Men moet de zee aanpakken met fluwelen handschoenen Neeltje knabbelde aan de vele kilometers witte borstplaat Nieuws uit Egmond-Binnen Dameshandbalclub „Zeevogels" vierde eerste lustrum Zuid-Scharwoude krijgt een nieuwe spuit Obstakels uit de zeeweringen dienen geheel te verdwijnen Ir C. Krijn sprak voor oud-leerlingen Petten Voor de zeevogels was het een slechte tijd IJsclub vergaderde Nieuwe Niedorp „En Jacob diende" bij jeugdtoneel Egmond aan Zee ASVOH herdacht het 25-jarig bestaan De heer Dekker was 40 jaar organist Kanaal naar Kolhorn onder de ploeg De Burgemeester van Wierin germeer jubiléerdê We doen het zelf" Bergen BURGERLIJKE STAND Secretaris van de Zijpe gehuldigd Opgewekte feestavond Helderse sportpark voor twee clubs? Langedijker Brandweer vergaderde Uitstekende prestaties tijdens de ramp Het ijs thans gevaarlijk Heer-Hugowaard Geslaagde filmavond van „Bescherming Bevolking" Chr. landarbeiders op familie-avond Wegenwacht voor de hond DINSDAG 18 FEBRUARI 1954 De strijd tegen het water zal nimmer mogen verslappen. Ook wanneer we niet rekenen met een stormvloed, zoals Nederland op 1 Februari mee maakte, dan blijft het toch zaak de bewegingen van water en land nauwlettend te volgen. Door het smelten van de ijskap stijgt het zeepeil 12 em per eeuw. Aangezien het land in die tijd 4 cm daalt moeten de waterstaatkundigen dus rekening houden met een nadelig verschil van 16 cm in de honderd jaar. Dit getal is niet van dien aard, dat men er zich direct ongerust over behoeft te maken, maar het mag aan de andere kant niet worden verwaarloosd. De heer C. Krijn, hoofdingenieur van de Provinciale Waterstaat, die deze cijfers gister middag mededeelde op een te Alkmaar gehouden bijeenkomst van de oud- leerlingen van de Rijkslandbouwwinterscholen te Alkmaar en Schagen. vertelde verder, dat Nederland zich grotere zorg dient te getroosten voor de binnen dijken, de zogenaamde tweede waterkeringen, die practisch overal aanwezig zijn, maar waarvan het onderhoud langzamerhand op de achtergrond is geraakt. De stormramp van verleden jaar heeft ons geleerd, dat de aandacht voor de binnendijken niet mag verslappen, aldus spreker. Hij ging vervolgens na welke schade de stormvloed aan de waterkeringen in Noord-Holland teweeg heeft gebracht en wees in dit verband op de zorge loosheid, waarmee men vroeger met de duinen is omgesprongen. Februari 1953 heeft ons opnieuw geleerd, dat er geen korreltje zand verloren mag gaan, zo zei ir Krijn, die in aansluiting hierop de stelling poneerde, dat de zee met fluwelen handschoenen moet worden aangepakt. Men moet haar als het ware in de waan laten, dat haar niets in de weg wordt gelegd en als zij toch toe slaat haar zo leiden, dat zij de minste schade toebrengt. Spreker doelde hier op de vele kunstwerken, die zich in de dijken hebben bevonden en die bij na overal de zwakste plekken in de diiklichamen hebben veroorzaakt. Dat geldt niet alleen voor bunkers, maar ook voor sluizen. Overal dus, waar de oploop van de golven plotseling wordt gestoord door de verandering in het profiel van de zeewering, slaan de gol ven het hevigst toe. Een bewijs hier van is de Oostersluis geweest in de dijk van de Eendrachtpolder op Texel, waar het water de eerste bres wist te slaan. Wanneer men met de theoreti sch hoogst mogelijke waterstand reke ning moet houden zal het ophogen van de dijken kapitalen kosten. Daarom wordt er thans gezocht naar een andere mogelijkheid, de afsluiting van de zee gaten, zodat het aantal op te hogen kilometers dijk belangrijk kan worden beperkt. Een eventuele afsluiting van het Eierlandse gat, tussen Texel en Vlieland geeft, aldus ir Krijn, de moei- Nu de koude en de vorst ons naar het schijnt hebben verlaten, kan men pas goed zien, hoe de vogelstand en dan speciaal van de aan het strand vertoevende vogels van de winter heb ben geleden. Ontelbare hoopjes veren en door de kraaien afgekloven botjes duiden aan, wat eens vogels waren. De scholeksters en de strandlopertjes hebben wel de zwaarste tol moeten betalen, maar ook meeuwen en zeekoeten zijn er niet zonder kleerscheuren afgekomen. Zelfs vele eenden hebben het moeten opgeven, terwijl we zelfs de resten ontdekten van een Jan van Gent. De bergeenden, die bij honderden in de luwte van de pieren zwemmen, zijn er het beste afgekomen. Een twintigtal leden had zich verza meld op de vergadering van de ijsclub, ten einde besprekingen te voeren over het beleid ,dat in dit en volgend seizoen zal worden gevoerd. Het bestuur werd in zijn geheel her kozen en vanuit de vergadering werd het bestuur gecomplimenteerd met het gevoerde beleid. Speciaal bracht men hulde aan de heer Kouwenberg, die schier dag en nacht op de baan was om deze maar in orde te houden. Naar aanleiding van de stemmen die uit de vergadering opgingen om in het ver volg inleggeld te heffen bij te houden wedstrijden, werd besloten om, wan neer de financiën het toelaten, op de oude voet door te gaan. De verlichting van de baan is een groot succes gewor- dne en men zal trachten wat materiaal aan te schaffen van financiële over schotten. De contributie werd gehand haafd op f 1,— en het bestuur kreeg vrij mandaat alle werkzaamheden uit te voeren, die in het belang van de ïjssport zijn. Dat er met jongelui met wat aanleg onder goede leiding op toneelgebied heel wat is te bereiken, werd Zondag avond in de „Prins Maurits" gedemon streerd: wat regisseur Jo van Vliet, ze ven meisjes en vijf jongens van het jeugdtoneel van „Cicero" heeft weten bij te brengen, wekte grote bewonde ring. Het bij velen nog welbekende blijspel „En Jacob diende" werd op gevoerd op een wijze, welke door een groepje jongelui van dezelfde leeftijd moeilijk zou kunnen worden verbeterd. Tijdens alle drie bedrijven heeft een niet geheel gevulde zaal kunnen genie ten van werkelijk fris toneelspel en vergeleken bij de eerste opvoering bleek, dat de capaciteiten van de mees te spelers flink vooruit zijn gegaan. De bewegingen waren veel vrijer, terwijl de uitspraak getuigde van serieuze voorbereiding. Ook de rolkennis was voortreffelijk. Het is wel bijzonder jammer, dat het bij deze ene opvoering moet blijven, want dit werkje is zeer geschikt om bijv. tijdens een jeugd- middag te worden herhaald. Er waren wel enkele uitblinkers, doch we zullen in dit bestek geen namen noemen. De toneelvereniging „Cicero" kan met reden trots zijn op het dappere groepje; onder deze jongeren schuilen krachten, waaraan de vereniging nog veel plezier kan beleven. lijkheid, dat het water van het Wad alleen een uitweg kan vinden door het Marsdiep, dat daardoor een veel te sterke stroom zou krijgen. Men dient dus zijn maatregelen ook wel degelijk uit te strekken tot de Waddenzee zelf en het water daar door middel van dij ken van Wieringen naar Texel of van Texel naar de Friese kust te beteuge len. Dit is echter een punt van uitge breide studie. Een afsluiting van de zeegaten heeft behalve het voordeel van een beperkte ophoging der dijken ook het nut van landwinning en een betere communicatie tussen de eilan den zowel in Zeeland als waar het de Waddeneilanden betreft. Met lichtbeelden, waarvan de projec tie helaas niet al te duidelijk was, toonde de spreker de schade, die de storm van de eerste Februari aan de dijken en duinen van Noord-Holland heeft toegebracht. Hij liet de verschil lende doorbraken zien in de duinen bij Schoorl, St. Maartenszee en Grote Keeten en vertelde tevens welke nood voorzieningen men in allerijl op Texel had getroffen voor het geval een twee de stormvloed een aanval zou hebben gedaan op de binnendijken, die door de overstroming van de Eendrachtspolder opeens tot zeewering waren gepromo veerd. In het Oud-Katholieke verenigingsge bouw opende pastoor D, N. de Rijk met een zeer toepasselijk woord de bazar, die gehouden werd ter gelegenheid van het vijf-en-twintigjarig bestaan der Oud- Katholieke Vrouwenvereniging ASVOH. Deze vereniging, die zoals pastoor De Rijk in herinnering bracht, opgericht was „als steun voor ons huis" wel te verstaand het Verenigingsgebouw, heeft nu het gebouw die steun niet meer nodig heeft, zich ge worpen op de hulp en steun aan de kerk. Spreker wenste het bestuur geluk met dit jubileum en hoopte dat de vereniging op de ingeslagen weg zou voortgaan. Spreker heette ook burgemeester Niele welkom, en de vertegenwoordigers van de zuster verenigingen uit Egmond aan Zee. Burgemeester Niele bracht namens het gemeentebestuur zijn gelukwensen over aan de jubilerende vereniging en noemde het -een voorrecht* om met het geloof als grondslag, samen te werken voor een zo mooi doel. Hierna deden de genodigden een rond gang langs de uitgestalde handwerken, die er zeker mochten wezen. De heer Joh. Dekker heeft Zondag een niet alledaags jubileum gevierd. Het was die dag veertig jaar geleden, dat hij werd aangesteld als organist van de oud-katho lieke gemeente te Egmond aan Zee. Na de plechtige kerkelijke herdenking in de H. dienst van Zondagmorgen werd de jubilaris met zijn gezin in het oud katholiek verenigingsgebouw gehuldigd. Als eerste werd de jubilaris door pastoor D. N. de Rijk toegesproken, waarbij hij hem dankte voor zijn veertigjarige trouwe dienst aan de kerk. Vrijwel nooit heeft hij in die veertig jaar verzuimd. Als blijk van erkentelijkheid en tevens als blij vende herinnering bood hij de organist namens de gemeente en kerkbestuur een fraaie boekenkast aan. Namens de mannenvereniging „St. Jan" sprak de heer E. van Pel, voor het koor de heer Jac. Glas. Als oud-leerling en tweede organist dankte ook de heer P. Zwart de jubilaris. Alle sprekers deden hun woorden van geschenken vergezeld gaan. Kapitein Taekema heeft de afgelopen weken al heel wat ijsvloeren ge kraakt. Zodra de winter begon door te zetten heeft hij de zware ijs- ploeg aan de voorsteven van de Neeltje bevestigd en bij het eerste telefoontje heeft hij zich een weg gezocht door de vele decimeters dikke schotsen. Gistermiddag om precies twaalf uur begon hij aan zijn nieuwe karwei: het openbreken van het kanaal van de Omval in Alk maar naar Kolhorn en vandaar via Middenmeer naar Medemblik. Als een snoeplustig meisje begon de Neeltje aan de witte borstplaat te knab belen, die zich tussen de oevers had vastgezet. Zij at zich langzaam door de harde korst van nog ruim 25 cm heen en liet achter zich een brede geul donkerbruin en troebel water, waarin de schotsen een opgewonden wildedans uitvoerden alsof ze blij waren eindelijk uit de verstarring van het wintersprookje te zijn bevrijd. De heer G. C. Loggers werd op 15 Augustus 1941 benoemd tot burgemeester van de Wieringer- meer en Maandag vierde hij als zodanig zijn koperen ambtsjubi leum. De belangstelling voor de huldiging was bijzonder groot. Tijdens de receptie in hotel Smit te Middenmeer was de zaal in een bloemenzee herschapen en wet houder Giessen bood de jubilaris namens de burgerij een geschenk aan, namelijk een schilderij, voor stellende een gezicht op Amster dam. Op uitdrukkelijk verzoek van de burgemeester werd slechts door één ingezetene in casu wethouder Giessen het woord gevoerd. Talloos velen, ook van buiten „de Meer", waren echter opgekomen om de jubilaris en diens echtgenote de hand te drukken. Voor kapitein Taekema was het ze ker geen sprookje en evenmin voor de binnenscheepvaart, waarvoor hij nu een keurig paadje veegde. Het werk vorderde langzaam. Af en toe moest de Neeltje halve kracht achteruit om met een aanloopje de volgende ijsbrug te nemen. Dan steigerde het scheepje als een onwillig paard. Het schoof hoog op de ijsvloer, lange scheuren schoten flitsend door de harde plaat en bon kend en schurend schoven de afgeknab belde schotsen langs de boorden van de sleepboot. Eerst nog traag en vol protest, maar wanneer ze in de schroef- golf kwamen dansend en springend, als op het feest van de bevrijding. De Neeltje voer in opdracht van de Vereniging IJsstrijd, die na het Noord hollands Kanaal de vaarroute naar Friesland en dus tevens naar de Wie- ringermeer als volgende object op het program had staan. Het openbreken van een kanaal is een kostbare ge schiedenis, maar het moet gebeuren om de aanvoer van grondstoffen en de afvoer van producten toch te kunnen doen doorgaan. In de Eerste Wereld oorlog geschiedde het breken op kos ten van het rijk, maar toen er zo on geveer 25 jaar geleden opnieuw een beroep op het ministerie van Water staat. werd gedaan om de kanalen voor de scheepvaart vrij te maken, bleef het antwoord uit. Er werd getelefo neerd en geschreven, totdat in een vergadering van de Kamer van Koop handel een aantal zakenlieden de knoop doorhakte en zei: „Bel om een ijsbre- ker. We doen het zelf". De medewer king van het bedrijfsleven was gewel dig en de Kamer, die zich bereid had getoond het ganse bedrag te fourneren, behoefde dank zij de bijdragen van alle kanten, slechts een gering bedrag af te staan. Zo ontstond de Verenigde IJs strijd, zeer impulsief, maar daarom niet minder gedegen. Zij werkt thans met subsidies van de overheid en contri buties van de leden, die bij een vrije vaart uiteraard het grootste belang hebben. In de zomer van hetzelfde Geboren: Anna M., d. van M. H. Jansen en A. M. Beentjes. Clazina D., d. van H. P. Kramer en L. E. Spaans. Anna M. G. A., d. van J. B. B. M. Worm en A. M. Volger. Geer- truida A M., d. van W. de Rover en J. M. Genet. Jan Leendert, z. van L. N. Nederveen en I. Szneke. Ondertrouwd: Hendrik de Vet en Elizabeth J. H. Zagers. Getrouwd: Petrus Hof en Maria W. Dekker. Overleden: Agatha Schaaper. echtgenote van H. H. Kruijdenberg, 64 jaar. jaar, dat de vereniging werd opgericht kwam er van het ministerie een briefje, waarin stond vermeld, dat de minister tot zijn spijt geen toestemming kon geven tot het openbreken van de kana len op kosten van het Rijk Dat is al weer een kwart eeuw ge leden. Maar evenals toen braakte nu een sleepbootje zijn vette, zwarte wol ken uit om zich met inspanning van al zijn krachten een weg te banen naar het Noorden. De heer J. A. de Boer, gemeentese cretaris van Zijpe, herdacht Maandag het feit, dat hij veertig jaar in dienst der gemeente was. Deswege werd hij in een speciaal daartoe belegde zitting van de gemeenteraad gehuldigd. Dit geschied de bij monde van de burgemeester, mr. Breebaart, die mededeelde, dat de heer De Boer was benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Hierop is de jubilaris nog door zeer velen in waar derende bewoordingen toegesproken en werden hem namens het gemeenteper- soneel en anderen, die tot hem in nauwe relatie staan, geschenken aangeboden. In allerlei toonaarden werden zijn ac curatesse en zijn organisatievermogen geprezen. Nadat de heer De Boer allen dank had gebracht, bleef het gezel schap nog geruime tijd in vriendschap pelijke sfeer bijeen. De RK dameshandbalvereniging Zee vogels heeft Zondag haar eerste lus trum gevierd, 's Morgens werd door de geestelijke adviseur, pastoor J. Kooy, een mis opgedragen tot intentie der vereniging, waaraan niet alleen de da mes, maar ook de leden van de voet balclub Zeevogels deelnamen. Door het slechte weer was het onmo gelijk, de handbalwedstrijden te hou den, die men had willen uitschrijven. Daarom moest men volstaan met de bonte avond, die overigens in de beste stemming verliep. Na een kort openingswoord van de voorzitter, de heer P. C. M. Simons, die hierin wees op het belang van een goe de sportbeoefening ook voor meisjes, werd een aanvang gemaakt met het cabaretprogramma. Dit werd in een rus tig, maar vlot tempo afgewerkt. Dhr. A. Borst praatte de nummers met een goede conférence aaneen. Verder hoor den en zagen we bekenden als de kunst fluiter Ab Glas, de imitator Jan Pronk, de sneltekenaar Johnny Hoebe, het duo Borst-Bruin met Westfriese schetsen, de humorist P. Groot, die ieder voor zich uit stekend werk leverden. Misschien dat de humor van de heren Borst, Bruin en Groot iets te veel in het vlak van het plat-boertige bleef. Ze zouden kunnen proberen, om een 'hoger peil na te stre ven. Het publiek heeft overigens van het gebodene buitengewoon genoten. Meer dan eens daverde het van de lach, een bewijs dat men de prestaties der artisten wist te waarderen. De meisjes van de handbalvereniging lieten zich evenmin onbetuigd. Al da delijk het openingsnummer dat „de dame met de klokrok" had kunnen he ten was zeer charmant. Verder wa ren er aantrekkelijke schetsen en lied jes. Een van de hoogtepunten vormden wel de acrobatische oefeningen van het damestrio Hopman-De Waard-Hop- man. Ab Blaauboer zorgde met zijn band voor aantrekkelijke muziek. Nadat in de pauze een „directe-trek" verloting was gehouden, hebben nog zeer velen het woord gevoerd, zoals de heer J. Brommer, voorzitter van de handbalvereniging St. Adelbert, uit Eg mond-Binnen, de heer S. Wittebrood, voorzitter van de muziekvereniging Lamoraal van Egmond, de heer P. Ran- zijn, voorzitter van de voetbalvereni ging Zeevogels, en de oudvoorzitter der jubilerende vereniging, de heer J. van Don. Tenslotte was er een gezellig bal. In Den Helder heeft wethouder Luyekx uitvoerige mededelingen ge daan over de plannen, die 't gemeente bestuur heeft ten aanzien van de be stemming van het nieuwe sportpark. Men zou vijf van de zeven terreinen in bruikleen willen geven aan HRC en Helder, en wel met ingang van het seizoen 19541955 of, zoveel later als, door het niet tijdig in gebruik kunnen nemen, zal nodig zijn. Hierbij is ge dacht aan het gezamenlijk bespelen van het hoofdveld. Daarnaast kunnen beide verenigingen twee' bij velden krijgen, waarop zij, naar verkiezing, een „eigen home" zouden kunnen inrichten. Moch ten HRC en Helder hiertegen onover komelijke bezwaren hebben ,dan zal het hoofdterrein aan één van beiden moeten worden toegewezen. LANGEDIJK. Vele brandweerlieden waarvan verscheidene hun gala-uniform hadden aangetrokken waren Maandagavond in hotel Den Burg bijeengekomen om in een gezellig samenzijn een terugblik te werpen op de dingen die het afgelopen jaar de revue gepasseerd zijn. Daarna werd een blik geworpen op de toekomst. Het was de hoofdcommandant, de heer J. M. de Jong, die in zijn opening een speciaal woord van welkom richtte tot burgemeester Schelhaas, wethouder Jac. Weel, en enkele leden van het politiecorps. De laatsten werd speciaal dank gezegd voor de onlangs verleende assistentie bij de brand in de coöperatieve bakkerij te Zuid-Scharwoude. \yETHOUDER Kuiper en de gemeen tesecretaris, de heer Dokheer, kwa men later ter vergadering. Uit het jaar verslag van de secretaris, S. Tromp, vernamen wij, dat behoudens de hulp verlening bij de watersnoodramp, de voorbijgegane periode een kalm ver loop had. Er werd negen keer bij brand uitgerukt. Veelal voor schoorsteen- en andere kleine branden. De belangrijkste was wel die in de veiling te Broek op Tiangendijk. Bij dat alles bleek dat de vier Langedijkefti afdelingen met haar zestig manschappen steeds paraat wa ren. Het bestuur kwam vijf keer bij een en de afdeling éénmaal. Aan di verse wedstrijden en BB-oefeningen werd deelgenomen. Aan het materiaal werd alle aandacht besteed. Gememo reerd werd dat de spuit (de jeep) van de afdeling Oudkarspel, tijdelijk afge staan aan de afd. Herkingen in min der goede toestand was teruggekomen. Inmiddels is de spuit weer opgeknapt. De heer De Jong dankte de secretaris hartelijk voor zijn keurig verslag. Spre ker deelde mede dat er momenteel weer een cursus wordt gehouden voor twee de klas brandwacht onder leiding van de heer Dirkmaat. De rekening van de penningmeester, de heer Dirkmaat, ver meldde aan ontvangsten een bedrag van f 2806,28 en aan uitgaven f 3762,56, zo dat er een nadelig saldo was van f 956,27. Opgemerkt werd dat de grootste uit gave was een post van f 1650 voor de jeep van Oudkarspel. gESPROKEN werd het voorstel om het uitgezette geld van de alarm installatie te besteden voor de aan schaffing van een trekker met spuit der afdeling Zuid-Scharwoude, daar de aanschaffing van de alarminstallatie voorlopig nog wel tot de vrome wensen blijft. Om een en ander te financieren zal het nodig ztfn een geldlening te sluiten. Bovendien zullen de afdelin gen geen f 100 maar f 50 uit de hoofd- kas krijgen. Na enige discussie ging men hiermede accoord. De heer De Jong deelde verder nog mede, dat bij gebruik der brandslan gen, hetzij in geval van brand of bij oefeningen kennis moet worden gege ven aan het provinciaal waterleiding bedrijf. Spreker vestigde er tevens de aandacht op om de brandkranen bij sneeuwval goed schoon te houden. Ook het maken van brandbijten kwam nog ter sprake, waarbij de hoofdcomman dant het advies gaf deze op een duide lijke wijze af te zetten. gURGEMEESTER Schelhaas richtte daarna nog enkele vriendelijke woor den tot de leden der brandweer, waar bij hij wees op het belang van het houden van iefeningen in aanjaagver- band. Spreker dankte de brandweer voor haar activiteit voornamelijk bij de grote brand onlangs in Zuid-Schar woude. Ook herinnerde spreker aan de ramp waarbij een goede brandweer, EHBO en een transportcolonne van on schatbare waarde kunnen zijn. Voorts noemde hij de organisatie van de BB. Hoewel de brandweer in deze alle me dewerking wenst te geven deed de burgemeester een beroep op de man schappen om blokploegen te vormen daar deze schakel nog niet geheel com pleet is. Wat de brandmelding zelf be treft zei spreker dat gebleken is, dat deze vlug werkt. Tenslotte hoopte de burgemeester dat de bestaande saam horigheid bestendigd zal blijven in nauwe samenwerking met het gemeen tebestuur. De heer De Jong sprak daarop nog enige woorden van afscheid tot de heer Kostelijk, commandant van de afdeling Broek op Langendijk, die binnenkort naar Canada gaat emigreren, en verder tot de afgetreden brandweerman W. Luijting uit Zuid-Scharwoude. Burge meester Schelhaas sloot zich hierbij aan namens het gemeentebestuur. GESLAAGD NOORD-SCHARWOUDE. Onze plaatsgenoten M. Spaans en C. Bruin, slaagden respectievelijk voor de exa mens boekhouden en Nederlandse han delscorrespondentie van de Nederland se Associatie voor Pïactijkexamens. OUDKARSPEL. Hoe gevaarlijk het thans is op het ijs, bleek Maandag middag toen het vijfjarig zoontje van de heer B. Drost zich bij de kleuter school op het ijs begaf en in een wak geraakte. Stellig zou het knaapje ver dronken zijn als niet de heer A. Schil derman, gealarmeerd door een klein meisje, redding wist te brengen. Laat bovenstaande een waarschuwing zijn voor kinderen en ouders. In het kader van de Bescherming Bur gerbevolking werd Maandagavond, in zaal Heiligenberg alhier een filmavond geor ganiseerd voor de leden van de Vrijwil lige Brandweer en de afdeling E.H.B.O. Na opening door de heer E. Besteman, commandant van de Brandweer, sprak de heer Van Wilgenburg, het kringlioofd van de B.B., waarbij hy naar voren bracht dat het programma deze avond zo* wel iets op het gebied van de brandweer als op dat van de E.H.B.O. zou brengen. Vóór de pauze werden enige korte films gedraaid, o.a. een „dorps-brandweer" in Amerika (zo zouden onze mannen het ook wel willen hebben), een bosbrandbestrij- ding, een zeer interessante film over de bloedtransfusiedienst en lest best een film van de brandweren uit onze eigen kring, waarop de mannen van eigen plaats en de „knotsen" uit de omgeving in actie te zien waren. Na de pauze volgde: „Ik was een brandweerman", een film over de Lon- dense brandweer in de achter ons lig gende oorlogsjaren. Het werd .een geslaagde avond. In de Gereformeerde Kerk is Maandag avond door de afdeling Heerhugowaard van de Ned. Chr. Landarbeiders Bondeen filmmiddag georganiseerd voor kinderen, hetgeen bij de jongelui uiteraard zeer in de smaak is gevallen. Des avonds was er een familie-avond met film en declamatie. Na opening door de voorzitter, de heer S. Pools, die o.a. de heer Stins van Broek op Langendijk als reclamator welkom heette, werd het programma afgewerkt. Aleereerst werd een bloemenfilm ver toond, welke heel leerzaam en interes sant was en waarbij intens werd mee geleefd, getuige opmerkingen als „zo doen wij het niet, maar het is toch handig". Ter afwisseling kwam de heer Stins aan de beurt die op keurige wijze „ernst" en daarna „luim" declameerde. Tot slot volg de nog een tweetal films, waarvan de laatste het werk van de N.C.L.B. be lichtte. Nadat de heer Stins nogmaals was opgetreden werd deze geslaagde avond door ds Koolstra met gebed gesloten. Bij het ernstige auto-ongeval, dat onze plaatsgenoot, de heer D., vorige week onder Uitgeest overkwam, en waarbij hij zelf er wonderbest is afgekomen, was zijn mede-passagier, de hond des huizes, plot seling verdwenen en ondanks ingestelde naspeuringen onvindbaar. Een op het desbetreffende weggedeelte gestationneerde Wegenwacht had dit ver nomen en signaleerde de hond voor het station waar hij hem opving. Een tele foontje naar de Waard en het fikkie kwam weer behouden thuis.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 3