Raad Hensbroek werkte belangrijke agenda af Notaris G. J. van Leersum gaat jubileren Gunstij 'Assi' ssistente Gemeentebegroting werd goedgekeurd MARKTBERICHTEN Voorlopig overzicht markt Purmerend Westfries in hart en nieren Pim, Pam Pom en de wonderlamp 5 doktoren waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen DOKTERS 'ADELAIDE HUMPHRIES BESOMMINGEN IJMU1DEN Radioprogramma Verlaging vai De voordelen vot bedrijfslever Nigeriaanse t ,Boko" alleei DINSDAG 8 DECEMBER 1953 Nadat dé voorzitter, de heer S. B. F. Kooiman, de raadsvergadering niet een welkomstwoord had geopend, kwam de agenda in behandeling. Ingekomen was het rapport van de studiecommissie der kleine gemeenten, waarvoor de voorzit! er de bijzondere aandacht dei- raadsleden verzocht, daar het zijn in ziens een zeer deskundig en goed ge documenteerd betoog tegen de stellin gen van het rapport-Ter Veen is; spre ker bevaj dan ook aandachtige lezing ten zeerste aan. Hierna besloot de raad zijn besluit van 18 December 1952, waarbij de ko per van winkelwaren was strafbaar ge steld, in te trekken, daar een gelijk luidend besluit van de raad van 's Hertogenbosch door de Kroon ver nietigd is. Medegedeeld werd, dat de Minimax-snelblusser in wijk C is ge plaatst, zodat thans ook dit gedeelte van de gemeente bij eerste brand- uitbrr k een blussingsmiddel ter be schik;. ig heeft. Op de vraag van de heer C. de Boer KVP), waar men zich bij uitbreken van brand diende te vervoegen, legde de voorzitter nog eens uitdrukkelijk vast, dat bij uitbreken van brand dit steeds onmiddellijk moet worden gemeld aan de burgemeester, hetzij mondeling het zij telefonisch onder nummer 214 of 221. Besloten werd voorts onderhands te verhuren de woningwetwoning A 42 aan E. N. A. Ooteman. Hierna werd tot lid van de commissie van toezicht op het L.O. per 1 Januari 1954 herbe noemd voor 5 jaar het periodiek aftre dend lid, K. de Hart.'Na deze ingeko men stukken en mededelingen ging de raad over tot behandeling van de ge meente-begroting 1954 en de begroting van het Burgerlijk Armbestuur. Voor 23 niet-rendabele aansluitingen aan het Provinciaal Waterleidingnet wordt in totaal f 680,92 geraamd. De raad was van mening dat zij in deze voor de volksgezondheid van zo veel belang zijnde materie op een goed kompas zeilde. Voor het openbaar ge woon lager onderwijs wordt een totaal aan uitgaven geraamd van f 20.732.19, terwijl als bijzondere uitgaven een post voor lakwerk van 54 schoolban ken ad f 637,20 is gevoteerd. Hierna kwam de subsidieregen in behande ling Het aantal te verlenen subsidies steigt, in verhouding tot vorige jaren, nog steeds en wordt voor de begroting 1954 in totaal geraamd op f 1686,40. Toegewezen werden de subsidies aan: De bond tegen het schenden van Gods Heilige naam door het vloeken f 10. waarbij de heer G. den Das (PvdA) wenste geacht te worden te hebben tegengestemd; voor de vereniging van B. en S. kring Hoorn en omstreken f 5.70; Ned. Ver. Gem. belangen f 10; Pro Juventute f 35: S.W.G. Obdam f 5; S.W.G. Spierdijk f 10; afd. Alkmaar Ned. Genootschap tot Reclassering f 10; R.K. Reclasseringsverenigmg afdeling Hoorn f 10; Witte Kruis f 10: Wit-Gele Kruis f 150; vereniging Diaconieën f 150; Kinderuitzending f 400, waar voor de heer Den Das als voorzitter van de afdeling dank zegde: Geeste lijke Volksgezondheid f 220: EHBO afd Hensbroek f 15; EHBO afd. Spierdijk f 15: Kankerbestrijding f 5.70; Kraam zorgcentrum f 100: Fanfarecorps Vol harding f 150: Fanfarecorps Accordan- do f 37.50; Voetbalvereniging St Geor ge f 15; Cen raai Inlichtingenbureau f 12.50; Stichting 1940—'45 f 25; AVO afd. West-Friesland f 10; Rattenbestrij ding f 150; Land- en Tuinbouwtentoon stelling f 15: Mechanisatiecommissie Tuinbouw f 15; Proefschooltuin West- Friesland f 15; Militair Tehuis Pro Rege f 15: Centraal Kath. Mil. tehuizen -f 15. Besloten werd geen subsidie te verlenen aan de Bond voor Mobilisatie invaliden en hunne nabestaanden en de Stichting de Nederlandse soldaat, Vreemdelingenverkeer en de Bond van Openbare Leeszalen. Voor de behande ling van het verzoek van de Hervorm de commissie voor het jeugdwerk ad f 100 ging de raad in comité. Toen na drie kwartier de vergadering werd heropend, stelde wethouder P. de Jong (KVPi voor in plaats van f 100. f 50 te verlenen, omdat men het jeugdwerk voor 1954 dan wel wenste te steunen, doch zich niet voor volgende jaren wilde binden. De raad besloot hierop een subsidie ad f 50 te verlenen onder voorwaarde dat de subsidie alleen voor 1954 kan worden toegestaan en dat de Hervormde commissie indien zij voor volgende jaren weer in aanmerking wenst te komen eerst rekening en ver- an'woording zal afleggen van de be steding van de nu toegezegde subsidie. Hierna werd de gemeentebegroting 1954 zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd en vastgesteld met een totaal van inkomsten en uitgaven van f 112.143.57 en'een post onvoorzien van f 9.229.30. Na ook de begroting van het Burgerlijk Armbestuur 1954 onder de loupe te hebben genomen, waaruit bleek dat de gemeente een subsidie van f 9.600.— aan deze instelling ver strekt, ging de raad over tot de rond vraag. Enkele zeer belangrijke kwes ties werden behandeld. De heer C. Groet (Gem. Belang) informeerde naar een baggerregeling. De voorzitter deel de mede. dat er nog geen regeling in deze bestaat en dat alle aangelegenhe den hieromtrent via het arbeidsbureau lopen. Waarschijnlijk zal de regeling hierin bestaan dat men een baggerman bij de gemeente kan aanvragen en deze dan in overleg met het Arbeidsbureau hierin zal voorzien. Wanneer in Hens broek aan deze mensen behoefte zou komen te bestaan, zal een cn ander nog nader worden bepaald. Aangaande een nog door de heer Groet gestelde vraag betreffende de ruilverkaveling, deelde de voorzitter der Banne en Pol der Hensbroek ter zake deskundige, de wethouder Wit (Gem. Belang) mede, dat het eerste half jaar geen sprake zal zijn van enige uitvoering h'«rom- trent, daar de Cultuur Technische Dienst thans de zaak in handen heeft en pas over een half jaar klaar kan zijn met haar rapporten. De heer G. den Das (PvdA) verzocht de aandacht van de raad voor het feit dat door de groei van de dokterspraktijk een nij pend gebrek was ontstaan aan een grotere wachtkamer in de dokters woning. De heer Den Das juichte voorts het verschijnen van het rapport van de Studiecommissie voor de kleine ge meenten van harte toe en hij hoopte dat ook Hensbroek met zijn tijd zou meegaan en onder meer oog zou heb ben voor de stichting van een badhuis. De voorzitter deelde op de gestelde vragen mede, dat een en ander de bij zondere aandacht van B. cn W. zou hebben en dat vooral door het treffen van gemeenschappelijke regelingen met andere gemeenten veel tot stand zou kunnen komen. Op de vraag van dc heer Den Das hoe het stond met de torenrestauratie, kon de voorzitter het verheugende feit mededelen, dat van het ministerie van O. IC. en W toe zegging is gedaan om de Rijkssubsidie in 1954 te verlenen. De restauratie van de toren is dus op til. maar eerst zal nog een nieuwe begroting moeten wor den ingediend, zodat het nog wel even zal duren voordat alles in kannen en kruiken is. De heer C. de Boer (KVP) informeerde naar de strafbaarheid van de j.l. Zaterdag 28 November gestookte brandjes aan de Weeresloot. De voor zitter deelde mede, dat niet uitdrukke lijk bij de Politieverordening was be paald dat dit verboden is, doch kon wel toezeggen dat B. en W. dien aan gaande een ontwerp lot verbodsbena- ling in studie hebben. De heer L. Hoo. gewerf (KVP) vroeg naar de verde ling van het uit nood gedode vee. Vol gens spreker moest een in de gemeen te gestorven koe ook in de gemeente blijven en niet. gedeeltelijk naar elders worden vervoerd om daar te worden verkocht. De voorzitter deelde hierop mede, dat een vleesverdeling ten be hoeve van plaatsen waar geen nood- slachtplaatsen aanwezig zijn, zijns in ziens zeer rechtvaardig was. Indien de noodslachtslagers niet tevreden zijn met de geldelijke vergoeding of de ge troffen regeling, dan dienen zij geza menlijk deze zaak met de Vleeskeu ringsdienst te bespreken. Na deze veel omvattende materie sloot de voorzitter de vergadering. ALKMAAR, 7 Dee. Bevelanders 9.50; tomaten 42—73; witlof A 45—49 en B 15—42; bloemkool A 50—59 en B 20 58; rode kool 59; savoye knol 7—9.50; groene -kool 18,5022; spruitkool: ge schoond 30—40, A 18—33 en B 15—20: boerenkool 10—22; andijvie 13,50-80,50; rode bieten 4.50—7; bbspeen 8—16; win terpeen 5—6,50; waspeen 10—19; uien 2.50—7,50; prei 8—14; peterselie 3,50—4; soepgroenten 510; knolsoepgroenten A 10.5012 en B 37,50; appels: Bramlev Seedling K 12, Goudreinetten Hl 24—28 en K 918 en Present van Engeland H I 28; peren: Beurré Alexander Lucas HI 23, Graliool H I 23 en Winterian H 19. NOORDSCHARWOUDE, 8 Dece. 1700 kg aardappelen: Noorderlingen 11.50 en grove 11,70; 8600 'kg uien 5.40—6.20, grove 5,806,40, drielingen 10—11 en nep 19; 500 kg bieten B 4; 2500 kg peen B 5 cn C 5; 21.000 kg rode kool A 6— S.20 en B 55.10; 2000 kg gele kool A fi—6.60; 6700 kg groene kool A 0,20— 10.80 en B 5—7.30; 160.000 kg Deense1 witte kool 4.50-530.000 kg andijvie I 21,90—26,90, XI 19,80—23.50, B 19.50- - 21 en Bit 11,80—20.80; 100 kg witlof BIT 33; 500 stuks bloemkool: Bil 49 en afw. 33. Doorgedraaid: 15.000 kg witte kool. 10.000 kg rode kool, 2200 kg peen en 500 kg bieten. WARMENHUIZEN, 8 Dec. 18.000 kg rode kool A 6—7.50; 37.000 kg witte kool: Deense 5 en Succes 4,50; 300 kg groene kool 7; 9500 kg andiivie 19.60—23,80. Doorgedraaid: .50.000 kg rode kool en 20.000 kg witte kool. BLOKKER. 7 Dcc. 1953 Knolbie- ten 5—20; Uien 4.90—6.10- gare Bieten 10—13; Prei 14; Groene kool 8.70—9.10- Boerenkool 13; Spruitkool 22-28- Was peen 5.07—6.00: Andijvie 6-19- Bloem kool 5.10—11.70, Rode kool 5—8.70; Boerenkool 10—16; Spruitkool 16—32; Witlof 2151; Breekpeen 56 10; Was peen 13—16; Andijvie 18—35- Sla 11.20- Bloemkool 13—68; Alicante 99—1.01; Goudreinette 23—34; Jonathan 28—45; Laxtoin's Simerbe 17—39; Comtesse de Paris 28—40; Gieser Wildeman 17—29; Winterlauwtje 1020. ZUIDERKOGGE, HEM. 7 Dec. Bevelander 11; Andijvie 22; Bloemkool 8—82: Spruiten 18—22; Prei 9; Rode kool 68.30, Ramenas 10; Groene kool 9.80—12.40; Midd. Uien 4.20-5:40- Grof Uien 5.60—5.80; Peen 5.10—5.80;' Win- terlauw 714; Winterjan 1318; Gra- tiool 16; Jonathan 34. Hoenee) duizenden zouden zo tegenover notaris Van Leersum hebben gezeten transacties afsluitend, raad vragend, zaken besprekend, of wel als medebestuurs lid van een vereniging belangen van algemene aard behandelend, luisteren naar het weloverwogen oordeel van deze magistrale figuur, in de intieme sfeer van het kantoor in het grote huis aan de Bosstraat in Winkel? Woensdag 23 December a.s- zal het veertig jaar geleden zijn, dat de lieer G. J. van Leersum zijn intrede deed als notaris in dé gemeente Winkel. In de loop van die vele jaren is hij voor talloos velen uit het dorp en de wijde omgeving de vertrouwensman geivorden en tevens heeft hij in het gemeenschapsleven een belangrijke plaats ingenomen. En nog is hij, ondanks zijn zevenenzeventig jaren, merkwaardig vitaal. Nog spreekt hij zijn woordje mee in het verenigingsleven, zij het, dat hij in een aanlal colleges en organisaties zijn plaats voor jongere krach ten heeft ingeruimd. Zo heeft hij het politieke leven reeds een aantal jaren vaarwel gezegfl hij vertegenwoordigde destijds de Liberale Unie in de Prov. Staten en voorts was hij gedurende 15 maanden waar- nemend burgemeester van Winkel doch in allerlei verenigingen en instellingen bekleedt hij nog een leidende bestuursfunctie en hier wordt nog gaarne van zijn ervaring en van zijn inzichten geprofiteerd. Het aanbod van runderen bedroeg vanmorgeit-pl.m. 875 stük$. De handel in vette koeien was iets vlugger waar door de prijzen ook iets hoger waren, doch waar later het aanbod nog meer steeg blijft de afloop nog een vraagte ken. Op de geldemarkt was een vrij goede handel, maar op de vettemarkt was het weer heel stil. Wat de nuchte re kalveren betreft, ging het met de lichte dieren iets stugger; naar de zwaardere was wel meer vraag, maar toch bleef de handel kalm, behalve in de fokkers, die weer goed werden ge vraagd, Enkele vette kalveren werden ook wel goed verkocht. Op de schapen - markt waren bij kalme handel de prij zen niet beter, wat zowel voor de vette schapen gold als vdor de lammeren. Ondanks de grote aanvoer van vette varkens, was er toch een vlotte han del, waardoor de inzet van f 1.88 zich behoorlijk kon handhaven De gang van zaken op de biggenmarkt was niet slechter maar toch nog aan de kalme kant, waarbij de prijzen vrij constant bleven OBDAM, 7 December 1953. 3500 kg uien 5.806.40; grove 5.706.10; 15.000 peen B 5.C 55.20. De heer G. J. van Leersum werd ge boren in Hoorn en men mag dus van hem zeggen, dat hij in hart en nieren Westfries is. Geboren op 11 Augustus 1876 kwam hij, na de Rijks HBS te hebben doorlopen terecht op het nota riskantoor van de heer Booy, waar hij in 1900 zijn candidaats haalde. In Hoorn leerde hij zijn vrouw kennen, en zag hij twee zoons ter wereld komen. Ook in Hoorn zat hij tot over zijn oren in het verenigingsleven, zodat het voor het gezin eigenlijk een verademing was, naar Winkel te kunnen trekken, waar hij notaris Abr. Sloos opvolgde. Wat heeft de rust kort geduurd! In de 'eerste plaats moest het notariskan toor, waar weinig meer te doen was, worden opgewerkt, in de tweede plaats duurde het maar heel kort, of hij zat tot over zijn oren in het verenigings leven. Om zijn eigen woorden te ge bruiken: Ik vloog er in Hoorn uit, maar ik vloog er in Winkel even haz-d weer in. Wanneer we hem de vraag stellen, of zijn zoon Rob, directeur van de Ko ninklijke Schouwbui'g in Den Haag, de liefde voor het toneel van vader heeft, komen we op een gebied, waarop nota ris Van Leersum ongetwijfeld ook zijn sporen verdiend heeft. Zelf heeft hij in vroeger jaren met enthousiasme to neel gespeeld, maar de grootste be- 192. Billie kreeg nu het Sportwagen- tje op gang en juist op het moment, dat Moeder wéér naar buiten ge stormd kwam, gevolgd door de woedende Emir en de "baron en zijn vrouw verdween het sportwagentje in een wolk van stof! „We zijn te laat", riep Moeder ontzet. Ja, zo leek het ook, maar zij wist niet, dat twee van haar zoontjes zich in de kofferruimte verborgen hadden, zodat er nog een kleine kans was, dat de wonderlamp weer bij zijn rechtmatige eigenaar zou terugkeren! En dat wist Billie de Spinner óók niet, anders zou hij niet zo zelfverzekerd tegen zijn maat ge sproken hebben, als hij nu deed! „Zo Karei, en wat heb je nu te wensen?" riep hij opgewekt. „Zeg het maar en Billie zal het voor je te voorschijn to. verenHij wees naar de tas van Moeder Woeffie, die aan zijn Voeten lag en waarin de wonderlamp verbor. gen zat. Karei was echter te zeerover, stuur om Billie aan een goed idee te helpen. Deze keek zijn compagnon eens minachtend aan en haalde toen zijn schouders op. „Goed, als jij niets weet, zal IK het maar weer zeggenOp dat ogenblik werd zijn aandacht afge. leid door een groot bankgebouw, waar ze langs tuften. „Aha, ik weet het al", riep hij en met een gierend geknars van remmen stopte het wagentje voor het bankgebouw. Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte het; u kunt het ook. En wel zo: Drink In de loopvanelke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoel gang. Neem de eerste week elke avond twee Carter s Leverpilletjes. Tweede week - elke avond één. Derde week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Lever- pilletjes stellen uw ingewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeer middelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Lever pilletjes om u -weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Vraag Carter s Leverpilletjes. (Advertentie Ing Med.) kendheid verwierf hij wel als jurylid, in welke hoedanigheid hij ettelijke ma len is opgetreden, terwijl de plaatselij ke afdeling van het Nut nog niet te vergeefs een beroep op hem doet. Wanneer de heer Van Leersum over toneel spreekt, geraakt hij nog in vuur. Maar ook in vuur zou hij kunnen gera ken, als hij spreekt over het werk in het belang van de volksgezondheid. Jaren lang heeft hij immers niet alleen in de plaatselijke afdeling, maar ook als be stuurslid en als voorzitter van de Noordhollandse vereniging Het Witte Kruis zeer verdienstelijk werk gedaan. Het moet hem dan ook ean grote vol doening zijn geweest, toen hij daarvoor een paa.- jaar geleden tot officier in de Orde van Oranje Nassau werd be noemd. Toekomstplannen Dan komt zo terloops, tijdens het on derhoud dat wij hadden, het gesprek nog even op de toekomst. Volkomen ongewis, aldus notaris Van Leersum. Dat hangt samen met de in de lucht hangende pensioenregeling voor notarissen, waarover nog al één en ander te doen is. Komt die regeling af, dan is het wel zeer waarschijnlijk, dat we naar de kaasstad trekken, want mijn vrouw hunkert natuurlijk naar de kleinkinderen die er wonen. Ik zelf ben méér een buitenman. Zekerheid is er echter niet. De huizenproblemen spreken een woordje mee Zo zullen dan Woensdag vóór Kerst mis notaris Van Leersum en zijn vrouw met hun verdere familie de dag her denken, waarop ze naar Winkel zijn gekomen, veertig jaar geleden, en zal notaris Van Leersum er met vreugde over kunnen peinzen dat hij in 1913 een carrière is begonnen, waarvan hij nu kan zeggen, dat zij hem de grootste vol doening heeft geschonken. WONDEN GENEZEN SNÉLLER MET (Advertentie, Ing. Med.) 7) Janice voelde zich een beetje be schaamd. Maar ze voelde zich ook be ter; niet meer zo moe, zo gedepri meerd. Hoewel ze niet kon ontdekken, waarom ze zo gedrukt was geweest, Ze was blij Ben weer thuis te hebben. Eigenlijk moest ze meer zijn dan blij alleen, ze behoorde zo dankbaar te zijn, dat haar stemming steeg tot dui zelingwekkende hoogte. Om dit goed te maken, schoof ze haar stoel terug en stond met een vro lijke glimlach op. „Natuurlijk blijf je!" Dat was beter, al was het een beetje laat. „We moesten eens lekker uit lachen om deze heel bijzondere gele genheid te vieren, vindt u ook niet, moesjelief? Wat zou je denken van die sherry van vader, die hij zo hardnek kig bewaard heeft voor juist zo'n ge legenheid als deze? Het spijt me, Ben- gy, we hebben niets sterkers". Haar manier van doen was oprecht en ze vloeide over van die echte warmte, die niet alleen Janice bij veel mensen geliefd, maar ook haar aan trekkelijke gezichtje op zijn mooist maakte. „Natuurlijk, dé sherry", verklaarde mevrouw Hilary. Ze was druk in de weer met de potten en pannen, die de door Ben genoemde geuren afgaven. V.nwege iiet dienstbodenprobleem en de hoge lonen had Mildred Hilary de laatste vier jaren zelf het werk in huis gedaan De laatste tijd had ze er over gedacht om het ook maar te doen zon der de werkvrouw, die twee kéér in DOOR: de week kwam voor de was en het zware werk, maar daar had Janice niet van willen horen. „Het lijkt me niet juist om meneer Hilary van zijn sherry te beroven", protesteerde Ben, „al heb ik geen voorkeur voor iets sterkers, dank je wel Janice". De vrolijkheid was in zijn ogen teruggekeerd; die verliet ze zelden voor lang. „Ik kreeg mijn portie inboorlingenvuurwater wel binnen, dank u wel, mevrouw. De binnenkant van mijn arme maag is wel aan rust toe!" Meneer Hilary zou er op staan je zijn sherry te schenken"; zei Mildred met overtuiging. Er kon geen twijfel aan bestaan, gezien haar zelfverzekerde be. wering, dat ze precies wist wat de hou ding van haar echtgenoot ten opzichte van zowat alles was. De Hilary's waren na zeven en twintig jaren nog net zo dol op elkaar, als toen ze de gelofte hadden afgelegd niet meer n. ar ande ren te kijken en zich slechts aan elkaar te wijden. Ze hadden een volmaakt ge lukkig huwelijk. De kleine vóór- en tegenspoeden hadden er alleen maar toe bijgedragen de banden nog sterker te maken, in plaats van dat de sterke grondvesten ondermijnd werden. Ik hoop maar, dacht ze, terwijl haar geest even bezig was als haar handen, dat mijn dochters net zulke gelukkige hu welijken zullen Sluiten. Ik hoop, dat ze net zulke goede mannen zullen vinden. Vooral Janice, hoewel Janice toch de sterkste van de twee was. Soms was ze ivel eens bang dat haar oudste doch ter te sterk, te zelfstandig zou worden. Met deze eigenschappen kon een mens veeleisend worden en te zeer ingesteld op volmaaktheid. Dat had ze wel meer zien gebeuren met meisjes, die even veel, soms zelfs nog meer, verdienden dan de jongelui, die ze kenden. Met tertijd werden ze hoe langer hoe kies keuriger en zo veeleisend, dat ze ten slotte dikwijls met lege handen bleven zitten. Laat dat als 't u blieft niet ge beuren, lieve God, dacht Janice's moe der, terwijl ze het vlees in de oven bedroop en met de vork in de goud bruine aardappelen prikte. Mildred Hilary deed dikwijls een schietgebedje, terwijl ze kookte of schrobde, of verstelde of in het park wandelde. Ze was niet wat men noemt een godsdienstige vrouw, maar ze had hetzelfde rotsvaste geloof als haar Quaker-voorouders. „O jongens!" Ben maakte het klik kende geluid met zijn tong, dat het algemeen geldende teken van goed keuring is. „Ruikt dat even hemels! Als ik denk aan de rantsoenen, waar wij onszelf mee voor de gek moesten houden en ons zelf wijsmaakten, dat het geen stro was! Ik waarschuw je, Milly Hilary, u zult er spijt van heb ben, dat u me uitnodigde. U zult niet genoeg vlees overhouden voor een ge- haktje morgen of voor haché!" „Loop heen. Als je ons de oren niet van het hoofd eet, word ik boos" Me vrouw Hilary lachte hem toe. Daarop joeg ze hen beiden weg met een zwaai van haar schort. „En nu jullie tweeën naar boven. Ik kan beter opschieten zonder publiek. De tafel is al gedekt. Janice. En ik geloof dat ik je zusje hoor thuiskomen. Dan kun je haar meteen onze verrassing tonen. En je zult zelf verrast zijn, Ben, als je ziet hoe groot onze Albie is geworden". „Dat moét ik zien", verklaarde Ben. „Niemand kan mij wijsmaken, dat die spillebeen zich ontpopt heeft tot een schone jongedame. Eigenlijk stemt het me wat droevig. Ik heb het gevoel dat ik een beetje teveel veranderingen zie". Zijn ogen beschuldigden Janice, en zijn oprechte blik zei haar, dat hij er niet zeker van was, of hij de ver anderingen, die hij in haar had opge merkt, wel kon bewonderen. Daarop nam hij haar hand en trok haar met zich mee. „Ik vertrouw, dat ik niet zo teleur gesteld zal zijn in uw andere dochter, mevrouw, als in deze", wierp hij mevr. Hilary nog toe vanaf de onderste trede van de trap en dat ik een wat war mere begroeting zal krijgen dan de kille, die ik van onze geweldig volwas sen werkende vrouw kreeg. Kom mee!" Hij gaf Janice nog een rukje. „Zullen we Albie besluipen en haai de stuipen op het lijf jagen? Of kun jij een verfijnder benadering beden ken? Hé!" Hij stond halverwege de steile trap stil. Zijn gezicht droeg een uitdrukking van grappige teleurstel ling„Denk je dat ze me zal herken nen?" „Hoe zou Albie of wie ook jou ooit kunnen vergelen, jou verwaande kwast." Toch vroeg ze zich hetzelfde af, zon der de bijtende spot die ze hem had toegediend Hoe kan iemand ooit Ben- gy vergeten? Hij was een schat. En ze was blij, dat hij weer thuis was. HOOFDSTUK III Juffrouw Willows had wel degelijk een voornaam, al kende Betty-Jane deze niet en al werd die door niemand gebruikt Tenminste niet in dokter Hol- brook's appartementen, en de wacht kamer van dokter Holbrook was be halve haar eigen flat in Brooklyn de enige plaats waar men haar goed genoeg kende om zo familiaar te kun nen zijn. (Wordt vervolgd). De besommingen van gisteren wareni I IJm 38 „Zeelandia" f 22100.—; IJm 171 „Bloemendaal" f 14.120.—; 2 trawlers met f 39.000.—. RO 2 f 3315.—; Sch 95 f 690.—; KW 20 f 4530.KW 25 f 1270.-; KW 159 f 3000.—; KW 51 f 4340.-; KW 89 f 3850.—; KW 155 f 3300.-; KW 69 f 4260.—; KW 104 f 2970.-; KW 64 f 3310—; KW 166 f 3260.-; KW 10 f 3720.—; KW 26. f 2840.-; KW 59 f 4760.—; KW 24 f 4720.-; KW 108 f 2480.—; KW 169 f 3230.-; KW 28 f 4450.—; KW 162 f 2970.-; KW 125 f 2910.—; KW 107 f 2850.-; IJm 204 f 3040.—; IJm 74 f 168.-; KW 17 f 3640.—; KW 30 f 1660.-; KW 98 f 3600.—; KW 94 f 1600.-; KW 34 f 3740.—; KW 53 f 1870.-; KW 133 f 3290.—; KW 77 f 1350—; KW 27 f 1890.—; IJm 208 f 6630.-; IJm 23 f 3970.—; IJm 52 f 2410.-; IJm 229 f -2000.—; IJm 7 f 2960,-; IJm 78 f 2310.—; Am 18 f 4160.-; Am 16 f 3400.—; Am 17 f 3560.-; BU 33 f 2550.De totale aanvoer bedroeg 9200 kisten. De prijzen Waren per 1 kg: heilbot 3.10—2.75; gr. tong 3.102.85. grm. tong 2.12—1.91, kim. tong 2—1.81, kl. tong I 1.72—1.56, kl. tong II I.50—1.14; tarbot 2.25—1.75. Per 50 kg: tarbot II 96f III 80, IV 60—34; schartong 4542; gr. schol 54—41, grm. scho] 63- 51, kim. schol 7865, kl. schol I 64-54, kl. schol II 4322; schar 3022; v. ha. ring 14.50—10.50; makreel 31—2250; gr. schelvis 6457, grm. schelvis 6253, kim. schelvis 70—48, kl. schelvis I 70—47, kl. schelvis II 36—9; wijting 24—8; gr. gul 60—50, mid. gul 42—39, kl. gul 27—16.30; kl. haai 32—31; poontjes 32; kl. koolvis zw. 36, wit 4836; Per 125 kg: gr. ka. beljauw 256138; gr. koolvis zw. 86—77, wit 102—94. HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.13 Gewijde-mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8-15 Gram. 8.30 Tot Uw dienst. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Water- standen. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst- II.00 Gram. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Gram. 12.37 Tweede Adventsstonde. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Mu- sette-trio. 13.40 Gram. 15.05 Omroep orkest en solist. 15.45 Gram. 16 00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.30 Orgelconcert. 18.00 Mil. klankbeeld. 18.10 Gram. 18.15 „Meer dan 'n halve kip en oliebollen", causerie. 18.30 R.V.U.: Mr N. W. A.' van Eyk: „Jeugd in de branding". 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Boek bespreking. 19.25 Gram. 19.30 Buiten lands overzicht. 19.50 Twee violen en or gel. 20.00 Radiokrant. 20-20 Strijkorkest. 21.05 „Christelijk sociaal nu", causerie. 21.25 Gram. 21.45 Causerie over Jorda nië. 21.55 Meisjeskpor. 22.10 Voordracht. 22-25 Pianorecital. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10-00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 8.00 Nieuws- 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13-00 Nieuws. 13.15 Tentoonstel lingsagenda. 13.18 Metropole-Orkest. 13.45 „De weg omhoog", causerie. 14.00 Voor de kinderen. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Jeugdconcert. 17.15 Dansmuziek- 17.50 Regeringsuitzending: P. G. Wong: ..Sociale zorg in Suriname". 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Actualiteiten. 18.35 Lichte muziek. 19-00 Voor de kinderen. 19.10 Politieke causerie. 19.25 Vara-varia. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Concert gebouw-orkest en solist. 21-05 Utrecht naar de stembus. 21.15 „Plautus", blij spel, ,.De Bluffer", causerie. 21.20 „De Bluffer", hoorspel. 22.30 Orgel en viool. 22.45 „Gletschers", causerie. 23-00 Nieuws. 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.2024.00 Gram .muziek. ^iiÊSWARENFABRIEK l MEESTER N.V VVUHE (Advertentie, Ing. Med.) (Van o DE VERLICHTING van vermogensbelasting wo deraftrek. Er zal voorlaa zich met het desbetreff maakt kunnen worden o b) kinderen van 16 tot 2 tot 27 jaar, die doorlopei den opgeleid, waardoor verrichten. Er zijn evenwel nóg voordeeltjes opleveren. Z drie kinderen krachtens aanspraak op aftrek voo aftrek in aanmerking ko tot 21 jaar valt. Indertiji het Tweede Kamerlid de dit kind gemakshalve we VAN GEWICHT is de be] de kinderen, die onder di en c vallen voor twee kindt worden. En zelfs worden de die onder punt c vallen, voo deren gerekend, wanneer huis studeren. Dit betekent dus, dat iemar gebrekkig kind van 16 tot 21 niet voor één kind aftrek kl voor twee. En heeft iemand van 16 tot 27 jaar, die buitel deert die dus bijvoorbeeld vaartschool is aan de Techni school in Delft de colleges v< wordt de aftrek voor die zo< voudigd. De regeling gaat in voor stenbelasting met ingang vai 1954. Voor de loonbelasting toepassing van de nieuwe re aanzien van de loontijdvakks 31 December 1953 eindigen vermogensbelasting gaat de 1955 in. Belangrijk gunstiger wordt ling inzake de buitengewone het ogenblik is de toestand verlichting verkregen wordt bedrag van de buitengewone procent van het zuiver ink< draagt, nadat dit verminden 10 procent doch niet meer voor elk kind, waarvoor Op kinderaftrek bestaat. De grens, waarboven een buitengewone lasten wordt komt nu te liggen op 6 proci percentage wordt verminden voor elk kind. waarvoor men op kinderaftrek kan maken Het prettige is, dat de reg de verdubbeling op verdrie van de kinderaftrek hier door bepaling treedt in werking voor de inkomstenbelasting belasting is vermeld. School- en co] J-JET VOORNEMEN bestaat gering om ter verdere van de lasten de schoolgelden minste zes klassen van het lag wijs af te schaffen en een verl de schoolgelden voor het onderwijs, alsmede een v van de collegegelden in te v voor moeten echter nog a— voorstellen door de minister derwijs, Kunsten en Weter worden ingediend. Op Nigeriaanse baby ..Rc (Ioor operatief ingrijpen Loudens ziekenhuis va Siameestweelingzusje tverd gescheiden en ai in leven bleef. Het is th de couveuse overgebrac] een geu-oon bedje. Roko der legt een pop neer kussen van haar kmc

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2