OTl> SPANNING STIJGT TEN TOP IN HOOGOVENTORNOÖI Bal Huis te Heiloo Wat de theaters brengen IJselmeerboot vertrekt naar Pakistan BAL Verpachting afmachine rt weekeinde eens naar: REX THEATER De koningin van Saba HARMONIE THEATER Lili CINEMA AMERICAN Stalag VICTORIA THEATER De slag om Stalingrad DE JOURNAALS Zwarte Maarten 70 jaar palingvisser Wieringer kapitein op de brug Acht maanden geëist Man bedreigde zijn vrouw met een bijl Expositie van Zadkine in Arnhem Nederland grootste eierenexporteur Ambtenaar O.M. had critiek op Spoorwegen Gering bierverbruik in Nederland Amerikaanse dames gaan jagen in Kenya „Kleine Commissie" naar West-Indië vertrokken Twee landgenoten aan de kop Sovjetblokkade van Zuid- Slavië duurt voort Fran^aise mag Rusland verlaten Castricum Openstelling ijsbaan twijfelachtig VRAAGenAANBOD Te koop aangeb.: Te koop gevraagd: „De Waarheid' filmdienst CAFE TOM Matrozen van Kroonstad Spreker; GERARD MAAS 0.90 Wassen en Watergolven 2.75 Onduleren 2.00 Permanenten 8.50 -10,00 - 1 2.50 Gold-Wave. .15.00 Dameskapsalon MEVROUW C. TH0ES-BRUIN Zondag 10 Januari 8 uur De Mirletons in de Rustende Jager GOUD. BLOEDKORALEN en JUWELEN worden ingekocht firma HERM. PLAS Heerhugowaard (Zuid) In Café „DE ZWAAN" CREDIET Abonneert U op dit blad LES OP ALLE INSTRUMENTEN Muziekschool ZWAAG JAN DE VRIES N.V. GEBRUIKTE PIANO ZATERDAG 9 JANUARI 1984 tonder zelf een hand uit jen de professor naderbij ->n de gevangenen en hun t op het punt om te ver- eiemiddag, brigadier", zei „Moet hier die put ko- het professor", antwoord- ;um, „maar als 't zo door- urt het nog wel een jaar die Billie is zo lui als nt U niets uitvinden om it zachter te maken, prof?" brutaal. „Monden dicht," idier. „Vooruit, voorwaarts if zijn gevangenen 'n duw- n beetje op gang te helpen zelf met veerkrachtige pas „Goeiemiddag, professor," ie geleerde en was even jn gevangenen achter de dwenen. UZIEK VAN MOZART amma van aria's en koor- n uit vroege opera's van oeiend om de prachtige ie deze geniale Oosten- als jonge knaap aantrekkelijk ook voor ian zware muziek houdt. 14.20 over Hilversum l, GEEN GELD. Luc Wil- rkte deze roman van E. )ppenheim tot een zes- dat tallozen zal verhaal is overbe- n steenrijkeEngelse die niets om handen met zijn dokter een hap aan, dat hij een jaar van hetgeen hij met het er handen verdient. Ver- dan krijgt de arts een llioen voor een nieuw s. Hij winten leert te- id de waarde van de de mens beseffen. 21.00 over Hilversum I 4NDSE KAMERMUZIEK, en drie werkjes uit de ren uitgevoerd: vier mi- op H.E. van G. Landré, dn et en strijkkwartet, een voor fluit, viool en piano k Badings, en Lex van lntroduzione e Danza* t, klarinet, viool, altviool piano. (Zondag 11.45 over II, 298 m). WEIBER VON R, opera van Otto Nico- tekstschrijver heeft zich iwkeurig aan Shakes- gelijknamige toneelstuk i. Nicolai, die overigens ponist weinig betekenis lad, heeft er een muziek hreven, zo fris en zo dat zijn werk tot op repertoire heeft kunnen Leden van de Bremense de partijen zingen. 20.00 over Hilversum lh een aether periodiek met van overal. Een afwis- rogramma van licht, doch (Maandag 20.05 over I, 402 m). de pauze: actualiteiten en Avondgebed en Liturgische ;.00 Nieuws. 23.15—24 00 Gram. 11 JANUARI ,UM I, 402 m.: 7.00—24.00 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 8.00 5 Gram. 9.00 Morgenwijding, kwart. 9-25 Waterstanden. 9.30 uisvrouw. 9.35 Gram. 11.00 11.15 Omroeporkest. 12.00 12.30 Land- en Tuinbouw- 12-33 „In 't spionnetje", nondorgelspel. 13.00 Nieuws, delingen of gram. 13.20 Me 14.00 „Wat gaat er om in causerie. 1"4.20 Gram. 14-30 14.45 Pianoduo. 15.15 Voor Gram. 17.30 Voor de pad- Gram. 17.50 Militaire cau- Nieuws. 18.15 Muzikale cau- Accordeonmuziek. 19.00 Voor 9.15 Reportage of gram.muziek. muizek. 19.45 Regeringsuit- andbouwrubriek. 20.00 Nieuws, r. programma. 22.40 Piano- Nieuws. 23,15 Filmprogram- Gram.muziek. 1UM II. 298 m.ï 7.00—24.00 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7-15 Gewijde muziek. 7.45 Een de dag. 8.00 Nieuws en weer- 15 Sportuitslagen. 8.20 Gram. Uw dienst". 8.35 Gram, 9.00 eken. 9.30 Voor de huisvrouw. 10.30 Morgendienst. 11.00 5 en 12 00 Idem. 12.25 Voor 12.30 Land- en Tuin- 12.33 Orgelconcert. ?elui. 13.00 Nieuws. 13.15 Ban- 13-45 Gram. 14.00 Schoolradio, 14.45 Voor de vrouw. 15.25 Bijbellezing. 16.30 Vocaal 17.00 Voor de kleuters. 17-15 0 Voor de jeugd. 17.45 Rege E. Schul: „Nederland en Nederlandse immigranten in 18.00 Mijnwerkerskoor. 18.20 0 Piano-duo. 18.45 Engelse les. en weerbericht. 19.10 Finse 19.30 „Volk en Staat". 19.45 20.00 Radiokrant. 20.20 Lichte „Mozart", hoorspel. 21.20 Geestelijke liederen. 22.10 et. 22.40 Gram. 22.45 Avond- g. 23.00 Nieuws en S.O.S— 23.15 Residentie-Orkest en so- Gram.muziek. De hartstochtelijke liefde van de koningin van Saba voor Roboam de zoon van koning Salomo is het hoofd motief van deze Italiaanse film, die sinds gisteren in het Rex Theater wordt vertoond. Hartstochtelijk is de jonge, machtige vrouw (Leonora Ruf- fo) zeker, want ze deinst er zelfs niet voor terug haar wraak te bevredigen door duizenden mensenlevens te ris keren in de strijd tegen Jerusalem. De film is van een aparte bekoring. Zij speelt omstreeks 1000 jaar voor Christus en laat de toeschouwers tal van krijgshaftige en ook romantische taferelen zien. Want romantisch is het verhaal in hoge mate. De jeugdige Ro boam, die als spion door de Vallei des Doods Saba binnendringt wordt op slag verliefd op de schone konin gin en zij beantwoordt zijn vurige kussen, ofschoon dat eigenlijk hele maal niet mag volgens de wetten van Atar-Samain, de God van Saba. De hogepriester en de legeraanvoerder Kabael voelen de macht, die Roboam over koningin Balkis krijgt en zij stellen alles in het werk om de ge heime romance te vernietigen. Duels en vechtpartijen zijn het gevolg van deze acties die Roboam tenslotte dwin gen de vlucht te nemen naar Jeru salem. De belegering van deze stad door de legerschaar van Balkis hebben de producenten heel wat figuranten gekost. Maar het resultaat van deze massa-regie is zeker bevredigend te noemen. Leslie Caron en Mel Ferrer hebben ons zeef^'verplicht met hun spel, waar mee zij de MGM-film Lili tot een van de meest opmerkelijke rolprenten van de laatste tijd hebben gemaakt. Een film, die bekoort door haar mi lieu het kermisterrein die ont roert door haar gegeven de kin derlijke Lili die nog niet de wreed heid van de wereld kent en die bewondering afdwingt door haar spel. We noemden al Leslie Caron (Lili) en Mel Ferrer (Paul, de baas van de poppenkast), maar we kunnen in de zelfde adem ook noemen de gooche laar Marc (Jean Pierre Aumont) en Jacmot (Kurt Kasznar) of Rosalie (Zsa Zsa Gabor). Deze film, in tech nicolor, heeft ons iets gedaan. Omdat wij, net als die eenvoudige Lili, on der de indruk zijn gekomen van het spel der poppen, die toch eigenlijk mensen zijn zoals wij, met de streken van de vos, de ijdejheid van Margué- rite, de goedheid van Peenhaar en het brute geweld van Golo. Dit zijn dan de figuren, die de in de oorlog gewonde danser Paul Berthalet op de kermis tot leven brengt, doch waar mee hij pas succes krijgt als het schuchtere, dakloze meisje met zijn creaties in gesprek komt. Deze toeval lige ontmoeting wordt later bewust geprolongeerd. Het zijn improvisaties, die bij hét publiek inslaan. „Dat meis je moet een geniaal actrice zijn", zegt een theater-directeur op een gegeven moment.tegen de poppenbaas, waarop hij antwoordt: „Het is een raszuiver klokje, dat een helder geluid geeft als je er tegen slaat". Datzelfde mo gen we met enige figuurlijke vrij heid van deze film zeggen. Zij is raszuiver. Een bijzonder goede vondst is het droomballet aan het slot,..waar in Lili pas ontdekt wie de poppen zijn. Dan is ze de charmeur-gooche laar aan wie ze haar hart meende te hebben verpand, schoon vergeten Een uitgebreid voorprogramma brengt de toeschouwers naar de pauze. De boeiende film, die onder deze titel tot en met Woensdag in dit theater draait heeft de bekende regisseur Billy Wilden gelegenheid gegeven een uitste kende prestatie te leveren. „Stalag 17" is een Duits krijgsgevan genenkamp en in barak 4 heerst een op merkelijke geheimzinnige activiteit, daar twee van de Amerikaanse gevangenen, Manfredi en Johnson een poging tot ont snapping voorbereiden door een tun nel te graven, die onder de barak door loopt en buiten het kamp eindigt. Sef- ton, die steeds op alles wedt, zegt dat de ontsnapping zal mislukken. En in derdaad, Sefton wint de weddenschap en de straf voor de daders en de ove rigen is zeer hard. Het vermoeden rijst, dat de plannen verraden zijn en de verdenking valt op Sefton, die in derdaad vreemd werk doet. En dan volgt de felle strijd van Sefton om de ware schuldige te ontdekken. Men ver moedt dat er een verrader aanwezig is. Toch komt Sefton in moeilijkheden, maar hij wacht zijn tijd af. Hij zal de verrader vinden en na een reeks van sensationele, opwindende avonturen blijkt ten slotte dat de ware schuldige is.... maar dat moet men zelf gaan zien in deze straffe soms felle film, die geheel dror mannelijke artisten worat gespeeld. William Holden, de bekende acteur, speelt de rol van Sefton uitstekend, maar hij krijgt ook prima tegenspel in 't bijzonder van Don Taylor (als Dun bar) en Otto Preminger als de overste von Scherbach. Het samenspel der ar tisten is voortreffelijk. Een vlot voor programma leidt het hoofdnummer in. De Russen hebben gepoogd van de historische slag om Stalingrad een groots film-epos te maken, maar zijn hierin niet geslaagd door de wijze, waarop wijlen maarschalk Stalin erin verheerlijkt wordt. De rolprent is ken nelijk vervaardigd vóór zijn dood, en wij betwijfelen of hij in Rusland zelf nog vertoond wordt. Zonder generale staf of wat voor militair-deskundige hulp ook zien wij Stalin wijs en vader lijk in te trage taferelen alle stra tegische en tactische beslissingen ne men, die leiden tot de herovering van Stalingrad en de vernietiging van de afgesneden en omsingelde Duitse legers. De Russische officieren zijn uiteraard alle warm menselijk voelende figuren, de Duitse daarentegen arrogant en on genaakbaar. Van de laatsten nemen wij het aan. Een goede creatie is de figuur van generaal-veldmaarschalk Von Pau- lus, van wiens gedrag na zijn gevangen neming men overigens niets meer te zien krijgt. De massa-opnamen van de opmars der Duitsers en de verbitterde slag om Stalingrad zijn overigens zeer knap, fascinerend en uitermate realis tisch. Zij doen dikwijls aan „Pantser kruiser Potemkin" denken. Er zijn voorts tal van flitsen uit filmjournaals ingelast. Op de achtergrond beluistert men voortdurend toepasselijke muziek van Katchatoerian. Het steeds terug kerend motief doet denken aan „O den- neboom, wat zijn uw blaren wonder schoon". Polygoon wereldnieuws confronteert ons met de verschrikkelijke ravage, die er overbleef na de treinramp in Nieuw Zeeland. Berlijn, zo bleek uit de opnamen, bereidt zich voor op de conferentie van de Grote Vier. Van de vroegere Duitse hoofdstad zijn de camera-mensen ijlings naar Garmisch Partenkirchen gevlogen om het ski springen op de film vast te leggen en vandaar naar Italië, waar zij zagen hoe de Oxford-studenten in de Cam- briclge-rivalen hun meerderen op de ski's moesten erkennen. Van veel meer importantie waren de vrijgegeven op namen van raketproeven in de V.S. Daar is men nu zover gevorderd, dat een radiografisch bestuurde raket een radiografisch gevlogen bommenwerper "kan vernietigen. „Straks gaan we met die raketten naar de maan", zei de commentator dubbelzinnig. Het journaal besluit met opnamen van het Britse Koninklijke Paar in Tonga en Auckland. Gaumont British (Harmonie) volgt eveneens het Ko ninklijk Paar op zijn reis door de Stille Zuidzee en de Amerikaanse ra ketten door het luchtruim. Verder zijn de reporters geweest bij de huwe lijken van Barbara Hutton en van Aartshertog Robert van Habsburg. Het binnenlands nieuws wordt voor het grootste gedeelte ingenomen door opnamen van de teraardebestelling van dr Plesman. Met beelden van be roemde vluchten als van de Pelikaan en de Uiver en van het oude en nieu we Schiphol eert Polygoon de nage dachtenis van de man, die het lucht vaartbedrijf groot maakte. Koningin Juliana en de Prinsesjes brengen hun wintervacantie door in het wonderschone Grindelwald en een uitgebreide reportage laat zien, dat de Koninklijke gasten zich hier best ver maken. Tenslotte is er de traditionele wedstrijd tussen HFC en de oud-inter nationals. De lieer M. van Vliet, die onder de naam „Zwarte Maarten" beter bekend staat, vist 71) jaar op pa ling. Geboren en getogen op de Vinkeveense plassen weet hij al daar ieder plekje en is hij bij de watersportliefhebbers een ge ziene figuur. Een bijzondere vriend van de 82-jarige Van Vliet is de K.L.M.vlieger Vee- nendaal, die tijdens de oorlog bij hem in de buurt was onder gedoken en nu op dit unieke ju bileum niet wilde nalaten om met „Zwarte Maarten" een boot tochtje op de plassen te maken! Volgende week vertrekt de „Lek stroom", een 300 br.reg.ton metend vracht, en passagiersschip, dat door de rederij Koppe N.V. te Amsterdam verkocht is aan een Pakistaanse maatschappij, naar de havenplaats Tsjittagong in Oost- Pakistan. Dit betekent een zeereis van rond 8500 mijl In Pakistan zal het schip op de grote rivieren dienst doen voor het vervoer van passagiers. Kapitein J. Molenaar van Den Oever zal het commando voeren, terwijl de bemanning uit veertien koppen bestaat. Nadat de „Lekstroom", die voordien jarenlang de route AmsterdamKam penZwolle bevaren had, op een scheepswerf te Delfzijl zeewaardig was gemaakt, is ze vandaar naar Amster dam gevaren, waar het schip Woens dagmorgen aan de De Ruyterkade arriveerde. Daar wordt het nu gepro viandeerd en verder voor de grote reis in gereedheid gebracht. Kapt. Molenaar denkt over de reis naar Tsjittagong 50 a 55 dagen te doen. De weersomstandigheden zullen daarop uiteraard van invloed zijn, terwijl ook het bunkeren en tanken de nodige tijd zal vragen. Zoveel mogelijk zal de kust gevolgd worden. Kapt. Molenaar heeft al eerder der gelijke opdrachten uitgevoerd, zodat dit werk hem wel is toevertrouwd. VOOR de Utrechtse rechtbank heeft .gisteren terechtgestaan de 27-jarige kellner H. W. R. uit Baarn, beschuldigd van bedreiging met enig misdrijf tegen het leven gericht. Tegen hem werd ge- eist acht maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan vier voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en toe zicht van het medisch consultatiebu reau voor alcoholisme. De bedreiging betrof zijn echtgenote, die hij in de nacht van 18 op 19 Octo ber jl. met een fikse bijl zou hebben toegezwaaid onder de uitroep: „Loop eens weg, ik sla je hardstikke dood met dit bijltje, ik wil er graag twintig jaar voor zitten." Van dit gezegde kon de verdachte zich thans niets meer her inneren. Wel gaf hij toe, dat het waar geweest kon zijn omdat hij op die be wuste avond vijftien borrels had ge consumeerd. Toen hij bij zijn thuis komst hoorde, dat zijn vrouw op fa miliebezoek was, ontstak hij hierover in woede. De vrouw, die een allesbe halve prettig leven bij haar man leid de, had zich oorspronkelijk niet direct bedreigd gevoeld, maar toen zij het wa pen zag en de dreigende woorden hoorde, achtte zij het veiliger de poli tie te waarschuwen. Het over de ver dachte uitgebrachte rapport vermeldde, dat de man herhaaldelijk misbruik van sterke drank maakte. Het Arnhemse gemeentemuseum is er in geslaagd in November en Decem ber 1954 en in Januari 1955 een expo sitie te doen organiseren van ongeveer 50 werken van de beroemde beeldhou wer Zadkine. Zoals bekend heeft deze zelfde beeldhouwer het imponerende beeldhouwwerk „Verwoeste stad" in Rotterdam gemaakt Zo bracht hij de sleepboot „Inter Nos" naar Santander (Spanje) en le verde hij de „Holland II" van de rede rij Doeksen af aan de „Anglo-Irian Oil Company" te Abadan in Perzië. Ook de „Iris" van de K.N.S.M. bracht hij weg. Toen ging het via Rochefort en Genua naar Marseille, waarheen deze vrachtboot verkocht was. We wensen kapitein en bemanning goede vaart en behouden thuiskomst. De pluimveehouderij in ons land heeft in 1953 een zeer bijzondere pres tatie geleverd, want Nederland is vol gens een mededeling van de Neder landse Pluimvee Federatie, de grootste exporteur van eieren in de wereld ge worden. Nog geen halve eeuw geleden, name lijk in 1907 voerde ons land nog meer eieren in dan uit. Blijkens opgave van het Nederlands Eiercontröle Bureau heeft de totale eierexport van Nederland in 1953 1.681.305.883 stuks bedragen, waarvan 1.609.584.578 verse kippeneieren. West-Duitsland was de grootste af nemer met 1.328 millioen stuks, gevolgd op grote afstand door Frankrijk met 96 millioen stuks. Italië 81 millioen en de Amerikaanse bezettingslegers met 51 millioen stuks. De ambtenaar OM bij het kanton gerecht te Apeldoorn heeft in de zaak tegen de overwegwachter E.J.K. uit Apeldoorn, die voor de tweede maal binnen een jaar niet tijdig bij de nadering van een trein de bomen had gesloten, ernstige critiek geuit op de leidinggevende figuren bij de Neder landse Spoorwegen. De ambtenaar OM zeide, dat deze figuren schromelijk tekort schieten in hun taak, voldoende maatregelen te nemen voor de veilig heid van het publiek. De overwegwachter, die deze functie reeds 26 jaar vervult, zeide niets lie ver te willen dan naar een andere dienst te worden overgeplaatst. Voor dat het zover is zal hij echter eerst nog veertig gulden boete moeten be talen want de rechter vonniste con form de eis. De vraag naar bier neemt toe en de binnenlandse omzet der Nederlandse Bierbrouewrij Maatschappij N.V. Het bierverbruik per hoofd van de bevolking is echter nog steeds aan de lage kant. In 1952 werd in Nederland per hoofd gedronken 11,2 liter bier (16.2 liter in 1939), vergeleken met 52 liter in Duitsland en 127 liter in Bel gië. Hieruit blijkt duidelijk hoe gering het bierverbruik in Nederland nog steeds is, aldus het verslag over het boekjaar 1952/53 van de Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij. Dertien Amerikaanse dames, wier leeftijd varieert van 27 tot 60 jaar, zijn Woensdag uit New York vertrokken voor een jacht op groot wild in Kenya. Eén der dames neemt behalve haar ge weer o.m. ook een draagbare naaima chine mee. De expeditie kost elk der deelneemsters 2500 dollar. De Sovjet-Unie en Tsjechoslowakije zijn overeengekomen om werktekeningen voor industriële bouw en woningbouw uit te wisselen. „Ik kan inderdaad wel zeggen, dat mijn collega Donker, prof. Van der Grinten en ik straks met een gematigd optimisme in het vliegtuig stappen. Wij gaan uiteraard met zekere verwachtin gen naar Willemstad. Dit wil niet per se zeggen, dat het overleg daar zal sla gen, maar wij komen er met redelijke voorstellen, waarvan de basis door de drie partijen is aanvaard". Dit zeide de minister van Overzeese Rijksdelen, prof. mr W. J. H. Kern kamp, op Schiphol, even voordat hij gisteren met de minister van Justitie, mr L. A. Donker en prof. Van der Grinten naar Willemstad vertrok, al waar zij als Nederlandse delegatie in de z.g, „Kleine Commissie" overleg zullen plegen met de vertegenwoordi gers van Suriname en de Ned. Antillen De ministers Donker en Kernkamp, alsmede prof. Van der Grinten even voor hun vertrek naar Curasao voor de besprekingen over de RTC. De spanning in het HoogoVenschaak- tornooi te Beverwijk stijgt ten top. Na de zevende ronde, die gisteren werd gespeeld, is de leiding in handen ge- komt» van onze landgenoten Bouw meester en Van Scheltlnga, die even wel op de voet gevolgd worden door Pirc en Rellstab, terwijl Prins en Beni op de achtergrond blijven loeren op hun kansen. De sensatie van de dag vormde gis teren de partij tussen Bouwmeester en Vlagsma Eergister enhad Kramer Kott- nauer in veertien zetten verslagen, doch Bouwmeester is er in geslaagd dit ogenschijnjijk r.iet te breken record te evenaren. Vlagsma was nl. zo vriende lijk op de veertiende zet een stuk ca deau te geven en gaf het toen uiter aard meteen maar op. Van Scheltinga had het heel wat lastiger. Tegen Kott nauer kwam hij weliswaar met een pion meer uit de opening vandaan, maar tot laat in de avond heeft hij nog moeten vechten om het volle punt uit de strijd te slepen. Pirc speelde een zeer moei lijke partij tegen Beni, die de JJoego- siaaf met eigen wapenen bestreed. Hij paste nl. de Pirc-verdediging toe. Deze bleek weer zeer solide te zijn en zo was er voor Pirc geen doorkomen aan. Remise dus. Prins bleek tegen Kra mer weer eens ouderwets op dreef te Het Sovjet-blok heeft ondanks een zekere verbetering van de diplomatieke betrekkingen geen stappen gedaan ter verzachting van zijn economische blok kade van Joego-Slavië, waarmede be gonnen werd na Joego-Slavië's breuk met de Kominform, aldus de Joegosli- vische onderminister van Buitenland se Zaken. Daar de betrekkingen met de rest van de wereld echter steeds nauwer worden, is het niet langer nodig, dat Joegoslavië aandringt op hervatting van de economische betrek kingen van het Sovjet-blok. Mocht het Sovjet-blok voorstellen doen, dan zal Joego-Slavië een practische en rede lijke houding aannemen. zijn en dat leverde hem een welver diend winstpunt op. Rellstab had een bijzondere goede dag. Hij won gisteren zijn partij tegen landgenoot Klaeger op beslissende wijze en bovendien slaagde hij erin zijn afgebroken partij tegen Prins na een secluur eindspel in winst om te zetten. Tenslotte werd zijn afgebroken partij met Beni remise, waardoor alles met elkaar genomen, de Duitser 214 punt rijker werd en daar door naar de vierde plaats steeg. De laatste ronden moeten hier wel de be slissing brengen. De stand is thans: Van Scheltinga en Bouwmeester 4,5, Pirc 4 en 1 afgebro ken partij; Rellstab 4, Prins en Beni 3,5, Kramer en Kottnauer 3, Vlagsma 2 en 1 afgebrkoen partij Klaeger 2. De uit Frankrijk afkomstige "weduwe van een Russisch staatsburger, mevr- Batsjoerina, heeft van de Russische overheid toestemming gekregen met haar twee kinderen uit Moskou naar Frankrijk te gaan. Zij had in 1951, na het overlijden van haar echtgenoot, de wens te kennen gegeven naar haar vaderland terug te keren. De raad van de Arabische Liga zal in zijn bijeenkomst te Cairo, die vandaag begint, een Egyptisch voorstel inzake een boycot van Britse goederen door de Ara bische landen behandelen. Naar AFP uit bevoegde bron verneemt, hebben de volgende diplomaten in de bui tenlandse dienst van Egypte ontslag ge vraagd. Elf November zal de organisatie voor voedsel en landbouw van de V.N., de FAO, postzegels in twee waarden uitge ven. De zegels zijn ontworpen door de Nederlander Dirk van Gelder. De voormalige Duitse diplomaat Von Papen heeft in een Spaans blad gezegd, dat elke oplossing van de Europese vraagstukken inhoudt, dat volledige ge noegdoening aan Duitsland wordt gege ven. De kansen dat de Kennemer IJsbaan aan de Zeeweg bij aanhoudende vorst reeds gedurende het weekeind zal wor den opengesteld, staan niet bijzonder gunstig. Gisteravond was de gesteld heid van de baan zodanig, dat het be slist flink zal moeten vriezen wil het mogelijk zijn reeds morgen de poorten voor het publiek te openen. Rustig af wachten wat Koning Thialf doet, lijkt derhalve voorlopig xiet beste. MARKTBERICHT Gisteren waren de noteringen op de groentenveiling als volgt: spruiten: A 29 75, B 1536 en kop 1523; andijvie 3762; boerenkool 612; witlof 4450; prei 1420; uien 7,10; peen 5—6. Zeer waarschijnlijk, als gevolg van het winterweer, was er deze week een op leving in de peenhandel. „Ons Belang" bereikte deze week een omzet van 60.000 kg, grotendeels bestemd voor de binnen landse industrie en gedeeltelijk voor ex port. De prijs varieerde van 5,50—8, Twee japonnen (1 is nieuw), z. g. a. n. wintermantel (groen) en een zomermantel mt 44. - Dorpsstraat 73, Broek op Lan- gendijk. Mooi eiken buffet f 45, opklapbed (twijfelaar) m. om bouw en rails f 45,z. g. a, n. huishoudkachel m. plaat en 'pijpen f 40,en uniform jas f 17,50. Adres Grensstr. 6. Wegens plaatsgebrek een z. g. a. n. pick-up in cassette, Philips, met 23 platen en 3 langspeelplaten. Papaverstr. 5. Goed onderhouden bakfiets. Paternosterstraat 12. Pirma race-fiets, in goede staat. Overdiestraat 63. Vier pr. gestoff. kamerstoe len f 32.50, kinderstoel f 7.50, pracht kinderledikant je f 12,50, tafels vanaf f7,50, strooma- trassen 2-pers. f7,50, cylinder schrijfbureau f45,— en 1-pers. ledikant f 7,50. - Geopend Dinsdags en Woensdags van 10-4 uur. Verkooplokaal „De Boom", Marinestraat 21, Tel- K 2206459, Egmond aan Zee Zoekt U iets? Schaatsen nieuw en z. g. a. n. f 5,50 p. p„ compl. stofzuiger (125 V.) f 17,50, bedden, ledikanten enz. enz. „De Kleine Beurs", Ko ningsweg 44, Tel. 3920. In pr. st. z. meisjesrijwiel f37,50. Dekker, P. C. Hooft- straat 65, Alkmaar. Z. g. a. n. kinderwagen en een bubby-seat. S. Abbo, Ab dijlaan 62, Egmond-Binnen. Etna-Haard, in goede staat. Adres Rippingstraat 28. Prima radio met 6 maan den garantie, iets moois. Prijs billijk. Stationsstraat 76. Sjoelbak. H. J. Visser, A 132, Hensbroek, Tel. K 2265— 337. Voor zolderopruimingen „De Kleine Beurs", Koningsweg 44, Tel. 3920, tegenover Lom- bardsteeg. Een dragersjas voor begra fenissen, grote maat. - Hof straat 20. presenteert Maandag 11 Januari, 's avonds 8 uur in YVaagpleln, prachtige Russische de film Toegang 18 jaar. Entree 0.50. Aansluitend op berichten in de plaatselijke pers achten wij het goed onze geachte clientele op de hoogte tg stellen van onze thans gel dende tarieven: Voor algehele haarverzorging Dag- en avond-coiffures SCHAR LOO 12 ALKMAAR - TEL. 8765 met dansorbest De band van Schoorlse kermis 1953 In de SCHOORL Alkmaar - Egmond aan Zee Payglop 21 Tel 3812 op Zondag 10 Januari a.s. Muziek „THE RHYTHM BOYS" o.l.v. GER VREELING. Aanbevelend, K. EVERS. 4 kam., grote tuin, voor groter te Alkmaar, liefst schildersbuurt of Stations weg. Br. no. A 408 bur. v. d. bl. aan ambt. in vaste dienst en gepens. Adm.kantoor COPPENS,, Marnixstraat 358, Amsterdam. Studiegelegenh. a. d. scho len. Guitaren 5.p.m. Accordeons ƒ10.p.m. Uw eigendom. Vraagt gratis prospectus Emmastraat 75, Tel. 4425. De N.V. Spooriyn Station N oordscharwoude-Dorp roept gegadigden op tot inschrijving voor de ver- prachtig van het Café, ge legen aan de laadplaats te Noordscharwoude, Veiling terrein. De inschrijving gaat in op 1 Mei 1954, voor de duur van vier jaren. Nadere inlichtingen en in schrijvingsformulieren te bekomen bij de Secr.-penn., de heer G. DEUTEKOM, Noordscharwoude 192. OPTICIEN LUTTIK OUDORP 70 ALKMAAR, TEL. 2875 Te koop gevraagd: Brieven onder No. HA 710 Bur. Ver. Noordh. Dagbl.., Voordam, Alk maar. By het inzenden van num- merbrieven op advertenties wordt beleefd verzocht het juiste nummer in de linker bovenhoek van de enve- oppe.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 3