Belg Crocaerts zegevierde in het grote IV A-tornooi Uitbreiding van hoofdbestuur verlangd District telt thans meer dan drieduizend leden Noordhollandse ruiters gaan zilveren jubileum vieren Mevrouw Sin jewel was weerde sterkste dame K.I.-verenigingen zijn voor de proefboerderij garant Wijziging in de kaasprijzen kwam wel tot stand f KLEINE HANDELSADVERTENTIES t Vevouderde hoest. Jaarvergadering KNAU district Noord-Holland Meer kader nodig Aantal leden neemt nog steeds af De gastheren veroverden „de glazen tafel" Jaarvergadering afdeling Noord-Holland Rijk draagt f 15.000.- in exploitatiekosten bij Hoe verdeelt men zij n gezinsinkomen? Politie beslechtte ruzie Notering jonge kaas op lager niveau DE, prijswijzigingen in de kaas, welke zich reeds vorige week begonnen af te tekenen, zijn in de afgelopen week in versneld tempo tot stand gekomen. Over de gehele lijn zijn de prijzen voor jonge kaas op een aanmerkelijk lager niveau gekomen en naar het zich laat aanzien zal deze prijsdaling zich nog wel verder voortzetten. Stekkers Schrijfmachines Stofzuigers Sleutelspecialist Halier Uw gebit stuk? Telefunken radio Verhuis- Bel 2312! Guldens Radiolampen De beste permanent Lederreparatie Radio-distributie DINSDAG 16 FEBRUARI 1954 (Van een speciale verslaggever) De liefde voor onze mooie sport aldus sprak de heer J. F. van Drie], voorzitter van liet district Noord-Holland van de K.N.A.U. gisteren bij de opening van de jaarlijkse algemene vergadering, die ditmaal in „Paviljoen Kinheim" te Alkmaar werd gehouden brengt ons allen bier bijeen en ik hoop, dat onze eensgezindheid in de besprekingen tot uiting zal komen. De voorzitter vervolgde, dat het afgelopen jaar geen moeilijkheden had opgeleverd en het ledental voor het eerst hoven de 3000 was gestegen. De animo voor de jeugdwedstrijden was wel haast te groot en de finales meerkampen op de sintelbaan spannend en prettig. De clubs danken haar voortbestaan aan de jeugd en deze is waard dat er alle moeite voor wordt gedaan. De groei van het ledental brengt mee. dat het district thans afgevaar digden naar de jaarvergadering van de KNAU kan zenden. De heer Van Driel ■was verheugd, dat er enige mutaties in het districtsbestuur en de districts technische commissie zullen plaats vin den, want men moet als oudere niet te lang blijven zitten, omdat men dan dikwijls niet meer ontvankelijk is voor de frisse gedachte van de jeugd. Het is evenwel dringend noodzake lijk, dat men in een snel groeiende organisatie over meer kader kan be schikken. Daarom moet men zich be wust worden, dat men niet alleen de eigen club, doch ook de leiding van het district en de KNAU moet steunen. Er heerst op dit punt nog een te grote onverschilligheid. Met een hartelijk woo-d van welkom tot de talrijke afgevaardigden, delega ties en in het bijzonder tot de heren W. Dijkstra en J. Moermond, resp. lid van het hoofdbestuur van de KNAU en van de T.C. verklaarde de voorzitter deze vergadering voor geopend. Het jaarverslag van de technische commissie lokte enige discussie uit. Zo zou de heer M. Sluyter (AVA, Alk maar) gaarne zien, dat opgeleide jury leden ook daadwerkelijk eens een kans zouden krijgen terwijl de heer L. L. Visser (AAC, A'dam) mededeelde, dat zijn vereniging voortaan niet meer met een onvolledige ploeg aan een plotse ling georganiseerde ere-wedstrijd zal deelnemen. De heer H. Swaanswijk (ACA, Am sterdam) miste als hoogtepunt in het jaarverslag de districtsrecordverbete- ringen in 1953 en de namen van hen, die in de landenwedstrijden onze na tionale kleuren verdedigden. Hij ver kreeg de toezegging, dat dit voortaan zal geschieden. Bij het punt bestuursverkiezingen scheen de discussie even een scherpe wending te zullen aannemen. AVA had nl. tegenover de periodiek aftredende en herkiesbare vice-voorzitter, de heer D. Koelemey haar lid, de heer A. Meyer gecandideerd, reden waarom de voorzitter AVA verzocht nader uiteen te willen zetten, wat hiervan de reden was. Van verschillende zijden werd deze vraag niet toelaatbaar en in strijd met een goede democratische opvatting geacht, zodat geen discussie plaats vond. Van de 200 uitgebrachte stemmen verkreeg de heer Koelemey er echter 176 en de heer Meyer 23, terwijl de aftredende commissaris, de heer H. Slegt bij enkele candidaatstelling werd herkozen. De heer J. J. Winkel, die vijf jaar lang het secretariaat had bekleed, werd door studieredenen genoopt voor deze functiete bedanken. De voorzitter sprak tot het scheidende bestuurslid woorden van hulde en dank, terwijl hij hem als souvernir een vulpen met inscriptie offreerde. Daarnevens boden de heren L. L. Visser (ACA) een fraaie, ver chroomde asbak, P. Claassen (Sagittta) een beker en A. Meyer namens AVA en Olympus een Edammer kaasje aan, waarvoor de heer Winkel enigszins ont roerd dankte. In zijn plaats werd bij enkele can didaatstelling gekozen de heer A. van Rhoon (Olympus, Alkmaar). Mevrouw A. Gerritsen-de Vries (ADA, A'dam) kon zich door drukke werkzaamheden voor haar vereniging niet meer als lid van de technische commissie beschik baar stellen. De voorzitter, die hierin graag een vrouwelijk lid aanwezig had gezien drukte hierover zijn leedwezen uit, terwijl de heer J. A. Visser het scheidende lid bloemen aanbood. In de vacature werd voorzien door de benoeming van de heer J. Hermans (Gita). De aftredende secretaris, de heer L. D. de Snayer zag zijn mandaat verlengd. In het lopende verenigingsjaar zal de Districts Financiële Commissie worden gevormd door de heren H. Kla ver (Suomi), M. Sluyter (AVA) bei den aftredend en herkozen met als nieuw lid, de heer H. Swaanswijk (ACA A'dam). Op voorstel van ACA zal aan de reglementscommissie worden geadvi seerd te bepalen, dat ploegen, die aan wedstrijden om de Wouter Groenen- steinbeker deelnemen in tenminste 12 nummers moeten uitkomen. Bij wed strijden om de Prins Hendrik- en de Juliana-beker dient voorts aan een vertegenwoordiger der deelnemende clubs toegang tot het middenterrein te worden verleend. Een uitgebreide discussie ontstond vervolgens over het door de heer Swaanswijk namens ACA toegelichte voorstel om op de algemene vergade ring van de KNAU te bevorderen, dat het bestuur eventueel uit 5, 7 of negen leden zou bestaan. De heer W. Dijk stra (Hoofdbestuur KNAU) ontraadde zulks omdat een werkverdeling in dat bestuur niet mogelijk is en alles toch terugvalt op het secretriaat. De voor zitter meende, dat een betere taakver deling wel mogelijk is. Er zitten z.i. in het KNAU-bestuur mensen die er niet horen. Hij zag geen nut in de vergroting van het bestuursapparaat doch wel in zijn activiteit. De voor zitters van de PPC, NTC en Jeugd commissie dienen in het bestuur zit ting te hebben. De heer P. Claassen (Sagitta) stelde voor om ten behoeve van het Bondsbureau een eenmalige heffing van f 0.25 per lid te incasse ren doch dit voorstel vond geen bij val. De hc-er W. Dijkstra (KNAU) achtte bij de voortdurende afwezig heid van de voorzitter ir A. Paulen en de langdurige ziekte van de heer Wesseling bestuursuitbreiding binnen het reglement wel aanvaardbaar. Ten slotte werd het voorstel-Swaanswijk bij meerderheid van stemmen aange nomen. Een tweede langdurige dis cussie ontstond over de candidaatstel ling van een lid voor het hoofdbe stuur van de KNAU, waarbij bekend werd gemaakt, dat de heer J. de Vries (district Friesland) was afge treden. Met 147 van de 200 stemmen werd de heer G. C. Lanclé (Laren) tenslotte gecandideerd tegen 44 stem men op mevrouw N. ClaassenHunt. Aangenomen werd een voorstel van de heer L. L. Visser om te bepalen, dat geen nieuwe verenigingen, die niet ten minste 25 leden hebben als KNAU-lid kunnen worden aangeno men. In kleine plaatsen zal het hoofd bestuur hiervan ontheffing kunnen verlenen. Uit een groslijst van 21 per sonen zullen 15 afgevaardigden voor de KNAU-vergadering worden aange wezen. De volgende jaarvergadering van het district zal in Amsterdam worden gehouden. (Van een onzer verslaggevers) DE Noordhollandse Bond van de Koninklijke Federatie van Landelijke Bijverenigingen is Zaterdagmiddag in paviljoen Kinheimte Alk maar in algemene vergadering bijeen geweest. In zijn inleidend woord, waarin de voorzitter van de provinciale Bond, de heer A. J. C. Bom onder meer verwelkomde de chef der bereden politie te Amsterdam de heer H. Vos en voorts de heer Biesheuvel, onderstreepte hij het belang van de hippische sport, welke hij een ontspanningsmogelijkheid bij uitnemendheid noemde. 14IJ betreurde het in dit verband, dat de paardenstapel in Nederland nog steeds verder in omvang afneemt, het- gaan ook tot ui drukking kwam in het jaarverslag van de secretaris van de Bond, de heer F. A. Melchior, die me dedeelde, dat het aantal leden van de Bond in het jaar 1953 daalde van 475 tot 454. De meeste tijd werd op deze verga dering in beslag genomen door de be spreking van de agenda v.. i de Alge mene Federatieve Vergadering, die te Utrecht gehouden zal worden.: Het voorstel van het hoofdbestuur om bij competities de achttallen paarden te splitsen in drie categoriën en wel voor zware, middelzware en lichte dieren, werd aan een critische beschouwing onderworpen en de heer P. Voorsluis, secretaris van de Federatie, die even eens achter de bestuurstafel plaats had genomen, kreeg nog heel wat waarde volle suggesties te noteren, die alsnog aan de landelijke wedstrijdcommissie ter beoordeling zullen worden voorge legd. Behoudens goedkeuring van de Federatieve Vergadering zal ook een wijziging worden aangebracht in de puntentelling bij het nummer springen. Tevens ligt het in de bedoeling van het hoofdbestuur toestemming te verlenen tot het houden van streekwedstrijden, waarbij publiek tegen betaling aanwe zig mag zijn. Tijdens de vergadering bleek duide lijk, dat de belangstelling voor men- cursussen zeer groot is. Voorzover Niet Louis van het Helderse I.V.A. en niet Langius van het Hoornse Disnie is winnaar geworden van het grote I.V.A. tafeltennistornooi, dat met groot succes in „Casino" op zes tafels is verspeeld. Een outsider werd winnaar, de Belg Crocaerts uit Antwerpen, die enige tijd met het 33ste Bataljon Artillerie in de Marinestad was gelegerd. Als deze krant verschijnt is hij al weer naar elders vertrokken met een leuke herinnering, een fraaie beker, uit Nederland in zijn zak. In de finale zegevierde deze Antwerpse A-speler met 2523, 2112 over Mels Oosterbeek van I.V.A., die voor een verrassing had gezorgd door I.angius uit te schakelen. Volledigheidshalve zij vermeld, dat Louis ditmaal alleen in de dubbels uitkwam. L. Crocaeri,s heeft de zege niet cadeau gekregen, hoewel hij in de eindstrijd tegen Oosterbeek niet de tegenstand had, die men verwachtte. In de eerste game ging het nog, daar de Nieuwe- dieper een flinke achterstand wist in te lopen. In de tweede game was de Belg evenwel superieur. In de lagere klassen werd niet min der enthousiast om de beste plaatsen gestreden. De tweede klasse heren zag Degeling van Tempo uit Blokker aan de kop verschijnen. In de finale bleef hij met 21-16, 21-16 meester over J. Laan van WGW uit Den Helder. In de derde klasse zegevierde C. Schaap van rr de jaarvergadering van de Bond van K.I.-verenigingen in Noord-Holland, Vrijdag in het „Wapen van Heemskerk" te Alkmaar gehouden, heeft de ver gadering haar goedkeuring gehecht aan het voorstel van het bestuur om jaar lijks een bedrag van f 1000,— ten goede te doen komen aan de in Wogmeer gevestigde proefboerderij voor het graslandbedrijf. In Nederland is deze boer derij de derde in haar soort. Het Rijk zal f 15.000,— per jaar in de exploitatie kosten bijdragen, op voorwaarde echter, dat het agrarische bedrijfsleven bereid is de resterende f 5000,voor zijn rekening te nemen. Nu de Bond van K.I.-verenigingen het bovengenoemde besluit heeft ge nomen (in principe gaat het hier om een „vrijwillige verplichting" voor de duur van 15 jaar) ziet het er naar uit, dat men de gestelde tax zal halen. UINANCIELE steun werd reeds toege- zegd door de Hollandse Maatschap pij van Landbouw, door de Ned. Wol federatie en voorts door de Provin ciale Gezondheidsdienst, de Bond van Coöperatieve Zuivelfabrieken, de LTB en het Schapenstamboek. Het doel en het functionneren van deze proefboerderij werd op deze ver gadering uiteengezet door ir L. R. Dijkema, landbouwconsulent te Scha- gen. TIET aantal bij de Bond aangesloten verenigingen bleef het afgelopen jaar onveranderd. Er konden echter via de regering de regionale vereni gingen 356 nieuwe leden en 6299 nieu we dieren worden geregistreerd. Het aantal aangesloten verenigingen be droeg eind 1953 elf, met 4817 leden en 70564 dieren. Het gemiddfelde drach- tigheidspercentage der geïnsemineerde dieren vertoonde een lichte stijging. Het bedraagt thans 61,9 procent. De rekening over het jaar 1953 sloot met een bedrag van f 11.851,22. De be groting over 1954 is geraamd op f 11540. In plaats van het aftredende bestuurs lid, de heer C. Roeper van Texel werd gekozen de heer N. J. Kikkert, even eens van Texel. In de financiële com missie maakte de heer A. Eriks uit Schagerbrug plaats voor de heer Th. J. Dijkzeul te Haarlem. BE Bond zal tijdens de op 14 April te houden federatievergadering te Utrecht door een bestuurslid worden vertegenwoordigd. Besloten werd, dat de voorzitter van de bond als advise rend lid bij de gezondheidsdienst voor dieren in Noord-Holland de bond zal vertegenwoordigen. Treffers uit een poule van drie man. Het ging tenslotte tussen hem en zijn clubgenoot Klaassen, die met 19-21, 21- 17, 21-17 het onderspit dolf. De kleine Bommer van IVA triomfeerde in klas se 4. In de finale bleef hij de Dito'er Noordeloos uit Grootebroek met 21-15, 21-18 de baas. De vierde klasse dames werd gewon nen door mej. Hollander van St. Victor uit Obdam. Nummer 2, mej. Bommer (IVA) verloor van haar met 21-15, 25-23. Het dames-dubbelspel algemeen 4de klasse werd een spannende ontmoeting tussen mej. M. OffmanWormsbechter OSS, Alkmaar) en mevrouw Sinjewel -Valkenier (IVA). Het Alkmaarse duo greep de zege met 21-14 en 22-20. In de klasse heren-dubbel 4 waren Noor deloos van Dito en Klaassen van Tref fers heer en meester van het terrein. De overwinning op Wagemaker en Van der Meulen van D.S.S. werd vrij ge makkelijk bevochten (21-13, 21-15). De eerste klasse heren-titel ging naar Hoorn. J. Lamers van Disnie maakte er zich eigenaar van met een drie games-overwinning op Mels Oos terbeek van IVA, die dus zijn tweede prijs won. De cijfers waren 21-17, 14-21, 21-17. Bij de dames algemene klasse ging de eindstrijd (natuurlijk!) tussen mevr. Sinjewel en mevr. Valkenier-Vreugden- hil. Eerstgenoemde was overtuigend sterker en won verdiend met 21-14, 21 14 de eerste prijs. Rest ons thans nog enkele dubbelklassen. Van uitstekend gehalte was de ontmoeting tussen M. Oosterbeek-Louis van IVA en Langius -Van der Eijden van „Disney" (Hoorn) De Helderse cracks zegevierden met 21-16, 21-15 in deze hoogste afdeling. Welkers en Schaap van „Treffers" kwamen in het heren dubbel 2e en 3e klasse met de eerste prijs uit de bus. Tweede werden Visser en Deen van „Dito". Gemengd/overgangsklasse 1 en 2 was voor mevr. Valkenier en Sinje wel, met 21-18 en 21-19 zegevierden zij over mej. Crone en Van der Eijden van „Disney". De klasse gemengd 3/4 «as voor mej. De Wit en Schaap van „Tret- fers"; tweede werd het duo mej. Hol lander en Susser van „St. vector". Wat ons speet was, dat in een enkel geval niet om een eerste en tweede olaats werd gestreden doch geloot. Het betroffen hier speelsters en spelers, die de laatste trein moesten halen. Dat de organisatoren op het tijdschema achter raakten was niet hun schuld. Zij kon den er niet voor zijn, dat ten aantal spelers(sters) zich in verscnillende finales plaatste. Uiteraard konden deze mensen dus niet in meer dan éen klasse tegelijk uitkomen. Even over half elf werd het tornooi beëindigd. Op dat moment waren nog slechts aanwezig wethouder 0. J. Land man, die de prijzen zou uitreiken, het bestuur, de prijswinnaars en de kell- ners. Meer belangstelling was er op dit vergevorderde uur niet. De heer Land man kweet zich nochtans op nartelijke wijze van zijn taak en de prijswinnaars klapten voor elkaar, wanneer er een trofee in ontvangst werd genomen. De heer Landman mocht beleend maken, dat de door IVA besenikbaar gestelde verenigingsprijs „De glaz°n Tafel" met 18 punten door de organiserende ver eniging was gewonnen. Tweede werd „Treffers" met 11 punten, derde „Dis ney" met 8 punten. DSS en „Dito" ver wierven elk 6 punten. ZAANDAM. In de Willemstraat was het gisteren mis. Dat wil zeggen tussen een bewoner van deze straat en zijn echtgenote. Er ontstond een me ningsverschil over de verdeling van het gezinsinkomen, waarbij niet bekend werd of de man te veel zakgeld aan zijn vrouw vroeg. Het meningsverschil ontaardde in een ruzie, die zo hoog liep, dat de buren het maar beter vonden de hulp van de politie in te roepen, voordat er rake klappen werden uit gedeeld. Toen de politie wijze woorden had gesproken, luwde de storm en was men het eens geworden over de verde ling van de centen. Bond en Federatie daartoe in staat zijn, zullen zij al het mogelijke doen dit onderwijs te stimuleren. Financiële steun van het Centrum Paardenbelan- gen is daarbij niet uitgesloten. De data voor de te houden streek wedstrijden voor dit jaar werden voor het district Noord-Holland Noord be paald op 29 Mei, 3 Juli en 11 Septem ber, voor het Noordhollandse midden district op 22 Mei en 28 Augustus, voor het district Zuid-West op 19 April, 22 Mei en 19 Juni en voor het district Zuid-Oost op 8 Mei en 5 Juni. In verband met het 25-jarig bestaan der vereniging werd besloten de dag waarop de provinciale kampioenschap pen worden gehouden een extra feeste lijk karakter te geven. Deze dag is be paald op Donderdag 29 Juli en zal te Midden Beemster worden georgani- Maak een einde aan dat gekuch, zuiver Uw lucht wegen van gevaarlijke ziektekiemen met de snelwerkende 's werelds béste hoestsiroop (Advertentie, Ing. Med.) seerd. Het ligt in de bedoeling om in de herfst van dit jaar het jubileum met een in Alkmaar te houden feestavond te gedenken. Reeds is voor bovenge noemde festiviteiten een jubileumfonds gevormd. In het bestuur voor het district Noord-Holland Noord de heer R. D. Hartmans herbenoemd, terwijl de heer N. de Graaf plaats maakte voor de heer C. Swaerts. Voor het district Zuid-West werd de heer J. Roodénburg herbe noemd. In de financiële commissie werd in'de plaats van mevrouw N. Lui- nenburg gekozen mejuffrouw E. Buys. De voorzitter, de heer A. J. C. Bom, werd met algemene stemmen tot voor zitter herkozen en tevens tot lid van het hoofdbestuur. De rekening over hèt jaar 1953 sloot met een bedrag van f 1428,04. Het batig saldo steek van f 81.99 tot f 338,94. Inmiddels is komen vast te staan, dat de exporteurs de prijsverhogingen van de laatste tijd niet in hun prijzen heb ben kunnen verdisconteren en dat de hogere prijzen tot gevolg hebben ge had, dat de vraag uit het buitenland wegviel. Men zal opnieuw de zware weg moeten gaan om het evenwicht weer te vinden. Hierbij kan men er zeker staat op maken, dat, nu de prijzen op hun retour zijn, ook het buitenland een af wachtende houding zal aannemen en men zeker niet zal kopen alvorens de binnenlandse prijzen weer tot rust zijn gekomen. Het feit, dat de productie momenteel nog klein is, legt blijkbaar geen gewicht in de schaal en opnieuw werd weer eens bewezen, dat de kaas handel in het algemeen niet gediend is met de prijsschommelingen, zoals we die de laatste maand hebben moeten signaleren. Bij een opgaande markt schuilt daarin slechts tijdelijk voordeel, maar niet zodra zijn de prijzen op hun retour of men moet rekening houden met verliezen, omdat de kaas, welke geëxporteerd mag worden, een leeftijd moet hebben van minstens vijf weken en de hierboven beschreven prijssitua tie heeft weer eens bewezen, dat er tus sen het tijdstip van kopen en het tijd stip van exporteren heel wat kan ge beuren. De melkaanvoer in de week van 24 tot en met 30 Januari jl. was iets la ger dan de voorgaande week. Aange voerd werd 58.216 ton melk tegen 58.735 ton in de voorgaande week. Ook de kaasproductie kwam met lagere cijfers uit de bus en wel met 1262 ton tegen 1380 ton in de voorgaande week. Ook liep de boterproductie iets terug. De prijsverhouding tussen Volvette en 40+ kaas is inmiddels gunstiger ko men te liggen. Het verschil in prijs van ongeveer 33 cent per kg heeft moeten plaatsmaken voor een verschil van on geveer 25 cent, waardoor weer een meer normale verhouding in het zicht komt, hetgeen tot gevolg kan hebben, dat ook de productie zal gaan wijzigen en straks meer 40+ kaas zal worden gemaakt. Op de Leeuwarder zuivelbeurs werd de notering voor Volvette Goudse kaas iets verlaagd en gebracht op f 2.17 tot f 2.18 per kg. Edammers bleven gelijk in prijs en werden gewaardeerd op f 1.89 tot f 1.90 per kg. Blijkbaar voor zag men een goede handel in broodkaas 40+. want hiervoor werd de prijs ver hoogd en gebracht op f 1.98 tot f 1.99 per kg. Naarmate echter de beurstijd verstreek, kwam vast te staan dat men rekening had te houden met een dras tische prijsverlaging voor Volvette Goudse kaas en Broodkaas 40+. Vol vette kaas werd verkocht tegen prijzen van f 2.10 tot f 2.15 per kg, terwijl de broodkaas als het ware werd gespuid tegen prijzen van f 1.90 tot f 1.91 per kg. Ook op de Alkmaarse kaasmarkt werd de commissie-notering verlaagd en ge bracht op f 1.90 tot f 1.91 per kg. De aangevoerde Edammers 40+ gingen van de hand tegen f 1.90 tot f 1.91 per kg. Vrijwel alle zaken, zowel te Leeuwar den als te Alkmaar, kwamen onder een stugge handel tot stand. Over het geheel genomen konden op de Zuidhollandse markten nog goede prijzen worden gemaakt, maar het staat te bezien of deze toestand voor de nieu we week bestendigd zal blijven. Ten aanzien van de boter kan nog worden gemeld, dat weer zoveel moge lijk werd geëxporteerd naar België. In feite kunnen de exporteurs niet aan alle vraag voldoen en moeten orders worden uitgesteld. De verkoop van koelhuisboter wordt in het binnenland gestimuleerd. Omtrent de kaas kan nog worden gemeld, dat, naar werd verno men, binnenkort een contingent voor Frankrijk zal worden vrijgegeven. Het gaat hier om een kwantum van 500 ton, hetgeen klein genoemd moet worden en lang niet staat in verhouding tot de vorige contingenten. Het hier genoemde kwantum biedt de mogelijkheid om oude Edammers 40+ naar Frankrijk uit te voeren, hetgeen wellicht van be lang zal zijn voor de prijs van de oude kaas, in welk artikel ook een kalme handel wordt gemeld. Naar werd vernomen zijn de con- densfabrieken goed van orders voor zien en kan men veel melk gebruiken. Men maakt zich in Friesland zorgen ten aanzien van de sluiting van bepaalde wegen in de dooiperiode, waardoor het moeilijk zal zijn de melk van de in de provincie gelegen fabrieken naar Leeu warden te vervoeren en men zich wel eens gedwongen zou zien de voor de condensindustrie bestemde melk tot kaas te gaan verwerken, hetgeen een verhoging van de kaasproductie tot ge volg zou hebben, hetgeen bij de hier geschetste prijsontwikkeling een niet bepaald prettig geluid genoemd moet worden. 5 UITSLUITEND VOOR ZAKENLIEDEN A Prijs: 4 gedrukte regels, grote kop inbegr., f 1 50, elke regel meer f 0.30 Plaatsing Dinsdag en Donderdag Kopy minstens een dag tevoren Koopt iets goeds neemt een costuum naar maat, kamgaren costuums 2 dig. v.a. 135.—. Kleermakerij naar maat 3. A. Schmidt (keren, repa reren en vermaken), Var- nebroek 8. Tel. 4674, Alkmaar. 14 ct., apparaatstekkers 35 ct., Schakelaars 65 ct., Plasticsnoer 15 ct. Distri butiestekkers. De Kampioen, Zilverstraat. telmachines te huur, per dag, per week, per maand Kantoormach.handel „De Lichte Toets", J. C. v. d. Veer, Regulierslaan 20, Alkmaar. Tel. 4551. Uw oude naaimacmue wordt weer als nieuw na een grondige revisie bij het Naaimachineparadijs Langestr, 73. Tel. 5575. Excelsior - Ruton - Hoover - Holland - Electra - Miele. Grote sortering. Reeds v.a. 75.Ook betaling in overleg. De Kampioen, Zilverstraat Auto-, brandkast- en huis sleutels, rep. sloten. Bel op! 3695. Spoorstraat 87. petroleumstellen Haller gasstellen Haiier Buta-gasstellen Fa. T. Wolzak, Mient 20, Tel. 2266. Breng het naar de vakman. Rep. onder volle garantie Vóór 5 uur gebracht nog dezelfde dag klaar. .Vieuwpoortslaan 127 2 x b. Het meest in trek. Ruilt Uw oude radio in. Vraagt demonstratie. Radio Buisman, Hekelstraat 15. tiansformatoren voor stof zuigers, wasmachines, hoogtezon, enz., goedkoper dan ombouwen. Techn.-Bur. Kamper, Laat 203-205, Alkmaar. Bespreekt tijdig Uw „700 jaar Stad" plannen met Kecl.-Bur. „Merveille" (Fr. M. Wledjjk), Verdronkenoord 7. meer winst door zelf Uw radio te bouwen. Maar neem het nieuwste! Het toestel waarover men in ingenieurskringen nog ja ren zal pratenDe Am- roh M.K. 50 a. Komt eens luisteren. Techn.-Bur. Kamper, Laat 203-205, Alkmaar. Grootste sortering van Alkmaar. Lage prijzen. Giatis advies. Techn.-Bur. Kamper, Laat 203-205, Alkmaar. Prijsverlaging Schoenreparatie van het beste zoolleer en vaklieden met diploma's waarborgen U 't beste. Herenzolen 2.90, dameszolen 2.40. Van het beste zooirubber: herenzolen 1.90, dameszolen 1.50. Keu rige en waterdichte afwer king. Op kleine karweitjes kan gewacht worden. Chatillon, de echte super largo, alléén Hoogstr. 15 en 20. Telef. 4145, Alkmaar. Schoenen vergroten en vor men naar de voet en anti slip. Speciaal adres voor verven van schoenen, tassen enz. Schoenen per bode gebracht dezelfde dag klaar. geeft Marie van Vliet voor f6.50 Ritsevoort 10, Telef. 3763. Woensdag 17/2 gesloten. Koffers en sportartikelen. Fa. J. Chatillon, Schoutenstr. 6 - Tel. 3987 Stekkers en verlengsnoeren weer leverbaar. Techn.-Bur. Kamper, Laat 203-205, Alkmaar. Bij het inzenden van num- merbrieven op advertenties wordt beleefd verzocht het luiste nummer in de linker bovenhoek van de enveloppe

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 10