Monte Carlo verwacht massale aankomst van strafpuntlozen In kort bestek DE WONDERE WAERELT Ook dat nog: 7 mester Prachtig feest op Soestdijk De overtreding van auteurswet staat gelijk met diefstal Ford organiseert een truckshow Slaap en verveling zijn wel de voornaamste tegenstanders Kinderen Margrietfonds gast van Prinses Taart kwam bijna te laat Bacon-contract met Engeland Levering van 84.500 ton Help Uw darmen Particuliere huisartsen- tarieven New York meldt: Succesvol optreden van Van Beinum Ode aan Rotterdam werd illegaal uitgevoerd Het Zuiderzeefonds Hoe komt de regering tot bedrag van f 165.000 Geen nieuwe gevallen van alastrim in Den Haag Kleuter gewond bij val uit het raam Broertje bleef aan spijker hangen Twaalf personen door brand dakloos Schaatsenrijders zijn te Davos gearriveerd Ma us Gatsonides niet optimistisch Weerbericht voor laatste étappe gunstig Amsterdam verloor van Argentijnen Zuidamerikaanse sfeer in Olympisch Stadion KNVB waarschuwt tegen beroepsbond Nederland tegen Spanje in Daviscup-tornnoi DONDERDAG 21 JANUARI 1954 achtervolger, die er niet aan id op te geven. „Als ze vlakbij seling", gebood hij zijn mede- ik zo, dat onze wagen het be- dan dat kleine ding. Durf je ei Tarzan grimmig. En zo ge- het ogenblik, dat Rikki vlak Sedan was, remde Tarzan met itwijken was niet rrteer moge- >jne sportwagentje. Met giïlen- it Rikki dwars over het bos- ende slaggekraak, rinke- gil! DE VERJAARDAGSTAART, die het „Prinses Mar griet fonds" gistermiddag aan het Dinsdag elf jaar getvorden petekind van de koopvaardij, prinses Margriet, ten geschenke gaf, was bijna te laat gekomen, Vijf en dertig kinderen uit het gehele land, nabestaanden van in de oorlog omgekomen A'e derlands koopvaardijpersoneel, iva ren in twee bussen van Rotterdam uit naar het paleis Soestdijk ge komen, om de taart te brengen en tevens met de prinses haar ver jaardagsfeestje te vieren. De bus, waarin de taart vervoerd werd raakte echter tussen Gouda en Woerden defect. In de buurt was geen telefoon te vinden en de chauffeur kon zijn voertuig niet meer op gang brengen. Kostbare kwartieren waren reeds verloren toen een auto van de P.T.T. voorbij kwam. De chauffeur daarvan bood aan een der vrouwen, die het gezelschap be geleidde, een lift aan naar de dichtst bijzijnde telefoon. Daar werd gebeld naar Rotterdam voor een andere bus, de kinderen stapten, met hun kostbare vracht, over en zo kwamen zij nog net op tijd om twee uur op het paleis aan. De Koningin, Margriet en Marijke ont vingen de gasten in de Westelijke vleu gel, waar het bioscoopzaaltje ingericht was voor de ver jaarspartij. Trots stapten in de pauze enige kin deren met de taart binnen, een model van een schip op de golven met op de boeg de. naam „Prinses Margriet" ge schilderd. Daarachter volgden elf jon gens en meisjes ieder met een bran dende kaars, als symbool van de elf jaren die de prinses thans oud is. „Kun je blazen Margriet?" vroeg iemand. Dat was aan geen dovemansoren ge zegd! Snel ging de prinses het rijtje langs en blies met ferme bolle wangen de '-aarsen één voor één uit. ^\LS goed gastvrouwe begon ze daar na direct de taart aan te snijden. Eerst nog wat voorzichtig en bang om het kunstwerk direct te beschadigen, „Hoe moet ik beginnenvroeg ze aarzelend. Maar aan raadgevingen ont brak het haar niet. „Eerst de zee maar", en vaardig zette ze het mes erin, keu rig om het schip heen, dat ze kennelijk zo lang mogelijk heel wilde houden. pussen de Nederlandse en Engelse regeringen is overeengekomen een nieuw baconcontract te sluiten voor de periode van 1 December 1953 tot 29 September 1956. De hoeveelheden, die zullen worden geleverd, zijn voor de periode van 1 December 1953 tot 31 December 1954 35.500 ton, voor het jaar 1955 28.000 ton en voor de periode van 1 Januari tot 29 September 1956 21.000 ton. De prijs bedraagt voor de periode van 1 December 1953 tot 31 December 1954 237 Vz shillings per 100 weight cost en freight Engelse haven 248.70 per 100 kg bereide bacon). Voor de vol gende jaren zal de prijs bij onderhan deling nader worden vastgesteld bin nen de grenzen van 10 pet. boven en beneden de prijs voor het voorafgaande jaar. Van Nederlandse zijde is men in gegaan op het Engelse verzoek om de spekdikte voor klasse 3 baconzijde te rug te brengen met een centimeter. bij hun zo belangrijk werk. Neem eens per week 1 of 2 (Advertentie, Ing. Med.) Een nieuw, door Sikorsky gebouwd hefschroefvliegtuig heeft te Bridge port in Amerika een vlucht gemaakt met drie volgeladen jeeps aan boord. De hefschroef wordt door twee moto ren aangedreven, de machine zelf is zo groot als een Dakota en haalt meer dan 240 km per uur. Mej. N. van Velzen te Dordrecht is heden 103 jaar geworden. Ze maakt het nog zeer goed. De filmspeler Sydney Green- street, een karakterster van Engelse afkomst, is 74 jaar oud te Hollywood overleden. De Stille Omgang te Am sterdam zal dit jaar worden gehouden in de nachten van 7, 14 en 21 Maart a.s. Een Chinese millionnair te Singapo re. Lim Kok Gin, die dezer dagen op weg naar zijn kantoor werd ontvoerd, is vrijgelaten, nadat een losgeld van 115.000 gulden voor hem was betaald. *De Zweedse hulpverleningsorganisa tie Redt de Kinderen heeft een bedrag van een half millioen gulden beschik baar gesteld voor de bouw van een kinderziekenhuis te Dirksland op Goeree-Overflakkee. Het gebouw komt raast het bestaande ziekenhuis. Ook zal deze organisatie nog 73.500 voor me dische uitrusting en geneesmiddelen geven In de eerste elf maanden van 1953 heeft Zuid-Afrika 14 4/i*> immi granten opgenomen, tegen 16.459 in de relfde periode van 1952 Van 8 tot en met 12 Februari zal in de Jaarbeurs gebouwen te Utrecht de derde vak beurs voor Meubelen en Woningtextiel Worden gehouden. Deze zal de laatste twee de-nn voor het publiek geopend zijn. if. Op Sumatra, Borpeo eu Java vinden 822.500 personen een directe bron van inkomsten in de rubber- cultuur. Hiervan bezitten 225.000 men sen een ei»en rubbertuin van minder dan een halve hectare. De bevolkings rubber is een helnnerijke bron van in kom i voor Indonesië. Rekent men alles hii nje^ min der dan lo min; mnnp bun levenr- cjderhoud in de bevolkingsrubbercul- Spoedig zat ieder kind met een stuk heerlijke „groene zee" voor zich, maar een half uurtje later was ook het schip verdwenen in de grage monden van de jeugdige gasten, die bediend werden door de Koningin en enige dames van het prinses Margrietfonds. Na een driewerf hoera voor de jarige werd hierna het feestprogramma, dat geheel verzorgd werd door leden van scheepvaartlijnen, voortgezet. In de pauze waren mutsen, toeters en fluitjes rondgedeeld en toen was het soms moeilijk de rust te bewaren in het rumoerige gezelschap. Schril knerpten de opblazertjes door het zaal tje en toen even later de limonade werd rondgedeeld was het ijs voorgoed gebroken. Tenslotte een grote, luid toegejuichte portie ijs voor allen en toen was het weer tijd om afscheid te nemen van het gastvrij Soestdijk, waar de jarige haar gasten uitgeleide deed. Twee bussen met vrolijke en luid toeterende kinde ren reden huiswaarts, nagewuifd door de jarige, haar Moeder en haar jongste zusje. De landelijke huisartsenvereniging van de Kon. Nederl. Mij tot bevorde ring der Geneeskunst deelt het na volgende mede. Gepubliceerd werd o.a. een deel van een rapport van een interne studie commissie. Het is duidelijk, dat een dergelijk rapport geen, de artsen bin dende, betekenis heeft. Betekenis heeft slechts het door de ledenvergadering genomen besluit, de minimumtarie ven voor patiënten tot een inkomen van 7000 vast te stellen op 2.50 a 3.voor consult tijdens spreekuur en op 3 a ƒ3.50 voor een huisbezoek. Muziekrecensenten van Newyorkse bladen hebben'veel lof geuit voor het eerste optreden van de Nederlandse dirigent Eduard van Beinum te New York. Dinsdagavond had Eduard van Beinum in de Carnegiehall het Phila delphia Orchestra als gastdirigent ge leid. De recensent van de „New York Times" schreef, dat Van Beinum een ED. VAN BEINUM succes in New York van de bekwaamste dirigenten is, die te New York is opgetreden. „Hij be reikt zijn resultaat zonder overmatige gesticulatie en hij mist gelukkig de manier van optreden van een acteur op het toneel", aldus het blad. De criticus van de „New York He rald Tribune" schreef, dat de dirigent een musicus „van smaak en autoriteit" is. „Hij gaf een voorstelling, die tege lijk delicaat en majestueus was", aldus het blad. De Nederlanders houdt van muziek. Het dringt echter niet of nauwelijks tot hem door, dat de eerste voorwaarde \oor het bestaan van muziek, het bestaan van de componist is die deze muziek componeert. De Nederlander bezoekt een concert of een bal cn hij geniet van de mooie klanken of het boeiende rhythme. „Welk een uitstekend violist" laat hij zich ontvallen, „wat een prima band" Maai realiseert hij zich wel dat deze muziek in eerste instantie mogelijk werd door de componist en dat deze componist, als hij betaald wordt dan nog het slechtst betaald is van allen die het mogelijk maakten dat deze muziek tot hem kwam? Wij bezoeken een concert: Dirigent en solist worden gehuldigd, de orkest leden delen mee in de ovatie en wij vinden het vanzelfsprekend dat allen die ons dit kunstgenot verschaften be hoorlijk worden gehonoreerd. Maar meestal realiseren wij ons niet dat de componist bij zo'n gelegenheid meest al minder toucheert dan de juf frouw van de vestiaire, Tot deze en dergelijke gedachten konden degenen komen die Woensdag middag de zitting van de economische politierechter te Alkmaar bijwoonden. Want op deze dag stonden terecht de heren A.C.O. en N.O., vader en zoon, die gezamenlijk te Berkhout een cafébedrijf exploiteren en er tijdens de in het café gehouden uitvoering van een band er niet voor hadden ge zorgd dat voor één van de door het gezelschap gespeelde nummers het verschuldigde auteursrecht betaald was. Het is een publiek geheim dat er in Noord-Holland tegen de auteurswet dagelijks op grove wijze gezondigd wordt en dat er van gemeentewege onvoldoende op wordt toegezien of men gerechtigd is tot het spelen van geautoriseerde nummers. Het Nederlandse muziekbureau BU- MA dat in deze materie bemiddelt is finantieel niet in staat een voldoende controle uit te oefenen en slechts af en toe slaagt het bureau erin overtre ders voor de rechtbank te krijgen. In het bovengenoemde geval waar van de oudste exploitant reeds eerder wegens 'n dergelijke overtreding ver oordeeld was had het muziekbureau zich echter civiele partij gesteld en daar hij en zijn zoon geen geldige ex cuses konden aanvoeren eiste de Offi cier van Justitie, die deze overtreding als regelrechte diefstal kwalificeerde tegen de oudste exploitant een boete van f 200.plus een voorwaardelijke gevangenisstraf van 2 maanden op een proeftijd van 3 jaar en tegen de jong ste eveneens een boete van f 200. echter zonder voorwaardelijke gevan genisstraf. De rechter, mr J. Nolet vonniste respectievelijk op f 125.of 25 dagen en op f 75.of 15 dagen. De bandleider die ook op de zitting aanwezig was werd in dit geval niet schuldig geacht daar hij zich op de caféhouders had verlaten en te goeder trouw was geweest. VERSCHENEN is het verslag van de Tweede Kamer over het wetsont werp tot wijziging van de begroting van inkomsten en uitgaven van het Z .iderzeefonds voor het dienstjaar 1953. Hieraan is het volgende ontleend: Dit wetsontwerp geeft de vaste com missie voor verkeer en waterstaat, in wel' handen het gesteld is, aanlei ding tot de vraag, hoe de regering ge komen is tot het bedrag van 165.000, dat in de toelichting genoemd wordt. „Gemeend wordt", leest men daar, „dat dit tekort (nl. het tekort van f 350.000 van het openbaar lichaam „De Noord oostelijke polder" over 1953) voor f 165.000 behoort te worden gedekt door een bijzondere uitkering uit het gemeentefonds". Waarop berust nu de be--vening van dit bedrag? en welke betekenis moet worden gehecht aan de woorden „gemeend wordt"? .Meent al leen de minister van Verkeer en Wa terstaat dit, of bestaat hierover over eenstemming tussen de verschillende hierbij betrokken ministers, zodat vast- dat een bijzondere uitkering uit het fonds tot dit bedrag verkregen zal worden? Betrof het in bovengenoemd geval de uitvoering van „Ode aan Rotter dam" de volgende zaak was gericht tegen het bestuur van het toneelgezel schap „De comedianten" te Schoorl die eveneens de auteurswet hadden ontdoken toen zij op 21 Maart van het vorig jaar „De man die terugkwam" voor het voetlicht hadden gebracht. Ook zij hadden de verschuldigde tekstboekjes niet aangeschaft. De drie gedaagde leden, de hereh G.K., J.W.K. en mevrouw G.K,. werden ieder veroordeeld tot een bóëte van f 20.- of 5 dagen. De Officie;: had f 25.- of tien dagen geëist. Sinds Maandag heeft zich nog geen nieuw geval van alastrim voorgedaan. Wel is het aantal personen, dat zich in observatie bevindt, met twee vermeer derd. Hierbij is een contactpersoon, die vrij zeker besmet is. Gisteren is uit het ziekenhuis^aan de Zuidwal de eer ste alastrim-patiënt als genezen ont slagen. Het is een jong kind uit het grote gezin, waaruit de eerste gevallen, die hier werden geconstateerd, afkom stig waren. In Schiedam is gisteren een ernstig ongeval gebeurd, tengevolge waarvan een tweejarig kind ernstig werd ge wond. De bewoonster N. liet haar drie kinderen, een tweeling van twee jaar en een broertje van drie, even alleen in het bovenhuis in de Dieselstraat achter. De kleuters bevonden zich in de slaapkamers. Toen moeder weg was, heeft één der kinderen naar het schijnt het raam geopend. Eén der tweeling knapen is op het kozijn ge klommen en uit het raam gevallen op een drie meter lager gelegen binnen plaats. Hij werd daar ernstig gewond gevonden en is naar een ziekenhuis vervoerd. Zijn tweelingbroertje was eveneens op het kozijn geklauterd en ook naar buiten gevallen. Hij bleef echter met zijn sokje aan een spijker haken. In die positie werd hij door zijn moeder gevonden. Een gezin van twaalf personen in Zwartemeer (Dr.) is gisteravond door brand dakloos geworden. De keet waarin zij woonden, geraakte om half negen door onbekende oorzaak in brand en is totaal in de as gelegd. Slechts een bus met zilvergeld kon worden gered. Zowel de 'brandweer van Klazinaveen, als het regionale corps uit Emmen rukte uit, doch men kon de brandende woonkeet niet be reiken, doordat deze zeer afgelegen in het hooogveen lag. De Emmer ploeg keerde onverrichterzake terug. De brandweer van Klazinaveen gelukte het tenslotte, de keet te voet op on geveer 100 meter afstand te bereiken, doch slechts nablussingswerk kon wor den verricht. Vier Nederlandse schaatsenrijders, t.w. Wim van der Voort, Gerard Maarse, Anton Huiskes en Wim de Graaff zijn, met de coach van de kernploeg van de K.N.S.B. Klaas Schenk, Woensdagmiddag te Davos gearriveerd waar het gezelschap zijn intrek genomen heeft in een eenvou dig maar keurig hotel dat Schenk al van 20 jaar her kent. Kees Broekman zal Zaterdag en Zondag aan wedstrij den in het Bislet Stadion te Oslo deelnemen en vertrekt de volgende dag per vliegtuig om zich bij zijn ka meraden te voegen. IN HET ARCHIEF van de Noordfranse stad Arras is een kroniek gevonden, volgens wel ke in een November nacht in de lucht een lichtend voorwerp is ge zien, dat eenzelfde vono had als de maan. Het vreemde voorwerp was een kwartier lang dui delijk zichtbaar, begon toen plotseling spiraals gewijs te stijgen, trok zich samen, kronkelde zich als de veer van een horloge en verdween in het heelal. Als dat geen vliegende schotel was, wat was het dan? Maar die kroniek is uit het jaar 14bl £)E SCHOTSE hertog van Montrose is giste ren op 75-jarige leeftijd overleden. Hij bezat tien titels en was ook in an dere opzichten een zeer vooruitstrevend man. In 1912 ontwierp hij het eer ste vliegdekschip, dat echter eerst gedurende de eerste wereldoorlog op stapel werd gezet en na de oorlog als H.M.'s „Ar gus" gereed kwam. Ook was de hertog de eerste, die er in slaagde een fo to te maken van een to tale zonsverduistering Dat gebeurde in 1899 in India. M HEEFT ongetwijfeld gelezen, dat Charles Trenet, „le fou chan- tant", in het huwelijk zou gaan stijgen met de Amerikaanse millionnai- re Doris Duke. Althans dat had de Franse chan- onnier al enige tijd zelf beweerd. Toen evenwel een paar dagen geleden journalisten in Ger.éve aan Doris vroe gen, wanneer zij gingen trouwen, antwoordde zij verontwaardigd, dat zij de zanger niet eens ken de. Charles Trenet, die in New York juist be zig was met het schrij ven van een artikel, ge titeld „Confidenties voor het huwelijk", voor een weekblad, bleef er bijna in van schrik, toen hij dat hoorde. Hij is er nu helemaal overstuur van en heeft zijn impresa rio naar Europa gezon den om contact met Doris te zoeken. Het is allemaal ook wel bijzon der pijnlijk voor hem U hoort nog van ons, hoe het verder is afge lopen. ]~R BROEIT weer wat in het lieve Limburg se plaatsje Grevenbicht. Men is er nameljjk weer, evenals vorig jaar, een groots opgezet, in ternationaal vrijgezel- lencongres aan het be konkelen, ditmaal met een speciale zaal voor serieuze bijeenkomsten. Dat wordt gevaarlijk voor de principiële vrij gezellen. Het vreemde feest wordt gehouden op 18, 19 en 20 September. Gaat u met ons mee? J-JET AMERIKAANSE Hooggerechtshof heeft eenstemmig als zijn oor deel uitgesproken, dat de filmcensuur van de Staat geen film mag verbieden, omdat deze immoreel zou zijn of de misdaad zou kunnen bevorderen. Het Hof baseerde deze uit spraak op de stelling, dat ook op de film het grond wettelijk recht van vrije meningsuiting van toe passing is, evenals op de oers. Wij moeten ineens even aan McCarthy den ken. PEN 68-JARIGE Austra lische werfarbeider in Brisbane, die vier jaar lang blind was geweest, kreeg onlangs bezoek van de 31-jarige slager Phil Trevor, die hem zei: „Ik hoor, dat je een oog nodig hebt. Je kunt er een van mij krijgen". De werfarbeider, Tom Dilks, wilde hem er een grote som gelds voor geven, maar de slager weigerde deze te ac cepteren. Men had na melijk gezegd, dat hij het gebruik van zijn ene oog tengevolge van een gezwel toch zou verlie zen. Het oog werd over geplant en dezer dagen kon Tom Dilks zijn weldoener met zijn eigen oog zien. In Mei of Juni zal in Engeland een boek verschijnen, waarin wordt gesteld, dat de grote Britse held uit de eerste wereldoorlog „Lawrence van Arabië" weinig meer was dan een charlatan en een leugenaar. De 61-jarige schrijver Richard Aldington heeft verklaard, dat uit zijn zorgvuldige nasporingen is gebleken, dat Engeland ten onrechte Lawrence heeft aanvaard als een grote figuur. De uitgevers, William Collins en zonen, wilden hun reputatie niet op het spel zetten door het manuscript uit te geven, voordat zij de conclusies van Aldington hadden geverifieerd. Thans, na een onderzoek van anderhalf jaar, zijn zij tot dezelfde slotsom als de schrijver gekomen. Vol gens hen zal het boek maken, dat Lawrence uit de geschiedenis zal verdwijnen, behalve als „schepper van zijn eigen mythe, die te gemakkelijk door een goed gelovige wereld is geloofd". Tot dusverre werd Lawrence over het algemeen af geschilderd als een bescheiden jonge archaeoloog, die de Arabische stammen leidde in hun opstand tegen de. Turken. Aanvankelijk was het de bedoeling van de schrijver een gewone biografie van Lawrence samen te stellen, maar toen hij dieper in de stof doordrong, ontdekte hij tal van tegenstrijdigheden. Het boek zal in Engeland ongetwijfeld scherpe reacties uitlokken, evenals dat onlangs in Frankrijk geschiedde, toen daar een historicus Napoleon Bonaparte aan de kaak stelde. Deze werd namelijk gehekeld als een onsympathiek streberig mannetje vol nare gewoonten en hebbelijkheden. Het schijnt een uiting van het minder waardigheidscomplex van deze tijd te zijn om fouten te gaan zoeken bij grote figuren uit het verleden. In Nederland zou overigens een aanval op bijvoorbeeld Graaf Floris de Vijfde of Hieronymus van Alphen bij lange na niet zo'n op schudding veroorzaken. Wij hebben helaas niet zo'n historische inslag. Wij zijn te nuchter daarvoor en zijn misschien ook wel té voldaan over wat wij nü presteren. Daarom breken wij ook af, wat onze voorouders met bloed en zweet hebben opgebouwd. (Van een onzer redacteuren) Daar de RAI dit jaar geen ten toonstelling organiseert voor be drijfsautomobielen in Februari wordt zouls bekend ter gelegen heid van het 60-jarig bestaan van deze organisatie een grootse shotv van personenwagens gehouden hebben de regionale Forddealers deze week in een gedeelte van het RAI-gebouw een show georgani seerd voor bedrijfswagens. Op deze kleine maar tot in de punt jes verzorgde show was voor de insi der weinig nieuws te vinden, zeker geen revolutionaire technische snufjes. Wel sprak duidelijk dat ook Ford er haar s'frëeft de kleine bestelwagens zo luxueus mogelijk te construeren. Dat bleek vooral bij de Taunis combinatie en Taunis bestelwagen. De Taunis combinatiewagen is mooi van lijn en kan 600 kg aan goederen bergen. Vrij wel nieuw was de Fordson Thames, 2 en 3 tons Cost Cutter, een wagen van de Engelse Fordfabrieken met een ge heel nieuwe krachtbron. Een sterke 4 cylinder 70 pk kopklepmotor met een zuinig benzineverbruik is een garantie voor sterke trekkracht op hellingen en wat in ons vlakke landje nog meer spreekt: lage bedrijfs- en onderhouds kosten. De andere typen, zoals de Duitse Ford truck, door de NV Jan Jongerius verbouwd met een Muske tier tandem as truck met 6-wielaandrij- ving, de Amerikaanse Ford trucks, ty pe F 600 en C 600 en de Duitse diesel truck, zijn in ons land reeds bekende verschijningen op de weg. MAUS GATSONIDES, de winnaar van de Rallye 1953, was bij zijn aankomst te Parijs in het geheel niet optimistisch. Onze landgenoot vertelde dat hij de kans zeer klein achtte dat hij zijn succes kon prolongeren daar er gisteravond nog ruim 300 deelnemers zonder straf, punten in de strijd lagen. „Die concurrentie lijkt mij te groot om optimistisch over de afloop te kunnen zijn", aldus Gatsonides. Vrijwel alle deelnemers zijn liet er over eens dat de Rallye van Monte Carlo veel te gemakkelijk is. Geen sneeuw, geen ijzel en alleen maar de slaap als voornaamste tegenstander maakt deze 3300 km lange tocht door Europa alleen maar tot een wat lange en vervelende aanloop voor de snelheidsproef. J-JET LAAT zich begrijpen dat onder deze omstandigheden de organisato ren te Monte Carlo Woensdagavond rondliepen met sombere gezichten. De schaarse inlichtingen die men in het Vorstendom had ontvangen wezen op een massale aankomst van strafpuntlo zen, die hedenmiddag tussen 12 uur en 20 uur hun tocht zullen beëindigen. Zeker, enkele equipes zijn uitgeval len, o.a. die van dr Angelvin en zijn vrouw, wier Simca Aronde ergens bij Sin in Zuid-Slavië panne kreeg. En de optimisten uit Clermont Ferrand, Esta- ger en Michy, die met een kleine Re nault in Lissal on waren vertrokken en gemeend hadden ernstig in aanmerking te komen voor de eerste plaats in hun klasse, staakten bij Burgos reeds de tocht, omdat zij hun kostbare carnet de route hadden verloren. (Gestolen verklaarde Estager). In totaal zijn. naar bekend 363 equipes uit de 8 Europese steden vertrokken en men neemt aan, dat 340 zich in de loop van Donderdag zullen melden aan de eindcontrole op de Quai Albert Premier te Monte Carlo. Bij deze 340 teams zullen er dan nog wel een paar zijn, die strafpunten in hun boekje hebben staan, maar de voorspellingen luidden dat een record aantal deelnemers zonder strafpunten de 3300 km Donderdag zal hebben afgelegd. Gelukkig heeft men te Monte Carlo, voor de eerste maal in de ge schiedenis van de sterrit, een regelma tigheidssnelheidsproef tijdens de tocht tussen Cap en Monte Carlo ingelegd, zodat men Donderdag reeds een voor lopig klassement kan opmaken. Want anders zou men wel een beetje met de handen in het haar hebben gezeten. De weerberichten waren bovendien Woens dagavond gunstig voor de laatste etap pe. Indien wij de verhalen, die in Digne, Barreme en Castelane mogen geloven, zou Chiron, in tegenstelling met wat deze coureur uit Monaco des tijds heeft laten publiceren, niet 58, maar een gemiddelde van 70 km hebben gedraaid op het 12 km lange traject van deze col. Dat betekent, aangezien het maximum van deze rallye op 65 km per uur staat, dat hij, en waarschijnlijk ook andere cracks zullen trachten het gemiddelde op de Col des Lecques te gen de 65 km op te voeren met als re sultaat, dat zij ook de tweede en derde sector (de laatste voert over Nice, Beaulieu en Villefranche over een zeer drukke verkeersweg) dat gemiddelde moeten draaien, willen zij geen ver- liespunten in de regelmatigheidsproef oplopen. 'e laatste etappe van de Rallye an Monte Carlo zal als een regel- iatigheidsproef verreden worden, /ij geven U in deze kaart de weg eer, die al de deelnemers zullen toeten afleggen, waarbij bepaalde joorwaarden aangaande snelheids gemiddelde vervuld moeten worden. Slechts 3.000 toeschouwers hadden acte de présence gegeven bjj de wed strijd tussen het Amsterdamse elftal en de Argentijnse profclub Indepen- diente, een wedstrijd welke door de hoofdstedelingen met 31 werd ver loren. Deze drieduizend toeschouwers heb ben waar voor hun geld gehad. Niet alleen hebben zij kunnen genieten van de meesterlijke balcontrolej de perfec te lichaamsconditie van deze Argen tijnen en het redelijk goede tegenspel van onze landgenoten, zij hebben te gen het einde van de wedstrijd ook een toneeltje mee kunnen maken dat wij alleen maar uit krantenberichten over wedstrijden in Zuid-Amerika kennen. Op het moment dat de bal zich aan de andere kant van het veld bevond, schopte Navarra de Amster damse midvoor Michels hard tegen de schenen. Scheidsrechter Formanoy greep onmiddellijk in en verwees de Argentijn naar de kleedkamers. Enige seconden later was hij omringd door hevig gesticulerende en pratende Ar gentijnse spelers en officials. Forma noy liet zich echter niet vermurwen en Navarra moest het veld verlaten onder het geloei van de Nederlandse toeschouwers, die hiermede duidelijk hun afkeuring over zijn gedrag te ken nen gaven. De KNVB verzoekt ons het volgende mede te delen: Naar aanleiding van de berichten in de pers omtrent een opgerichte of in oprichting zijnde Beroepsvoetbalbond in Nederland, wenst het bestuur van de KNVB al zijn leden met nadruk te wijzen op de reglementsartikelen van de KNVB en zijn afdelingen, volgens welke ieder, die zich bij een beroeps- vc"-<halbond aansluit, hetzij als speler, hetzij ais scheidsrechter, als organisa tor of als gewoon lid, door de KNVB in de ber< klasse moet worden ge plaatst met als gevolg, dat een terug keer naar de KNVB voor langere tijd beslist is uitgesloten. Het beschikbaar stellen van terreinen aan, en het spe len van wedstrijden tegen een niet tot de KNVB toegelaten vereniging of combinatie is eveneens volgens de re glementen van de KNVB verboden. Het bondsbestuur begrijpt, dat er le den zullen zijn, die de reglementen niet voldoende kennen om de draagwijdte van bepaalde daden of gedragswijzen ten aanzien van het beroepsvoetbal te kunnen beoordelen. Daarom stelt het bondsbureau zich beschikbaar om alle gewenste inlichtingen aan de leden te verschaffen. In de eerste ronde van de Europese zone van het Daviscup tornooi heeft Nederland tegen Spanje geloot. De win- naai van deze wedstrijd ontmoet in de tweede ronde het team van Italië dat rechtstreeks in de tweede ronde was geplaatst tezamen met Engeland, Bel gië Zweden, India, Frankrijk, Duits land, Luxemburg en Denemarken.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 9