rTweeds hebben voorkeurs Het geschonden decorum SASKIA De Prinsesselijn in het Doelen Hotel Houdt uw leren tas in ere EEN TOESPIJS MAAKT DE MAALTIJD AF VOOR DE WINTERSPORT 1 DOOR Let op de katoenen stoffen Meisje wanneer? Het dessert kan geen zorgen bieden "'J; i ZATERDAG 12 DECEMBER 1953 nsterdam heeft iende M. J. G. i aandeel in de M. Roele uit te Purmerend. waarvan drie met een proef- toezichtstelling t Hof hield, al- ning mede, dat ierder was ver. ie bij de recht- vier jaar tegen echtbank legde l zes maanden Procureur-Ge- dagen geleden gen G. geëist, bankwerker W. veroordeeld tot De rechtbank te anderhalf jaar ;schikking stel- Procureur-Ge-- ee jaar met af- ig stelling ge- het Hof werd ming mee was diverse veroor- ad heeft staan. lat de hoogte bij tion vermeld. KORT geleden op de Britse OntarioToen ousiaste brand- met slang en al de beste loop- stormde om het jf te gaan, sprak cheepsofficie ren d tot hem:, zoudt u zo goed in van een an- olank gebruik te Deze is alleen sieren, begrijpt indweerman be niet, maar nam ir een andere Zeg nu niet, echt Engels" is, had ook in Ne- kunnen ge beu- 1CHEVENINGSE kregen een tele- n hun rederij, mkboot, waarop 1, een dag later laald was uit n zou vertrek-, Schevenmgers dag langer bij maar toen zij Maasstad, gingen n scnip tóch de •en te zijr, ver Het v/as een van twee ande- veningers, e»n en een stoker, de cel zitten na verdacht van in geschrifte. ir Kerstgebrui- elling in wijder zullen worden, •ankrijk, Polen, Denemarken, Armenië, ereel, dat op 13 rdt, valt op de Lucia. Bij die inwoners van ners van Chica- elkaar over en aan. an Chicago zal voorzitter van ateraad richten Zweedse hoofd- ap staat onder ,.De inwoners n innig dat het i het symbool ederzijdse wen- /er onze wereld aap en genegen- idigen en inge- verklaard, dat de universiteit Harbour fen 5 voor atoom gehouden. Het irderen van het rgie in vredes- ook Neder- digden zenden. Irown van ge- ;ft op een pers dat het zuiver aankondiging ia Eisenhowers van de VN. De /onferentie was egonnen. met haar ver niet uitgeno- 'ment had deze a Eisenhowers niet opnieuw iver gesproken, en gebruike op e regevens be- nu nog op de VERLOOFD PRINSES, van Bulgarije e verloving be- 20-jarige doch- se. met 'de 25- ck Roosmale n bekend Ne- HET is misschien iets teveel van het goede, om op een avond, dat het huis davert op zijn grondvesten van het gejuich en de amandelspijs de voordeur uitgeurt, nog eens in ge- moede een kolommetje te wijden aan do veelgeplaagde hejd van de dag. Heeft Sint Nicolaas, na al die weken van reclame, kloppende har ten en glorieuze intochten, nu ein delijk zijn bekomst niet gehad? Men han zelfs van de goedheiligman te veel krijgen. Er zit iets m maar aan de an dere kant is het toch ook wel wat onbillijk. Want is die goedaardigste aller grijsaards in de voorafgaande weken wel eerlijk aan zijn trek ge komen? Man denkt zu schieben und man wird geschoben ik hoorde het hem hardop denken, toen ik op ecn stille, zacht nevelige avond mij zelf onthaalde op dat uitgelezen en kosteloze genoegen: etalages bekij ken in een uitgestorven stad. Het heeft iets zeer bekoorlijks, dat kan ik u verzekeren. U hebt voor elke winkelruit het. rijk alleen. Het jicht kan zich eindelijk in het voch- ti« asphalt spiegelen, en alle pop- pen. halskettingen, spoortreinen, eierdopjes, twinsets en kreukvrije dassen beleven het moment van de dag nu zij op hun voordeligst en vro lijkst uitkomen. De stad heeft iets van een haastig verlaten Luilekker land, en de bonte etalages genieten van een of ander ongeweten, ple zierig geheim, dat zij onder elkaar glimlachend uitwisselen. TEMIDDEN van de zwijgende vro lijkheid trof ik de aanstichter van al die verlokkende overvlöed als een uitgeput en teleurgesteld man. Hij had zich teruggetrokken in een die pe portiek, geflankeerd door dames lingerie en kisten rokerij, en zelfs het beeldigste nylonbeen kon hem met uit de apathie doen opveren. Viat anders bij zo'n vitale grijsbaard als deze sportieve oude heer wezen lijk een koud kunstje is. Hij zat op zijn eigen volgeprop te gesehenkenzak, met de mijter in de hand, en wiste zich het hoge voor hoofd af met de mooiste pontificale zakdoek, die ik ooit In een kantver zameling bewonderd heb. Zijn fraaie geborduurde muilen waren bemod- derd en een duim van zijn lang niet smetteloze handschoen was ge tornd Ik heb u, meen ik, al eens eerder verteld dat ik op uitzonderlijk goede voet met hem sta, omdat ik eens, al weer lang geleden, met vuur en verve zijn goede naam en faam met de pen verdedigd heb. Het had toen maar een haar gescheeld of hij was op principeel-paedagogische grónden om hal? gebracht. Ik maakte dan 1 ook mijn opgetogenste dienaresse en boeg gracieus verlof in het naast- 1 bizijnde winkelkozijn plaats te ne mer. "'T Zijne Eminentie zette de mijter weer op, het kruis onberispelijk recht boven de neuswortel, borg de zakdoek in zijn mouw en vroeg of ik papier en pen bij mij had. Ik moest hem wat dat betreft teleurstellen, maar haastte mij hem te verzeke ren dat mijn geheugen zo betrouw baar was als de beste blocnote. Dan, zo zei de charmante oude heer, moest ik hem het genoegen doen op de avond van zijn feest enige regels te wijden aan zijn per soonlijk belang. Het behoefde geen lang betoog te zijn: hij was altijd een man van bescheiden allure geweest, en had het genoegen en het profijt van zijn publiek, met name van het kleine grut, altijd vóór alles laten gaan. Zijn eigen vermoeidheid en slapeloosheid ten gevolge van deze steeds in omvang toenemende lief hebberij had hij nimmer geteld: ten slotte had hij meer dan elf maan den van het jaar om op zijn zeven gemakken tussen de sinaasappelen en de oleanders uit te blazen. MAAR zoals het hem de laatste laren vóór en tijdens zijn naam feest verging: daartegen moest hij Pu toch werkelijk met alle klem protesteren. Dat zijn eigen intocht, ten detrimente van allerhande onbe schaafde en ordinaire concurrenten, pu eindelijk stadsgewijs en stipt ge regeld was, stemde hem tot grote voldoening. Het was in vroeger ja ren zo uitermate pijnlijk geweest dat goedkope gehuurde beunhazen hem de primeur van zijn verschijnen afsnoepten, en het argeloos goed ver trouwen van zijn beminde kleine gelovigen deerlijk aan het wankelen bracht. Ook had hij er niet het minste be zwaar tegen met zijn tijd mee te gaan en eventueel de gezapige stoomboot te verruilen voor het vlugge, veilige en voordelige vlieg tuig. Al moest het hem van het hart dat hij node afstand deed van het genoeglijk pijpen roken en her inneringen ophalen met de oude vertrouwde kapitein van zijn luxe vaartuig. Hispania. Maar, zo besloot hij dringend, wil de men er in het vervolg rekening mee houden dat er ook aan zijn progressiviteit grenzen waren? Dat hii ten zeerste ontstemd en gegriefd Was over de capriolen, waartoe men hem uit naam der voortgeschreden techniek geliefde te noodzaken? Het bisschoppelijk decorum stelde ten slotte zekere eisen aan zijn optre den. en men scheen in deze tijd het Bevoel voor stijl en allure bedenke- h.tk te verliezen. In een helicopter Paar een geïsoleerd stadje in het rampgebied vervoerd worden: nood breekt wet, ook die der plechtsta tigheid. Maar kon het hem niet bespaard worden per scooter of motorfiets t'ngs 's Heren straten te worden ge sleurd? En moest hij nu werkelijk run waardigheid letterlijk te grab bel grooien door zich als een baal- pk per parachute uit een vliegtuig |e laten werpen? Straks eiste men jbR van hem dat hij zich als leven de kanonskogel uit 'Spanje naar Ne derland liet schieten óeg hun dat zij nu eindelijk een "reep trekken, zei de gekwetste Fusaard. Anders, wezenlijk, wordt eet tijd voor mijn welverdiend eme- J-JET DOELEN HOTEL te Amsterdam had tijdens het theeuurtjt deze week de primeur van een voorjaars Haute Couture collectie. De firma Lauer- Böhlendorf uit West Duitsland was naar aanleiding van een groot succes op een haute couture festijn te Wies- baden door het Internationaal Wol- seeretariaat uitgenodigd met zijn mo dellen naar Nederland te komen. De prinsesselijn, welke door de heer Lauer consequent is doorgevoerd, wordt wel geassisteerd door La ligne Tulipe van Dior. De combinatie van deze twee motieven was inderdaad uitstekend en had tot resultaat dat we een goede collectie te zien kregen, die inderdaad het predicaat Haute Couture verdient. De serie japonnen muntte uit door enorme tegenstellingen. Zo was er een reeks van wollen jersey, tweed ottoman en wollen ta.ft-, japonnen (een nieuw materiaal) zon der ceintuur, met draperieën om de heupen, fijne plooitjes direct onder de corsage en zo glad aansluitend, dat men het idee om in deze japonnen te gaan zitten of andere meer ruimte ver eisende bewegingen te maken, verre van zich moet werpen. De uiterst slanke mannequins maak ten in deze japonnen, bestemd om in het vroege voorjaar in rond te wande len, meer de indruk van zorgvuldig aangeklede stopnaalden, dan van goed geproportioneerde vrouwen. Een Ietsje meer bewegingsvrijheid zou deze mo dellen zeker ten goede komen. Er wor den nu zulke hoge eisen aan de foun dation gesteld, dat een oneffenheidje zoals we konden constateren, in staat is het gehele effect te bederven. Toch is in Amerika de ligne Princesse vol enthousiasme geaccepteerd en ook de Nederlandse confectie hierin toonde tijdens de Fashionweek een groot aan tal zeer draagbare japonnen. Wel een bewijs dat ook met wat meer ruimte deze lijn succes heeft. Het andere deel was een aantal allerliefste zomerjaponnen in katoen en zijde, die zeker veel opgang zullen maken Kaloên is een stof die de laatste ja ren een grote verandering heeft onder gaan en de stof die we hier te zien kregen, deed in geen enkel opzicht aan het oude vertrouwde katoentje van onze schooljurken denken. Het is nu werkelijk gegarandeerd kreukvrij. On der namen als b.v. popeline duchesse ziet het er uit als taftzijde of glanzend satijn. Bovendien bedrukt met kunst zinnige patronen in mooie tinten zal het. de smaak van de meest verwende vrouw kunnen bevredigen. De japonnen uitgevoerd in dit ideale materiaal hadden zeer ruime rokken, diepe halsuitsnijdingen en strakke lijf jes. die kunstige draperieën in de taille hadden. De manier waarop de rokken in plooien en banen aan de lijfjes wa ren gezet wat meesterlijk. Zo was een zwart met wit bedrukt popeline japonnetje met laag ovaal uit gesneden hals, strikjes op de schou ders, met bijpassend jasje voorzien van een witpiqué opstaand boordje, een ideaal bezit om op alle uren van de dag te dragen. Het is zeer zeker de moeite waard zich in het komende voorjaar goed -op de hoogte te stellen van de mogelijk heden die de nieuwe katoenen stoffen bieden. Zij zullen, mits van goede kwa liteit. onkreukbaar zijn en. dan kunt U er gerust wat meer geld voor uitgeven. HENDRINE MISSCHIEN behoort u tot de ge lukkigen, die een echt lederen tas ten geschenke hebben gekregen. Wel licht zult u dit geschenk in het be gin althans, niet iedere dag gebrui ken; in elk geval is het zaak deze tas geregeld en goed te onderhouden wil men er zo lang mogelijk plezier van beleven. De verschillende bewerkingen, die de leersoorten ondergaan, hebben tot gevolg dat het dikwijls moeilijk te zien is van welk leer de tas gemaakt is, daarom is het nodig u te dien aanzien goed te laten voorlichten. Geen enkele leersoort is bestand te gen hoge temperaturen. Zet daarom uw tas nooit dicht bij kachel of verwarming. Als u een regenbuitje hebt gehad dan even afwrijven met een wollen lapje en in een niet te warme omgeving te drogen zetten. Een leren tas moet af en toe zorg vuldig gereinigd worden en met wat kleurloze crème worden behandeld, (Advertentie, Ing. Med.) waardoor het leer soepel blijft. Varkensleren tassen mogen niet met crème worden behandeld, maar licht met water worden afgewassen. Voor tassen van glad leer is er onder de naam „Kroko" een nieuw onder houdsmiddel in de handel gekomen, dat in alle goede lederzaken te krij gen zal zijn. Alle kleuren, ook wit, kunnen nu met deze preparaten die in verschillende soorten in de handel worden gebracht, worden schoonge- houden. Het meest besmettelijke maar zeer mooie leer is nog altijd het boxcalf. Van deze leersoort worden de mooie klassieke modellen ge maakt, die jaren meegaan zonder uit. de mode te geraken. Leersoorten, als nappa, marocain en relax vereisen minder onder houd. Van deze soepele leersoorten TWEEDS en nog eens tweeds is al wat de klok slaat. Dior, Heim, De Givanchy, Falh om maar enige van de grote mode- prominenten te noemen', zij allen lopen er zo mee weg, da' hun collecties tal van model len in dit genre demonstreren. Tailleur en redingotes van goede tweeds hebben bewezen, dat het een heerlijke stof is. warm, on kreukbaar en ijzersterk. Waren reeds deze zomer de effen witte tweeds zeer gewild, ook thans is dit nog het geval! Zeer donker grijze weefsels nemen de plaats in van zwart, welke laatste tint voor zover men daarvan kan spre ken zo langzamerhand van het toneel verdwijnt. In combinatie met witte spikkels maakt het donker grijs furore, terwijl cognac met ivoor en tango met olijfgroen direct daarop volgen. Dior verwerkt zelfs Harris tweeds voor cocktail- en middagjaponnen in Chinees blauw. Jacques Heim zoekt het met dit materiaal in de korte avondman tels. Tweed zal voorlopig wel aan de modehemel blijven schitteren, vooral wanneer men bedenkt, dat de grote couturiers in Parijs steeds weer met nieuwe dessins in de fijnste kwaliteiten te voorschijn ko men. De Italianen werken weer met ander materiaal, harige warme wol, fijn, zacht, glanzend laken, duve- tine met fijn gewerkt oppervlak, ruige fantasie-stoffen, wollen im- primé's, klassieke kamgarens, ve lours, rips. bouclé-stoffen en Ot toman.. Een grote keuze, waarvan grif gebruik wordt gemaakt. Iedere stof is echter geschikt voor een be paalde lijn. Kameelhaar en zachte, ruige wol worden voornamelijk ge bruikt voor ruime mantels en swaggers, terwijl de redingote door onze Zuiderburen wordt uitgevoerd in laken of velours en de tailleurs en lange, recht neerhangende jasjes van zwaar bouclé en sportieve stof fen worden gemaakt. Men ziet hieruit, dat Italië niet zo tweed-minded is als Frankrijk. Jeanne Lanvin trekt zich echter van dit alles niets aan en gebruikt rustig een prachtige zwarte wollen stof voor haar mantel, welke hoog gesloten wordt en als extra bescher ming tegen koude, een afknoopbare pellerine heeft. Wat zegt u overi gens van de prettige, warm aan doende kraag? Dior houdt nog immer vast aan zijn tulpenlijn, welke duidelijk- tot uiting komt ijl de illustratie van de koningsblauwe mantel, die zonder kraag en tot boven aan de hals ge sloten kan worden. Hiermede komt tevens zijn voor liefde uit voor de laag ingezette steekzakken. Een geklede mantel, van mohair, welke door de schou derpartij en de mouwen een tame lijk forse indruk maakt. RITA. zijn veelal de moderne buideltassen gemaakt. Zij zijn minder besmette lijk zodat althans de buitenkant lan ger mooi blijft. Maar voor de buidel- tassen geldt evenals voor andere modellen de regel: Prop uw tas niet te vol! En maak hem geregeld van binnen schoon. Een suède tasje wordt met een borsteltje of sponsje van rubber schoongehouden en wanneer u het niet gebruikt, vooral stofvrij weggeborgen. Al deze maatregelen kosten tijd en dat is iets waar het de meesten van ons nog al eens aan ontbreekt. Een"VbflrWbrp, dat "het bnaahgé- name overhevelen van de inhoud van de ene tas naar de andere ver gemakkelijkt is de „passé partout". Dit klein tasje in de tas, dat eruit ziet als een damesportefeuillc, bevat vakjes voor lipstick, poederdoos, kam, spiegel en geld. Kortom de voorwerpen, die u iedere dag nodig heeft. Een andere manier is, om voor de visite tas deze dingen dubbel aan te schaffen, zodat wanneer u on verwacht uit moet de nette tas met inhoud en al uit de kast geno men kan worden. Op deze wijze voorkomt u op uitga'ansavondjes met de schoudertas te verschijnen, wat nog maar al te vaak gebeurt. HENDRINE. {-Jet is een verheugend verschijnsel dat er sinds het einde van de oorlog door auteurs van meisjesromans nieu we wegen worden ingeslagen. Dat men probeert te breken met de oppervlak kige droomwereldjes, waarin blonde robbedoezen met gouden harten de vijfjarige doorfladderen en daarna niets anders weten te doen, dan te wachten op de man met de vierkante kaken, die haar in een blinkende Mercedes maar-het knusse hutje op de heuvel zal voeren. Het zijn de boeken, waarin voortdurend thee wordt gezet en de dochter bij herhaling langs de leuning van de trap naar beneden glijdt om te bewijzen, dat ze altijd in de beste stem ming verkeert. Wij willen graag gelo ven, dat naar dergelijke prullen een sterke behoefte bestaat. Ieder meisje verliest- zich graag in fantasieën om trent een rijke pa en een knappe vriend. Maar daarmee wordt toch het doel van de meisjesroman voorbij geschoten. De auteur van het meisjesboek heeft ook de taak om de keerzijde van de me daille te tonen, de nadruk te leggen op het feit, dat deze wereld nog iets ar. ders herbergt dan tennisvelden en ge zelligeclubfauteuils, kortom, dat iedê mens zich bewust een ideaal moe1 stellen, dat niet beperkt blijft tot d trouwpartij in hel wit. Het is daaron dat wij „Meisje wanneer" een nieuv meisjesboek van Dolf Kloek (Uitgave van J. H. Kok N.V. Kampen) met bij zonder veel vreugde hebben begroeh Omdat het een uitzondering maakt o1 de hierboven beschreven regel. Hie eindelijk eens het verhaal van ee". jonge vrouw, die haar eigen levensweg bepaalt en niet terugschrikt voor de minder prettige consequenties van haa ideaal. Zij verkiest het soms weini." dankbare werk van sociaal werkste boven de knusse tevredenheid in d1" familiekring. Zij strekt de hand ui' naar de armsten der armen en breng vreugde in talloze versomberde harten Natuurlijk blijft Amor niet achter, om de hoofdpersoon van het verhaal dc man van haar keuze te laten ontmoe ten. De verloving van twee gelukkige mensen vormt dan de gebruikelijke af sluiting van een goed geschreven boek, waaraan meisjes tussen 16 en 20 jaat stellig veel plezier zullen beleven. TOETJES vormen steeds een geliefd onderdeel van de warme maaltijd. Het is dan ook plezierig om na de hoofdgang te blijven tafeleneerst in afwachting van het geen komen gaat, dan genietend van het lekkers, dat de huisvrouw tot waardig slot van de maaltijd heeft ge brouwen. Een vla of wat fruit is na een zware stamppot wel zeer geschikt. Dikke pap, warme schoteltjes vinden vooral 's winters grage aftrek. In het algemeen is een melk- gerecht het aangewezen toetje, wanneer het gezin weinig melk drinkt. Ook is het een goed besluit van een maaltijd waarin geen of slechts weinig vlees, vis of ei voorkomt. UET DESSERT behoeft geen hoofdbrekens te kosten, Er zón mogelijkheden te over voor afwisseling in kleur, vorm, smaak an gar nering. Custardvla met banaan. 3/4 liter melk. 40 gram (4 eetlepels) custardpoeder, 35 gram (2 eetlepels) sui ker, een halve citroen, 2 bananen. De melk op een half kopje na aan de kook brengen met een heel dun afgesneden schil van de citroen en zachtjes een kwartiertje la ten trekken. De citroenschil verwijderen. Het custard poeder aanmengen met de achtergehouden melk tot een glad papje. Dit onder roeren in de kokende vloeistof schenken. De vla op smaak afnvken met suiker en een weinig citroensap. De bananen pellen, in schijfjes snijden en gelijk matig door de vla verdelen. Het gerecht in een schaal overdoen. Havermoutpudding. 3/4 liter melk, 40 gram (6 eetlepels) havermout, 30 gram (3 eetlepels) pud- strooien. De massa na een paar minuten koken over doen in een met koud water omgespoelde puddingvorm. De pudding stijf laten worden, storten en geven met eën vruchtensapsaus, bv. van kersen-, bessen- of sinaasappelsap. Pruimen,rhotel. 150 gram gedroogde prui men. 200 gram oud brood 1)4 dl melk, 60 gram (4 eetlepels) suiker, desge wenst een eidooier, be- sehuitkruim, boter of mar garine. De pruimen een nacht weken in ruim water. De volgende dag de vruchten gaar koken in het week- dingpoe-der, 35 gram (2 eetlepels) suiker, zout. De melk aan de kook brengen met iets zout. De havermout er in strooien en zachtjes gaar laten worden in ongeveer 20 minuten. Het puddingpoeder met de sui ker vermengen en onder roeren bij de havermout water met een deel van de suiker. De pruimen ontpit ten en in stukken snijden De korsten van het brood snijden eft dit in sneden ver delen. De sneden weken in een mengsel van melk, sul ker en desgewenst eidooier Brood en pruimen laag om laag in een vuurvaste scho tel overdoen, waarbij de bo venste laag door brood wordt gevormd. Een paar klontjes boter of margarine en een extra laagje suiker er op leggen. De schotel zachtjes een half uur verwarmen, op het fornuis of in de oven. In het laatste geval het gerecht be strooien met beschuitkruim en niet-afgedekt bruin laten worden. Rijstpannekoekjes 16 st.) 200 gram bakmeel oi bloem, 3)4 dl (2 kopjes) melk, een kopje koude gekookte rijst, zout, 2 thee lepels kaneel, boter, mar garine of olie, suiker. Een weinig zout en twee theelepels kaneel door het bakmeel of de bloem zeven en deze met 2 dl melk tot een glad beslag kloppen dit verdunnen met de rest van de melk. De gaar ge kookte rijstkorrels met een vork van elkaar losroeren en door het beslag scheppen. In de koekenpan een laagje boter, margarine of vet heet laten worden. Een paar le pels beslag er in leggen en de koekjes bruin en geheel gaar bakken. Ze dan keren en'aan de tweede kant bruin- bakken. De koekjes warm of koud opdienen, met sui ker bestrooid. gEHOORT u tot de ge lukkigen, .die een va- cant ie in de witte bergen gaan doorbrengen, dan zal één van uw eerste zorgen zijn het aanschaf fen van een skibroek. Maar ook als het in ons eigen landje wintert, zal een lange broek u van pas komen, zeker als u veel fietst. U vindt hierbij een pa troon, waarnaar u drie modellen kunt maken: de schuin toelopende ski broek, de gewone rechte broek met omslagen aan de pijpen en het trai ningsmodel met gebreide boorden. Natuurlijk con troleert u even bij uzelf of de maten kloppen, voor u gaat knippen. Bij de skibroek zijn de beennaden b'ol, bij de rechte broek hol 'gete kend. Voor de skibroek gebruikt u waterafstoten de stof. U kunt hiervoor ook een gewone lange- broek van een mannelij'- ke huisgenoot vermaken (mits hij daar niets op tegen heeft!!) en met een impregneermiddel behandelen. U stikt de figuurnaden dicht en legt in de voorpanden twee plooitjes, elk met l'/s cm. stofverbruik. Dan maakt u in T.W. 76 H.W. IQ6 V- g 20 2f 30 '6 20 28 30 de voeringzakken, dubbel geknipt vol gens de stippellijn, het zaksplit, even als in de voorpanden, waarna u de zakken inzet en de opening met een 3 cm. breed patje van dubbele stof af werkt. Zij-, been- en middennaden sluiten, in de linkerzijnaad een rits onderstikken en tegen de bovenrand van binnen een reep voering of stof naaien. U kunt ook van de patronen de bovenste 3 cm. laten vervallenen de bovenrand tussen een dubbele taille band stikken. De onderkant van de pijpen eveneens met een mepje voering afwerken, waarbij u aan weerskanten een stuk je elastiek meenaait, dat onder de voet doorloopt, zodat de broek, die in de sok gedragen wordt, goed blijft zitten. Bij de rechte broek vouwt u de ge streepte inslag naar binnen en legt dan x op c vallend de omslag in. De trai ningsbroek knipt u als de rechte broek maar even lang als de skibroek. U rimpelt de onderkant in en naait deze aan een gebreide boord (8 x 20 cm. 1 recht en 1 averecht). Hierbij het brei werk even rekken. In de volgendg moderubriek zult u het patroon van een anorak vinden, zodat dan uw ski- pak compleet is. jjftji.'U I

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 7