Gevecht om verbinding met de geïsoleerde eilanden WMMm In kort bestek DE WONDERE WAERELT Ook dat nog De 5e Mei geen feestdag Vruchteloze woordenstrijd op conferentie in Berlijn Maarschalk Papagos legde een krans bij monument Ijsbanen waren overvol „De deksel zit op het IJselmeer"... Een ijswal langs de Noordzeekust De „Kleine Commissie Nog moeilijkheden in Paramaribo Minister Mansholt heeft toertocht volbracht Wèg die afvalstoffen Tweede Kamer Molotov wilde Duitse volksstemming Plechtigheid in Damplantsoen Schenking voor het Rampenfonds van f 1000.- Incidentje in Brussel Jongeman ketende zich aan een hek... DONDERDAG 4 FEBRUARI 1954 RHEUMATIEK... DE vorst was gisteren ook in ons land minder streng. Mede door het feit, dat ook de wind niet meer zo krachtig was, trokken de liefhebbers van de Bchaatsensport in nog groter aantallen naar ijsbanen, kanalen en vaarten en kon men er genieten op een wijte, die men in de laatste jaren in Holland niet meer heeft gekend. De keerzijde van de medaille, nl. de vele moeilijkheden op het gebied van het verkeer en de verbindingen, duurden echter bijkans onvermin derd voort. Van het isolement door het ijs hebben vooral de Waddeneilanden en de eilanden in Zuid-West Nederland te lijden. De brandweer heeft het ook druk ker door het feller stoken in de woongelegenheden. In Amsterdam bv. moest de brandweer in de afgelopen etmaal uitrukken voor elf kleine branden, achttien schoorsteenbranden, drie bermbranden en een vrij grote brand. In de hoofdstad geraakten gisteren drie personen door de koude bevangen. Een bejaarde fietser viel van zijn rijwiel. Een oude dame bv. bleek onvoldoende gekleed te zijn. Het hoofdbestuur van de Algemene Bond van Ouden van Dagen verzocht minister president Drees in een telegram zijn invloed te willen aanwenden om kosteloos brandstof te verstrekken aan degenen, die alleen van de Noodwetondersteuning moeten bestaan. ^MELAND, dat reeds enkele dagen onbereikbaar is voor schepen, heeft gezelschap gekregen. Ook de bootver bindingen met Terschelling en Schier monnikoog moest gisteren worden ge staakt. De veerboot van Den Helder naar Texel had gisteren anderhalf uur nodig voor de „oversteek" naar het eiland. Vandaag zal een tocht naar Den Helder worden gemaakt. Het Noordelijk deel van de Waddenzee zit vol met zwaar drijfijs. Ook het Zuide lijk deel is thans afgesloten. Men moet geduldig de dooi afwachten. Het IJsel meer is een grote ijsvlakte. Insiders zeggen ervan „De deksel zit op het IJselmeer" Het eiland Goeree-Overflakkee is zo goed als geheel door het ijs geïso leerd. De levensmiddelenvoorraad is echter voldoende. Gisternacht heeft een veerboot de gehele nacht in het ijs voor Middelharnis vastgezeten. Gisteren zijn enkele postvluchten naar het eiland gemaakt o.a. met particu liere vliegtuigen van de heer Van Beek uit Melissant. In de haven van Mid- Uw tergende wtnterkwaal legt het ar tegen de weldadige warmte van de pijnstillende Thermogène, (Advertentie, Ing. Med.) De moeilijkheden bij de besprekin gen in Paramaribo van de „Kleine Commissie" duren nog altijd voort. Dinsdag zijn de besprekingen afge broken, waarna de voorzitters van de drie delegaties bijeen zijn gekomen om te trachten in onderling overleg tot nadere besluiten te komen. Minister Kernkamp is zover her steld, dat hij weer aan de besprekin gen heeft deelgenomen. Het is intussen wel duidelijk gewor den, dat er geen kans bestond dat gisteren de besprekingen beëindigd konden worden. Dit zal wel het eind van de week worden. Waarnemers zijn er nog altijd van overtuigd, dat er wel een oplossing voor de moeilijk heden te vinden is. De tweede lezing van het ontwerp-statuut van 13 Mei 1952 is beëindigd, waarbij enkele ge schilpunten, die waren blijven be staan, buiten behandeling zijn gelaten. Zoals gemeld is men inmiddels begon nen met het samenstellen van de toe lichting hierop. Koningin Elizabeth van Engeland en de hertog van Edinburg zijn in Sydney aangekomen. Zij zullen ongeveer twee maanden in Australië blijven en een rondreis maken. Bij een Haagse drukkerij ligt op het ogenblik een Duitse vertaling van de Koran, het heilige boek der Mohammedanen, ter perse. ^In geheel Spanje heerst op het ogenblik een koudegolf. In Malaga heeft het voor het eerst sinds 1882 ge sneeuwd. Het Haagse gerechtshof heeft een Leidse student wegens ma jesteitsschennis veroordeeld tot twee honderd gulden boete. De 32-jarige Kikoejoe Waroehioe Itote, bekend als de Mau-Mau-generaal China, is te Nai robi ter dood veroordeeld. De heer A. Hulleman, chef van de garages op paleis Soestdijk, is gehuldigd omdat hij vijf en twintig jaar in koninklijke dienst is. De Koningin speldde hem het zilveren erekruis van de Huis orde van Oranje-Nassau op en schonk hem samen met de Prins een gras- maaimachine. De Oostenrijkse re gering zal speciale postzegels uitgeven met een toeslag voor de slachtoffers der lawines. Een deel van het con servatorium Benedetto Marcello in het Pisani-paleis te Venetië is uitgebrand. Een derde deel van de historische bi bliotheek ging verloren. Een Indo nesische vakvereniging heeft er bij de regering op aangedrongen, alle Neder landse ambtenaren te ontslaan en door inheemsen te vervangen, of desnoods door personen uit andere landen dan Nederland. Het Nederlandse vracht schip Jacob Catharina is kort na zijn vertrek uit Casablanca naar de haven teruggekeerd. Het schip was in een vliegende storm in moeilijkheden ge komen, doordat de deklast kurk te veel wind ving. De ex-sultan van Marok ko, die van Corsica is weggevoerd, zal gedurende drie weken op Madagascar doorbrengen. Daarna zal hij worden overgebracht naar Tahiti, in de Stille Oceaan. Een Amerikaanse straal jager is neergestort op een jachtwerf in Grand Prairies in Texas. Drie per sonen werden gedood, drie gewond De directeur van het Simpang-hotel te Surabaja, de heer Johan, zal worden vervolgd wegens het berekenen van te hoge prijzen. Zestien van de zeven en twintig slachtoffers, bij de uitbar sting van de Merapi gevallen, zijn thans geborgen en begraven. Het zoe ken peqr de anderen is ongegeven, om dat dit te gevaarlijk werd. Vijf en twintig duizend mensen zijn geëvacu eerd, 200.000 moeten nog volgen. Japan zal waarschijnlijk voor een waarde van 50 millioen dollar over tollige agrarische producten van Ame rika kopen. Gisteren is in Cairo een contract ondertekend, waarbij een Amerikaanse maatschappij concessie is verleend voor het exploreren van en het zoeken naar olie in de woestijn van Lybië, ten Westen van het Nijl- dal. Het Algemeen Belgisch Vak verbond zal de tegen 15 Maart aange kondigde sluiting van zeven mijnen in de Borinage niet accepteren. Men wil nationalisatie der Belgische mijnen Vandaag wordt bij de Franse mi nisterraad een plan ingediend om de Franse industrieproducten op de we reldmarkten conc ^rend te maken Daarbij wordt o.a. voorgesteld de op de ondern'M - on drukkende lasten te verminderen. delharnis zijn thans, na veel vergeefse pogingen, twee ijsbrekers gearriveerd. Vandaag krijgt elke veerboot een ijs- breker mee om zodoende te pogen een verbinding met de vaste wal tot stand te brengen. Wat Schouwen-Duiveland betreft is de situatie iets gunstiger geworden, al bestond er een tekort aan melk en groenten. Twee veerboten konden weer in de/vaart worden gebracht. De Ko ninklijke Luchtmacht zorgt voor een postverbinding. Ook werd een gezin, dat morgen gaat emigreren, per vlieg tuig van het eiland gehaald. Op vele punten langs de Noordzee kust heeft zich, ter hoogte van de wa terlijn, een ijswal gevormd. Grote de len van de rivieren zitten^ thans dicht. De Waal komt vast tot voor Tiel, de Nieuwe Rijn tot Arnhem, de IJsel tot Doesburg en de Maas tot voorbij Sam- beek. Een Volkswagenbusje stak gis teren bij Culemborg de Lek over. An dere automobilisten volgden daarna dit voorbeeld. Het koudste was het gisteren in Zuid-Limburg, waar het zes graden vroor, het „warmst" op Schiphol, waar het kwik net op nul stond. In Den Hel der vroor het twee graden. De plotseling ingevallen strenge win ter heeft het hele leven in Nederland totaal veranderdzelfs ontwricht. De Wadden-eilanden, het rampgebied en Flevostad zijn geïsoleerd. IJsbrekers hebben de grootste moeite om de bin nenhavens van Rotterdam, Amsterdam en Dordrecht open te houden, terwijl alle rivierveren goeddeels zijn gestaakt. Door de lage waterstand van de Maas kent Noord-Limburg een abnormale droogte. De koudste oorden van ons land zijn in deze dagen Twente en Zuid-Limburgwaar de temperatuur tot 15 graden daalde. Ondanks dit al les viert schaatsminnend Nederland echter hoogtij na de vele dorpentoch- ten, merentóchten, pijpentochten en welke schaatstouristische evenementen ook, spande de Elfstedentocht, die thans is verreden, de kroon. Om enkele minuten over half acht arriveerden, midden in de stroom van toerrijders, de minis ter van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt en de commissaris der Koningin in de provincie Friesland, mr H. P. Linthorst Homan, die beiden de toertocht hadden volbracht. Met trots leverden zij hun kaart in, waarop zij het bewijs ontvin gen, dat recht geeft op het Elf- stedenkruisje. Zowel mr Linthorst Homan als minister Mansholt wa ren goed te spreken over het ver loop van de tocht. Zij hadden het kalm aan gedaan en genoten van het heerlijke winterweer. Voor beiden was dit niet de elfsteden- doop, want minister Mansholt heeft in 1942 de toertocht gere den, terwijl de sportieve commis saris in 1933 de wedstrijd heeft uitgereden en in 1942 een deel van de toertocht heeft meege maakt. die Uw ingewanden verstoppen! Zacht en toch snel werken (Advertentie. Ine. Med.t (Vervolg van pag. 1) QEWAPEND met deze wetenschap lok te de heer Scheps een duidelijke uitspraak van de Katholieke heer Koer sen uit. Aan de datum van de 30ste April valt niets te veranderen, zei hij. Wat wilt u dan met de bevrijdingsdag? De heer Koersen antwoordde: Ook op 30 April vieren." De Kamer was dus wel heel erg verdeeld. Dat was juist de sterkte van alle aangevoerde argu menten vóór de viering op de 5de Mei er waren er heel wat, maar er wa ren er ook verscheidene voor de 30ste April doch de doorslag voor de re gering had het advies van de Stichting van de Arbeid gegeven om de bevrij ding op 30 April te vieren. Een onder zoek had de Stichting geleerd, dat er op de 5de Mei van een algemene vie ring tot dusver niet veel terecht was gekomen. We zullen in het vervolg dus de be vrijding officieel „vieren" op 30 April. En die dag zal iedereen vrij hebben! Men mag echter ook gerust op 5 Mei bevrijdingsdag vieren, doch dan zal men daarvoor een zogenaamde snipperdag moeten nemen. In elk geval zal de her denking van de gevallenen op 4 Mei gehandhaafd worden en zal de bevrij ding op 5 Mei worden „herdacht", o.a. in radio-uitzendingen en op de scholen J^ET rustig begonnen debat dreigde aan het slot, toen de communisten en de socialisten elkaar in het vaar water zaten, te ontaarden in een poli tiek gekrakeel, maar gelukkig maakte de stemming over de motie van de heer Gortzak daaraan een einde. Aan het slot van de vergadering ver enigde de Kamer zich nog met een be grotingswijziging en met een wetsont werp betreffende het onttrekken van water aan de bodem door waterleiding bedrijven, nadat de heren Ankersmit V.V.D.), Vondeling (P.v.d.A.) en Van Riickevorsel over dit laatste ontwerp enkele opmerkingen hadden gemaakt, die door minister Suurhof beantwoord werden. De Tweede Kamer komt pas op 23 Februari weer in openbare vergadering bijeen. r)E BERLIJNSE conferentie is ook gisteren niet over het dode punt, waarop de besprekingen over de toe komst van Duitsland zijn aangeland, heen gekomen. Molotov heeft ook nu geweigerd in te gaan op de Westelijke voorstellen voor vrije verkiezingen in Duitsland. Hij heeft ook de door hem beloofde tegenvoorstellen nog niet in gediend. Eerst op aandrang van mi nister Eden 'verklaarde hij aan het einde van de zitting, dat hij vandaag met zijn tegenplan zal komen. De zit ting, die de ministers gisteren in de Russische ambassade hielden, bestond uit een vruchteloze woordenstrijd over de vraag of een verenigd Duitsland automatisch van de Europese Verde digingsgemeenschap deel zal uitmaken of niet. Ofschoon'alle drie de Westelijke mi nisters categorisch verklaarden, dat zij Duitsland geheel en al vrij willen la ten, te beslissen of het in de gemeen schap wil blijven, hield Molotov het tegendeel staande. Hij wees op het ar tikel van het EVG-verdrag, waarbij de duur van het verdrag op vijftig jaren wordt gesteld en was weer niet voor de Westelijke tegen-argumenten vat baar. Dat de conferentie met dat al passen op de plaats blijft maken blijkt ook uit het feit, dat de ministers an dermaal geen afspraak gemaakt heb ben over de datum, waarop hun ge heime besprekingen zullen beginnen. De enige verrassing, waarvoor Mo lotov zorgde, was een voorstel om het Duitse volk door een volksstemming te laten uitmaken of het een vredesver- diag wenst of in de plaats daarvan de conventies van Bonn en de EVG. Van Westelijke kant werd zulk een procedure niet aanvaard. Bidault en Eden wezen het plan af. De Franse vertegenwoordiger zeide, dat dit voor stel geheel en al aan de zaak voorbij eing. Het ging ervan uit, dat er tegen stellingen bestonden tussen de ver dragen van Bonn en een vredesver drag. Maar de Westelijke ministers wensten deze stelling niet te accepte ren. Zij geloofden eerder, dat de meer derheid van het Duitse volk beide zou willen. Daarom zou het absurd zijn het Duitse volk voor de keuze tussen beide te stellen. Een woordvoerder van de Britse de legatie voegde daar na de zitting nog aan toe, dat men het Duitse volk moeilijk zou kunnen laten stemmen over een vredesverdrag, zo lang het niet de inhoud daarvan kende Overi gens zou een volksstemming dezelfde supervisie nodig maken als een ver kiezing. Daarom kon volgens de Brit niet worden ingezien, waarom men de zelfde vraag niet langs de weg van een verkiezing en de vorming van een vrije regering zou laten beantwoorden. Molotov hield twee lange redevoe- rnigen, de andere ministers beperkten zich tot korte opmerkingen. Molotov concentreerde zijn aanvallen ander maal op de verdragen van Bonn en Parijs. Aan de vruchteloze discussie was een terugblik van Molotov op de voor oorlogse politiek, waarmee hij wilde bewijzen, dat Chamberlain mede schuldig was aan Hitiers aanval op Polen, voorafgegaan. Eden noemde deze historisch les „fantastisch" en verzocht Molotov zich te herinneren, dat Engeland voor Polen in de oorlog was gegaan. Overigens vond hij het beter van 1939 „terug te keren" naar 1954. De Oostduitse Volkskamer heeft Woensdagavond Molotovs voorstel voor een volksstemming ondersteund. QNZE VRIENDEN uit de onderwereld heb ben het met deze koude waarschijnlijk even hard te verduren als wjj. Het Ijs op de grachten en andere wateren biedt hun evenwel één groot voordeel, nl. dat zij nu hun slag kunnen slaan in oorden, welke anders als middeleeuwse burch ten door het water wor den beschermd. Gisteren hebben dieven zich via het Ijs op de rivier de Mark toegang verschaft tot een woning aan de Molendijk te Standdaar- buiten in West-Brabant en beslag gelegd op f 1500, een windbuks, wat zilverwerk en een rijbewijs. Zij ontkwamen langs dezelfde weg. ^AAR aanleiding van de ernstige brand in de hoofdstad, waardoor het Scapino-Ballet bij na al zijn costuums en decors verloor, heeft zich een hulpcomité gevormd, dat wil trachten gelden bij een te brengen om voort zetting van het werk mo gelijk te maken. Het adres is: vereniging „Vrienden van de Dans", Jan Ghestellaan 11, Rot terdam, giro 523190. Ook alle decors van het Bal let-Recital 'zijn verbrand en daar de schade even min door verzekering gedekt is, wordt ook dit gezelschap in zijn voort bestaan bedreigd. Voor het Ballet-Recital kunnen bijdragen worden gestort op postgiro 55523 van de Bank van Vloten en de Gijselaar te Amsterdam. QNDER DE HAZEN in West-Duitsland heerst een geheimzinnige ziek te, welke dolheid ver oorzaakt. De epidemie, die (natuurlijk) uit Oosl- Duitsland afkomstig is, heeft zich reeds tot de Rijn uitgebreid en ook vossen en herten aange tast. Men weet er nog geen middel tegen en daarom is men er in eni ge Westduitse staten, o.a. Sleeswijk-Holstein, toe overgegaan het wild uit te roeien door middel van klopjachten en door de dieren in hun holen te vergassen, om aldus verdere verspreiding te voorkomen. Deskundigen menen, dat 't misschien tientallen jaren zal du ren, voordat men de epi demie heeft bedwongen. MOGELIJK zullen in ternationale verwik kelingen het gevolg zijn van een In Mexico ge pleegde „atoommoord". Nee, geen slachting op grote schaal als destijds in Japan, maar een indi viduele atoommoord, iets geheel nieuws In de his torie. Een Mexicaanse vrouw heeft namelijk haar echtgenoot een do delijke dosis radio-actief materiaal ingegeven, en wel vier milligram ura- nium-nitraat. Van Ame rikaanse zijde schijnen een hoge functionaris en een aantal gespecialiseer de geheime agenten naar Mexico te zijn vertrok ken om uit te zoeken, waar de vrouw het toch zo streng gecontroleerde goedje heeft weten te be machtigen. BIJ EEN Rode Kruis. post voor vluchtelin- gen in West-Berlijn meld de zich dezer dagen een twaalfjarige jongen, die zei uit Kummersdorf in Oost-Duitsland te zijn ge vlucht, omdat hij het bij zijn communistische va der niet meer kon uit houden. De jongen werd ondergebracht in een kindertehuis, maar weldra bleek, dat de jon gen uit de Amerikaanse sector van Berlijn kwam en van huis was wegge lopen, omdat hij een on. derwijzer had zien aan komen, die zijn vader weinig goeds ging vertel len over zijn prestaties op school. De knaap werd hierop tegenstrib belend weer naar huis gebracht. yiJF WEENSE kinde ren, vier jongens en een meisje, van negen tot dertien jaar jong, gingen, onlangs per tram op ex peditie naar Afrika. Zij hadden voedsel bij zich, dekens, brandewijn, si garetten, een windbuks en bovendien snuiste rijen om de stamhoofden aan te bieden. Even voor bij het eindpunt van de tram, aan de Donau, richtten de kinderen een kampement in een oude vissershut in en begon nen hun voorraden - n te breken. Drie avontu riers kregen echter al gauw heimwee en pakten na twee dagen de tram terug naar huis. Zij ver telden de inmiddels ge alarmeerde politie het geheim van hun schuil hut, zodat ook de twee doorzetters konden wor den teruggehaald. Onlangs heeft u hier kunnen lezen, dat een rijke Engelse bankier op zijn sterf bed zijn landgoed in Sussex aan twee Parijse grootmoeders heeft vermaakt, de dochters van de Franse oorlogsheld, maarschalk Foch, voor wie de bankier zijn hele leven een geweldige verering had gekoesterd. De gelukkige Frangaises zijn de 67-jarige madame Bicourt-Foch en de 65-jarige madame Fournier-Foch. Zij hebben haar weldoener nooit ont moet. Het landgoed, dat zij hebben gekregen, draagt de naam Ecclesden Manor, komt voor op de Engelse monumentenlijst, omvat onder meer vier boerderijen, een pauwenboerderij, 400 acres weidegrond en een kudde stamboekvee. De be zitting is meer dan een millioen gulden waard, stamt uit de elfde eeuw en ligt op een heuveltop temidden van groene eiken en olmen. Een aan Ecclesden Manor verbonden legende verhaalt, dat toen Henry VIII de Franciscaner mon niken van het als klooster benutte landgoed verjoeg, zij naar Frankrijk vlucht ten. Zij spraken een vloek uit over het huis, volgens welke er nooit een erf genaam geboren zou worden, voordat de Manor weer in handen van de Fran sen zou zijn. Of dit in het verleden is uitgekomen, weten wij niet, maar het is zeker, dat de Franse grootmoeders haar kroost op het landgoed moeten laten wonen, willen zij de legende waar maken. „\K. heb veel horen spreken over Uw koningin, over deze opmerkelijke persoonlijkheid. Nu heb ik me daarvan zelf rekenschap kunnen geven. Ik wens U geluk met Uw prachtige vorstin, die ook zo eenvoudig is. Wij waren allen ter zeerste geroerd door Haar verschij ning. U heeft een grote koningin". Dit zei de Griekse premier Papagos, die op het ogenblik ons land bezoekt, tij dens een bijeenkomst met een groot aantal journalisten in de Griekse lega tie. Maarschalk Papagos en zijn echtge note, alsmede enige leden van zijn ge volg werden gistermiddag door de ko ningin en de prins op paleis Soestdijk ontvangen. Ook de Griekse gezant bij ons hof, de heer Nicolas G. Lely, was daarbij aanwezig. Zij zaten aan een lunch aan, waarna het Griekse gezel schap naar Den Haag terugkeerde. Desgevraagd zei maarschalk Papa gos, dat het voor de koningin niet mo gelijk was dit jaar een bezoek aan Griekenland te brengen. Zij verlangt er echter naar Griekenland te leren kennen en hoopt in de toekomst nog De Griekse minister-president Pa pagos bracht Woensdagmiddag een bezoek aan H.M. de Koningin, die hem op Paleis Soestdijk een lunch aanbood. eens een bezoek te kunnen brengen. Maarschalk Papagos merkte op, dat het Helleense volk zeer blij zal zijn, om de Nederlandse vorstin te ontvan gen. „Het zal dan een prachtige en spontane ontvangst worden en niet een georganiseerde". 's Mor£ens werd door de Griekse eer ste minister een krans gelegd bij het voorlopig nationaal monument in het Damplantsoen te Amsterdam. Kort na elf uur arriveerde de maarschalk met zijn echtgenote en leden van zijn gevolg. Het gezelschap werd ontvan gen door burgemeester d'Ailly. De veldmaarschalk werd begeleid door een ere-escorte van acht marechaus- see's in ceremonieel tenue. In het plantsoen stond een peloton van de Ko ninklijke Landmacht aangetreden. Nadat de maarschalk de krans met blauw-witte linten aan de voet van het monument had gelegd, inspecteer de hij de erewacht. Het gezelschap be gaf zich vervolgens naar het Rijks museum. Tijdens een diner, dat 's avonds door de Griekse gezant bij ons hof in hotel Witte Brug te Den Haag werd aangeboden, heeft premier Papagos duizend gulden aangeboden voor het Nationale Rampenfonds Dit bedrag is een gift van de maarschalk zelf en zijn vrouw. VALHELM VOOR MOTORRIJDENDE LANDBOUWAMBTENAREN De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft besloten, aan de onder zijn ministerie dienende ambtenaren en arbeiders, die tijdens de uitoefening van hun dienst een motorrijwiel berijden, een valhelm in bruikleen te verstrekken. Het gebruik daarvan is verplicht. Hetzelfde geldt ook voor duoberijders. JROERLOOS stond dezer dagen tijdens de koude van vijftien graden een jongeman voor de hekken van het par lementsgebouw in Brussel. Een voorbij komende politieman maande hem tever- 9eefs door te lopen. De man antwoord de kortafdat hij zou blijven staan tot dat het parlement een wet zou hebben afgekondigd tot het verlenen van am nestie aan politieke delinquenten. De agent meende, dat de jongeman dan nog wel wat zou moeten wachten en wilde hem meenemen naar het bureau... Edoch toen zag hij, dat de man zich aan het hek had geketend en hij het •leuteltje van het slot had weggegooid. va lang zoeken in de bevroren bloem perken ontdekte de man van de wet et kleine sleuteltje, en kon hij zijn rrestant meenemen. Om bij te komen an de koude, dronken de verkleumde agent en de jongeling eerst maar een paar koppen hete koffie. Uit de daarna volgende ondervraging bleek, dat de demonstrant zich ook al eens aan de nekken van het koninklijk paleis had vastgeketend,

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 9