Alcmaria-elftal hield fors T.O.G. op een af stan d (2-1) Rappe Gene faas was de motor in de witte aanval Zaandijk moest weer het hoofd buigen voor HSV Jong Holland zich tegen Egmondia-Zaanlandia gaven elkaar niets toe CSV en Alkmaarse Boys lieten doelverdedigers met rust Alkmaar versloeg Zaanse Boys in laatste minuten Kampioenscandidaten van IA verspeelden een punt rehabiliteerde HCSC (4-1) DAW verloor in laatste seconde Doelpunten van De Buyzer en Dick Wielinga LSVV liet een punt in Sint Pancras Doelman Apeldoorn was in grootse vorm Goede mentaliteit was weer aanwezig Doelpuntloze wedstrijd Na veel spanning werden de punten gedeeld Sp :l Zwart verraste Zaanse defensie Van de Noordhollandse velden WGW liep uit op LSVV De Rijp ontfutselde USVU twee punten Texel klopte Limmen op de streep Dineke Dreeuws hielp dames-team aan zege Alkmaarse judo-teams wonnen in DenHelder MAANDAG 85 JANUARI 1954 DE ALKMAARDERS, die gistermiddag de moed konden opbrengen om de konde te trotseren en zich naar het Sportpark hadden begeven, hebben Alcmaria Victrix een verdiende 21 overwinning zien behalen op TOG. Het is een aantrekkelijke, maar geen hoogstaande wedstrijd geworden. Daarvoor waren de omstandigheden ook te slecht. Het veld was keihard en daardoor zeer effectvol. Daar Wim Paulisse op de ziekenlijst stond waren enkele omzettingen in het Alcmaria-team noodzakelijk. Har ry Schmidt debuteerde nu als links back en zijn plaats op de rechtervleu gel werd door de jeugdige Flens inge nomen. Pas tegen het einde van de wedstrijd kon Flens zich op het moei lijke veld en tegen de stugge achter hoede van TOG enigszins aanpassen. Harry schmidt deed het als rechtsback aanzienlijk beter. Het was bepaald geen verzwakking van de defensie. De achterhoede van TOG bestond uit ste vige knapen, waarvan vooral spil T. Karssemeyer, bergen werk verzette. Zijn broer rechtback D. Karssemeyer, verdween na ongeveer een half uur spelen van het veld. Bij zijn pogingen om de rappe Genefaas te schaduwen had deze Amsterdammer kennelijk te veel van zijn krachten moeten vergen. Genefaas kan op een goede wedstrijd terug zien. Telkens weer was hij de achterhoede van TOG te snel af en meer dan eens stichtten zijn voorzet ten gevaarlijke momenten voor de doelmond van goalie Hoeben. Het was aan zijn doorzetten te danken dat Wielinga na 25 minuten spelen de bal op maat voor zijn voeten kreeg en onhoudbaar voor de TOG-doelman Alcmaria de leiding kon geven. Aan vankelijk had TOG een licht over wicht, maar werkelijk doelrijpe kan sen stond de verdediging van Alcma ria niet toe. Hieruit kan echter niet worden geconcludeerd dat Maasen c.s. het gemakkelijk heeft gehad. Daar voor waren Te Paske, Farenhorst en Willemse te actief. Bovendien werd TOG voor de rust éénmaal geholpen door een wonderlijke beslissing van de scheidsrechter. Webster werd door een TOG-er domweg gevloerd. De Alc- mariaan bleef liggen en de scheids rechter floot af. Op zijn minst hadden wij een scheidsrechterbal verwacht, maar tot ieders verwondering mocht TOG een vrije trap nemen. Even liet de Alcmaria-defensie zich daardoor verrassen, maar de rechtsbuiten maak te van de kans geen gebruik. Op het moment dat verschillende toeschou wers de restauratie opzochten om hun verkleumde handen aan een kop kof fie te kunnen warmen, knalde Piet de Buyzer hard tegen de paal en schoot Genefaas de terugspringende bal in het zijnet. In de eerste periode van de tweede helft waren de aanvallen van TOG be paald gevaarlijker dan die van Alc maria. De middenlinie van de gast heren, waarin Pilkes, Webster en Was- sink verdedigend uitstekend werk deden, sloot niet snel genoeg bij een aanval achter de voorhoede aan, met het gevolg dat TOG enige tijd het middenveld beheerste. Dat leidde na twintig minuten tot de gelijkmaker, waarbij doelman Mooy echter niet ge heel vrijuit ging. Dat doelpunt had een gunstige uitwerking op de Alcma- ria-ploeg. Na goed voorbereidend werk van Wielinga trok Piet de Buyzer de bal strak langs de grond in de rechter benedenhoek van het doel van Hoeben en vijf minutén later dachten we Wie linga te zien scoren toen de doelman verslagen op de grond lag, maar de bal rolde tergend langzaam voor het doel langs buiten het speelveld. Een kopbal van Flens, weer uit een voor zet van Genefaas werd een prooi voor de veilige handen van Hoeben. Toen vijf minuten voor het einde een wat al te forse schouderduw van Karsse meyer zonder dat hij probeerde de bal te spelen een einde maakte aan de fraaie scoringskans van Wielinga, dacht een ieder dat scheidsrechter Van der Weide zou fluiten voor een penalty. Deze referee is blijkbaar wel het een en ander gewend want hij liet rustig doorspelen alsof er niets was gebeurd. De overwinning van Alcma ria Victrix kwam daarmee niet in ge- vaar- want TOG kon het daarna niet meer tot een redelijke aanval brengen. Een van de vele spannende momen ten voor het doel van TOG. Hommes werd de weg naar het doel van Hoehen door drie verdedigers van TOG afgesneden. Op het moment dat onze fotograaf dit plaatje schootheeft Hommes echter an dere zorgen, want liggende op de grond kan hij alleen maar hopen dat het been van de „schaatsenrij dende" TOG-er hem niet zal treffen. Een vrij talrijk publiek is te Sint Pancras getuige geweest van een wed strijd tussen Vrone en LSVV, waar in weinig goed voetbal is v toond. Het veld was nogal hard en hierdoor was de bal zeer levendig. Vrone speel de iets aggressiever dan LSW. Met de rust was de score nog dubbel blank. Toch deden zich aan beide zijden nog wel kansen voor, doch deze werden niet benut. Het was P. Hand die op een goed aangegeven bal goed door liep, Schuit tot op een meter naderde en toen onbegrijpelijk overschoot. Na de rust zette Vro ie al direct het of fensief in en na ongeveer vijf minu ten spelen was het Jac. Bobeldijk die uit een vrije trap de bal hard langs de oaal en doelman Schrijver joeg (10). Binnen twee mnu+en was de starid echter gelijk. Zijp kopte de bal in. De strijd ging met wisselende kansen verder. Maar tot gevaarlijke aanvallen '-wam men niet. Vrone had wel steer's een veldoverwicht. maar de juiste af werking van de aanval- bl C De wedsrijd HSVZaandijk was meer spannend dan fraai. De op revanche beluste Zaandijkers hebben zich ten volle gegeven om de wedstrijd in ivinst om te zetten. Dat dit niet is gelukt, heeft HSV in belangrijke mate te danken aan het uitstekende iverk van doelman Apeldoorn, die bovendien op de hulp van Vrouwe Fortuna mocht rekenen. Het talrijke publiek heeft in deze ontmoeting, welke tenslot te door de gastheren met 10 werd Jong-Holland heeft zich Zaterdag ge rehabiliteerd van de slechte resultaten van de laatste tijd. HCSC uit Den Hel der werd met 41 het slachtoffer. Misschien van meer betekenis dan de zwaar bevochten zege op het in Den Helder sterke HCSC is geweest de grote geestkracht, dat 't Jong-Holland- team bezielde. Hoe gemakkelijk zou het zijn geweest het bijltje er oij neer te (Van onze correspondent te Castrieum) Het aantal toeschouwers bij de belangrijke wedstrijd CSVAlk maarse Boys, welke gistermiddag te Castrieum werd gespeeld, was zeer groot. Deze twee runners-up uit de derde klasse A hebben in een doel puntloze wedstrijd de punten gedeeld. Dank zij het feit dat Zaandijk ook de returnwedstrijd tegen HSV verloor, liepen CSV en Alkmaarse Boys dus weer een punt op de leiders in. (Van onze correspondent te Egmond) In een uiterst felle en spannende wedstrijd hebben Egmondia en de Zaanlandia de punten gedeeld. Beide ploegen waren volledig, toen scheids rechter Vermeer op het harde veld liet beginnen. Van meet af aan werd om iedere duimbreed grond gevoch ten. Razendsnel golfde het spel op en neer. Nadat linksbuiten Zwaan een opgelegde^ kans had gemist, deed links binnen Zwart dat na 18 minuten be ter. Hij passeerde vanaf de linkervleu gel in zijn eentje twee Zaandammers om daarna keeper Schuurman met een harde schuiver het nakijken te geven (10). Tien minuten later was de stand gelijk. Uit een corner kwam de bal voor de voeten van de links buiten Dil. die keihard inschoot (11). Zes minuten voor de rust gaf mid- voor Zwanenburg Egmondia opnieuw de leiding. Een voorzet van linksbin nen Zwart stuitte op de harde grond over de Zaanse keeper en voordat deze zich kon herstellen, kogelde de Egmondia-midvoor in (2—1). Hiermee kwam de rust. Direct zette Egmondia na de rust een heftig offensief in. Het enige re sultaat was echter, dat linksbinnen Zwart alleen voor de Zaanse keeper verscheen, om daarna hoog over te schieten. De Zaandammers verweer den zich heftig, hetgeen hun op enige vrije schoppen kwam te staan. Na 20 min. ontworstelden zij zich enigszins aan de druk. Egmondia verslapte iets en dat kwam de gastheren duur te staan. Na ruim 20 minuten spelen, toen de Egmondia-defensie even aar zelde, scoorde midvoor Grootes met een keihard schot de gelijkmaker (22). Even was Egmondia onthutst. Daarvan maakte linksbuiten Dil ge bruik om zijn club de leiding te ge ven, tot grote vreugde van de tal rijke Zaanse supporters (23). Réchts- buiten Zwart van Egmondia viel hier- Een hard, doch wel bespeelbaar ter rein, waarop Alkmaar en Zaans Boys elkaar ontmoetten, vergde veel van beide partijen. Ondanks de moeilijkheden kre gen de toeschouwers toch nog een aar dige partij te aanschouwen, welke door de gastheren met 2—0 werd gewonnen. Op de doelpunten moest lang worden gedacht, want beide doelverdedigers speelden verdienstelijk. Slechts enkele minuten voor het einde werd de Zaanse keeper in één enkele minuut twee maal verslagen Zeer verrassend was de Alk maar-spil Zwart mee naar voren getrok ken, om met een verraderlijke schuiver zijn club de leiding te geven. De gasten, blijkbaar uit hun evenwicht geslagen, werden na de aftrap zo verrast, dat midvoor De Jong met een hard schot nogmaals raak schot 2—0. Zowel in de eerste als tweede helft scoorde ook Zaanse Boijs, echter uit buitenspelpositie. De kans op een tegengoal lieten de be zoekers liggen, toen een van de voor- hoede-spelers vrij voor het doel toch nog naast schoot. Een bepaald overwicht heeft geen der teams gehad. Wel gaven de defensies verschillende hoekschappen cadeau? doch dit hield zeker -verband met de terrein omstandigheden. Al werden deze door Zaanse Boijs goed genomen, het gevaar werd steeds door de Alkmaar-defensie bedwongen. En zo bleef een welverdiend tegendoelpunt uit. na uit, hetgeen een geduchte handicap was. Fgmondia leek verloren, maar de Egmondianen dachten er anders over. Het Zaanse doel kwam onder hevige druk te sfaan. Twaalf minu ten voor het einde kwam de gelijk maker. Bij een hevige doelworsteling maakte rechtsback Hoekstra hands. Onverbiddelijk wees scheidsrechter Vermeer naar de beruchte witte stip en even onverbiddelijk voltrok rechts binnen Buis het vonnis. (33). Een verwoede strijd, die tot het einde ,r wedstrijd duurde volgde. Enkele vrije trappen op de rand van het straf schopgebied brachten voor Egmondia groot gevaar, maar voor de Zaan- kanters geen doelpunten. Het was ten slotte Egmondia, dat zich even voor tijd de kans op de zege zag ontgaan. Rechtsbinnen Buis, allen doorgebro ken, werd in het strafschopgebied gehaakt. Tot grote verwondering van de Egmondia-aanhang liet scheids rechter Vermeer echter gewoon door spelen. Zo ontkwam Zaanlandia nog op het nippertje aan een nederlaag en behielden beiden partijen hun mooie kans op het kampioenschap. Het harde terrein was, zoals zich laat begrijpen, zeer effectvol. Alleen de beide doelgebieden maakten daar op een uitzondering omdat het actieve CSV-bestuur er voor zorg had gedra gen Zaterdagnacht een aantal dekens uit te spreiden waardoor de grond voor vorst werd gevrijwaard. De thuis club was voor de rust in de meerder heid, doch had met de vele schoten die op het heiligdom van de Alkmaar se doelman werden gelost, geen geluk. Zowel Riethorst als Jacobs schoten meerdere malen over- of naast het doel en toen Riethorst na 31 minuten spelen de kans schoon zag en het leer achter de doelman der gasten wist te werken, stond hij buitenspel. Terstond vanaf het begin der tweede helft trok ken de bezoekers van leer. CSV zag zich genoodzaakt zijn kracht in de verdediging zoeken, hetgeen wonder wel gelukte. Aan de andere kant kwam midvoor Jacobs eenmaal alleen voor doelman Kramer te staan, doch zijn schot ging huizen hoog over. De Boys moesten het een gedeelte van de tweede helft zonder hun actieve rechtshalf stellen, daar deze wegens een blessure het veld verliet. Eén mi nuut voor het einde dachten de toe schouwers Alkmaarse Boys de over winning zien te behalen, doch de kop bal van Lo de Ley belandde tegen de paal. Enkele seconden later was de strijd ten einde. Voor de afdeling Noord-Holland van de KNVB was het gistermiddag prac- tisch gesproken een verloren Zondag. Slechts hier en daar konden wedstrij den doorgaan. De belangrijke ontmoe ting in 1 A tussen Egmondia en Zaan landia eindigde in een 3-3 gelijk spel zodat in de kopgroep geen veranderin gen kwamen, te meer daar ook ODIZ een punt aan 'Meervogels verspeelde. Alkmaar verbeterde zijn positie door een verrassende overwinning op Zaan se Boys. De stand in IA luidt thans: Egmondia Zaanlandia ODIZ Uitgeest RCZ 15 14 12 13 12 Zaanse Boys 13 Meervogels 15 Berdos 14 Alkmaar 14 Zeevogels 14 Bergen 12 11 9 7 7 6 6 5 4 4 2 0 50—20 36—19 32—12 35—23 16—15 21—23 24—36 20—26 23—44 18—37 15—35 In 1 C liep WGW een punt op LSVV uit daar de Nieuwediepers een overwin ning op Wieringerwaard behaalden en LSVV een punt in de wedstrijd tegen Vrone moest afstaan. De uitslagen luiden: 1 A: AlkmaarZaanse Boys 2-0; Eg mondiaZaanlandia 3-3; OdizMeervo gels 1-1. IC: Vrone—LSVV 1-1; WGW—Wie ringerwaard 3-0. 2A: WestzaanForesters 1-1. 2 C: GeelzwartKoedijk 1-1. 3A: St AdelbertGraftdijk 0-2. West-Frisia 3Alcmaria 4 West-Frisia 4Alcmaria "3 Res. 1 B; 0-0. Res. 1 C: 0-1. Res. 2 C: Uitgeest 2Egmondia 2 3-0; Alkmaar 2Zeevogels 2 3-0. Res. 3 C: Alcmaria 5WFC 7 3-0. Res. 3 D: HSV 3—Bergen 2 5-3: Alk maarse Boys 4Limmen 3 8-2 (Alkm. Boys 4 kampioen). 4 G: Egmondia 3Alkmaar 3 13-2; Foresters 3CSV 4 1-1. H: Foresters 5St Adelbert 3 2-1; Alcmaria 7Foresters 4 0-0; Alkm. Boys 6Randers 3 6-2. Junioren FG: Reiger BoysAlcmaria c 1-13; Egmondia bForesters 3-3. M: USVU—HSV 7-1. R: Zeevogels bKSV 1-5; Limmen b Zeevogels 1-9; DuinrandersRKAFC b 1-5. Adspiranten H: BOLForesters 0-3: I: Alkm. Boys bForesters b 0-3. J: Alkm. Boys cBOL b 6-0. UZeevogelsBerdos 0-0. AA: HSV c—Limmen b 2-1; HSV b —Adelbert b 2-1. (Van onze correspondent te Uitgeest) Op een hard en glad terrein had USVU in de eerste helft de wind te gen en was het De Rijp dat in eerste instantie de toon aangaf. Een fraaie wedstrijd is het niet geworden, aan gezien het veld door genoemde om standigheden zeer effectval was. Door leggen, toen al dadelijk na het begin de voorhoede enkele mooie Kansen miste Het tegendeel was echter het geval. Met groot enthousiasme, waarbij het snelle en goede plaatsen van de bal opviel, werd de Helderse defensie totaal overspeeld. Twintig minuten lang hield de goede goalie Kerssies nog stano, maar moest tenslotte capituleren in een duel met aanvalsleider Jansen. In al die tijd was HCSC slechts één enkele aanval gekomen. Rechtsbinnen Veen kregen korte pass van Gootjes, glip te langs Mienis en schoot laag in de hoek. Hoekstra gaf echter met thuis. Tot aan de rust bleef Jong-Holland sterker, waarbij de stand tot 29 werd opgevoerd. Fenijn plaatste enkele hoekschoppen uitstekend voor het HC SC-doel, waaruit Tesselaar eenmaal raak schoot. Na de hervatting trokken de gasten zo fel ten aanval, dat Jansen het derde doelpunt direct al liet aantekenen. De gastheren hielden vol en bezorgde de Jorg-Holland-verdediging moeilijke ogenblikken. Doch een strafschop moest eraan te pas komen om deze linie te passeren, 13. Een vastberaden Jong- Holland liet zich echter niet terug druk ken. Een kwartier voor tijd plaatste Fe nijn uit een hoekschop weer op goede wijze voor het HCSC-doel, waar K. Hoekstra klaar stond om een moment later had in te schieten, 14. Dit doel punt gaf de doorslag voor een Alkmaai- se overwinning. Want al heeft HCSC verder nog krachtdadige pogingen ge daan de stand te wijzigen, Je Jong-Hol- landers gaven tot geen enkele prijs hun fraaie voorsprong meer uit han den. Op eén bevroren veld, waarop de spelers zich niet geheel konden ge ven, heeft Limmen tegen Texel het onderspit moeten delven. Niet omdat Limmen minder was, maar onder der gelijke terreinomstandigheden is de overwinning voor de gelukkige. Of het maar heel gewoon was, maakte Texel uit twee vrije trappen vanaf het middenveld twee doelpunten en daarmee was het pleit beslecht. De thuisclub, die met een invaller voor de doelman speelde, had eerst de Oostenwind mee en was daardoor meer in de aanval. In de eerste tien minuten kreeg Limmen een paar be hoorlijke kansen, om de leiding te nemen; maar het wil niet vlotten. Texel bracht daarna meer evenwicht in het veld en het spel ging gelijk op. Maar de verdedigingen bleven de baas, zodat met blanco stand werd gedraaid. Hoewel Texel na de hervatting een overwicht had, was het voor Limmen geen beletsel om de leiding te nemen. Toen Hooogeboom een kans kreeg, wist hij daarvan prompt gebruik te ma ken. Texel ging nu weer aanvallend spelen, waardoor de achterhoede van Limmen het hard te verduren kreeg. Texel kreeg een vrije trap te ne men op het middenveld. Blijkbaar met de gedachte: kan het niet van dicht bij, dan maar van veraf, loste spil Boon een harde kogel, waarmee hij de stand gelijk maakte. Tien minuten voor het einde weer een vrije trap op het middenveld. Nu was het de rechtsback Wilner, die een hard schot loste. De invaller doelman van de thuisclub beoordeelde de bal verkeerd en moest voor de tweede maal mis grijpen. (12). Limmen probeerde nog een gelijk spel te behalen, maar Texel deed geen afstand meer van de overwinning. een groter enthousiasme bleven de Rij pers vooreerst de toon aangeven, of schoon aanvalsleider Zwaan en zijn mannen, geen schutterskwaliteiten de monstreerden. Een hoekschop van Hooijberg werd door de weer aanwe zige USVU-spil Herman van Eerden uit het doel gewerkt, toen doelman Heijne reeds verslagen was. Aan de andere kant demonstreerde de Rijper doelman Veenman zijn kwaliteiten toen hij een kopbal van Frantsen, goed aan gegeven uit een vrije schop van Bal vers, uit zijn heiligdom wist te hou den. Bepaald geluk hadden de Uitgees- ters evenmin toen na een solo-rush van Balvers het schot stuitte op een vij andelijke achterspeler. Na een half uur spelen wist Visser voor De Rijp te doelpunten toen Van Eerden te zacht op doelman Heijne terug speelde. In de tweede helft, toen de Uit- geesters met de wind in de rug speel den, werd het een eentonige beweging, aangezien de wedstrijd voornamelijk op de helft van De Rijijp werd gespeeld. Nochtans volgden geen doelpunten. Het back-duo Klinkhamer en De Jong, goed bijgestaan door doelman Veen- man, hielden stand, al ging het soms met kunst en vliegwerk. Dat de uit vallen der gasten niet van gevaar ont bloot waren bleek toen Klompmaker doelpuntte. Het doelpunt werd echter, o.i. ten onrechte, wegens buitenspel af gekeurd. gewonnen, de ene sensatie na de andere beleefd. Technisch was Zaandijk ongetwij feld beter, maar het enthousiasme dat HSV tegenover dit overwicht stelde was oorzaak dat voor de rust zeer be slist niet van een eenzijdige wedstrijd kon worden gesproken. Weliswaar wa ren de eerste aanvallen voor de be zoekers, waaraan vooral Hartog, Woer deman en Groot een werkzaam aandeel hadden, maar ook het Zaandijk-doel kwam spoedig in gevaar. Tot twee maal miste de midvoor van Zaandijk enkele goede scoringskansen en ook een half dozijn corners die de gast heren moesten toestaan leverde niets op. Na deze serie aanvallen van Zaan dijk ontstond een overwicht van HSV, maar ook de Heilooërs konden het niet tot een doelpunt brengen. In hun voor hoede werd Martin Kosters en Piet Schuijt node gemist en Piet Hanaraads bleef te ver achter om de verbinding tussen voorhoede en middenlinie in stand te houden. Na de rust had HSV direct enkele aanvallen opgezet, maar werkelijk ge vaarlijk konder de gastheren slechts eenmaal worden. Na ongeveer tien mi nuten zette rechtsbuiten Mors een aanval op welke door Bert Kosters vallende werd ingr'-opt. Hiermee had HSV zijn kruit verschoten en behou dens enkele ongevaarlijke aanvallen was het woord verder aan Zaandijk. Apeldoorn in grootse vorm ranselde en stompte alle ballen die op zijn hei ligdom werden afgevuurd retour en in laatste instantie brachten ae staanders een paar maal redding. Onder hoog spanning kwam het einde, zodat het talrijke publiek tot de laatste seconde de strijd bleef aanschouwen. Met alle waardering voor het enthousiasme waarmee HSV zich in de strijd heeft geworpen, valt toch niet te ontkennen dat Zaandijk een gelijk spel had ver diend. Zondagmorgen kwamen in de Alk maarse Overlekte drie zeventallen van DAW in het water. Het eerste heren team, dat verzwakt was daar Ad Boxem wegens een blessure niet kon meespe len, leed een eervolle 43 nederlaag tegen HVGB, dat op volle oorlogssterkte naar Akmaar was geikomen. De dames behaalden een verdienstelijke 10 over winning op het zwakke geslacht van HVGB en de jongens adspiranten ten slotte versloegen Nereus B met niet minder dan 71. André 'ikker opende, na enkele weder' -e - invallen, de score met een doarslagbal uit een pass van Hans van der Horst. Een schot van Ab Blank voort belandde tege.i de paal, maar de terugspringende bal kwam terecht bij André Slikker, die uit moeilijke positie de voorspro g van DAW vergrootte. Een goed schot van Blank "oort werd doolr de defensie van HVGB wegge werkt. Hieruit ontstond een aanval, welke HVGB benutte om de achter stand tot 21 terug te brengen. Een combinatie tussen Aad Rol en Hansema leidde tot de gelijkmaker, maar Ab Blankvoort droeg er zorg voor dat DAW kort daarna weer de leiding had genomen. Hcrwel de DAW-aanvallen in de tweede helft talrijker waren kon de voorhoede het toch niet meer tot doel punten brengen. Wel kroop HVGB door het oog van de naald toen een van de verdedigers de bal uit het door de doelman ver'aten doel sloeg en daarbij een overtreding beging door te gaan staan. Tegen het einde van de wedstrijd zegevierde Rol in een duel met Klaas van der Pol en andermaal was de stand weer geli'k. Een dekkingsfout was oor zaak dat HV"B in de laatste seconden het winnende doelpunt kon scoren. Zonder de andere zes dames iets te koirt te doen kunnen wij tcch wel stel len dat de "verwinning ven DAW op de HVGB-dames in belangrijke mate op het debet van doelvrouwe Diueke Dreeuws kan worden geschreven. Zij heeft enkele harde schoten op uitste kende wijze onschadelijk genaakt. Bij de meeste damesteams is de plaats van keeper zwak bezet. Bij DAW is dat bepaald niet het geval en deze dames kunnen de Lemende wedstrijden dan ook met vertrouwen tegemoet zien. Dat de prestaties van het dameszevental van rAW in de Nederlandse zwem- wereld zijn opgevallen blijkt wel uit het feit dat men een uitnodiging mocht ontvangen voor eon tornooi, waaraan onder meer wordt deelgenomen dcor de tweede klasser GZC en de eerste klas- ser Nereus. Bet zevental waarmee DAW gistermorgen tegen HVGB speelde, heeft zeker de mogeliikheid in zich om het tot behoorlijke resultaten te bren gen. Het enige doelpunt in de wed strijd tegen HVGB werd gescoord door Jetty Piersma, die zich meester had ge maakt van de bal die van de lat was teruggesprongen uit een worp van Gre Cloeck. Te Den Helder vond Zaterdagavond een wedstrijd plaats tussen de judo ploegen van Den Helder, Alkmaar en Zaandam, wedstrijden welke door de Alkmaarders werden gewonnen. De wedstrijden stonden op zeer be hoorlijk peil. Vooral de techniek van de Alkmaarders viel op, juist omdat het eerste team voornamelijk uit jeug dige leden bestond, die zich de laatste tijd tot een behoorlijke hoogte hebben kunnen opwerken. De 76 overwinning op Den Helder was dan ook alleszins verdiend. Den Helder won met 54 van Zaandam en de wedstrijd tegen Zaan dam werd door onze stadgenoten met 74 gewonnen. Het tweede team van de Alkmaarders deed niets voor het eerste onder. Eerst werd Helder 2 met 42 verslagen en nadat Helder 2Zaan dam 2 onbeslist was geëindigd, versloeg Alkmaar 2 ook Zaandam 2 met 4—2. X--

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 8