Waarom was Djilas niet eerder op zijn fouten gewezen? „Mannen als hij worden niet elk jaar geboren Nog geen eind aan staking van Britse electriciens Nieuws uit de Langedijk Een kwakzalver uitPurmerend kreeg f274.- als honorarium LAATSTE NIEUWS Vrouw dood in haar woning aangetroffen Moordenaar naar België uitgeweken Afgezette leider in Comité verdedigd Djilas treedt uit het Joegoslavisch parlement De actie van gisteren had geringe omvang Petten Kachel aantrekkelijker dan wedstrijd Castricum De R.K. parochies in 1953 Vechtende visboer werd met f30.- beboet „Nut en Sport" bloeit BURGERLIJKE STAND Oudkarspel Vrijwillige brandweer Oudkarspel bijeen Tabletten met melksuiker Hij streek met zijn hand over pijnlijke plekken Eerbewijs voor Paul Loebe Congresleden tegen lagere subsidies voor boeren Morgen overdracht krij gsge vangenen Brandstichter van Zwaag voor de rechtbank MARKTBERICHTEN BESOMMINGEN IJMUIDEN St. Pancras Zilveren biljarttornooi D. Koning als eerste geëindigd Motorrijder geslipt en aangereden Mevr. Bakker-Breed voor P lattelands vrouwen Warmenhuizen Jan Zeegers bij S.I.S. D.S.V. gaf concert DINSDAG 19 JANUARI 1954 JN het ziekenhuis Sint Annadal in Maastricht is Maandagmorgen de 44- jarige mevrouw C. H. uit Heer, die Donderdagmorgen jl. het slachtoffer i van een aanslag is geworden, over- j leden. Zij werd die Donderdagmorgen met ernstige verwondingen aan het I hoofd in de gang van haar woning aan de Schoorlstraat te Heer gevon den. Het bleek, dat zij een schedel- I basisfractuur had opgelopen. Een zekere L. uit Maastricht wordt er van verdacht de aanslag te hebben I gepleegd. Deze L. is vroeger verloofd i geweest met de oudste dochter van I het echtpaar H. en hoewel de verlo- ving reeds lang is verbroken, maakte L. het volgens de politie de familie en het meisje nog voortdurend lastig. Er bestaan aanwijzingen, dat L. op de I bewuste morgen in de nabijheid van i de woning van de familie H. is ge- I weest en dat hij bedreigingen tegen- I over de familie heeft geuit. Sindsdien I schijnt L. naar België te zijn uitgewe- I ken. De Rijkspolitie van Heer, die het I onderzoek in handen heeft, heeft zich I met de Belgische Justitie in verbin- ding gesteld om op de hoogte te ko- I men van de tegenwoordige verblijf- I plaats van de verdachte. OPLOSSING KRUISWOORDPUZZLE Horizontaal: 1. plaveisel, 8 roof, 9 snob, I 11 boog, 12 ego, 14 tres, 16 les, 17 flora, I 19 kei, 20 O.T., 21 R.A.I., 22 gas, 24 T.L., 25 vet, 26 villa, 28 hak, 30 Ede, 32 keule, 1 34 K.M-A., 36 uk, 38 lis, 39 kop, 40 s.a„ 41 ram, 43 tenue, 45 Don, 46 klap, 48 A mol, 49 hond, 50 merk, 52 goot, 53 tel- ganger. Verticaal: 1. poos, 2 log, 3 af, 4 ergo, 5 S.S., 6 ent, 7 lark, 8 roet, 10 beet, 11 blos, 12 Eli, 13 orgie, 15 silo, 17 fat, 18 aal, 21 rekel. 23 slemp, 25 vak, 27 Ada, 29 Alsem, 31 Turk, 33 uit, 34 koe. 35 •I zand. 37 kalm, 39 kul, 40 Sont, 42 moet, im 44 Nora, 45 door, 47 pre. 49 hoe, 51 K.L., 52 G.G. 4 ANTWOORDEN HERSENGYMNASTIEK I 1. Piano-virtuoos. 2. Uit Estland. 3. Bij Berlijn (ten O., doorstroomd door de Spree.) 4. Veldmuis leeft onder de grond, relmuis in de bomen. 5 Trein, waarvan het achterste gedeelte onder het rijden wordt afgehaakt. 6. Rietgors. 7. Aanduiding van een bepaalde hoeveel heid: een kip stokvis (ca. 50 pond); een kip (krat) sinaasappelen; een kip tin (ca. 18'/a kg). 8. Een jong matroos. 9. Het monsterkoffertje van een handels reiziger. 10 Persoonsnaam, afgeleid van de naam van de vader, b.v. Pieters. Wil- lems, Arnoldi, Jacobi. tranen vergoot". Partijleiders uit Mon tenegro en Slovenië waren van oordeel, dat Djilas geheel uit de partij moest worden gestoten. De regeringschef van Bosnië wilde deze maatregel ook ten aanzien van Dedijer nemen. De Zuidslavische stafchef van het leger, generaal Dapcevic, voor wie Djilas het in een van zijn artikelen had UIT mededelingen, welke Radio-Belgrado over de jongste bijeenkomst van het Centrale Comité der Zuidslavische communistische partij heeft gedaan, blijkt, dat Wladimir Dedijer, een vooraanstaande com munist, zijn vriend Djilas heeft verdedigd, toen deze uit de partijleiding werd gestoten. Dedijer werkte met Djilas samen in de commissie voor de buitenlandse betrekkingen bij het contact zoeken met buitenlandse socialistische partijen. Volgens Radio-Belgrado verklaarde Dedijer o.m., dat mannen zoals Djilas niet elk jaar worden geboren. Zijns inziens was de Zuidslavische revolutie onsterfelijk geworden, omdat zij niet haar eigen kinderen opat. Dedijer vroeg zich af, waarom de partijleiding Djilas niet op vriendschappelijke wijze had geholpen, toen zijn eerste omstreden artikelen waren verschenen. Als lid van de redactie van het blad, waarin de gewraakte artikelen zijn gepubli ceerd, voelde Dedijer zich mede verantwoordelijk voor de inhoud. IEDERE slag die op Djilas hoofd neer komt, voel ik als een slag op het mijne, zo zei hij. Overigens was hij van mening, dat de artikelen van Djilas aanvankelijk in brede kring in stemming hadden gevonden. Zelfs vice- president Kardelj had hem (Dedijer) gezegd, dat hij het er weliswaar niet mee eens was, maar dat zijn bezwaren niet van fundamentele aard waren. Dedijer besloot met te verklaren, dat er geen vooruitgang mogelijk is zon der vrijheid van meningsuiting. Direct nadat hij was uitgesproken, stond Djilas op, die zich distancieerde van hetgeen zijn vriend had gezegd. Hij noemde Dedijers uitlatingen zonder politieke inhoud. Volgens een door het persbureau Tanjoeg verspreid bericht heeft Pijade, lid van het Centrale Comité, op ge noemde bijeenkomst een geheel ander geluid laten horen. Pijade verweet Djilas, dat zijn artikelen de neiging weerspiegelden om een fractie binnen de liga van communisten te vormen en tot een meer-partijenstelsel te komen. „Djilas heeft van een geweldige ijdel- heid blijk gegeven door zijn denkbeel den in zijn artikelen neer te leggen, maar hij heeft het niet nodig geoor deeld, de wijzigingen, welke hij be oogde, met de andere leden van het uitvoerend comité te bespreken", aldus Pijade. „Terwijl zijn beste kameraden de zware last van de staatszaken droe gen, schreef Djilas zijn artikelen, fla neerde langs de straten en bezocht café's", zo verklaarde Pijade, die Djilas' artikelen „schandelijke geschriften en politieke pornografie" noemde. Over de uitlatingen van Dedijer zei hij, dat deze alleen maar „sentimentele opgenomen, verklaarde niets van het stuk te hebben geweten. Mitra Mitro- vic, de Servische communisische leid ster, van wie Djilas is gescheiden, zei dat zij het met enige van de omstreden artikelen eens was, hoewel zij hem in lange tijd niet had gesproken. Zij gaf echter toe, dat de publicaties veel scha de hadden aangericht. Bij voorbaat ver klaarde zij ieder besluit ten aanzien van haar voormalige echtgenoot te zul len steunen. Milovan Djilas, die Zondag uit al zijn functies in de Joegoslavische communistische partij werd gezet, heeft ontslag gevraagd als voorzitter van het Zuidslavische parlement. Zijn verzoek werd reeds in de loop van de vorige week verzonden. Hij is thans nog vice-premier, maar hij zal vermoedelijk ook deze functie ver liezen. Tot verbazing der inwoners van Belgrado heeft het ontslag van Djilas een zeer grote publiciteit gekregen. De kranten hebben de redevoeringen van Djilas en Tito in het centrale comité en Djilas' veroordeling uitge breid weergegeven. Vermoedelijk zal Djilas voortaan als gewoon burger leven en een lage functie bekleden. De onder communistische leiding staande Britse vakvereniging van elec triciens heeft gisteren als sluitstuk van een week z.g. guerilla-stakingen dertig duizend arbeiders aangespoord tot een vier en twintig uurstaking. De vakver eniging eist loonsverhoging. Het gaat hier om mensen, die o.a. werkzaam zijn op bouwterreinen van nieuwe kracht- stations, atoomfabrieken, luchthavens, etc. Inderdaad zijn er berichten binnen gekomen, dat hier en daar aan de sta- kingsoproep was voldaan. In Liverpool legden 1600 electriciens op bouwwerken van olieraffinaderijen het werk neer. In Audenshaw staakten slechts 20 van de 70 electriciens in een fabriek van electrische apparaten. De verenigings leiders noemden de actie van gisteren voor bijna honderd procent geslaagd. De werkgevers daarentegen zeiden, dat in honderden bedrijven normaal wordt gewerkt. De vakverenigingsleiders der staken de electriciens hebben gisteren op een massavergadering verklaard, dat de le den zullen worden opgeroepen tot een In Pompei is een beeldhouwwerkje in [marmer gevonden, Venus en Prlapus E voorstellend. Het beeldhouwwerk is ge- deeltelijk beschilderd. Vermoedelijk stamt het uit de eerste eeuw vóér Christus. MAKCEL DUFRICHE IN STAAT VAN BESCHULDIGING Marcel Dufriche, lid van de bestuurs commissie van de onder communisti sche leiding staande Franse vakbond CGT, is in staat van beschuldiging ge steld. De aanklacht luidt, dat hij be trokken is geweest bij een complot tegen de buitenlandse veiligheid van het land. Dufriche werd kortelings in hechtenis genomen. „symbolische staking van zeven dagen". Er zouden nieuwe plannen voor de „guerillastaking" worden opgesteld, waarbij geen acht zou worden geslagen op de dreiging van vergeldingsmaatre gelen, welke door de werkgevers zullen worden getroffen. Deze hebben gezegd stakers te zuller uitsluiten. De wedstrijd van Petten tegen Duin randers was uitermate slecht, vooral mede door de storm en de hagelbuien die over het veld gierden en goed voet bal onmogelijk maakten. Duinranders verdienden de overwinning volkomen. Ze speelden veel enthousiaster dan de Pettenaren. Wel nam Petten spoedig de leiding door Molenaar, maar de voor sprong werd teniet gedaan door de rechtsbinnen, die spoedig daarop inval ler doelman Raven kansloos passeerde. Dezelfde speler schoot kort daarna zeer hard en zuiver voor de tweede maal in, terwijl na de rust de bezoekers uit een corner bij een hevige doelworste- ling de derde goal maakten. Daarna was de wedstrijd helemaal het aanzien niet meer waard en spelers en toeschouwers, voor zover deze ten minste met naar de warme kachel ver trokken waren, jubelden, toen het eind signaal werd gegeven. De statistiek van de St. Pancratius- parochie geeft de volgende cijfers weer: er werden 126 kinderen gedoopt (v.j. 131), en 30 huwelijken gesloten (v.j. 31), doch 24 personen ontvielen de parochie tengevolge van de dood (v.j. 31). In de parochie van Maria ten Hemelopne ming te Bakkum werden 60 kinderen gedoopt (v.j. 58). Het aantal afgesloten huwelijken bedroeg 13 (v.j. 9), terwijl II parochianen overleden (v.j. 5). NIEUW LID IN DE ELFTAL COMMISSIE Naar het CSV-bestuur mededeelde, heeft de heer H. Stolte thans zitting genomen in de elftalcommissie en wel in de plaats van de heer Peys, die voor deze functie bedankt heeft. Frisse bloemen op een pasgc- dolven familie-graf, waar enkele slachtoffers van de verschrikke lijke lawine-ramp in Oostenrijk hun laatste rustplaats vonden. Van twee vechtende visboeren die op het stationnetje te Heerhugowaard vorig jaar met elkaar op de vuist waren ge raakt is T. B. uit Zuid-Scharwoude gister middag door de Alkmaarse politierechter mr J. N. Alblas wegens mishandeling veroordeeld tot een boete van f 30.of 15 dagen. LANGEDIJK Dat de Langedijker ver. van konijnenfokkers en pluimvee houders „Nut en Sport" kan bogen op een krachtig organisatieleven, kwam opnieuw tot uiting tijdens de gehou den jaarvergadering in het lokaal van de weduwe De Bakker. Zoals gewoon lijk was er van de zijde der leden een grote opkomst, waarover de voor zitter, de heer E. Vonkeman, zijn vol doening uitsprak. Spreker deelde me de, dat de kwestie met de vereniging te Alkmaar naar genoegen is opgelist Uit het jaarverslag bleek, dat de ver eniging met succes deelnam aan diver se tentoonstellingen. Het verslag van de penningmeester was eveneens in optimistische toon gesteld, daar een flink batig saldo aanwezig was. De taloueerder deelde nog mede, dat er door hem niet minder dan 260 dieren waren behandeld en zeer naar genoe gen, waardoor het niet te verwonde ren was, dat hij opnieuw in deze func tie werd benoemd. De rondvraag gaf nog gelegenheid tot drukke discussies over de dagelijkse dingen, waarmee de leden van „Nut en Sport" te ma ken hebben. LANGEDIJK. Geboren: Robert It., z. van J. W. Koenders en G. A. Hout- sager. Leo, z. van Tijmen Kippen en E. de Bruijn. Martha, d. van G. L. van der Zon Brouwer en E. Ramsche. Helena A. M., d. van A. G. Tijm en C. A. Zut. Aagtje, d. van J. de Groot en G. Glas. Ondertrouwd Jacobus M. Zegers (won. te Ursem) en Immetje Glazekas. Pieter Kroon en Aleida J. Jekel (won. te Amersfoort) Overleden Grietje van Veen, 36 jaar, echtgenote van C. Boots. Aafje Plevier, 61 jaar, weduwe van C. Kramer. OUDKARSPEL. Op de Maandag avond gehouden jaarvergadering van de afdeling Oudkarspel van de Vrij willige Brandweer, waren ook de da mes aanwezig, die speciaal verwelkomd werden door de voorzitter, de heer S. Tromp. Tevens was aanwezig het ere lid, de heer K. Nap. De voorzitter zeide, dat de brandweer weinig actief geweest was, hoewel toch een veel bewogen jaar voorbij ging. Een paar kleine brandjes werden snel geblust. Spreker bracht in herin nering de rampzalige Februaristorm en het zenden van de spuit naar het overstroomde gebied. Men heeft thans ook de beschikking over een jeep. De rekening van de penningmeester, de heer P. Jonker, sloot met een batig saldo van f 148,29. Uit het jaarverslag bleek, dat de brandweer slechts vier maal is uitgerukt. Het is niet moge lijk om deel te nemen aan de brand weerwedstrijden, daar de spuit in min der goede toestand uit Herkingen is teruggekomen. Een humoristisch verslag werd nog uitgebracht over liet bezoek aan de Volkshogeschool en het uitstapje. Door de voorzitter werd daarna nog een uiteenzetting gegeven over de wij ze van brandmelding. Hij drong er op aan deel te nemen aan de cursus twee de klas brandwacht. Men besloot iede re Maandag een oefenavond te hou- dpn voor dit doel. De heer J. M. de Jong, commandant van de Langedijker brandweer, merk te nog op, dat de huurders van hui zen verplicht zijn de schoorstenen te laten vegen. QË Amsterdamse reclit bami, onder praesidium van mr K. P. Gleveringa, heeft gisteren de zaak voortgezet tegen de 50-jarige koopman M. J. B. uit Purmererid, die ervan beschuldigd werd a. onbevoegd de veeartsenijkunst te hebb n uitgeoefend en b. onbevoegd de geneeskunst te hebben uitgeoefend. De veehouder K. uit Edam en zijn zoon vertelden gisteren, dat hun koeien ziekteverschijnselen hadden. Op aanraden van een kennis kwam de verdachte, die druppels voorschreef, dr koeier over de uiers streek cn tabletten gaf, die bij een later onderzoek louter uit melksuiker bleken te bestaan. Drie maal is de verdachte bij vader K. geweest. Na het eerste bezoek heeft de echtgenote van K, een bedrag van f 274.— overhandigd aan de verdachte ais honorarium. Bij zijn tweede bezoek heeft de veehouder geklaagd over pijn in zijn knie. De verdachte zou toen, volgens de verklaringen van de getui gen gezegd hebben, dat hij die pijn wel kon genezen en heeft een kwartier lang over de knie van de veehouder gestre ken. Daarvoor heeft de veehouder hem f 5.betaald. £)E officier van Jusitie, mr W. K. baron van Dedem, achtte de ten laste ge legde feiten bewezen. Hij vroeg voor het onbevoegd uitoefenen van de vee artsenijkunst de maximumstraf, na melijk een geldboete van f 300 sub sidiair een maand hechtenis en voor het onbevoegd uitoefenen van de ge neeskunst eveneens de maximumstraf, Het seniorenconvent van de West- duitse Bondsdag heeft een voorstel goedgekeurd, om Paul Loebe, de laat ste democratische voorzitter van de Rijksdag onder de republiek van Wei- mar, als eerbewijs een toelage te ver lenen. Loebe, die 78 jaar oud is, had voor Berlijn zitting in de Bondsdag, maar heeft zich wegens zijn hoge leeftijd niet herkiesbaar gesteld. Loebe acht men algemeen zeer hoog. Hij zat gedurende het regime van Hitier ge vangen en heeft het slechts aan het ingrijpen van Goering, zijn opvolger als Rijksdagvoorzitter, te danken, dat lij dit overleefde. ook een geldboete van f 300 subsiidiair een maand hechtenis. De verdediger, mr. B. J. Asscher uit Alkmaar, vroeg voor het onder a ten laste gelegde vrijspraak en voor het onder b ten laste gelegde vrijspraak subsidiair ontslag van rechtsvervolging. Pleiter was van mening, dat het ten laste gelegde niet voldoet aan de be palingen in de wetten van 1865 en 1874 over de geneeskunst en de vee artsenijkunst. De rechtbank zal in deze zaak op 1 Februari uitspraak doen. Er is in de republikeinse gelederen in het Amerikaanse Congres verdeeld heid ontstaan over het voornemen van president Eisenhower, de rege ringssubsidies voor de boeren te ver minderen. Aangezien de boeren reeds verbitterd zijn over de sterke daling hunner inkomsten, worden de Con gresleden uit de agrarische gebieden thans opstandig. Vele deskundigen menen dan ook dat het plan weinig kans van slagen heeft. De stemmen van de boeren bij de verkiezingen in November van dit jaar zullen van zeer veel belang zijn. Verzet hunner zijds tegen de regeringspolitiek kan de kleine republikeinse meerderheid in het Congres in het tegendeel doen omslaan. De Vietnamese regering heeft gisteren plannen ingediend voor een verhoging van de sterkte van haar leger van 200.000 tot 280.000 man in dit jaar. (Ongecorrigeerd) Het commando van de Indische be wakingstroepen in Korea heeft be kendgemaakt, dat Woensdagochtend om negen uur plaatselijke tjjd de 22.000 anticommunistische krijgsgevan genen aan de geallieerden zullen wor den overgedragen. De geallieerden hebben alles in ge reedheid gebracht om de gevangenen in ontvangst te nemen. De geallieerde afgevaardigde in de militaire bestandscommissie, generaal- majoor Lacey, heeft in een schrijven aan de commissie verzocht een onder zoek in te stellen naar de geallieerde klacht, dat de communisten nog een aantal Zuid-Koreanen vasthouden, die gerepatrieerd hadden moeten worden, doch die zijn vrijgelaten en opgenomen in de noordelijke strijdkrachten. Hij noemde twee eenheden met name, 'welke geheel of gedeeltelijk bestaan' uit voormalige Zuidkoreaanse krijgs gevangenen. Vanmorgen heeft voor de Alkmaarse rechtbank terecht gestaan de bekende D., die het vorig jaar in Zwaag en omgeving zoveel schrik heeft gezaaid door de geheimzinnige branden, die regelmatig uitbraken en waardoor vooral aan het veilingcomplex grote schade werd aangericht. Tegen deze pyromaan, die in bedui dende mate ontoerekeningsvatbaar werd geacht, is een jaar gevangenis straf geëist met aftrek van voorarrest en ter beschikkingstelling van de rege ring. Behalve een aantal brandstichtin. gen waren hem ook looddiefsial ten laste geiegd. TURKSE PRESIDENT IN ENGELAND De Turkse president, Djelal Bayar, is met zijn echtgenote Maandagavond per vliegtuig in Engeland aangekomen. Hij zal tot morgen in Groot-Brittannië ver blijven alvorens zijn reis naar de V.S. en Canada voort te zetten. Hij zal aan boord van de „Mauretania" naar New York ver trekken. ALKMAAR, 18 Jan. Witlof A 30— 48 en B 1530 rode kool 78.50 savoye kool 6,507,50; groene kool 1115; spruitkool A 2645 en B 1522; boeren kool 512; andijvie 5859; rode bieten 57,50; winterpeen 56; uien 2,506,50; prei 813,50; selderie 1213; peterselie 810,50; knolselderie 4—8: appels: Bra bantse Bellefleur 22, Cox Orange Pippin K 3240, present van Holland 2635 en Goudreinetten Hl 21—33; peren: St. Rémy HI 2028 en Winter jan Hl 22 —34. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 19 Januari. 15.000 kg uien 5,307,70 en grove 5,506,90; 39.600 kg rode kool A 7/8,70 en B 66,30; 32.006 kg groene kool 1316,90; 26.000 Kg gele kool A 6,507,30; 112.000 kg witte kool 5,50; 4000 kg peen C 5—5,60 en B 5—4.40; 1600 kg witlof IB 38—42 en IIB 29—36; 2400 kg bieten A 5,90; 000 kg spruiten 1528. Doorgedraaid: 18.000 kg gele kool en 36.000 kg witte kool. W ARMENHUIZEN19 Jan. 70.409 kg rode kool A 7—8,20 en B 6; 2400 kg gele kool 6,508 19.000 Deense witte kool 5,50 11.300 kg uien 7,307,70, grove 6,10 —7, drielingen 6—10 en nep 10,10—10,30. Doorgedraaid: 65.000 kg rode kool, 1500 kg gele kool en 11.000 kg Deense witte kool. NOORDSCHARWOUDE, 19 Jan. 29.000 kg uien 7,20—8,20, grove 6,60— 7,40 en drielingen 89 2200 kg bieten A 5,20 en B 4; 3200 kg peen C 5—5,10 en D 5; 58.000 kg rode kool A 78,50 en B 6 12.000 kg gele kool 6.50—7.60; 2500 kg groene kool 8,60—12,60; 95.000 kg Deense witte kool 5.50, Doorgedraaid: 20.000 kg Deense witte kool, 45.000 kg rode kool en 8000 kg gele kool. Besommingen van Maandag waren: IJm. 183 f 20.100; IJm. 85 f 21.900; IJm. 221 f 6120; IJm. 129 f 5540; Sch. 107 f 3000; Sch. 27 f 14.000; Kw. 141 f 9750; Kw. 38 f 7050; Kw. 140 f 4630; Kw. 175 f 4710; Kw. 37 f 4310; Kw 176 f 8000; Kw. 19 f 7600; Kw. 41 f 8950; Kw. 84 f 2120; Kw. 10 f 1850; Kw. 16 f 2330; Kw. 123 f 8900; Kw. 104 f 1600; Kw 114 f 1390; Am. 16 f 2380; Am. 18 f 2430; Wie. 33 f 1840. De totale aanvoer be droeg 4060 kisten. De prijzen waren per 1 kg: heilbot 3.102.70, gr. tong 32.45, grm. tong 2.662.22, kim. tong 2.442.22, kl. tong I 1.90—1.73, kl. tong II 1.76—1.56, tar bot I 3—2.50. £R was flinke belangstelling op dc laatste avond van het zilveren bil jarttornooi dat gehouden werd in de zaal van de heer J. Bouwstra. De laat ste partij tussen D. Koning uit Sint Pancras en Th. Schot uit Alkmaar moest de beslissing brengen. Eerstge noemde had acht matchpunten en de tweede tien. De heer Koning heeft de ze partij in zijn voordeel beslist. Hij maakte 150 caramboles in 20 beurten. Schot had toen 84 punten. De nastoot werd door Schot gemist. De heer Schooneveld, voorzitter van de biljart vereniging „De Driesprong" reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit. De uitslag was: 1. D. Koning (Sint Pancras 10 5.40 2. Th. Schot (Alkmaar) 10 5.23 3. D. Wester (Alkmaar) 8 5.31 4. C. Koning (Alkmaar) 8 5.14 5. N. Quant (Alkmaar) 6 4.33 6. K. Madderom (St. Pancras) 6 4.20 7. P. Poetskoke (Alkmaar) 4 4.85 8. N. Koelman (Sint Pancras) 4 4.59 Respt.: punten en gemiddelde. De prijs voor de hoogste serie werd gewonnen door D. Koning (Sint Pan cras) met 47 punten. ST. PANCRAS. Toen de heer Schooneveld, alhier, per motor op de Kennemerstraatweg reed, ter hoogte van de Kattenberg onder Heiloo, slip te hij door de gladheid van de weg. Een achter hem rijdende automobilist remde af, maar kon niet verhinderen, dat hij met zijn auto tegen de heer S. op reed. Deze laatste heeft zich, daar hij over pijn in de rug klaagde, onder doktersbehandeling gesteld. Naar wij vernemen zal de heer S. enige tijd rust moeten houden. ST. PANCRAS. Mevr. Backer Breed, de bekende voordrachtskunste nares, trad Maandagavond op voor de Bond van Plattelandsvrouwen met het mooie werk „De klokkengieter", van Anton Coolen. Het was de 59e maal, dat zij dit stuk ten tonele bracht. Zij deed dit op een wijze, die bewonde ring afdwong, daar zij er volkomen in slaagde de verschillende rollen uit te beelden. De presidente, mevr. T. Wit Stapel, sprak na afloop hartelijke woorden van dank. De welbekende athleet en schaatsen rijder Jan Zeegers uit Amsterdam, die niet minder dan 44 maal een Nederlands athletiekkampioenschap op zijn naam bracht, heeft voor de ijsclub SIS een uit stekend bezochte lezing gehouden. De heer Zeegers had enkele goede films over sport meegebracht en vertoonde voorts een fraaie kleurenfilm over de pracht van fruit en bloemen. Na de pau ze hield hij een gezellig babbeltje over de sportbeoefening, waarin hij er voor al de nadruk op legde, dat dagelijkse oefening, wilskracht en enthousiasme nodig zijn om iets in de sport te berei ken. Daarna beantwoorde hij een aan tal vragen en voorzitter C. Beemster- boer dankte tenslotte namens de aan wezigen. Het concert van DSV was kennelijk in twee delen gesplitst, dat van voor de pauze, waarin zware nummers ten gehore werden gebracht, o.m. Watermuziek van Handel en Epigrammen van Boedijn en in een meer populair gedeelte, met o.m. Op een Perzische markt. Zo werd het een programma voor elck wat wils, waarvan de muziekliefhebbers zeker hebben ge noten. Voorzitter Goudsblom wees er op, dat Krabbendam er in het afgelopen jaar bekaaid is afgekomen, daar er geen en kel concert is geweest. Dit jaar hoopt men echter de schade in te halen. Diri gent Den Das en zijn mannen kunnen op een goed geslaagd concert teiuzzienu

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 9