A. Hoogvorst contactman voor beroepsvoetbal Stad en omgeving Agenda Een wandeling door de natuur Ook Nel Ruiter maakt deel uit van het keurcorps Jonge kerel stal cigaretten uit woning in Purmerend UIT DE ALKMAARSE RAAD LAATSTE NIEUWS Dinkelberg gaat in Alkmaarspelen ff Directeur V.V.V. Bergen ontslagen Woonhotel zegt gezinnen de huur op Plafonds in reparatie BURGERLIJKE STAND Uitvoering van Crescendo DAMCLUB DDD Filmclub Herv. Jeugdraad Interessante avond van Rode Rio Ombouw net vraagt extra personeel STAVENUITER VJ Leider van Halter-dames kan tevreden zijn Een trieste geschiedenis Opvoeding in een slecht milieu DIERENBESCHERMING Alleen genodigden BESOMMINGEN IJMUIDEN D® heren Van der Borden en Berk houwer voelen er niets voor, dat er een politie-agrent in hun tuintje kan stappen om de bomen of struiken aan te wijzen, die met het oog op de ver keersveiligheid gerooid of gesnoeid moeten worden. Uit de Omtrek Het mooiste meisje van Jisp Guda ontvangt vele brieven Voor één gulden boete Van Keulen naar Den Helder „Crema" verkocht De lawine-ramp NOG STEEDS MEER SLACHTOFFERS WOENSDAG 13 JANUARI 1954 Zowel de voor- als tegenstanders van het beroepsvoetbal zien met belangstelling de ontwikkeling tegemoet van de Nederlandse Be roeps Voetbal Bond. Wat bet pu bliek in de eerste plaats echter wil weten, zijn de namen van organi satoren en spelers die zich bij deze Bond hebben aangesloten. De namen van de hoofdbestuursleden zijn thans voldoende bekend, maar wat betreft de aangesloten verenigingen wordt in de meeste gevallen alleen maar het een of ander bij geruchte ver nomen. De heer H. van Lent, perscom missaris van de NBVB, deelde ons gis teravond mede dat men beslist geen namen bekend wil maken van spelers en bestuursleden, die thans nog zijn aangesloten bij de KNVB, daar men represaille-maatregelen vreest. Slechts enkele personen durven de consequentie van hun stap naar het be roepsvoetbal op het ogenblik aanvaar den. Twee daarvan zijn de Alkmaar der A. Hoogvorst en J. Dinkelberg te Utrecht. A. Hoogvorst, die de functie heeft van contactman in de kop van Noord-Holland, vertelde ons:,, Ik voel nu eenmaal voor beroepsvoetbal en wil daar voor uitkomen ook." Hij is lid van Jong Holland en speelt in het tweede elftal van deze vereniging. Over de sa menstelling van het bestuur wilde hij zich echter nog niet uitlaten. J. Din kelberg, oud-eerste elftalspeler van Aicmaria, zal misschien een functie krijgen in de perscommissie van de NBVB. Tevens heeft men hem verzocht in de club „Alkmaar" te gaan spelen. Hij heeft daar geen bezwaar tegen ge maakt. Dinkelberg vertelde ons dat hij altijd met veel plezier in Aicmaria heeft gespeeld. Door verandering van werkkring moest hij naar Utrecht ver huizen en daar het zijn oude vereni- ging, zoals hij ons meedeelde, bezwaar lijk werd reiskosten voor het spelen van wedstrijden en het bezoeken van trainingsavomden te vergoeden, heeft hij de knoop doorgehakt. Naar wij vernemen zijn diverse voet baltrainers uit Alkmaar en omgeving aangezocht om in de beroepsclub „Alk maar" te gaan spelen. Zoals was te voorzien is de eerste maatregel van het nieuwe V.V.V.- bestuur geweest de directeur, de heer H. A. Buiskool ontslag aan te zeg gen. Het ontslag zal hem per 1 Maart worden gegeven. De heer Buiskool is thans enige weken met vacantie ge gaan. Hij heeft zijn functie nog geen jaar bekleed. WOENSDAG. VICTORIA THEATER, 2.30 en 8 uur De slag om Stalingrad (14 jaar). HARMONIE THEATER, 2.30 en 8 uur: Liii (alle leeftijden). CINEMA AMERICAIN, 2.30 en 8 uur: Stalag 17 (14 jaar). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: De Koningin van Saba (14 jaar). GULDEN VLIES, 8 uur: Operettever. Odeon met „Rosemarie"; 10 uur; Ned, Pluimveefederatie. WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur De Vriendenkring" met „De Gouden Kooi". BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: Studenten Concert. DONDERDAG. De VICTORIA THEATER. 8 uur, Slag om Stalingrad (14 jaar). HARMONIE THEATER, 8 uur, Lili (alle leeftijden). CINEMA AMERICAIN, 8 uur, Con certo (onder ausp. Herv. Jeugdraad). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: De Koningin van Saba (14 jaar). WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur, Revue-a ,'ond Ruiterver. LTB. GULDEN VLIES, 8 uur, Noordholl. Philharm. Orkest. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur, Moulin Rouge (18 jaar). DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Hartong van Ark, Langestraat 1. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 9.59 22.36 Donderdag 11.14 23.59 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 10.04 22.41 4.04 16.41 Donderdag 11.19 0.04 5.19 18.04 Naar aanleiding van de gerucht makende zaak omtrent het „woon hotel", waarover wij de laatste tijd be richtten, heeft de éigenaar van deze gelegenheid besloten zijn bedrijf uit sluitend in te richten voor het onder brengen van kostgangers. Met een opzegtermijn van een maand heeft hij vier gezinnen, bestaande uit 14 personen, de huur opgezegd. De verhuurder is niet van plan de bewoners zonder meer op straat te zetten en wil bij zijn maatregelen de nodige soepelheid betrachten. De bewoners van het nieuwe blok van Goed Wonen aan de Coornhert- kade zitten op het ogenblik temidden van stof en gruis, omdat een reparatie- ploeg bezig is de plafonds w&'9 te hak ken. die enige maanden geiden ge deeltelijk naar beneden zijn gestort. Het betreft hier houtwolcementplaten, waarvoor als soortnaam Heraklith is gebruikt. De naam Heraklith behoort echter tot een internationaal beschermd merk van houtwolcementplaten waar voor een andere productiemethode wordt toegepast dan de binnenlandse fabrikaten, die in deze bouw zijn toe gepast. Geboren: Anna M., d. v. N. Sinnige en A. Adrichem. Gehuwd: Johannes P. Veldboer en Elisabeth H. van der Velde. Voor de uitvoering, die het accor deonorkest Crescendo Zaterdagavond geeft in het Wapen van Heemskerk, is o.a. de jeugdige kunstfluiter Bert Wokke uit Bergen uitgenodigd. Na de pauze speelt de toneelvereniging Tuin en Oostdorp het blijspel „Hoera 't is een jongen." Felle strijd in onderlinge competitie Op de clubavond van DDD is er de ze week scherp gespeeld in de Ond. Winter-competitie. Van de negen ge speelde partijen werd er slechts één remise, de andere brachten of wit of zwart de overwinning. De behaalde resultaten waren: J. MekkenJ. Jorna 20, K. Tuin manK. Meyer 02. M. Langras—P. de Wijn 2—0, J. BleekerT. Korn 0—2, P. de Wijn—D. Stam 1—1, J. Schuit—N. Oud 0—2, M. Hemels—P. Smolenaars 0—2, L. Ravestijn—D. Bruggeman 0—2, N. Lengers—D. Brug- geman 02, P. de WijnD. Stam 11. In de Cinema Americain wordt mor genavond onder auspiciën van de Her vormde Jeugdraad de technicolor- film Concerto vertoond, een drama tisch gegeven, dat de strijd uitbeeldt tussen de liefde van Leopold Goronoff, de bekende pianist en dirigent en de pianiste Myra Hassman. Goronoff tracht de jonge vrouw met zijn talent te overheersen en als hem dit met ge lukt, wil hij met haar niets te doen hebben. Myra trouwt met een ander, maar aan het slot ontmoet zij toch weer haar vroegere geliefde. Dan her haalt zch de strijd tussen de twee genieën. Een strijd, die in de muziek wordt uitgevochten. De pianopartijen in de film worden gespeeld door de grote pianist Arthur Rubinstein. GEEN GEVECHTEN DUS Luitenant-kolonel J. Postma heeft ons verzocht te herroepen, dat hij in het interview, dat een van onze medewerkers met hem had, heeft gesproken over gevechten van ex- KNIL-personeel met trouw gebleven KNIL-soldaten. Wie oog heeft voor het schoon, dat de natuur ons in zulk een ruime mate biedt, behoeft niet naar het buitenland te trekken, doch kan die schoonheid in eigen land en meestal zelfs in eigen woonplaats of de naaste omgeving ont dekken en beleven. Eigenlijk gaat er niets boven de wondermooie Hollandse luchten, de fraaie molens, die ons nog zijn overgebleven, de schilderachtige oude boerenbehuizingen, de wijde watervlakten en de zeer uiteenlopende flora en fauna, die ons land bezit. De heer J. ter Horst van de Nederl. Bond Aqua Terra en zijn vriend Hans Bolten hebben met hun camera's een interessante zwerftocht door de natuur gemaakt en hun talloze ontdekkingen in een uit gebreide reeks kleurenfoto's vastgelegd. Eerstgenoemde heeft deze collectie gisteravond op een druk bezochte bijeenkomst van de Alkmaarse Aquarium vereniging „Rode Rio" in het Wapen van Heemskerk geprojecteerd en daarbij een interessante toelichting gegeven. De heer ter Horst is er dan ook volkomen in geslaagd velen de ogen te openen. De eerste opnamen lieten het na tuurreservaat „De Beer" op het eiland Rozenburg zien, dat ernstig in de oorlog heeft geleden doch zich thans weer herstelt. Het 1300 H.A. gro te gebied, waar een intensief vogelle ven heerst, wordt streng bewaakt en mag slechts buiten de broedtijd worden betreden. Het is hier en daar bedekt met milliarden witte schelpen. De speling van de natuur is oor zaak, dat hier de duinen afknabbelen, terwijl elders de zee weer kleine duintjes begint op te werpen. Van de inheemse flora bezitten de giftige lijsterbes, de op vochtige gronden bloeiende orchihdeeën, de tot het onkruid behorende ruige weeg bree, verschillende soorten padden stoelen en ook de margriet en water lelie een bijzondere schoonheid. De camera wist ook broedende zil vermeeuwen, diefachtige eksters, ring slangen, die 70 centimeter lang kun nen worden, barende hagedissen en een dartel spelend futenpaar tot op enkele decimeters te benaderen. Ons land bezit in de Veluwe nog altijd een machtig stuk natuur, waar naast edelherten en. wilde zwijnen nog unieke diersoorten voorkomen, die men elders niet meer aantreft. De uiterst scherpe lens, die de loop van de Rijn en zijn oevers volgde, liet zien dat de rokende schoorstenen van de steenfabrieken in het Gelder se landschap daaraan een eigenaardi ge bekoring geven. De heer ter Horst liet zijn hoorders ook kennis maken met de taal van de molens, die naar gelang de stand van hun wieken vreugde en droefènis spreken. De molenaars blijven steeds zeer aan hun molens gehecht, ook al doen deze eeuwenoude bouwwerken geen dienst meer. Een der mooiste aspecten biedt de zonsopgang en de ondergang. De kleu renfoto's demonstreerden het onwe zenlijke licht van het eerste ochtend gloren, doch ook de pracht van de rood-gouden bol, die langzaam tussen het, geboomte aan de oevers van de Maas wegzinkt. In het laatste gedeelte van de avond nam de heer ter Horst zijn toehoorders mee naar de stille gebieden van Noord-Limburg in de onmiddellijke nabijheid van de Duitse grens, waar een nagenoeg onbetreden terrein ligt. Aan de ombouw van het electrische net van 127 tot 220 volt zal nog niet direct kunnen, worden begonnen, om dat de gemeentelijke lichtbedrijven daarvoor eerst extra personeel zullen moeten aantrekken. En dat is geen eenvoudige opgave. In de tweede plaats zal het enkele maanden duren voordat het eerste plan voor uitvoering gereed is. Zeer waarschijnlijk zal het Uitenbosch- straatkwartier het eerst voor de om bouw in aanmerking komen. De volg orde van de werkzaamheden wordt nl. bepaald door de technische urgentie en dit is ook de reden, waarom nog niet de indeling van de wijken be kend kan worden gemaakt. Een in dustrie-vestiging ergens in de stad zou de desbetreffende wijk gemak kelijk enkele plaatsen op de rang lijst kunnen doen stijgen. Binnens kamers worden echter alle voorberei dende maatregelen getroffen en in ieder geval zullen de werkzaamheden dit jaar een aanvang nemen. KOOP UW MEUBELEN BIJ (dan heeft U het beste EIGEN MEUBELMAKERIJ, RITSEVOORT 21 - TEL. 3448 iAdvertentie, ing Med.» In ons verslag van de Nederlandse dames turnkampioenschappen, dat wij Maandag publiceerden, is een fout ge slopen. Het is namelijk niet zo dat de eerste acht, maar de eerste twaalf da mes deel uitmaken van het Nederlandse keurcorps. Daar Nel de Ruiter karos heeft gezien op de elfde plaats te ein digen zit De Halter als enige vereniging in Nederland met twee dames in het keurcorps. De turnkampioenschappen hadden dit jaar een ander verloop dan voorgaande jaren. Voor de eerste maal werden na melijk een soort selectiewedstrijden ge houden, waarvan alleen de beste dames aan de kampioenschappen mochten deelnemen. De punten op die voorwed strijden verzameld werden echter ge teld bij die van de kampioenschappen. Als alleen de punten van de kampioen schappen de rangorde hadden moeten bepalen, zou Rie van Geene op de vier de plaats zijn geëindigd met acht pun ten achterstand op de kampioene Lenie Lens-Gerritsen, maar met slechts 0.9 Pen zielige jongen was het eigenlijk, die zich gisteren voor de Alkmaarse rechtbank wegens diefstal moest verantwoorden. Verdachte E. B. uit Leeuw arden, al voor de zoveelste keer voor een rechter, had ingebroken in Purmerend. Om zeker te zjjn, dat niemand hem zou kunnen betrappen trok hij eerst aan de bel om te kijken of er iemand thuis was. Toen dat niet het geval bleek, brak hu een ruit en sloop naar binnen. Het ging hem niet om grote zaken te doen. De buit was dan ook zeer gering. Met zes sigaretten kwam hy weer naar buiten. De politie wist hem echter op het spoor te komen met het welbekende gevolg. Het was een reeks van diefstallen, die verdachte gepleegd had. Overal het land nam hij iets weg. Hier een paar flessen melk, daar een knak worstje, het ging er alleen maar om het leven te behouden. Waarom ver dachte dit deed bleek uit een triest verhaal aan de raadsman, mr C. D. Thijs. De jongen was in een volkomen verkeerd milieu opgevoed. Moeder was niet bij machte de jongen de baas te zijn en gaf overal in toe, va der interesseerde zich in het geheel niet voor zijn zoon. Alleen, toen hij meende, dat, als de jongen thuis was er meer verdiensten zouden binnen komen, haalde hij hem uit het pleeg- huis. En daar ging het juist voortref felijk- met de jongen. --*• T-JIJ wilde zo graag stucadoor worden Via hulp van anderen werd hij daartoe in de gelegenheid gesteld op een gecombineerd bedrijf. Het liep echter volkomen anders. Men plaatste verdachte op een mattenvlechterij, met de belofte, dat hij daar spoedig zou verdwijnen. Hij zou een goede opleiding krijgen. Na een maand ge beurde er nog niets. De jongen werd ongeduldig, kon niet meer wachten en nam de benen. Een uitzichtloze toekomst tegemoet, zonder de kennis van een vak. Om in leven te blijven zwierf hij door het land en stal van allerlei kleine zaken. Tenslotte liep hij tegen de lamp. De officier van Justitie eiste een gevangenisstraf van zes maanden tegen hem. In de omgeving van de Straatweg zweeft sinds enige dagen een zwarte hond (Spaniel-oren - teef). Te Castricum zoekt sinds twee weken een mooie herdershond zijn baas. Adres: Hensbergen, Geelvinck- straat no. 79. Adres Inspecteur: C. Verwer, Zaag' molenstr. 36, Alkmaar. Het reclasserings-p'oppenspel, waar' over wij Maandag berichtten, zal uit' sluitend voor genodigden worden ge geven, zo is ons van de zijde van het Ned. Genootschap tot reclassering medegedeeld. punt achter de onttroonde kampioene Dini Krul-Van der Kolk van Gogh. Nel Ruiter deed het eveneens voortreffelijk. Zij eindigde Zondag op de 7e plaats met nog geen drie punten minder dan haar clubgenote. Door dit voortreffe lijke resultaat veroverde zij in het al gemeen klassement de 11e plaats terwijl zij voor de aanvang van de eigenlijke kampioenswedstrijden als veertiende stond geklasseerd. Voor de leider van het Halter keurkorps, de heer J. Jon ker, een uitstekend resultaat. Besommingen van Dinsdag waren: 1 kotter UK 28 f 1770,De aanvoer bedroeg 33 kisten. De prijzen waren: per 1 kg.: gr. tong 3.60, grm. 2.34, kim. 2.32—2.24, kl. I 1.74—1.57, kl. II 1.50— 1.47. Per 50 kg.: kl. schol II 4935 bot 35; wijting 18. II De burgemeester legde uit, dat de agent niet direct aan het hakken gaat, maar zijn bevinding aan B. en W. rap porteert, waarna de burgemeester het bevel tot verwijdering zal geven. Dat zou een garantie tegen een al te zelfstandig politioneel optreden zijn, maar de heer Van der Borden verweet de burgemeester, dat deze te veel op zijn adviseurs drijft en vreesde terecht, dat het hoofd onzer gemeente niet elk ter dood veroordeeld boompje persoon lijk zal komen bekijken. Hij meende, dat dergelijke voor schriften in een politieverordening thuis horen en wees tevens op de overlast welke men van huurmans tuin kan ondervinden als ongesnoeide bomen het uitzicht volkomen heiem meren. Over een hek op het trottoir hangende takken kunnen ook hinder lijk voor het verkeer van voetgan gers zijn en wat dat betreft zijn er in onze gemeente velen, die wel eens beginnen mogen in eigen tuintje te snoeien Helaas waren de stemmen der beide opposanten als die des roependen in de woestijn en bleef hun ten slotte niets anders over dan elkander te troosten. Het is verheugend, dat de Raad finan ciële medewerking aan de tot standkoming van een nieuw veiling gebouw wil verlenen en dat er ook weer eens over de demping van het Afgesneden Kanaalvak werd gespro ken. Het ligt in de bedoeling de hal van het nieuwe gebouw zo nu en dan ook eens voor grote vergaderingen of uit voeringen te gebruiken, zoals men vroeger wel eens bij massale politieke bijeenkomsten in de Korenbeurs samen kwam. Een ideale vergaderplaats zal het veilinggebouw niet worden en het is te begrijpen, dat het bestuur geen en kele garantie voor een goede accou- stiek zal kunnen geven. (-{et is nog niet zo lang geleden, dat B. en W. hier een stedebouwkun dig ingenieur benoemd hehben en daarna nog een supervisor wensten, die de Raad niet noodzakelijk achtte. Nu er een vacature is, wensten B. en W. een technisch hoofdambtenaar als stedebouwkundige en daarboven wederom dezelfde supervisor, profes sor Wieger Bruin, die als een uitste kende kracht werd aanbevolen en a raison van ƒ3600 per jaar, met 400 reiskosten, twee dagen per maand zijn aandacht aan Alkmaars stedenschoon wil geven. Natuurlijk waren er raadsleden, die boven een bekwame hoofdambtenaar geen supervisor noodzakelijk achtten, maar de bijzondere kwaliteit van de professor werden zo breed uitgemeten, dat men wel tot de conclusie moest komen, dat zijn aanstelling voor de gemeente van het allergrootste belang was. Men achtte het logisch, dat eerst de ambtenaar en daarna zijn geestelijke vader benoemd werd, maar het Col lege vond het niet meer dan be leefd de professor in de benoeming te kennen van de man met wie hij voortaan zal moeten samenwerken. De heer Berkhouwer wilde on danks het late vergaderingsuur de professor nog wel eens in besloten zitting onder de loupe nemen, maar toen de deuren na geruime tijd weer geopend werden, _was de heer Berk houwer al vertrokken en bleek de professor eum laude door zijn examen te zijn gekomen Niemand had meer enige bedenkingen, zelfs niet over de reiskosten, die toch wel enigszins aan de hoge kant lijken. Maar Alkmaar krijgt dan ook een eerste klas adviseur wat voor een karakteristieke oude provinciestad van grote betekenis mag genoemd worden, (-{et gaat de laatste tijd niet zo vlot met de raadsvergaderingen. Zelfs bij de agenda's, welke geen voorstellen van importantie bevatten, komt men de laatste maanden voort durend in tijdnood, zodat men telkens weer voor de moeilijke keus staat de laatste voorstellen in ijltempo af te werken dan wel een extra avondver gadering uit te schrijven, 's Avonds heeft men dan natuurlijk alle tijd, zodat er dan weer extra ge discussieerd en gedebatteerd wordt, maar de meeste raadsleden willen na een lange middagzitting de avond toch maar liever voor zichzelf houden. De oorzaak van alle bezwaren is, naar onze bescheiden mening een te grote breedsprakigheid. Herhaaldelijk komt een spreker voor de derde maal het woord vragen en de Raad heeft er nooit enig bezwaar tegen. In een college, waar stadgenoten elkaar goed kennen en de verhoudin gen vriendschappelijk zijn, wordt maar al te gemakkelijk meer gesproken dan voor de beraadslaging nodig is. Mis schien zou de voorzitter noodgedwon- gen de teugels eens wat strakker kun nen houden of zou men wat vaker- kunnen vergaderen en de agenda's kunnen bekorten, wat trouwens niet altijd doeltreffend is gebleken. Wanneer aan het eind dezer maand bij de begrotingsbeschouwingen de spreektijd niet flink gerantsoeneerd wordt, zou het ons niet verwonderen, als de traditionele drie achtereenvol gende middag- en avondzittingen on voldoende zullen blijken om alle edel- achtbaren te laten vertellen wat zij op het hart hebben. Mevrouw Sloof had een bezoek ge bracht aan het kort geleden in onze courant gesignaleerde woonhotel en heeft in een inteirellatie mede van haar verontwaardiging over dit broei nest van ongerechtigheid doen blijken. Zo ergens dan is hier sprake van een betreurenswaardige exploitatie van mtnsen in nood en waar nu blijkt, dat B. en W reeds maandenlang van deze toestand op de hoogte waren, mag men zich met verwondering af vragen waarom daaraan niet reeds eerder een einde is gemaakt. Voor melk en brood, voor haarknippen en scheren, voor tal van dingen, die wij dagelijks nodig hebben, zijn algemeen geldende prijzan vastgesteld. Een onderhuurder wordt door een officiële commissie tegen uitbuiting be schermd hotels en pensions zijn in klassen verdeeld en aan prijzen gebon den, maar in een woon-,.hotel" als hier ter stede geëxploiteerd wordt, schijnt men de „gasten", in figuurlijke zin, tot op het hemd te mogen uitkleden. We kunnen green spijker in de muur slaan of er komt een ambtenaar kij ken. geen boompje laten groeien of een verkeersagent komt het opmeten, maar in dit hotel worden kamers ge fabriceerd en kleerkasten in keukens veranderd zonder dat blijkbaar iemand anders dan de eigenaar daarover iets heeft te vertellen. De hoofden van Ge meentewerken, Brandweer en Politie zijn er een kijkje gaan nemen, hebben hun wijze hoofden geschud en hun be vindingen in rapporten neergelegd, maar er is nog nimmer van enig in grijpen gebleken. De exploitant in de kamerhuur en diverse gasten, die er illegaal hun in trek hebben genomen, komen bij Maat schappelijk Hulpbetoon terecht. De gemeente mag dan biipassen wat de „hotelier" geïnd heeft, zodat men zelfs zou kunnen concluderen dat de gemeente er toe medewerkt dit „hotel" te financieren. Hoe de heer Van der Borden een dergelijke broodwinning kan goedpra ten met de opmerking, dat deze eer tijds gedupeerde mick' stander nu weer het hoofd .boven water kan hou den, is ons volkomen een raadsel. B. en W. zullen trachten aan de schandelijke practijken in dit „hotel' zo spoedig mogelijk een einde te ma ken. Misschien is er in een van onze zeer vele wetten, verordeningen of reglementen nog wel eens een voor schrift te vinden, waardoor men met succes tegen dergelijke practijken zal kunnen optreden. £)e burgemeester heeft in deze raads zitting een woord van hulde en dank gebracht aan de heer Van Slin gerland, die na zijn vrijwillig aftreden als wethouder ook als raadslid be dankt heeft. Wij zijn in de gehele langdurige periode van het raadslidmaatschap van deze politieke veteraan altijd, on der de indruk gekomen van zijn bij zondere capaciteiten. Hij is een man, die voor zijn vaak moeilijke taak vóór en achter de wethouderstafel volkomen was berekend, een uitstekend beheer der van onze stedelijke schatkist en een figuur, die in moeilijke jaren mede door zijn redenaarstalent als waar nemend burgemeester zijn taak op voortreffelijke wijze vervuld heeft. De heer Van Slingerland heeft een bijzonder gevoel voor humor en hij verstond de grote kunst de waarheid te zeggen zonder iemand te kwetsen. Hij is een man, die alleen maar vrien den heeft en hoeveel hij voor het stads belang heeft geofferd, kan duidelijk blijken uit het feit, dat hij in de jaren van de felste woningnood altijd bereid bleek in zijn eigen huis en in zijn wei nige vrije uren allen te ontvangen, die hem over hun persoonlijke belan gen wensten te spreken. De thans afgetreden wethouder zal naar de burgemeester mededeelde, in besloten kring worden gehuldigd. Het zij ons veroorloofd .thans hier te getui gen. dat wij voor zijn persoon en zijn werk altijd de grootste waardering gehad hebben en wij hopen, dat de ziekte, welke hem tot heengaan ge noopt heeft, weldra een gelukkige wending zal nemen, zodat hij nog vele jaren van een welverdiende rust zal mogen genieten. De burgemeester heeft bp het begin der vergadering, der traditie getrouw, een wapenschouw gehouden, waarin op uitvoerige, goed gedocumenteerde en uitstekend gestelde wijze een beeld van stad en bevolking in het afge lopen jaar is gegeven. Men heeft dat alles uitvoerig in onze courant kunnen lezen en het ligt niet in onze bedoeling daarop dieper in te gaan. Wij kunnen ons er slechts over verheugen, dat Alkmaar voor rampen gespaard is gebleven en dat 1953 voor stad en bevolking over hef algemeen een gunstig jaar is ge weest. Nog niet zo heel lang geleden kre gen de bestellers van de P.T.T. in het landelijke dorpje Jisp de moeilijke op dracht een brief te bestellen, die was geadresseerd aan het mooiste en lief ste meisje van het dorp. Zoals wij reeds schreven, werd deze brief na rijp beraad bezorgd bij de 18-jarige Guda Klopper. Guda, die door verslaggevers van alle mogelijke bladen geïnterviewd is. ontvangt momenteel regelmatig brieven en felicitaties uit het gehele land. Talrijke personen schijnen on der de indruk van Guda's beeltenis en van haar onderscheiding als Jisper Schoonheidskoningin te zijn gekomen. Inmiddels is „Miss Jisp" er achter gekomen, dat de betreffende heer Van Mekeren, die haar vanuit Australië schreef, voor zijn emigratie inwoner van de gemeente Ede was en enige tijd werkzaam" is geweest bij Sme derij De Vries in Wormer. Vandaar zijn buitengewone belangstelling voor het aangrenzende Jisp. De waarnemend-kantonrechter te Den Helder, de heer M. C. Schakel, opende Dinsdagmiddag de zitting met een zaak tegen de koopman M. R. uit Rodenkirchen bij Keulen, die in Octo ber op de Afsluitdijk te Den Oever een aanrijding had met W. P. de B. uit Blaricum. De Duitser had in de rich ting Amsterdam gereden en was van achteren gebotst op de wagen van De B„ die had stil gestaan. Als tolk fungeerde J. H. van B., die bij de ver dachte in de auto had gezeten. R. gaf alles toe. De ambtenaar vond het bij zonder hoffelijk, dat hij helemaal van Keulen ter zitting was verschenen. Re kening houdende met de omstandig heden en mede uit een oogpunt van internationale hoffelijkheid eiste hij f 1,of 1 dag. De heer Schakel von niste conform. Naar wij vernemen is het vermoe den dat destijds reeds heerste bij de openbare verkoping van de zuivelfa briek „Crema" te Haringhuizen, be waarheid geworden. Het pand is aan gekocht door de firma Deutekom te Schagen. Mede zijn door deze firma aangekocht een tweetal woningen al daar. Het ligt in de bedoeling de con servering van groente en fruit aldaar in versterkte mate ter hand te ne men, daar het bedrijf in Schagen niet de nodige ruimte meer bood. (Ongecorrigeerd) Het aantal ongelukken door de la wines in het Alpengebied houden aan. Een geweldige sneeuwmassa heeft het stationnetje Dalaas, aan het hoofdtra ject tussen Wenen en Zwitserland, weggevaagd, huizen in de buurt bedol ven alsook drie wagens van een ex press-trein. Acht mensen werden uit gegraven. In de wachtkamer van het stationnetje hebben reddingsmanschap pen de ontzielde lichamen van vijf mensen aangetroffen. Tussen de dorpjes Bartholomaeberg en Schruns in Vorarlberg zijn Dinsdag avond 18 mensen door sneeuwstortin- gen overvallen. Eerdere sneeuwver- schuivingen in Schruns hadden reeds 15 mensen het leven gekost. In een ander dorpje bij de wintersportplaats Sankt Anton zijn twee kinderen in da sneeuw gestikt. M-m neemt aan, dat zes kinderen en vier volwassenen te Fuegenberg in Tirol zich in twee door de sneeuw bedolven huizen bevinden. In een eenzame hut in het Gesaeuse- dal in Stiermarken zitten zeven mensen opgesloten. In de Zwitserse bergen zijn minstens 18 personen bij lawines om hst leven gekomen. Over het lot van velen heerst nog onzekerheid. Uit Miinchen is gemeld, dat dertig mensen in een berghotel van de buitenwereld zijn af gesloten. In de Verenigde Staten heb ben 70 mensen de' dood gevonden bij ongelukken met sleeën, auto-ongeluk ken op gladde wegen en als gevolg van hartaanvallen door te grote in spanning. Vermoedelijk zullen de Belgische lood sen op de Schelde binnenkort worden voorzien van helicopters De Belgische reders hebben hierop aangedrongen, om dat het tegenwoordige stelsel van be- loodsing veel tijdverlies met zich brengt.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 5