Donderdag weer geheime Eode 0ïer zitting in Berlijn VenhcJk Vragen staat vrij De beste ruil De smokkelkotter „Ari" (met alcohol) in Kielerkanaal De harmonie in het gezin Muziek en buren Filmmuseum De agent De cyclamen Het is nog niet zo ver Van de helft en een kindsdeel Gebakken Brussels lof Moeilijk geval Pas op Dat niet Vandaag veiligheidsvoorstel Molo w Standpunten liggen volkomen vast Betogingen tegen Scelba Pints Pam Pom en de graafmachine Douane kijkt streng toe Een Tsjechische korporaal vraagt asyl Moskou wil nauwer contact met Azië MARGARET MALCOLM Luister eens naar: Radioprogramma WOENSDAG 10 FEBRUARI 1954 J^EEDS vaker hebben we in onze rubriek deze kwestie aange roerd. De stukjes moeten heiaas te kort blijven om diep op deze zo belangrijke kwestie in te gaan. Maar, als er in het gedrag van de kinderen iets niet in orde is, zoeke men de oorzaak als regel bij de ouders. Ten minste stelle men de vraag: hoe is het gesteld met de harmonie tussen de ouders en deswege in het gezin. De termen „asphaltjeugd" en „moderne jeugd" en „jeugdvraagstuk" komen schier dagelijks in de couranten voor. En nu kan men allerlei oplossingen zoeken en kostbare tehuizen stich ten en wat ook doen. Al dit zo nut tige en nodige werk is in feite niet anders danpuinruimen. Het puin, dat de gezinnen, dat de ouders achterlieten of veroorzaak ten. Het is eerder een „gezinsvraag stuk". Natuurlijk is dat laatste ook weer door allerlei oorzaken ont staan. Hier is het constateren een voudiger dan het vaststellen van die oorzaken. Maar ze zijn er en het is goed om dit in het oog te houden voor de lezer die ons een lange klachtenbrief schrijft over de jeugd. Verplaats die klacht naar de ouders, naar de tijd waarin wij leven. De jeugd is niet alleen biologisch doch ook geestelijk onze jeugd. En wij schiepent?) de sfeer, de omstandig heden waar-in onze jeugd geboren werd. Wij hopen dat lezer deze korte preek verstaat. WIJ schreven onlangs dat de fa milie die graag (goed) musiceert, in eigen huis haar gang mag goan, zonder zich te storen aan erg ver velende buren. Jawel, schrijft een lezer, dan moet u maar eens... Toch blijven wij bij onze mening. Indien men muziek-beleven zou verbieden terwille van buren, stierf weer een stukje gezins-binding uit. Natuurlijk spele men beschaafd, dus rekening houdende met de buren en bijzondere omstandigheden. Maar ook die buren moeten iets verdra gen. De niet-muziekminnaars of stilte-begerenden regeren ook de wereld niet! J-JET filmmuseum is gevestigd in het Stedelijk Museum te Am sterdam. Het stelt zich ten doel het verzamelen en bewaren van histo risch belangrijke en cultuur-aesthe- tische films. Op grond van deze filmotheek worden regelmatig voor stellingen georganiseerd, veelal ter illustratie van een cinematografisch onderwerp waarbij vaak sprekers worden uitgenodigd. Het Filmmu seum ontvangt het grootste deel van zijn subsidie van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap- Pen naast een kleiner bedrag van de gemeente Amsterdam. J-JET is natuurlijk een eerste eis dat een politieman zijn woord houdt. Toen u met de man die door u werd aangereden afsprak de scha de te regelen en de agent die daar toevallig bij was, beloofde geen verbaal op te maken, had de agent dit ook moeten nalaten. Het feit dat hij dit achteraf toch heeft gedaan siert de man niet, maar zal u toch niet helpen. Want de verkeersfout werd door u gemaakt. U is dus niet ten onrechte tot een boete veroor deeld. £)EZE BLOEM staat thans blijkbaar in het teken van de belangstel ling. Want er komen nog al eens vragen over. Nu kan men die cy clamen wel overhouden, in theorie. Het schijnt de leek echter niet vaak te lukken. Ook ons lukte het nooit. Maar hier volgt hetgeen onze blde- mist zegt wat gebeuren moet om de plant te geven wat haar toekomt. De cyclamen worden ijverig in de warm gestookte kamer gezet, maar dat is fout. Liever in de net vorst- vrije kamer er naast, maar ja, wat heb je er dan aan? Op de koele plaats krijgt de cyclame warm wa ter op het schoteltje. Niet op de aarde want dan gaat zij rotten. Het water mag bijna kokend heet zijn. Na een half uurtje het te veel af gieten. Driemaal per week water geven. Na bloei weinig water. In Mei verpotten (knol half boven aar de) en buiten op beschaduwde plek zetten. In October weer binnen ha len. jyjENSEN die geen dagblad lezen, zullen er niet heel veel zijn. Of ze kunnen niet lezen, of ze willen buiten het leven staan. Maar een andere vraag is of alle mensen de krant goed lezen Sommigen weten het al wel als ze de kop hebben ge zien. Anderen lezen vluchtig zo on der een hap en een slok door, den ken onderwijl nog aan iets anders, luisteren tevens naar de radio en houden de beker van. de kleine in de gaten. Vraagt men hun later: zeg heb je dat gelezen vandan praten ze direct mee, vraag even wel niet hoe. Enfin, we willen dit zeggen: er hebben allerlei dingen in de krant gestaan over een nieuw Burgerlijk Wetboek. Onder meer wensen en wenken van kamerleden enzo. Prompt krijgen wij allerlei vragen zo van: maar hoe is het nu met de wetswijziging geworden? Heus, moeten wij dan zeggen, er is nog helemaal geen wetswijziging en er is nog geen nieuw Burgerlijk Wetboek. Er wordt hard aan ge werkt, meer niet. Wat er na nog verschillende Sint Nicolaas-, Kerst en Oud-Nieuw-feesten ten slotte uit de bus zal komen? We weten het niet. Maar gaat u maar rustig ver der met uw oude Burgerlijk Wet boek. Het moet nog even mee. J-JET is soms wonderlijk gesteld met opvattingen van sommige mensen die toch heus beter kunnen weten. We hebben al eens verteld van die hoofdonderwijzer met een vast geloof in zeemeerminnen. Maar goed, nu komt een hoog-geplaatst heer ons boven van zijn maatschap pelijke ladder vertellen dat het HEUS zo is: de langstlevende heeft de helft. Dat klopt. De andere helft is de erfenis. Dat klopt ook. Daar van erft de langslevende de helft en een kindsdeel. „Regel van B.W.", schrijft hij. Dat klopt niet. De langstlevende erft.een kinds deel. meer niet. De uitdrukking: erven van de helft en een kindsdeel is een volksuitdrukking, waarbij met die helft genoemde „reeds eigen" helft wordt bedoeld. £EN lezeres verschaft ons een re cept voor gebakken Brussels lof, waarvoor onze dank. Ze zijn er hier allemaal gek op, schrijft ze. Een kilo lof, liefst kleine harde struik jes. Koken met zout water, maar niet al te gaar. Goed laten uitlek ken op een vergiet. Dan boter in de koekepan en als die mooi lichtbruin is, dan de lof door een geklopt ei wentelen, daarna door paneermeel en het ten slotte vlug in de boter bakken. ONZE lezers kunnen kos teloos antwoord krij gen op vragen en moeilijkheden, bijvoorbeeld over: juridische aangelegen heden woning-kwesties, hu welijksmoeilijkheden, opvoe dingszorgen, sociale verzeke ringswetten, assurantiezaken op de enveloppe: Mentor Desgewenst krijgt II persoon lijk antwoord en wordt Uw brief niet in de krant behan deld. Alles wordt strikt ver trouwelijk afgedaan. j£EN lezer heeft een oude houten puzzle, die enige waarde heeft. Nu zijn waarschijnlijk door de warmte enige stukjes krom getrok ken. Hij zoekt een mogelijkheid om die weer recht te krijgen. Nu lijkt ons dit vrij riskant om het zo te doen dat de stukjes niet breken. Maar weet misschien een lezer hier raad op? J])E lezeres die telkens een prikkel krijgt als ze haar stofzuiger ge bruikt, raden wij ten sterkste aan om er even mee naar een electri- cien te gaan. Ergens is een isolatie niet in orde en raakt de blanke de len van de stofzuiger. Dit kan, om dat die zuiger niet ge-aard is, op enig moment ernstige gevolgen heb ben. gOMS vragen lezers ons om een bepaalde verzekerings-instelling aan te bevelen of een bepaald merk van een zeker artikel. Wij zijn al tijd bereid te helpen waar wij kun nen. Maar dit kan niet. Wel willen wjj, wanneer men onze mening over een bepaalde polis vraagt, die wel geven. Maar verder kunnen wij niet gaan. Bepaalde firma's aanbevelen dat kan niet. Trouwens, hoe zou den wij van alle artikelen alles we ten? Twijfelt men, dan advies vra gen aan een deskundige of infor meren bij vrienden en kennissen naar hun ervaring met een bepaald merk. Ervaring is in alle zaken nog de beste leermeester. MENTOR. OP VOORSTEL van Bidault zul len de vier ministers van Bui tenlandse Zaken in Berlijn Don derdag opnieuw in besloten zit ting bijeenkomen teneinde bet overleg over de Aziatische vraag stukken voort te zetten. De Franse minister deed dit voorstel, nadat de ministers Dinsdag de gehele middag vruchteloos over Duitsland hadden gedebatteerd. Maandag waren zij uiteengegaan, zonder een afspraak te maken over een vervolg van hun geheime beraad slagingen. Op verzoek van Molo- tov zal ook vandaag nog over Duitsland worden gesproken. De Russische minister zal dan komen met een concreet voorstel inzake de Europese veiligheid. Verwacht wordt, dat hij een stelsel zal aan raden, berustend op een bondge nootschap tussen Frankrijk en de Sovjet-Unie inplaats van op de EVG-. Bidault heeft zich reeds in de eerste fase der conferentie tegen zulk een plan verzet. J3IDAULT kwam met zijn voorstel, nadat de drie Westelijke ministers opnieuw hun standpunt hadden be paald inzake de Chinese kwestie. De Fransman had reeds eerder te kennen gegeven dat hij zeer geïnteresseerd is in een bespreking van het Indochinese vraagstuk met communistisch China mits de regering van dit land bereid is, een bewijs van haar goede wil te leveren. Voorts stond hij er op, dat de drie met Frankrijk samenwerkende regeringen in Indo-China eveneens tot zulk een conferentie zullen worden toegelaten. Ook de beide andere ministers heb ben in beginsel geen bezwaar gemaakt tegen een gesprek met China over za ken die dit land rechtstreeks aangaan. Zij willen daardoor de regeling van de Koreaanse kwestie een nieuwe stoot geven. Ook zij stelden echter de voor waarde, dat de landen, die aandeel in de strijd hebben genomen, eveneens aan zulk een conferentie met China zullen deelnemen. Dulles heeft Maandag nog eens na drukkelijk een voorstel van Molotov afgewezen, om een vijf-mogendheden- conferentie met Peking over ontwape ning te houden. ,T EG E l HOEST PASTILLES DE°zACHtE VALDAMILD (Advertentie, Ing. Med.) Gisteren hebben de Westelijke mi nisters van Molotov totaal niets nieuws gehoord. Zij spraken dat ook zeer duidelijk uit en gaven te kennen, dat zij het Duitse vraagstuk wilden laten rusten. Zij dachten er niet aan, Duits land met een leger alleen te laten in het hart van Europa, „net als onder het verdrag van Versailles". Over de kwes tie der Europese veiligheid wilden zij dan later nog wel eens spreken, wan neer eerst de andere agendapunten waren afgedaan. Motolov bleef er ech ter op staan, dat hij eerst de kans zou krijgen, zijn concrete voorstel voor de Europese veiligheid in te dienen. Die krijgt hij dan vandaag. Te Florence, Milaan, Bologna, Ferra- ra, Genua, Reggio Nell'Emilia, Modena, Padua en Treviso hebben Dinsdag in industriële bedrijven vergaderingen en onderbrekingen van het werk plaats gevonden als protest tegen de aanwij zing van Mario Scelba tot kabinetsfor mateur. Deze manifestaties zijn georga niseerd door de vakverenigingen onder communistische leiding. Scelba wordt in deze kringen beschouwd als de man „van de anti-sociale reactie en de felle onderdrukker van de aspiraties der werkende klasse." Te Moskou verluidt, dat het Rode Leger thans over atoomgeschut be schikt, dat kortelings tijdens manoeu vres in Europees-Rusland zou zijn ge bruikt. IV$en jj£_in. deskundige kringen te Londen van mening, dat de Sovjet unie zich waarschijnlijk, evenals de Verenigde Staten, wijdt aan een on derzoek naar het gebruik van tacti sche atoomwapenen. De berichten over het gebruik van atoomgeschut bij manoeuvres zijn echter nog niet bevestigd en in de Britse hoofdstad met een zekere reserve ontvangen. Volgens een publicatie van de staf der Zweedse defensie worden in de Sovjet-Unie op het ogenblik honderd atoombommen of -granaten per jaar vervaardigd. De huidige Russische voorraden aan atoomwapenen worden geschat op verscheidene honderden. 37. „Pas maar op, dat Piet Pakkum jullie niet zo op straat ziet lopen", had Moeder gezegd. „Dan neemt-ie jullie vast meeDat gezegde bleef na klinken bij Pim. Het ontbrak hem toch al nooit aan bijzondere invallen en Moeder's woorden prikkelden zijn fan tasie. „Zeg jongens", zei hij, terwijl hij zijn gestreepte broekje aantrok, „ik zie het al voor me hèals we Piet Pak kum eens tegenkwamen? Ik weet wat dan gaan we hard weghollen en hij achter ons aan. Dan denkt-ie, lat we echte boeven zijn." „Hoe kan dat nou?" onderbrak Pam hem nuchter. „Boeven in gestreepte pakke i lopen toch nooit zo maar over straat. Die zit ten achter tralies." „Ja, maar wij zijn nauprlijk ontsnapte gevangenen", zei Pim, die zijn mooie denkbeeld niet wil de opgeven. „Zijn jullie klaar?" kwam Moeder's stem van beneden. „Het is half acht en het wordt tijd, dat jullie weggaan." Nu, dat lieten Pim, Pam en Pom zich geen twee keer zeggen. In een wip waren ze beneden, waar Moe der nog een keurend oog over hun costumes liet gaan om te zien of alles wel piekfijn in orde was. „Het Is voor ekaar hoor", zei ze tevreden en even later stapten drie boefjes door het tuinhek naar buiten, vrolijk achterna gewuifd door Moeder. D, Duitse douane-autoriteiten hebben de Finse kotter „Ari" uit Abö gevonden. De „Ari" vertrok vorige week Woens dag uit Rotterdam met 12.000 liter alco hol van 96 procent aan boord. Omdat de Rotterdamse politie meende, dat de schipper wilde trachten via de Detnse De korporaal van de Tsjechoslo- waakse luchtmacht Jeri Sorm, die Vrijdag samen met een luitenant ift een vliegtuig- een noodlanding op Westduits grondgebied maëkte, heeft aan de Amerikaanse autoriteiten poli tiek asyl gevraagd. Dit zal hem wor den verleend. Het vliegtuig zal uit elkaar worden genomen en Donder dag op een punt van de BeiersTsje- choslowaakse grens aan vertegen woordigers van de Tsjechoslowaakse luchtmacht worden overgedragen. Volgens het Tsjechoslowaakse nieuwsagentschap Ceteka hebben twee Amerikaanse journalisten, George en Helga Lohr, tijdens een persconferen tie in Brno om politiek asyl gevraagd. PRIMA HONING ONTBIJTKOEK (Advertentie, Ing. Med.) wateren en de Oostzee naar Finland te komen om daar zijn lading clandestien aan wal te brengen, werden de Duitse, Deense, Noorse en Zweedse politie en douane gealarmeerd. De „Ari" is ontdekt in net Kielerka naal. Aan boord werd een onderzoek inge steld waarbij kon worden vastgesteld, dat genoemde hoeveelheid alcohol in derdaad door de „Ari" werd vervoerd. De spiritualiën waren verborgen onder een vracht wol. Tot inbeslagneming kon nog niet worden overgegaan, omdat het Kielerkanaal internationaal vaarwater is. De Duitse douane zal de kotter even wel nauwlettend volgen. Zodra de „Ari" de Duitse of Deense territoriale wateren binnenvaart, zal hij aangehouden wor den. De gezondheidstoestand van de paus is ook Dinsdag iets verbeterd. Pius XII had een bespreking met mgr Tardini, proto- sei-retaris voor buitengewone kerkelijks zaken. (Advertentie, Ing. Med.) De leider van de Sovjet-delegatie op de bijeenkomst van de economische commissie voor Azië en het Verre Oos ten van de Verenigde Naties heeft twaalf Aziatische landen uitgenodigd om in September of October elk vijf verte genwoordigers naar de Sovjet-Unie te zenden. Alle onkosten van dit bezoek zullen dfor de Russische regering wor den gedragen. De vertegenwoordigers van de landen, t.w. India, Pakistan, Birma, Indonesië, Ceylon, Afghanistan, Siam, Japan, de Philippijnen, Nepal, Malakka en Brits-Borneo zullen ge heel vrijgelaten worden bij het bestu deren van de industriële, agrarische, wetenschappelijke en sociale ontwikke ling in de Sovjet-Unie. DOOR U) „Natuurlijk is hij verliefd op haar", zei ze bedrukt bij zichzelf. „Hij kan het gewoonweg niet laten. Ze is schit terend. Ik weet niet, hoe iemand haar zou kunnen weerstaan!" Eén man kon dat echter wel. John, die'totnutoe al zijn tijd scheen te heb ben besteed, om terwijl Nick zich aan zijn plichten van gastheer wijdde de mensen van het nodige te voorzien, had een poosje het kalme lieve figuur tje in 't groen bestudeerd. En toen hij ten slotte een ogenblikje „vrij" had, kwam hij naar Serena toe. „Wel?" vroeg hij opgewekt. „Is alles naar uw zin?" „Zeker, dank u wel", antwoordde ze verlegen. „Vond u het stuk mooi?" „Heerlijk!" riep ze, dadelijk opve rend. „Ik had niet kunnen denken, dat ik zo volkomen zov. opgaan in wat er op het toneel gebeurde". „Ja, het is een goed stuk", gaf hij nogal werktuigelijk toe. Om dan eens klaps nieuwsgierig te vragen: „Hoe vond u Corinna?" „In één woord prachtig!" zei Serena eerlijk, terwijl ze naar een lachend, babbelend groepje, met Corinna als middelpunt, keek. „En ze is het nog! Ik bedoel zowel buiten als op het to neel!" „O, ja," zei John effen, terwijl hij een paar kruimels van zijn bord sloeg. „En zowel op als van de planken het zelfde persoontje". Serena, getroffen door zijn scherpe toon, wendde zich haastig naar hem toe. „Ik begrijp u nietbegon ze. „Neen? Óch, ze speelt nu nog voor mevrouw Conderoy. De hemel weet waarom misschien vindt ze het een goede reclame maar ik word er wee van. Het lijkt wel, of ze behalve de rol die ze speelt er geen eigen per soonlijkheid op na houdt". Serena keek hem nadenkend aan en vroeg daarop wat verwonderd: „Moogt u haar niet lijden?" „Neen", antwoordde hij kort maar krachtig. „En wat ik nog erger vind, is dat ik zie hoe Nick zich voor haar aanstelt. ZÜ is zo hard als een spijker en hjj is toch zo'n uitstekende kerel!" „O" zei Serena geestdriftig. „Dat is hij, niet waar? F:: is zo vriendelijk voor mi' geweest". „Hm", hernam John, wiens gelaats trekken zich onwillekeurig verzachtten. „Dat lijkt me niet zo moeilijk. Maar in mijn geval was er hoegenaamd geen enkele reden waarom hij doen moest wat hij heeft gedaan „En wat was dat dan?", vroeg ze zacht, het heerlijk vindend over Nick te praten, al was met hem spreken nog prettiger! „Och, ik schilder nu al een hele tijd, maar ik had niets dan een nogal sfne- rige oude vliering in een vrijwel ho peloze wijk. 't Komt er niet zoveel op aan als je met modellen werkt, maar als je portretschilder wilt zijn, moet je zorgen, dat je de mensen behoorlijk kunt ontvangen. Welnu, heel toevallig kwam ik met Nick in aanraking en hij stelde me dadelijk voor, dat ik hier zou komen wonen en werken. Dat was prachtig! O, als ik portret-opdrachten krijg eerlijk gezegd, heb ik die nog niet zal ik er voor moeten zorgen dat ze Nick niet hinderen met gebab bel of aanstellerij. Voor mij komt het er minder op aan, omdat ik in schil derstermen denk, maar hij werkt met woorden en dus zou onzinnig gepraat in staat zijn, hem dat werken onmogelijk te maken. Ja, ik zal erg moeten op passen." „U is bijzonder op hem gesteld niet waar?" vroeg Serena vriendelijk. „Ja", knikte hij. „Meer dan op bijna iedereen in de wereld. Maar nu moet ik u even verlaten, want de glazen schijnen leeg te raken. Ik kom straks terug." Meneer Jankin kwam ook een ogen blik met haar babbelen, maar voor het overige scheen niemand behalve de nu en dan weer opduikende John, noti tie van haar te nemen. Nick het aller minst. Voor zover ze kon zien, sprak hij voortdurend met Corinna en scheen haar met opzet zoveel mogelijk van de anderen te isoleren, vooral van één man, die Serena helemaal niet aanstond. Hij was een donkere, Oosters lijkende figuur en droeg drie schitterende dia manten, één in een ring en de twee an dere als overhemdsknopen. Serena had weinig verstand van zulke dingen, maar als ze naar de andere heren keek en daarbij het pronkerige uiterlijk van de man-in-kwestie vergeleek, kwam ze tot de overtuiging, dat hier gebrek aan goede smaak in 't spel was. Ook scheen hij de reeds eer genoemde Dalby niet bijzonder in zijn humeur. Zijn be langstelling gold blijkbaar enkel en al leen Corinna en deze leek weinig of geen tijd voor hem té hebben. Of liet ze zich soms door Nick in beslag nemen met het vooropgezette plan, de ander te prikkelen? In dat geval kon Serena volkomen instemmen met John's opvatting, dat het ellendig was, Nick zich zo te zien aanstellen. Ja, het zou vreselijk zijn als Nick de dupe van de historie werd en Serena had erg met hem te doen, ofschoon ze zich omtrent zijn gevoelens te haren opzichte geen illusies maakte. Eensklaps kon ze het niet langer uit houden en sloop, totaal onopgemerkt, naar het keukentje, waar John bezig was glazen af te drogen. „Laat mij dat doen", zei ze, dë hand uitstekend. „Watblief, in die mooie japon?" spotte hij. „Neen, ga liever zitten bij wijze van landschapsversiering en zie toe hoe keurig ik het doe". Serena stribbelde niet tegen en vlei de zich gehoorzaam, de handen in haar schoot, op een stoel neer. John hield even met zijn werk op en zei nog wat, verlegen haar voornaam gebruikend: „Serena?" „Ja.... John?" „Vind je goed, dat ik je dezer dagen zo eens schilder? Met de handen in de schoot en de ogen gericht opde toekomst". De vraag ontstelde haar enigszins, maar omdat hij zo ernstig sprak zei ze niet, dat haars inziens een schilderij met haar portret van weinig waarde zou blijken. „Ja, natuurlijk, als je het graag wilt", antwoordde ze eenvoudig. „Dat doe ik", hernam hij, „liever dan wat anders ook ter wereld". En wijdde zich toen weer aan het afdTOgen. Plotseling ging de deur open en trad Nick binnen, „Zo, zo, jullie tweeën hebben het handig uitgezocht", zei hij, terwijl hij op de tafelrand ging zitten. „Lieve hemel, wat een herrie daarginds en wat praten al die mensen! Zeg eens, Serena-lief, waar had je je verstopt? Ik heb overal naar je gezocht". (Wordt vervolgd.) ANITA, de geschiedenis van een Meikever. Godfried Bomans schreef de tekst van dit muziek- sprookje, dat vervolgens door Jo hannes Röntgen werd gecompo neerd. Het is gedacht voor een spreekstem, vier zang-solisten, klein koor, klein orkest en piano. Men kan op deze eerste radio uitvoering in ons land kennis ma ken met 'een van de weinige wer ken, die thuishoren onder de ru briek Humor in de muziek. Een zeer spitse humor, daarvoor staan de namen der scheppers borg. Donderdag 19.10 uur over Hil versum I, 402 mA ANDRE GERTLER speelt met be geleiding van het Radiophilhar- monisch Orkest een concert voor viool en orkest in d. kl. t. van Bach in de bewerking van Leon Guller. Het werk is n.l. oor spronkelijk voor viool geschre ven, maar door Bach voor piano omgewerkt. Guller heeft nu uit deze klavierpartij de oude viool solo weer herwonnenIn deze vorm zal het werk thans tot klin ken worden gebracht. Vooraf gaat een concertsuite van Bachs Engelse tijdgenoot Henry Purcell. (Donderdag 20.05 uur over Hil versum I, 402 m.) DONDERDAG II FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7-50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Orgelconcert. 9.25 Voor de huis vrouw. 9.30 Waterstand. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Lichte muziek. 11.35 Cabaret. 12.00 Dansmuziek. 12.25 „In 't spionnetje". 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Gram. 12.50 „Uit het bedrijfsleven", causerie. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gram. 13.25 Me- tropole-Orkest, 14.05 „Rijk en geei| geld", hoorspel. 14.35 Sopraan en piano. 15.00 Voor de zieken. 15.45 Gram. 16.00 „Tus sen vier en vijf". 16.45 Voor de jeugd. 17-30 Gram. 17.45 Regeringsuitzending: Mr. A. Methöfer: „Peru en Bolivia". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 In strumentaal Sextet. 18.40 Reportage o£ gram. 18-45 „Bill Sheriff en zijn Prairie- duivels", hoorspel. 19.00 Voor de kinde ren. 19.05 Gesproken brief uit Londen. 19.10 „Anita", muzieksprookje. 19.40 Let terkundige causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Philharmonisch Orkest en solist. 21.20 „Rijk en geen geld", hoorspel. 21.50 Mededelingen of gram. 21.55 Lichte mu ziek. 22.45 Sportactualiteiten. 23.00 Nieuws HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—2400 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.45 Morgengebed en Liturgische ka lender. 8.00 Nieuws en weerbericht. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram. 10.00 Gewijde muziek. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Voor de zieken. 11-45 Ka merkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchcon cert (12.3012.33 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33-12-40 Wij van het land.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Pianorecital. 13.45 Gram. 14 00 Promenade-Orkest en solist. 14.35 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.40 Vocaal Ensemble. 16.00 Bij bellezing. 16.30 Fluit, viola de gamba en clavecimbel. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Voordracht. 18.00 Gram. 18.10 Viool en piano. 18.35 Raadhuispraat. 18.45 Leger des Heilskwartier. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Voor de jeugd. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. programma. 21.45 „Ik denk er zo over.... en U!" 21.55 Amus.-muziek. 22.20 Orgel concert. 22.45 Avondoverdenking. 23-00 Nieuws en S.O.S-berichten.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 2