Hensbroeker raad luidde het jaar uit V.V.V. Petten besloot tot contributieverhoging Zaanse zweefvliegers hadden gunstig jaar Nieuws uit Warmenhuizen Drietal vechtpartijen leverde enkele gewonden op.... Nieuws uit Stompetoren Groenewoud Kramer exposeert bij de „Startgroep" \Omslachtige baggerregeling de zonnestralen voor 't VOETLICHT Kerstfeest voor de jeugd Vincent Auriol begroette René Coty Afgelopen jaar goed De Rijp Arti et Religion i "kwam uitstekend voor de dag De Rijp dolf onderspit Alkmaarders boden goed toneelspel Langedijk Nieuw tehuis voor Ouden van Dagen? Motorboot ramde een brug 817 starts op Brabantse Landbouw te Castricum Hütter op Schiphol in aanbouw Een klaverjaswedstrijd in „Marktzicht" BURGERLIJKE STAND Alleen burgerlijke stand op 2 Januari geopend Vrede op Aarde? Onschuldigen kregen de hardste klappen Plaa tsgenoot krijgt meer bekendheid Plattelandsvrouwenbond had gezellig feest In de trein overleden Belediging van politie Beemster Plattelandsvrouwen vierden Kerstfeest Obdam Kerstcantate in de kerk DINSDAG 29 DECEMBER 1953 De laatste vergadering van de raad I jer gemeente Hensbroek in het jaar 1 1953 werd door de voorzitter, burge meester S. B. F. Kooiman, met een tort overzicht over dit jaar geopend. I Voorts deed hij uitvoerige medede lingen over de onlangs bekend gewor- I jen Westfriese baggerregeling, die af- wijkt van de regeling, welke tijdens je crisisjaren uit een oogpunt van werkverschaffing in het leven was ge- I roepen. Op het verzoek van Jac. Beerse uit I de Wogmeer om een bijdrage in de kosten van het vervoer van zijn kind naar de St. Adelbertusschool te Alk maar, werd besloten deze bijdrage te I bepalen op f 55,per jaar. Vervolgens I werd besloten op het verzoek van de I gemeente Alkmaar om evenals voor de leerlingen van die gemeente is be paald ook voor leerlingen uit Hens broek, die de Kohnstammsehool be zoeken, een bijdrage te verlenen van f 7,50 per kind voor het aan die school verbonden onderzoek naar de geschikt heid van de leerlingen voor beroep of verder onderwijs. De aanvraag tot een premie woning- I verbetering door D. de Jong werd door de raad goedgekeurd, mits ook het Rijk hierin zou bijdragen. Ook het verzoek van D. de Jong om een voorschot te mogen ontvangen ingevolge de land- arbeiderswet voor de aankoop van een woning met grond, totaal 6 are 20 ca. werd door de raad ingewilligd, onder voorwaarde, dat het Rijk de premie woningverbetering toestaat en aan de gemeente eenzelfde voorschot als ge vraagd op grond van de landarbeiders- wet, wordt verschaft. De hierna in bespreking komende I baggerregeling werd door de voorzitter in korte lezing toegelicht. Spreker be toogde. dat de baggerregeling diende voor de verbetering van tuingronden door het uitvoeren van baggerwerk met overheidssubsidie. Deze subsidie 1 f 1,45 per driekwartspraam bij ver- J spreiding van de bagger direct over het land en f 1,70 per m3 enigszins op gesteven bagger, gemeten in depot, bedragen. De subsidie kan alleen wor den verleend voor het baggerwerk uit gevoerd in de periode 30 November 195327 Februari 1954, terwijl het I baggerwerk dient te worden uitge voerd met arbeidskrachten, die in vo rengenoemde periode betrokken zijn bij het Gewestelijk Arbeidsbureau, on- I der leiding van de opdrachtgever zelf. I Echter is het ook mogelijk eigen ar- I beidskrachten in te schakelen. Voor I beide groepen wordt aan het einde van I de periode het aantal manweken van I de aangetrokken arbeidskrachten, dat moet overeenstemmen met het aantal I manweken, nodig voor de verkrijging van de subsilie, vastgesteld. Om nu voor subsidie in aanmerking te komen I zullen 27 driekwartspramen per man- I week of 23 m3 per manweek moeten I worden gebaggerd, al naar gelang de tagger los over het land dan wel in I depot wordt geworpen. Spreker zette I vervolgens uiteen, dat om in aanmer- K king te komen voor de subsidie een I aanvraag in drievoud bij het gemeente- I bestuur moet worden ingediend, waar- Itoe ter gemeentesecretarie formulieren I beschikbaar zijn. Hierna ontvangt de aanvrager van de Rijksdienst voor de I Uitvoering van Werken een subsidie- I toezegging, een declaratieformulier en twee kaarten, één voor berichtgeving I va!?. aapvang van het werk en één voor I beëindiging, welke aan het gemeente- I bestuur dienen te worden opgezonden. [Na opmeting ontvangt de aanvrager Ivan de gemeente een opleveringsstaat 1 waarin het werk is vastgelegd. Na deze te hebben ontvangen levert de aanvra ger die met het declaratieformulier bij de D.U.W. te Alkmaar in, waarna via de Boerenleenbanken tot uitbetaling der subsidie zal worden overgegaan. Van gemeentewege, alsmede door de Inspectie R.U.W. zal een strenge con- Het cabaretgezelschap „De Zonne stralen" bracht Zondagavond in de zaal van de heer Kossen te Hensbroek o.l.v. I "'aarten Leegwater de cabaret-revue "Allerhande, en nog geen koek". Dit gezelschap is een paar jaar gele- I °en opgericht. Het aantal medewerken- i is sindsdien wat ingekrompen, naar onze mening een voordeel, dat de uit kering ten goede komt. Ook het ïn- I Perken van het programma, dat nu j nnm twee uur in beslag nam, is een "'nstpunt. De medewerkenden bleken J °°k nu weer over behoorlijke talenten te beschikken. De costumes waren fris, weurig en smaakvol; de keuze en uit- ering van schetsen, liederen, songs, accordeon- en pianonummers, lieten «ets te wensen over. Ongetwijfeld nr'\1I14-c'e toekomst dit gezelschap zijn prestaties na meer voorbereiding, nog opvoeren. JJet Kerstfeest in de Ned. Herv. Kerk senouden met de kinderen uit Hens- oroek en Obdam, kan zeker in alle op aten geslaagd heten. tiet geheel met belangstellenden ge vulde kerkgebouw zong allereerst „Mid „en jn de winternacht". De kinderen voerden vervolgens onder leiding van mevrouw Meijboom een boeiend kerst- "**aast u naar de stal" op, dat warme belangstelling genoot, waarop ,„e Semeente „Komt allen tezamen" ,,"f-No tractatie en gezang 25: 1 en 3, veitelde wika mej. Staal op treffende 7?e een interessant kerstverhaal, stil» u de kinderen „In Bethlehems oS hadden gezongen en nogmaals getracteerd waren, werd de dienst met t gezamenlijk zingen van „Ere zij God" Sebed besloten. De gebruikelijke aueautjes werden na afloop uitgereikt. Pluimveesuccessen Wist de heer P. Fok onlangs op de °™ciale Pluimvee Tentoonstelling l po ,ikmaar beslag te leggen op een I v. en ereprijs met Nederlandse Uile- oaarden, thans had hij wederom suc ces met deze kippen. Met drie inzen- ungen verwierf hij twee ereprijzen en en eerste prijs op de Pluimveetentoon- 'elling in Den Helder. tröle worden uitgeoefend. De voorzit ter besloot zijn uiteenzetting met het verschil tussen de baggerregeling der crisisjaren en die van thans duidelijk te maken. Spreker kenschetste de voor malige regeling als een werkverschaf fingsregeling, terwijl de thans beken de regeling meer ter verbetering van tuingronden dient en dus tuingrond- verbeteringsregeling mag heten. Dat een en ander nog niet geheel duidelijk was, bleek uit de vragen die aan de voorzitter werden gesteld. Met betrekking tot het kantbeugelen deel de de voorzitter dan ook nog uitdruk kelijk mede, dat deze werken niet val len onder de regeling, daar het hierbij gaat om de verbetering van vaarsloten en de baggerregeling alleen dient tot verbetering van tuingronden. Na deze kennisgeving van de voor de gemeente van veel belang zijnde regeling, werd besloten, behoudens goedkeuruing van Ged. Staten, de kas geldlening aan de Banne en Polder Hensbroek tot een maximum van f 11.910,voor het jaar 1954 te ver lengen. Bij de rondvraag dankte de voorzit ter voor de prettige wijze waarop de raad had samengewerkt en hij hoopte, dat ook in 1954 op dezelfde voet zou worden voortgegaan, waarna de heer C, Groet (Gem. Bel.) de voorzitter dank bracht. De nieuw gekozen president van Frankrijk René Coty, bracht een bezoek aan de aftredende president, Vincent Auriol. Zij schudden elkaar hartelijk de hand. Het is voor Petten, wat het vreemde lingenverkeer betreft een goed jaar ge weest. Dat kwam wel uit op de jaar vergadering, welke in café De Bran ding onder leiding van de heer C. Vries man werd gehouden. De jaarverslagen ademden een optimistische geest en secretaris Geensen kon mededelen, dat het aantal overnachtingen ongeveer 500 hoger was geweest dan in het vooraf gaande jaar en 35000 had bedragen. Als nieuw bestuurslid werd na ver schillende stemmingen gekozen de heer J. de Leeuw. Door één der leden werd opheldering gevraagd over het bekende ontslag aan de heer Dinkelberg als directeur van de federatie van VW's en het uittreden in verband daarmee van de afdeling Groet uit de federatie. Mr Breebaart antwoordde hierop, dat deze afdeling inderdaad om deze rede nen de federatie had verlaten. Men zal te eniger tijd ongetwijfeld wel inzien, dat men met dit uittreden verkeerd heeft gehandeld en de afdeling zal on getwijfeld in de federatie terugkeren. Tweede Kerstdag en Zondag gaf de zangvereniging „Arti et Religioni" een op voering van de operette in drie akten ,De Klokken van Corneville" van R. Plan- quette. Hoewel het in kleinere gemeenten zeer veel moeilijkheden met zich mede brengt, alvorens de opvoering van een dergelijk werk mogelijk is, kunnen wij toch constateren, dat „Arti et Religioni" tot een aanvaardbare vertolking is ge komen. Reers zeer spoedig na de aanvang bleek, dat de koorzang van de vereniging ten zeerste is vooruitgegaan. Hiertegen over stond, dat, ondanks een lagere toon zetting door dirigent Gerbrandt Hop, de solisten nogal eens een noot lieten vallen. Een aanvulling van solisten zou de ver eniging dan ook zeer welkom zijn. De regisseur, de heer H. H. Hoek, heeft na vorige opvoering hard gewerkt, het geen uit het gepresteerde zeer duidelijk bleek. Dat ook het publiek de opvoe ring van een operette kan waarderen, bleek wel uit de op beide avonden goed gevulde zaal. Zaterdagavond was men zelfs uitverkocht. Hoewel het ons te ver zou voeren om het optreden van alle uit voerenden aan een critische beschouwing te onderwerpen, willen wij toch een uit zondering maken voor mevr. R. Schrama Taam. Deze debutante, die de rol van Serpolette speelde en zong, heeft getoond in de toekomst een waardevolle kracht voor de vereniging te kunnen z.iin. Het publiek dankte aan het einde van de avond „Arti et Religioni" met een tot een ovatie aangroeiend applaus. Hoewel wij. gezien de laatste resul taten van het eerste elftal, vol goede moed naar het gemeentelijk sportpark togen om getuige te zijn van een glo rieuze start in de tweede helft van de competitie, zijn wij bedrogen uitgekomen. A V.V. De Rijp heeft n.l. de beide pun ten aan haar gasten moeten laten. De Rijp. dat vóór de rust een veldmeerder- heid bezat, kwam niet tot doelpunten. V.V.W. had daarentegen spoedig succes toen De Rijp-goalie verzuimde tijdig uit te lopen (01) Vlak vóór de rust wist Hooijberg door een De Rijp ruimschoots toekomend doelpunt de stand op gelijke voet te brengen. Na de rust ging de strijd gelijk op. zodat het nog een open vraag was, wie van de beide ploegen met de eer zou gaan strijken. V.V.W. wist echter langzamer hand het windvoordeel uit te buiten en profiteerde van een misgreep van Veen- man om een voorsprong te nemen (1—2). Ongeveer een kwartier vóór het einde wist V.V.W. de stand zelfs tot 1—3 op te voeren. Ondanks een verwoed De Rijp- offensief kwam in deze stand geen ver andering meer. SECRETARIE GESLOTEN De secretarie dezer gemeente is Zater dag 2 Januari 1954 de gehele dag voor het publiek gesloten. Volgens de heer Breebaart was het ont slag aan de heer Dinkelberg in verband met de belastingaffaire in elk opzicht noodzakelijk, daar deze na deze affaire zijn reputatie had verloren. Bovendien schoof hij het federatiebestuur verschil lende ongemotiveerde dingen in de schoenen. Men meeft hem lang de hand boven het hoofd gehouden, maar het ging niet langer. Bij de behandeHng van de begroting werd de vraag gesteld, of de verhoging van het salaris van de secretaris van f 200 tot f 400 niet te sterk was, al gaf men gaarne toe, dat er ontzaglijk veel werk aan was. Van bestuurszijde werd hierop geantwoord, dat indien men het salaris lager zou stellen, de gemeente daarin ongetwijfeld aanleiding zou vin den het subsidie dat pas is verhoogd, te verlagen. Uitvoerig werd gediscus sieerd over de verhoging van de grond- contributie van f 2,50 tot f 5,Het voorstel om tot deze verhoging over te gaan ontmoette tenslotte slechts weinig bezwaren en de begroting werd onge wijzigd vastgesteld. Uit de vergadering werd met zeer veel waardering gesproken over de deze zomer georganiseerde verlichtingsavon den Het ligt in het voornemen van het bestuur om dit in het komend jaar te herhalen. Men rekent dan ook echter op de volledige medewerking bij het aanbrengen van de verlichting. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken wa ren behandeld, sloot voorzitter Vries man te middernacht deze uitstekend bezochte vergadering. In „Het Wapen van Petten" heeft de hier vrijwel onbekende toneelvereni ging „Ontwaakt" uit Alkmaar een uit stekende vertolking gegeven van het spel „Vader Landman". De rollen wa ren bijna zonder uitzondering in de juiste handen. In de belangrijkste rol len traden de heer J. Teeuwen als Steven Landman en mej. Gré Kansen als Koosje wel het meeste op de voor grond, terwijl mevrouw De Vries de zware rol van Nora Biemans redelijk op de planken bracht. Huug, haar zoon, werd goed vertolkt door de heer Jb. Witsen en in de kleinere rollen vielen mej. Lena Huèt en de heer Jb. Huigen op. Het werd zo een alleszins aan vaardbare en bevredigende avond, die niet druk was bezocht. URUK BEZOCHT KERSTFEEST. In de zaal van „Het Wapen van Pet ten" werd, zoals de laatste jaren steeds het geval is, het Kerstfeest gevierd. Van de ongeveer zeventig Zondags schoolkinderen had een groepje een Kerstspelletje ingestudeerd; het werd met a>ndach.t door de geheel gevulde zaal gevolgd. Mej. Moot vertelde een Kerstverhaal, er werd veel gezongen en ds L. L. Blok ging voor in gebed. Het einde van het feest bracht veel blijde kinderen want voor allen was er een geschenkje. LANGEDIJK. In een Maandag avond gehouden buitengewone verga dering van de stichting „Buitenzorg" te Oudkarspel tezamen met de gecom bineerde Hervormde Kerkeraden van Oudkarspel, Noord-Scharwoude en Zd- Scharwoude is het besluit genomen de gemeenteraad van Langedijk te ver zoeken tot nieuwbouw over te gaan van een tebuis voor ouden van dagen aan de Dorpsstraat te Zd-Scharwoude. Het plan, de oude Hervormde pastorie te Zd-Scharwoude hiertoe te Verbou wen werd verworpen. ZUID-SCHARWOUDE. Onder de bruggen van de Langedijk vindt een levendig scheepvaartverkeer plaats, zodat het niet te verwonderen is, dat hier wel eens een aanvaring plaats vindt. Dit gebeurde gistermiddag, toen een geladen motorboot, de „Trio VI", van de fa. Van Schoorl te Broek op Langendijk, de brug van de heer KI. Kostelijk ramde. De brug, die aanzien lijke schade opliep, werd geheel uit haar voegen gelicht. De Rijkspolitie maakte proces-verbaal op tegen de schipper. OPBRENGST COLLECTE De collecte voor de Oorlogsgraven- Stichting, de z.g. Klaproos-collecte, heeft aan de Langedijk 73.50 opge bracht. De enige vliegsportclub boven het Y, de E.Z.Z.C., heeft een goed jaar achter de rug. Vanaf „De Brabantse Land bouw" te Castricum werden niet min der dan 817 starts gemaakt, t.w. 391 E.S.G.-lesstarts en 426 Grunau-Baby vluchten. Mede doordat de technische ploeg het onderhoud kon bijbenen en door het achterwege blijven van ern stige schade of breuk, kon dit gunstige resultaat worden behaald. Bovendien moet niet vergeten worden, dat het practisch iedere Zondag goed vlieg weer is geweest, waarop slechts het vacantie-vliegkamp Teuge een uitzon dering maakte, daar toen enkele dagen een vliegverbod gold i.v.m. luchtvaart manoeuvres van de N.A.T.O. De Zaanse Grunau Baby, het „Arends jong", schreef dit jaar weer 56 uur in het dagboek bij, waarvan 12 langs de kust in hellingstijgwind. Omdat er BROEK OP LANGENDIJK. In café „Marktzicht" van de heer C. Vij zelaar werd in een gezellige sfeer, o.l.v. de heer Augustein, een klaver- jasdrive gehouden. Toen de wedstrijd begon hadden zich twintig koppels om de tafels geschaard. De uitslag was: 1. C. de VriesPannekeet 6668 pt; 2. BlomDe Boer 6603 pt; 3. P. van HeerdenBak 6566 pt; 4. G. Jacet Schuit 6140 pt; 5 JonkerComman deur 5996 pt; 6. KramerH. v. Heer den 5920 pt; 7. hr en mevr. Droog 5880 pt; 8. KorverKorver 5774 pt. De marsenprijs (5 marsen) werd ge wonnen door het koppel Mulder Wagenaar. LANGEDIJK. Geboren: Carla, d. van W. M. van de Velde en G. P. Fokker. Martien, z. van C. Boon en S. Wagenaar. Eduard, z. van E. Jong en J. Wever. Getrouwd Mattheus Bos en Elisa beth M. Mulder. Gerardus Bleker, won. te Beverwijk, en Petronella C. Mul. Nicolaas Schouten, won. te Alkmaar, en Marie Pannekeet. Overleden: Niesje Beers, 79 jaar, weduwe van C. Groot. Grietje Wit, 81 jaar, weduwe van C. Slot. Gerritje de Wit, 86 jaar, weduwe van J. Paarl- berg. LANGEDIJK De gemeentesecre tarie te Langedijk is op Zaterdag 2 Januari voor het publiek gesloten. Dit geldt ook voor de andere gemeen telijke bureaux met uitzondering van het bureau voor de burgerlijke stand in het gemeentehuis te Noordschar- woude. Op genoemde dag is het ge opend van 10 uur 's ochtends tot half één des middags. Dokter Van Hesteren uit Warmenhui zen zal zich de Tweede Kerstdag 1953 nog wel enige tijd herinneren. Nadat hij in de vooravond in Warmenhuizen een beschonken man, die zich tijdens een bal vrij ernstig met een glas aan de hand had verwond, had verbonden, moest hij daarna nog tweemaal in actie komen om slachtoffers van vechtpar tijen bij te staan. In Kalverdijk is het bij café S. on rustig geweest. Tot tweemaal^toe kwam In 1952 begon een collectie werken van jonge Nederlandse schilders onder de naam „Start" een rondgang door Nederland. Uit deze schilder^ beneden de 40 jaar is een groep gevormd onder de naam „Startgroep", wier werken opnieuw door het land zullen circuleren. Naast drie Berger schilders zijn twee schilders van het platteland van Noord- holland in deze startgroep opgenomen. Het zijn D. C. Breed uit Kolhorn en on ze plaatsgenoot C. Groenewoud Kramer Groenewoud Kramer is een rasechte de Startgroep exposeert, toont hij dit. Het is de „Eenhoorn" boerderij uit de Beemster. Deze jonge schilder is zeer productief. Hij behoort tot de z.g. pri mitieven. De schilder van het instinct, van het hart. Hij behoort tot de volks schilders en is autodidact. Toch is het niet verwonderlijk dat hij zoveel suc ces heeft. Zijn schilderijen spreken tot de mens. Er is een duidelijke overgang in zijn werken waar te nemen. Was hij vroeger kleurrijk als een Van Gogh, thans is zijn palet meer gedempt. Groe newoud Kramer is een veelzijdig kun stenaar. Naast de beeldhouwerken van de jonge beeldhouwer Commandeur uit Alkmaar, waarvan enige producten de gezellige woonkamer van de heer Groe- newoud Kramer sieren, slaat zijn door vertegenwoordiger van het platteland, hem zelf gebeeldhouwde buste geen Ook met zijn schilderij waarmee hij in I gek figuur. het (buiten) tot kloppartijtjes. Van de eerste is bekend, dat een jongeman een enorme buil op het hoofd rijker werd en van de tweede, dat een argeloze toe schouwer de klappen kreeg. Dat was de achttienjarige jongeling D. uit Heer- hugowaard, die zo'n mep op zijn hoofd kreeg, dat hij het bewustzijn verloor. Dokter Van Hesteren achtte het ge wenst hem per ziekenauto naar huis te laten vervoeren. De jongeman had een hersenschudding. Bepaald ergerlijk was hetgeen enige tijd later in Warmenhuizen geschiedde. De heren Jacob M. en C. J. begaven zich omstreeks half twee van een feest je ter gelegenheid van een koperen huwelijk naar huis. Ter hoogte van sla ger Ruiter ontmoetten zij drie jonge mannen, die hun fietsen tegen een huis plaatsten en handtastelijk wensten te worden. Hoe alles precies is verlopen, is niet duidelijk geworden. Een feit is, dat de heer J. een venijnige stomp op zijn reukorgaan ontving en dat de heer M. nog erger werd toegetakeld. De man kon niet meer lopen en de voor deze gebeurtenis opnieuw gealarmeerde dok ter Van Hesteren constateerde een enkelbreukDe dokter heeft nog ge tracht de drie jongens, die het slagveld ijlings per fiets hadden verlaten, te ach terhalen. Het lukte niet. Noch de heer J„ noch de heer H. kon ook maar bij benadering hun identiteit opgeven. Na speuringen van de politie, zo vernamen we. zijn ook vruchteloos gebleven. Het zelfde geldt ook tot nu toe voor de „strijders" van Kalverdijk. De Kerstviering van de Plattelands vrouwen werd door een groot aantal le den bijgewoond. Na een toepasselijk ope ningswoord van mevrouw Heman-Ter Burg las mevrouw Faber een Kerstver haal, droeg mej. Mijlhof enkele gedich ten voor en werden liederen gezongen door een koortje onder leiding van de heer Vellinga. Voorts werd er een prach tige taart verloot en werd er gesmuld van appeltaart, cake enz. minder goede Westenwind was, was het aantal hellingvluchten minder dan vorig jaar, doch de beide gunstige Zondagen werden goed besteed. De gebrs. Molenaar maakten toen hun vijf uren vlucht voor het zilveren C brevet. In totaal werden dit jaar behaald 5 A, 2 B en 2 C brevetten, terwijl P. Lod der en J. G. Schenk het genoegen smaakten het felbegeerede zweefvlieg- bewijs te behalen. In de thermiek maakte de Baby 22 vluchten van 15-20 minuten, 4 van 20- 30, 4 van 30-60 en 4 van meer dan een uur. De heer Sanders maakte de eerste overlandvlucht, doch op 2 Augustus verbeterde P. Booy zijn prestatie door in 58 minuten 32 km te vliegen en te Ouderkerk aan de Amstel te landen. Met grote voorsprong werd Jb Bouw- knegt uit Krommenie clubkampioen, hetgeen hij speciaal te danken heeft aan zijn prima doellandingen. Het doel van de clubeompetitie, intensief trainen op het doellanden, werd vol komen bereikt. In het clubgebouw aan de Kruis straat te Krommenie wordt inmiddels hard gewerkt aan een nieuwe lier, waarvoor een Zaanse industrie een vrijwel nieuwe Chevroletmotor ver schafte met een capaciteit van 100 pk. Het nieuwe jaar brengt trouwens nog meer verbeteringen. De oude zelfge bouwde E.S.G. komt geheel vernieuwd in de vaart, de terreinford is afgedankt en moet plaatsmaken voor een jeep, terwijl de proeven met het kabel- terughaalliertje worden voortgezet. Een overland ophaalwagen, geconstrueered uit staalbuis, staat op het programma. Als privé-aangelegenheid laten twee leden-KLM'ers een vestzak zweefvlieg tuig bouwen op Schiphol van het type Hütter 17. De spanwijdte van dit toe stelletje van de heren N. Molenaar en E. L. Sanders bedraagt 10 meter, en terwijl de prestaties iets minder zijn dan van de Baby, is het veel sneller en wendbaarder, hetgeen men langs de duinen bij hellingwinden en kleine thermiek hoopt uit te buiten. De serie T 10 toestellen die op stapel staat, zal de komende zomer nog niet gereed zijn. Het voordeel van dit ge heel Hollandse ontwerp is het feit, dat het zowel één, als tweepersoons kan worden gevlogen, hetgeen belangrijke voordelen biedt voor leer- en passa- giersvluchten. De Zaanse zweefvliegers hebben dus niet alleen in 1953 een heel programma afgewerkt, doch hebben ook in 1954 flink wat voor de boeg. De heer H. uit Amsterdam, die enige dagen bij familie te Heiloo had door gebracht en zich op de avond van de Tweede Kerstdag met de trein van 23.17 uur uit Castricum weer naar huis wilde begeven, is in de trein onwel geworden. Een met spoed ontboden arts consta teerde, dat de heer H. aan een hartver lamming reeds was overleden. Per am bulance-wagen werd zijn stoffelijk over schot naar Amsterdam overgebracht. Een inwoner heeft zich bij het slui ten van één der café's „de hoogste tijd, heren" schuldig gemaakt aan belediging van de dienstdoende politie man. Begrijpelijkerwijze werd als uit vloeisel hiervan proces-verbaal opge maakt. TUINBOUWVEILING „ONS BELANG" Notering van gisteren; Spruiten 35 78, spruiten B 1528, spruitkoppen 15 26, witlof 4046, boerenkool 712, andijvie 1835, rode kool 811. Vele leden van de afdeling Beemster van de Bond van Plattelandsvrouwen zijr. in Het Heerenhuis bijeen geweest om gezamenlijk de Kerstmiddag te vieren. Als gasten waren o.a. uitgeno digd de bejaarden uit het Ned. Herv. Rusthuis. Nadat door allen. „Komt allen teza men" was gezongen, zong het koortje, onder leiding van mevr. Spaans-Jon gens, op verdienstelijke wijze vijf Kerstliederen. Daarna zong mej. Wil Mus, begeleid door de heer Waterhout, met haar mooie altstem; „He was despised" uit de Messias van Handel, en „Dié Hirten" van P. Cornelius. Vervolgens vertelde de spreker de heer K. J. Bosma het geboorteverhaal. Na de eerste pauze kreeg wederom dhr Bosma het woord. Nu vertelde hij, verduidelijkt door lichtbeelden, een Kerstverhaal van Dickens, wat door allen zeer gewaardeerd werd. Mevr. Mulder-Kliffen en mevr. Spaans- Jongens zongen daarna nog enige Kerstliederen. Daar dit jaar het Kerstfeest van de Zondagsscholen in Hensbroek zou worden gegeven, werd in Obdam een Kerstavonddienst gehouden met mede werking van het kerkkoor uit Hens broekObdam, dat onder leiding van de heer N. Pluister en met medewer king van mevr. Koppenol aan de piano een Kerstcantate zou zingen. Voor deze avond bestond goede be langstelling. Het kerkgebouw was ge heel gevuld. Na een inleidend woord van ds Meij boom en het zingen door de aanwezi gen van drie verzen van Gezang 18, volgde het zingen der cantate. Deze cantate werd zeer verdienstelijk naar voren gebracht en door de opgekome- nen met grote aandacht beluisterd. Hierna hield ds Meijboom nog een korte preek met betrekking tot het Kerstfeest. Na afloop werd bij de uit gang een collecte gehouden ten bate van het kerkkoor. Men kan met voldoening op deze avond terugzien, daar deze volkomen geslaagd mag heten.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 9