschaffing van invoerrech ten, contingenteringen en andere be lemmeringen tussen de landen der Ge meenschap en door de opstelling van een uniform douane-tarief tegenover derde landen. De Verbonden menen, dat deze maat regelen slechts zinvol kunnen zijn, in dien er binnen de gemeenschappelijke markt een zekere harmonie bestaat t.a.v. de aldaar gevoerde economische en fiscale politiek. Aldus kan worden bereikt, dat de productievoorwaarden en de productiekosten in de onder scheidene landen op ongeveer gelijke wijze worden beïnvloed. Volkomen terecht ziet het Plan-Beyen In deze coördinatie der economische politiek de basis, waarop de ontwikke ling der Europese integratie zich zal kunnen voltrekken. Het aangewezen kader hiervoor vormt de Europese Ge- (Van onze parlementaire redacteur) ^ELFS in de Eerste Kamer was gister middag iets te merken van de tegen stelling tussen Amsterdam en Rotter dam, die zich de laatste tijd steeds meer blijkt te demonstreren. Aan de orde was een wetsontwerp, tot het doen bijdragen door het Rijk in de exploita tieverliezen van de stadsverwarming in Rotterdam. De Communistische heer Branden burg maakte bezwaaF tegen de ver strekking van een bedrag van bijna twee mlllioên aan Rotterdam en vroeg of de regering ook over de brug zou komen als Amsterdam eens tot de aan leg van een stadsverwarming zou over gaan nog voordat er genoeg personen zijn, die hun woning of hun zaak wil len laten aansluiten. De heer Kraayvanger van de K.V.P., een Rotterdams architect, pioefde blijk baar iets van afgunst in het betoog van de Amsterdamse afgevaardigde. Amsterdam, zo lazen we in de krant, is de laatste tijd rijk aan initiatieven, aldus de heer Kraayvanger, die hier aan uitdagend toevoegde: al loopt het altijd nog achter Rotterdam aan. Am sterdam moet zelf maar met het ini tiatief van een stadsverwarming komen. De heer Brandenburg liet het er vérder maar bij zitten en stemde, na dat minister Witte het ontwerp verde digd had, met de overige Eerste Ka merleden voor het wetsontwerp. meenschap, waarvan het ontwerp-sta tuut thans gereed is. De beste voorwaarden voor deze ge coördineerde economische politiek wor den geschapen, indien elk der deelne mende landen o.a. zo min mogelijk be lemmeringen aan het bedrijfsleven in de weg legt, teneinde hierdoor gezon de ontwikkelingsmogelijkheden aan het economische leven te kunnen geven. Een gecoördineerde conjunctuur-poli tiek zal steeds zoveel mogelijk via het particuliere bedrijfsleven moeten wor den gevoerd. Aangezien het streven om tot coördi natie van de economische politiek te geraken slechts kans van slagen heeft nadat een politieke binding is gevormd, is het vereist, dat direct na de totstand koming van het statuut van de Euro pese Gemeenschap een begin wordt ge. maakt met de eerste maatregelen ter verwerkelijking van een gemeenschap pelijke markt, welke steeds haar con currentiekracht moet blijven meten met de wereldmarkt. Steeds zal men in het oog moeten houden, dat het merendeel der West- europese landen, en Nederland in het bijzonder, niet alleen belang heeft bij een gemeenschappelijke Europese markt, doch veelal nog grotere belangen be zit bij een vrije wereldhandel, in het bijzonder met de dollar- en sterling- gebieden. Ook aan het streven naar de econo mische unie der Beneluxlanden ligt de gedachte van een gemeenschappelijke markt, zij het voor een bep.erkt grond gebied, terï grondslag. De Benelux- unie moet wórden begroet, niet alleen omdat zij voor de drie landen op zich zelf wenselijk is, maar ook omdat Be nelux uitstekend als bouwsteen kan dienen voor de meer omvattende Euro pese integratie. De Rottterdamse rechtbank heeft gisteren de 47-jarige architect W. V. J. van L. uit Rotterdam, conform de eis, veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar met aftrek. Hij had een drietal personen opge licht en daarbij een bedrag van ruim f 19.000 in de wacht gesleept. Hij ver telde de benadeelden allerlei fantasti sche verhalen. Zo moest hij een villa in Wassenaar voor minister Beijen bouwen en een klooster te Merkelbeek. Hij vertelde zelfs, dat zijn zuster was overleden. Om dit verhaal waar te ma ken liet hij missen voor haar lezen. In navolging van het buitenland, waar men reeds enige jaren werkt met fotografische opname van de aankomst der paarden bij draverijen en rennen, is thans ook in Nederland de foto-finish definitief ingevoerd. De Stichting Ne. derlandse draf- en rensport is na een periode van experimenten overgegaan tot aanschaffing van een in Denemar- ken vervaardigd „photo-finish" appa raat, hetwelk voorlopig gedurende het winterseizoen op de baan in Hilversum wordt opgesteld. Het toestel werkt zo snel, dat reeds 30 seconden nadat de paarden de finish zijn gepasseerd, de aankomst op de filmstrook is te consta teren. De foto-finish, is Zondag in Hilver sum in gebruik genomen en de span nende aankomsten der draverijen gaven onmiddellijk gelegenheid het nut van dit apparaat te bewijzen. Ongeveer 10 minuten na aankomst der paarden kon de ontwikkelde finish-foto aan de be zoekers worden getoond, die zeer in genomen bleken met deze verbetering, aangezien hiermede ook een einde wordt gemaakt aan de bij een deel van het publiek steeds bestaande twijfel aan de juistheid van een uitspraak. Gino Bartali, die langzaam vooruit gaat, hoopt dat hij over enkele dagen zal- kunnen opstaan van zijnziekbed, De wond aan zijn been is nog niet vol komen geheeld maar hij voelt zich uit stekend. Wat het komende seizoen aan gaat, heeft Bartali zijn plannen nog niet vastgesteld, alhoewel hij vast van plan is weer te gaan rijden. Wél heeft hij verklaard dat op dé eerstvolgende jaarmarkt le Milaan een 160 cc.motor fiets van het merk „Bartali" zal wor den tentoongesteld. Het ligt in de be doeling een Bartali-ploeg -te vormen, die aan de Ronde van Italië voor mótorrij- ders en aan de wedstrijd Milaan-Taren- te zal deelnemen. Onmiddellijk na het einde van de vierde Carrera Panamericana hebben de vertegenwoordigers van enkele be kende automobielfabrieken laten we ten dat hun ploegen het volgend jaar over krachtiger wagens zuilen beschik ken. Het meeste opzien is gewekt door een mededling van Tom jfcripps, de vertegenwoordiger van de Ford fabrieken. Scripps zeide namelijk in een gesprek met een verslaggever van het Mexicaanse blad „Excelsior" dat Ford besloten is sportwagens té bou wen teneinde de strijd met de Euro pese wagens aan te binden. Hij voeg de hieraan toe dat met de nieuwe „Lincoln sport" waarschijnlijk over vier maanden voor het eerst* proef gereden zal worden en dat déze wa gen een snelheid van 250 km per uur zal kunnen halen. De secretaris-gc eraal der NATO, Lord Ismay, zal de besprekingen op de Bermuda-eilanden begin volgende maand bijwonen. Hij zal optreden als adviseur van de Grote Drie en als woordvoerder van de kleine naties van de NAVO. Daarmee komt men tege moet aan het verlangen dezer landen, om nauwer te worden betrokken bij de politiek van de Grote Drie. Na de conferentie zal Lord Ismay verslag uit brengen aan de permanente Atlantische Raad, ruimschoots voordat de ministers van Buitenlandse Zaken, Defensie en Financiën in de derde week van De cember in Parijs bijeenkomen. Waarschijnlijk zal er over de Euro pese zaken op de conferentie uitvoerig worden gesproken. De Franse premier Laniel heeft namelijk in de Nationale Vergadering verklaard, dat hij van Amerika en Engeland de belofte wil trachten te verkrijgen, dat zij hun troepen gedurende een bepaalde pe- Elk '*!el Chef ar ine „4" bevat extra geneeskracht, dank zij de samenwerking van 4 wereldbe roemde geneesmiddelen. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET v TEGEN PIJNEN EN GRItP ,0 TABLETTEN i F 0.7a (Advertentie, Ing. Med.) riode op het Europese vasteland zal' len houden. Eisenhower zal hierin waarschijnlijk de beslissing moeten brengen, aangezien Engeland zich tot niets wil binden, dat niet ook door de V.S. wordt aanvaard. Wel wil het een Frans verzoek om verlengiing van het Atlantische pact tot na de lopende termijn van twintig jaar ondersteunen, Indonesië heeft zich zeer teleurge steld verklaard over het feit, dat zijn binnenlandse toestand als „probleem" op de Bermuda's zal worden besproken zonder dat het hierin van te voren is gekend. Geen enkele beslissing aan gaande Indonesië zal dan ook als bin dend worden beschouwd. In Panmoendjon kan men het nog maar steeds niet eens worden over de plaats, waar de politieke conferentie over Korea zou moeten worden gehou den. De communisten hebben nu Pan moendjon voorgesteld. De Amerikaanse delegatie heeft dit van de hand gewe zen met het oog op het zeer ongun stige klimaat. Als mogelijke conferentie oorden zijn thans, behalve San Fran cisco, Honolulu en Genève, ook Oslo en Lissabon genoemd. Over de datum kan men het «ven- min eens worden. Van geallieerde zijde is aangevoerd, dat deze pas kan wor den vastgesteld, wanneer men weet waar de conferentie wordt gehouden. Deze zou vier tot zes weken na de voorbereidende besprekingen moeten begingen. Er is niet de minste kans op hervat ting der uiteenzettingen aan Chinese en Noordkoreaanse gevangenen die niet naar huis willen terugkeren, tenzij de communisten vragen om voorgeleiding van gevangenen uit kampen, waaruit nog geen personen zijn verschenen. PET IS o"f„2j"s in een land Teriand. ^r de van het s op zulk een eeuv traditie kan bogen dit een dezelfde beu plaats in het dagelx DEPALEN wij tuur, dan ziei noemde liedjes, wereld nu niet nen kunnen, een vers t.o.v. het marsepein. Want wat is er heidswerk, dat telijke, niet te diverse „schrijver lijk weinig geschi IJET KON niet ste gedicht m laaide, overigens e nemen, groep vrij kittelorige u Immers, de andei dichtende De Genes (zij het goedmoedigi met diegenen, die zi ademloze spanning de zg. lintjesregen huidig ogenblik punt voor velen, zeker. Als 't lintje De historie vei deftig personage het Walhalla op is in het bezit ve zin, waarvan de wordt door een huwbare dochter deze dochter een en even natuurl huizes hier fel dat en nu lijk vergrijp van deze jongeman om (en plein On overtuigende steken met alles zins met lintjes te Hij doet dit in over de koning gek was op char en kroontjes en en je vrindjes" Floor het uitdruk nerende boutade zi.it te nietig voo kleine kwast sinds lang een last!") kan de zoon wel gevoeg] geen ijlings gesel Nooit is het een juister tijdstii dit ogenblik in dicht. („De deur Nikolaas treedt den baard, die kin" etc.). De Sint blijkt de oude stempel sermoenen vliegen rechts om de oren strooisel. Behoeft commentaar dat in de smaak van valt? „Wie speelt vraagt hij nieuw vrouw, doch ook niets te weten. hele(?) verbijster papa. Want wat zorgvuldig dichtg- titels en namen de pakje? Jawel geraden kruis van Joost hoogdravende ord mandeur zijgt in Hij was kapot zoveel eer"). Het blijkt dan echtgenote hem toebereid had gearriveerde zak te stoppen wiens meester Sinterklaas nou valt zomaar op nieuwbakken vraagt vergeving afcestoken Cocan blijkt dat achter niemand minder •ven vurige gaat. In een mod nu ijlings een doen of een ai ho- "fipersonen spo 'en. In De hu'Aigde men net ''-rmv-end kunt raden.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 6