In Parijs zijn olifanten en nijlpaarden te koop Problemen rond het Ferguson- systeem in de landbouw Feestavond Midden-Beemster slaagde in alle opzichten Wordt de Haagse sensatie een wereldsensatie? Fokveevereniging „Ursem" had een redelijk jaar De Kleine Kapel had verrassend debuut in Oude Niedorp Arie Pleijsier sprak over Rusland Twaalfjarige knaap als kunstfluiter Handelaars in groot wild Boeiende lezing in de Beemster Heiloo Raadsleden stellen vragen Oudste inwoonster overleden Fancy Fair HSV Casfricum Vijf jaar R.K. Gezinszorg en Gezinshulp Klaas Kooinen bracht goede imitaties NIEUWS IN HET KORT Hij sloeg 5 Vopo's bewusteloos! De Rijp Flinke belangstelling voor verkeerscursus Ziekte en bestrijding vordert gestaag Leeuw kost drieduizend gulden Zestig jaar geblazen Een brug- De Fransen hi 1886 ook ee DINSDAG 16 FEBRUARI 1954 Het primitieve wezen uit de dage raad der Mensheid, die met een pun tige tak of een sternsplinter een hoite in de grond maakte en daarin een zaadje wierp, was de eerste beoefenaar van toegepaste landbouw. De eerste stap was gedaan. De volgende was, om met de hulp van een medehoi- of boombewoner met de puntige stok de holte te verlengen tot een gleuf. Door deze fusie van twee, in dierenhuiden geklede uitvinders, was de eerste ploegvoor gemaakt. Dat was het be gin van ecu lang, fantastisch verhaal uit het Grote boek: De geschiedenis der Mensheid. Zonder die eerste ploeg voor zou dat Boek nimmer geschreven kunnen zijn. Zonder is het de onder gang van mensen en wereldrijken. Met is het opgang en overwinning. De daad van die twee verre br-e- ders in het grijze verleden was van verstrekkend gevolg, waarvan de fusie tussen Henry Ford en Henry Fergu son een voorbeeld is. Wij zijn zoveel verder, maar in de kringloop der tij den is het slechts kort. Maar dezelfde problemen die de stokploegers tot samenwerking brachten, hebben ook hun moderne broeders, in de eeuw van de techniek en mechanisatie, er toe gebracht hun wetensmacht saam te bundelen. Dank zij de heren Mol en Blom uit merend, hebben wij, bij monde van de heren Pruis, De Haan, Mandemaker en Boelhouwer, in Het Heerenhuis kunnen ervaren, wat de fusie van deze twee grote denkers op technisch ge bied tot resultaat heeft gehad. Landbouwers uit Beemster, Purmer en wijde omtrek, allen in de ban en doordrongen van de noodzaak van me chanisatie in de landbouw, hebben ge- Toen gisteravond de journalist Arie Pleysier uit Hilversum voor het Insti- tuur voor Arbeidersontwikkeling in het Dorpshuis het woord verkreeg over het onderwerp „Is de Sovjetster rijzende", waren slechts enkele tien tallen belangstellenden aanwezig. Maar dit groepje heeft grote kennis kunnen opdoen over de geschiedenis van de Sovjet-Unie. Spreker begon met te ver tellen hoe de revolutie in 1917 de tra giek in het Tsaristisch Rusland aan het licht bracht. Hij vergeleek Ruslands bevolking met een tulpenveld van een en dezelfde kleur, in tegenstelling tot andere landen waar de velden met ver schillende kleuren getooid zijn. Rus land is eenzijdig georiënteerd en 99 pet. van de bevolking kent zijn eigen grenzen niet. [n de middeleeuwen overheersten de Tartaren en Mongolen, het Russische volk. Nadien waren het de vorsten, die over verschillende delen van Rusland heersten met het vooropgezette doel de tsaar tegen de indringers te be schermen. Dit heeft geduurd tot de re volutie van 1917. Toen werd stelling genomen tegen deze grootgrondbezit- ters-vorsten. Toen Lenin in 1917 aan het bewind kwam wilde hij met ongeveer 70 pet. boeren de Westerse ideeën invoeren. Er bestond echter geen goed georgani seerde industrie en evenmin een goed georganiseerde arbeidersbeweging. Het socialisme was toen gegrondvest op het ingestorte tsarenrijk tot misluk king gedoemd. Het was Stalin, die de wereldrevolu tie-idee liet varen en zich toelegde op industrialisatie. De grondstoffen in Rusland waren hiervoor aanwezig. Spr. kwam tenslotte tot de conclu sie. dat wanneer de Westerse mogend heden sterk genoeg blijven, zowel eco nomisch, als militair, de Russen er wel voor zullen waken zich in een oorlog te storten. De conferenties te Berlijn wijzen op de kracht van de Westerse mogendheden. Na afloop ontspon zich nog een in teressante discussie tussen enkele aan wezigen en de heer Pleysier, maar al les wees erop. aldus spr., dat Rusland zowel als de Ver. 'Naties bezig zijn minder te besteden aan bewapening dan dat de laatste jaren het geval is geweest. Na een dankwoord van de heer Majolee en een opwekking om de volgende Instituut-avond, die ver zorgd wordt door de Ned. Reisverem- gina op 1 Maart a.s. in de Rustende Jager te bezoeken, werd de avond be sloten. Het raadslid Hauer (P. v. d. A.l heeft in een uitvoerig schrijven aan B. en W. gevraagd maatregelen te vin den om te komen tot het stichten van een verzorgingshuis voor bejaarden, terwijl de heer Majolee (P. v. d. A.) heeft verzocht de ondersteunden hulp te bieden of extra kolen te verstrek ken. De heer Hauer heeft tevens ver zocht een eventuele commissie te be noemen (van niet-raadsleden) welke moet nagaan in hoeverre onze ge meente kan overgaan tot het ruimen van krotwoningen. Zondag is op 97-jarige leeftijd over leden de oudste inwoonster mevrouw T. Kuijper, wonende Hoogeweg 69, al hier. In het Bruno-gebouw is het afgelo pen weekend een fancy fair gehouden voor de HSV-jeugd. Er was voor deze gebeurtenis veel belangstelling en over het financiële resultaat konden de or ganisatoren dan ook dik tevreden zijn. BOUW VAN GYMNASTIEKLOKAAL GEGUND. Het enkele weken geleden aanbe stede tweede gymnastieklokaal is aan de laagste inschrijfster de fa. J. Opdam gegund voor f 47.489. KRUIMELDIEFSTALLEN. Tijdens de „kijkdag" voor de verko ping in café Rozing aan de Kennemer- straatweg zijn enkele kijkers kopers geworden. Men miste na de kijkdag op Zondag enkel artikelen. VOOR BOEKHOUDER GESLAAGD. Mej. A. de Groot slaagde voor het examen boekhouden van de Vereni ging voor Leraren. luisterd naar de technische uiteenzet tingen van de heren technici over het wereldbekende Ferguson-systeem. Daar na werden er door de aanwezigen een serie vragen gesteld, die de heer De Haan, voor wie de Ferguson en andere wonderwerktuigen geen geheimen be zaten, beantwoord. Door middel van de film werden al de mogelijkheden en dat waren er velen van het Ferguson-systeem op landbouwgebied aanschouwelijk voor gesteld. Tevens werd niet vergeten de voordelen en ook dat waren er vele verbonden aan het gebruik te vermelden. Dit systeem, daarvan waren de aan- wezigèn wel overtuigd, betekent een revolutie in de grondbewerkingsme thoden. Met recht kan hier gesproken wor den van een mechanisch wonder met hersens, spieren en zintuigen, een com binatie die bijna menselijk aandoet. De R.K. Gezinszorg en Gezinshulp heeft op bescheiden wijze het vijfjariig bestaan herdacht, een lustrum, dat waard was gevierd te worden, vooral als men ziet, wat er in die vijf jaren aan arbeid is verricht. In die periode werd namelijk in 321 gezinnen de ver zorging overgenomen met 6162 dagen, terwijl in 293 gezinnen hulp werd ver leend, met 5562 dagen. Ook financieel zijn er heel wat bedragen door de han den gegaan. Er werd namelijk aan do naties f 16.000.ontvangen en aan sa larissen, met inbegrip van sociale las ten, uitgegeven f 56.700.In beide pa rochiekerken werd een H. Mis uit dankbaarheid daartoe opgedragen, waarna in bescheiden kring het lus trum werd herdacht. Verschillende geestelijke en wereldlijke hoogwaardig heidsbekleders waren daarbij aanwezig. Gedurende dit feest werd o.m. dank gebracht aan de leidster en leider, mevr. VerhoefDefourny en de heer J. Kraakman. De Buurtvereniging „Midden-Beemster" is van haar, bijna tot traditie geworden gewoonte, de jaarlijkse feestavond te laten verzorgen door de Toneelvereniging „De Flierefluiters" afgeweken. Op deze avond voerde nu de muziek de boventoon, gebracht door het Musette-Orkest van Klaas Klijzing, terwijl enkele andere ar- tisten voor de nodige afwisseling zorgden. Het leeuwenaandeel hierin werd ver zorgd door de in deze omtrek bekende Klaas Koomen, die zich ook nu weer een veelzijdige artist toonde en zeer veel suc ces had met zijn imitaties van velerlei bekende radio-artisten en zijn „Muzikale clownerie". Zijn conference was echter van dien aard, dat in deze moeilijk van een succes kan worden gesproken. Een nor male aankondiging van de artisten en de te spelen of te zingen nummers was hier ongetwijfeld veel beter op zijn plaats geweest. De cabaretière Rie Bouma bracht lied jes op uitstekende wijze en mocht hier voor dan ook een gul applaus in ont vangst nemen. Tom Groot en Piet Stam, de twee zin gende Purmerenders, toonden hun kun nen in „Verloochen nooit je Vaderland", het „Wolgalied", „Aan de voet van de oude Wester" en tenslotte, met het Mu- sette-Orkest in „Rondvaartbootje". Hun optreden werd door het publiek "rriêt zeer veel waardering ontvangen. Het Musette-Orkest kwam met een uit gebreid programma, waaronder enkele composities van de leider van het orkest, n.l. de Pasodoble „Lucerito de Granada" en „Rose de Granade". Onder het motto: Kun je nog zingen zing dan mee, speelde Joop Cramer een accordeon-potpourri van bekende melodieën. Dick de Boer gaf een prima saxofoonsolo ten beste. Als wij ons ten opzichte van het op treden van het Musette-Orkest een op merking mogen veroorloven, is het wel deze, dat ons inziens teveel nummers wer den uitgevoerd, hetgeen aan de zeer goede indruk die het gezelschap maakte, enige afbreuk deed. Dit was jammer. Nadat voorzitter Slooten een dank woord had gesproken tot de artisten kwa men de danslustigen aan bod en bleef men nog lange tijd bijeen. Het woonhuis aan de Rijperweg in Midden-Beemster, bewoond door Mevr. J. Met, is door onderhandse verkoop over gegaan aan de heer L. Kreuger aan de Middenweg alhier. Onze plaatsgenote mej. Atie van der Oord is te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen van gezinsverzorgster. Voor haar traditionele Paas-uitvoe- ring heeft de Toneelvereniging „Midden- Beemster" in studie genomen „Rebecca", toneelspel in drie bedrijven van Daphne du Maurier, in de Nederlandse vertaling van Joop Pollman. Dit is de 37-jarige Zweedse za kenman Kinnberg, die in Ber lijn een poging ondernam om Molotov tot betere gedachten te brengen en de vrede daardoor te bewerkstelligen. Tot een con tact met Molotov kwam het ech ter niet.., wel met de Volkspoli- tie, die de volhardende zaken man de toegang belemmerde, hetgeen tot gevolg had dat Kinn berg prompt slaags raakte en nu over zijn vredelievende daad in de gevangenis moet nadenken. (Van onze Haagse redactie) EEN HAAGSE SCHOOLJONGEN met een ruig blond kuifje ondergaat op het ogenblik de sensatie, dat hij tot wonderkind gepromoveerd wordt. Hij blijft er zelf gelukkig erg kalm onder, maar voor de ouder», de familie en de buren, ja voor de gehele Hoogvlietstraat is het de ge beurtenis van de dag, dat de twaalfjarige Cor Bieler, zoon van een be scheiden Haags politieagent, nu plotseling moet staan knipperen tegen het felle licht van de schijnwerpers der publiciteit. En daarmee houdt het niet op; straks komen de radio en de televisie en een impressario heeft zich reeds aangemeld om het prille talent van Cor zakelijk te exploiteren. £R zijn afgunstige buren, die je toe fluisteren, dat liet een opgeschroefd geval is, omdat het helemaal niet zo iets bijzonders is als een jongen van twaalf jaar op zijn vingers kan flui ten. Maar ze zijn ver in de minder heid tegenover degenen, die zich nu al bij voorbaat plezierig zitten te zon nen in de roem, die straks van Cor Bieler zal afstralen, wanneer hij als kunstfluiter de Engelse beroemdheid Ronnie Ronalde op zijde streeft. Maar voor hem dan niet „de kloostertuin", maar „het Zuiderpark", want in dat prachtige stuk natuur in de fantasti sche stadsuitbreiding aan de Zuidwes telijke rand van Den Haag, heeft hij de kunst van het fluiten van de vo gels afgeluisterd. Merkwaardig, dat de speelse lief hebberij var. een schooljongen plotse ling gepresenteerd kan worden als een prestatie, waarvoor belangstelling be staat bij radio en gramofoon-maat- schappijen. Het heeft een beetje een Amerikaanse allure, maar daaraan heeft grootmoeder Bieler, die de jonge fluitvirtuoos bij zijn exhibities in het Zuiderpark heeft aangemoedigd, geen schuld. Zij was alleen maar gegrepen Naar wij vernemen bestaat er een flinke belangstelling voor de te houden curfetfs in verkeersregels. De lessen zullen Woens-' dag 24 Februari, des avonds om 8 uur aanvangen in het handenarbeidlokaal van de openbare lagere school alhier. Aan gifte tot deelname staat tot genoemde datum open bij de postcommandanten van de rijkspolitie te De Rijp en West-Graft- dijk. Ondanks het slechte weer hebben talrijke leden van de fok- en controle vereniging „Ursem" van de gelegenheid gebruik gemaakt aanwezig te zijn op de jaarlijkse algemene vergadering die in het café van de heer G. de Graaf werd gehouden. Uit het jaarverslag bleek dat de vereniging thans 49 Fokverenigings- leden en 53 Controle-leden telt. Wat de algemene bedrijfstoestand betreft bestaat er voor de veehouders weinig reden tot klagen. Enkele be drijven ondervonden de nadelige ge volgen van het gevresde mond- en klauwzeer-ziekte. Daar echter de meeste dieren tegen deze ziekte waren ingespoten, breidde zij zich niet noemenswaardig uit. Wel kwamen op verschillende bedrijven tegenslagen voor in verband met de TBC-bestrijding en wel op die bedrij ven welke nog niet reactie-vrij waren. Spoedig echter zullen alle bedrijven van de leden TBC-vrij zijn. Ook met de runderhorzelbestrijding is men op de goede weg. Over 1953 werd door de NV Zuivelfabriek „De Prinses" te Ursem een gemiddelde melkprijs van f 6.95 per kg vet uitbetaald. De kampioen productie-koeien waren Rubrieg vaarzen: Pietje 11 no. 4578 van J. v. Dam, Noordijk, Ursem; Ru briek Twenters: Alie II no. 3853 van Jb. Vet, Noordijk Ursem; Kampioen ^/a-jarige dieren: Pietje II no. 3362 van Jn. Blom, H.H.Waard; Kampioen 41jarige dierenGretha II, no. 3436 van Jb. Vet, Noordijk, Ursem; Kam pioen 5-jarige dieren: Thoo, r*o. 3096 van P. Conijn, Molenweg, Oterleek Kampioen 6-jarige dieren en ouder; Marie, no. 2475 van Jb. Vet, Noordijk, Ursem. Daar in het volgend najaar de ver eniging 25 jaar zal bestaan, besloot men ter gelegenheid daarvan een fok- veedag te organiseren. Bij de rondvraag werden verschei dene vragen gesteld, die op zeer dui delijke wijze door de hoofdcontroleur van de CMD, dhr. Bakker, werden be antwoord. Het afgetreden bestuurslid, de heer P. Conijn, werd door de voorzitter hartelijk dank gebracht voor al het- gene wat hij in het belang der ver eniging heeft verricht. In zijn plaats werd g°'<ozen de heer J. N. Stam te Ursem. In de financiële commissie werden benoemd de heren P. Koele- mey en C. Pauw. Tot afgevaardigden naar de algemene vergadering te Hoorn werden gekozen de heren P. Conijn en Jb. Vet. Het heengaan van de he ren Jn. Stam en P. Oud werd met enkele ogenblikken stilte herdacht. POLITIE HIELD HEEMSKERKER AAN Een inwoner uit Heemskerk werd door de politie aangehouden, daar hij er van verdacht werd, als heler te zijn op getreden. De heling "betrof hier enkele uit een afgesloten hok gestolen fazan ten. De man uit Heemskerk is inmid dels voor de officier van justitie voor geleid. WIE IN PARIJS komt en zich naar de Rue Christiani begeeft, kan daar een sensatie beleven, Welke in Europa wel haast enig in hpar soort is. In deze straat staat een café, dat de veelzeggen de bijnaam van ,,De Wilde Dieren Bardraagt. Wanneer men nu denkt, dat deze naam, of beter bij naam, even onheus is als de namen van de meeste bars, vergist men zich terdege, want hier gaat het werkelijk om wilde dieren. Bij Pierre, de kastelein, kan men een echte levende slang kopen. Vooral de achterzaal is interessant, want daar treft men een uitzonderlijke collectie apen, honden, vogels, reuzenschildpadden, hyeana's en wolven aan. Eenmaal in de maand wordt de gehele cafézaal van de gehele meubilering ontdaan, want dan krijgt de Python de specia lité de maison) zijn diner, dat be staat uit konijnen, kippen en kui kens. QOK op een der vele kaden in de buurt van de beroemde Notre Dame is nog zo'n dierenhandel te vinden. Deze is weliswaar iets minder schil derachtig, dan het café van Pierre, maar vele circus-directeuren kunnen er vinden wat zij zoeken. Behalve deze „kleinhandelaren" in wilde dieren zijn er in Parijs ook groothandelaren. Had tot voor de oorlog de Duitser Hagen beek (intussen nog steeds één der grootste leveranciers) practisch het monopolie op groothandelsgebied, thans zijn er anderen, die geducht meetellen. Wij geloven, dat Ntedorps fanfare corps in lange tijd niet zulk een pret tige uitvoering heeft gehad aJs deze keer. Er heerste de gehele avond een uiterst gezellige stemming cn de be langstelling was zeer bevredigend. De zaal van „De vergulde valk" was wer kelijk uitstekend bezet, toen voorzitter Hyma de bijeenkomst opende en zich speciaal rich'te tot de erevoorzitter van het corps, de heer A. Mijts, die nu on geveer zestig jaar zijn partij meeblaast en nog van geen wijken weet. Ook verwelkomde de heer Hvma de oud-voorzitter de heer H. Kriller die wegens drukke werkzaamheden had moeten bedanken en toen werden we geconfronteerd met de nummers die het fanfarecorps ten beste gaf. Over het algemeen werd er goed ge blazen onder leiding van dirigent Den Das. Zeer kon ons bekoren het nummer Judex van Gounod en de triomfmars uit Aïda van Verdi, waar na een wat aarzelend begin een uitstekend herstel intrad. Over het algemeen was 't corps in de forse partijen uitstekend, terwijl het lichtere, speelse hen iets moeilijker lag. Vergeleken met het openluchtcon cert van deze zomer was het geheel van uitstekend gehalte. Bepaald een verrassing was het op treden van „De kleine kapel", waarvan de heer Bo m de leiding had en die en kele gezellige populaire melodieën ten gehore bracht, waarbij de heer Boon niet alleen als dirigent fungeerde, maar ook de nummers aan elkaar praatte. Het publiek heeft zijn waardering voor het optreden van dit ensemble niet on der stoelen of banken gestoken en uit deze bijval bleek wel duidelijk, dat men met deze muziek ongetwijfeld op de goede weg is. De populariteit van het corps zal er zeker nog door toenemen. De toneelvereniging „Molière" ver leende ook deze keer weer haar zeer gewaardeerde medewerking, door on der leiding van de heer Besoo op te voeren het blijspel in drie bedrijven van Hans Nesna, „Een baby van dui zend weken". Hoewel er enkele ernsti ge tekortkomingen waren, heeft 't pu bliek van deze zeer onbetekende, maar toch geestig verwerkte klucht wel ge noten. Wij zouden er de nadruk op wil len leggen, dat er tempo moet zijn met deze dingen. En voor de pas beginnen- den iets meer durf. Dan zal het wel rollen. Voorzitter Hyma offreerde dirigent Den Das en regisseur Besoo tenslotte, wat rookwerk. Firmin Bouglione, die in zijn Pavil- lons-sous Bois en in zijn Winterkwar tieren bij Parijs zelf zijn dieren dres seert, heeft zijn jagers op drie conti nenten. Per vliegtuig wordt hem de vangst toegezonden. Per vliegtuig, om dat, hoewel dit de duurste manier van verzenden is, zij uiteindelijk voordeli ger uitkomt. De meeste wilde dieren kunnen namelijk niet tegen zeereizen. Gebleken is dat velen tijdens een zee reis de laatste adem uitblazen. Men vervoert de dieren daarom door de lucht naar Parijs. Nadat ze gedres seerd zijn werken de dieren in Frank rijk, België en Engeland in circussen. Een andere importeur, die zich on danks de hevige concurrentiestrijd heeft weten te handhaven, is Robert Henry, specialist in gorilla's. Voor het vangen van deze levensgrote apen heeft hij een vijftigtal pygmeeën tot zijn beschikking. Pygmeeën hebben daarvoor een speciale aanleg. Een erg verheffend werk is dit vangen van go rilla's intussen niet, want men moet eerst de ouden doden, wil men de jon gen levend in handen kunnen krijgen. Voor zo'n diertje betaalt men overi gens „slechts" f 2.000, Deze zelfde Robert Henry is op het lumineuze iedee gekomen olifanten, leeuwen en tijgers in huurkoop aan te bieden. Mocht de koper na drie maanden eventueel genoeg hebben van zijn dikhuid, dan kan hij deze (franco natuurlijk en waarschijnlijk ook „on beschadigd") aan de verkoper terug zenden. Men moet maar op het idee komen. Paul Berthollet, die ook al in groot wild doet, plaatste eens, bij wijze van reclame, een bijzondere gorilla in de Plantentuin te Parijs en sedert die tijd verkocht hij in Frankrijk 24 go rilla's, 8 giraffen, 8 nijlpaarden, 6 oli fanten, honderden leeuwen, panters, hyena's en krokodillen en een kleine 3000 slangen. Zijn reclamecampagne was dus wel geslaagd. Voor het geval een onzer lezers zelf een leeuwtje of een kleine cobra zou Interesse voor deze gorilla? In Pa rijs kunt u terecht, maar hij is peperduur. door het feit, dat een klein knulletje, dat twee vingers tussen zijn lippen stak en er lucht door blies een scala van loopjes en trillers kon produceren, waarop een leeuwerik jaloers mocht zijn. De vader en moeder vonden het een aardig tijdverdrijf, meer niet. Maar toen zijn vinkenslag en kanarie» roller buien de ouderlijke muren door drongen en dat kan gemakkelijk in onza massa-woningbouw) liet de zich luid» ruchtig uitende bewondering de na tuurlijke beschermers van het jong» fluitfenomeen toch niet onberoerd. De vader, die zelf muzikaal genoeg is om tot het politie-muziekcorps to behoren, kon natuurlijk niet laten om over de rollers en trillers te spreken; die parelden van de lippen en vingert van zijn zoon, en daar stond de knaap dan dezer dagen kort na elkaar pp het toneel van de Dierentuin en van. het Kurhaus en verblufte de bezoekers door zijn aangeboren virtuositeit Het kunstfluitertje Cor Bieler. Zal hij een tweede Ronnie Ronalde worden? Of het prettig Is om plotseling een wonderkind in huis te hebben, waar voor zich blijkbaar een verschiet aan het openen is, dat vol rozige beloften is? De ouders blijven het antwoord liever schuldig, maar zij zien toch wel muziek in de verbijsterende fluit- vaardigheid van hun spruit. En men moet zich er dus op prepareren, dat Cor's tedere, smeltende vogeltoontjes straks uit de luidsprekers de huiska mers zullen komen binnen-huppelen en dat men ze later naar welgevallen door middel van een gramofoonplaat tot trillend leven kan wekken. Zal deze Haage sensatie dan een Nederlandse sensatie zijn geworden, misschien wel een wereldsensatie, waarmede business-men van allerlei soort zich ernstig zullen bezig houden, omdat hier zich niet alleen een feno meen manifesteert, maar ook een mo gelijkheid tot profijtelijk zaken doen? Wij hebben daaromtrent nog geen ze- kerheidt, maar hopen dat dit alles Cor Bieler niet naar zijn hoofd stijgt. Laat hij, ondanks zijn kunnen, een dood gewoon jongetje blijven. willen aanschaffen, waarde lezer, ge ven wij u hierbij (geheel vrijblijvend natuurlijk!) een klein overzicht van de prijzen, welke men voor (onge- dresseerd groot wild betaald: Olifant f 15.000f 30.000; nijlpaard f 10.000f 15.000; giraffe f 9000; tijger f 5000f 10.000; zeeleeuw (gedres seerd f 5000; zebra f 3500; bruine beer f 3500leeuw f 3000panter f 2000—f 3000; bison f 1750; boa f 400; stekelvarken f 150; cobra f 100. Er is zowaar keus genoeg en dit alles is in Parijs nog altijd te koop. Gedresseerde dieren zijn in het alge meen niet te koop. Die kan men al leen maar voor een beperkte tijd hu ren, aldus France-Soir. (Van on 7AL een vaste verbin werkelijkheid gaan nu de zware ijsgang I en Zweden lam dreig Ijsbrekers ingeroepen diger dan ooit wordt 1 of het graven van et Seeland, het eiland tot de technische mog tot stand komen van men echter als een ingenieurs beschouwd, drie Deense en drie haar regeringen een voorgelegd, dat o.a. i president Hedtoft zeer Bijna zeventig jaar g< Franse ingenieurs een directe spoorwegverbin door Europa naar Eng dinavië, waarin de a van Kopenhagen naar Malmö was opgenome Kort daarop werden c huidige, op het treil verkeer berekende veren in gebruik gem men, zodat de nuchte: Noordelingen de Fran: fantasie Ijlings in h vergeetboek schove Daarna is nog van etti lijke plannen sprake gi weest, voordat het DeensZweedse conso: tium met het huidig voorstel kwam, dat eenzijdig is, omdat hi de spoorwegen verwaai loost, maar dat zee aannemelijk lijkt, on dat het het financië! probleem op een zee practische en voor ei betrokken regeringe goedkope wijze oplost. Bi jLJET nieuwe project o: binatie van een brui nel. Vlak buiten Koper tunnel worden gegravei holm, een ln de Sont gi in een brug zou overgi midden van een 300 m worden voorzien. Het zou zich 45 m boven c verheffen, opdat de seht minste hinder behoeft t Op Saltholm zouden ri hotel, terrassen en park< nevens een uitzichttorei gelegd, zodat deze kal zandvlakte des zomers maaks- en toeristencer eerste rang zou worde De brug zou even buite digen. Ingang tunnel met 1 bouw, dat tevens a toren dienst zal De bouw zou tien jaar men. De kosten voor di km lange verbinding bei 265 millioen gulden, waa lange tunnel 112 milliot ren. Vermits het conso: heel zelf in exploitatie I per passerende auto de 7% gulden kan bereke project met een staatssul geen derde deel van d uitgevoerd kunnen word projecten worden in de 1 ten op verschillende pl lijke wijze met succes g De overrompelende wij zes particuliere firma's hebben ingediend, heeft de directies der beide gen, op wier initiatief m log tevergeefs heeft ge dellijk in het geweer t< deze zijde zijn nog geen len gedaan, maar me thans de mogelijkheid wen van een brug tuss stad Helsingör en de Z Helsingborg, die zowel a wegverkeer als dat per plaats biedt. Deze verbin afstand van slechts vijf echter voor de scheepva ge hindernis gaan vorm diepte van het water e€ zwaar is. Het verkeer tussen D Zweden is de laatste jar omvang toegenomen er problemen gaan vero men in afwachting van

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 6