Stad en omgeving Aöemda Luit-kolonel Postma zwierf jarenlang in Oost en West Kinderen waren weer oorzaak van burenruzie Oma Nouwen wordt 96 jaar Nol van der Schilden is reeds zeker van de titel LAATSTE NIEUWS Critiek Kramer in uitstekende vorm De nieuwe garnizoenscommandant Slechts enkele weken in Nederland Uw stoelen stuk STAVENUITER Gezellige wervingsavond voor de MILVA Phllharmonisch orkest concerteert Jn Alkmaar Bewusteloos vallen is een koud kunstje" Onze oudste inwoonster „Wat Ome Jan kan, kan ik ook" Biljartkampioenschap derde klasse Koning verraste met een mogenne van 7.14 JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN Afdeling Noord-Holland voetbalt niet Voetbalprogramma verschoven Parencompetitie van Ned. Bridgebond Handicaptornooi „De Oude Herberg" Tafeltennis-tienkamp Wessels verloor van Bus ZATERDAG 9 JANUARI 1954 Zonder enig militair ceremonieel heeft gisteren de nieuw benoemde garnizoenscommandant, tevens terrritoriaai commandant Noord-West, luitenant-kolonel J. Postma deze functie, die door het vertrek van kolonel H. Onderstal was opengevallen, aanvaard. In de reeks van elkaar vrij snel opvolgende garnizoenscommandanten is luitenant kolonel Postma met zijn 44 jaar tot dusverre de jongste hoofdofficier aan wie deze taak door de chef van de Generale Staf is opgedragen. Overste Postma, die in Rotterdam werd geboren, heeft een tot dusverre veelbewogen militaire loopbaan achter de rug. Na de HBS te hebben doorlopen en zijn studie aan de Kon. Militaire Aca demie te hebben volbracht, vertrok hij in 1932 als tweede luitenant der infanterie naar Nederlands-Indië, dien de eerst 3 jaar in de zg. buitengewes ten (Atjeh e.a.) en vervolgens 3 jaar op Java, na intussen in 1935 tot eerste luitenant te zijn bevorderd. Na een kort Europees verlof, ver trok luitenant Postma uit Ned. Indië naar Suriname om daar als adjudant van de Gouverneur, prof. mr J. C. Kielstra op te treden. Het uitbreken van de wereldoorlog bracht een wijziging in de hem opge dragen taak. Hij trad o.a. op als civiel gezaghebber in een uitgebreid district, gelegen aan de grens met Frans Guya na. Hier leidde hij tevens de eerste inheemse vrijwilligers op tot bruik bare soldaten in Nederlandse dienst. „Ik heb geregeerd over bosnegers en Indianen", zegt overste Postma. Na in 1941 tot kapitein te zijn ge promoveerd, bleef hij nog 3 jaar in Suriname tot hij in 1934 militair commandant van Aruba werd en hem tevens de beveiliging van de Ned. An tillen werd opgedragen. In deze functie was kapitein Postma tevens chef van het onder hem gestel de marine-personeel op de Antillen. De beveiliging van de Antillen was zeker geen sinecure. Soms verschenen er duikboten, die de kust onder vuur namen, dan weer werd een Duitse raider gesignaleerd, zoals de Duitse slagkruiser Tirpitz of dreigde een overval van Duitsers vanuit een deel van Zuid-Amerika. Na in 1946 slechts 6 weken verlof hier te lande te hebben genoten, ver trok kapitein Postma in dat jaar als bataljonscommandant naar Indonesië, diende er op Zuid-Celebes, waar zich ernstige moeilijkheden voordeden, nam deel aan gewapende acties bij Balik- papan en trad na in 1948 tot majoor te zijn bevorderd op als troepencom mandant op Oost-Borneo. De moeilijkste tijd van zijn gehele militaire loopbaan brak voor overste Postma aan na de overdracht van de souvereiniteit. Zijn mannen behoorden voor het overgrote deel tot het KNIL. Van het inheemse KNIL-personeel trad een deel in dienst van de TNI, wat tot ernstige gevechten met de trouw gebleven KNIL'ers aanleiding gaf. In 1950 kon majoor Postma naar Nederland repatriëren, waar hij over ging naar de Kon. Landmacht om er op te treden als commandant van het Instructie-bataljon van het eerste Vrij willigers Opleidingsrentrum te Wezep om vervolgens voor korte tijd te werk maakt ze weer heel. RITSEVOORT 21, TELEF. 3448 (Advertentie, Ing. Med.j Gisteravond is in het luchtwachtcen- trum aan de Boezemsingel de tweede wervingsbijeenkomst voor het personeel van de plotroom gehouden. In gezellige sfeer waren een aantal meisjes in de moderne cantine bij elkaar gekomen, waar zij luisterden naar 2e luitenante mejuffrouw M. Aartsma, die het werk van de MÜva op duidelijke wijze uit eenzette. Natuurlijk waren de dames zeer vol daan dat proeven hadden uitgewezen dat meisjes dit (in werkelijkheid ern stige) spel beter speelden dan oude mannen, zoals de luitenante opmerkte. Met veel aandacht werden de diverse instructiefilms gevolgd. Met een paar gezellige rolprenten, die wat meer appelleerden op het men selijke gevoel (onder andere werd er een film van de prinsesjes gedraaid) werd deze avond besloten. te worden gesteld bij de Infanterie- school te Harderwijk. In 1952 vertrok majoor Postma op nieuw naar Indonesië, nu met de Ned. Militaire Missie, die de opbouw van het Indonesische Leger organi seerde. Majoor Postma was zowel te Djakarta als te Bandung werkzaam, waar hij hoofd was van het advies team bij de opleiding aan de Staf- en Commandoschool. In laatstgenoemde stad bereikte hem het berisht van zijn promotie tot luitenant-kolonel, in welke rang hij eerst enkele weken geleden, we gens beëindiging van de taak van de Militaire Missie, naar Nederland te rugkeerde. De samenwerking zo zegt overste Postma met de Indonesisrhe militai ren was goed en het overgrote deel van hen had grote waardering voor het werk van onze Missie. Haar arbeid en ^aanwezigheid heeft voor Nederland vooral bij de militai ren een enorme good-will gekweekt. Overigens bemoei ik mij als militair niet met de politiek". Ik hoop aldus de overste na al mijn jarenlange omzwervingen in Oost en West, mij zo mogelijk voor een reeks van jaren aan de mij in Alkmaar en het terrtoriale gebied van Noord-Holland en Friesland opgedra gen taak te kunnen blijven wijden en ik zal het prettig vinden als ik met mijn gezin in het vriendelijk Alkmaar eindelijk eens een eigen home zal kun nen bezitten. Op Donderdag 14 Januari a.s. vindt het 4e concert plaats o.l.v. Marinus Adam met solistische medewerking van de pianiste Pauline Marcelle. Het programma bevat de volgende werken: Symphonie in Es dur en Pia noconcert in d moll - Mozart; Sympho nie No. 11 - Beethoven. ZATERDAG VICTORIA THEATER, 7 en 9.30 uur: De slag om Stalingrad (14 jaar). HARMONIE THEATER, 7 en 9.30 uur: Lili (alle leeftijden). CINEMA AMERICAIN, 7 en 9.30 uur: Stalag 17 (14 jaar). REX THEATER, 2.30, 7 en 9.30 uur: De Koningin van Saba (14 jaar). GULDEN VLIES, 9.30 uur v.m.: Agra risch Congres P.v.d.A.; 8 uur n.m.: De Molleboonen. WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur: toneelvereniging De Vriendenkring met „De Gouden Kooi"; 7 uur: AVRO-audi- tie voor amateurs. SOCIËTEIT BEJAARDEN: Klaverjas- drive De Waagklok. BERGEN, Rustende Jager, 8 u.: Mou lin Rouge (18 jaar). Kunstzaak 2.30 6 uur: Expositie Uit Eigen Bezit. N.-SCHARWOUDE, Tivoli, 7.30 uur: Limelight (a.l.). ZONDAG BIOSCOPEN als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK, 7.30 uur: Openb. Dansavond (ork. Tonny Bakke- nes). GULDEN VLIES, 8 uur: Cabaret avond fa Schipper. VALK's LUNCHROOM, 10.15 uur: De Dageraad. BERGEN, Rustende Jager, 2.30 en 8 uur: als Zaterdag. N.-SCHARWOUDE, Tivoli, 3.30 en 7.30 uur: als Zaterdag. SCHOORL, De Rustende Jager, 8 uur: Dansavond. MAANDAG VICTORIA THEATER, 8 uur: De slag om Stalingrad (14 jaar). HARMONIE THEATER, 8 uur: Lili (alle leeftijden). CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Stalag 17 (14 jaar). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: De Koningin van Saba (14 jaar). GULDEN VLIES, 8 uur: operettever eniging Odeon speelt voor R.K. Vrou wenbond. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Moulin Rouge (18 jaar). Dancing, 8 uur: vergadering V.V.V. N.-SCHARWOUDE, Tivoli, 8 uur: Limelight (a.l.). DOKTERSDIENST Tijdens het weekend wordt de dokters- dienst waargenomen door de artsen: H. Hoek, Kennemerstraatweg 65 (3117) en H. C. A. Koppejan, Oudegracht 200 (2382). DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Hartong van Ark, Langestraat 1. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Zaterdag 6.39 18.46 Zondag 7.23 19.42 Maandag 7.10 20.31 TE CAMPERDUIN Zaterdag Zondag Maandag Hoog 6.44 19.01 7.28 19.47 8.15 20.36 Laag 12.44 13.01 1.28 13.47 2.15 14.36 Geertje de V.-W. te Alkmaar was op 20 Augustus 1953 twee lokken haar kwijt geraakt. Dat vertelde zij gister middag in ieder geval aan de president van het Gerechtshof te Amsterdam, waar Jannetje B.-P., eveneens te Alk maar, voor mishandeling terecht stond. Zoals te doen gebruikelijk hadden deze vrouwen woorden met elkaar ge kregen over de kinderen. Jannetje probeerde de president duidelijk te maken dat niet zij, maar Geertje was begonnen. Mr Vos had dat verhaal, zij het met andere woorden, wel eens meer gehoord en deze mededeling was dan ook niet in staat om hem ernstig te schokken. „U heeft haar toch wel aan de haren getrokken?" informeerde mr Vos. ,,Ja zeker, maar nadat zij...." „Het mag nu eenmaal niet en daar heeft u rekening mee te houden", on derbrak de president, waarop Jannetje repliceerde: „Zo is het nu maar". De zuster van verdachte kwam ver tellen dat zij te hulp was gesneld toen Jannetje op de deurmat was geslin gerd. „Dat kan wel zijn", aldus de president, „maar toen was getuige reeds bewusteloos". „Dat mocht wat, dat is een koud kunstje. Als ik bewusteloos wil val len doe ik dat op staande voet. Mijn zuster is beledigd en mishandeld". Verdachte ondersteunde deze verkla ring door te beweren dat zij nog altijd de lidtekens van die mishandeling op haar dijbeen draagt, maar de presi dent maakte andermaal duidelijk dat het nu niet ging over de mishandeling van verdachte, maar over die van ge tuige. De procureur-generaal was van oordeel dat wel was komen vast te staan dat verdachte het ten laste ge legde had bedreven en dat het vonnis van de Alkmaarse politierechter, f 25. subs. 10 dagen, in stand kon blijven. Over veertien dagen volgt de uit spraak. Alkmaars oudste inwoonster wordt Dinsdag 96 jaar. Wij hebben het genoegen haar in het bijgaande artikeltje aan U voor te stellen. Dinsdag 12 Januari zal het voor mevrouw A. Nouwen-Paauw, Sta tionsweg 142, een belangrijke dag zijn, want dan wordt deze kwieke oude dame die vol trots kan zeggen dat ze de oudste inwoonster van Alkmaar is, 96 jaar. We hebben haar opgezocht en een praatje met haar gemaakt en kunnen constateren dat goed gezond zijn voor 'n groot deel afhangt van een regelmatige, zelfs spaarzame levenswandel en dat een goed gerichte energie er veel toe bijdraagt ook de lichamlijke wel stand te bevorderen. Mevrouw Nouwen-Paauw heeft niet altijd in Alk maar gewoond. Geboren in Millingen als oudste van een kinderrijk ge zin, verliet zij na zeven jaren haar geboortestad en vestigde zich met het huisgezin in Amsterdam, waar zij ettelijke jaren bleef wonen. Maar het grootste deel van haar leven (43 jaarwoont zij in Alkmaar. Zij heeft vier kinderen, 11 kleinkinderen en 4 achter! leinkinderen. Wat het meest opvalt als men bij haar aan tafel zit is wel een prettige rust die van haar uitgaat en een bijna liefdevolle innemendheid. Oma Nou wenPaauw heeft als zovele oude men sen wijsheid en begrip vergaard en be kijkt het leven met een bewonderens waardige mildheid. Maar als men haar vraagt waar zij zich in het dagelijks leven mee bezig houdt, dan bgeinnen de blauwe ogen achter de kleine brille- glazen opeens levendig te glanzen. „Ik lees het liefste jeugdboeken" zegt ze vriendelijk, „omdat ze zo fris en na tuurlijk zijn. Ik heb geloof ik alle meisjesboel.en zo'n beetje doorgelezen. Ik luister ook graag naar cabaretavon den van de radio en voor de rest ge niet ik van de vele herinneringen die ik heb. Ik heb een hekel aan politiek en ik vind de gejaagdheid van deze tijd verschrikkelijk". Het is even stil in de kamer. Dan zegt deze kloeke vrouw, die een hard, arbeidzaam leven achter zich heeft en nog zeer onafhankelijk is. „Tot m'n 95ste jaar deed ik alles zelf: koken, het hele huishouden en alles wat daar zo bij komt." Zelden hebben wy een biljarttornooi om een kampioenstitel meegemaakt, waarop öe beslissing reeds op de vóór laatste dag viel. Dat was gisteravond het geval in café Nieuwendijk te Ber gen, waar het kampioenschap derde klasse van het district Alkmaar en Omstreken wordt gehouden. Nol van der Schilden versloeg namelijk in een sensationele partij zijn rivaal Breed metéén carambole verschil. Daar mee werd hij onbereikbaar voor öe anderen en stelde hij zijn titel dus veilig. Een verrassing was deze vroegtijdige beslissing overigens niet. Het was be kend dat, hoe ook de andere uitslagen zouden zijn, Nol van der Schilden rijdagavond kampioen zou worden als hij Breed aan zijn zegekar bond. Op het ogenblik is alleen nog maar de strijd om de lagere plaatsen interes sant. Koning maakte een uitstekende 47. In het kamp schrokken oom Pepie en Jackie wakker van het scher pe gefluit, dat de waterketel uitstoot te, die op de primusbrander stond. Ze kropen achter elkaar uit de tent en vroegen zich op hetzelfde ogenblik af waar Jimmy was gebleven. „Je vader heeft ons willen verrassen met de thee maar verder dan het kokende water heeft hij het niet gebracht", merkte de professor op. „Vaaader!" schreeuwde Jackie, terwijl hij zijn handen aan zijn mond zette. Jimmy gaf onmiddellijk «ntwoord en even later zagen zij hem naar het kamp toelopen Hij zag cr een beetje bekommerd uit. „Is er wat?" vroeg oom Pepie. „Je kijkt zo sip". Jimmy knikte. „Laten we eerst een stukje eten, want ik rammel van de honger", antwoordde hij. „Maar na het ontbijt moet ik u eens iets laten zien professor, iets waar u buitengewoon veel belang in zult stellen. Ik geloof, dat ik het spoor van een.... Bloedboef- Beer ontdekt heb". Oom Pepie die juist bezig was zijn dasje om te strik ken. liet dat dadelijk op de grond val len. „W-w-wawawat zeg je daar?" sta melde hij. „Het spoor v-van een B-b- bloedboef-B-beer! En dacht jij dan Jimmy dat ik daar op wachten wil, totdat wij ons ontbijt genuttigd heb ben. Waar is dat spoor Vooruit breng mij daar alsjeblieft onmiddellijk naar toe. Ik brand van verlangen om dat te bekijken. Hij wou eerst eten! Nou vraag ik je!" En Jimmy was niet zo goed of hij nam de professor mee naar de plek waar hij de afdruk van wat hij dacht, dat de klauw van een bloed- boef-beer was, had ontdekt. kans op de tweede plaats. Gisteravond zaten alle toeschouwers in café Nieu wendijk met stomheid geslagen toen Koning tegen Middelbeek inveer tien beurten de 100 caramboles vol maakte. Hij speelde dus met een moyenne van 7.14, twee maal zo veel als men van hem, gezien zijn indeling in de derde klasse, zou mogen ver wachten. Zij algemeen moyenne is thans 3.48 en als hij in zijn laatste partij niet teleurgestelt zal hij ongetwij feld naar de tweede klasse'promoveren. Dat Middelbeek het onder deze om standigheden niet verder dan twintig caramboles kon brengen, laat zich be grijpen. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat Koning met een dergelijk goed moyenne de strijd zou beëindi gen. Na zes beurten had hij nog slechts zeven caramboles op zijn naam. Met series van 15, 17, 15, 14, 26 en enkele kleinere, snelde hij echter onweer staanbaar naar het einde. De uitslagen luiden: Houtenbos 59 32 8 1.84 Boots 100 32 8 3.12 Middelbeek 43 23 12 1.86 Wilkens 100 23 14 4.34 Van der Schilden 100 40 9 2.05 Breed 99 40 14 2.47 Heusy 100 35 12 2.85 Houtenbos 64 35 11 1.82 Koning '00 14 26 7.14 Middelbeek 20 14 8 1.43 De stand luidt: Van der Schilden 6 5 1 0 2.98 11 Koning 6 4 0 2 3.48 8 Boots 6 4 0 2 2.48 8 Heusy 6 3 0 3 2.65 6 Wilkens 6 3 0 3 2.56 6 Breed 6 3 0 3 2.47 6 Middelbeek 7 2 0 5 2.59 4 Houtenbos 7 0 1 6 1.87 1 „Ach ja", zegt ze met iets vrolijks in haar gezicht, „sinds ik weet dat Ome Jan van Zutphen niet vóór elf uur naar bed gaat, ga ik ook niet meer vroeg. Wat Ome Jan kan, kan ik toch zeker ook." Ze lacht even, een vredige lach, die het oude gezicht zo'n typische zachtbegrijpende uitdrukking geeft. „En ik wandel ook nog elke dag, al is het maar een kwartiertje." Oma Nouwen zcu nog wel veel meer kunnen vertellen als ze dat wilde, want ze heeft zeker stof genoeg om te pra ten, maar het intieme onderhoud is afgelopen. We feliciteren haar met haar goede gezondheid, met haar ko mende verjaardag en met haar benij denswaardige interesse in het leven. Ze zegt enkel een beetje verlegen. „Ik hoop, dat ik toch maar echt goed dui delijk op die foto zal staan." En met dat eel t vrouwelijke slot woord bewees deze krasse dame. dat ze nog gevoelig is voor vele indrukken. Het allerbeste Oma Nouwen (Ongecorrigeerd) Het bestuur van de afdeling Noord-Holland heeft hedenmorgen besloten oin alle wedstrijden voor deze afdeling, welke morgen op het programma stonden, af te ge lasten. Het is zeer wel mogelijk dat enkele terreinen bespeelbaar zijn, maar daar toch een inhaal-Zondag nodig zal zijn, is het beter het pro gramma in zijn geheel te verschui ven. Alle voor morgen, Zondag 10 Januari door de Koninklijke Nederlandse Voet balbond vastgestelde wedstrijden zijn in verband met de gesteldheid van de terreinen afgelast. Het programma wordt in zijn geheel verschoven naar Zondag 17 Januari. „Mijnheer. De Alkmaarse toneelver eniging De Vriendenkring wenst bij deze geen gebruik te maken van een verslaggever van Uw blad". Dit briefje heeft ons gisteren bereikt en het lijkt ons nuttig even hierop in te gaan. Niet op de vraag of een journalist zich door het bestuur van een toneelvereniging zal laten gebruiken, maar op het feit, dat nu juist dit een punt is, waarover in de nieuwjaarsrede van de burge meester is gesproken. Daarin stond, dat we moeten ijveren voor de verheffing van de amateuristische kunstbeoefe ning tot boven het peil van zich zelf willen doen horen en zien. En het ziet er helaas naar uit, dat de Vrienden kring zich juist gaarne op dit plan blijft bewegen. Jammer. Zij vreest de voorzitter heeft ons dit gezegd de critiek van de pers. „Terwijl de zaal het stuk mooi vindt, probeert de krant het af te breken". De voorzitter ver geet, dat de krant dit niet behoeft te proberen. Zij kan dat zonder al te veel moeite. Maar wel tracht zij zeer mild mogen wij genist zeggen de ama teur-tonelisten met verschillende goede wenken naar een hoger plan op te schroeven. Daarvoor is de critiek. Op dat er uit kan worden geleerd en om dat het een prikkel kan zijn het beste te geven wat er geboden kan worden. We hebben bij de geboorte van De Vriendenkring geschreven, dat er aan een nieuwe amateurtoneelvereniging in onze stad geen behoefte bestaat. Wij zijn in deze mening versterkt nadat wij enige malen het spel van deze vereni ging hebben gezien, maar we hadden de hoop nog steeds gevestigd op enige goede krachten, die in dit groepje di lettanten schuilen. We zullen het spel van de Vriendenkring niet meer vol gen. Het zal zich, zoals uit het gezegde van de voorzitter is gebleken, bepalen tot de smaak van het publiek, dat deze avonden bezoekt En de tonelisten zul len glimlachend danken voor het ap plaus dat hun ten deel valt. Ze behoe ven niet meer bevreesd te zijn voor een op- of aanmerking. Wij wensen hun een zeer goede uitvoering. Deze week ia de derde zitting gehou den van de Paren-competitie van de N.B.B. in Hoofd-, Eerste en Tweede klasse, onder leiding van de heer C. Peters te Castricum. Na deze derde zitting (de vierde en laatste wordt 27 Februari te Alkmaar ge speeld) is de stand: Hoofdklasse, dertien paren. 1 Van Eijk IJs:«els 170.64% (rangn. derde ronde 1); 2 PieVink 168.33 (2); 3 Bartelomy De Vries 165.96 (6); 4 PijpersRes 158.27 (4); 5 v. Kleef—Kossen 152.26 (5); 6 dames KohierEngels 152.14 (9); 7 Vis ser— Govers 146.90 (7); 8 heer en mevr. Kuipers 142.85 (8); 9 PetersToepoel 142.50 (5); 10 De Ruiter—De Rie 142.09 (13); 11 Plas—Kueter 141-48 (11); 12 mevr. ArpeauDiederich 135.84 (10); 13 Honig—Plomper 131.43 (13). Eerste klasse, zestien paren. 1 De Goede Hopman 167.09 (4); 2 heer en mevr. Koster 161.98 (5); 3 mevr. HoningDek ker 160.19 (11); 4 BaltusHuiberts 159.18 (6); 5 heer en mevr. Rootjes 156.12 (10); 6 v. d. Molen—Huiberts 155.36 (7); 7 De LangeVisser 150.76 (15); 8 heer en mevr. Weisenborn 149.49 (8); 9 Kramer Schram 148.72 (1); 10 HoningGoedel 148.47 16); 11 Beets—Kweldam 144.40 (2); 12 Kareis—Koper 143.63 (3); 13 Hop manDe Ruiter 143.61 (2); 14 Dekker Kuis 140.31 (13); 15 HoogvorstOstmeyer 137.51 (12); 16 dames ZonneveldCre- feld 130.89 (14). Tweede klasse, zestien paren. 1 Garrit- senDe Vries 167-61 (10); 2 mevr. Groo- tegoedLeyen 166.82 (6); 3 Koning Schats 164.03 (3); 4 mevr. PetersLute 161.72 (9); 5 mevr. Morelisv. Kluve 154.85 (5); 6 OomsTimermans 153.57 (2); 7 NieuwenhuizenModder 153.06 (1); 8 Leyen—Liefting 152.81 (4); 9 dames Garritsenv. Weelderen 152.04 (12); 10 Klay—Kareis 151.53 (11); H v- d. ElskenAppel 150.(13); 12 dames KieftSchermer 148.97 (8); 13 heer en mevr. v. Tiel 134.69 (7); 14 mevr. Dek kerv. d. Linden 131-89 (16); 15 Groen Scholten 131.65 (14); 16 dames De Zwij gerDe Vries 124.76 (15). Het Noordhollands Noorderkwartier van de tafeltennisbond, organiseert Zondagmorgen een tienkamp te Alk maar waaraan door de sterkste dames uit de derde klasse van dit district wordt deelgen- cn. De organisatie is in handen van de Alkmaarse vereni ging DSS. De kampioene mevr. Sinjewel zal geduchte tegërof- ondervinden van mevr. Visser—K en haar clubgenote Ada Kroone, IVA heeft in mejuffrouw Vreugdehil eveneens een sterke troef. DSS is vertegenwoordigd met R. Wormsbecker en mevr. Dukers, waar van laatstgenoemde nog weieens voor een verrassing kan zorgen. In het handicaptornooi, dat in De Oude Herberg te Heiloo wordt georganiseerd, is gisteravond aan zienlijk beter gespeeld dan op de openingsavond, met uitzondering dan van Gerard Wessels, die tegen het einde van zijn partij tegen Jaap Bus een inzinking kreeg en met een te kort van 101 caramboles zijn eerste verliespartij moest incas seren. Na veertien beurten was de stand 24481 in het voordeel van Wessels. Het zag er dus slecht uit voor Bus, maar plotseling was Wessels zijn maat kwijt en in de resterende 10 beurten kon hij het niet verder dan 55 caramboles brengen. Brandjes kwam ook gisteravond langzaam in vorm. Na tien beurten had Piet Schouten een voorsprong van 123 tegen 93. Voor Schouten stonden de papieren dus wel bijzonder gunstig, vooral als men weet dat hij 225 en Brandjes 350 caramboles moet maken. Met enkele sterk gespeelde series kreeg Brandjes zijn zelfvertrouwen te rug en Piet Schouten verzuimde op af doende wijze te antwoorden. Het werd tenslotte toch nog een spannend duel, want toen Brandjes finishte kwam Schouten nog maar juist tien punten te kort. Jan Kramer, de jongste deelnemer in dit tornooi heeft het gisteravond voor treffelijk gedaan. Hij versloeg Cees Boendermaker, spelende met een moy enne van 15.Het zag er in het be gin naar uit, dat Kramer met een nog beter gemiddelde voor de dag zou ko men. Na tien beurten had hij reeds 231 caramboles verzameld, een moyen ne dus van 23.10, maar toen hij in zes beurten maar net twintig punten wist te fabriceren, daalde zijn moyenne aan zienlijk. Niettemin een uitstekende prestatie, waarmee Kramer heeft be wezen dat men terdege rekening met hem kan houden. De uitslagen luiden: Kramer (300) 300 32 15.— Boendermaker (225) 182 20 39 9.10 Brandjes (350) 350 24 53 14.58 Schouten (225) 215 24 36 8.95 Bus (175) 175 24 23 7.29 Wessels (400) 229 24 60 12.75 Hedenavond wordt het tornooi voort- gezet. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN GROTE KERK, 5 u.: ds. Bloemhoff. Zondag 10 Januari Morgenwijding Har- monia, 10,30 uur in hotel „Centraal", Magdalenenstraat. Spreker C. Menting uit Amsterdam. Grote kerk, 9 uur ds v. d. Marei en 10.30 uur ds Van Wijk (verbeterde op gave).

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 9