.-1 Ahoyliep vlot van stapel coda Ringershof werd geopend :n Stad en omgeving D iJ Ll rs Voortreffelijke turnrevue met tal van hoogtepunten Grafici vierden hun veertig jarig jubileum Wedstrijden op de Oudegracht hadden amusant verloop o j \LE 451 X id" t Balletten stonden op een hoger plan Modelwoning ter bezichtiging SOCIALE ZAKEN BETROK VERNIEUWDE VLEUGEL Noodschool nu geheel voor de BB BURGERLIJKE STAND Rotterdams Toneel met blijspel van Coward Uit café gezet en ruit ingeslagen MEEUWEN LIETEN ZICH OVERRIJDEN Ongelukkige val op het ijs Gevonden voorwerpen Burger IJsclub had goede organisatie lien ;sen ng: aar. 1901 uur RD. I toff, lert. X 3.50 ,ssa. tAR J MAANDAG 1 FEBRUARI 1954 Niettegenstaande het feit dat de binnenscheepvaart volledig is ge stremd, liet de kapitein van het s.s. „Ahoy" Zaterdagavond om half acht de trossen lossmijten. Deze eerste officiële reis, die totaal was vol geboekt, is een succes geworden. Dat kon ook moeilijk anders want een bekwame bemanning had op de monsterrol getekend. Ingewijden zullen het inmiddels hebben begrepen dat wij het hebben over de Halter jubileum-revue „Ahoy", waarvan Zaterdagavond in het Gulden Vlies de première ging. Het is een uitstekende revue geworden waarvan het nauwelijks mogelijk is hoogtepunten aan te wijzen. Van het herenturnen was vooral het nummer hoogrek van voortreffelijke kwaliteit. Eens te meer hebben wij met bewondering zitten kijken naar de souplesse waarmee Klaas Boot zijn hoog opgevoerde oefenstof demon streert. Zijn beheersing is vrijwel vol maakt en een kampioen waardig. In één adem noemen wij tytaup Volkers, een turner van formaat, hetgeen wel blijkt uit het feit dat hij zich enkele weken geleden voor de tiende maal in successie een plaats in het keurcorps van Nederland wist te veroveren. Boot en Volkers vormen in de Halterregio- nen nog altijd een klasse apart maar het was verheugend te kunnen consta teren dat enkele jeugdige leden, met rame de stevig gebouwde Lammers, een belofte voor de toekomst inhou den. Bij het toestelturnen van de da mes viel op dat Nel Ruyter de laatste tijd met sprongen is vooruit gegaan. Zij turnt met een gratie en een soepelheid die wij niet te vaak aantreffen en wij kunnen ons voorstellen dat de jury bij de nationale kampioenschappen haar een plaats in het keurcorps heeft waar dig gekeurde, evenals Rie van Geene, die met volmaakte beheersing haar oefening aan de ringen afwerkte. Het nieuwe toestel, een soort wand rek in de vorm van een kegel, heeft het uitstekend gedaan. De klassikale oefeningen waren vlot van opbouw en werden gelijktijdig uitgevoerd. De balletten stonden op een hoger plan. Er viel een nieuwe richting te bespeuren die sterk afwijkt van de rhythmische oefeningen met muzikale begeleiding. Vooral het ballet in de demi-finale was voortreffelijk. Jaap Langenberg en Wim Veldstra hebben wij ditmaal kunnen bewonde ren in een nieuwe creatie van muzi kale clowns. Het was knap werk, waarmee zij een gulle lach en een hartelijk applaus aan de zaal ontlok ten. Zij werden naar de kroon gesto ken door de „verstekelingen" met Wim de Haan aan het hoofd. De aankleding van deze Halter-revue, waarvoor een groot deel van de decors in eigen ate lier werden vervaardigd, was zonder meer uitstekend. Als wij daarbij be denken dat de uitvoering tot stand moest komen zonder dat men de be schikking had over een directeur, kun nen wij alleen maar onze bewondering uitspreken voor de wijze waarop men dit hiaat heeft kunnen ondervangen. Een van de voortreffelijk uitge voerde balletten, welke door mevr. JonkerJonker waren ingestu deerd, uit de Halter-revue Ahoy. MAANDAG HARMONIE THEATER, 8 uur: Ber lijn, stad van avontuur (18 jr). CINEMA AMERICAIN, 8 u.: Dwars door de vuurlinie (14 jr). REX-THEATER, 2.30 en 8 uur: Be kentenis ener liefde (18 jaar). VICTORIA THEATER, 8 uur: The snows of Kilimanjaro (18 jr). GULDEN VLIES, 8 uur: Cabaret avond fa. Schipper. WAPEN v. HEEMSKERK, 8 uur: Solex-club; 8 uur: Alkm. Rijwielhan- delarenbond. OUDEGRACHT, 1 en 3 u.: Schaats wedstrijden voor de schooljeugd. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: Scrooge en Marley (a.l.) DINSDAG BIOSCOPEN als Maandag. GULDEN VLIES, 8 u.: R.K. Toneel vereniging Vondel met „Patsy". WAPEN VAN HEEMSKERK, 10.30 u.: Ned, Ver. van Huisvrouwen. VALKS LUNCHROOM, 8 u.: Weer- en Sterrenkunde. BERGEN, Rustende Jager, 7.30 uur: Kinderoperette Goudhaartje. DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Kruisinga, Koorstraat 59. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag Dinsdag 14.26 15.12 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Maandag 2.12 14.31 20.12 8.31 Dinsdag 3.02 15.17 21.02 9.17 Zaterdagavond Is in de bovenzaal van café Tom het 40-jarig bestaan van de Ned. R.K. Grafische Bond, afdeling Alkmaar, op feestelijke wijze herdacht. Toen de heer H. Bek, als voorzitter van de feestcommissie, het woord verkreeg, heette hij allen welkom, speciaal de jubilarissen van deze avond: de heer J. Dingerdis, Jp. de Boer, die beiden 25 jaar lid waren, en de heer N. Hollander, die vanaf de oprichting dus 40 jaar lid was. Het speet spreker dat beide laatstgenoemden door familieomstandigheden verhinderd waren de diploma's met bijbehorende insignes in ontvangst te nemen. Hetzelfde getuigde de heer W. L. de Zwager, voorzitter van 'het Hoofdbe stuur, die dus alleen de heer J. Dinger dis de onderscheidingen kon overhan digen. Spr. wenste, dat hij nog vele ja ren vruchtbaar werk voor de Grafische Bond zou verrichten. Door de heer H. Bek werd tevens een overzicht gegeven van de vele personen die in de afgelo pen veertig jaar hun beste krachten aan deze organisatie hebben gewijd. Hij me moreerde, dat de sociale voorzieningen die in het Grafisch bedrijf niet tot de slechtste behoren mede door hun toedoen tot stand zijn gekomen. Hij wekte verder de jongeren op. actief aan het organisatie werk deel te nemen, opdat hetgeen is bereikt, geconsolideerd en versterkt zou worden. Hierna kreeg „Ik vind de coïncidentie dat de ini tialen van uw naam en die van wijlen uw vader dezelfde zijn, een bijzonder gelukkige". Deze woorden sprak "Za terdagmiddag burgemeester Wytema tot de heer F. H. Ringers naar wie men het op die dag geopende F. H. Ringershof voor bejaarden had willen noemen. Hoewel de vereniging voor volkshuisvesting „Alkmaar" met de op de gevel aangebrachte naam van de heer F. H. Ringers deze voor Alkmaar Nu eens geen Klaas Boot of Maup Volkers in actie, maar één van de jeugdige turners die straks hun plaatsen moeten innemen. Lammers, derde bij de jeugdturnkampioenschappen van Nederland, bij zijn sprong van het hoogrek. zo verdienstelijke figuur heeft willen huldigen, heeft de heer Ringers deze lof bescheiden van de hand gewezen en de aangebrachte naam met die van zijn vader vereenzelvigd willen zien. Ondanks dit sympathieke gebaar zal men in Alkmaar, als men het over de F. H. Ringershof heeft, onwillekeurig denken aan de man die zo veel jaren zijn krachten aan de vereniging voor volkshuisvesting „Alkmaar" heeft ge geven. Het was mr M. G. L. van Schouwen burg voorzitter der vereniging, die in zijn openingswoord dank bracht aan degenen die aan het tot stand komen van dit complex, dat in materiële en in ideële zin een eenheid vormt met het hofe Palinck en van Foreest, hadden meegewerkt. De heer C. van Couwenhoven bracht namens de federatie van woningbouw verenigingen in Alkmaar zijn geluk wensen over en sprak de hoop uit dat „Volkshuisvesting Alkmaar" nu haar laatste project is klaar gekomen, zich ook weer zou gaan toeleggen op de gewone woningbouw. Nadat ook mevrouw Ringers mede namens haar man, enkele woorden had gesproken, bezichtigde het gezel schap een door de firma M. Meyer en Zn ingerichte „modelwoning" waarna men om de opening een feestelijk tin tje te geven nog voor enige ogenblik ken in hotel Victory gezellig bijeen kwam. Over het complex van 33 woningen, waarin de bewoners practisch zelf standig zullen kunnen huizen, gaven wij reeds een uitvoerige beschrijving. Zonder enige officiële formaliteit Is in de afgelopen dagen de nieuwe vleu gel van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken in gebruik genomen, waardoor deze Dienst, die reeds ja renlang op het gebied van huisvesting was misdeeld een uiterst moderne lo kaliteit rijker is geworden. De ruimte, waarin vóór de verbou wing de Volkscredietbank provisorisch was ondergebracht, is onder leiding van de heer B. van Bragt, technisch ambtenaar van de Dienst van Open bare Werken door de firma A. F. Zee- gers en Zoon herschapen in een fraaie vestibule, waarin zich zeven loketten voor het publiek bevinden. Een novum is, dat wanneer iemand zich bij de loge van de concierge heeft aangemeld, hij op zijn beurt door één van de dienstdoende ambtenaren van af diens bureau per omroepinstallatie wordt uitgenodigd aan een bepaald loket te verschijnen. Ook voor de ambtenaren is de werkgelegenheid zeer verbeterd, mede door het aanbrengen van een ultra moderne verlichting en geheel stalen kantoormeubilair. Aan de straatzijde is een aparte spreekkamer voor de controleurs van het Bureau verrezen. Toch is met dit werk pas het eerste gedeelte van de zeer omvangrijke ver bouwing voltooid. Ook de overige thans nog in gebruik zijnde vertrek ken zullen in een moderne kantoor gelegenheid worden herschapen. de heer W. L. de Zwager, voorzitter van het Hoofdbestuur, het woord. Hij com plimenteerde de heren Hollander en De Boer en verzocht het bestuur de felici tatie met bijbehorende insignes en di ploma's plus het fraaie boek 50 jaar Katholieke Grafische Bond, geschreven door de oud-voorzitter J. Leijn, aan de beide jubilarissen te overhandigen. De heer Jn. Dingerdis kon de felicitatie rechtstreeks in ontvangst nemen. De heer H. Kaagman en T. Hulst, resp. voorzitter en secretaris van de Ned. Grafische Bond, afd. Alkmaar, spraken eveneens de jubilerende vereniging toe en memoreerden de goede samenwer king tussen deze beide organisaties. Zij lieten hun felicitatie vergezeld gaan van bloemen. Hierna werden de aanwezigen enkele uren bezig gehouden door het N.H. Ca baretgezelschap „De West-Frisia's, met muzikale medewerking van het kwartet Iep van Bruggen. Ook het bal. dat na afloop van de cabaret-avond plaats vond, stond onder leiding van dit mu zikale gezelschap. De honderden, die Zaterdagavond langs de kanten van de Oude gracht stonden, hebben geweldig genoten van de bijzonder amusante en door de Burger IJsclub goed georganiseerde wedstrijden voor jonge lui en ouderen. Dank zij de medewerking van de mannen van openbare werken, die de banen keurig hadden uitgezet, de lichtbedrijven, die voor een paar feestelijke lichtkronen op het ijs hadden gezorgd en dank zij ook de voortreffelijk functionnerende luidsprekerinstallatie werden de wedstrijden vrijwel precies binnen de gestelde twee uur verreden. Dit zou een foto uit een circus kunnen zijn, maar in werkelijkheid is het een opname, die Zaterdagavond op de bevroren Oudegracht werd gemaakt tijdens de door de Burger IJsclub georganiseerde gecostumeerde wedstrijd. De heer Jn. Dingerdis (links) wordt door de heer W. L. de Zwager, voorzitter van het hoofdbestuur, gecomplimenteerd met zijn 25-jarig lidmaatschap. Voor de inrichting van het nood- schoolgebouw aan de Ruysdaelkade voor de Bescherming Bevolking is nog een aanvullend crediet nodig van f 9916,boven de reeds toegestane f 34.930,De uitbreiding van de com mandopost is mogelijk geworden om dat voor het R.K. kleuteronderwijs een school kan worden gebouwd in het Bergerwegkwartier. Daardoor ko men de drie oostelijke lokalen van de noodschool vrij voor de B.B. Geboren: Ruurd W., z. van W. Faber en J. G. van Delft. Robertus P. M-, z. van G. M. Breed en J. T. Admiraal. Getrouwd Willem den Das en Fraukje van der Laan. O v e r 1 e de n Maria C. J. Stukart, 71 jaar. Als eerste voorstelling van serie B brengt het Rotterdams Toneel op Woensdag 3 Febr. a.s. in het Gulden Vlies een vrolijk spel nl. „Voor elke vrouw komt eens de tijd" van de be kende toneelschrijver Noel Coward, waarin o.m. Loudi Nijhoff, Johan Fio- let en Kitty Knappert excelleren. Lou di Nijhoff triomfeert in de rol van de Een 37-jarige koopman die Zaterdag middag in dronken toestand uit een café aan het Luttik Oudorp werd ge zet was hierover zo gebelgd dat hij een ruit insloeg. De politie was spoe dig ter plaatse en .bracht de man onder hevig verzet naar het bureau. Wegens dit feit en wegens vernieling is proces verbaal tegen hem opgemaakt. Weggebruikers wordt erop gewezen dat vele vogels door de hevige koude op het naderend verkeer niet meer re ageren. Dat ondervond een autobestuur der die op de Kanaaldijk met matige snelheid een zwerm neergestreken meeuwen naderde. Hoewel hij in de veronderstelling verkeerde dat de die ren zouden opvliegen bleven de vogels zitten waardoor 5 van hen werden overreden en drie werden gewond. Over de gewonde beesten heeft de in specteur van de dierenbescherming zich ontfermd. Tot nu toe hebben zich op het ijs van de Alkmaarse grachten weinig ongelukken van betekenis voorgedaan. Dat het risico op het gladde vlak ech ter groter is dan op straat ondervond een 54-jarige schaatsende dame die op Gevonden en aangegeven over het tijdvak van 21 t/m 27 Januari 1954 en te bevragen aan het bureau van Poli tie te Alkmaar, op kamer 14, iedere Maandag, Woensdag en Vrijdag van 16.30—17.30 uur. Sleutels, wanten, katechismusboekje, handschoenen, shawls, vulpennen, re serveband V. auto, zadeldekje, honden- riem, dop benzinetank, hoofddoek, muziekboekje, zakmessen, kindertasje, sokken, mutsen, oorbel, herenhoed, pantoffels, metaalzaag, baal meel, kin derjack, vulpen in étui, geldsbedrag, TT herenhoed, onderstel bakfiets, halsket- voormalige actrice. Haar meesterlijke de Van Houtenkade haar evenwicht i ting, vulpotloden, wieldop auto, hals- lïirï™ _be_weefHJkhpi" yerloor en viel. Zij moest met een ge- ketting, riem, portemonnaies, schakel- En dat was ook wel nodig, want lan ger hielden de toeschouwers het er zon der bevroren tenen niet uit. Onder d« overbekende klanken van „Moulin Rou ge" en andere muzikale ontboezemin gen krabbelde, zwikte (en schaatste) onze hope des vaderlands over de baan, pikte de paal aan het eind, smakte op langzamerhand klassieke wijze tegeni de ijsvloer, kroop overeind en rende met behulp van alle ledematen weer naar het begin terug. Een golf van opwinding ging door de dichte rijen als de bodemloze ton nen halfverwege het traject genomen moesten worden en het was een koste lijk gezicht hoe watervlug sonunige ri valen door het ding schoten en vrij wel zonder oponthoud deze hindernis, zij het ook ten koste van een paar blau we plekken wisten te overwinnen. De organisatie was zoals gezegd in orde, maar toch stroomde de baan steeds weer vol als er een course ge reden was. En al smeet een enthousias teling de microfoon om, onverstoor baar zette de voorzitter van de Burger ijsclub, mr dr C. Berkhouwer het ding weer in elkaar en herstelde de orde. Tevoren was er een gecostumeerde wedstrijd gehouden van paren, die meermalen aanleiding gaf tot grote hi lariteit. De prijsuitreiking in café Central aan het Hofplein ging met een praatje en een plaatje in zijn werk. De uitslagen waren als volgt: Hardrijden jongens, 1. Cor de Groot, 2. H. Bos, 3. Hans Kaper, 4. Leo Duits, 5. Klaas Rol, 6. Kees Bakker. Hardrijden meisjes: 1. Mej. Kaper, 2. Tine Duits, 3. Mej. Dreeuws. Gecostumeerd rijden in paren: 1. Mej. WiggenraatHr v.d. Pol, 2. Mevr. Bot hr v.d. Poel, 3. Dames A. MarsVaver, 4. De heer en mevrouw Pot, 5. Mevr. Verbeekhr Ros, 6. De heer en mevr. Goes, 7. Mej. Nelishr de Haas. Individuele prestaties: De dames Schot ten, Meier, Kaai, de Waal en Butter. stelden haar in staat een volmaak: creatie over het voetlicht te brengen. broken pols naar het ziekenhuis wor- armband, ledig'e kist, eierenkist, col den overgebracht. I lier, armbandje.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 9