DE WONDERE WAERELT Belgische geestelijkheid nam het op voor mijnwerkers Franse postbeambten zullen het werk niet hervatten Nederlandse schaatsenrijders maken het uitstekend Trabert en Seixas namen de leiding in challengeround De mens gaat boven winst Haringvisserijbedrijf De C.A.O. opgezegd Autobus reed in de Muidertrekvaart Dader van aanslag bij Almelo gegrepen België bijna uit de woningnood Meer vrouwen dan mannen in België Franse luchtvaart postzegels De soldaten bezorgden al 350.000 postpakketten In 1953 emigreerden 38000 Nederlanders Drie Nederlanders gedood bij de treinramp in Nieuw Zeeland In 1953 een millioen paar schoenen uitgevoerd Le Troquer voorzitter van Franse Nationale Vergadering De Russen leverden twee Amerikanen uit Russen stellen onderzoek in naar auto-incident Russen komen ook naar Davos V.S. ontwikkelden geleide projectiel Olympische Spelen 1956 Rex Hartwig verving Ken Rosewall d WOENSDAG 30 DECEMBER 1953 ik heeft gis- L. C. H. uit e hem ten :huld. De eis ibs. 50 dagen ip 3 Septem- Staatsmijn loopkat van zonder zich van over- ch niemand dke toegang loopkat. Het ie mede-ar- die zich daar in werking ;roffen door i gevolgen is Januari 1954 ran lonen en ien opgevan- tarieven be- Staten, zoals le afgelopen deze met in bogen in ver- welke de, uit- 'oor de infil- ibied van het jbedrijf met et zich bren- rachten hoge nde de lasten oging kunnen ok hier thans ing achterwe- laatste ta- gewezen, dat de door de Zaken voor- ;n. De nieuw >ben een ge- ieleverd van ■Holland heb- en opmerking s Staten over medegedeeld, Nrd-Holland 42.817, d.w.z. ale behoefte, is geconcen- ar het tekort at van de be- voningbehoef- tuurlijke aan- e begrotings- ezamen is er behoefte van rvan is een en toegekend, r 3.712 wonin- igens 'geraam- ovincie." ieuwe provin- gemeenten zal in Beverwijk ngen voor de zijn toegewe- ■stand berus- bestuur dier ehot voor mi- g worden ge' 51—1953 heeft 553 migratie- Ook de Belgische geestelijkheid heeft thans stelling genomen tegen de door de vennootschap Cockerill aangekon digde sluiting van zeven mijnen in de Borinage, die zij niet langer rendabel acht. De bisschop van Doornik, Mgr Himmer, heeft nl. in de kerken van zijn bisdom een schrijven voorgelezen, waarin hij o.a. zegt, dat niets de ern stige verplichting der directie van Cockerill ongedaan kan maken bij de beslissing de mijnen te sluiten, reke ning te houden met de rechten der betrokken arbeiders. De mogelijkheid kan bestaan, dat zo wel de belangen van de arbeiders als die der aandeelhouders het noodzake lijk maken een onderneming te sluiten, zo gaat hij verder, doch het is ónaan- vaardbaar, dat buiten dit geval de be slissing hiertoe uitsluitend genomen zou kunnen worden door de „financiële dictatuur-' en zonder dat hierbij vol doende rekening wordt gehouden met de rechten der werknemers. Al te vaak wordt maar vergeten, aldus Mgr Him mer, dat in een kolenmijn de arbeiders heel wat meer gevaar lopen dan de aandeelhouders. De laatsten riskeren een gedeelte van hun geld te verliezen, de eersten hun broodwinning en hun leven. Na te hebben verklaard, dat de zorg voor de mens ook tot uiting dient te komen in de wijze waarop een bedreig de onderneming gered of geliquideerd moet worden, wijst Mgr Himmer erop, dat hij daarom zoveel nadruk legt op de voorrang van de mens op de wijst en van het menselijke op het stoffelij ke, omdat hij meent hiermee te beant woorden aan een van de dringendste eisen van deze tijd. Waar in de loop der geschiedenis het individualisme steeds de ergste vijand is geweest van het maatschappelijke leven, is dit, zo verklaarde hij, in nog grotere mate het geval op een ogenblik, De Unie-Verkeer heeft de redersver eniging voor de Nederlandse haring visserij laten weten dat zij de Collec tieve Arbeidsovereenkomst voor de ha ringvisserij voor het jaar 1954 niet wenst te 'verlengen. Zij zal op korte termijn bij de redersvereniging voor stellen indienen voor een nieuwe CAO. De opzegging van de huidige CAO houdt verband met de moeilijkheden, die in het haringvisserijbedrijf zijn ge rezen over de per 1 Januari in te voe ren 5 pet. looncompensatie. Volgens de bestaande CAO, die in Mei 1951 na veel moeilijkheden door het college van rijksbemiddelaars werd vastgesteld, hebben de vissers alleen recht op een compensatie voor de huur verhoging, op basis van het garantie loon. Daardoor zouden de vissers slechts 2 pet. compensatie ontvangen en geen compensatie als gevolg van de op heffing van een deel van de consump tie beperking. De Unie-Verkeer wil op dit punt een verandering aanbrengen in de nieuwe CAO. Hangende de besprekingen hier over met de redersvereniging, heeft zij de bestaande CAO opgezegd. Men acht het niet waarschijnlijk, dat op korte termijn, moeilijkheden zullen ontstaan omdat de haringdrijfnetvisse- rij juist is afgelopen. De nieuwe teelt begint in Mei van het volgend jaar. De trawloggers varen in Januari uit. Het betreft dan slechts een deel van de haringvloot. Aan de trawlvisserij kan namelijk slechts worden deelgenomen door schepen met een motorvermogen dat sterk genoeg is om het trawlnet te slepen. Gistermorgen is de autobus van de Nederlandse Buurtspoorwegen, die om kwart voor acht uit Hilversum ver trok voor de dienst naar Amsterdam via de vesting Naarden, op de smalle oude verkeersweg NaardenAmster dam in de Muidertrekvaart gereden. Het ongeluk werd veroorzaakt, door dat de chauffeur van de bus, de heer N. uit Utrecht, een militaire colonne van vier auto's wilde passeren. De bus was reeds drie auto's voorbij gereden, toen de chauffeur van de voorste auto naar links uitweek. Hierdoor was de buschauffeur genoodzaakt naar het meest linkse deel van de weg te sturen. Hij kon daarbij niet vermijdenl, dat de zware bus in de berm van de Weg terecht kwam. Ondanks alle moeite van de chauffeur was de wagen niet meer te houden. Na een 50-tal meters reed de bus de trekvaart in. Gelukkig, overigens geheel onbegrij pelijk, is de bus niet gekanteld, zodat de ongeveer 20 passagiers de bus via de zijdeuren, die intussen slechts met grote moeite geopend konden worden, wisten te verlaten. Gisternacht omstreeks twaalf uur heeft een agent van de gemeentepolitie te Hellendoorn op de straatweg tussen Raalte en Nijverdal iemand aangehou den, die op een damesrijwiel reed. Het bleek H. L. S. uit Wierden te zijn, die verpleegd wordt in de Rijkspsychiatri sche inrichting te Woensel bij Eind hoven en met proefverlof de Kerst dagen thuis had doorgebracht. Hij werd verdacht van de moordaanslag op de wachtmeester C. Barneveld, op tweede Kerstdag bij Almelo gepleegd. De 21-jarige, S. legde op het politie' bureau te Nijverdal een volledige' be kentenis af e zei. de daad gepleegd te hebben met een zogenaamd Canadees kapmes van zijn broer. Hij had het in een sloot tussen Wierden en Almelo weggeworpen. Het mes is thans op aan' wijzing van S. gevonden. S. is naar Almelo overgebracht en aldaar ingesloten Hij verklaarde de aanslag uit wraak tegen wachtmeester B. gepleegd te hebben, daar deze hem eens in een cel had gestopt. Achteraf bleek een collega van B dit destijd' te hehhen gedaan Het damesrijwie' waarop S reed had hij in Balkbrug gestolen. dat het lot van een onderneming en een streek afhangt van de nationale en in ternationale economie. De bisschop van Doornik dringt er in zijn schrijven verder bij de werkgevers op aan de werknemer zijn bestaan te verzekeren ondanks de scherpte van een economische crisis, met hem samen te werken in de ondernemingsraden en hem, waar zulks mogelijk is, medezeg genschap te verlenen in het beheer van de onderneming. De woningnood in België zal weldra tot het verleden behoren. Reeds thans ziet men overal in Brussel appartemen ten en huizen te huur staan en de huur prijzen vertonen een lichte neiging tot dalen. Alleen al in 1952 bedroeg het aantal huizen dat in particuliere op dracht werd gebouwd, meer dan 25.000. Waar in 1947 100 woningen nog aan 417 personen een onderkomen moesten bieden, bedroeg dit getal voor 1952 403. Alles doe't verwachten dat dit cijfer voor 1953 nog beneden de 400 zal liggen. Op de 28.622 huizen die in 1952 in totaal werden gebouwd, waren er bijna 20.000 voorzien van badkamer of douchecel. De huurprijzen in België zijn intussen nog steeds heel wat hoger dan in Ne derland. Voor een flat met vier ka mers, keuken en badkamer betaalt men al gauw een huur, die varieert van f 200 tot f 400 per maand en zelfs arbeiderswoningen doen nog een huur. die ligt tussen de f 60 en f 120 per maand. De Belgische tyevolking telt bijna 8.800.00T) zielen. De vrouwen zijn in de meerderheid. Zij overtreffen het aantal mannen nl. met ruim 130.000. Dit komt omdat de sterft? onder de vrouwen op rijpere leeftijd' geringer is dan die der mannen. Op iedere 100.000 vrouwen bereiken er thans meer dan 70.000 de leeftijd van 65 jaar. Op iedere 100.000 mannen zijn er echter maar 58.700, die deze leef tijd halen. De Franse posterijen hebben een serie postzegels uitgegeven, ge- ivijd aan de luchtvaart. De afge beelde vliegtuigen stellen v.l.n.r. voor de Mysterede „Nor atlas", de „Magister" en de „Provence". De stakende Franse postbeambten hebben gisteravond, toen de staking een week oud was, besloten het werk nog niet te hervatten. Ook besloten zij een afvaardiging van vrouwen, van postbeambten naar mevrouw Auriol, Volgens de voorlopige cijfers zijn in 1953 bijna 38.000 Nederlanders geëmigreerd. In vergelijking met de cijfers van het voorgaande jaar is er sprake van een teruggang van onge veer 10.000. In het totaalcijfer vcor 1953 zijn begrepen de voorlopige cij fers voor de maanden November en December. Volgens dit totaalcijfer emigreerden 37.936 landgenoten. Naar Argentinië vertrokken 54 Nederlan ders (in 1952 134), naar Australië 7790 (in 1952 15.828), naar Brazilië 614 (251), naar Canada 20.051 (20.653), naar Nieuw Zeeland 2574 (4575), naar Zuid-Afrika 3441 (4177), naar de Ver. Staten van Amerika 2796 (2634) naar de overige landen, exclusief Europa 616 (408). Naar eerst thans bekend werd, zijn bij de treinramp op de vooravond voor Kerst op het Noordelijke eiland van Nieuw Zeeland drie Nederlandse emi granten omgekomen. In de eerste plaats is dit het echtpaar Ter Huppen- Beinema. De heer Ter Huppen was in December 1951 uit Nederland vertrok ken. In Nieuw Zeeland huwde hij mej. J. M. Beinema, die in Haarlem cou peuse was. Het derde slachtoffer is de heer J. P. Angel uit Laren (NH), die in Maart 1952 naar Nieuw Zeeland reisde. Hij was 23 jaar. Op 27 December, enige dagen vóór het einde van het jaar, heeft de N.V. Nederlandse Schoenenunie, te Waal wijk de mijlpaal van 1.000.000 p'.ar exportschoenen in 1953 gepasseerd. Het millioenste paar exportschoenen van dit jaar maakte deel uit van een zending, die bestemd was voor Enge land. Dit bedrijf is vrijwel onmiddel lijk na de bevrijding begonnen een exportmarkt op te bouwen. BROMFIETSER VERONGELUKT. Te Arnhem reed de 45-jarige arbei der G. H. ter V. uit Didam met zijn bromfiets, toen plotseling door onbe kende oorzaak de dynamo tussen het voorwiel en de voorvork beklemd raakte. De bromfiets stond ogenblik kelijk stil. De berijder sloeg tegen de grond en overleed vrijwel onmiddel lijk. MEISJE DOOR AUTO GEGREPEN Op de Stationsweg te Drachten is Maandagavond de bijna 15-jarige Jantje Boukje van der Hoek uit Noordwijk (Groningen) door een ko- lenauto overreden en gedood. Het meisje zag aan de overkant van de weg haar tweelingzuster fietsen en zwenkte onverwacht vgn het fiets pad de njweg op, met het noodlottige gevolg. de echtgenote van de aftredende Fran se president, te zenden om haar hun grieven uiteen te zetten. De stakers sorteerders in treinen en op Parijse stations zeiden gister avond, dat de staking zich uitbreidt tot andere diensten. Een Parijs districts kantoor, dat Maandag werd gesloten, is gisteren heropend. Het departement van PTT maakte- Dinsdagavond bekend, dat soldaten se dert het begin van de staking in Parijs 350.000 pakketten hebben bezorgd. Er waren gisteravond tekenen, die wijzen op onenigheid tussen de twee vakbonden die de staking hebben uit geroepen. De onafhankelijke bond keerde zich tegen de communistische in zoverre laatstgenoemde spandoeken aanbracht, waarop kwesties ter sprake zouden zijn gebracht die niets met de staking te maken hebben. De socialistische fractie in de Franse Nationale Vergadering heeft gisteren André le Troquer met algemene stemmen aangewezen als haar candi- daat voor het voorzitterschap der vergadering. De verkiezing van een opvolger van Herriot zal op 12 Januari plaats vinden. Le Troquer is nu eerst? vice-voor- zitter van de Nationale Vergadering. Andere candidaten, die voor deze post worden genoemd, zijn o.a. de gematigd conservatief Paul Reynaud en de volksrepublikein Charles Ba- range. Het gemiddelde aantal werklozen ln Frankrijk heeft in het afgelopen jaar 270.000 bedragen, dit is 1,5 procent van het werkende deel van het Franse volk. Dit is één van de laag6te percentages in de wereld. De Russische autoriteiten te. Oost- Berlijn hebben gisteren twee Amerika nen uitgeleverd, die sinds enige jaren in de Sovjet-Unie werden vastgehou den. De .betrokkenen zijn de soldaat Ho mer Cox, die in September 1949 ver dween, toen hij bij de militaire politie te West-Berlijn diende, en Leiand To wers, een burger die in 1951 van een schip in Finland verdween. Nederlandse en Noorse krijgsge vangenen, die onlangs uit Rusland zijn teruggekeerd, hadden gemeld, dat zij Cox en Tower in een kamp in de om geving van Moskou hadden ontmoet. Naar aanleiding hiervan heeft de Amerikaanse ambassadeur te Moskou, Bohlen, herhaaldelijk staDpen bij de Sovjet-regering gedaan om de vrijla ting van de mannen te bewerken. De Berlijnse vertegenwoordiger van de Russische Hoge Commissie, Den- gin, heeft de drie Westelijke* Hoge Commissarissen geantwoord op hun protest naar aanleiding van het inci dent op de autoweg tussen West- Duitsland en West-Berlijn op 26 Dec., waarbij een 16-jarige jongen werd gedood en zijn moeder ernstig gewond. Dengin schrijft, dat een on derzoek zal worden ingesteld en dat de Westelijke Hoge Commissarissen van het resultaat op de hoogte zullen worden gesteld. IN DE AMERIKAANSE wateren zullen binnen kort geheime proef nemingen worden ver richt met een nieuwe revoiutionnaire metho de voor het vangen van vis, waarbij gebruik zal worden gemaakt van electrische stroom. Het gaat hier om een Duitse uitvinding. De Duitse deskundigen, die er aan gewerkt hebben, hebben verklaard, dat er geen vrees beJioeft te be staan, dat de nieuwe vangmethode tot alge hele verdwijning van de visvoorraad zal leiden, daar de jonge vissen ge makkelijker gespaard zullen: kunnen worden. OOK HET TWEEDE lijger-jong waarover wij onlangs reeds schre ven) in de dierentuin van Pretoria is thans ge storven. Zoals u weet is een lijger een kruising van een tijger en een teeuw, pardon, een leeuw. Maar ze gaan in Pretoria nu opnieuw proberen lijgers te fok ken. JN EEN HOTEL te Dijon in Frankrijk heeft men in verscheidene kamers behalve de kranen voor warm en koud water ook kranen, waaruit de goed betalende gast naar believen en wille keur ad libitum witte en rode wijn kan tappen. De Hollanders zullen er wel weer met grote koffers vol lege flessen heen trekken, als we tenmin ste de verhalen over de Nederlandse toeristen in het buitenland geloven mogen. „RODE STEK", het blad van de Sovjet- strijdkrachten, heeft de berichten over de „vlie gende schotels" ver haaltjes genoemd, die bedoeld zijn om de oor logspsychose in het Wes ten te doen toenemen. „Rode Sier" beweert.dat de mythische vliegende schotels zogenaamd creaties van Moskou stof leveren voor de oorlogszuchtige burger lijke bladen, wanneer de westelijke heersende kringen op instructie van Washington hun volkeren een nieuwe last van oorlogsuitga ven willen opleggen. Het blad noemt als voor beeld, dat een verhaal over vliegende schotels in de Zweedse pers ver scheen, vlak voor een begrotmgsdebat over een verhoging der miliitaire uitgaven ln het parle ment. HET BEROEMDE Bal Tabarin, eens het cen trum van het Parijse nachtleven, waar de stoute can-can hoogtij vierde, is geveild. De hoogste bieder was de eigenaar van verschil lende Parijse nacht clubs, Jean Bauchet, die voor 28 millioen francs (f 280.000) de nieuwe bezitter werd. Bal Ta barin werd in 1904 ge opend en eerst in 1949 kon men zeggen, dat het er „niks" meer was. JJE ORGANISATOREN van een internationaal tornooi voor beroeps worstelaars te Frankfort in West-Duitsland heb ben de Perzische ex-pre mier Mossadeq uitgeno digd ook een potje mee te worstelen. Aanleiding tot deze invitatie was de verklaring van Mossadeq in de rechtzaal, dat hij de aanklager, met ivie hij voortdurend overhoop lag, in de ring wel klein zou krijgen. Het telegram van de irorstellieden aan. de gevavnen ex-premier luidde: „Wanneer u die dagen vrij bent, zijn wij te allen tijde bereid uw deelneming aan óns tor nooi te arrangeren". Met de training der leden van de kernploeg van de K.N.S.B. gaat het voortreffelijk, zo vertelde Arve Sinne- rud Dinsdagavond. Natuurlijk heeft dr Carlier pech gehad, toen bij aankomst van de Nederlandse rijders bleek, dat de ijsbaan te Hamar zich nog niet in prima conditie bevond. Ook de baan op Fjetre is nog niet gereed, maar geluk kig is er een strenge vorst ingevallen, zodat het er naar uit ziet, dat de bochten van de baan te Hamar een dezer dagen zullen kunnen worden uitgezet en de training op volle kracht kan draaien. Maandag vroor het 13 graden in mid- den-Noorwegen en Dinsdag stond het kwik altijd nog 5 graden beneden nul. In de eerste dagen gingen de jongens onder leiding van dr Carlier slechts één keer naar de baan, maar sedert Zondag is daarin verandering gekomen. In de ochtenduren komt een bus de troep ha len en in de avonduren wordt nogmaals de tocht van Fjetre naar Hamar en te rug ondernomen. De stemming is, vol gens Sinnerud, opperbest en alle jongens zonder uitzondering zijn uitstekend te vreden over de gespecialiseerde ijstrai- ning van Carlier. Trouwens, de Noorse rijders en de andere buitenlanders, die te Hamar oefenen, kijken met grote be langstelling naar de Nederlandse ploeg en de deskundigen zien in de jongere garde toekomstige cracks. De tijden welke de Russen en de Noren te Mos kou in de landenwedstrijd hebben ge maakt, bewijzen, dat de Russen nog even sterk zijn als het vorig jaar in Helsinki, met de extra vermelding, dat al weer een nieuwe ster naar voren is gekomen, Kortgeleden werd het nieuwste geleide projectiel van de Ver. Staten boven een proefterrein in Nieuw-Mexico geprobeerd. Voor de oefening werd een oud vlieg tuig, dat als „slachtoffer" fun geerde, gebruikt. Het toestel werd radiografisch van de grond af bestuurd. Bovenstaande foto's, die door de legerdienst zijn t rij- gegeven, laten duidelijk het ver loop zien. Foto links toont het afschieten van een raket, die het toestel in een vleugel treft mid den Met een geweldige explosie in het vliegtuig, heeft de rakel haar vernietigende taak vervuld rprhts Sakunenkc. Kl,aas Schenk is Dinsdag middag te Hamar aangekomen. Schenk vertelde ons, dat hij op het vliegveld te Oslo nog met Hjallis Andersen heeft gesproken, die juist van Moskou terug was gekeerd. Andersen gaat waar schijnlijk alléén naar Japan, om te Sap poro aan de wereldkampioenschappen deel te nemen. Andersen deelde aan Schenk mede, dat men er op mag reke nen, dat de Russen in hun sterkste for matie naar Davos zullen komen om ook aan de strijd om de Europese titel deel te nemen. Andersen was van oordeel, dat de Russen op de 500 en de 1500 me ter zeer moeilijk te slaan zijn en al had hij, Andersen, de beide andere afstan den gewonnen, ook op de 5000 en de 10.000 meter zijn zij zeer sterk te ach ten. Blijkens een mededeling van de kan selarij van het Internationaal Olym pisch Comité te Lausanne zal het da gelijks bestuur van het I.O.C. op 16 Ja nuari aldaar in vergadering bijeenko men. De kanselier Otto Mayer deelde mede, dat de spelen van 1956 te Mel bourne het belangrijkste agendapunt zullen vormen. „Wij hebben talrijke suggesties van leden ontvangen, Melbourne de spelen te ontnemen. Als „comité executive" hebben wij natuurlijk niet het recht een dergelijke stap te doen, doch wij zullen een rapport aangaande de gang van za ken te Melbourne opstellen, dat tijdens het I.O.C.-congres, dat in Mei 1954 te Athene wordt gehouden, zal worden uit gebracht." Persoonlijk ben ik van me ning, ging Otto Mayer verder, dat Mel bourne de organisatie zal behouden: wel is mogelijk, dat het dagelijks bestuur het congres zal voorstellen de Austra liërs zekere vastomlijnde garanties te vragen." Het dubbelspel van de eindstrijd om de Daviscup tussen Australië en de ploeg van de Ver. Staten leverde een overwinning op voor de Amerikanen. Seixas en Trabert (V.St.) wonnen met 62, 6- 4, 64 van het Australische paar Hond en Hartwig. Rosewall ivas een uur voor de aanvang van het dubbelspel door de Australische keuzecommissie vervangen door Rex Hartwig. Dit besluit schijnt te zijn genomen naar aanleiding van Rosewall's spel tegen Trabert in de ttveede single, waarbij de Ame rikaan een gemakkelijke overwin ning op zijn tegenstander behaald had. De Australische keuze commissie, die een uur voor de wedstrijd de samen stelling van het Australische dubbel voor de strijd op de tweede dag van de challengeround tegen de Verenigde Staten wijzigde en Ken Rosewall ver ving door Rex Hartwig zal na afloop wel spijt hebben gehad van haar be sluit. Hoe het ook zij, een overhaast be sluit zal men het niet mogen noemen, want de heren waren reeds tweemaal zonder tot overeenstemming te zijn ge komen uit elkaar gegaan, alvorens zij Rosewall lieten vallen. Zeker is, dat Hartwig de combinatie niet versterkte. integendeel, men is er achteraf van overtuigd, dat het dubbel Hoad-Rose- wall het er beter zou hebben afge bracht. Nu stonden twee Australiërs naast elkaar - nb. in de challenge round! die nog nooit met elkaar een dubbel hadden gespeeldDe gevol gen bleven dan ook niet uit. Van ho mogeniteit was geen sprake. Hier stond geen paar tegenover Trabert en Seixas, doch twee spelers, die ieder voor zich een enkelspel speelden. Zo kon het gebeuren, dat bij een lob beiden bleven staan, alle twee in de overtuiging, dat de andere wel naar achteren zou lopen. Een volgende keer liepen de Australiërs elkaar weer in de weg omdat zij beiden de bal wilden nemen. Dat Trabert en ook Seixas, die de eerste dag toch waarlijk niet imponeer de, met dit tegenspel met groeiend zelfvertrouwen gingen spelen, is duide lijk. Trabert was zelfs in grootse vorm en hij beheerste met zijn vaart en zijn aanval de baan. Bij elke kans, en het waren er vele, liep hij op om aan het net meestal met een onhoudbare scher- t pe cross-slag het punt te scoren. Aan dit overtuigende sterke tennis kon Seixas zich tot een volwaardige en nut tige partij optrekken en nóg voor de eerste set achten de rug was, vormden de Amerikanen een hechte combinatie. Hoad. die ln zijn partij tegen Seixas had geschitterd, kon nu niet in zijn spel komen. Zijn service was niet sterk en zijn lengte was zoek waardoor vele drives in het net smoorden. Hartwig demonstreerde vlagen van goed spèï zonder zijn normale vorm te bereiken, maar de combinatie sloot nooit. Zo verloor Australië deze belangrijke oartij ln straight sets: 62, 64, 6—4. Australië zal nu de beide laatste enkel- snelen HoadTrabert en Rosewall Seixas moeten winnen om de Daviscup te rneeen behouden.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 9