Dr P. Th. Posthumus Meyes verlaat de Spoorwegen DE WONDERE WAERELT Lezers spreken ssistente Trampassagiers aan gevaar ontsnapt DOKTERS Hij bracht de N.S. in de huiskamer Haringvissers uit IJ muiden sloegen alle records 5 doktoren waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen Koppeling tussen wagens schoot los Pim, Pam Pom en de wonderlamp Win een prachtige camera l COUPON IK ABONNEER MIJ OP LIBELLB Nogmaals: Geef ons volk volle melk! ADELAIDE HUMPHRIES Directeur zuivelfabriek in Alkmaar gearresteerd Luister eens naar Radioprogramma I MAANDAG 28 DECEMBER 195S (Van een medewerker) TOEN DE BEVRIJDING van ons land in 1945 een realiteit was geworden, bleek eerst recht, welk een, enorme schade door de Ned. Spoorwegen ivas geleden. In de vijf jaren der bezetting was een belangrijk deel van het rollend materieel over de grens gebracht, terwijl een ander deel door oor logshandelingen ernstig ivas be schadigd. Na September 1944 werd van tal van lijnen de electrische uitrusting van de bovenbouw ge heel weggesloopt, de onderstations van hun transformatoren ontdaan, één of soms beide sporen opgebro ken, terwijl de grote bruggen over de rivieren goeddeels waren ver nield. Het eens zo welvarend spoorwegbedrijf bleek een schier troosteloze ruïne, waarvan men zich afvroeg of het ooit tot de vroegere luister zou kunnen wor den hersteld. De N.S. gingen ech ter niet bij de pakken neerzitten en vingen vrijwel terstond met de reconstructie aan. Natuurlijk vor derde deze aanvankelijk bij een volkomen gebrek aan materialen slechts langzaam, doch toch kon wekelijks van een voortschrijdend herstel ivorden getuigd. Zich zeker wetende van het mede leven van het Nederlandse volk, be sloten de N.S. wekelijks in een kort radiopraatje mededeling te doen van de gemaakte vorderingen en ter uit voering gereed zijnde plannen. Als woordvoerder trad op de chef van de Reizigerstreindienst, dr. P. Th. Posthumus Meyes, die er in slaagde de schijnbaar droge materie in zulk een aantrekkelijke betoog trant te gieten en die met zulk een enthousiasme uit te spreken, dat hij al spoedig één van de meest popu laire radiosprekers werd. In de rubriek „De Spoorwegen spreken" klonk 's Zondagsmiddags om tien voor twee zijn stem in vrij wel iedere Nederlandse huiskamer, week in week uit verhalend van steeds verder schrijdend herstel of goms verontschuldigingen aanbiedend als niet terstond aan alle wensen van het reizend publiek kon worden voldaan. Toen de wederopbouw van het Spoorwegbedrijf een voldongen feit was geworden, bestond er geen aan leiding meer de radiorubriek „De Spoorwegen spreken" te continueren. Toch zweeg de stem van dr. Posthu mus Meyes niet voor goed. Tweemaal per jaar, als de N.S. een nieuwe dienstregeling gingen invoeren, kon men de populaire hoofdambtenaar der Spoorwegen weder beluisteren. Gistermiddag heeft men hem in deze kwaliteit voor het laatst kunnen horen toen hij de op 4 Januari a.s. in te voe ren gewijzigde dienstregeling introdu ceerde. Op laatstgenoemde datum zal dr. Posthumus Meyes echter reeds amb teloos burger zijn omdat hij na een bijna 36-jarige trouwe dienstvervul ling de N.S. op Oudejaarsdag met pensioen zal gaan verlaten. In 1890 als zoon van een bekend architect te Amsterdam geboren, be zocht de jeugdige Posthumus Meyes het Chr. gymnasium te Utrecht en de Gemeentelijke Universiteit in de hoofdstad, waar hij in 1918 tot doctor in de rechtswetenschappen promo veerde. In 1910 toegetreden tot het reservekader, bracht dr. Posthumus Meyes het tot kapitein voor speciale diensten bij de Generale Staf, waar hij werkzaam was op het Bureau Militair Vervoer, Zijn spoorwegloopbaan ving op 16 Mei 1918 aan op het station Zaan dam van de toenmalige H.Y.S.M., vanwaar hij op 1 Januari 1919 werd overgeplaatst naar het Inspectiebu reau te Alkmaar om dit reeds 10 maanden later te verruilen voor het Administratiegebouw der H.Y.S.M. te Amsterdam, Op 18 Mei 1920 volg de de benoeming tot adjunct-in specteur te Apeldoorn doch reeds een maand later volgde overplaat sing naar het Inspectiebureau te Am sterdam, gevolgd door een promotie tot inspecteur 2e klasse op 16 Mei 1922, De bouw van het derde, vierde en vijfde perron en een nieuwe over kapping van het Centraal Station was toen juist begonnen. Dr, Posthu mus Meyes kreeg opdracht zich spe ciaal aan de treindienst en de exploi tatie aldaar te wijden. Na 9 jaar in de hoofdstad te heb ben gearbeid, verhuisde dr. Posthu mus Meyes op 15 September 1929 naar Breda. Op 1 Juni 1931 tot inspecteur le klasse aangesteld, kwam hij voor goed naar het hoofdgebouw der N.S. te Utrecht óm daar te worden te werkgesteld op de afdeling Extra treinen en Publiciteit, waarvan hij op 1 Januari 1932 chef werd. Op Nieuwjaarsdag 1933 bevorderd tpt afdelingschef le klasse, werd dr. Posthumus Meyes onder toekenning van de rang van chef der afd. Extra- treinen en Reizigersmaterieel in November 1938 met de reorganisatie van de dienst belast. De directie ver leende hem op 1 Januari 1939 de persoonlijke titel van hoofdinspec teur der N.S., welke titel hem juist een jaar later effectief werd toege kend, Kort daarna werd Nederland in de oorlog betrokken en braken ook voor dr Posthumus Meves zware jaren aan. Het was geen sinecure om op 6 Mei 1941 als chef van de dienstrege ling en een jaar later ook als chef van de reizigerstreindienst op te tre den. Zwaar drukte reeds de vuist van de meedogenloze bezetter op onze Spoorwegen, die geleidelijk aan met de afbraak van de treindienst was begonnen. Met het uitbreken van de spoor wegstaking in September 1944 ver dween ook dr. Posthumus Meyes tij delijk van het toneel, om zoals ge zegd in Mei 1945 op energieke wijze aan het herstel van zijn levenswerk mede te werken. Sedertdien heeft hij onvermoeid medegewerkt aan de tot standkoming van 37 dienstregelin gen. Koningin Wilhelmina erkende zijn verdiensten door hem op haar vér jaardag in 1946 te benoemen tot officier in de Orde van Oranje Nas sau. Voorts is hij lid der redactie-com missie van het orgaan „Nieuw Spoor", ere-voorzitter 'der Vereni ging van Spoorwegambtenaren te Utrecht, voorzitter van het college van regenten van het Nederl. Gast huis voor Ooglijders te Utrecht, lid van het bestuur der V.V.V. te Ut recht, bestuurslid der stichting Ne derl. Sanatorium voor Qoglijders „Beerschoten" te De Bilt en lid' van de raad van bestuur der stichting Bescherming Bevolking te 's-Gra- venhage. Ook na zijn pensionnering ligt er dus voor dr. Posthumus Meyes nog een groot arbeidsveld open, waaraan hij zich dan intensie ver zal kunnen wijden dan voor heen. In zijn functie bij de N.S, zal dr. Posthumus Meyes worden opgevolgd door mr. W. J. de Graaff. Dinsdag is uit IJmuiden vertrokken de grote stoomtrawler „Abraham". Het schip viste sindsdien Zuidelijk in Het Kanaal, ter hoogte van het Franse vis sersplaatsje Fecamp en ving daar in een paar dagen tijd 3800 a 3900 kisten haring, waarmede de trawler gisteren in de haven van IJmuiden is aangeko men. De haringvangsten zijn dit jaar in Het Kanaal uitermate overvloedig en blijven opvallend lang aanhouden. Verleden jaar om deze tijd kwamen de trawlers met 800 a 900 kisten haring naar IJmuiden terug. De „Abraham" sloeg thans alle bestaande haringre cords. Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er nu een manier om er van at te kómen. 83 van de 100 personen lukte het; u kunt het ook. En wel zo Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoel gang. Neem de eerste week elke avond twM Carter s Leverpilletjes. Tweede week - elk" avond één. Derde week - om de andere avoo' één. Daarna niets meer, want Carter's Lever pilletjes stellen uw Ingewanden in staat weej op eigen kracht te werken, zonder laxeer middelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Garter's Lever pilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwjjt en vervalt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Vraag Carter's Leverpilletjes. (Advertentie, Ing. Med,) Talrijke trampassagiers zijn Vrijdag nacht om 10 voor half één op de Var- i kenoordsebrug te Rotterdam-Zuid aan een groot gevaar ontsnapt. Een tram- I stel van lijn 2 nam daar de nogal scherpe bocht, toen plotseling de kop- peling brak en de aanhangwagen uit de rails schoot naar de kant, waar naast de dijk een steile diepte is van ongeveer acht meter. Wonder boven wonder bleef de wagen hangen aan het daar aangebrachte hek. Door de tegenwoordigheid van geest van de conducteur, die de wagen in evenwicht wist te houden, konden de hevig ge schrokken passagiers het rijtuig veilig verlaten. J7EN VREEMDELING betrad dezer dagen een pandjeshuis te Steben- ville in de Amerikaanse staat Ohio. Hij vroeg de lommerdhouder om een stei handboeien, nadat Hij enkele andere klanten had laten voorgaan. De pandjeshaas ging vlijtig aan het speuren en toen hij een paar boeien had gevonden, vroeg de klant of hij ze even mocht pro beren en sloeg de man prompt in de ijzers. Ten slotte ging de vreemde ling heen met bijna dui zend dollar meer in zijn zak dan toen hij geko men was. £EN ITALIAANSE amb tenaar heeft acht mil. lioen lire gdwonnen in de nationale loterij door te spelen met nummers, die in een radioliedje voorkwamen. Dit liedje heet: „Ik won drie prij zen in de loterij!" 2p WAS ER ook een boer in het Zuidafri- kaanse Kimberley, die alsmaar in zijn land wroette in de hoop een paar diamanten te vin den. Jarenlang deed hij dat zonder enig resultaat. Maar nu heeft de aan houder dan ook eindelijk een steen van 120 karaat en een van 12 karaat op gegraven. Hij kreeg er 35.000 gulden voor uitbe taald. Hij heeft daarop besloten het wroeten een dag over te slaan, FEN LONDENSE jongen, die zonder vingers was geboren, heeft na twintig operaties de te nen van zijn linkervoet op zijn linkerhand geënt gekregen. De amputatie van zijn tenen en de en- f regisseur kon echter al- ting hiervan op zijn hand ;een maar Indische oli- begonnen m 1948. De grote teen kwam eerst en werd als duim op de hand geënt. Thans is het yiER RUSSEN, die een aantal culturele con gressen in West-Europa hadden bijgewoond, ver klaarden na afloop, dat zij het afzichtelijk von den. dat zo vele vrouwen in Zweden en Noorwegen lange broeken dragen. In Frankrijk ziet men bijna geen vrouw met een der gelijk kledingstuk, daar hebben zij een te goede smaak, meenden de Rus sen. IN ENGELAND is men een film aan het ver vaardigen, waarin een paniek onder een kudde olifanten voorkomt. De proces voltooid en de jongen kan zijn hand ge bruiken, hoewel hij er nog niet de volledige be heersing over heeft. De chirurgen van het zieken huis voor plastische chi rurgie te Basingstoke ge loven echter, dat hij Je volle macht over zijn hand zal krijgen. fanten krijgen ,die nogal kleine oren hebben naar olifantenbegrippen), en omdat hij Afrikaanse oli fanten nodig had niet veel grotere oren liet hij zijn Indische olifanten van enorme rubber flap oren voorzien, welke een firma in toneelartikelen vervaardigde. Ze waren namelijk' niet in voorraad. De olifanten zelf bleken nogal enthousiast over hun physieke aanwinst. Een van deze prachtige camera's Is voer U... wanneer U een hoofdprijs wint In Llbelle's grote Foto-wedstrijd: „KIEKT U MEE?" Met elke aardige binnenhuisopname hebt U zo'n kans, mits U abonné bent van Libelle. In het nummer van 2 Januari vindt U alle nadere bijzonderheden. Fotografeert U niet? Dan bieden de 96 pagina's van Libelle U tóch elke week vele verrassingen. Naast de Fotowedstrijd, de populaire vaste rubrieken en verscheidene interessante artikelen, brengt het nummer van 2 Januari bijvoor beeld de ontroerende reportage: „LYUANE LOOPT NAAR HET GELUK" het diep-treffende levensverhaal van een invalide jonge vrouw, die door een haast bovenmenselijke wilskracht haar ziekte meester werd en zich als kroon op haar genezing gekozen zag tot Koningin der Parjjse mannequins EXTRAGratia iedere week het leuke kinderblad TOMBOLA bf maandelijks een boeiende romanbijlagp. Elke week in 1954 wordt extra-gezellig met Libelle in Uw huis. Vul NU de coupon 4n! DE HOOFDPRIJZEN 1 Rolleicord f 567 1 Kodak Retina I f 297.-; 1 Agfa Isolette f 260.- Alle met flits. S Philips Flitscqmera's f 65.- per stukS Gevaert boxen f 30.50 per stuk. Bovev i 100 foto-albums en een groot aantal foto-étui's. 207. En dit was het einde van de wonderlamp. Pim, Pam en Pom waren er eerst niet erg over te spreken. Ze misten Ali heel erg. Vooral op school viel het bar tegen, want ze moesten nu zélf hun lessen weer leren. Maar Moeder zong het hoogste iied. „De verstandigste daad, die Mies ooit van haar leven gedaan heeft", zei ze goedkeurend. „Nu kunne i we weer gewoon vriendinnen zijn, net als vóór die wonderlamp." Moeder had zoals meestal weer gelijk! Pim, Pam en Pom begonnen dat ook al gauw te be merken, Hun vriendjes, die hen eerst links hadden laten liggen, omdat ze Pim, Pam en Pom van die opscheppers vonden, kwamen hen al gauw weer tegemoet en het was veel leuker om te knikkeren, zonder dat je vooruit wist, dat je het winnen zou! Van ver* veling was geen sprake meer, nu ze alles weer zelf moesten doen. Maar tot hun grote verbazing vonden ze het helemaal niet erg. Integendeel, ze vonden het zelfs prettig! En het was weer het vrolijke ondeugende drietal van vroeger, dat elke morgen opge wekt naar school stapte. „Voorlopig ga ik alleen maar leren", zei Pim vastberaden. „Ik ben zo achter!" „Ja, ik ook", zuchtte Pom. „Maar we heb- ben toch wel een erg leuke tijd gehad, vind je niet?" En daar waren ze het alle drie over eens. EINDE U ziet méér in i 30 cent per week per kwartaal 24 NAAM... WOONPLAATS.. Vriendelijk verzoek deze coupon met blokletters in te vullen en hetgeen niet gewenst wórdt door te halen. Daarna in een opep enveloppe, gefrankeerd met 2 ct. postzegel, te verzenden aan LIBELLE, Nassauplein 7, HAARLEM. Postgiro 268670 fle kies als GRATIS bijlage wekelijks het kinderblad Tombola maandelijks de romaobijlage (Advertentie, Ing. Med.) Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de reflactte met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming ervan echter van algemeen belang en zij ziet ze gaarne zoveel mogelijk met volle naam ondertekend. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van mijn ingezon den artikel over bovengenoemd onder werp, hetwelk in alle edities van de Verenigde Noordhollandse Dagbladen is geplaatst en waarop ik ondanks mijn verzoek geen enkele reactie mocht ont vangen, neem ik nogmaals de vrijheid u te verzoeken mij hiervoor enige plaatsruimte te willen afstaan. Dat ik toch met mijn eerste schrij ven vele tongen en pennen heb losge maakt is wel overduidelijk komen vast te staan uit het aantai schriftelijke en mondelinge adhaesie-betuigingen over dit onderwerp. Hoe prettig mij dit ove rigens aandoet, was dit niet de bedoe ling van mijn schrijven! Ik wacht nog steeds op een verantwoorde en duide lijke uiteenzetting van de vraag: Waar om drinkt ons volk nog steeds, ondanks de vele protesten, afgeroomde melk? Elke bewering op losse grond is een slag in de lucht. Kom heren van het melkmonopolie in wording (dit laatste wordt volgens het Kamerverslag wel goed in de gaten gehouden); kom eens uit uw schuilhoek! Dat de kwestie „Volle melk voor ons volk" urgent is, blijkt wel uit de dis cussies in de Tweede Kamer, waar vele afgevaardigden zich voor „volle melk" hebben uitgesproken. De heer Weiter spreekt zelfs van een schandaal over dit melk- en boterprobleem. Dat de huisvrouwen geen verschil kunnen proeven in afgeroomde en vol le melk is zonder meer als belachelijk te betitelen en ik handhaaf mijn bewe ring, dat de proef op de som in het voordeel van de volle melk zou uitval len. Talrijke huisvrouwen hebben mij dit persoonlijk verzekerd! De minister beweert persoonlijk dat er aan de kwaliteit van de melk in het Westen nog wel wat te verbeteren valt. Ook hiervoor moge ik naar het Kamer verslag verwijzen. Wordt de volle melk te duur voor de consumptie, dan is er altijd nog die millioenenzuivelpot om deze prijs een weinig af te remmen. Er zal heus wel genoeg overblijven voor de nabetaling aan de boeren op de overigens toch reeds behoorlijke melkprijs. De heer Vondeling heeft in deze melkkwestie zijn ernstige beduchtzaam- heid uitgesproken over de ontwikkeling van het melkmonopolie in het Westen, 22) „Klinkt raar, eerlijk gezegd. Die twee lijken niets óp elkaar." Biil was slechts 1.75 m en hij wist wel dat hij nóch op een filmster, nóch op een voetballer geleek. „Ik bedoel, dat hij niet echt knap is, zoals dokter Holbrook, maar hij lijkt aardig en hij zou vast een goede man zijn voor zo'n lief meisje als Janice." Betty-Jane wist niet waaróm ze daar zo van overtuigd was, maar overtuigd was ze. Zeker vrouwelijke intuitie. Op het ogenblik waarop ze deze kruising tus sen Gary Grant en Van Johnson had gezien en deze haar had gevraagd of hij juffrouw Hilary even kon spreken, had Betty-Jane geweten, dat hij de verloofde van juffrouw Hilary was. Of althans zou worden, als ze hem de kans gaf. „Wat bewijst dat juffrouw Willows een ouwe zeur is" zei ze. „Het bewijst in ieder geval, dat Janice haar betrek king kan opzeggen en trouwen, als ze dat wil. Maar", ging ze voort en een rimpel vertoonde zich op haar vol maakt gladde voorhoofd, „het zijn niet alleen ae dokter en juffrouw Hilary, het is ook mevr. Mc Rae. Zij doet nog veel gekker. Laatst liep ik tegen haar óp in het damestoilet en daar stond ze te huilen alsof ze net van een begrafe nis was teruggekeerd." „Je praat als een vrouwelijke detec tive", zei Bill. „Met jouw hersens, meisje, moest jij dit mysterie toch snel kunnen ophel deren, lijkt me." „Het is een mysterie", vond Betty- Jane, .Tk geloof "niet dat juffrouw Willows er niettegenstaande haar scherpe neus en oren, al achter is. Maar ze weet wel DOOR: dat er iets broeit. Ze ruikt het blijkbaar, net als ik. Soms denk ik wel eens, dat ik voor sommige dingen een soort zes de zintuig heb, Bill." „Ook wat ons beiden betreft?" Bill vond dat hij nu lang genoeg ge duld had geoefend. „Wat zegt je zesde zintuig van ons, meisje-lief?" Hij leunde ook met zijn ellebogen op tafel en grinnikte naar haar. Ze trok de hare vol waardigheid terug. Dit was niet de plaats om een dergelijk onderwerp aan te snijden. „Wat bedoel je?" Haar vraag was even onschuldig als haar blauwe baby ogen, „Dat weet je best. Wanneer stel je nu eens een datum vast? Wanneer geef je die baan er nou eens aan en kom thuis en leert koken van je Tante Mame en „Ik heb je al eens eerder gezegd Bill", ze verzachtte deze geheugenop frissing met een glimlachje, „dat we niet maar zo kunnen trouwen". Ze knipte met haar vingers om aan te tonen hoe snel „maar zo" was. Nu was het zijn beurt om zijn wenk brauwen te fronsen; drie diepe rimpels doorploegden zijn voorhoofd. Bill was geen filmster, maar hij had een prettig open en eerlijk gezicht. Het litteken, dat hij bij een straatgevecht had op gelopen toen een andere kerel had getracht hem buiten westen te slaan, gaf hem een wat agressief uiterlijk. Maar zo was hij niet. Hij was zo zacht als een lam, tenminste in de handen van Betty-Jane, „Ja, dat heb je me nu al bijna vijf jaar lang verteld. Eerlijk gezegd vind ik dat nietmaar zo". „Je weet best, dat ik minstens een vol jaar in mijn nieuwe betrekking wil blijven." Betty-Jane mocht er dan als een pop uitzien met haar blonde krul len, grote blauwe ogen en naïeve maniertjes, maar ze was practisch. En dat kwam, doordat het leven haar vrij onzachtzinnig had geleerd wat een meisje, al was ze nog zo aardig en vrolijk, kan overkomen, „Ik vind dat ik wat ervaring moet hebben opgedaan voor het geval ik nog eens genoodzaakt zal zijn mijn be roep weer op te vatten." „Dat zal voor mijn vrouw nooit nodig zijn." Dat was Bill's standpunt en daar in was hij koppig. Hij verlangde er zo naar met Betty-Jane getrouwd te zijn, dat het pijn deed. Maar als het een maal zover was, wilde hij ook voor haar zorgen. „Je kunt nooit weten", zei Betty- Jane wijs, „wat er kan gebeuren. Stel dat we getrouwd zijn en jij wordt ziek. Er kan zich iets voordoen, waardoor ik tijdelijk zal moeten bij-verdienen. Eén van de kinderen kan b.v. geope reerd moeten worden." „Eén van de werkelijk liefje, je zegt de meest onverwachte dingen!" Ze wond hem weer om haar vinger met die opmerking. „Ik ga de Vrijdagavonden opgeven", zei Bill, schijnbaar zonder aanleiding: hij had deze ernstige aangelegenheid zijn bijzondere aandacht geschonken. „Voor mij geen poker meer, Betty." Betty-Jane wist wat hij bedoelde. Ze waardeerde een dergelijk grootmoedig offer. Maar ze schudde haar hoofd. „We moeten minstens duizend gulden hebben", vertelde ze hem. „Dat is niet eens veel om je van in te richten, ge zien de duurte." „Duizend!" Bill's hoop stortte in en werd vertreden. „Nou, vijfhonderd dan misschien." Daar Betty-Jane even verlangend was om te trouwen als hij, bond ze wat in. „In een jaar moet ik toch vijfhonderd kunnen oversparen." Maar Bill's stem klonk niet zeer hoopvol. Hij had zich steeds meer verbaasd over de toe nemende prijsstijging in de jaren dat Uncle Sam zijn kost had betaald. „Ik zal je eens wat zeggen". Betty- Jane leunde wat naar hem toe en haar aardig gezichtje was eén en al glim lach. „Als je dit jaar niet zoveel kunt oversparen, trouwen we toch in ieder geval maar. Dat wil zeggen, als jij het goedvindt, dat ik dit jaar bij Dokter Holbrook afmaak." Bill veronderstelde dat hij daar dol gelukkig mee moest zijn, al verzette zich zijn trots. „Ik vind het niets leuk dat je doktersassistente bent, dat is net zo iets als doktersvrouw". „Zo'n onzin heb ik nog nooit ge hoord", zei Betty-Jane met eenigszins geforceerde verontwaardiging. Maar toen kwam er een glans van begrip over haar gezicht. „Nu begrijp ik, wat juffrouw Willows bedoelde", mompel de ze, terwijl ze met haar hoofd knikte alsof ze tot een bepaalde conclusie was gekomen. „We moeten weg", zet ze opeens en schoof haar stoel achteruit. Tante Ma- me vond het niet goed dat haar nichtje na twaalven uitbleef. „Ik snap er niets van" zei Bill en stond op. „Wel, dat moet juffrouw Willows hebben bedoeld" legde Betty-Jane niet al te duidelijk uit, terwijl ze naar de hoek van de straat liepen waar ze een bus zouden nemen, „toen ze zei dat Janice Hilary Dokter Holbrook nooit zou verlaten en dat dat zo jammer was. Ze moet hebben gedoeld, dat Janice bijna doktersvrouw is, omdat ze zo'n volmaakte doktersassistente is." „Zit de zaak zo bij hen?" vroeg Biil, Niet dat het hem iets kon scheien, maar nu moest hij duchtig oppassen niets te zeggen wat Betty-Jane uit haar humeur zou kunnen brengen. „Dokter Holbrook en Janice? Kort geleden zou 'k nog neen hebben gezegd. Nu ben ik er niet meer zo zeker van. Ze keken die keer zo typisch. Maar ik hoop van niet. Ik hoop maar, dat Janice met die aardige vent trouwt die op Van Johnson lijkt, maar dan wat groter, net als Cary Grant". Ze zuchtte. (Wordt vervolgd.) waardoor de prijs van de afgeroomde melk 2 cent hoger is dan elders in ons land. De grote heren kaatsen elkaar da bal toe ten koste van de consument. Voor de bond van-Nederlandse Huis vrouwen, de Bond van Plattelands vrouwen en alle andere verenigingen van huisvrouwen ligt hier een grota taak! Laat een krachtig protest horen en vecht voor volle melk in het land, waar wij in de zuivel zwemmen! U nogmaals dankend voor de plaats ruimte, K. LEEUW Mzn. A 30, Berkhout De gemeentepolitie van Alkmaar heeft Vrijdag op verzoek van de Rijks politie van Heerenveen de 56-jarige di recteur van de Coöperatieve Zuivelfa briek te Langweer gearresteerd, op vermoeden van verduistering ten nade- le van deze fabriek. Hij vertoefde on der valse naam in een hotel te Alk maar, De omvang van de verduistering en het aandeel van verdachte daarin is nog niet bekend. GERARD DE BOER BARITON EN COR VAN BOVEN PIANO. Gerard de Beer zingt liederen van Ludwig van Beethoven, Carl Loewe, Gabmel Faurè en Max Vredenburg. Beethoven was be paald geen groot 'liederencompo- nist. Kennelijk was dit het gevolg van het feit dat hij absoluut niet op de hoogte was van de vocalisti- sche mogelijkheden van zangers en zangeressen. Zeer sterk komt dat tot uitdrukking in zijn ne gende symphonie, waarin bepaalde fragmenten bijna niet te zingen zijn. Gabriel Fauré daarentegen is een meester. Hij bouwt voort op het impressionisme van Debussy. (Dinsdag 11.30 uur over Hilversum 2, 298 m). MOZARTCONCERT door het Radio Philharmonisch orkest o.l.v. Carlo Damevino. Hans Henke- mans speelt het Concert no. 17 in G gr. t. K.V. 453. (Dinsdag 20.30 uur over Hilversum 1, 402 m). DINSDAG 29 DECEMBER HILVERSLTM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7,00 Nieuws. 7.10 Gram. T.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram- 9.00 Voor de huisvrouw- 9.35 Watersten* den. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 19-35 Franse Kerstliederen. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Salonorkest. 11.50 ,,Als de ziele luistert". 12.00 An gelus. 12.03 Metropole-Orkest. 12.30 Land' en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Amus.-Orkest en solist. 14.00 „Amahl and the Night Visitors", opera. 14.55 Kamerorkest. 15.30 Ben je zestig?. 10.00 Voor de zieken. 16.30 Zie' kenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Rege- ringsuitzendingRijksdelen Overzee. „Jeugdwerk in Zuid Nieuw Guinea" door Broeder Casimirus. 18.00 Lichte muziek. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Voor de jeugd. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19-10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boekem 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 2030 Radio Philharmonisch Orkest en solist. In de pauze: „Ouders en kinderen", cau serie. 21.40 „Met de KRO-microfoon door 1953". 22-25 Pianoduo. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23100 Nieuws, 23.15 Kerstliederen. 23.35—24.00 Piano kwintet. HILVERSUM II. 298 m.: 7.00-24.00 AVRO. (7-50—8.00 VPRO.) 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7-50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9 00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleU» ters, 11.00 Voor de zieken. 11.30 Bariton en piano. 12,00 Amus,muziek. 12-30 Land* en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Van he platteland, 12,40 Gram. 12,45 Hammond* orgel. 13.00 Nieuws. 13.45 Mededelingen of gram. 13.20 Metropole-Orkest. 14-"' Amerik. Muziek-Kaleidoscoop. 14.35 Ca baret. 15.05 Gram. 15-15 Voor de vroujj 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. IW Lichte muziek. 17.45 Reportage of 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel, l»'3" Kerstviering Overzee. 18.45 Gram. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de kinde- 'en. 19.05 Koorconcert. 19.30 Omroep" orkest en vertelster. 20 00 Nieuws. Gevar. programma. 20.0^ 21.15 Lichte muziek' 21,85 Mededelingen. 21.40 Lichte muz®" 21.50 Lichte muziek. 22.30 Buitenlands overzicht 22.45 Gram. 23.00 Nieuws- MJ New York calling. 23,20-24.00 JaK muziek. Televisie-programma. NCRV. ®0.l5 21.45: 1. Journaal; 2 Weerbericht; „Onder nul", programma over de ter; 4. Dagsluiting.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2