Agenda Stad en omgeving Op de „huwelijksfiets" Per hoofd eten we elk jaar voor 110 repen chocola op Restanten-Aanbieding Elckerlyc, nu één probleem temidden van vele andere Barrage tussen Heinekens- en Amstelteam noodzakelijk Huisvrouwen zagen goede documentaire Het bruine goud DOKTERSDIENSTEN Prijzen op de kaasmarkt Schooljeugd toonde matige interesse BURGERLIJKE STAND OSRAM LAMPEN Dr Ninck Blok overleden Aanbieding brochure Feestavond slaagde door goede thriller Bouwkas koestert nog vele plannen Za terdagm iddagvoetba l Chris Jansen had zijn vorm thuis gelaten JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN De Oude Poorter Filmavond door Hollandse Mij. van landbouw VRIJDAG 22 JANUARI 1954 Per hoofd gebruiken we elk jaar een gemiddelde hoeveelheid bonbons, cacao en andere chocoladeproducten gelijk aan 110 repen. Dat kan behoorlijk toe, mogen we zeggen, maar toch is dit nog allemaal maar een kleinigheid verge leken bij Montezuma de Inca-koning, die per dag 50 koppen chocola dronk. Chocola met de vette cacaoboter erinDeze en andere bijzonderheden hoorde de afdeling Alkmaar van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, toen zjj gister middag in het Wapen van Heemskerk werd geconfronteerd met de documen taire, die vijf cineasten voor de N.V. C. J. van Houten Zoon aan de Goudkust van Afrika en in Nederland hebben vervaardigd. Een documentaire, waaraan gelukkig het reclame-reglement ontbreekt en die de toepasselijke naam „Bruin Goud" meekreeg op haar reis door Nederland. Want behalve de winning van de ca caoboon vertelde de film ook van de fabricage en de afzet van het product, dat eerst zijn wereldomvattende bete kenis kreeg toen in 1828 Coenraad Jo hannes van Houten het middel vond de cacaopoeder te vervaardigen. Voordat echter de moderne machines de repen en de cacaopoeder aan de lo pende band op de markt brengen heeft het ruwe product een lange en moei lijke reis afgelegd. Er zijn rond de equator tal van productiecentra, maar het voornaamste gebied is toch altijd nog de goudkust, waar de plantages 40 pCt. van de wereldogst aan cacaobo nen opleveren. Daarheen zijn de Ne derlandse cineasten dwars door de Sa hara en Nigeria getogen en daar heb ben ze de opnamen gemaakt, die aan deze film zo'n bijzondere bekoring ge ven. Ze fotografeerden het plukken en kerven van de bonen, ze richtten de ca mera's op het fermentatieproces dat zes dagen duurt en ze volgden de vrou wen, die met een zak met 50 kg bonen op het hoofd dwars door het oerwoud naar de inkoper' wandelen. Vandaar brengen vrachtwagens de zakken naar de havenplaats Accra, die deze naam eigenlijk niet verdient, omdat er in het geheel geen haven is. De zeesche pen blijven 700 meter uit de kust lig gen en de Afrikaanse bootwerkers moeten er voor zorgen, dat de zakken per roeiboot aan .boord worden ge bracht. Een primitieve verlading, die in scherp contrast staat tot de metho des, welke in de Europese havensteden worden toegepast en die eveneens dooi de film worden getoond. Daarna volgt de verwerking van de cacaoboon tot allerlei begerenswaardige producten, „godenspijs", zoals de plantkundige Linnaeus de chocola eens noemde. Sinds Herman Cortèz, de Spaanse ver overaar, voor het eerst in 1519 in Mexico met de cacao kennis maakte heeft de chocolade-productie een enor me omvang genomen. Daarvan vertellen de machines en de statistieken die op logische wijze in de reportage over het bruine goud zijn verwerkt. alweer de is van onze dat het morgen laatste dag grootse dat U er beslist spijt van zult hebben als U daarvan niet geprofiteerd hebt? Ziet onze advertentie in de dagbladen van Woensdag j.l. Wl] VERWACHTEN U morgen beslist in onze zaak (Advertentie, Ing. Med.) weekend worden waargenomen door Tijdens het doktersdiensten artsen ALKMAAR: S. Schermerhorn, Gees tersingel 43 (2017) en A. H. F. M. Corthals, Nieuwl.singel 59 (3193). BERGEN: J. M. P. Lugten (K 2208 —2700). SCHOORL EN KOEDIJK: F. H. Riselada te Schoorl (K 2209 -360). HEILOO, LIMMEN, AKERSLOOT: P Nijenhuis te Akersloot (K 2513 309). LANGEDIJK en ST. PANCRAS: H. Wilmink te Zd. Scharw. (K 2260—424). H.H.WAARD en OBDAM: J. J. R. Buirma te H.H.Waard (K 2264—213). DE RIJP, SCHERMER, BEEMSTER: J. C. D. van Maanen te De Rijp (K 2997-355). De aanvoer op de Alkmaarse kaas markt bedroeg hedenochtend 2 stapels boerenkaas met een gezamenlijk ge wicht van 1080 kg. De prijs was f 1.83 per kg. In Bodegraven waren de noteringen: le kwal. 2.18—2.23; tweede kwal. 2.15— 2.17. Voor Woorden golden de volgende Prijzen: 2.20—2.23 en 2.15-2.19. Handel kalm. In Gouda was de handel goed. Daar werden de volgende prijzen be steed: 2.20—2.22 en 2.17—2.19. Het filmpje Dwars door de Sahara gaf een .beeld van de moeilijkheden, waarmee de expeditie had te kampen op haar autotocht door het eenzame doch tegelijkertijd wonderschone woestijnlandschap. Een ritje van 18000 kilometer heen en terug. Aan het begin van de middag had de voorzitster mevrouw Swanenburg de Veye in haar openingswoord speci aal de nieuwe leden verwelkomd, die zij maar al te graag begroette nu de afdeling Bergen zelfstandig is gewor den, hetgeen de Alkmaarse huisvrou wen een vijftigtal leden heeft gekost. Spreekster wekte daarom de damse op te ijveren voor een versterking van het ledental. Het Rad haar genoegen ge daan, dat de zuster-afdeling in Bergen met zoveel succes haar eerste bijeen komst had gehouden. Tot slot werden nog enige mededelingen gedaan van huishoudelijke aard. VRIJDAG CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Gekke toeristen (a.l.) REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Ver boden verhaal (18 jr). VICTORIA THEATER, 8 uur: Avon turen in de Zuidzee (18 jr). HARMONIE THEATER, 8 uur: In termezzo (14 jr). GULDEN VLIES, 8 uur: Anthony van Kampen spreekt voor Schola Pu blics. WAPEN v. HEEMSKERK, 8 uur: Donateurseoncert St. Caecilia. CAFE TOM, 6.30 uur: Uitreiking chauffeursdiplomas'. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Lovely to look at (a.l.) ZATERDAG CINEMA AMERICAIN, 7 en 9.30 uur: Gekke toeristen (a.l.) REX THEATER, 2.30, 7 en 9.30 uur: Verboden verhaal (18 jr.) VICTORIA THEATER, 7 en 9.30 u.: Avonturen in de Zuidzee (18 jr.) HARMONIE THEATER, 7 en 9.30 u.: Intermezzo (14 jr.) GULDEN VLIES, 7.30 uur: Uitvoe ring Turnlust. WAPEN v. HEEMSKERK, 8 uur: Concert Vita Nova. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Lovely to look at (a.l.) NOORD SCHARWOUDE, Tivoli, 7.30 u.Opdat recht geschiede (14 jr.) DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Wanna, Ritsevoort 5. Hoog water te Bergen aan Zee. Vrijdag 13.02 6.13 Zaterdag 18.37 6.46 Te Camperduin. hoog laag Vrijdag 18.07 6.18 12.07 0.18 Zaterdag 18.42 6.51 12.42 0.51 J7LCKERLYC, middeleeuws allego risch spel, rijpe vrucht van het ab stracte idealisme der Middeleeuwen waarin het leven in de wereld scherp onderscheiden was van het „wandelen met God" en de overgang van de we reldse sfeer in de Goddelijke slechts een eenvoudige stap was die door de dood bezegeld werd. Elckerlyc, een tijdperk waarin de problematiek van het „moeten leven" nog niet zo ver doorgevreten was als eeuwen later het geval zou zijn, in een moderne wereld waar het Goddelijk: met het menselijke in de mens zelf tot botsing zou komen en de Europese Geest versplinterd werd door dualis- men zo contrair als de mensheid als geheel nog nimmer gekend had. Elckerlyc, de man die zijn leventje leefde, zelfgenoegzaam en tevreden, verstoken van comfort en misschien daardoor een beetje ongemakkelijk en die alleen maar een beetje bang was, niet omdat hij niet in God en de Hemel, geloofde,, maru\. alleen omdat hij het in dit ondermaanse best naar zijn zin had en niet voetstoots wilde aan nemen dat het leven na de dood toch heus veel prettiger was. Elckerlyc Met een paar honderd scholieren hebben wij hem gisteren gezien, op het toneel van het Gulden Vlies in Alkmaar. Peinzend heptaen wij naar hem gekeken en wij hebben geprobeerd deze simpele geest te be grijpen. Wij met z'n honderden Daar stond hij voor ons, in de figuur van Hélène Oosthoek. In zijn smette loze costuum met de glanzende sjerp en zijn schattige blonde ponnyhaar was hij de eenvoudige uitgave van zijn joyeuze Duitse tijdgenoot, de bonvi- vant Jedermann die wat spectaculair der was maar in wezen net zo'n opper vlakkige angsthaas als hij. ElckerlycHoe kwam het toch, dat, ondanks veler krampachtige pogen vooral toch heel goed op te letten vele oogleden zo zwaar wogen en veler slaap zo onbedwingbaar werd? Hoe kon het toch zijn dat achterin de zaal een groepje jongelui gezellig in een rondje op de vloer was gaan zit ten en een conversatie voerde die be slist niét oyer Elckerlyc ging? Waren de maskers die Hélène Oost hoek hanteerde niet mooi genoeg? Was haar stem in de verschillende bijrollen niet voldoende karakteriserend en haar voordracht daardoor misschien wat eentonig? Mogelijk wel. Maar er zijn andere redenen waar om sommigen dachten, dat de belang stelling op deze middag een geforceerd karakter had. Eén van die redenen was misschien dat Elckerlyc de uit beelding is van de eenvoudige zwart wit problematiek zoals de Middeleeuw se mens die beleefde. Goed was goed en kwaad kwaad en daartussen was er niets. De moraal was nauwkeurig ge determineerd. Er was behalve de angst voor de overgang naar het Eeuwige Leven geen enkele reden om zich over geestelijke problemen ongerust te -na ken. Maar de mens van tegenwoordig (en waarom niet de jeugd?) voelt bewust of instinctief dat hij zich de luxe van een simpele eenvoud niet meer kan veroorloven. Sinds het materialisme, het spiritualisme en het positivisme de On dertrouwd Hendrikus J. Hoen. selaar en Johanna Poots. Aaron Polk en Anna van den Hoven. Hermanus P. Kareis en Alida M. Wortel. Joseph van Tricht en Wilhelraina G. M. Dingjan. Petrus W. Bleeker en Anna M. Bilars. Johannes J. A. Brandsma en Petronella U. A. Jansen. Marinus den Nijs en Mina Huizenga. Sierk Oudejans en Elisa beth M. Ranzijn. Taèke Postma en Cla- zina C. Siegers. Barthclemeus J. Hoog land en Catharina M. Schouten. Jacobus J. Limonard en Geertruida T. op de Weegh. Cent de Ruijg en Neeltje M- den Dunne. Overleden Grietje Paarlberg, 77 jaar, wed. van M. Speur. Hermanus van Trotsenburg, 79 jaar, gehuwd met A. E. Hollander. Theodorus J. Boom, 76 jaar, gehuwd met A. Wennekers. vorige eeuw de Europese geesten op hun kop zetten en in het nieuwe ide alisme tot zoiets als een synthese kwa men, is onze instelling op het leven van onze geboorte af reeds totaal anders bepaald. De angst van Elckerlyc mag dan niet een overwonnen probleem zijn, in we zen is hij slechts één van de duizenden onbeantwoorde vragen die in deze tijd pas bewust en actueel geworden zijn en beslag op de geesten hebben ge legd, als nooit tevoren. Dit beslag wordt zeker niet door iedereen als bewust ondervonden, met name niet bij de jeugd. Maar dat neemt niet weg dat het wel degelijk aanwezig is. beier licht wóo'r huishouding en industrie. Vraag VWlèvérahciée*^--* Advertentie, ing IVled i In de ouderdom van 72 jaren is hier ter stede overleden, dr J. B. Ninck Blok, de oudste practiserende specialist in onze stad, waarin hij zich nog maar enkele jaren geleden als anaesthesist had gevestigd. Dr Ninck Blok, die jarenlang in het Oosten en Noorden van het land de praktijk van huisarts had uitge oefend, bekwaamde zich eerst op latere leeftijd in de anaesthesie. In deze kwaliteit was dr Ninck Blok zowel aan het Centraal- als aan het St. Elisabeth Ziekenhuis verbonden. Ondanks de weinige jaren, waarin hij hier ter stede zijn arbeid heeft mogen verrichten, heeft de overledene zich zowel door zijn bekwaamheid als door zijn grote beminnelijkheid onder zijn oud-patiënten vele vrienden we ten te verwerven. De crematie van het stoffelijk over schot zal morgenmiddag op Wester- veld plaatsvinden. Morgen zal dr S. Keyser, directeur van de RHBS te Alkmaar, de minister van On. derwijs, Kunsten en Wetenschappen in zijn departement de brochure aanbieden „De West-Europese Beschaving en het Onderwijs". Dr Keyser is het Nederlandse lid van de redactie-raad. Wanneer een thriller met zulk een realisme voor het voetlicht wordt ge bracht, dat een dame in de zaal van angst begint te gillen, dan kan men zeggen, dat aan de opvoering van het stuk niets heeft gehaperd. Dat is het grote compliment, dat wij kunnen bren gen aan het wakkere toneelgroepje van de Katholieke werknemende Midden stand, dat gisteravond in Het Gulden Vlies debuteerde met het aardige de- tectivespel „Via gladde wegen", een ietwat griezelige geschiedenis met een happy end. Dr Alexander Hamilton (de heer G. Hofstee) namelijk bewoont het slot „Red Castle", een zeer afgelegen land goed in de Ver. Staten, De vorige be woner, Lord Brookhouse, werd ver moord, omdat er een grote som geld in het kasteel verborgen zou zijn en alles wijst er op dat een nieuwe aanslag in voorbereiding is. Inspecteur Carthy verdenkt zo ongeveer alle gasten. De spanning stijgt tot het uiterste en als de ontknoping tenslotte volgt, blijkt tot ieders verrassing, wie eigenlijk de moordenaar van de vorige kasteel heer is. Dit aardige stuk werd in de eerste plaats gedragen door het prachtige spél van de heer Schmeddes als butler en van de heer Hofstee als dr Hamilton. Doch ook de overigen, die een uitste kende vertolking naast een goede rol- kennis toonden, hebben aan het welsla gen van deze eerste uitvoering mede gewerkt. Prachtig was b.v. de heer Kolimer als de oude Joe Briggs en mevrouw Roetink als de critische mrs. Somers. De heer Oosterwijk maakte zijn rol van inspecteur van politie al leszins aannemelijk. De overige vrou welijke medespelenden kunnen op een uitstekend debuut terugzien. Verschillende belangstellenden zijn gisteravond in het Stadhuis bijeen ge weest om iets te horen over de bouw van de 44 woningen, die de Bouwkas Noord-Nederlandse gemeenten van plan is aan de Westerweg te plaatsen ais zij voldoende gegadigden heeft en over het vereiste bouwvolume kan be schikken. Veel kon er nog niet worden medegedeeld. De situatie is op het Ggenhlik zo, dat de bouwkas de grond voor de huizen heeft gereserveerd, maar dat de tekeningen nog moeten worden gemaakt. Wel is de inhoud van de wo ningen bekend. Zoals wij gisteren reeds schreven, is het de bedoeling drie types midden standswoningen te bouwen, waarvan de netto-bouwkosten (het door de bouw- spaarder aan te vragen kapitaal) va riëren van 14.000, 15.000 tot ongeveer 18.000. De spaarder moet over een bepaald bedrag beschikken tot een kapitaal van 15.000 over 15 en kan op de resterende 85 een hypothecaire le ning sluiten, die in dertig jaar moet worden afgelost. Behalve voor de Westerweg zijn er ook nog plannen voor het terrein Nooitgedacht (omgeving Nassaukade, Willem de Zwijgerlaan)welke grond nog bouwrijp moet worden gemaakt. Hier zijn goedkopere woningen ge dacht, die dus een minder hoog aan- vangskapitaal en een minder zware aflossing per maand vereisen. Deze af lossing, zo werd ruw geschat, zal voor een woning van 15000 netto bouw kosten rond 65.per maand bedra gen. In dit bedrag is begrepen de pre mie voor brand- en stormschade, de af lossing en de rente, maar niet de grond-, straat- en waterschapslasten en het onderhoud, voor welke posten in totaal een bedrag van 15.per maand werd geraamd. Door de bouwkas wordt dan ook aan de hand van het inkomen van de bouwspaarder nagegaan of hij in staat is deze aflossing vol te houden. Over het algemeen wordt hiervoor een norm van 1/6 van het inkomen aangehouden. Op de bijeenkomst werd herinnerd aan de grote vlucht, die de Bouwkas, waarvan alleen gemeenten aandeel houder kunnen zijn, in de enkele jaren van haar bestaan heeft genomen. In zes jaar werden er reeds 2500 wo ningen gebouwd. In Noord-Holland hebben 80 van de gemeenten zich bij de Bouwicas Noord-Nederlandse ge meenten aangesloten, een goed resul taat als men bedenkt, dat deze provin cie nog slechts sinds 1 Januari 1952 tot het Werkgebied van de kas behoort. De uitwedstrijd tegen HCSC te Den Helder wordt geen gemakkelijke opgave voor Jong Holland. Te meer, daar de Nieuwediepers zeker revanche willen ne men voor de inAlkmaar geleden neder laag. De opstelling is: Fr. Hoekstra; Kou wen en Brakel; Romeijn, Hartog en Van Nieuwkoop; Hoy tink, Mienis, Jansen, K. Hoekstra en Tesselaar. Klaas Slot, de bekende wielrenner van Alcmaria Victrix, die vaak genoeg een ere-rondje heeft gereden met een krans om de hals, heeft het gisteren zonder een ruiker bloemen moeten stellen. Die tvas dit maal voor mej. Wil Hartland met wie Klaas gisteren op de „huwe- lijksfiets" is gestapt. Mej. Hartland, sinds gisteren mevrouw Slot, is een van de prominente speelsters uit het handbalteam van AVA. Het ivas dus met recht een sporthuivelijk, dat door de ambtenaar van de Burgerlijke Stand werd voltrokken. De foto stelt het jonge paar voor bij het verlaten van de trouwzaal. Leico Foto Gisteravond vond te Bergen in café Nieuwendijk de slotavond plaats van het kasteleins-tornooi. In ieder geval veronderstelde men dat he.t de slotavond zou zijn, maar daar zowel het Keinekens- als het Amstelteam twee wedstrijden won, zal nog een harrage noodzakelijk zijn. Deze is bepaald op Donder dagavond in het café De Door braak. Alleen in het klaverjastor- nooi is gisteravond een beslissing gevallen. Hoewel de Heinekens- ploeg met twee punten voorsprong de laatse ronde inging, werd Am- stel winnaar met een verschil van twee punten. De uitslag doet reeds vermoeden dat' het aan spanning niet heeft ont broken. Inderdaad was dat het geval, mede dank zij het feit dat enkele kasteleins bepaald niet in vorm wa ren. Bram Berkenpas behaalde een vrij gemakkelijke overwinning op Cor de Boer dieniettegenstaande het feit dat hij in. zijn voorlaatste beurt een serie van 21 scoorde toch nog 46 caramboles te kort kwam. Han Hecker was nergens. Na 24 beurten had hij slechts 18 punten op zijn naam staan, 26 minder dan Aart Martin die met de vechtlust hem eigen met kleine maar nuttige series tenslotte de zege behaalde. Chris Jansen was geheel uit vorm. Hij had het na 19 beurten niet verder dan.... 7 caramboles kun nen brengen. Hoewel ook Nieuwen dijk pas na de eerste twintig beurten in vorm begon te komen won de gast heer dank zij een productieve bui in de laatste beurten onbedreigd. Daar mee had het Heinekes team dus weer twee punten voorsprong en moest de laatste partij tussen Huiberts en Ligt- 58. Jimmy en zijn twee medereizi gers waren lelijk vastgelopen. Ze zaten in het hart van een donker en woest woud en konden niet voor of achteruit. Voor hen lag een reusachtige boom stam die ze zelfs met dertig paarden niet zouden kunnen verslepen en ach ter hen lag een zó dicht bos, dat het niet eens mogelijk was de jeep te ke ren om terug te rijden. Zij waren alle drie uit de jeep gesprongen en stonden met verslagen gezichten de situatie op te nemen. „Wij zitten als ratten in de val", sprak oom Pepie en zijn stem klonk verre van opgewekt. Ook Jackie stond het huilen nader dan het lachen. „Ik moet er niet aan denken, dat wij hier vannacht zullen moeten blijven", zei hij op klagerige toon. Jn ly wierp hem een boze blik toe. „Begin jij weer te lamenterenzei hij „Hou liever je kiezen op elkaar en laat mij naden ken". „Wat valt hier nu na te den ken?" vroeg de professor geërgerd „We zitten er tussen en we komen hier nóóit meer uit". Jimmy keerde zich met een ruk van zijn twee reisgezellen af. Wat een flauwe kerels waren dat, dacht hij verstoord. Hij liep op de boomstam af en begon naar iets te zoeken.... Jawel hoor, daar was het weer, het met paarse verf aangebrach te teken „Mijnheer de professor!" riep hij op een'wat ironische toon. „Als u de moed bijeen kunt vegen, zou u dan zo vriendelijk willen zijn even te ko men kijken naar wat hier staat? hart de beslissing brengen. Tot de achtste beurt ging de strijd volkomen gelijk op maar daarna begon Huiberts met de regelmaat van een klok uit te lopen, zodat de remise tenslotte een feit werd. De uitslagen luiden Berkenpas (55) De Boer (120) Martin Hecker (69) (57) Jansen (30) Nieuwendijk (75) Huiberfs Ligthart (64) (68) 55 22 8 2.50 74 22 21 3.36 69 39 15 1.77 54 39 6 1.06 20 33 3 0.67 75 33 14 2.27 64 31 7 2.06 43 31 9 1.40 Ook na de wedstrijden van gister avond zijn er nog altijd vijf kansheb bers in het door De Oude Poorter ge organiseerde bekertornooi. Weliswaar heeft De Vet thans alleen de leiding daar drie van zijn rivalen een verlies- partij moesten incasseren en hij zelf een uitstekende overwinning op Mid delbeek behaalde, maar Huiberts en Heusy hebben slechts twee punten min der en bovendien een wedstrijd minder gespeeld. Met Middelbeek en Groot, die zes punten uit vijf wedstrijden verover de, is het aantal kanshebbers dus rijke lijk groot en kan hedenavond en Zater dagavond een maximum aan spanning worden verwacht. De uitslagen luiden: Louter (70) 70 27 19 2.59 Groot (80) 68 27 7 2.55 Heusy (85) 85 22 18 3.86 Vos (75) 40 22 12 1.81 Vet (75) 75 20 14 3.75 Middelbeek (80) 40 20 4 1.30 Vingerling (75) 57 31 7 1.83 Groot (80) 80 31 7 2.58 Middelbeek (80) 80 23 39 3.47 Heusy (85) 75 23 10 3.26 Louter (70) 39 23 9 1.69 Vos (75- 75 23 12 3.21 De stand luidt: De Vet 5 4 1 8 Huiberts 4 3 1 6 Heusy 4 3 1 6 Middelbeek 5 3 2 6 Groot 5 3 2 6 Louter 6 2 4 4 Vingerling 5 1 4 2 Vos 6 1 5 2 De Hollandse Maatschappij van Landbouw heeft haar leden gister avond in het Landbouwhuis enkele films gepresenteerd door welke men in korte tijd een zeer levendige in druk kreeg van enkele algemene na- tuurproblemen o.a. door de film „Het herstel van evenwicht in de natuur". Voorts zag men hoe een naar Long Island geëmigreerde tuindersfamilie daar reilt en zeilt en werd een zeer instructieve en in sommige opzichten exclusieve film vertoond over de melkvorming in de koe. Ook een rol prent over de vogeltrek naar Amerika stond op het programma. De aanwezigen, waaronder velen van de jongerenafdeling, hebben het gebodene uitermate kunnen waarde ren, ook al omdat de Alkmaarse afde ling zich een zeer goede gastvrouw toonde.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 5