Vier ministers arriveerden op ISP §f m hun conferentieoord Begin besprekingen niet hoopgevend et hoofd verloor onde 1 Acht personen werden door rook bedwelmd Drie kinderen omgekomen Engeland waarschuwt Spanje Elke aankomst had eigen stijl •eeuws hielp m aan zege judo-teams DenHelder Dinsdag 26 Jan. 1954 VERENIGDE NOORDHOLLANDSE DAGBLADEN Jaargang No. 21 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Te veel en te weinig organisatie Vorst laat zich niet verdrijven WEERBERICHT Kampioenschappen Noord- Holland korte baan a.s. Donderdag op Wieringen Beide partijen handhaven standpunt Felle binnenbrand in de hoofdstad Het Westen bleef vast aaneengesloten Méér prijsverlagingen Brand in Rijnaak Start van „Tour" in Amsterdam nü zeker Nieuwe IJsselmeerhaven? Nieuwe demonstraties in Madrid Super-emigrant ■/te sensatie na de Zaandijk ongetwij- het enthousiasme dat dit overwicht stelde voor de rust zeer be- l eenzijdige wedstrijd •oken. Weliswaar wa- nvallen voor de be- vooral Hartog, Woer- cn werkzaam aandeel k het Zaandijk-doel i gevaar. Tot twee- lidvoor van Zaandijk jringskansen en ook corners die de gast- jestaan leverde niets aanvallen van Zaan- overwicht van HSV, ooërs konden het niet mengen. In hun voor in Kosters en Piet st en Piet Hanaraads er om de verbinding en middenlinie in 1 HCV direct enkele maar werkelijk ge- e gastheren slechts Na ongeveer tien mi- htsbuiten Mors een door Bert Kosters ge'-opt. Hiermee had :rschoten en behou- ;evaarlijke aanvallen verder aan Zaandijk, ootse vorm ranselde allen die op zijn hei- gevuurd retour en in machten ae staanders edding. Onder hoog- het einde, zodat het ot de laatste seconde mschouwen. Met alle het enthousiasme ch in de strijd heelt ch niet te ontkennen gelijk spel had ver- kwamen in de Alk drie zeventallen van er. Het eerste heren- t was daar Ad Boxem ire niet kon meespe- •volle 43 nederlaag >p volle oorlogssterkte i geikomen. De dames dienstelijke 10 over- zwakke geslacht van tens adsprranten ten- Nereus B met niet opende, na enkele Hen, de score met een in pass van Hanis van schot van Ab Blank- gc.i de paal, maar de al kwam terecht bij uit moeilijke positie an DAW vergrootte, 'an Blank-'oort werd van HVGB wegge- .tstond een aanval, ïutte om de achter rug te brengen. Een Aad Rol en Hansema ijkmaker, maar Ab er zorg voor dat weer de leiding had de DA W-aanvallen in ilrijker waren kon de h niet meer tot doel- 7el kroop HVGB door aald toen een van de al uit het door de doel sloeg en daarbij aeging door te gaan inde van de wedstrijd een duel met Klaas dermaal was de stand lekkingsfout was oor- a de laatste secenden Ipunt kon scoren. re zes dames iets te en wij tcch wel stel- inning vrn DAW op in belangrijke mate doel vrouwe Diueke rden geschreven. Zij e schoten oo uitste- isdelijk gemaakt. Bij lans is de plaats van /et. Bij DAW is dat geval en deze dames ide wedstrijden dan ;n tegemoet zien- Dat het dameszevental Nederlandse zwem- rallen bliikt wel uit en uitnodiging mocht m tornooi, waaraan deelgenomen dcor de ,C en de eerste klas- rental waarmee DAW Dn HVGB speelde, geliikheid in zich om 3 resultaten te Lren- oelpunt in de wed- werd gescoord doof zich meester had ge- die van de lat was it een worp van Gre vond Zaterdagavond ts tussen de judo- Helder, Alkmaar en ien welke door de ;n gewonnen, stonden op zeer be- ral de techniek van ■iel op, juist omdat ornamelijk uit jeug- die zich de laatste lijke hoogte hebben De 76 overwinning s dan ook alleszins er won met 54 van Ddstrijd tegen Zaan- ze stadgenoten met tweede team van eed niets voor het werd Helder 2 met dat Helder 2—Zaan- geëindigd, versloeg ndam 2 met 42. Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel. 5541 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11 - Tel. 3320 Postgiro 187294 ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties 16 ct p. mm Vraag en aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden 1. elk woord meer 5 cent. Uitsluitend contant. Abonnementsprijs: bjj vooruitbetaling per maand 2.15 per kwartaal 6.45 plus incassokosten. Weekabonnementen 0.52 (Telefonisch van onze speciale verslaggever) BERLIJN, Maandagmiddag. - Vanmiddag tussen twee en drie uur zijn de ministers van Buitenlandse Zaken der Grote Vier in het gebouw van de voormalige geallieerde contröleraad aan de Potsdammerstrasse gearriveerd. Voor de journalisten en radioreporters, die allen op een afstand van tenminste honderd meter van het conferentieoord moesten blijven, droeg de aankomst der hoogwaardigheidsbekleders een bijna onwezenlijk karakter. Het was of men een poppenspel gadesloeg, waar. hij de commentaar van de man in het kastje node werd gemist. Als eerste arriveerde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles. Voorafgegaan door Amerikaanse politie gierde zijn Chrys ler over de met sneeuw bedekte Potsdammerstrasse, die tijdelijk voor alle verkeer gesloten was. Om de vijf en twintig meter stond een Schupo opgesteld, terwijl Amerikaanse en Franse militairen bij het grote bron zen hek voor het bestuursgebouw de wacht hadden betrokken. Op het hoge, brede bordes stond nog een eenheid Amerikaanse militairen en een zorgvuldig uitgekozen groep van fotografen. yANUIT de ramen van het Kathrei- nerhaus, dat direct naast het con ferentieoord is gelegen, zagen wij Dulles het bordes betreden. De zoe mende camera's en het blitzlicht der lampen hadden hem nauwelijks op doen kijken. Snel en enigszins achte loos liep hij op de deur toe, die lang zaam achter hem dichtviel. Een kwar tier later reed de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Molot, voor. Hij zat als een begrafenisgan- ger achter de gesloten gordijnen van een lange, zwarte wagen. Hij werd voorafgegaan door een Amerikaanse militaire jeep, waarin zich een drietal soldaten met de karabijn in de aan slag bevond. Via de „Unter den Lin den", waaraan de Sovjet-ambassade is gelegen, was de Rus onder de Bran denburger Tor door naar West-Ber- lijn gereden. Vier snelle wagens van Russische makelij volgden hem, doch het was onmogelijk iemand der in zittenden te herkennen. Molotov moet even verblind geweest zijn door de batterij van blitzl-mpen, die direct toen hij uitstapte op hem werd afgevuurd. Hij weifelde tenmin ste even, doch stevende toen regel recht naar de ingang van het gebouw, gevolgd door zijn persoonlijke lijf wachten en geflankeerd door man nen van de Amerikaanse militaire po litie. Een lange colonne auto's met func tionarissen reed daarna de oprijlaan op. Het waren Amerikaanse, Engelse en Franse functionarissen, die als raadgevers, secretarissen en experts de conferentie zullen bijwonen. Bij zonder opvallend was het grote aan tal vrouwen, dat uit de wagen stapte. Daar het beslist geen cocktailpartij gold, kunnen het niet anders dan se cretaressen en typistes zijn geweest. Toen kwam - men kan wel zeggen op zijn Frans - Bidault. Zijn glim mend zwarte Mercedes met de trots wapperende tricolore op het spatbord, werd voorafgegaan door zeven Franse militairen op brullende motoren en door een zelfde aantal motorrijders Eindelijn weer eens een wintertje waarin men ook in onze ■provincie aan de Noordzee gelegen de schaats kan onderbinden. De laat ste nachten vroor het ongeveer vijf graden en dit was al voldoen de om vandaag zelfs al ijswedstrij- den toe te laten. In de afgelopen nacht kwam. zelfs meer dan vijf graden voist voor. Een actieve oceaandepressie, die in Ierland meer dan twintig mm. regen bracht heeft getracht de vorst te verdrijven, maar is hierin niet ge slaagd. Wel kan de bewolking tij delijk toenemen, maar de wind blijft uit Oostelijke richting waai en met ook overdag lichte vorst. Het hogedrukgebied boven Oost- Europa, dat o.a. in Duitsland op vele plaatsen tien lot vijftien gra den vorst veroorzaakt, geeft nog geen tekenen van verzwakking te zien. De kans is dan ook groot dat het koude winterweer met 's nachts matige vorst, de eerste da gen nog zal aanhouden. Verwachting tot morgenavond. TOENEMENDE VORST Over het algemeen weinig be wolking met matige tot strenge vorst. Krachtige tot matige Oos telijke wind. Woensdag; Zon op 8.29, onder 17.18 Maan op 2.04, onder 10.50 Donderdagmiddag zuilen om 2 uur op de ijsbaan „Westerland" te Wieringen de kampioenschappen van Noord-Hol land (korte baan - 160 meter) voor mannen worden gehouden. gevolgd. Op het hordes draaide de Franse minister zich een paar keer als een mannequin naar de fotog-afen. Hij glimlachte, boog als een charmeur en stak zelfs enkele malen wuivend de hand op. Tenslotte reed de Britse minist-r van Buitenlandse Zaken, Anthony Op de conferentie in Berlijn zal het Duitse vraagstuk ongetwijfeld in het middelpunt van de belangstel ling staan. In deze kaart geven wij U een indruk van de situatie in Duitsland, zoals deze zich na de oorlog heeft ontwikkeld, terwijl tevens de tegenover elkaar staande standpunten van de Rusland en de Westerlijke mogendheden tot uit drukking zijn gebracht. Eden, voor. Zijn kleine colonne zag er nog het meest zakelijk uit, ook al omdat de Engelse minister zich nauwelijks had laten bewaken. Zijn grote wagen werd voorafgegaan door een jeep, waarin een paar rustig rondkijkende Tommies zaten. £)E VIER MINISTERS, die in dezelf de volgorde waren gearriveerd als de vlaggen van hun landen voor het ge bouw van de geallieerde contröleraad hingen, konden hierna de zo belangrij- ge conferentie van Berlijn beginnen. De Duitsers, die op de puinhopen van de aan de Potsdammerstrasse gelegen hebbende huizen waren geklommen om de intocht van de machthebbers der wereld gade te slaan, konden huis waarts keren. En de Schupo's, die in een ijzige koude langs de route had den gestaan, konden een kop koffie gaan drinken. En de journalisten? De meesten hingen verveeld in het Kathreinerhaus rond wachtend op de persconferenties, die na het einde van de eerste zit tingsdag zowel door de Engelsen en de Amerikanen als de Fransen zou den worden gegeven. Anderen waren bezig met het op schrift stellen van hun kopij en weer anderen waren zich aan het beklagen over het feit, dat hun speciaal voor de conferentie uitgereikte perskaarten té vaak aan Duitse politie-agenten moesten worden getoond. De over een afstand van hon derd meter viermaal gehoorde kreet „Ausweis hitte" was het bewijs, dat de Duitsers een en ander wel enigs zins overgeorganiseerd hadden. Een typisch Duits euvel overigens. Het feit, dat de door de Westelijke geallieerden te beleggen persconferen ties plaats vinden op dezelfde uren in hun ver van elkaar verwijderd liggende gebouwen, bewijst dat er óók aan de geallieerde organisaties nog wel het een en ander ontbreekt HET BEGIN van de Berlijnse conferentie heeft Westelijke waarnemers niet zeer hoopvol gestemd. De door de ministers Eden en Bidault enerzijds en Molotov anderzijds afgelegde verklaringen over hun algeme ne politieke standpunt bewezen eens te meer, hoever de meningen met name over het Duitse vraagstuk uiteen blijven lopen. Terwijl Eden en Bidault, zij het zonder de Europese Verdedigingsgemeenschap met name te noemen, de vrijheid van een verenigd Duitsland om zich bij het IVesten aan te sluiten voorop stelden, herhaalde Molotov de bekende Russische waarschuwing, dat een oplossing van het Duitse vraagstuk slechts mogelijk zou zijn, indien de Westelijke landen bereid waren, een militair bondgenootschap met de Sovjet-Unie in de plaats te stellen van de huidige Europese plannen. De Amerikaanse minister, Foster Dulles, die de eerste vergadering presideerde, zal heden zijn algemene verkla ring afleggen. Acht personen drie burgers en vijf brandweerlieden zijn gistermid dag bij een felle binnenbrand in een oud huis in de Amsterdamse binnen stad door de hevige rookontwikkeling bedwelmd geraakt. Twee burgers en twee brandweerlieden zjjn in het zie kenhuis opgenomen. Een der beide brandweerlieden heeft bij het red dingswerk ook nog brandwonden aan zijn handen opgelopen. De anderen konden na behandeling in het zieken huis naar hun woning worden ge bracht. Aan de achterzijde van het pand „d'Roode Leeuw" aan de Rechtboom- sloot ligt een door een twee meter breed binnenplaatsje van het huis ge scheiden kamertje. Daar stond een kachel met een lijn met wasgoed er Do ven. Toen een man daar omstreeks vijf uur met de kachel bezig was, viel een stuk wasgoed van de lijn op de kachel. Via een raam sloeg een steekvlam tegen de achterzijde van het huis. De achterkamer op de bei-étage en de eerste vei dieping brandden geheel uit, die op de tweede en derde verdieping kregen brandschade. £)E BEIDE Westelijke verklaringen waren haarfijn op elkaar afge stemd. Beiden wensten, dat de Euro pese vraagstukken duidelijk voorop worden gesteld, zij het, dat zij zich uiteraard bereid verklaarden, ook over alle andere kwesties te praten. Bidault achtte het beter, concrete dingen aan te pakken dan op „plane tair niveau" te gaan spreken. Eden zei hetzelfde met andere woorden „Ik geloof in de leer der beperkte doelstellingen". Bidaults eerste rede gaf de Russische tegenpartij generlei reden voor de verwachting, dat de Franse regering op deze conferertie uit de Westelijke rij zou kunnen dan sen. Bidault stelde zich geheel en al achter de Westelijke verdedigings plannen. Deze mochten volgens hem niet als een ruilobject voor deze con ferentie worden gezien. Dat nam ech ter niet weg dat de Franse regering bereid was, de gerechtvaardigde be zorgdheid van anderen vo^r hun eigen veiligheid in acht te nemen. Eden viel hem later bij met de uit drukkelijke verzekering, dat Engeland onbetwistbaar trouw zou blijven aan zijn niet-aanvalsverdragen met de Sovjet-Unie. Ten aanzien van het Duitse vraag stuk stelden Bidault en Eden voorop, dat vrije verkiezingen de eerste etap pe tot een oplossing zouden moeten vormen. Bidault zei met nadruk, dat Duitsland niet geïsoleerd in het hart van Europa zou kunnen blijven lig gen. Het was volgens hem beter, Duitsland in staat te stellen tot een gemeenschap toe te treden die slechts verdedigende doeleinden heeft. Het lot van de democratie in Duitsland viel of stond volgens hem met ra verbinding van dit land met het Wes ten. Breek eerst de barricades in Euro pa af, zo adviseerde Eden. Hij waar schuwde, niet de gevaarlijke illusie 'e blijven koesteren, dat Duitsland op den duur onnatuurlijk gescheiden zou kunnen blijven. Een gedic' -lerde vrede kon men volgens de Britse minister na negen jaar na de oorlog niet meer opleggen. Ook hij zag geen andere mogelijkheid dan een verenigd Du tj- land, dat het recht zal krijgen, zich voor vreedzame doeleinden met ande re landen te verbinden. Wanneer de Sovjet-Unie het nodig vond, nog meer garanties te verkrijgen voor de zui ver defensieve bedoelingen van zulke bindingen, dan viel daarover volgens Eden te praten. ^[OLOTOV stelde daar zonder enige wijziging de stellingen tegenover, zoals die reeds uit voorgaande Mos- kouse nota's en publicaties beken zijn geworden. Voorop stelde hij: Duitsland is verantwoordelijk voor twee wereldoorlogen. Hij liet er geen twijfel aan bestaan, dat Rusland niet bereid is genoegen te nemen met ten Duitsland, dat geheel of gedeeltelijk deel zal uitmaken van „een groepe ring als de Europese Verdedigings gemeenschap, die een militair blok van landen vormt, dat tegen andere Europese staten gericht is". „De vor ming van zulk een leger, waarin Duitsland de sterkste militaire macht is, zal plaats moeten maken voor de vorming van andere defensie bondge nootschappen met het doel, de veilig heid der leden te verzekeren". Molotov kondigde voorstellen aan, om de Berlijnse conferentie te doen volgen door een conferentie met Chi na. Deze was volgens hem nodig m een eind te maken aan de bewape ningswedloop en de Aziatische span ningen. (Zie vervolg pag. 2, kolom 4) Nog een landelijk vrijwillig filiaal bedrijf, waarbij 1450 zelfstandige krui deniers zijn aangesloten, deelt mede, dat het deze week de prijzen heeft ver laagd van o.m. alle jams, marmalade, chocoladepasta, bakmeel, cakemeel, bis cuits, rijst, limonade, vermicelli, ver schillende groentenconserven, soepen, vruchtenhagel en andere boterhambe legging en drups. Toen de brandweer arriveerde, was een oude man al naar buiten gebracht. De tweede werd van twee hoog via de ladder in veiligheid gebracht en de derde, die minder valide is en in de keuken op de eerste étage bedwelmd was geraakt, werd op een brancard eveneens over de ladder naar beneden getransporteerd. Gistermorgen is aan boord van de Nederlandse rijnaak „Uranus", die ge legen is in het bassin 21 van de Ant werpse haven, brand uitgebroken. Het vuur moet zijn ontstaan in de slaapka mer van het schip, want deze stond in een ogenblik in lichter laaie. De schipper Olik en zijn vrouw wer den gered, doch hun drie.kinderen kwa men bij deze brand om het leven. Twee van hen wist men nog uit de vuurzee te redden, doch zij overleden korte tijd later in het ziekenhuis. Het derde kind was een baby. De Antwerpse brandweer heeft de brand kunnen beperken tot de kajuit van de aak. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog in het duister, doch vermoed wordt, dat een petroleumver- gasser omgevallen is. Het comité „Tour de France-Neder- land" N.V. maakt het volgende be kend: Het staat nü officieel vast, dat de Ronde van Frankrijk 1954 op 8 Juli uit het Olympisch Stadion te Amsterdam zal vertrekken voor de eerste etappe in deze wielerwedstrijd: AmsterdamBrasschaet Antwerpen over 223 km. De vermoedelijke route, die dc ze etappe zal volgen, is aldus: Amster dam - Sloten - Haarlem - Zandvoort - Vogelenzang - Noordwijk - Katwijk - Wassenaar - Scheveningen - Den Haag - Delft - De Zwet - Rotterdam -Dordrecht - Moerdijkbrug - Breda - Ulvenhout - Hoogstraten - Brecht - Brasschaet. Deze voorlopige route is echter lan ger, dan officieel is toegestaan. Er zullen dus hier en daar nog correcties moeten worden aangebracht. Blijkens de aan de vissers voorgelegde vragenlijst voor afvloeiing wordt ook overwogen Lelystad IJsselmeervissersha ven te maken. Dit zal dan meer voor de overblijvende vissers van de Zuid- wal bedoeld zijn. Gaat dit plan door dan komen er drie aanvoerplaatsen aan het IJsselmeer, nl. Urk, Enkhuizen en Lelystad. ENGELAND zal het zeer ernstig op nemen, wanneer Spanje tijdens het be zoek van koningin Elizabeth aan Gi braltar, in Mei a.s., vijandige betogin gen organiseert, aldus heeft de minis ter van Staat, Selwyn Lloyd, in het Lagerhuis verklaard. Lloyd deelde mede, dat de Spaanse ambassadeur in Londen op 12 Januari de Britse minis ter van Buitenlandse Zaken een vrien delijke waarschuwing deed toekomen, dat het bezoek van koningin Elizabeth aan Gibraltar in Spanje wrevel zou kunnen veroorzaken. Minister Eden antwoordde hierop, dat hij onder geen beding stappen over dit onderwerp van welke buitenlandse mogendheid ook zou kunnen aanvaarden. De politie te Madrid heeft gisteren waarschuwingsschoten afgevuurd en met de gummistok charges uitgevoerd, toen duizenden studenten onder het schreeuwen van leuzen als „Gibraltar aan Spanje" de Britse ambassade poog den te bereiken. De studenten bekogel den de politie met stenen. De gehele ochtend hadden de studen ten door de straten van Madrid gemar cheerd. Een groep droeg een spandoek met de woorden „Wees voorzichtig, koningin Elizabeth'. Van een bijkantoor van een Engelse bank werden enige ruiten ingeworpen. In totaal werden achttien politiemannen en dertig stu denten bij de relletjes gewond. Er is een aantal arrestaties verricht. Een Labourlid heeft in het Lagerhuis de eis gesteld, dat de levering van wa penen en munitie aan Spanje zal wor den gestaakt totdat de vijandige toespe lingen op Gibraltar een eind nemen. De leiders met hun delegaties. Links minister Eden. Naar de camera toe Molotov. Met de rug naar de camera gekeerd minis ter Bidault. (Telefoto) QNLANGS heeft de minister van So ciale Zaken, de heer Suurhoff, in de Tweede Kamer meegedeeld, dat er een directoraat-generaal voor de Arbeids voorziening onder leiding van dr ie Mansholt zal werden ingesteld. Afge zien van de vraag of hier misschien van „nepotisme" het creëren en ver strekken van „baantjes" aan familie leden, vrienden of bekenden sprake is, heeft deze mutatie tot gevolg, dat de huidige directeur-generaal van het Rijksarbeidsbureau moet verdwijnen. Het schijnt thans in de bedoeling te liggen deze directeur-generaal, de heer A. N. van Mill, te benoemen tot „advi seur van de Nederlandse regering in emigratie-aangelegenheden voor Aus tralië en Nieuw-Zeeland". Zijn taak zou zijn het bestuderen van de arbeidsmarkt in deze twee landen, uiteraard in verband met immigratie mogelijkheden van overtollige Neder landers. Wij zijn wèl verbaasd over dit be richt. Niet zozeer over de wijziging op Sociale Zaken, als wel over het feit, dat er eensklaps in Australië een der gelijke autoriteit nodig is. Wij hebben daar namelijk niets van gemerkt, toen wij het land bezochten en toen wij con tact hadden met alle denkbare Austra lische en Nederlandse autoriteiten. Dat wil niet zeggen, dat wij onze bezwaren tegen de wijze, waarop de Nederlandse ambtenaren daar te werk gaan, hebben vergeten. Integendeel, wij geloofden, en geloven nög, dat de basis, waarvan wordt uitgegaan namelijk het „ge tal" verkeerd is en dat op grond daarvan aan koude harteloosheid geen gebrek is. Maar wij zijn verbaasd, om dat wij nu juist de stellige indruk had den, dat de thans in Canberra en elders aanwezige ambtenaren precies op het gebied van de arbeidsmarkt uitste kend geïnformeerd waren en dat zij trouw hun rapporten doorstuurden naar het Commissariaat voor de Emigratie in Den Haag, welke instantie de aan gewezen adviseuse van de regering moet zijn en blijven. Het aanstellen van de heer Van Mill in een nieuwe functie in Australië kan twee dingen betekenen: in de eerste plaats, dat de regering van plan is wij ziging te brengen in de verhoudingen, die wij persoonlijk in Australië aan troffen en waarover wij om redenen, welke wij uitvoerig hebben uiteengezet, niet bijster enthousiast waren; het kan ook zijn, dat de nieuwe man als een soort super-emigrant boven op de ambtenaarlijke wereld in Australië wordt geplaatst, hetgeen alleen maar tot gevolg kan hebben, dat de manier van werken een stuk ingewikkelder en dus langzamer wordt. Bovendien was de kwestie van de arbeidsmarkt tot nu toe alleen voor Nieuw Zeeland van belang. Australië liet immers alle vrou wen, mannen en kinderen, die de han den uit de mouwen konden steken, royaal toe; en het was van niet zo heel veel belang of een timmerman auto monteur werd, een marine-officier melkboer, een dichter.huisschilder! Daarom zouden wij wel graag pre cies willen weten wat de bedoeling van de Nederlandse regering is. Verandering kan goed zijn. maar behoeft niet onder alle omstandigheden ver- 17 1 betering te betekenen. Rbwielen met hulpmotoren van het merk Alpino type CF, zijn met gewone rijwielen gelijkgesteld.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 1