sanatogeu Mario Scelba vormt een nieuwe Italiaanse regering liMtiiOLlil Loeang Prabang bereidt zich voor op beslissende slag Kees Broekman zegevierde te Heerenveen op dooi-ijs Incident met Piet van de Pol nog niet opgelost Tactische stakingen in het gehele land Weinig gevaar voor kruiend ijs Lage waterstand in de grote rivieren Gecombineerde straf tegen winkeldievegges geëist Herhalingsoefeningen van Marine in 1954 Ook Uw ingewanden Nederlandse emigratie naar Noorwegen? Het herstel van de Paus houdt aan Werkloosheid in de V.S. neemt sterk toe Toenemende rode druk in midden-Yietnam Vogelmaniak veroordeeld tot f 300 boete In 1953 vloog KLM 1220 maal rond de aarde De Graaft eindigde voor Van der Voort en Huiskes Zondag IVA-tornooi in Den Helder Staat won geding tegen schoenmaker in NO-polder Een nieuwe vinding op waterbouwkundig gebied Voetbalacrobatiek in Engeland Sita Wagemaker won de kortebaan wedstrij den te Uitgeest Strafcommissie kwam niet tot conclusie Oefenwedstrijd Nederlands Elftal is uitgesteld Engeland liep Ierland onder de voet DONDERDAG 11 FEBRUARI 1954 ■pERWIJL heel Italië schokt onder een golf van door de communisten ont ketende tactische stakingen, heeft de rechtse christen-democraat Maria Scel ba Woensdag een nieuwe Italiaanse re gering gevormd, welke steunt op zijn eigen party, de rechtse socialisten en de liberalen. In het nieuwe kabinet heb ben veertien christen-democraten, vier socialisten en drie liberalen zitting. De coalitie kan, dank zy de steun van de republikeinen, die overigens geen deel van de regering wilden uitmaken, reke nen op een meerderheid van zestien stemmen in de Nationale Vergadering en op een iets kleiner overwicht in de Senaat Scelba is behalve premier ook mi nister van Binnenlandse Zaken. Vice- premier is de rechtse socialist Saragat, die tevens minister zonder portefeuille is. Buitenlandse Zaken is opgedragen aan de rechtse christen-democraat Pic- cioni, Financiën aan de socialist Tre- melloni, Onderwijs aan de liberaal Martino. (Van onze Haagse redacteur) Wanneer als gevolg van de ingevallen dooi in de grote rivieren het ys los komt en afdrijft, bestaat er weer kans, dat het gaat kruien. Dat is altijd een imposant gezicht. Maar ook is dat kruien doorgaans zeer gevaarlijk voor de dijken, de bruggen en andere kunst werken in en langs onze grote rivieren en niet het minst voor de schepen. Dit keer laat het zich echter aanzien, dat het afdryven van het üs zonder ongelukken zal verlopen. De grote droogte van de laatste maanden was er oorzaak van, dat de rivieren bevro ren bij lage waterstand. Zij bevinden zich alle nog binnen de zomerdijken, zodat er uitwijkmogelijkheid genoeg is. Dat betekent, dat voor de dijken geen vrees te duchten is. Inmiddels blijft de Rijkswaterstaat ,die met behulp van ysbrekers het water in de laatste tijd al zoveel mogelyk open gehouden heeft, om het afdrijven van het ijs te bevorderen, waakzaam. Het is namelijk niet uitgesloten, dat he kruiende üs barrières gaat vormen, die doorbroken moeten worden, of dat het zich tegen de pijlers van de brug gen opstapelt en door zijn kracht ern stige beschadigingen aanricht. Tegen twee jonge, getrouwde vrouwen Uit Amsterdam, de 27-jarige K. L. K.-G. en de 23-jarige M. C. E. de V.-F., beiden uit een beschaafd milieu en met een blanco strafregister, die zich in de pe riode JuliDcember van het vorig jaar hadden schuldig gemaakt aan winkel diefstallen in de Bijenkorf voor een to tale waarde van ruim 1200 gulden, heeft de officier van Justitie bij de rechtbank te Amsterdam gisteren 12 maanden, waarvan 8 voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar, met aftrek van de preventieve hechtenis en onder toezicht- stelling geëist. Waarom de beide vrouwen, die sedert 26 November gedetineerd zijn, tot deze diefstallen, die zij erkenden gepleegd te hebben, zijn gekomen, werd ter zitting niet duidelijk. Haar beider echtgenoten verdienen behoorlijk en ook zij zelf heb ben nog een betrekking. De vrouwen maakten er een gewoonte van in het mid daguur te gaan winkelen en om beurten stonden zij dan op de uitkijk als een harer goederen wegnam. Tot de gestolen goederen behoorden tafelkleden, servet ten, onderjurken, handschoenen, shawls. Uitspraak op 24 Februari. Het ligt in het voornemen dat, even als verleden jaar het geval was, ook in 1954 een deel van het met groot ver lof zijnde personeel der Koninklijke Marine voor herhalingsoefeningen in werkelijke dienst zal worden geroepen. Zo is het de bedoeling dat een batal jon mariniers van medio Juni tot begin Juli in werkelijke dienst zal komen, terwyi een tweede bataljon later in het jaar zal volgen. De tijdsduur van het verblijf in werkelijke dienst zal indi vidueel variëren van 22 tot 33 dagen. Voorts is het de bedoeling, dat per soneel van de mijnenuitlcijkdienst in verschillende kleine ploegen over het gehele jaar verspreid voor perioden van ten hoogste negen dagen in werkelijke dienst komt, terwijl voor een contin gent van ca. 500 man een oefening wordt overwogen in de zomermaanden. Zij die voor deelname aan deze oefe ning worden opgeroepen, zullen even eens voor ten hoogste negen dagen in werkelijke dienst komen. Tenslotte be staat de mogelijkheid dat op een nader te bepalen tijdstip in de zomermaan den, een deel van het personeel van de Marineverbindingsdienst, de zeever- keersorganisatie en van verschillende commandoposten, dat thans met groot verlof is, voor een termijn van ten hoogste dertig dagen in werkelijke dienst zal worden geroepen. Dit aantal zal de 100 niet overschrijden. moeten op tijd „gewassen worden. Neem eens per week één of twee (Advertentie Ing. Med.) MARIO SCELBA De nieuwe regering komt aan het be wind op het moment, dat de onder communistische leiding staande vak beweging allerwege in het land tacti sche stakingen organiseert by wyze van offensief tegen de formateur Scel ba. Voor het oog zyn looneisen de inzet van deze actie, die door de kleine so cialistische vakbeweging wordt ge steund. Het grote christen-democrati sche vakverbond heeft zich tegen deze stakingsgolf verzet. De Noorse minister van Handel, Erik Brofoss, heeft in het parlement ver klaard, dat Noorwegen een onvoldoend bevolkt land is en dat (wanneer een maal een gemeenschappelijke Scandi navische arbeidsmarkt zal zyn inge steld) overwogen moet worden jaarlijks een bepaald aantal Nederlandse land verhuizers toe te laten. De Nederlan ders zouden als arbeidskrachten op voet van gelijkheid worden behandeld met de emigranten uit Zweden of De nemarken. De langzame verbetering in de ge zondheidstoestand van Paus Pius de Twaalfde heeft zich gisteren voort gezet. Het Vaticaanse persbureau meldde, dat de Paus in staat is op normale wyze voldoende voedsel tot zich te nemen. Hij had enig „half-vloeibaar voedsel" genuttigd. Dinsdagavond nam de Paus enige beweging in zyn kamer. Het Bureau voor Arbeidsstatistie- ken der Amerikaanse regering heeft bekend gemaakt, dat het aantal per sonen, werkzaam in handel, nijver heid, verkeer en overheidsdienst, in Januari jl. 2 millioen lager was dan in December 1953. Deze daling is aan zienlijk groter dan de voor deze tijd van het jaar normale vermindering der werkgelegenheid. DE LANDBOUWOVERSCHOTTEN VAN DE V.S. De organisatie der Amerikaanse aard appelproducenten (de nationale aardap- pelraad) heeft er bij president Eisenho wer op aangedrongen aardappelen uit de overtollige voorraden te zenden naar Oost-Duitsland en andere Europese lan den, waar een tekort aan aardappelen en andere voedingsmiddelen bestaat. IN DE SECTOR van Loeang Prabang werd gisteravond niet gevochten. De hoofdmacht van de „ijzeren divi sie" der Vietminh stond toen nog steeds op ongeveer tachtig kilometer van de „stad der zeventig pagoden" waar burgers en militairen, aange vuurd door koning S va vang Vong, be zig waren versterkingen aan te leg gen. Kleine eenheden der Vietminh vielen af en toe vooruitgeschoven pos ten der verdedigers aan. De Franse luchtmacht viel met toenemende hevig heid de eenheden en legerplaatsen van de vyand aan. Het geheel uit Inwoners van Laos bestaande garnizoen van Hoeei Khone, vijftig kilometer ten Oosten van Pakse gelegen, moest gisteren na acht en veertig uur weerstand te hebben gebo den tegen de rode aanvallen, worden teruggetrokken. Overigens was het Woensdag niet mogelijk, de bewe gingen van de naar Loeang Prabang oprukkende opstandelingen te volgen; het zeer slechte weer maakte verken ningen onmogelijk. Zo kon men ook niet nagaan, welke gevolgen de Fran se luchtaanvallen hadden; de vijand kon zich bovenden verbergen in de dichte bebossing van de valleien van Namhoe en Nambac. In midden-Vietnam wordt de druk op de strijdkrachten der Franse Unie steeds groter. De ontruiming van Kon- toem heeft ertoe geleid, dat de verde digingslinie Kontoem-Pleikoe is afge brokkeld. De troepen der Vietminh ne men in dit gebied een centrale positie in. Niet alleen de Franse minister van Defensie, Pleven, voert momenteel drukke besprekingen in Saigon. Ook generaal Weyland, de bevelhebber van de Amerikaanse luchtstrijdkrachten in het Verre Oosten, bevindt zich voor besprekingen in Vietnam, zulks op verzoek van generaal-majoor Trapnell, de leider van de groep Amerikaanse De kantonrechter te Zutphen heeft, overeenkomstig de eis, J. G. R., con servator te Utrecht, wegens overtre ding van de Vogelwet veroordeeld tot de maximumboete van 300 subs 30 dagen hechtenis. Het betrof hier een zaak, die in December 1952 was aan gehouden voor het inwinnen van een psychatrisch rapport. Thans was de verdachte niet verschenen. Uit allerlei bijzonderheden tijdens het verhoor van een getuige, die be last is met de controle op de Vogel- wet, bleek dat R. beschouwd moet worden als een vogelmaniak. Hij heeft reeds veel schade aan de vogelstand in ons land toegebracht. Hem was verweten dat hij te Eer beek, gemeente Brummen, een opslag plaats van beschermde vogels in het bos had aangelegd. R. is reeds meermalen veroordeeld wegens overtreding van de Vuurwa- penwet. Hij placht namelijk de vogels dood te schieten. In 1953 heeft de K.L.M. 599.650 passa giers vervoerd, hetgeen 82.575 passa giers meer is dan in het voorafgaande jaar. Tezamen legden deze passagiers 1.328.738.000 kilometer af, hetgeen neer komt op 2.216 km per passagier. De luchtvloot legde een afstand af van 48.754.000 km in 146.367 vliegtuigen met een gemiddelde snelheid van 333 km per uur. Deze afstand is gelijk aan 1220 maal de aardomtrek, waarvoor een vliegtuig met een gemiddelde snelheid van 333 km per uur 19V4 jaar nodig zou hebben. adviseurs voor de militaire hulp aan Indo-China. Weyland bestudeert de strategische toestand in Indo-China. Een beeld van de verbitterde strijd, welke momenteel gaande is in ver schillende delen van Indo-China. Het was voor de 12.000 enthousiaste toeschouwers op Thialf's baan te Heeren veen wel heel jammer dat het, even nadat de commissaris der Koningin in Friesland, mr H. P. Linthorst Homan het startschot had gelost voor de eerste rit op de 1500 meter tussen de Noor Armand Karstensen en Anton Huiskes, begon te sneeuwen. De baan was in prima conditie, maar met dooiweer en fijne sneeuw konden de rijders niet tot topprestaties komen. Waar iedereen op had gehoopt gebeurde niet: De Nederlandse records op de 1500 meter en de 3000 meter bleven onaangetast. Toch heeft het publiek, dat vijf en zes rijen dik langs de ruime baan stond, volop genoten en men sleepte allerlei attributen als kisten en kratten aan om maar niets van de strijd te missen. Gerard Maarse en de Noor Arne Jo- hansen, die de strijd op de 160 meter aanbonden tegen de Friese korte-baan- rijders G. Dijkstra en Van der Ploeg, kwamen niet in de lange-baanwedstry- den uit. De beide rijders op Noren hebben duidelyk laten zien, dat zij in de start niet achter behoeven te raken tegen de premie-rijders op de Friese doorlopers en dat hun topsnelheid veel hoger ligt. Zy wonnen met royaal ver schil. Maarse behaalde over ritten het beste gemiddelde, nl. 15.275 sec., ge volgd door Johansen met 15.50. Van der Ploeg noteerde 15.825 en Dykstra 16.025. Op de 1500 meter stond na de derde rit Wim van der Voort nog bovenaan met een tijd van 2.31.4 De beide Noren bleven iets onder de verwachtingen, Karstensen noteerde in een met ge ring verschil van Huiskes verloren rit 2.33.3 en Hansen bleef met 2.35.6 royaal achter bij de soepel rydende Wim de Graaff, die een tijd van 2.31.9 maakte. Er bestond in het Friese „Haagje" ui teraard veel belangstelling voor de rit tussen Kees Broekman en de Elfsteden- winnaar Jeen van der Berg. Het ver schil was, zoals mocht worden ver wacht, tameiyk groot, want Van der Berg 'begint pas goed te ryden als het over een langere afstand gaat. Broek man won in 2.30.3, wat later bleek de snelste tijd te zijn. Van der Berg no teerde 2.37.6. Toen Kees Broekman in de eerste rit op de 3000 meter van Van der Voort won in een tyd van 5.15.2 (dus max 0.3 sec. boven het Nederlandse re cord van Piet Keyzer over die afstand) was hy meteen vrijwel zeker van de eerste plaats in het totaal klassement. Van der Voort noteerde 5.25 en al kwa men later Anton Huiskes en Wim de Graaff in een spannende rit wel even nader (resp. 5.21.1 en 5.22.2), van een ernstige bedreiging van Broekman is toch geen sprake geweest. De Noorse rijders konden hem evenmin bedreigen; Hansen noteerde 5.25.6 en Karstensen 5.30.6. Vier van de Nederlandse topry- ders waren op de 3000 meter sneller dan de beste Noor, Hansen. In het eindklassement bezette Broek man met ruime voorsprong de eerste plaats. Tot een goede prestatie kwam Wim de Graaff door als tweede te ein- dogen vóór Van der Voort en Huiskes. Hansen en Karstensen eindigden on- derscheidenlyk als zevende en achtste. De uitslagen luiden: 1500 meter; 1 Broekman (Ned.) 2.30.3: 2 Van der Voort (Ned.) 2.31.4; 3 De Graaff (Ned.) 2.31.9; 4 Huiskes (Ned.) 2.33; 5 en 6 Karstensen (Noorw.) en Van 't Oever (Ned.) 2-33.3; 7 Schüler (Ned.) 2.33.6; 8 Hansen (Noorw.) 2.35.6; 9 Olst. hoorn (Ned.) 2.36.3; 10 Rooeendaal (Ned.) 2.37.4: 11 Van der Berg (Ned.) 2 37.6; 12 Wervers (Ned.) 2.39; 13 Doets (Ned.) 2.41.8; 14 Dijkstra (Ned.) 2.42.2. 3000 meter: 1 Broekman 5.15-2; 2 De Graaff 5.21.1; 3 Huiskes 5.22.2; 4 Van der Voort 5.25; 5 Hansen 5.25.6; 6 Schü ler 5.26.2; 7 Van 't Oever 5.28.4; 8 Kars tensen 5.30 6; 9 Van der Berg 5.32; 10 Olsthoarn 5.34.8; 11 Roozendaal 5.36.1; 12 Wervers 5.37.2; 13 Th Dijkstra 5.43.5; 14 Doets 5.43.7. Eindklassement: 1 Broekman 102 633; 2 De Graaff 104.150; 3 Van der Voort 104.634; 4 Huiskes 104.700; 5 Schüler 105.567; 6 Van 't Oever 105.833; 7 Han sen (Noorwegen) 106.134; 8 Karstensen (Noorwegen) 106.200; 9 Van der Berg 107.866; 10 Olsthoorn 107.900; 11 Roozen daal 108.484; 12 Wevers 109.200; 13 Doets 111.216; 14 Th. Dijkstra 111317. (Eigen bericht) De tafeltennisvereniging „ik Vai Aan" te Den Helder organiseert op Zondag 14 Februari in „Casino" een groot C-tornooi om de „Glazen tafel", een wisselprijs voor de sterkst vertegenwoordigende vereni ging, die dit jaar voor het eerst wordt ingesteld. Voor het tornooi hebben zich negentig deelnemers opgegeven, die in het totaal over de verschillende klassen twee hon derd en vijftig inschrijvingen vertegen woordigen. Het belooft een goed tornooi te worden, met spelers als Langius uit Hoorn en Louis (winnaar van verleden jaar) en G. Oosterbeek uit Den Helder. De wedstrijden beginnen om tien uur. Met de finales hoopt men om ongeveer 19.30 uur te starten. De president van de rechtbank te Zwolle, uitspraak doende in het kort ge ding tussen de Staat der Nederlanden en de schoenmaker, de heer P. C. N. te Ens, inzake het geschil over de bij contract verboden verkoop van artikelen, heeft bepaald dat de verkoop van de artikelen, die de schoenmaker verkocht, o.a. huis houdelijke artikelen en byouterieën, moet worden gestaakt, op straffe van een dwangsom van f 100.000. Tijdens de behandeling van het ge ding waren beide partijen, de Staat, i.e. de directie Wieringermeer (Noordoost- polderwerken) en de schoenmaker, reeds overeengekomen, dat vier artikelen wèl verkocht mogen worden. Deze artikelen zijn verf en verfwaren, hengelsportarti kelen, veegeneesmiddelen en schaatsen. De schoenmaker heeft inmiddels een request bij de minister van Verkeer en Waterstaat ingediend, waarin hij uitbrei ding verzoekt van het hem toegestane assortiment artikelen. De partijen moe ten beiden haar deel van de kosten van het geding betalen. De Nederlandse Octrooiraad heeft onlangs octrooi verleend op een uit vinding, die van groot belang kan zijn bij het baggeren van kanalen, rivie ren e.d. Het betreft hier een nieuwe snij- en boorkop, waarmee het" moge lijk is bij het baggeren een vlakbo- demprofiel te verkrijgen. De vinding is gedaan door de heren F. Hageman te Haarlem en N. Warns te Apeldoorn. KUSTVAARDER OVER TIJD Het 499 brt metende Nederlandse kust vaartuig „Josien", eigendom J. Vermaas' scheepvaartbedrijf te Rotterdam, is over tijd. Het schip was op 31 Januari ver trokken uit Bayonne naar Londen met een lading hout aan boord. Via Scheve- ningen-radio is de scheepvaart gisteren verzocht naar de „Josien" uit te kijken. Het schip is op 3 Februari Ouessant ge passeerd. In de vierde ronde van de En gelse Cupwedstrijden kwam Portsmouth uit tegen Acunthor- pe. Doordat het veld zo spekglad was, deed zich op zeker moment voor het doel van Portsmouth de ingewikkelde constellatie voor, die hier is afgebeeld. (Eigen bericht) Met een fikse schouderklap en een hartelijke zoen feliciteerde Ria Meyer uit Wormer haar grootste rivale Sita Wagemaker uit Wieringen met haar overwinning op de kortebaan, op de Binnenmeer te Uitgeest verreden. Er is onder slechte weersomstandigheden op deze betrekkelijk goede baan Woens dagmiddag fel gestreden! Vooral de duels tussen de oud-kampioene van Noord-Holland Ria Kooy en de nieuwe kampioene Ria Meijer waren zeer span nend. Met 1/10 seconde verschil won de laatste, die tevens beslag legde op de tweede prys en een extraprys van tien gulden voor de snelste tijd. De uitslag van deze wedstryd, gehouden onder auspiciën van de ijsclub „Uitgeest" ter gelegenheid van haar 100-jarig bestaan, was als volgt: 1. Sita Wagemaker (Wie- ringen) wisselbeker, medaille en f 30; 2. Ria Meijer (Wormer) medaille en f 20; 3. Ria Kooij (Wieringen) medaille en f 10; 4. Alie Meijer (Wormer); 5. Nel Lont (Wieringen); 6. A. Worms- becher (Hoorn); 7. Nel Donkervan Dijk (Zaandam); 8. J. C. Groot (Koog aan de Zaan); 9. mevr. PietJoosten (Krommenie); 10. A. Verduin (Aker sloot); 10. A. de Roo (Krommeniedyk). Deze sportieve kamp, welke ondanks het guie, natte weer een flinke belang stelling trok, werd beëindigd in De Ooievaar, waar voorzitter Jo Schipper met een toepassélijk woord de priizen uitreikte. Vanaf deze plaats een woord van waardering aan het bestuur van de ijsclub „Uitgeest", welke tijdens de afgelopen)?) vorstperiode zoveel werk heeft verzet en bijna elke dag wed strijden wist uit te schrijven. Bestrijd vermoeidheid en vat-» baarheid voor ziekte doel treffend met Sanatogenl Sanatogen is geconcentreerde bouwstof voor zenuwen, bloed en alle weefsels. Een Sana- togenkuur doet wonderen. Be gin er dadelijk mee. Het Zenuwtonicum (Advertentie, Ing. Med.) DEENSE BOTER NAAR BELGIE? Volgens het blad „Het Volk" zal België einde van deze week 500 ton Deense boter invoeren, die op de Bel gische markt tegen dezelfde prys ver kocht zal worden als de Nederlandse boter. Enkele weken geleden heeft zich tijdens de laatste partij van het Nederlands biljart kam pioenschap kader 47/2 te Amersfoort een incident voorgedaan dat in de bil jartwereld beroering heeft ge wekt. Piet van de Pol was het namelijk op een bepaald moment niet met de markeur eens toen deze scheidsrechter een caram bole van de Nederlandse kam pioen aftelde. Voor Van de Pol was dat reden voldoende om zijn keu neer te leggen en te verkla ren dat hij onder dergelijke lei ding niet wenste verder te spelen. De wedstrijdleiding schakelde een andere arbiter in en de partij werd voortgezet metVan de Pol aan stoot. De Rotterdammer won zijn be slissende partij tegen de Hagenaar Metz en veroverde daarmee de titel van Nederlands kampioen. Het bestuur van de Haagse Cadre Club, waarvan Metz lid is, heeft tegen deze gang van zaken geprotesteerd. De straf- en beroepscommissie van de K.N.B.B. heeft zich gisteravond met dit protest bezig gehouden. De twee spelers en de twee arbiters zijn gehoord, maar de commissie zal nogeens bij elkaar moeten komen om tot een conclusie te kunnen komen. Uit het feit dat de commissie twee avonden nodig heeft om haar mening te formuleren, zou kunnen worden afgeleid dat de meningen ver deeld waren. Wij kunnen ons dat moeilijk voorstellen. Zonder meer staat vast dat Van de Pol onsportief heeft gehandeld door zijn keu neer te leggen. Algemeen wordt aangenomen dat de markeur zich inderdaad heeft vergist, maar zelfs als dat inderdaad zo is, dan nog is de houding van Van de Pol verkeerd geweest. Daarover kan geen verschil van mening be staan, maar ook het feit dat de tweede markeur heeft laten doorspelen met Van de Pol aan stoot is maar voor één uitleg vatbaar. Volgens de regle menten is de uitspraak van een mar keur bij het al of niet maken van een carambole bindend. De eerste mar keur had de serie van Van de Pol af geteld en Metz was op dat moment aan stoot. In deze volgorde had dus de tweede markeur de zaak dienen over te nemen en daar dit niet is ge schied heeft de club van Henk Metz terecht geprotesteerd. Wellicht is de commissie van beroep wat huiverig om tot deze conclusie te komen. Piet van de Pol is een grote figuur in de Nederlandse biljartsport en het is meer dan eens gebleken dat men hui verig is op de tenen van de Rotter dammer te gaan staan. Met de regle menten in de hand kan de commissie van beroep naar onze mening echter niets anders dan doen dan adviseren de wedstrijd Van de Pol—Metz over te laten spelen. Wij zijn er van over tuigd dat het als het een speler van een moyenne van 4 of 5 betrof zon der meer zou gebeuren. In verband met de slechte weers- en terreinsomstandigheden is besloten de oefenwedstrijd van het voorlopig Nederlands elftal, welke op 17 Fe bruari was bepaald en waarvoor dooi de KNVB een Engelse tegenstander zou worden gezocht, een week uit te stellen. Het voorlopig Nederlands elf tal zal nu op 24 Februari in het Sta dion De Vliert te 's-Hertogenbosch (aanvang 16.30 uur) tegen F. C. Köln uitkomen. Zoals men weet zou F. C. Köln op die dag tegen het Nederlands B-elftal uitkomen. De leaguewedstrijd EngelandIer land is in een 91 overwinning voor de ploeg van de Engelse league geëin digd, nadat de rust met de stand 2—1 was ingegaan. De Engelsen hadden veel minder last van het doorweekte terrein dan hun tegenstanders die in de tweede helft volkomen overspeeld werden Don Rivie en Jackie Sewell, de Engelse internationaal, scoorden ieder een hattrick. John Berry (2) en Nat Lofthouse zorgden voor de andere Engelse doelpunten. Het Ierse doel punt werd door McQuaide uit een strafschop gescoord.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 11